Krka River, Croatia – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Split: wodospady na rzece Krka z degustacją potraw i wina

1. Split: wodospady na rzece Krka z degustacją potraw i wina

Weź udział w całodniowej wycieczce ze Splitu do Parku Narodowego Krka. Podróżuj klimatyzowanym autobusem, weź udział w spokojnym rejsie statkiem do miejscowości Skradin, odwiedź lokalną winiarnię i ciesz się wieloma innymi atrakcjami. Udaj się na miejsce zbiórki w Splicie i wejdź na pokład komfortowego, klimatyzowanego autobusu, aby rozpocząć podróż. Kiedy przybędziesz na miejsce, spaceruj po parku wzdłuż drewnianej ścieżki, zachwycając się tą zieloną oazą pełną endemicznych gatunków ptaków, ryb i motyli. Udaj się do pięknego skansenu, by przyjrzeć się tradycyjnym strojom i rzemiosłu oraz odwiedzić domek poświęcony Nikoli Tesli i stare młyny wodne. Zwróć uwagę na elektrownię wodną Jaruga na wodospadzie Skradinski buk. Jest to drugi najstarszy tego typu obiekt na świecie i pierwszy, jaki powstał w Europie. Po zwiedzaniu parku w towarzystwie przewodnika weź udział w spokojnym rejsie łodzią do miasteczka Skradin. Spaceruj po miasteczku, wejdź na twierdzę i podziwiaj panoramiczne widoki, wypij koktajl lub zjedz lunch w jednym z barów i restauracji lub popływaj na pobliskiej plaży, gdzie rzeka Krka styka się z morzem. Na koniec odwiedź wioskę Plastovo i poznaj jednego z lokalnych winiarzy. Delektuj się doskonałym dalmatyńskim winem, domową oliwą z oliwek, serem i pieczywem. Po degustacji wrócisz do Splitu.

Split: Jednodniowa wycieczka do Parku Narodowego Krka z przejażdżką łodzią i pływaniem

2. Split: Jednodniowa wycieczka do Parku Narodowego Krka z przejażdżką łodzią i pływaniem

Po krótkiej przejażdżce od Splitu będziesz zaskoczony pięknem dziewiczej przyrody, świeżym powietrzem i drewnianymi szlakami rozsianymi po całym Parku Narodowym. Ta część Parku Narodowego Krka to okazja, aby lepiej poznać jego kulturową stronę, a także florę i faunę. Spacer po tych ścieżkach edukacyjnych daje szansę poznania parku narodowego z różnych punktów widzenia. Po odkryciu pięknej przyrody i ukrytych skarbów parku nadszedł czas na relaks wśród bujnej zieleni Parku Narodowego. Znajdź swoje miejsce na dużym, zielonym terenie i zanurz się w zachwycającej naturze. Zakończ wycieczkę po wodospadach Krka panoramicznym rejsem łodzią z wodospadu Skradinski Buk do miasta Skradin, gdzie jest idealna okazja, aby popływać w krystalicznie czystej wodzie!

Split: Wodospady Krka z rejsem statkiem, winem i oliwą z oliwek

3. Split: Wodospady Krka z rejsem statkiem, winem i oliwą z oliwek

Odpocznij od tętniącego życiem centrum Splitu i weź udział w całodniowej wycieczce z przewodnikiem do Parku Narodowego Krka – jednego z najpiękniejszych w Chorwacji. Przepłyń łodzią po spokojnej rzece Krka. Po przybyciu do parku ciesz się czasem wolnym. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy Złotej Bramie pałacu Dioklecjana, a następnie wyrusz w kierunku Parku Narodowego Krka. Alternatywnie możesz przyjechać bezpośrednio do parku prywatnym pojazdem (w zależności od tego, którą opcję wybierzesz). Po przyjeździe udaj się do małego miasteczka Skradin, aby odbyć krótki rejs łodzią po rzece Krka. Zejdź na ląd w pobliżu wodospadu Skradinski buk i podziwiaj największy w Europie system trawertynowych wodospadów kaskadowych. Zaczerpnij świeżego powietrza i rozkoszuj się otaczającą Cię dziką przyrodą lub odwiedź skansen powstały w oparciu o stare młyny wodne. Zobacz pozostałości dawnych osad i niewielkich domów z kamienia, a także pierwszą w Europie elektrownię wodną. Po zwiedzaniu parku narodowego odwiedź piaszczystą plażę w miasteczku Skradin, gdzie zaznasz orzeźwienia i relaksu. Zwiedź miejscową winiarnię i weź udział w degustacji lokalnych win oraz oliw (atrakcje te nie są wliczone w cenę wycieczki).

