Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Kraków

W kulturalnej stolicy Polski czekają na Ciebie wspaniałe zabytki, imponujące widoki oraz bliskie spotkania z historią.

Kraków – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Krakowa: Auschwitz-Birkenau Wycieczka z przewodnikiem i opcje odbioru

1. Z Krakowa: Auschwitz-Birkenau Wycieczka z przewodnikiem i opcje odbioru

Oddaj cześć ofiarom, które straciły życie na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau. Wyjedź z Krakowa i zwiedź to historyczne miejsce wraz z przewodnikiem. Skorzystaj z usługi odbioru ze swojego miejsca zakwaterowania w Krakowie i udaj się klimatyzowanym pojazdem do Oświęcimia. Weź udział w 3,5-godzinnej wycieczce z przewodnikiem po Miejscu Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau utworzonym na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady.  Poznaj historię 1,3 miliona Żydów oraz więźniów z Polski, Francji i Włoch, którzy zostali w tym miejscu zamordowani w czasie II wojny światowej. Zobacz owianą złą sławą bramę z napisem „Arbeit macht frei” i dowiedz się, jak powstał obóz oraz jak wyglądało życie więźniów. Zwiedź oryginalne baraki i komory gazowe, a także rampy kolejowe i inne miejsca. Wyrusz we wstrząsającą podróż w czasie, oglądając fotografie z tamtego okresu. Zobacz rzeczy osobiste więźniów, które przywołują wydarzenia z przeszłości.

Z Krakowa: Auschwitz-Birkenau Wycieczka z przewodnikiem i opcje odbioru

2. Z Krakowa: Auschwitz-Birkenau Wycieczka z przewodnikiem i opcje odbioru

Odwiedź Auschwitz podczas jednodniowej wycieczki z Krakowa. Poznaj historię obozów koncentracyjnych Auschwitz-Birkenau podczas wycieczki z przewodnikiem z certyfikowanym historykiem i przewodnikiem. Auschwitz-Birkenau został założony w 1940 roku przez nazistowskie Niemcy i był największym obozem koncentracyjnym prowadzonym przez nazistów. Stał się miejscem wiecznego spoczynku milionów ludzi, głównie Żydów i Polaków, zamordowanych w komorach gazowych. Przejdź przez bramę z napisem „Arbeit macht frei”, aby wejść do Auschwitz I, gdzie Twój przewodnik oprowadzi Cię po zachowanym obszarze i wyjaśni historię tego miejsca. Następnie odwiedź drugi obóz w Birkenau, gdzie miały miejsce masowe mordy w ramach nazistowskiego „ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej”.

Z Krakowa: Auschwitz Birkenau Tour z transportem

3. Z Krakowa: Auschwitz Birkenau Tour z transportem

Zwiedzaj Aushwitz Birkenau z przewodnikiem. Zobacz największy obóz zbudowany na ziemiach polskich przez nazistów, który służył jako obóz koncentracyjny i obóz zagłady. Zostań odebrany w Krakowie i udaj się do Muzeum Auschwitz. Po przybyciu do muzeum odbierz bilet wstępu z pomocą przewodnika. Następnie rozpocznij samodzielne zwiedzanie z wypożyczonym przewodnikiem. Wykorzystaj swobodę zwiedzania we własnym tempie i wybraną przez siebie ścieżką. Po wizycie w muzeum udaj się do drugiego obozu w Birkenau, gdzie miały miejsce masowe mordy. Korzystaj z pomocy asystenta wycieczki, który będzie do Twojej dyspozycji od odbioru do zwrotu.

Kraków: Auschwitz-Birkenau i Kopalnia Soli z przewodnikiem

4. Kraków: Auschwitz-Birkenau i Kopalnia Soli z przewodnikiem

Wybierz się na wycieczkę z Krakowa, która obejmuje wizyty w miejscach pamięci Auschwitz i Birkenau, a następnie kontynuuj wycieczkę z wizytą w kopalni soli. Ta 11-godzinna wycieczka rozpoczyna się rano od miejsca spotkania lub wygodnego odbioru w Krakowie. Stamtąd zostaniesz przewieziony wygodnym autobusem. Podczas wycieczki towarzyszyć Ci będzie doświadczony przewodnik. Po przybyciu do Muzeum Auschwitz-Birkenau rozpoczniesz zwiedzanie z profesjonalnym przewodnikiem, który zapozna Cię z historią miejsc pamięci. Następnym punktem wycieczki będzie Kopalnia Soli w Wieliczce, gdzie lokalny przewodnik opowie Ci wszystko o historii kopalni. Zobaczysz niesamowite komory, oryginalne rzeźby i autentyczne miejsca pracy górników. Podczas całodniowej wycieczki będzie przerwa na lunch, ale zaleca się zabranie ze sobą przekąsek. Wycieczka zakończy się wieczorem około godziny 20:00.

