Dodaj daty

Królewski Teatr Dramatyczny

Królewski Teatr Dramatyczny

Królewski Teatr Dramatyczny – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Sztokholm: wycieczka amfibią po lądzie i wodzie

1. Sztokholm: wycieczka amfibią po lądzie i wodzie

Zwiedź Sztokholm, podróżując amfibią po lądzie i wodzie. Dowiedz się więcej o historii miasta, spoglądając na nie z różnych perspektyw. Zobacz znane atrakcje, w tym park rozrywki Gröna Lund, pałac królewski i królewską wyspę Djurgården. Gdy wszyscy będą już w pojeździe, udaj się w kierunku Królewskiego Teatru Dramatycznego. Zanim przewodnik skoncentruje się na zabytkach, opowie Ci krótko o pojeździe. Udaj się na przejażdżkę modną ulicą Birger Jarl. Następnie znajdziesz się przed mekką klubów nocnych – Stureplan. Później udaj się do Biblioteki Królewskiej i zobacz stadion olimpijski z roku 1912. Skręć w ulicę Karlavägen, aby dotrzeć do pięknej okolicy Östermalm. Nagle asfalt pod Tobą zamieni się w żwir i zacznie się prawdziwa frajda. To czas, aby autobus trochę się zmoczył. Trzymaj swój telefon i aparat fotograficzny oraz przygotuj się na motylki w brzuchu. Muzyka stanie się coraz głośniejsza, a duża ilość wody uderzy w przednią szybę. Zanim się zorientujesz, będziesz unosić się na wodzie. Po kilku minutach dryfowania po wodzie wysłuchaj historii związanych z królewską wyspą Djurgården. Przejedź obok Muzeum Vasa i najstarszego parku rozrywki w Szwecji – Gröna Lund. Przygotuj swój aparat fotograficzny, by uwiecznić na zdjęciach pocztówkowe widoki na Sztokholm. Zwróć uwagę na znajdujące się przed Tobą imponujące fasady starego miasta z budynkami wzniesionymi w XVI wieku. W środku znajdują się niemiecki kościół i ratusz, który jest popularnym symbolem Sztokholmu za sprawą 3 złotych koron zamontowanych na szczycie. Płyń wzdłuż brzegu Södermalm – największej z 14 sztokholmskich wysp. Udaj się w rejs wokół wyspy Skeppsholmen i podziwiaj świetny widok na pałac królewski, który jest jednym z największych na świecie. Zobacz XIX-wieczny statek Af Chapman zadokowany na wyspie Skeppsholmen, która była niegdyś bazą marynarki wojennej. Dowiedz się więcej o rodzinie królewskiej i o tym, jak Szwecja stała się krajem, którym jest teraz. Dowiedz się, jak jeden z najbiedniejszych krajów w Europie stał się kwitnącym narodem przemysłowym z kapitałem uważanym za europejski odpowiednik Doliny Krzemowej. Poczuj prąd trzeciego pod względem wielkości jeziora w Szwecji, który wrzuca świeżą, czystą wodę do Bałtyku. Następnie zobacz panoramiczny widok na Strandvägen – prawdopodobnie najbardziej ekskluzywny adres w całej Skandynawii. Przepłyń obok statku najsilniejszej dziewczynki na świecie – Pippi Pończoszanki. Teraz czas, by powrócić na suchy ląd. Silnik zaryczy przez kilka sekund, a kapitan naciśnie przepustnicę, aby pchnąć pojazd z powrotem na ląd. Jedź w kierunku punktu początkowego, mijając miejsce narodzenia znanego na całym świecie zjawiska psychologicznego – syndromu sztokholmskiego. Przejedź również obok najstarszego budynku w Sztokholmie i najstarszego parku w tym mieście, który niegdyś należał do rodziny królewskiej. Na zakończenie wycieczki zrób sobie zdjęcie z rozśpiewanym kapitanem.

Sztokholm: opcja autobusu i łodzi Hop-On Hop-Off

2. Sztokholm: opcja autobusu i łodzi Hop-On Hop-Off

Weź udział w tej wycieczce z możliwością wsiadania i wysiadania na dowolnych przystankach, by zobaczyć najsłynniejsze zabytki Sztokholmu, podróżując po ulicach i drogach wodnych. Poruszaj się wzdłuż linii autobusowej lub wybierz się na rejs, korzystając z regularnych połączeń pomiędzy wyspami i ulicami miasta. Wysłuchaj komentarza o Sztokholmie, który przygotowano w 10 językach. Przekonaj się, jak przyjemne i łatwe może być zwiedzanie miasta. Zdecyduj się na 24-godzinny bilet na wycieczkę autobusem lub łodzią. Bilet łączony umożliwia wzięcie udziału zarówno w wycieczce autobusem, jak i łodzią. Zwiedź wszystkie atrakcje Sztokholmu w swoim tempie, wsiadając i wysiadając na dowolnych przystankach na terenie całego miasta. Udaj się bezpośrednio do zabytków, nie zbaczając z trasy. Wysiądź m.in. przy skansenie, pałacu królewskim, parku rozrywki Gröna Lund, Muzeum Vasa, punkcie widokowym Fjällgatan, ratuszu, ABBA The Museum, lokalu ICEBAR i starym mieście, a także w kilku popularnych dzielnicach handlowych.

