Dodaj daty

Krka River
Dla par

Dla par
Liczba znalezionych atrakcji: 3

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Żupania szybenicko-knińska: najpopularniejsze atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 143
Sortuj wg::

Nasze najbardziej polecane Krka River Atrakcje dla par

Ze Splitu: Wodospady Krka, wycieczka kulinarna i degustacja wina

1. Ze Splitu: Wodospady Krka, wycieczka kulinarna i degustacja wina

Weź udział w całodniowej wycieczce ze Splitu do Parku Narodowego Krka. Podróżuj klimatyzowanym autobusem, weź udział w spokojnym rejsie statkiem do miejscowości Skradin, odwiedź lokalną winiarnię i ciesz się wieloma innymi atrakcjami. Udaj się na miejsce zbiórki w Splicie i wejdź na pokład komfortowego, klimatyzowanego autobusu, aby rozpocząć podróż. Kiedy przybędziesz na miejsce, spaceruj po parku wzdłuż drewnianej ścieżki, zachwycając się tą zieloną oazą pełną endemicznych gatunków ptaków, ryb i motyli. Udaj się do pięknego skansenu, by przyjrzeć się tradycyjnym strojom i rzemiosłu oraz odwiedzić domek poświęcony Nikoli Tesli i stare młyny wodne. Zwróć uwagę na elektrownię wodną Jaruga na wodospadzie Skradinski buk. Jest to drugi najstarszy tego typu obiekt na świecie i pierwszy, jaki powstał w Europie. Po zwiedzaniu parku w towarzystwie przewodnika weź udział w spokojnym rejsie łodzią do miasteczka Skradin. Spaceruj po miasteczku, wejdź na twierdzę i podziwiaj panoramiczne widoki, wypij koktajl lub zjedz lunch w jednym z barów i restauracji lub popływaj na pobliskiej plaży, gdzie rzeka Krka styka się z morzem. Na koniec odwiedź wioskę Plastovo i poznaj jednego z lokalnych winiarzy. Delektuj się doskonałym dalmatyńskim winem, domową oliwą z oliwek, serem i pieczywem. Po degustacji wrócisz do Splitu.

Split: Jednodniowa wycieczka do Parku Narodowego Krka z przejażdżką łodzią i pływaniem

2. Split: Jednodniowa wycieczka do Parku Narodowego Krka z przejażdżką łodzią i pływaniem

Po krótkiej przejażdżce od Splitu będziesz zaskoczony pięknem dziewiczej przyrody, świeżym powietrzem i drewnianymi szlakami rozsianymi po całym Parku Narodowym. Ta część Parku Narodowego Krka to okazja, aby lepiej poznać jego kulturową stronę, a także florę i faunę. Spacer po tych ścieżkach edukacyjnych daje szansę poznania parku narodowego z różnych punktów widzenia. Po odkryciu pięknej przyrody i ukrytych skarbów parku nadszedł czas na relaks wśród bujnej zieleni Parku Narodowego. Znajdź swoje miejsce na dużym, zielonym terenie i zanurz się w zachwycającej naturze. Zakończ wycieczkę po wodospadach Krka panoramicznym rejsem łodzią z wodospadu Skradinski Buk do miasta Skradin, gdzie jest idealna okazja, aby popływać w krystalicznie czystej wodzie!

Ze Splitu i Trogiru: Wodospady Krka - całodniowa wycieczka z rejsem łodzią

3. Ze Splitu i Trogiru: Wodospady Krka - całodniowa wycieczka z rejsem łodzią

Zachwyć się pięknem porośniętego bujną roślinnością Parku Narodowego Krka, biorąc udział w tej całodniowej wycieczce ze Splitu lub Trogiru. Zobacz wspaniałe wodospady, pełne ptaków mokradła oraz malownicze krajobrazy, które wprost zapierają dech w piersi. Odwiedź słynny wodospad Skradinski buk – niepowtarzalną barierę trawertynową, którą pięknie wyrzeźbiła natura. Wyrusz ze Splitu lub Trogiru i udaj się w stronę parku. Po przybyciu na miejsce wykorzystaj czas wolny na spacer po znakomicie oznaczonych szlakach, zwiedzając zielone lasy w swoim tempie. Wybierz się na wędrówkę do niewielkiej grupy odnowionych domów z kamienia i innych prawdziwych budynków, w tym młyna wodnego, który stanowi przykład przyjaznego dla środowiska życia na wsi przed wiekami. Kontynuuj spacer do rzeki Krka, zatrzymując się po drodze, by zobaczyć mapy edukacyjne i przeczytać ciekawe informacje na temat ziół oraz zwierząt zamieszkujących park. Odpocznij w cieniu wysokich drzew lub usiądź na brzegu rzeki i obserwuj jej nurt. Następnie weź udział w rejsie po kanionie rzeki Krka. Łodzią dotrzesz do miasteczka Skradin. Na terenie parku narodowego przewidziano 2 godziny, które możesz wykorzystać na relaks i pływanie. Później przyjdzie czas na pożegnanie się z tym rajskim miejscem i powrót na pokład autobusu. Droga powrotna do Splitu i Trogiru wiedzie przez malownicze miejscowości Dalmacji.

