Kraków
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Kraków: Najciekawsze atrakcje

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Kraków”

Kraków – najciekawsze atrakcje

Najciekawsze atrakcje Krakowa

Nad brzegiem Wisły leży jedno z najbardziej niesamowitych miast Europy. Kraków pełen jest starych budynków i zabytków tworzących fundament, na którym dumnie stoi kulturalna stolica Polski. Oto najciekawsze atrakcje turystyczne Krakowa:

Muzeum Narodowe w Krakowie
Zdjęcie: Marcin Zieliński @Flickr (CC BY-SA 3.0)

Muzeum Narodowe w Krakowie

Główna filia polskiego Muzeum Narodowego posiada około 780 000 dzieł sztuki z różnych okresów historii, jednak turystów przyciągają głównie obrazy polskich malarzy.

Kopalnia soli Wieliczka

Kopalnia soli Wieliczka

XIII-wieczna kopalnia soli Wieliczka była eksploatowana do 2007 roku. Górnicy spędzali pod ziemią tyle czasu, że wyrzeźbili w soli figury katolickich świętych i kaplice!

Katedra Wawelska

Katedra Wawelska

Coś dla osób, które wolą modlić się na powierzchni. Katedra wawelska od XI wieku jest centrum życia religijnego w Krakowie. Papież Jan Paweł II otrzymał tam święcenia biskupie.

Bieszczady

Bieszczady

Miłośnicy wędrówek powinni zarezerwować jeden dzień na wycieczkę w pobliskie Bieszczady. Dzika przyroda i malownicze krajobrazy… Czy trzeba czegoś więcej do szczęścia?

Tatry

Tatry

Tatry są znacznie wyższe od Bieszczad i trudniejsze do pokonania, ale nagrodą są zapierające dech w piersiach widoki. Szlak „Orla Perć” bywa niebezpieczny, dlatego radzimy wybrać inny!

Rynek

Rynek

Chcesz zwiedzić najważniejsze zabytki Krakowa w jeden dzień? Zacznij wycieczkę na starówce. Już na samym Rynku Starego Miasta znajdziesz Sukiennice, wieżę ratuszową i pomnik Adama Mickiewicza.

Wawel

Wawel

Wawel to wspaniała twierdza, która w średniowieczu była siedzibą polskich monarchów, ale historia Wawelu jest znacznie dłuższa. Najstarsze budynki zamku powstały już w 970 roku n.e.

Kraków: Zaplanuj pobyt

Na ile dni przyjechać do Krakowa?

Kraków posiada wiele atrakcji i jest doskonałym miejscem wypadowym na ciekawe wycieczki całodniowe. Przyjedź na co najmniej 4 lub 5 dni.

Gdzie nocować w Krakowie?

Jeśli planujesz przyjechać tylko na kilka dni, zarezerwuj pokój hotelowy na Starym Mieście lub Kazimierzu, dzięki czemu będziesz w pobliżu głównych atrakcji Krakowa. Jeśli jednak wolisz nocleg z dala od dzielnic turystycznych, najlepszym (i najbardziej zielonym) wyborem będzie Zwierzyniec.

Ile zabrać ze sobą pieniędzy do Krakowa?

Kraków nie jest drogim miastem. Nawet jeśli zdecydujesz się jeść wszystkie posiłki na starówce, wydasz zaledwie 120-160 PLN dziennie. Drugie tyle wydasz na wycieczki i wstęp do atrakcji (więcej w przypadku wycieczek całodniowych).

Przydatne informacje

 • Język
  Polski
 • Waluta
  Polski złoty (PLN, zł)
 • Strefa czasowa
  UTC (+01:00)
 • Kod kraju
  +48
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Najlepsze pory na zwiedzanie Krakowa to wiosna i jesień. Temperatury są umiarkowane i jest bardzo mało turystów!

Kraków: Wycieczki i bilety

Kraków: Najciekawsze atrakcje

Polska: Ciekawe miejsca

Kraków: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Kraków? Kliknij tutaj.

Kraków: Co mówią inni?

Obowiązkowy punkt dla każdego turysty. Polecam!

Wawel cudowny i niesamowity, a sam pomysł z audioprzewodnikiem rewelacyjny ;) Wycieczka godna polecenia! Niestety są też minusy, o których nie było wzmianki w ofercie. W cenę biletu nie wliczało się zwiedzanie smoczej jamy. Tu powstał dodatkowy koszt 5zł/os (na szczęście niewielki). Dodatkowym minusem był całkowity zakaz fotografowania i filmowania w całej katedrze. Myślę że warto o tym wspomnieć w ofercie, bo każdy turysta został niemile tym zaskoczony.

Fascynująca wycieczka do kopalni soli w Wieliczce -j. angielski

Program zwiedzania bardzo dobrze ułożony i kolejne etapy dobrze rozłożone w czasie.Wyjaśnienia i informacje podane we właściwy sposób i zrozumialy sposób.Cześc turystyczna kopalni pzreszła lifting i jest imponujaca. Brawo za zapewnienie powrotu na powierzchnię z 185 metrow - nie schodami , ale windą. Godne polecenia.

moje wrażenie z pobytu w Oświęcimiu i Brzezince.

Wycieczka pod względem organizacyjnym bardzo dobrze zorganizowana. Kierowca autokaru i Pani Przewodnik super. Wrażenia z obozów przygnębiające, jak to możliwe,że ludzie ludziom zgotowali taki los. Pocieszające,że odwiedzają te miejsca ludzie młodzi. Nigdy więcej takich miejsc.

Super wycieczka, szczególnie dla osób nie znających Krakowa

super sprawa. przewodnik bardzo dobry i sprawny w jednoczesnym prowadzeniu samochodu i opowiadaniu. Fabryka Schindlera powinna być albo oddzielnie, albo dłużej. Nie ma czasu na jej dobre zwiedzenie. Przewodnik udzielał również informacji po angielsku czego potrzebowaliśmy.

Wycieczka z rosyjskojęzycznym przewodnikiem

Byłam z grupą rosyjskich przyjaciół. Ocenili, że Pani przewodnik posługuje się doskonałym językiem rosyjskim. Ja z kolei doceniłam jej wiedzę, kulturę osobistą, zajmujący sposób opowiadania i doskonałe panowanie nad grupą młodych zwiedzających.