Krems an der Donau – nasze najbardziej polecane atrakcje

Wiedeń: Wachau, opactwo w Melku i doliny Dunaju

1. Wiedeń: Wachau, opactwo w Melku i doliny Dunaju

Wsiądź do łodzi i autobusu i wybierz się z Wiednia na romantyczną wycieczkę krajoznawczą po dolinach Dunaju i Wachau w Dolnej Austrii. Odwiedź z przewodnikiem Opactwo Benedyktynów w Melku. Zimą wycieczka nie obejmuje rejsu statkiem po Dunaju, ale zamiast tego otrzymasz lunch. Zobacz Dunaj płynący pośród malowniczych wiosek i stromych winnic. Przejedź obok licznych zabytkowych zamków, które świadczą o tym, jak ważną rolę pełniła niegdyś rzeka. Jednym tych zamków jest Dürnstein, w którym – według legendy – więziono Ryszarda Lwie Serce, uwolnionego potem przez swojego wiernego minstrela Blondela. Wybierz się w romantyczny rejs po legendarnym Dunaju (tylko latem; zimą zamiast tego oferowany jest lunch). Udaj się do zabytkowego miasta Krems, które leży w samym sercu regionu winiarskiego Wachau i zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO ze względu na swoją historię architektury i rolnictwa. Następnie wyrusz z przewodnikiem do położonego nad Dunajem miasta Melk. Odwiedź Opactwo Benedyktynów, które jest jednym z najsłynniejszych budynków barokowych w Austrii oraz kulturalnym i duchowym centrum kraju.

Rejs po rzece w dolinie Wachau z Krems an der Donau

2. Rejs po rzece w dolinie Wachau z Krems an der Donau

Od końca marca do początku listopada, dumna, czerwono-biała flota zabierze Cię w całodzienny rejs przez wpisaną na listę światowego dziedzictwa dolinę Wachau. Rejs przez Wachau jest znakomitym doświadczeniem o dowolnej porze roku. Na wiosnę morele i drzewa owocowe są pokryte kwiatami, a latem mijasz barokowe klasztory i średniowieczne zamki pod błękitnym niebem. Jesienią możesz zobaczysz naturalny spektakl, gdy winnice mienią się w słońcu w czerwono-złotych barwach. Twój statek pozwoli Ci na podróż przez Wachau w komfortowych warunkach. Statki te oferują ogromne pokłady otwarte z wieloma miejscami siedzącymi, a także częściowe zadaszenie i widok pełnej panoramy, co gwarantuje znakomite doświadczenie. Pozwól się rozpieścić w pokładowej restauracji, która oferuje różne pakiety posiłków i napojów. Menu koncentruje się na produktach regionalnych i nowoczesnych interpretacjach klasyki Wachau, takich jak letnia sałatka z cząstkami moreli.

Wiedeń: E-Bike Tour degustacja wina

3. Wiedeń: E-Bike Tour degustacja wina

Spędź dzień odkrywając Kanał Dunajski podczas przejażdżki e-rowerem do opactwa Klosterneuburg. Poznaj opactwo, ciesz się degustacją wina i odkryj wyspę na Dunaju. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w centrum Wiednia i weź swój e-rower. Jedź rowerem po Ringstrasse, mijając monumentalne budynki i słynne zabytki, takie jak Opera Narodowa i Heldenplatz. Podążaj Kanałem Dunajskim do Nussdorfu, położonego u podnóża Kahlenberg. Kontynuuj wzdłuż Dunaju do Klosterneuburg. W opactwie Klosterneuburg wybierz się na 30-minutową wycieczkę z przewodnikiem. Następnie skosztuj lokalnych win z objaśnieniami na temat win, które będziesz degustować. Wybierz się na przejażdżkę po Dunaju, aby dopełnić swoje wrażenia.