Split: Wodospady Krka z rejsem statkiem, winem i oliwą z oliwek

4. Split: Wodospady Krka z rejsem statkiem, winem i oliwą z oliwek

Odpocznij od tętniącego życiem centrum Splitu i weź udział w całodniowej wycieczce z przewodnikiem do Parku Narodowego Krka – jednego z najpiękniejszych w Chorwacji. Przepłyń łodzią po spokojnej rzece Krka. Po przybyciu do parku ciesz się czasem wolnym. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy Złotej Bramie pałacu Dioklecjana, a następnie wyrusz w kierunku Parku Narodowego Krka. Alternatywnie możesz przyjechać bezpośrednio do parku prywatnym pojazdem (w zależności od tego, którą opcję wybierzesz). Po przyjeździe udaj się do małego miasteczka Skradin, aby odbyć krótki rejs łodzią po rzece Krka. Zejdź na ląd w pobliżu wodospadu Skradinski buk i podziwiaj największy w Europie system trawertynowych wodospadów kaskadowych. Zaczerpnij świeżego powietrza i rozkoszuj się otaczającą Cię dziką przyrodą lub odwiedź skansen powstały w oparciu o stare młyny wodne. Zobacz pozostałości dawnych osad i niewielkich domów z kamienia, a także pierwszą w Europie elektrownię wodną. Po zwiedzaniu parku narodowego odwiedź piaszczystą plażę w miasteczku Skradin, gdzie zaznasz orzeźwienia i relaksu. Zwiedź miejscową winiarnię i weź udział w degustacji lokalnych win oraz oliw (atrakcje te nie są wliczone w cenę wycieczki).

Zadar: Wodospady Krka, degustacja jedzenia i wina oraz wycieczka po Starym Mieście

5. Zadar: Wodospady Krka, degustacja jedzenia i wina oraz wycieczka po Starym Mieście

Wyrusz na przygodę i poznaj piękny Park Narodowy Wodospadów Krka podczas jednodniowej wycieczki z Zadaru. Odkryj obszar Skradinski Buk, w którym znajduje się 7 wodospadów oraz różnorodna flora i fauna, skosztuj lokalnego wina i odkryj Stare Miasto w Zadarze. Rozpocznij wcześnie rano w centrum Zadaru i wskocz na pokład klimatyzowanego autobusu. Podczas jazdy otrzymuj przydatne wskazówki i spostrzeżenia od swojego przewodnika. Wybierz pomiędzy 45-minutową pieszą wycieczką z przewodnikiem lub samodzielnym zwiedzaniem parku przez 2 godziny. Udaj się na molo, aby popłynąć łodzią w dół kanionu rzeki Krka, aby dotrzeć do miasta Skradin na terenie parku narodowego. Skorzystaj z godziny relaksu, popływaj w rzece Krka, zjedz lunch, napij się kawy, udaj się do Muzeum Oldtimerów w Skradin lub po prostu podziwiaj okoliczne krajobrazy. Kontynuuj podróż do winnicy, gdzie przywita Cię lokalny sommelier. Odwiedź małą wioskę i skosztuj doskonałego dalmatyńskiego wina, oliwy z oliwek i sera. Następnie zwiedzaj wodospady i szlaki piesze w Parku Narodowym Krka. Odwiedź zabytkowe warsztaty kamieniarskie i młyny wodne wzdłuż rzeki. Po powrocie do Zadaru zwiedź Stare Miasto z opcjonalną wycieczką pieszą z przewodnikiem, na którą możesz wybrać się dowolnego dnia podczas pobytu o godzinie 18:00.