Sztokholm: Zwiedzanie miasta otwartą łodzią elektryczną

3. Sztokholm: Zwiedzanie miasta otwartą łodzią elektryczną

Wybierz się w rejs łodzią elektryczną po Sztokholmie i zrelaksuj się w komfortowych warunkach, poznając miasto od strony wody. Posłuchaj komentarzy na temat każdej lokalizacji i podróżuj od portów do kultowych atrakcji. Zobacz zewnętrzną część Muzeum Wazów, Pałacu Sztokholmskiego i Skansenu. Udaj się przed Pałac w Sztokholmie, aby spotkać się ze swoim przyjaznym przewodnikiem i grupą na cały dzień. Wejdź na pokład swojej łodzi i usiądź wygodnie, gdy zaczniesz dryfować w głąb miasta. Rejs wzdłuż kanału Djurgården Well i podziwiaj bujną zieleń, płynąc pod niskimi mostami. Ciesz się własnym jedzeniem i napojami, słuchając na żywo komentarzy na temat każdej lokalizacji. Zanurz się w historii Sztokholmu i poczuj cud dryfowania obok iglic Muzeum Nordyckiego. Odegraj małą scenkę na łodzi przepływającej obok Królewskiego Teatru Dramatycznego i zaśpiewaj piosenkę przed Muzeum ABBA.

Sztokholm: Wycieczka rowerowa z przewodnikiem

4. Sztokholm: Wycieczka rowerowa z przewodnikiem

Zobacz najważniejsze atrakcje Sztokholmu podczas wycieczki rowerowej z przewodnikiem. Odwiedź kilka wysp i zobacz takie atrakcje jak Stare Miasto, Pałac Królewski i gmach parlamentu. Otrzymasz kask, który zapewni Ci bezpieczeństwo, a w deszczowe dni organizator wręczy Ci pelerynę przeciwdeszczową. Spotkaj się z przewodnikiem, który przekaże Ci kask i rower. Jedź po brukowanych uliczkach i obok kolorowych budynków Starego Miasta na wyspie Gamla Stan. Przejedź obok Pałacu Królewskiego i poznaj jego historię z ust swojego przewodnika. Szybko i łatwo przemieszczaj się z wyspy na wyspę, jadąc wzdłuż brzegów morza i jeziora. Przejedź przez mosty i miń takie zabytki jak gmach parlamentu i Królewski Teatr Dramatyczny. Podziwiaj piękne ogrody miejskie, malownicze XVII-wieczne drewniane domy i pierwszy na świecie miejski park narodowy. Pokonuj ulice, które starannie zaplanowano z myślą o bezpiecznej jeździe na rowerze. Obejmują one wiele ścieżek rowerowych i zielonych odcinków, na których obowiązuje zakaz wjazdu dla samochodów.

Sztokholm: Stare Miasto i wycieczka po mieście pieszo

5. Sztokholm: Stare Miasto i wycieczka po mieście pieszo

Odkryj Sztokholm, zróżnicowaną stolicę Szwecji, łączącą historię i kulturę w nowoczesnej i tętniącej życiem metropolii. Chociaż jest to jedno z najbardziej postępowych i przodujących w projektowaniu miast w Europie, jego średniowieczne Stare Miasto pozostaje dużą częścią jego charakteru i uroku. Zbudowany na archipelagu 14 wysp połączonych ponad 50 mostami, zwiedzanie Sztokholmu to zabawne i dynamiczne doświadczenie, które sprawi, że poczujesz się spełniony i zainspirowany. Z pomocą naszych lokalnych szwedzkich przewodników przygotuj się na wspaniałą podróż w czasie, odkrywając architekturę, kulturę i historię tego eleganckiego i czarującego miasta. Nasze piesze wycieczki z przewodnikiem po Sztokholmie zagłębiają się w jego wyjątkową historię, od Wikingów, którzy założyli miasto, przez króla Gustawa Wazę, który ogłosił je stolicą Królestwa Szwecji, po jego nowoczesną, dynamiczną i kreatywną atmosferę, która reprezentuje ten nordycki miasto dzisiaj. Odwiedzisz kultowe zabytki, takie jak Grand Hotel i usłyszysz historie pierwszej Nagrody Nobla, Pałacu Królewskiego, ratusza w Sztokholmie i imponującego nabrzeża Stromkajon. Po zwiedzeniu wielu atrakcji miasta z przewodnikiem skorzystaj z bezpłatnej aplikacji Vox City (zawartej w bilecie), aby odkryć więcej Sztokholmu i jego niesamowitą historię. Wycieczka piesza obejmuje: Norrbro (Most Północny) Riksdagshuset (siedziba parlamentu) Västerlånggatan Järntorget Storkyrkan Kungliga Slottet (Pałac Królewski) Norrmalmstorg Kungsträdgården Drottninggatan Gustaf Adolfs Torg Kungliga Operan (Królewska Opera Szwedzka) Kungsträdgården Park Berzelii Dramaten (Królewski Teatr Dramatyczny) Fältöversten Sankt Jakobs Kyrka Główne atrakcje trasy z własnym przewodnikiem: Dyplomatstaden Nobelparken Kornhamnstorg Slussen/Guldbron Hornsgatan S.ta Maria Magdalena Kyrka Mariatorget Medborgarplatsen Götgatan Fjällgatan Vasagatan