Wiedeń: opactwo Melk, dolina Dunaju, prywatna wycieczka samochodowa do Wachau

4. Wiedeń: opactwo Melk, dolina Dunaju, prywatna wycieczka samochodowa do Wachau

Dolina Dunaju (Wachau) jest skarbnicą austriackiej historii i przyrody z falistymi wzgórzami, bujnymi winnicami i średniowiecznymi fortecami. Podczas tej prywatnej wycieczki samochodowej odkryjesz jego klejnot w koronie - zabytkowe opactwo Melk i pobliskie atrakcje, z opcjonalnym rejsem po Dunaju (tylko latem) lub degustacją wina Wachau. Doświadcz cudów Doliny Dunaju z Wiednia! Zarezerwuj 9,5-godzinną wycieczkę z przewodnikiem po Dolinie Dunaju z prywatnymi transferami, prywatną wycieczką po opactwie Melk i biletami na rejs po Dunaju. Ta trasa jest idealna dla tych, którzy chcą po prostu poznać dziedzictwo przyrodnicze i dziedzictwo kulturowe Wachau, jednego z najbardziej znanych miejsc turystycznych w Dolnej Austrii. Nasz kierowca mówiący po angielsku i niemiecku odbierze Cię bezpośrednio z miejsca zakwaterowania w Wiedniu i zabierze na malowniczą przejażdżkę przez malownicze krajobrazy wzdłuż Dunaju. Zatrzymasz się w uroczym miasteczku Dürnstein, które jest znanym obszarem uprawy winorośli. Następnie zabierzemy Cię do opactwa Melk, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zorganizujemy oficjalny przewodnik opactwa, który zapewni Ci prywatną wycieczkę po Muzeum Opactwa, abyś mógł poznać jego historię i podziwiać oszałamiającą Salę Marmurową, balkon i barokową bibliotekę. W Melku będzie trochę wolnego czasu, potem udacie się w fantastyczny rejs z Melku do Krems, podziwiając po drodze atrakcje Dunaju. W Krems można zwiedzić Stare Miasto, zrobić zakupy z pamiątkami i zjeść obiad w tradycyjnej austriackiej restauracji (na własny koszt). Pod koniec dnia kierowca zabierze Cię z powrotem do Wiednia. Wybierz 10-godzinną opcję wycieczki z przewodnikiem po Dolinie Dunaju z prywatnymi transferami, prywatną wycieczką po opactwie Melk i biletami na rejs po Dunaju. Z licencjonowanym prywatnym przewodnikiem z Wiednia możesz cieszyć się ciekawymi i pouczającymi komentarzami na każdym etapie tej podróży i naprawdę docenić historię i dziedzictwo kulturowe regionu Wachau. Przewodnik opowie Ci o legendzie o Ryszardzie Lwie Serce, który był więziony na zamku Dürnstein, podzieli się ciekawymi faktami na temat zabytków wzdłuż Dunaju i pokaże najważniejsze atrakcje Krems, takie jak Steinertor, Rathaus i Gozzoburg Krems. Wybierz 11,5-godzinną opcję wycieczki z przewodnikiem po Dolinie Dunaju z prywatnymi transferami samochodowymi, prywatną wycieczką po opactwie Melk i ekskluzywną degustacją 2 austriackich win (zamiast biletów na rejs). Wachau to znany na całym świecie region winiarski, w którym większość austriackich win jest produkowana w ramach tradycji kultywowanej od wieków. Podczas tej wycieczki Twój prywatny przewodnik zaprosi Cię do lokalnej winiarni lub restauracji otoczonej bujnymi winnicami na degustację 2 różnych win produkowanych w Wachau. To obowiązkowa pozycja w Dolinie Dunaju!