Ze Splitu i Trogiru: Jednodniowa wycieczka do wodospadów Krka z rejsem łodzią

4. Ze Splitu i Trogiru: Jednodniowa wycieczka do wodospadów Krka z rejsem łodzią

Zachwyć się pięknem porośniętego bujną roślinnością Parku Narodowego Krka, biorąc udział w tej całodniowej wycieczce ze Splitu lub Trogiru. Zobacz wspaniałe wodospady, pełne ptaków mokradła oraz malownicze krajobrazy, które wprost zapierają dech w piersi. Odwiedź słynny wodospad Skradinski buk – niepowtarzalną barierę trawertynową, którą pięknie wyrzeźbiła natura. Wyrusz ze Splitu lub Trogiru i udaj się w stronę parku. Po przybyciu na miejsce wykorzystaj czas wolny na spacer po znakomicie oznaczonych szlakach, zwiedzając zielone lasy w swoim tempie. Wybierz się na wędrówkę do niewielkiej grupy odnowionych domów z kamienia i innych prawdziwych budynków, w tym młyna wodnego, który stanowi przykład przyjaznego dla środowiska życia na wsi przed wiekami. Kontynuuj spacer do rzeki Krka, zatrzymując się po drodze, by zobaczyć mapy edukacyjne i przeczytać ciekawe informacje na temat ziół oraz zwierząt zamieszkujących park. Odpocznij w cieniu wysokich drzew lub usiądź na brzegu rzeki i obserwuj jej nurt. Następnie weź udział w rejsie po kanionie rzeki Krka. Łodzią dotrzesz do miasteczka Skradin. Na terenie parku narodowego przewidziano 2 godziny, które możesz wykorzystać na relaks i pływanie. Później przyjdzie czas na pożegnanie się z tym rajskim miejscem i powrót na pokład autobusu. Droga powrotna do Splitu i Trogiru wiedzie przez malownicze miejscowości Dalmacji.

Zadar: Wodospady Krka, degustacja jedzenia i wina oraz wycieczka po Starym Mieście

5. Zadar: Wodospady Krka, degustacja jedzenia i wina oraz wycieczka po Starym Mieście

Wyrusz na przygodę i poznaj piękny Park Narodowy Wodospadów Krka podczas jednodniowej wycieczki z Zadaru. Odkryj obszar Skradinski Buk, w którym znajduje się 7 wodospadów oraz różnorodna flora i fauna, skosztuj lokalnego wina i odkryj Stare Miasto w Zadarze. Rozpocznij wcześnie rano w centrum Zadaru i wskocz na pokład klimatyzowanego autobusu. Podczas jazdy otrzymuj przydatne wskazówki i spostrzeżenia od swojego przewodnika. Wybierz pomiędzy 45-minutową pieszą wycieczką z przewodnikiem lub samodzielnym zwiedzaniem parku przez 2 godziny. Udaj się na molo, aby popłynąć łodzią w dół kanionu rzeki Krka, aby dotrzeć do miasta Skradin na terenie parku narodowego. Skorzystaj z godziny relaksu, popływaj w rzece Krka, zjedz lunch, napij się kawy, udaj się do Muzeum Oldtimerów w Skradin lub po prostu podziwiaj okoliczne krajobrazy. Kontynuuj podróż do winnicy, gdzie przywita Cię lokalny sommelier. Odwiedź małą wioskę i skosztuj doskonałego dalmatyńskiego wina, oliwy z oliwek i sera. Następnie zwiedzaj wodospady i szlaki piesze w Parku Narodowym Krka. Odwiedź zabytkowe warsztaty kamieniarskie i młyny wodne wzdłuż rzeki. Po powrocie do Zadaru zwiedź Stare Miasto z opcjonalną wycieczką pieszą z przewodnikiem, na którą możesz wybrać się dowolnego dnia podczas pobytu o godzinie 18:00.