Kraków: Kopalnia Soli w Wieliczce - wycieczka z przewodnikiem

5. Kraków: Kopalnia Soli w Wieliczce - wycieczka z przewodnikiem

Poznaj wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO Kopalnię Soli „Wieliczka”, korzystając z tego biletu wstępu. Odkryj główne atrakcje ogromnego kompleksu wydobywczego w ramach wycieczki z przewodnikiem. Zejdź na głębokość 135 metrów pod powierzchnią ziemi.  Wybierz opcję z transportem z Krakowa lub bez. Możesz również skorzystać z oferty transportu prywatnego. Omiń długie kolejki dzięki biletowi wstępu priorytetowego do tej popularnej atrakcji.  Odkryj cuda kopalni soli, zwiedzając ją z przewodnikiem. Na początek zejdź po schodach na głębokość 64 metrów. Ciesz się panującym w kopalni mikroklimatem, który ma korzystny wpływ na osoby cierpiące na astmę oraz alergie. Odwiedź liczne komory i podziwiaj podziemne jeziora, kaplice oraz rzeźby z soli. Pokonaj liczne wyrobiska i szyby, w których zachowały się dowody działalności wydobywczej. Zobacz przykłady sztuki sakralnej i tematyczne kompozycje związane z historią kopalni oraz legendami, które ją otaczają. W Wieliczce znajduje się również największe na świecie muzeum dziedzictwa górniczego. Można tam zobaczyć kolekcję unikalnych elementów wyposażenia górniczego z okresu średniowiecza. Zwiedzanie zakończysz na głębokości 135 metrów. Na powierzchnię powrócisz windą.

Kraków: Wycieczka do Zakopanego i term z odbiorem z hotelu

6. Kraków: Wycieczka do Zakopanego i term z odbiorem z hotelu

Ciesz się niezapomnianymi wspomnieniami w Zakopanem. To urzekające miejsce dla miłośników przyrody oferuje idealne połączenie tradycyjnej góralskiej architektury, tętniącego życiem centrum miasta i przygód na świeżym powietrzu. Twoja wycieczka rozpocznie się od odbioru z hotelu lub apartamentu w Krakowie (lub z najbliższej lokalizacji, jeśli dojazd samochodem okaże się niemożliwy lub utrudniony). Transport z Krakowa do Zakopanego zajmie około 1,5 - 2 godzin w zależności od warunków drogowych. Pierwszym punktem wycieczki jest mała wioska Chochołów. Znana z dobrze zachowanych przykładów tradycyjnej architektury drewnianej, zapewnia odwiedzającym wgląd w bogate dziedzictwo kulturowe regionu. Przygotuj się na spacer i zabierz aparat, aby zrobić wiele niesamowitych zdjęć z tego miejsca. Drugim przystankiem na trasie jest bacówka (fabryka sera). W tym miejscu będziesz miał okazję skosztować tradycyjnego wędzonego sera owczego zwanego oscypkiem i kieliszka polskiej wódki - co daje niezwykłe doznania smakowe. Następnym przystankiem będzie Zakopane, gdzie będziesz mieć 2,5 godziny czasu wolnego. Na miejscu wjedziesz kolejką linową, która zabierze Cię na szczyt Gubałówki. Punkt widokowy słynie z zapierających dech w piersiach panoramicznych widoków na Tatry. Znajdziesz tam również liczne kawiarnie, restauracje, sklepy z pamiątkami i zjeżdżalnię grawitacyjną (czynną latem, nie wliczoną w cenę wycieczki). Po zejściu warto wybrać się na spacer urokliwymi uliczkami i zjeść obiad w jednej z lokalnych restauracji (nie jest wliczony w cenę wycieczki). Krupówki to główny deptak w Zakopanem. Ta tętniąca życiem ulica jest sercem miasta, służąc jako centrum zarówno dla mieszkańców, jak i turystów. Ulica jest pełna różnorodnych lokalnych restauracji, sklepów i straganów. Odwiedzający mogą znaleźć szeroką gamę towarów, w tym tradycyjne góralskie rękodzieło, pamiątki, lokalne produkty spożywcze i odzież. Ostatnim punktem podróży jest kompleks gorących źródeł. Na miejscu otrzymasz zegarek dający dostęp do przebieralni i szatni. Bilet wstępu na 2,5 godziny do Term Chochołowskich obejmuje strefy tematyczne dla dzieci i dorosłych, dzięki czemu każdy może dobrze spędzić czas. Odwiedzający mają dostęp do basenów zewnętrznych i wewnętrznych, a także zjeżdżalni wodnych i jacuzzi (strefa nagości nie jest wliczona w cenę). Wewnątrz znajdziesz również bar przy basenie, w którym możesz zamówić napoje (napoje i jedzenie nie są wliczone w cenę biletu). Po zakończeniu wycieczki kierowca zabierze Cię z powrotem do Krakowa.