Krems: bilet Super Combo do Kunstmeile Krems

5. Krems: bilet Super Combo do Kunstmeile Krems

Kunstmeile Krems (mila sztuki Krems) ma bogatą i zróżnicowaną ofertę kulturalną z licznymi muzeami, galeriami, festiwalami sztuki i muzyki. W jego centrum - na Museumplatz - można odwiedzić muzeum kreskówki Krems, Kunsthalle Krems, a także nową Galerię Państwową Dolnej Austrii. Muzea dają możliwość poznania współczesnych form sztuki różnych gatunków w historycznej atmosferze miasta będącego bramą do regionu Wachau. Muzeum karykatur Krems, jedyne austriackie muzeum sztuki satyrycznej, poświęcone jest głównie karykaturze politycznej, rysunkom humorystycznym, komiksom i ilustracjom. Karykatura zachwyca i inspiruje zarówno widzów, jak i artystów wszystkich dyscyplin. Muzeum Karykatury Krems to tętniące życiem miejsce wystaw o wysokiej jakości i społeczno-politycznych. Kunsthalle Krems to międzynarodowe centrum wystawiennicze sztuki nowoczesnej i współczesnej w Dolnej Austrii. Jego program obejmuje sztukę po 1945 roku, ze szczególnym uwzględnieniem sztuki współczesnej. Nowa Galeria Państwowa Dolnej Austrii łączy przedmioty z kolekcji Dolnej Austrii z ważnymi kolekcjami prywatnymi i odzwierciedla Dolną Austrię jako pejzaż artystyczny. Muzeum jest sceną dla skarbów sztuki i arcydzieł austriackiej historii sztuki.

Wiedeń: Ekskluzywny rejs jachtem po Dunaju

6. Wiedeń: Ekskluzywny rejs jachtem po Dunaju

Ciesz się niezapomnianymi chwilami na wodzie! Trzygodzinną podróż rozpoczynamy na naszym molo w 19. dzielnicy Wiednia, po okrążeniu Dunaju wpływamy na kanał Dunaju przez zabytkową śluzę „Nussdorf” i stamtąd płyniemy w kierunku „Schwedenplatz”. Pozwól sobie na swobodę na wodzie i podziwiaj wszystkie widoki podczas wyjątkowej przejażdżki przez serce Wiednia. Spełniamy Twoje marzenia i przedstawiamy Tobie, Twojej rodzinie lub przyjaciołom jedyny i najbardziej luksusowy czarter jachtu w Wiedniu! Spełnienie Twoich marzeń na wodzie to nasza odpowiedzialność.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Krems an der Donau

Krems an der Donau: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Krems an der Donau

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Krems an der Donau?

Najlepsze atrakcje to:

Krems an der Donau: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Krems an der Donau? Kliknij tutaj.

Krems an der Donau: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 666 opinii

Doświadczenie Très bonne! Le guide nous a très bien accueilli. Il a pris la peine de nous parler en français meme si les langues proposées n'etaient que anglais, allemand ou espagnol. Il également également la démarche de nous trouver une visite de l'abbaye en français plutôt qu'en anglais, ce que nous avons grandement apprécié. La visite guidée de l'abbaye était également très intéressante et magnifique, notre guide (en français) était adorable et très sympathique. La croisière était très sympa, malgré la pluie nous avons pu en profiter. Une très bonne expérience que nous rekomendacje!

Zarezerwowane online, co było stosunkowo łatwe, opłacone przez Klarna, ale bilety można też kupić na miejscu. Możliwość bezpośredniego parkowania, zapłaciliśmy 9 euro za około 6 godzin. Więc jeśli nie jesteś tak dobry na piechotę, jest to świetna opcja. Sama podróż była bardzo przyjemna, statek był czysty, bardzo nowoczesny i stylowy. Personel był bardzo przyjazny, zarówno na MS Wachau, jak i na MS Dürnstein. Jedzenie też smakowało dobrze. Wróć na pewno.

Wycieczka do Doliny Wachau była bardzo interesująca i dobrze zorganizowana. Rejs statkiem dodał jej dodatkowej atrakcji.

Fajna przejażdżka w dolinie Dachau, z częścią łodzią po Dunaju i popołudniem w opactwie Melk, bardzo piękna.

Za mało czasu w durnnstein, zaplanuj może pół godziny więcej.