Dodaj daty

Królewski Teatr Operowy w Maskacie

Królewski Teatr Operowy w Maskacie – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Maskat: wycieczka z przewodnikiem po zabytkach

1. Maskat: wycieczka z przewodnikiem po zabytkach

Ciesz się całodniową wycieczką po Maskacie z przewodnikiem podczas podróży samochodem. Zrelaksuj się dzięki transferowi z miejsca zakwaterowania i zobacz zabytki, takie jak Wielki Meczet, Opera Królewska, Mutrah Corniche i wiele innych. Rozpocznij eksplorację Maskatu, nowoczesnej stolicy pełnej tradycyjnego dziedzictwa Omanu. Poznaj piękno Wielkiego Meczetu Sułtana Qaboo, największego i najbardziej oszałamiającego meczetu w Omanie. Udaj się do następnego przystanku, Royal Oman Opera House, w którym znajduje się jedna z najpiękniejszych sal na świecie. Spaceruj wzdłuż zapierającego dech w piersiach nabrzeża Corniche w okolicy Mutrah, odwiedzając targ świeżych ryb i zabytkowy suk Mutrah. Przeglądaj i kupuj pamiątki, zajrzyj do historii Omanu w rejonie Starego Maskatu i zobacz portugalskie forty Aljalali i Almirani. Wybierz wizytę w Muzeum Narodowym lub muzeum Alzubair, aby dowiedzieć się więcej o historii, kulturze i tradycjach Omanu. W tym czasie zatrzymasz się także w pałacu Al Alam, oficjalnym pałacu Jego Królewskiej Mości Sułtana Omanu. Teraz czas na lunch i degustację tradycyjnych omańskich potraw.

Muscat: wieczorna wycieczka z przewodnikiem po mieście vanem

2. Muscat: wieczorna wycieczka z przewodnikiem po mieście vanem

Ciesz się wycieczką po głównych zabytkach Muscat po zachodzie słońca. Zobacz zabytki miasta skąpane w ciepłym wieczornym blasku. Rozpocznij wycieczkę od odbioru z hotelu w Muskacie. Na pierwszym przystanku odwiedź Wielki Meczet Sułtana Qaboosa i Operę Królewską (przystanek na zdjęcia). Podziwiaj te kultowe budynki w blasku wieczornych świateł. Poświęć trochę czasu na zrobienie świetnych zdjęć przed wyruszeniem w dalszą drogę. Następnie przejdź się wzdłuż malowniczej promenady Mutrah Corniche. Następnie zagłęb się w tętniący życiem targ Mutrah Souq. Tutaj zapachy kadzideł mieszają się z żywym pokazem rzemiosła i tekstyliów, oferując zmysłową ucztę. Po wizycie na targu zobacz królewską elegancję pałacu Al Alam. Zobacz to współczesne arcydzieło na starożytnym tle, a jego oświetlona fasada lśni w nocy. Zakończ wycieczkę kulinarną podróżą w autentycznej omańskiej restauracji. Po kolacji zostaniesz odwieziony z powrotem do hotelu. Drodzy podróżnicy, Pamiętaj, że wieczorna wycieczka po mieście Muscat nie obejmuje zwiedzania Wielkiego Meczetu ani Opery Królewskiej. Oferuje jednak doskonałe możliwości zatrzymania się na zdjęcia poza tymi kultowymi zabytkami, dzięki czemu możesz uchwycić ich wielkość z zewnątrz.