Split lub Trogir: Krka, wodospad Roški i Szybenik

6. Split lub Trogir: Krka, wodospad Roški i Szybenik

Odkryj Park Narodowy Krka i Szybenik podczas tej całodniowej wycieczki z przewodnikiem ze Splitu lub Trogiru. Zobacz wodospady Skradinski Buk i Roški Slap i popływaj w czystej wodzie. Podziwiaj panoramiczne widoki na wyspę Visovac. Pierwszy postój zaplanowano przy wodospadzie Skradinski Buk, którego okolicę zwiedzisz w towarzystwie przewodnika. Wiele tutejszych kamiennych domów i młynów zostało przekształconych w małe muzea z ciekawymi eksponatami. Spaceruj po niezliczonych dróżkach i drewnianych mostach przy wodospadach. Zrelaksuj się i popływaj przy wodospadzie Roški Slap. Następnie możesz zjeść lunch w typowej dalmackiej restauracji (opcja dodatkowa). Spróbuj wyselekcjonowanych win oraz pysznych tradycyjnych domowych wyrobów, takich jak prosciutto, ser i chleb. Kolejny etap wycieczki to kanion rzeki Krka. W drodze zobaczysz zapierające dech w piersiach widoki na wyspę Visovac. W Szybeniku zwiedzisz zabytki miasteczka, włącznie z katedrą św. Jakuba, wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na koniec wrócisz do Splitu piękną nadbrzeżną drogą, mijając malownicze wioski i wyspy.

Ze Splitu: rejs po wodospadach Krka i piesza wycieczka po Trogirze

7. Ze Splitu: rejs po wodospadach Krka i piesza wycieczka po Trogirze

Spędź dzień na łonie natury połączony ze zwiedzaniem historycznego miasta Trogir - najlepszy możliwy sposób na spędzenie dnia na wakacjach, z dala od miejskiego zgiełku. Po zaledwie 30 minutach jazdy od Splitu zatrzymasz się, aby zwiedzić to dziedzictwo kulturowe UNESCO. W towarzystwie licencjonowanego przewodnika masz niepowtarzalną okazję zwiedzić to słynne „muzeum miejskie”. Spacerując po jego historycznym centrum i wąskimi uliczkami ma się wrażenie, że cofa się w czasie, do starożytnej Grecji, Rzymu i Wenecji. Odkryj średniowieczne mury, dzwonnice, zachowane zamki i kościoły. Pełen wrażeń kontynuujesz podróż w kierunku Parku Narodowego. Z małego nadrzecznego miasteczka Skradin popłyniesz panoramicznym statkiem przez kanion rzeki Krka. Spędź trochę czasu ze swoim przewodnikiem, który wyjaśni wszystkie sekrety tego niesamowitego obszaru, wijąc się po dobrze zorganizowanych szlakach Parku Narodowego Krka. Podążaj ścieżkami edukacyjnymi i znajdź wioskę Ethno, stare młyny wodne, kamienne domy, sklepy z pamiątkami, autentyczne budynki i restaurację. Spędź wolny czas leżąc w cieniu wysokich drzew i zanurz się w zapierającej dech w piersiach przyrodzie.