Kraków: Wycieczka do Zakopanego z basenami termalnymi i odbiorem z hotelu

7. Kraków: Wycieczka do Zakopanego z basenami termalnymi i odbiorem z hotelu

Rozkoszuj się widokami na Tatry podczas tej bestsellerowej jednodniowej wycieczki do Zakopanego. Skorzystaj z basenów z gorącymi źródłami i zjeżdżalniami z ciepłą wodą w najlepszych Termach, przejedź się kolejką linową na Gubałówkę, przespaceruj się Krupówkami i skosztuj lokalnych serów i wódki we wsi Chochołów Twoja wycieczka rozpocznie się od odbioru z hotelu. Podczas podróży do Zakopanego mamy zaplanowane dwa niesamowite przystanki. Chochołów – jedna z najpiękniejszych wsi południowej Polski, w której znajdują się najstarsze domy zamieszkałe przez miejscowych. Będziesz miał okazję poznać historię i zrobić wspaniałe zdjęcia. Kiedy dotrzemy do celu – Zakopanego, Twój przewodnik wyjaśni Ci, jak korzystać z kolejki linowej i wręczy Ci wszystkie niezbędne bilety, oszczędzając czas i unikając kolejek do kas biletowych. Każdy turysta na swój sposób spędza wolny czas w centrum Zakopanego. Niektórzy mogą delektować się pysznymi lokalnymi przyprawami lub wybrać się na spacery i podziwiać górskie widoki, inni mogą kupić pamiątki, a jeszcze inni odliczają minuty do ostatniej atrakcji – gorących basenów termalnych, w których mogą oddać się błogiemu relaksowi. Baseny termalne w Chochołowie to jeden z największych tego typu obiektów w Polsce. Właściwości zdrowotne wody pozytywnie wpływają na skórę i ogólne samopoczucie. Bary przy basenie pozwalają na chwilę relaksu przy drinku. Rodziny podróżujące z dziećmi również znajdą coś dla siebie, gdyż każdy oferowany przez nas bilet wstępu do Term Chochołowskich upoważnia do wstępu do wszystkich stref (z wyjątkiem sauny). Nie zapomnij zabrać ze sobą telefonu i uwiecznij niezapomniane chwile! Do zobaczenia na pokładzie! Wybierz jedną z najczęściej rezerwowanych i najlepiej ocenianych wycieczek z Krakowa. Zaufało nam już tysiące osób.

Z Krakowa: Auschwitz-Birkenau Tour z licencjonowanym przewodnikiem

8. Z Krakowa: Auschwitz-Birkenau Tour z licencjonowanym przewodnikiem

Cofnij się w czasie, odwiedzając Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau. Wysłuchaj przewodnika opowiadającego o tragicznych faktach dotyczących największego kompleksu obozów koncentracyjnych. Skorzystaj z komfortowej opcji odbioru ze swojego miejsca zakwaterowania w Krakowie. Wyrusz w 1,5-godzinną podróż do kompleksu obozów Auschwitz-Birkenau – historycznego miejsca pamięci ofiar Holokaustu.  Zwiedź muzeum znajdujące się na obrzeżach Oświęcimia, około 60 km na zachód od Krakowa. Po przybyciu na miejsce spotkaj się z lokalnym przewodnikiem, który oprowadzi Cię po obiekcie i przybliży Ci jego mroczną historię. Dowiedz się, dlaczego obóz Auschwitz-Birkenau stał się symbolem ludzkiego cierpienia oraz fizycznej i psychicznej męki podczas pełnego szacunku zwiedzania w towarzystwie licencjonowanego przewodnika. Przejdź przez bramę z napisem „Arbeit macht frei” („Praca czyni wolnym”) i wejdź do Auschwitz I, gdzie przewodnik oprowadzi Cię po zachowanych obiektach i wyjaśni historię tego miejsca. Następnie spędź około godziny w drugim obozie – Birkenau, gdzie dokonywano masowych mordów w ramach nazistowskiego planu „ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej”. Po zakończeniu zwiedzania udaj się w pełną refleksji podróż powrotną do Krakowa. 

