Atrakcje i wycieczki
Krka River

Krka River – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Split: Wycieczka do wodospadów Krka z rejsem łodzią i pływaniem

Split: Wycieczka do wodospadów Krka z rejsem łodzią i pływaniem

Weź udział w wycieczce ze Splitu nad wodospady na rzece Krka. Podróżuj autobusem lub podwyższ standard atrakcji, decydując się na prywatny transport samochodem. Zachwyć się pięknem wodospadów w Parku Narodowym Krka – kaskadowych cudów natury. Dowiedz się więcej o tym wartościowym przyrodniczo miejscu od lokalnego przewodnika. Po 90-minutowej podróży klimatyzowanym autobusem ze Splitu odkryjesz bajeczną atrakcję, która znajduje się wśród pogodnych i słonecznych krajobrazów Chorwacji. Pierwszym przystankiem na trasie wycieczki jest osobliwe i pełne uroku miasto Skradin, którego początki sięgają czasów starożytnych. Udaj się w półgodzinny panoramiczny rejs. Po przepłynięciu przez magiczną bramę parku dotrzesz nad zachwycający wodospad Skradinski buk – główną atrakcję okolicy. Weź udział w wycieczce z przewodnikiem po parku i dowiedz się wszystkiego o tym miejscu, w tym o jego historii. W parku spędzisz łącznie 3 godziny, co pozwoli Ci w pełni wykorzystać swoją wizytę w tym cudownym miejscu. Urządź piknik, rób zdjęcia i ciesz się czystym powietrzem. Kontynuuj podróż do malowniczego miasteczka Primošten, gdzie znajdują się jedne z najlepszych plaż w całej Chorwacji. Wykorzystaj 2 godziny czasu wolnego na pływanie i zwiedzanie urokliwych brukowanych uliczek starego miasta. Opcjonalnie możesz również wziąć udział w degustacji wina.

Ze Splitu: Wodospady Krka, wycieczka kulinarna i degustacja wina

Ze Splitu: Wodospady Krka, wycieczka kulinarna i degustacja wina

Weź udział w całodniowej wycieczce ze Splitu do Parku Narodowego Krka. Podróżuj klimatyzowanym autobusem, weź udział w spokojnym rejsie statkiem do miejscowości Skradin, odwiedź lokalną winiarnię i ciesz się wieloma innymi atrakcjami. Udaj się na miejsce zbiórki w Splicie i wejdź na pokład komfortowego, klimatyzowanego autobusu, aby rozpocząć podróż. Kiedy przybędziesz na miejsce, spaceruj po parku wzdłuż drewnianej ścieżki, zachwycając się tą zieloną oazą pełną endemicznych gatunków ptaków, ryb i motyli. Udaj się do pięknego skansenu, by przyjrzeć się tradycyjnym strojom i rzemiosłu oraz odwiedzić domek poświęcony Nikoli Tesli i stare młyny wodne. Zwróć uwagę na elektrownię wodną Jaruga na wodospadzie Skradinski buk. Jest to drugi najstarszy tego typu obiekt na świecie i pierwszy, jaki powstał w Europie. Po zwiedzaniu parku w towarzystwie przewodnika weź udział w spokojnym rejsie łodzią do miasteczka Skradin. Spaceruj po miasteczku, wejdź na twierdzę i podziwiaj panoramiczne widoki, wypij koktajl lub zjedz lunch w jednym z barów i restauracji lub popływaj na pobliskiej plaży, gdzie rzeka Krka styka się z morzem. Na koniec odwiedź wioskę Plastovo i poznaj jednego z lokalnych winiarzy. Delektuj się doskonałym dalmatyńskim winem, domową oliwą z oliwek, serem i pieczywem. Po degustacji wrócisz do Splitu.

Split: Jednodniowa wycieczka do Parku Narodowego Krka z przejażdżką łodzią i pływaniem

Split: Jednodniowa wycieczka do Parku Narodowego Krka z przejażdżką łodzią i pływaniem

Po krótkiej przejażdżce od Splitu będziesz zaskoczony pięknem dziewiczej przyrody, świeżym powietrzem i drewnianymi szlakami rozsianymi po całym Parku Narodowym. Ta część Parku Narodowego Krka to okazja, aby lepiej poznać jego kulturową stronę, a także florę i faunę. Spacer po tych ścieżkach edukacyjnych daje szansę poznania parku narodowego z różnych punktów widzenia. Po odkryciu pięknej przyrody i ukrytych skarbów parku nadszedł czas na relaks wśród bujnej zieleni Parku Narodowego. Znajdź swoje miejsce na dużym, zielonym terenie i zanurz się w zachwycającej naturze. Zakończ wycieczkę po wodospadach Krka panoramicznym rejsem łodzią z wodospadu Skradinski Buk do miasta Skradin, gdzie jest idealna okazja, aby popływać w krystalicznie czystej wodzie!