Muscat: Private City Highlights Tour z transferem

3. Muscat: Private City Highlights Tour z transferem

Wycieczka krajoznawcza po Muskacie, stolicy Omanu, to świetna okazja, aby chłonąć arabską atmosferę i odkrywać miasto, w którym starożytna architektura i zabytki łączą się ze współczesnym życiem. Pierwszym widokiem na trasie jest Wielki Meczet Sułtana Qaboos, który jest prawdziwym arcydziełem światowej architektury. Budowa trwała 6 lat, aw 2001 roku została z sukcesem otwarta. Ten meczet jest tradycyjnym lekkim islamskim budynkiem wykonanym z piaskowca i marmuru. Posiada 5 minaretów – jeden główny i 4 boczne, które tworzą wyjątkowy, charakterystyczny wygląd. Wystrój wnętrz jest bogaty w mozaiki, ogromne ręcznie robione perskie dywany i żyrandole ozdobione kryształami. Naszym kolejnym przystankiem jest Royal Opera House – perła sztuki muzycznej i scenicznej Omanu. Trzecim widokiem, którego nie możemy uniknąć, jest Muttrah Souq – targ położony tuż nad brzegiem Zatoki Omańskiej. To idealne miejsce, jeśli chcesz przyjrzeć się zwyczajnemu życiu Omanu. Po prostu idź wzdłuż rzędów, poszukaj przedmiotów, targuj się i baw się dobrze, bo tutaj znajdziesz wszystko, od przypraw po tradycyjne dywany, wazony lub po prostu pamiątki. Po obejrzeniu rynku powinniśmy również przyjrzeć się fortowi Mutrah. Fort prowadzi swoją historię w latach 80. XVI wieku, kiedy zbudowali go Portugalczycy. W przeszłości służył jako obrona militarna przed rywalami, ale dziś jest otwarty dla turystów. Kolejną rzeczą do zobaczenia w Maskacie jest dobrze znany pałac Al Alam — rezydencja sułtana Qaboosa. Z obu stron pałac otaczają forty, więc prawdopodobnie będziesz cieszyć się wspaniałą scenerią. Położony w centrum miasta, zawsze przyciąga wielu zwiedzających i chociaż ludzie nie mają wstępu, mogą spokojnie chodzić i robić fajne zdjęcia.

Muscat: półdniowa wycieczka z przewodnikiem z odbiorem i dowozem do hotelu

4. Muscat: półdniowa wycieczka z przewodnikiem z odbiorem i dowozem do hotelu

Pierwszym widokiem na trasie jest Wielki Meczet Sułtana Qaboosa, który jest prawdziwym arcydziełem światowej architektury. Budowa trwała 6 lat, aw 2001 roku została z powodzeniem otwarta. Ten meczet jest tradycyjnym lekkim islamskim budynkiem wykonanym z piaskowca i marmuru. Posiada 5 minaretów – jeden główny i 4 boczne, które tworzą wyjątkowy, charakterystyczny wygląd. Wystrój wnętrz jest bogaty w mozaiki, ogromne ręcznie robione perskie dywany i żyrandole ozdobione kryształami. Naszym kolejnym przystankiem jest Royal Opera House – perła sztuki muzycznej i scenicznej Omanu. Trzecim widokiem, którego nie możemy uniknąć, jest Muttrah Souq – targ położony tuż nad brzegiem Zatoki Omańskiej. To idealne miejsce, jeśli chcesz przyjrzeć się zwyczajnemu życiu Omanu. Po prostu idź wzdłuż rzędów, poszukaj przedmiotów, targuj się i baw się dobrze, bo tutaj znajdziesz wszystko, od przypraw po tradycyjne dywany, wazony lub po prostu pamiątki. Po obejrzeniu rynku powinniśmy również przyjrzeć się fortowi Mutrah. Fort prowadzi swoją historię w latach 80. XVI wieku, kiedy zbudowali go Portugalczycy. W przeszłości służył jako obrona militarna przed rywalami, ale dziś jest otwarty dla turystów. Kolejną rzeczą do zobaczenia w Maskacie jest dobrze znany pałac Al Alam — rezydencja sułtana Qaboosa. Z obu stron pałac otaczają forty, więc prawdopodobnie będziesz cieszyć się wspaniałą scenerią. Położony w centrum miasta, zawsze przyciąga wielu zwiedzających i chociaż ludzie nie mają wstępu, mogą spokojnie chodzić i robić fajne zdjęcia.

Muscat: prywatna wycieczka po mieście z odbiorem i dowozem do celu

5. Muscat: prywatna wycieczka po mieście z odbiorem i dowozem do celu

Poprowadzimy Cię przez wspaniałe miasto Maskat, gdzie po raz pierwszy odwiedzimy wielki meczet, który jest jednym z największych jednoczęściowych, ręcznie robionych irańskich dywanów na świecie i może pomieścić do 20 000 wiernych. Następnie oprowadź po ministerstwach i okolicach Opery Królewskiej, która jest wiodącą organizacją zajmującą się sztuką i kulturą w Omanie. Wizją Opery jest służenie jako centrum doskonałości w globalnym zaangażowaniu kulturalnym. Następnie odwiedź Qurum Beach Photo Stop, a my zabierzemy Cię na skosztowanie omańskiego chleba z miodem i herbatą karak. Następny jest Muttrah Souq, gdzie można znaleźć różne pamiątki i Muttrah Souq, jeden z najstarszych targowisk w Omanie, po tym jak pokażemy Wam pałac Al Alam, oficjalny pałac Jego Królewskiej Mości. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o historii Omanu w Muzeum Bait Al Zubair. Następnie odwiedź 2 portugalskie forty Al Jalali i przystanek fotograficzny Al Mirani.