Syndrom sztokholmski: 3-godzinna wycieczka piesza

6. Syndrom sztokholmski: 3-godzinna wycieczka piesza

Czy jesteś gotowy, aby się zakochać? Poznaj Sztokholm pieszo. Zobaczysz wszystkie główne zabytki oraz kilka tajnych klejnotów! Stockholm Our Way zaprasza na spacer po dzikiej stronie Sztokholmu – Sztokholm to nie tylko woda i mosty! W mieście o 750-letniej historii nigdy nie brakuje historii do opowiedzenia. Każda z 14 wysp, na których założony jest Sztokholm, ma coś innego do zaoferowania, a każda z czterech pór roku daje odwiedzającym możliwość poznania miasta z różnych perspektyw. Zwiedzając takie zabytki, jak Królewski Teatr Dramatyczny, Opera, Pałac Królewski, budynek parlamentu, Riddarholmen, ratusz, Stare Miasto, kościół św. przyjazny przegląd zabytków miasta – zarówno starych, jak i nowych!

Sztokholm: Sztuka, architektura i design

7. Sztokholm: Sztuka, architektura i design

W dzielnicy Östermalm będziemy mogli podziwiać i poznać wiele z najpiękniejszych sztokholmskich budynków, ulic i projektantów. Niektóre z najważniejszych atrakcji tego doświadczenia związanego ze sztuką, architekturą i designem obejmują: 1. Danileuska Huset w Stureplan 2. Östermalm Saluhallen - targ spożywczy 3. Królewski Teatr Dramatyczny 🎭 & Ingmar Bergman 4. Domy designu, takie jak Nordiska Galleriet i Svenskt Tenn 5. Muzeum Hallwyl 6. Berns Hotel 7. Park Kungsträdgården 8. Kościół św. Jakuba 9. IKEA 10. Subway Art 11. Królewska Opera Szwedzka 12. Muzeum Narodowe Nie przegap swojej szansy na docenienie historii, tradycji i spuścizny najbardziej niesamowitych szwedzkich architektów, artystów, projektantów i innowatorów, którzy przyczynili się do tego, że ten skandynawski kraj wyznacza trendy. Przyjdź i przekonaj się, dlaczego Sztokholm jest często opisywany jako "Wenecja Północy". Nie możemy się doczekać wszystkich zdjęć, które zrobisz z najlepszych (i najbardziej subtelnych) luksusów Sztokholmu.

Sztokholm: Półdniowa wycieczka rowerowa z przewodnikiem (angielski/niemiecki)