Ze Splitu: Wycieczka do Parku Narodowego Krka

Ze Splitu: Wycieczka do Parku Narodowego Krka

Wyrusz z nami na niezapomnianą przygodę podczas odkrywania oszałamiającego Parku Narodowego Wodospadów Krka, jednego z najwspanialszych cudów natury w Chorwacji. Na powierzchni ponad 110 km kwadratowych odwiedzimy obszar Skradinski Buk, w którym znajduje się siedem wspaniałych wodospadów oraz różnorodna flora i fauna. Wyruszając wcześnie rano z centrum Splitu, wskoczysz na pokład klimatyzowanego autokaru, gdzie Twój doświadczony pilot wycieczki podzieli się z Tobą przydatnymi wskazówkami i spostrzeżeniami podczas naszej podróży do miasta Skradin. Nasz przewodnik zakupi dla Ciebie bilety wstępu do parku, dzięki czemu unikniesz kolejek i rozpoczniesz swoją przygodę w Parku Narodowym Krka, czując się zrelaksowany. Gdy wejdziesz do parku, ciesząc się rejsem łodzią, zostaniesz powitany orzeźwiającym zapachem natury i dźwiękiem wodospadu Skradinski Buk. Ta część naszej podróży da Ci możliwość wyboru między 45-minutową pieszą wycieczką z naszym przewodnikiem, aby docenić oszałamiającą scenerię i dowiedzieć się o naturalnym i historycznym znaczeniu parku, lub możesz odkrywać park na własną rękę przez kilka godzin. Później ci, którzy się zdecydują, wezmą udział w opcjonalnej 30-minutowej wycieczce z degustacją wina, podczas gdy dla reszty będzie to idealna okazja do relaksu i relaksu, niezależnie od tego, czy zdecydujesz się popływać, skosztować lokalnej kuchni, czy wybrać się na malowniczy spacer pięknymi uliczkami Skradin. Około godziny 17:15/5:30 dotrzemy z powrotem do Splitu, z Twoim sercem i aparatem pełnym niezapomnianych wspomnień.

Ze Splitu i Trogiru: Wodospady Krka - całodniowa wycieczka z rejsem łodzią

Ze Splitu i Trogiru: Wodospady Krka - całodniowa wycieczka z rejsem łodzią

Zachwyć się pięknem porośniętego bujną roślinnością Parku Narodowego Krka, biorąc udział w tej całodniowej wycieczce ze Splitu lub Trogiru. Zobacz wspaniałe wodospady, pełne ptaków mokradła oraz malownicze krajobrazy, które wprost zapierają dech w piersi. Odwiedź słynny wodospad Skradinski buk – niepowtarzalną barierę trawertynową, którą pięknie wyrzeźbiła natura. Wyrusz ze Splitu lub Trogiru i udaj się w stronę parku. Po przybyciu na miejsce wykorzystaj czas wolny na spacer po znakomicie oznaczonych szlakach, zwiedzając zielone lasy w swoim tempie. Wybierz się na wędrówkę do niewielkiej grupy odnowionych domów z kamienia i innych prawdziwych budynków, w tym młyna wodnego, który stanowi przykład przyjaznego dla środowiska życia na wsi przed wiekami. Kontynuuj spacer do rzeki Krka, zatrzymując się po drodze, by zobaczyć mapy edukacyjne i przeczytać ciekawe informacje na temat ziół oraz zwierząt zamieszkujących park. Odpocznij w cieniu wysokich drzew lub usiądź na brzegu rzeki i obserwuj jej nurt. Następnie weź udział w rejsie po kanionie rzeki Krka. Łodzią dotrzesz do miasteczka Skradin. Na terenie parku narodowego przewidziano 2 godziny, które możesz wykorzystać na relaks i pływanie. Później przyjdzie czas na pożegnanie się z tym rajskim miejscem i powrót na pokład autobusu. Droga powrotna do Splitu i Trogiru wiedzie przez malownicze miejscowości Dalmacji.