Ze Splitu: rejs po wodospadach Krka i piesza wycieczka po Trogirze

6. Ze Splitu: rejs po wodospadach Krka i piesza wycieczka po Trogirze

Spędź dzień na łonie natury połączony ze zwiedzaniem historycznego miasta Trogir - najlepszy możliwy sposób na spędzenie dnia na wakacjach, z dala od miejskiego zgiełku. Po zaledwie 30 minutach jazdy od Splitu zatrzymasz się, aby zwiedzić to dziedzictwo kulturowe UNESCO. W towarzystwie licencjonowanego przewodnika masz niepowtarzalną okazję zwiedzić to słynne „muzeum miejskie”. Spacerując po jego historycznym centrum i wąskimi uliczkami ma się wrażenie, że cofa się w czasie, do starożytnej Grecji, Rzymu i Wenecji. Odkryj średniowieczne mury, dzwonnice, zachowane zamki i kościoły. Pełen wrażeń kontynuujesz podróż w kierunku Parku Narodowego. Z małego nadrzecznego miasteczka Skradin popłyniesz panoramicznym statkiem przez kanion rzeki Krka. Spędź trochę czasu ze swoim przewodnikiem, który wyjaśni wszystkie sekrety tego niesamowitego obszaru, wijąc się po dobrze zorganizowanych szlakach Parku Narodowego Krka. Podążaj ścieżkami edukacyjnymi i znajdź wioskę Ethno, stare młyny wodne, kamienne domy, sklepy z pamiątkami, autentyczne budynki i restaurację. Spędź wolny czas leżąc w cieniu wysokich drzew i zanurz się w zapierającej dech w piersiach przyrodzie.

Split/Trogir: Wycieczka 1-dniowa do Parku Narodowego Krka z degustacją wina

7. Split/Trogir: Wycieczka 1-dniowa do Parku Narodowego Krka z degustacją wina

Odkryj Park Narodowy Krka podczas jednodniowej wycieczki z przewodnikiem ze Splitu lub Trogiru. Zobacz Skradinski Buk i piękno czystej wody. Twoim pierwszym przystankiem jest wodospad Skradinski Buk, gdzie udasz się na wycieczkę z przewodnikiem po okolicy. Wiele kamiennych domów i młynów wodnych zostało przekształconych w małe muzea z różnymi eksponatami. Przejdź przez sieć ścieżek i drewnianych mostów w pobliżu wodospadów. Zrelaksuj się i popływaj w Skradin. Następnie możesz skosztować wybranych win w lokalnej konobie, a także pysznego tradycyjnego domowego jedzenia, takiego jak prosciutto, ser i chleb (opcjonalnie). Na koniec wróć do Splitu piękną nadmorską drogą, mijając malownicze wioski i wyspy.

Split: wodospady na rzece Krka – wycieczka całodniowa z przewodnikiem, pływaniem i rejsem

8. Split: wodospady na rzece Krka – wycieczka całodniowa z przewodnikiem, pływaniem i rejsem

Zachwyć się pięknem Parku Narodowego Krka. Zobacz wodospady, weź udział w rejsie i pływaj w rzece. Delektuj się wybornymi lokalnymi winami w winiarni Ante Sladić Vino. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem i wsiądź do autobusu, aby wyruszyć do Parku Narodowego Krka. Skorzystaj ze zniżki na wstęp do parku. Wykorzystaj czas wolny na odkrywanie przyrody w Parku Narodowym Krka. Weź udział w 30-minutowym rejsie po rzece Krka w kierunku miasta Skradin. Odpręż się na plaży i zanurz się w krystalicznie czystych wodach rzeki Krka. Następnie udaj się na krótką przejażdżkę do urokliwej miejscowości Plastovo. Zajrzyj do winiarni Ante Sladić Vino. Spróbuj wyśmienitych miejscowych win, by przekonać się, dlaczego rozsławiają one okolicę. Możesz też zdecydować się na spędzenie większej ilości czasu na plaży. Wyrusz w drogę powrotną do Splitu. Zdecyduj się na udział w porannej lub popołudniowej wycieczce grupowej albo postaw na bardziej spersonalizowaną atrakcję, wybierając całodniową wycieczkę prywatną.

Vodice: wycieczka łodzią po Parku Narodowym Krka

9. Vodice: wycieczka łodzią po Parku Narodowym Krka

Odkryj wodospady Parku Narodowego Krka podczas wycieczki łodzią z przewodnikiem z miejscowości Vodice. Zachwyć się wspaniałymi wodospadami i zobacz zabytki, w tym klasztor franciszkanów. Wykorzystaj czas wolny na samodzielnie zwiedzanie parku.  Wejdź na pokład wygodnej łodzi i popłyń przez kanał Świętego Antoniego, podziwiając widoki na twierdzę Świętego Mikołaja. Zatrzymaj się w Szybeniku, aby odebrać świeże małże, a następnie przepłyń pod mostem Šibenski most. Kontynuuj rejs wzdłuż ujścia rzeki Krka do jeziora Prokljan. W końcu dotrzesz do Parku Narodowego Krka, który obejmuje 7 pięknych wodospadów i małe naturalne baseny. Udaj się do wodospadu Skradinski Buk, gdzie możesz odwiedzić elektrownię. Zobacz kilka zabytków kultury i historii, takich jak klasztor franciszkanów i kilka starych młynów wodnych. Będziesz mieć mnóstwo wolnego czasu na zwiedzanie całego parku. Udaj się na lunch do jednej z restauracji lub odwiedź sklepy z pamiątkami. Wróć na łódź, aby rozpocząć podróż powrotną do miejscowości Vodice, gdzie dotrzesz wczesnym wieczorem. 