4-godzinna prywatna wycieczka po Muskacie

6. 4-godzinna prywatna wycieczka po Muskacie

4-godzinna prywatna wycieczka po Maskacie, w tym napoje i transport w nowym klimatyzowanym samochodzie / Wielki Meczet / Opera / Suk Muttrah / Pałac Sułtana / Fort Muttrah / Muzeum Narodowe Obejmuje ono napoje wodne, soki i lunch Polecam wyjątkowe doświadczenie, jeśli chcesz poznać Maskat Nie wahaj się wybrać na tę wycieczkę, która łączy historię, kulturę i rozwój Rynki, zamki, pałace, muzea Przewodnik będzie Ci towarzyszył od początku wycieczki do końca Zabierzemy Cię na szczyt góry, aby zobaczyć miasto Maskat z góry

Muscat: całodniowa prywatna wycieczka po mieście samochodem z przewodnikiem

7. Muscat: całodniowa prywatna wycieczka po mieście samochodem z przewodnikiem

Ta wycieczka jest wyjątkowym doświadczeniem, ponieważ pozwala odkrywać miasto we własnym tempie. Zostaniesz zabrany na wycieczkę z przewodnikiem po niektórych z najbardziej znanych zabytków Muscat, w tym: wielkim meczecie sułtana Qaboosa, starym Muttrah Souq, pałacu Al Alam i muzeum. Ponadto zobaczysz także niektóre z oszałamiających krajobrazów wzdłuż wybrzeża. Z kompetentnym przewodnikiem u boku, ta prywatna wycieczka naprawdę ożywi miasto Muscat. Zabierzemy Cię przez przepiękne miasto Muscat, gdzie najpierw odwiedzimy wielki meczet, który, oprócz kilku innych, jest jednym z największych jednoczęściowych ręcznie robionych irańskich dywanów na świecie. Dywan waży aż 21 ton i może wygodnie pomieścić do 20 000 wiernych. Następnie oprowadzimy Cię po ministerstwach i Operze Królewskiej, która jest wiodącą organizacją artystyczną i kulturalną w Sułtanacie Omanu. Wizją Opery jest służenie jako centrum doskonałości w globalnym zaangażowaniu kulturalnym. Następnie znajduje się Muttrah Souk, gdzie można znaleźć różne pamiątki i Muttrah Souk, jeden z najstarszych rynków w Omanie, którego historia sięga dwustu lat wstecz Bait Al Zubair to muzeum znajdujące się przy ulicy Al Saidiya w Old Muscat w Omanie. Muzeum posiada bogatą kolekcję starożytnej broni, w tym chanjar, sprzętu gospodarstwa domowego i kostiumów. Na zewnątrz muzeum znajduje się pełnowymiarowa omańska wioska i souk Pałac Al Alam "Pałac Flagi" to pałac znajdujący się w Starym Maskacie w Omanie. Był używany jako pałac ceremonialny przez sułtana Qaboosa bin Saida Al Saida. Jedna z sześciu sułtańskich rezydencji monarchy, ma ponad 200-letnią historię i została zbudowana pod okiem Imama Sultana bin Ahmeda, siódmego bezpośredniego dziadka sułtana Qaboosa. (fot. stop) Fort Al-Mirani to fort położony w porcie miasta Old Muscat w Omanie. Fort istniał przed portugalską inwazją i został później przebudowany przez Portugalczyków w 1587 roku. Fort stał się pierwszym, w którym użyto armat w Omanie. (Photo Stop) Na koniec jedziemy zobaczyć pałac Al Bustan. Pałac Al Bustan (znany lokalnie jako "The Bustan") jest jednym z najbardziej znanych hoteli na Bliskim Wschodzie. Pierwotnie został zbudowany jako omański pałac królewski w 1985 roku, aby gościć szczyt Rady Współpracy Zatoki Perskiej (GCC) i świętować 15. rocznicę przystąpienia do władzy zmarłego sułtana Qaboosa. (fot. stop). Weź pod uwagę transport z każdego miejsca docelowego do drugiego. Dziękujemy