Ze Splitu: rejs po wodospadach Krka i piesza wycieczka po Trogirze

Ze Splitu: rejs po wodospadach Krka i piesza wycieczka po Trogirze

Spędź dzień na łonie natury połączony ze zwiedzaniem historycznego miasta Trogir - najlepszy możliwy sposób na spędzenie dnia na wakacjach, z dala od miejskiego zgiełku. Po zaledwie 30 minutach jazdy od Splitu zatrzymasz się, aby zwiedzić to dziedzictwo kulturowe UNESCO. W towarzystwie licencjonowanego przewodnika masz niepowtarzalną okazję zwiedzić to słynne „muzeum miejskie”. Spacerując po jego historycznym centrum i wąskimi uliczkami ma się wrażenie, że cofa się w czasie, do starożytnej Grecji, Rzymu i Wenecji. Odkryj średniowieczne mury, dzwonnice, zachowane zamki i kościoły. Pełen wrażeń kontynuujesz podróż w kierunku Parku Narodowego. Z małego nadrzecznego miasteczka Skradin popłyniesz panoramicznym statkiem przez kanion rzeki Krka. Spędź trochę czasu ze swoim przewodnikiem, który wyjaśni wszystkie sekrety tego niesamowitego obszaru, wijąc się po dobrze zorganizowanych szlakach Parku Narodowego Krka. Podążaj ścieżkami edukacyjnymi i znajdź wioskę Ethno, stare młyny wodne, kamienne domy, sklepy z pamiątkami, autentyczne budynki i restaurację. Spędź wolny czas leżąc w cieniu wysokich drzew i zanurz się w zapierającej dech w piersiach przyrodzie.

Split/Trogir: Wycieczka 1-dniowa do Parku Narodowego Krka i rejs statkiem do Skradinu

Split/Trogir: Wycieczka 1-dniowa do Parku Narodowego Krka i rejs statkiem do Skradinu

Zobacz bujne piękno Parku Narodowego Krka podczas 1-dniowej wycieczki, która rozpoczyna się od odbioru z centralnie położonego miejsca zbiórki w Splicie lub Trogirze. Zrelaksuj się w wygodnym pojeździe i rozkoszuj się pięknem chorwackiej wsi w drodze do Parku Narodowego Krka. Odkryj piękne wodospady, pełne ptaków mokradła i oszałamiającą scenerię. Miej wolny czas na spacer po dobrze zorganizowanych szlakach i wędrówkę po zielonych lasach we własnym tempie. Zrób zdjęcia tej bajkowej scenerii. Możesz wybrać się na wędrówkę do niewielkiej kolekcji odnowionych kamiennych domów, warsztatów i innych autentycznych budynków, w tym młyna wodnego demonstrującego zrównoważone życie na wsi sprzed wieków. Zejdź w dół do rzeki Krka, zatrzymując się od czasu do czasu, aby przeczytać mapy edukacyjne i ekscytujące informacje o ziołach i gatunkach zwierząt, które sprawiają, że park jest ich domem. Odpocznij w cieniu wysokich drzew lub usiądź na brzegu rzeki i obserwuj rwącą wodę. Ciesz się rejsem statkiem w dół kanionu rzeki Krka, który zabierze Cię do urokliwego miasta Skradin, które znajduje się na terenie parku narodowego. Masz 2 godziny na relaks i kąpiel. Pożegnaj ten kawałek raju i wskocz z powrotem do autobusu. Przejedź obok malowniczych dalmatyńskich wiosek w drodze powrotnej do miejsca zbiórki w Splicie lub Trogirze.

Zadar: Wodospady Krka, degustacja jedzenia i wina oraz wycieczka po Starym Mieście

Zadar: Wodospady Krka, degustacja jedzenia i wina oraz wycieczka po Starym Mieście

Wyrusz na przygodę, aby odkryć piękny Park Narodowy Wodospadów Krka podczas jednodniowej wycieczki z Zadaru. Poznaj obszar Skradinski Buk, w którym znajduje się 7 wodospadów i różnorodna flora i fauna, skosztuj lokalnego wina i odkryj Stare Miasto w Zadarze. Wyrusz wcześnie rano z centrum Zadaru i wskocz na pokład klimatyzowanego autobusu. Podczas jazdy uzyskasz przydatne wskazówki i spostrzeżenia od swojego przewodnika. Wybierz między 45-minutową pieszą wycieczką z przewodnikiem lub samodzielnym zwiedzaniem parku przez 2 godziny. Udaj się na molo na rejs łodzią w dół kanionu rzeki Krka, aby dotrzeć do miasta Skradin, wewnątrz parku narodowego. Spędź godzinę na relaksie, popływaj w rzece Krka, zjedz lunch, napij się kawy, odwiedź Muzeum Oldtimerów w Skradinie lub po prostu podziwiaj okoliczne krajobrazy. Kontynuuj do winiarni, gdzie przywita Cię lokalny sommelier. Odwiedź małą wioskę i spróbuj wyśmienitego dalmatyńskiego wina, oliwy z oliwek i sera. Następnie odkryj wodospady i szlaki spacerowe Parku Narodowego Krka. Odwiedź historyczne warsztaty kamieniarskie i młyny wodne wzdłuż rzeki. Po powrocie do Zadaru zwiedź Stare Miasto podczas opcjonalnej wycieczki z przewodnikiem, którą możesz odbyć dowolnego dnia podczas pobytu o 18:30.

