Wycieczka z przewodnikiem

Kraków: wycieczka z przewodnikiem po Wawelu

Organizator atrakcji: Discover Cracow

Kraków: wycieczka z przewodnikiem po Wawelu

Organizator atrakcji: Discover Cracow
Zaoszczędź nawet 35%

Od 34 zł 22,10 zł za osobę

Odwiedź Wawel, czyli najważniejszą atrakcję Krakowa. Weź udział w wycieczce z przewodnikiem i odkryj sekrety miejsca, z którego niegdyś sprawowali swoje rządy polscy królowie oraz królowe. Zobacz najważniejsze miejsca na Wawelu.

Informacje

Darmowa rezygnacja
Rezygnując z atrakcji na co najmniej 24 godz. przed jej rozpoczęciem, otrzymasz pełny zwrot kosztów.
Czas trwania 1.5 godz.
Sprawdź dostępność, aby zobaczyć godziny rozpoczęcia.
Zarezerwuj teraz i zapłać później
Zachowaj elastyczność swoich planów podróży – zarezerwuj miejsce i nic dzisiaj nie płać. Dowiedz się więcej
Przewodnik
angielski, hiszpański, włoski, niemiecki, rosyjski, polski
Prywatna grupa jest dostępna

Czego możesz się spodziewać

W skrócie
 • Wybierz się na wycieczkę po Wawelu z profesjonalnym przewodnikiem
 • Poznaj sekrety dawnych polskich monarchów
 • Zwiedź Wawel w języku polskim i angielskim
 • Poznaj legendarne postacie związane z tym miejscem
 • Poznaj legendę o Zamku Królewskim na Wawelu
Pełny opis
Udaj się na wycieczkę z przewodnikiem po Wawelu, będącym jednym z najważniejszych wzgórz w Polsce. Jest to miejsce, z którego niegdyś sprawowali swoje rządy polscy królowie oraz królowe. Przewodnik opowie Ci o sekretach dawnych monarchów i pokaże Ci najważniejsze miejsca na Wawelu.  Po spotkaniu z przewodnikiem przejdziesz obok najdroższego hotelu w Krakowie, w którym gościł książę Karol oraz prezydent Bush. Następnie zatrzymasz się przy domu legendarnego polskiego historyka Jana Długosza i będziesz mieć możliwość podziwiania wspaniałego widoku na wzgórze Wawel. Udaj się na górę, przejdź przez Bramę Herbową i zatrzymaj się przy pomniku Tadeusza Kościuszki, jednego z najważniejszych polskich bohaterów. Przejdź obok wejścia do katedry wawelskiej. Pójdź w kierunku centrum Wawelu i średniowiecznego dziedzińca, a następnie udaj się do austriackiego szpitala wojskowego, skąd można podziwiać piękną panoramę Krakowa. Następnie przejdź obok baszty Sandomierskiej i zejdź w dół przez bramę Bernardyńską, po czym wybierz się do jaskini smoka wawelskiego. 
Wliczone w cenę
 • Przewodnik
 • Spacer po Wawelu
 • Napiwki (opcjonalnie)
 • Wejście do komnat królewskich i katedry królewskiej

Wybierz liczbę uczestników i datę

Uczestnicy

Termin

Miejsce zbiórki

Spotkaj się z przewodnikiem przy ul. Kanoniczej 9, naprzeciwko Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, na placu św. Marii Magdaleny.

Otwórz w Google Maps ⟶
Ważne informacje

Co należy przynieść

 • Paszport lub dowód osobisty

Niedozwolone

 • Zwierzęta
 • Broń i ostre przedmioty

Co trzeba wiedzieć

 • Bądź na miejscu punktualnie. Spóźnienie może być podstawą do odmowy udziału w wycieczce.
 • Wawel jest obiektem o znaczeniu religijnym. Pamiętaj o stosownym ubiorze: ramiona i kolana powinny być zakryte. Osoby ubrane niestosownie mogą nie zostać wpuszczone do zabytków.
Opinie klientów

Ogólna ocena

4,2 /5

na podstawie 964 opinii

Podsumowanie opinii

 • Przewodnik
  4,5/5
 • Jakość/cena
  4/5
 • Jakość usług
  4,2/5
 • Organizacja
  4,2/5

Sortuj według:

Typ podróżującego:

Liczba gwiazdek:

Grupa liczyła niecałe 10 osób.Pani Paulina przewodniczka bardzo dobrze przygotowana.Opowiedziała nam i oprowadziła nie tylko po całym wzgórzu wawelskim ale także zaczynaliśmy od ulic Kanoniczej , Grodzkiej i placu św.Magdaleny , czyli obrzeża Wawelu. Pani Paulina potrafiła powiązać każdą część Wawelu z wydarzeniem naszej historii. Mimo ,że pogoda nie dopisała ,,bardzo ciekawie i miło spędziliśmy 2 godz. Polecam

Czytaj dalej

16 kwietnia 2022

Każdemu życzę takiego Przewodnika jak Pani Ewa-widać, że ta pracja to Jej pasja. Potrafi się dostosować z programem do każdego uczestnika-nawet marudzących Maluchów - dla każdego ma ciekawą opowieść, zachęciła nas do zwiedzenia paru krakowskich zakątków (poza Wawelem), odpowiedziała na wszystkie nasze pytania, kompetentna i profesjonalna w każdym temacie. Spędzenie czasu w Jej towarzystwie, to prawdziwa przyjemność.

Czytaj dalej

24 stycznia 2022

Pani przewodnik Weronika Jankowiak była profesjonalistką w całym tego słowa znaczeniu. Opowiadała w bardzo przystępny i ciekawy sposób z dozą humoru ale bez przesady, Jeśli ktoś miał jakąś swoją wiedzę była na to otwarta. Na Wawelu już byłem nie pierwszy raz ale były dwie osoby z Niemiec (rodzina mojej żony) i dlatego poprosiłem o przewodnika niemieckojęzycznego. Przewodnik spełniła oczekiwania moich gości z Niemiec. Staramy się z żoną przy każdym ich pobycie pokazać coś z Polski. Oczywiście są i minusy, system audio oprowadzający po arrasach w komnatach królewskich w ocenie mojej i mojej żony za bardzo patetyczny i infantylny, natomiast w skarbcu i przy poprzednim pobycie w Katedrze Królewskiej były na bardzo wysokim poziomie. Brakowało również audioprzewodnika przy zwiedzaniu arrasów. Pozdrawiam Michał Cichocki

Czytaj dalej

6 października 2021

Numer identyfikacyjny produktu: 62180