Prywatna półdniowa wycieczka po mieście Muscat

8. Prywatna półdniowa wycieczka po mieście Muscat

Wielki Meczet został zbudowany na terenie zajmującym 416 000 m2 (4 480 000 stóp kwadratowych), a kompleks rozciąga się na powierzchni 40 000 m2 (430 000 stóp kwadratowych), nowo wybudowany Wielki Meczet został zainaugurowany przez sułtana Omanu 4 maja 2001 roku. Wokół meczetu zbudowano pięć minaretów, z których główny ma 90 metrów wysokości. Sala modlitewna ma kształt kwadratu o wymiarach 74,4 na 74,4 metra (244 na 244 stopy) z centralną kopułą wznoszącą się na wysokość 50 metrów (160 stóp) nad podłogą, kopuła jest spektakularnie zdobiona od wewnątrz i sama w sobie jest główną atrakcją turystyczną, główna Musalla (sala modlitewna) może pomieścić ponad 6500 wiernych. Z Wielkiego Meczetu w drodze na targ rybny przejeżdżamy przez obszar ministerstw i ambasad, a także przejeżdżamy przez Marvelous Beach Street, odwiedzamy targ rybny i warzywny, lokalni mieszkańcy płacą i sprzedają świeże ryby i owoce morza. Z targu rybnego, tylko krótka przejażdżka do Mutrah Souq, odwiedź Mutrah Souq, największy tradycyjny Souq w Omanie, Muttrah Market (Souq) jest jednym z najstarszych targowisk w Omanie sięgającym dwustu lat, znajduje się w sąsiedztwie portu Muscat i był świadkiem ogromnego handlu w epoce żagli, będąc strategicznie zlokalizowanym w drodze do Indii i Chin, Nazwa rynku pochodzi od części, która rozciąga się od meczetu Al Lawatiya do Khour Bimba, gdzie miejsce jest naprawdę pełne sklepów i straganów, a wąski obszar pasów nie pozwala na przedostanie się światła słonecznego. Z Muttrah Souq odwiedzamy Muzeum Bait Al Zubair. Znajdziesz tu wspaniałą ekspozycję omańskiej kultury i historii oraz informacje o rodzinie królewskiej. Kontynuuj wycieczkę, aby odwiedzić stary Muscat i zobaczyć Pałac Al Alam, ma ponad 200-letnią historię i został zbudowany pod okiem Imama Sultana bin Ahmeda, siódmego bezpośredniego pradziadka sułtana Haithama, istniejący pałac, który ma fasadę w kolorze złotym i niebieskim, został przebudowany na rezydencję królewską w 1972 roku, wewnętrzny teren pałacu pozostaje niedostępny, ale członkowie społeczeństwa mogą zatrzymać się w pobliżu bram i robić zdjęcia, pałac jest używany do oficjalnych funkcji i przyjmuje wybitnych gości. Stamtąd odwiedź Operę Królewską, Jego Wysokość Sułtan Qaboos bin Said Al Said Sułtan Omanu zawsze był fanem muzyki klasycznej i sztuki, w 2001 roku sułtan nakazał budowę opery, która została oficjalnie otwarta 12 października 2011 roku, Opera Królewska odzwierciedla unikalną współczesną architekturę Omanu i może pomieścić maksymalnie 1100 osób. Kompleks opery składa się z teatru koncertowego, audytorium, formalnych ogrodów krajobrazowych, rynku kulturalnego z handlem detalicznym, luksusowych restauracji i centrum sztuki dla produkcji muzycznych, teatralnych i operowych.