Kraków: Bilet wstępu do Fabryki Oskara Schindlera

9. Kraków: Bilet wstępu do Fabryki Oskara Schindlera

Poznaj jedną z najbardziej inspirujących historii z czasów II wojny światowej dzięki biletowi wstępu do dawnej fabryki emalii Oskara Schindlera w Krakowie. Uzyskaj wgląd w człowieka, który zainspirował hitowy film "Lista Schindlera" i dowiedz się, jak członek partii nazistowskiej pomógł ponad 1200 Żydom uciec przed Holokaustem. Odkryj, jak wyglądało codzienne życie w okupowanym przez nazistów Krakowie i przyjrzyj się osobistym dramatom jego mieszkańców. Muzeum zajmuje dawną fabrykę emalii Oskara Schindlera, niemieckiego biznesmena, który uratował ponad tysiąc polskich Żydów podczas II wojny światowej. Wciągająca wystawa muzeum prowadzi zwiedzających przez wojenną historię Krakowa, szczegółowo opisując utworzenie i likwidację krakowskiego getta. Stała wystawa muzeum zapewnia kompleksowe i wciągające doświadczenie, zabierając odwiedzających w chronologiczną podróż przez wojenne wydarzenia, które miały miejsce w Krakowie. Narracja rozpoczyna się od inwazji na Polskę w 1939 r., badając okupację i utworzenie krakowskiego getta. Zagłębia się w życie ludności żydowskiej, opresyjne warunki, z którymi musieli się zmierzyć, oraz ostateczną likwidację getta.

Z Krakowa: Zwiedzanie kopalni soli w Wieliczce

10. Z Krakowa: Zwiedzanie kopalni soli w Wieliczce

Odkryj słynną Kopalnię Soli w Wieliczce podczas wycieczki z przewodnikiem z Krakowa lub wybierz opcję z miejscem zbiórki w Wieliczce. Spaceruj labiryntami korytarzy, podziwiaj kaplice i komnaty i zachwyć się posągami i instalacjami artystycznymi w kopalni. Podążaj za przewodnikiem, który poprowadzi Cię krętymi korytarzami do jaskiń solnych. Skorzystaj z transportu z Krakowa lub wybierz opcję z miejscem zbiórki w Wieliczce, a następnie zejdź po 800 stopniach na głębokość 135 metrów, aby wejść do miejsca przypominającego podziemne miasto z soli. Podziwiaj komnaty z rzeźbami solnymi, wystawy sztuki i stare maszyny z czasów świetności kopalni soli. Przekonaj się, jak wydobywano sól, dowiadując się więcej o historii tego miejsca od swojego przewodnika. Zatrzymaj się, aby docenić wyjątkową akustykę, która wynika z natury tej przestrzeni. Posłuchaj, jak w tym otoczeniu brzmią utwory Chopina. Muzyce będzie towarzyszyć spektakularne podziemne oświetlenie. Dowiedz się o właściwościach zdrowotnych soli, zwiedzając liczne komnaty kopalni. Na zakończenie wycieczki wróć do pojazdu, aby wrócić do Krakowa.

Najciekawsze atrakcje

Kraków: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 831
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Kraków

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Kraków

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Kraków to:

Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu

Kraków: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Kraków? Kliknij tutaj.

Kraków: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(98 527 recenzji)

Była przyjazną towarzyszką podróży, z mnóstwem ciekawych faktów, incydentów i anegdot. Panowała dobra atmosfera, a typowe życie w dawnych czasach zostało wyjaśnione wieloma dobrymi, ale i strasznymi wydarzeniami. Serdecznie dziękujemy i chętnie skontaktujemy się ponownie przy najbliższej okazji.

Myślę, że jest to wycieczka, którą każdy powinien odbyć na pewnym etapie swojego życia. Zmienili miejsce i czas za pośrednictwem WhatsApp w języku angielskim. Skończyliśmy około 5 i nie dali nam czasu na zjedzenie czegokolwiek.

Autokar przyjechał na czas i był nieskazitelnie czysty. Nasz przewodnik był bardzo pouczający, wiele się od niego nauczyliśmy. Doskonały stosunek jakości do ceny.

przewodnik był wyjątkowy! Francesco oprócz tego, że posiada dużą wiedzę, objaśnił nam stronę z pasją popularyzatora. Gratulacje

Obaj przewodnicy byli absolutnie niesamowici, pełni wiedzy.