8. Sztokholm: Półdniowa wycieczka rowerowa z przewodnikiem (angielski/niemiecki)

Witaj/Willkommen! Nasza wycieczka rowerowa zapewni Ci podsumowanie Sztokholmu w zaledwie kilka godzin. Poczujesz się dobrze poinformowany o "stolicy Skandynawii" i będziesz gotowy do samodzielnego zwiedzania. Dowiesz się o mrocznej przeszłości i kolorowej teraźniejszości Sztokholmu, podziwiając piękną architekturę wokół nas i zapierające dech w piersiach otoczenie wody. Z naszego punktu startowego w Odenplan zajmie nam 15 minut, aby dostać się na Stare Miasto i wyspę Riddarholmen, gdzie mijamy najstarszy budynek Sztokholmu. 3,5 z 4 opisanych godzin to rzeczywisty czas wycieczki. Punkt końcowy jest taki sam jak punkt początkowy/spotkania. Po opuszczeniu Starego Miasta i Pałacu Królewskiego doświadczamy pięknego Parku Narodowego Djurgården, gdzie przejeżdżamy obok Muzeum ABBA, Vasa i wielu innych zabytków po drodze. Po zasłużonej przerwie w uroczym ogrodzie Rosendal, wskakujemy z powrotem na rowery i odkrywamy inspirowane Paryżem bulwary Östermalm, bardziej wyszukaną dzielnicę mieszkalną wypełnioną piękną architekturą, gdzie zatrzymujemy się w słynnym Östermalm Food Hall (najstarszym w Sztokholmie). Oczywiście mamy czas na zwiedzanie miasta, w tym Parlamentu, Opery Królewskiej, Teatru Królewskiego, a także placu Raoula Wallenberga (szwedzkiego bohatera II wojny światowej). Dla zainteresowanych przyrodą mijamy oba główne porty w centrum miasta, z których odpływają łodzie na ogromny archipelag sztokholmski, składający się z ponad trzydziestu tysięcy wysp. Dla osób zainteresowanych zakupami, odwiedzimy również różne dzielnice handlowe w centrum miasta! Łączymy aktywną jazdę na rowerze z licznymi przystankami po drodze, abyś mógł złapać oddech i zrobić niezapomniane zdjęcia. Twoja grupa będzie cieszyć się dwiema krótkimi przerwami na "Fika" po drodze, a Twój przewodnik będzie miał głośnik przymocowany do swojego roweru, odtwarzając naszą listę odtwarzania Spotify wypełnioną słynnymi szwedzkimi zespołami i piosenkami między przystankami. Czekamy na Ciebie tego lata!

Panoramiczny Sztokholm: Prywatna wycieczka pojazdem

9. Panoramiczny Sztokholm: Prywatna wycieczka pojazdem

Ta trzygodzinna wycieczka jest idealna dla tych, którzy chcą zwiedzić najważniejsze atrakcje miasta w wygodny i efektywny sposób. Naszym pierwszym przystankiem jest panoramiczny punkt widokowy Fjällgatan, z którego można podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na sztokholmskie Stare Miasto i malowniczą wyspę Riddarholmen. Stamtąd przejedziesz przez modne dzielnice Södermalm i Djurgården, znane z tętniącej życiem kultury, parków krajobrazowych i muzeów. Zobacz ratusz w Sztokholmie, oszałamiający budynek znany z imponującej architektury i wielkich sal ceremonialnych oraz Muzeum Narodowe, w którym znajduje się bogata kolekcja sztuki, wzornictwa i artefaktów kulturowych, które ukazują bogate dziedzictwo Szwecji. Stamtąd przejedziesz obok Królewskiego Teatru Dramatycznego, jednej z wiodących szwedzkich instytucji artystycznych, zanim odkryjesz wspaniały Pałac Królewski w Sztokholmie. Wycieczka jest kontynuowana pieszo, eksploracją uroczego Starego Miasta w Sztokholmie, Gamla Stan, gdzie można spacerować brukowanymi uliczkami i podziwiać malownicze budynki, w tym główny plac miasta, Stortorget. Poznaj historię i osiągnięcia laureatów Nagrody Nobla w Muzeum Nagrody Nobla i zobacz Budynek Giełdy Sztokholmskiej, kultowy punkt orientacyjny, który odzwierciedla reputację miasta jako centrum finansowego. Na koniec odwiedź kościół św. Mikołaja, jeden z najstarszych i najpiękniejszych kościołów w Sztokholmie, zanim skorzystasz z wolnego czasu, aby rozkoszować się zachęcającą atmosferą Starego Miasta. Podczas wycieczki Twój kompetentny przewodnik zapewni wgląd w kulturę, historię i zabytki Sztokholmu, zapewniając niezapomniane wrażenia. Wycieczka obejmuje prywatny transfer w obie strony z portu wycieczkowego lub hotelu.

Liczba znalezionych atrakcji: 11
Sortuj wg::

Królewski Teatr Dramatyczny: najlepsze atrakcje w pobliżu

Królewski Teatr Dramatyczny: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Królewski Teatr Dramatyczny? Kliknij tutaj.

Królewski Teatr Dramatyczny: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7
(2094 recenzji)

Świetna aktywność! Nasz przewodnik, Agnus, był bardzo entuzjastyczny i zabawny. Dowiedzieliśmy się wiele o mieście i jego fascynującej historii. To powinna być atrakcja nr 1 w mieście.

Bardzo ładnie zaaranżowane. W ten sposób można zobaczyć dużą część miasta. Mili kierowcy i przewodnik. Dołącz mapę i zatyczki do uszu, abyś mógł widzieć i słyszeć, gdzie jesteś.

To była jedna z najprzyjemniejszych części naszej podróży do Sztokholmu. Nasz przewodnik Agnes był doskonały. To zarówno informowało, jak i bawiło.

Pascal był doskonałym przewodnikiem. Świetny sposób na godzinne zwiedzanie miasta drogą lądową i wodną. Świetny humor. Poleciłby.

Oryginalne doświadczenie z bardzo przyjaznym i dynamicznym przewodnikiem.