Split: wodospady na rzece Krka – wycieczka całodniowa z przewodnikiem, pływaniem i rejsem

8. Split: wodospady na rzece Krka – wycieczka całodniowa z przewodnikiem, pływaniem i rejsem

Zachwyć się pięknem Parku Narodowego Krka. Zobacz wodospady, weź udział w rejsie i pływaj w rzece. Delektuj się wybornymi lokalnymi winami w winiarni Ante Sladić Vino. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem i wsiądź do autobusu, aby wyruszyć do Parku Narodowego Krka. Skorzystaj ze zniżki na wstęp do parku. Wykorzystaj czas wolny na odkrywanie przyrody w Parku Narodowym Krka. Weź udział w 30-minutowym rejsie po rzece Krka w kierunku miasta Skradin. Odpręż się na plaży i zanurz się w krystalicznie czystych wodach rzeki Krka. Następnie udaj się na krótką przejażdżkę do urokliwej miejscowości Plastovo. Zajrzyj do winiarni Ante Sladić Vino. Spróbuj wyśmienitych miejscowych win, by przekonać się, dlaczego rozsławiają one okolicę. Możesz też zdecydować się na spędzenie większej ilości czasu na plaży. Wyrusz w drogę powrotną do Splitu. Zdecyduj się na udział w porannej lub popołudniowej wycieczce grupowej albo postaw na bardziej spersonalizowaną atrakcję, wybierając całodniową wycieczkę prywatną.

Split: Całodniowa wycieczka do Parku Narodowego Krka z degustacją wina

9. Split: Całodniowa wycieczka do Parku Narodowego Krka z degustacją wina

Jeśli masz kilka dni w okolicach Splitu i Trogiru, może to być wycieczka, której szukasz. Park Narodowy Krka jest jednym z dwóch chorwackich parków narodowych, w których znajdują się jeziora i wodospady. Zostaniesz zabrany do 2 miejsc o wyjątkowej wartości przyrodniczej na terenie Parku Narodowego z dołączonym rejsem łodzią po kanionie rzeki. Spotkaj się w Splicie lub Trogirze i wybierz się na przejażdżkę do wejścia Lozovac, ponieważ jest to najlepsze miejsce na rozpoczęcie 2-kilometrowego spaceru wokół wodospadu Skradinski Buk. Przejdź przez stary system młynów wodnych, gdy przewodnik wyjaśni część historii i tradycji w tym obszarze. Następnie kontynuuj ten fantastyczny spacer po drewnianej ścieżce z małymi jeziorami i wodospadami wszędzie. To naprawdę jeden z najlepiej zachowanych ekosystemów w Chorwacji. Kontynuuj podróż łodzią w dół kanionu rzeki do drugiego miejsca w Parku Narodowym, uroczego miasteczka Skradin. W tej dolnej części potoku będziesz miał okazję ochłodzić się podczas gorących letnich dni, korzystając z przyjemnej kąpieli w Skradinie. I na koniec specjalna niespodzianka dla tych, którzy kochają lokalne jedzenie i wino. Tylko 10 minut jazdy od naszego kąpieliska znajduje się mała wioska o nazwie Plastovo, znana z kilku pięknych, lokalnych rodzinnych potraw i przystanków z winem. Następnie skosztuj degustacji wina, poznaj jego produkcję i historię oraz skosztuj lokalnych specjałów rodziny. Łącznie 5 godzin w Parku Narodowym Krka w dwóch lokalizacjach z wyjątkowymi widokami i krajobrazami, przejażdżka łodzią, pływanie w Skradinie i dodatkowa wizyta w lokalnej rodzinnej tawernie z jedzeniem i winem. Relaksujący dzień poza miastem, który spodoba się wszystkim. Zakończ dzień przejażdżką autostradą z powrotem do Trogiru i Splitu.