Split: Wodospady Krka z rejsem statkiem, winem i oliwą z oliwek

Split: Wodospady Krka z rejsem statkiem, winem i oliwą z oliwek

Odpocznij od tętniącego życiem centrum Splitu i weź udział w całodniowej wycieczce z przewodnikiem do Parku Narodowego Krka – jednego z najpiękniejszych w Chorwacji. Przepłyń łodzią po spokojnej rzece Krka. Po przybyciu do parku ciesz się czasem wolnym. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy Złotej Bramie pałacu Dioklecjana, a następnie wyrusz w kierunku Parku Narodowego Krka. Alternatywnie możesz przyjechać bezpośrednio do parku prywatnym pojazdem (w zależności od tego, którą opcję wybierzesz). Po przyjeździe udaj się do małego miasteczka Skradin, aby odbyć krótki rejs łodzią po rzece Krka. Zejdź na ląd w pobliżu wodospadu Skradinski buk i podziwiaj największy w Europie system trawertynowych wodospadów kaskadowych. Zaczerpnij świeżego powietrza i rozkoszuj się otaczającą Cię dziką przyrodą lub odwiedź skansen powstały w oparciu o stare młyny wodne. Zobacz pozostałości dawnych osad i niewielkich domów z kamienia, a także pierwszą w Europie elektrownię wodną. Po zwiedzaniu parku narodowego odwiedź piaszczystą plażę w miasteczku Skradin, gdzie zaznasz orzeźwienia i relaksu. Zwiedź miejscową winiarnię i weź udział w degustacji lokalnych win oraz oliw (atrakcje te nie są wliczone w cenę wycieczki).

Split: wodospady na rzece Krka – wycieczka całodniowa z przewodnikiem, pływaniem i rejsem

Split: wodospady na rzece Krka – wycieczka całodniowa z przewodnikiem, pływaniem i rejsem

Zachwyć się pięknem Parku Narodowego Krka. Zobacz wodospady, weź udział w rejsie i pływaj w rzece. Delektuj się wybornymi lokalnymi winami w winiarni Ante Sladić Vino. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem i wsiądź do autobusu, aby wyruszyć do Parku Narodowego Krka. Skorzystaj ze zniżki na wstęp do parku. Wykorzystaj czas wolny na odkrywanie przyrody w Parku Narodowym Krka. Weź udział w 30-minutowym rejsie po rzece Krka w kierunku miasta Skradin. Odpręż się na plaży i zanurz się w krystalicznie czystych wodach rzeki Krka. Następnie udaj się na krótką przejażdżkę do urokliwej miejscowości Plastovo. Zajrzyj do winiarni Ante Sladić Vino. Spróbuj wyśmienitych miejscowych win, by przekonać się, dlaczego rozsławiają one okolicę. Możesz też zdecydować się na spędzenie większej ilości czasu na plaży. Wyrusz w drogę powrotną do Splitu. Zdecyduj się na udział w porannej lub popołudniowej wycieczce grupowej albo postaw na bardziej spersonalizowaną atrakcję, wybierając całodniową wycieczkę prywatną.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 78
Sortuj wg::

Żupania szybenicko-knińska: najciekawsze atrakcje

Krka River: atrakcje

Chorwacja: miasta

Krka River: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Krka River? Kliknij tutaj.

Krka River: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.3
(1504 recenzji)

Uważam, że ten dzień był bardzo miły. Cały dzień poruszaliśmy się klimatyzowanym autobusem. W sam raz na upały. Marko, nasz przewodnik był bardzo miły i otwarty. Dał nam również możliwość zorganizowania wycieczki z przewodnikiem po parku narodowym. Oczywiście park był bardzo zapełniony, co wynika również z pory roku i pory roku. Faktycznie, myślę, że opłata za wstęp wynosząca 30 euro jest nieco wygórowana. W parku nie mieliśmy zbyt wiele czasu, a szkoda. Moim zdaniem można było sobie oszczędzić późniejszej wycieczki do miasta, bo tak naprawdę nie można tam doświadczyć niczego poza jedzeniem. Z tego powodu dzień się dłużył. Wolałabym mieć dodatkową godzinę w parku dla siebie, niż potem jechać do innego miasta.

Nasz przewodnik Anita był fantastyczny! Była kompetentna i zabawna. Wszystko było dobrze zorganizowane, a Krka była piękna do zobaczenia. Skradin była najlepszą wodą, w jakiej pływaliśmy podczas całej podróży. Gorąco polecam!

Kolega przewodnik był bardzo uważny, miły i zabawny! Ogólnie wspaniały dzień dzięki świetnemu przewodnikowi! Znowu chętnie!

Niesamowita wycieczka. Nasz przewodnik Mate był wspaniały i sprawił, że podróż była niesamowita!

Niesamowite, szczególnie za tę cenę! Bardzo zabawny i świetny przewodnik o imieniu Nina.