Życie w Muskacie i zwiedzanie miasta z lokalną kulturą

9. Życie w Muskacie i zwiedzanie miasta z lokalną kulturą

To doświadczenie zapewni turystom wyjątkową podróż w mieście #Muscat. Miejsce spotkania jest odpowiednio zapewnione, ponieważ mogę spotkać się z turystą w dowolnym miejscu w Muscat. Podróż rozpoczyna się od miejsca preferowanego przez gościa. Harmonogram wizyt jest bardzo elastyczny, a turysta może wybrać preferowane przez siebie opcje. Ogólnie rzecz biorąc, istnieją dwie ścieżki planu podróży. Pierwsza ścieżka kieruje się na wschód miasta, aby odkryć historyczne obszary. Najbardziej atrakcyjne zabytki w mieście są następujące: - Wielki Meczet - Muttrah Heritage Market - #Muttrah Corniche - Pałac Al-Alam - Wizyta w kawiarni, aby zjeść #Omani posiłki, czyli (herbata Karak z mlekiem i cukrem + omański chleb + ser + omańskie frytki). omańskie frytki) - Opera Królewska Druga ścieżka kieruje się na zachód od miasta, aby odkryć starożytną i nowoczesną wioskę Omanu i poznać bliżej społeczeństwo Omanu, odwiedzając następujące miejsca: - Wioska Al-Khoud - życie w mieście - targ Seeb - kawiarnię, w której można zjeść omańskie posiłki (herbata Karak z mlekiem i cukrem + omański chleb + ser + omańskie chipsy) - meczet - Plaża Al-Seeb Ta podróż jest kompleksowym i krótkim spojrzeniem na najważniejsze cechy stolicy #city, Muscat, oprócz społecznych aspektów miasta. Podczas podróży opisuję kulturową i społeczną tkankę #Oman.

Z Dubaju: Oman Muscat jednodniowa wycieczka + wiza + omański lunch

10. Z Dubaju: Oman Muscat jednodniowa wycieczka + wiza + omański lunch

Poznaj Perłę Arabii podczas podróży do Dubaju dzięki tej prywatnej wycieczce do Omanu Muscat. Zobacz niekończące się pustynie, morza i góry, aż dotrzesz do stolicy Muscat. Poznaj Oman i autentyczną Arabię podczas tej wycieczki z przewodnikiem, w tym Wielki Meczet Sułtana Qaboosa w Sohar i Muscat, ponad 200-letni souk, dziewicze plaże, forty, zamki i pałace. Twoja wycieczka do Omanu z Uae obejmuje tradycyjny lunch w lokalnej restauracji, aby uzyskać najlepsze wrażenia. Poznaj najbardziej naturalnie piękny kraj na Bliskim Wschodzie. Ta prywatna wycieczka oferuje prywatność, wygodę rozkładanego fotela i opcje dostosowania Twojej wycieczki po Omanie. Wielki Meczet Królewski w Sohar jest pięknie wyłożony kafelkami w turkusowo-złotej palecie. Plaża Qurum i rezerwat przyrody oferują doskonałe możliwości pływania w turkusowych wodach Zatoki Omańskiej. Z Muttrah Corniche roztacza się widok na port, omańską przystań dhow, wieże strażnicze, meczet Al Lawati, targ rybny i super jacht sułtana. Muttrah Souk to jeden z najstarszych tradycyjnych arabskich souków na Bliskim Wschodzie, który sprzedaje Kuma (specjalne tradycyjne kapelusze Omanu), dishdasha, artefakty i wybryki. Kadzidło, złota i srebrna biżuteria, omańska chałwa, chanjar (omański sztylet). Podziwiaj widoki na Muttrah Corniche i port z Muttrah Souk. Muzeum Bait Al Zubair przedstawia kulturę Omanu Sultan's Place lub Qasr Al Alam (Pałac Flagi) to jedna z najważniejszych rezydencji sułtana Qaboosa Bin Saida. Podniesiona flaga Omanu przy wejściu wskazuje na obecność sułtana w pałacu. Portugalczycy zbudowali fort Al Mirani w XVI wieku. Fort Al Jalali lub "Ash Sharqiya Fort" został zbudowany w XVI wieku przez Imperium Portugalskie. Riyam Memorial lub Riyam Censer to pomnik kadzidła, który został zbudowany na szczycie widocznego wzgórza w Riyam Park w 1990 roku z okazji 20. święta narodowego Omanu. Old Light House Muttrah oferuje wspaniałe widoki na port. Zatoka Muttrah. Zatoka Muscat. Royal Opera House Muscat jest najważniejszym muzycznym i kulturalnym miejscem w Omanie. Wielki Meczet Sułtana Qaboosa to jeden z największych meczetów na świecie, mieszczący ponad 20000 wiernych, piaskowce, ręcznie tkane perskie dywany i kryształy. Wizyta w Starym Muskacie przeniesie Cię w czasie. Muscat Heights to fantastyczne miejsce do podziwiania miasta Muscat. Haramel & Sidab Fishing Village to senna omańska wioska rybacka. Idealne miejsce na sprzedaż świeżych ryb i lokalne plotki

Liczba znalezionych atrakcji: 33
Sortuj wg::

Królewski Teatr Operowy w Maskacie: najlepsze atrakcje w pobliżu

Królewski Teatr Operowy w Maskacie: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Królewski Teatr Operowy w Maskacie? Kliknij tutaj.