Z Zadaru: Jednodniowa wycieczka do Parku Narodowego Krka i wodospadów

10. Z Zadaru: Jednodniowa wycieczka do Parku Narodowego Krka i wodospadów

Ciesz się malowniczą przejażdżką klimatyzowanym autobusem w kierunku Parku Narodowego Krka. Główną atrakcją parku jest rzeka Krka, która słynie z serii kaskadowych wodospadów, w tym pięknego Skradinski buk. Park jest również domem dla bogatego dziedzictwa kulturowego, z zabytkami i artefaktami sięgającymi czasów prehistorycznych. Nasz licencjonowany przewodnik zabierze Cię na pieszą wycieczkę po parku, a następnie będziesz miał trochę czasu na zwiedzanie go we własnym tempie. Wiosną i jesienią zabierzemy Cię do miasta Šibenik, gdzie będziesz mógł samodzielnie odkrywać zabytki światowego dziedzictwa UNESCO, takie jak katedra św. Jakuba, lub wybrać się na spacer promenadą, aby podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na Morze Adriatyckie. W miesiącach letnich (od czerwca do września) popłyniesz łodzią ze Skradinski buk do miasta Skradin, gdzie możesz odpocząć od letnich upałów i cieszyć się orzeźwiającą kąpielą w rzece Krka. Możesz także po prostu odpocząć i cieszyć się wspaniałą scenerią lub zjeść lunch w jednej z lokalnych restauracji. Po zakończeniu wycieczki wróć do miejsca spotkania w Zadarze.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Krka River, Croatia

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 28
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Krka River, Croatia: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Krka River, Croatia? Kliknij tutaj.

Krka River, Croatia: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.3 / 5

na podstawie 1504 opinii

Wycieczka do Krka była świetna! Kierowca kierował delikatnie, dlatego też nie czułam się źle w autobusie. (Mam chorobe lokomocyjną) Autobus był klimatyzowany. Piękne widoki. Wycieczka trwała 8 godzin. Zbiórka o 8:15 - nie musisz przychodzić 15minut wcześniej by załapać się na zbiórkę. Musisz mieć wypłacone pieniądze! 85kun kosztuje bilet dla dorosłego, dzieci wchodzą gratis. Drogie jedzenie na miejscu, za piwo 40kun. Kawa 25kun, reszty nie wiem bo jedzenie mieliśmy swoje. :) Na WhatsApp Marta wysłała nam mapę oraz informacje. Po wyjściu z autobusu każdy zwiedza Krka na własną rękę. Macie 5 godzin na samotne zwiedzanie. Jednak na końcu jest przepływ 20minutowy łódką. Piękne widoki więc przyjdz i ustaw się w kolejkę. Jeśli wykupisz degustacje to musisz przyjechać wcześniej na koniec wycieczki (12:30) i nie możesz popływać w jeziorze na samym końcu. Weź ze sobą strój i buty do wody!

Niesamowita wycieczka! Świetny relaksujący dzień z pomocnym i kompetentnym przewodnikiem. Park narodowy był piękny i zdecydowanie wart odwiedzenia. Zwiedzanie jesienią było piękne z jesiennymi liśćmi + dużo mniej turystów o tej porze roku. Nasz przewodnik był bardzo uprzejmy i pomocny w przypadku pytań i upewniał się, że wiemy, gdzie się udać itp. Po przybyciu do parku narodowego dałeś możliwość udania się z przewodnikiem na krótką wycieczkę z przewodnikiem, aby poznać historię parku narodowego i sposób, w jaki ludzie, którzy tam mieszkali, żyli z ziemi. To około 30 minut i bez dodatkowej ceny i było bardzo miłe, a potem nadal masz dużo czasu na zwiedzanie parku narodowego i relaks :) bardzo dobra wycieczka, bardzo polecam. Myślałem, że cena była również bardzo rozsądna. Dziękuję Ci!

Mieliśmy wspaniałą wycieczkę do wodospadów Krka. Po prostu niesamowity Park Narodowy. Organizacja transportu na miejscu, autobus miał bardzo dobry komfort i cały czas czułem się bezpieczny. Idealny kierowca autobusu. Wielkie dzięki dla Luciji, naszej przewodniczki dnia! Cały czas czułem się dobrze poinformowany!

Świetny dzień przez cały dzień. Oszałamiająca sceneria wodospadu jest spektakularna. Wycieczka do Skradinu była spektakularna. Dario lub przewodnik z Grayline byli niesamowici. Bardzo zabawne z dużą wiedzą i lokalnymi historiami. Polecam wszystkim. Świetny dzień dla wszystkich.

The Krka waterfalls are pretty and good to see it in Autumn when leaves are colorful and it's not so hot and crowded. Tour company and especially the guide - first class!