Split: Całodniowa wycieczka do Parku Narodowego Krka z degustacją wina

10. Split: Całodniowa wycieczka do Parku Narodowego Krka z degustacją wina

Jeśli masz kilka dni w okolicach Splitu i Trogiru, może to być wycieczka, której szukasz. Park Narodowy Krka jest jednym z dwóch chorwackich parków narodowych, w których znajdują się jeziora i wodospady. Zostaniesz zabrany do 2 miejsc o wyjątkowej wartości przyrodniczej na terenie Parku Narodowego z dołączonym rejsem łodzią po kanionie rzeki. Spotkaj się w Splicie lub Trogirze i wybierz się na przejażdżkę do wejścia Lozovac, ponieważ jest to najlepsze miejsce na rozpoczęcie 2-kilometrowego spaceru wokół wodospadu Skradinski Buk. Przejdź przez stary system młynów wodnych, gdy przewodnik wyjaśni część historii i tradycji w tym obszarze. Następnie kontynuuj ten fantastyczny spacer po drewnianej ścieżce z małymi jeziorami i wodospadami wszędzie. To naprawdę jeden z najlepiej zachowanych ekosystemów w Chorwacji. Kontynuuj podróż łodzią w dół kanionu rzeki do drugiego miejsca w Parku Narodowym, uroczego miasteczka Skradin. W tej dolnej części potoku będziesz miał okazję ochłodzić się podczas gorących letnich dni, korzystając z przyjemnej kąpieli w Skradinie. I na koniec specjalna niespodzianka dla tych, którzy kochają lokalne jedzenie i wino. Tylko 10 minut jazdy od naszego kąpieliska znajduje się mała wioska o nazwie Plastovo, znana z kilku pięknych, lokalnych rodzinnych potraw i przystanków z winem. Następnie skosztuj degustacji wina, poznaj jego produkcję i historię oraz skosztuj lokalnych specjałów rodziny. Łącznie 5 godzin w Parku Narodowym Krka w dwóch lokalizacjach z wyjątkowymi widokami i krajobrazami, przejażdżka łodzią, pływanie w Skradinie i dodatkowa wizyta w lokalnej rodzinnej tawernie z jedzeniem i winem. Relaksujący dzień poza miastem, który spodoba się wszystkim. Zakończ dzień przejażdżką autostradą z powrotem do Trogiru i Splitu.

Żupania szybenicko-knińska

Żupania szybenicko-knińska

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Atrakcje dla par w: Krka River

Oprócz atrakcji typu Atrakcje dla par w: Krka River jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Żupania szybenicko-knińska?

W: Żupania szybenicko-knińska są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Krka River: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Krka River? Kliknij tutaj.

Krka River: Co mówią inni?

Bardzo miła wycieczka do wodospadów Krka. Przed wyjściem z autobusu przewodnik wyjaśnia nam, jakie kroki należy wykonać, aby móc swobodnie zwiedzać wodospady. Po dobrej godzinie marszu docieramy do końca wodospadu, aby zrobić sobie przerwę (jeść, napić się itp.), a następnie masz wybór pomiędzy rejsem łodzią (30 minut) lub kontynuowaniem spaceru (1 godzina). Kontynuowaliśmy pieszo a krajobraz był równie piękny jak podczas wizyty w wodospadach. Po tym spacerze dotrzemy do Skradina, gdzie możemy popływać (uważajcie na kamienistą plażę) i zwiedzić miasteczko. Dostępna jest druga opcja z dodatkiem; degustacja wina i sera. Powrót około 15:30. polecam

Bardzo miła wycieczka do wodospadów Krka w październiku. Mała wioska Skardin na zakończenie tego dnia. Polecamy tę wycieczkę, którą nasz przewodnik Dario był w stanie uczynić bardzo interesującą. Transport autokarem ze Splitu bardzo wygodny i komfortowy

Znakomita jednodniowa wycieczka. Świetny przewodnik Darijo i kierowca Vladimir; Wodospady Krka były doskonałe i gorąco polecam dodatek do wycieczki po winnicy — mała lokalna winiarnia, bardzo dobra.

Czy natura jest piękna. Ekscytujące było zobaczyć, jak tamtejsi ludzie korzystali z energii wodnej i jak korzystają z niej dzisiaj. Darijo był świetnym przewodnikiem. Naprawdę lubi swoją pracę.

Było zabawnie i radośnie. Ale rozczarowany, ponieważ rejs łodzią został odwołany, ale cieszę się, że mam tak dobrego przewodnika, który pomógł pod każdym względem