Wycieczka z przewodnikiem

Kraków: Wycieczka z przewodnikiem po Wawelu z wejściem bez kolejki

Organizator atrakcji: EOS Tours

Kraków: Wycieczka z przewodnikiem po Wawelu z wejściem bez kolejki

Organizator atrakcji: EOS Tours
Prawie wyprzedane

Od 354,50 zł za osobę

Prawie wyprzedane

Poznaj historię i kulturę Wawelu podczas wycieczki dopasowanej do wielkości Twojej grupy, Waszego języka i ograniczeń czasowych. Do wyboru masz wiele opcji zwiedzania, które obejmują katedrę wawelską, apartamenty królewskie i reprezentacyjne komnaty.

Informacje

Darmowa rezygnacja
Rezygnując z atrakcji na co najmniej 24 godz. przed jej rozpoczęciem, otrzymasz pełny zwrot kosztów.
Zarezerwuj teraz i zapłać później
Zachowaj elastyczność swoich planów podróży – zarezerwuj miejsce i nic dzisiaj nie płać.
Czas trwania 75 min - 4.5 godz.
Sprawdź dostępność, aby zobaczyć godziny rozpoczęcia.
Przewodnik
angielski, niemiecki, włoski, hiszpański, francuski, rosyjski, polski
Atrakcja dostępna dla osób na wózkach inwalidzkich

Czego możesz się spodziewać

W skrócie
 • Zwiedź znajdujący się na liście światowego dziedzictwa UNESCO Zamek Królewski na Wawelu w towarzystwie doświadczonego lokalnego przewodnika
 • Weź udział w wycieczce w małej, liczącej 12-15 osób grupie i zwiedzaj w kameralnej atmosferze
 • Zobacz reprezentacyjne komnaty królewskie, prywatne apartamenty królewskie i katedrę wawelską – 3 główne atrakcje Krakowa
 • Omiń kolejki i zaoszczędź ponad 2 godziny
 • Zobacz luksus i bogactwo potężnych królów Polski
Pełny opis

Nie marnuj czasu na Wawelu czekając w kolejce z biletem szybkiej kolejki i spędź jak najwięcej czasu na zwiedzaniu tego historycznego, ufortyfikowanego kompleksu architektonicznego. Wybierz części kompleksu, które chciałbyś zobaczyć spośród różnych opcji, aby dopasować je do swoich preferencji i harmonogramu.

Odkryj Katedrę Wawelską, najważniejszą katedrę w Polsce i arcydzieło architektury. Wejdź do środka ze swoim przewodnikiem i podziwiaj piękne wnętrze, w którym koronowano i pochowano polskich królów. Zobacz słynny Dzwon Zygmunta w wieży i wiele bogato zdobionych kaplic.

Następnie zwiedź Reprezentacyjne Komnaty na Wawelu, w których mieszkają najsłynniejsi polscy królowie, tacy jak Zygmunt III Waza i Władysław Łokietek. Podziwiaj starożytne obrazy i wspaniałe gobeliny, zachowane z oryginalnych dekoracji.

Przejdź się po malowniczym Wzgórzu Wawelskim i dziedzińcu otoczonym imponującymi murami obronnymi, zanim udasz się do prywatnych Apartamentów Królewskich. Przeglądaj kolekcje sreber i obrazów, a także salę kolumnową i meble renesansowe.

Wliczone w cenę
 • 1 godzina 15-minutowa do 4,5-godzinna wycieczka z przewodnikiem po zewnętrznej i wewnętrznej stronie kompleksu Wawel
 • Zwiedzanie w małej grupie do 15 osób
 • Przewodnik eksperta ze specjalną licencją Wawel
 • Bilet wstępu bez kolejki do komnat reprezentacyjnych na Wawelu (tylko opcje 2,3 i 4,5 godziny)
 • Bilet wstępu bez kolejki do Apartamentów Królewskich na Wawelu (tylko opcja 4,5 godziny)
 • Bilet normalny do Katedry Wawelskiej (tylko 75 minut, 3 i 4,5 godziny)

  Wybierz liczbę uczestników i datę

  Uczestnicy

  Termin

  Miejsce zbiórki

  Miejsce zbiórki może zależeć od wybranej opcji.

  Ważne informacje

  Co trzeba wiedzieć

  • Jest to wycieczka grupowa, co oznacza, że inni uczestnicy mogą dołączyć do grupy
  • Podczas wydarzeń polskich lub katolickich może być więcej zwiedzających niż zwykle, a czas oczekiwania w Katedrze może się wydłużyć
  • Bilety wstępu bez kolejki do Zamku Królewskiego na Wawelu i Apartamentów Królewskich. Bilet do Katedry Wawelskiej jest biletem normalnym
  Opinie klientów

  Ogólna ocena

  4,7 /5

  na podstawie 243 opinii

  Podsumowanie opinii

  • Przewodnik
   4,6/5
  • Jakość/cena
   4,2/5
  • Jakość usług
   4,6/5
  • Organizacja
   4,6/5

  Sortuj według:

  Typ podróżującego:

  Liczba gwiazdek:

  Cała trasa była doskonała głównie ze względu na wiedzę, humor i entuzjazm naszej przewodniczki Magdy. Oprócz dużej ilości polskiej historii i polskiej informacji kulturalnej wyróżniała się osobistymi dowcipami, które dodawały przyjaznego ducha trasy. Była ujmująca i ujmująca, Magda zdawała sobie sprawę z ograniczeń fizycznych niektórych członków i była cierpliwa. Zarówno zamek, jak i kościół były interesujące do oglądania i do zdobycia. Rekonstrukcje są naprawdę niezwykłe, a odnajdywanie artefaktów i przywracanie zamkowych salom ich pierwotnej świetności dodatkowo robi wrażenie na nie-Polakach siły Polaków do przetrwania oraz zachowania ich kultury i niezależności.

  Czytaj dalej

  2 grudnia 2019

  Zamek został kiedyś prawie całkowicie rozebrany, w tym przez okupanta niemieckiego. Więc nie spodziewaj się klasycznego średniowiecznego zamku z dużą ilością sztuki. Został ładnie odnowiony, a ostatnia część jest najlepiej zachowana i nadal daje najlepszy obraz tego, jak to było kiedyś. Przewodnik był w porządku, ale to, co uderza mnie wśród wszystkich oficjalnych przewodników w Krakowie, to fakt, że znają wiele szczegółów i przekazują tę wiedzę niemal encyklopedycznie w nieco trudnym do zrozumienia języku angielskim, który nie zawsze jest dobrze rozumiany przez osoby, które nie są rodzimymi użytkownikami języka angielskiego . Istnieje niewiele „soczystych” detali lub miłych anegdot, które uczyniłyby go bardziej strawnym. Tak więc z pewnością porządny przewodnik, ale jak lepiej dostosować się bardziej do interesów społeczeństwa. Nasza grupa jest jednak bardzo zainteresowana kulturą i sztuką.

  Czytaj dalej

  4 października 2019

  Wszystko poszło dobrze. Nasz przewodnik był na czas w miejscu spotkania. Zarezerwowano 3-godzinną wycieczkę. To było ekscytujące i wiele się nauczyliśmy o zamku i cewniku, kraju, jego mieszkańcach i okolicy. Nasz przewodnik miał dużą wiedzę, był w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania, była bardzo przyjazna i mówiła bardzo dobrze po niemiecku. Byliśmy grupą 6 osób i bardzo nam się podobało.

  Czytaj dalej

  23 sierpnia 2019

  Numer identyfikacyjny produktu: 156801