Dodaj daty

Kraków
Obiekty z listy UNESCO

Obiekty z listy UNESCO

Nasze najbardziej polecane Kraków Obiekty z listy UNESCO

Z Krakowa: zwiedzanie Auschwitz-Birkenau z przewodnikiem

1. Z Krakowa: zwiedzanie Auschwitz-Birkenau z przewodnikiem

Oddaj cześć ofiarom, które straciły życie na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau. Wyjedź z Krakowa i zwiedź to historyczne miejsce wraz z przewodnikiem. Skorzystaj z usługi odbioru ze swojego miejsca zakwaterowania w Krakowie i udaj się klimatyzowanym pojazdem do Oświęcimia. Weź udział w 3,5-godzinnej wycieczce z przewodnikiem po Miejscu Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau utworzonym na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady.  Poznaj historię 1,3 miliona Żydów oraz więźniów z Polski, Francji i Włoch, którzy zostali w tym miejscu zamordowani w czasie II wojny światowej. Zobacz owianą złą sławą bramę z napisem „Arbeit macht frei” i dowiedz się, jak powstał obóz oraz jak wyglądało życie więźniów. Zwiedź oryginalne baraki i komory gazowe, a także rampy kolejowe i inne miejsca. Wyrusz we wstrząsającą podróż w czasie, oglądając fotografie z tamtego okresu. Zobacz rzeczy osobiste więźniów, które przywołują wydarzenia z przeszłości.

Z Krakowa: Auschwitz-Birkenau Wycieczka z przewodnikiem i opcje odbioru

2. Z Krakowa: Auschwitz-Birkenau Wycieczka z przewodnikiem i opcje odbioru

Odwiedź Auschwitz podczas jednodniowej wycieczki z Krakowa. Poznaj historię obozów koncentracyjnych Auschwitz-Birkenau podczas wycieczki z przewodnikiem z certyfikowanym historykiem i przewodnikiem. Auschwitz-Birkenau został założony w 1940 roku przez nazistowskie Niemcy i był największym obozem koncentracyjnym prowadzonym przez nazistów. Stał się miejscem wiecznego spoczynku milionów ludzi, głównie Żydów i Polaków, zamordowanych w komorach gazowych. Przejdź przez bramę z napisem „Arbeit macht frei”, aby wejść do Auschwitz I, gdzie Twój przewodnik oprowadzi Cię po zachowanym obszarze i wyjaśni historię tego miejsca. Następnie odwiedź drugi obóz w Birkenau, gdzie miały miejsce masowe mordy w ramach nazistowskiego „ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej”.

Kraków: Wycieczka z przewodnikiem po Kopalni Soli w Wieliczce

3. Kraków: Wycieczka z przewodnikiem po Kopalni Soli w Wieliczce

Poznaj wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO Kopalnię Soli „Wieliczka”, korzystając z tego biletu wstępu. Odkryj główne atrakcje ogromnego kompleksu wydobywczego w ramach wycieczki z przewodnikiem. Zejdź na głębokość 135 metrów pod powierzchnią ziemi.  Wybierz opcję z transportem z Krakowa lub bez. Możesz również skorzystać z oferty transportu prywatnego. Omiń długie kolejki dzięki biletowi wstępu priorytetowego do tej popularnej atrakcji.  Odkryj cuda kopalni soli, zwiedzając ją z przewodnikiem. Na początek zejdź po schodach na głębokość 64 metrów. Ciesz się panującym w kopalni mikroklimatem, który ma korzystny wpływ na osoby cierpiące na astmę oraz alergie. Odwiedź liczne komory i podziwiaj podziemne jeziora, kaplice oraz rzeźby z soli. Pokonaj liczne wyrobiska i szyby, w których zachowały się dowody działalności wydobywczej. Zobacz przykłady sztuki sakralnej i tematyczne kompozycje związane z historią kopalni oraz legendami, które ją otaczają. W Wieliczce znajduje się również największe na świecie muzeum dziedzictwa górniczego. Można tam zobaczyć kolekcję unikalnych elementów wyposażenia górniczego z okresu średniowiecza. Zwiedzanie zakończysz na głębokości 135 metrów. Na powierzchnię powrócisz windą.

Kraków: Auschwitz-Birkenau i kopalnia soli w 1 dzień – wycieczka z przewodnikiem

4. Kraków: Auschwitz-Birkenau i kopalnia soli w 1 dzień – wycieczka z przewodnikiem

Weź udział w wyjątkowej wycieczce z Krakowa do Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau oraz kopalni soli. Tę 11-godzinną wycieczkę rozpoczniesz rano z miejsca zbiórki lub od odbioru w Krakowie. Następnie wyruszysz w podróż komfortowym autobusem. Podczas wycieczki będzie Ci towarzyszyć doświadczony przewodnik. Po przybyciu do Muzeum Auschwitz-Birkenau rozpoczniesz zwiedzanie z profesjonalnym przewodnikiem, dzięki któremu poznasz historię tego miejsca. Kolejnym punktem wycieczki jest Kopalnia Soli „Wieliczka”. Lokalny przewodnik opowie Ci o jej historii. Zobacz niesamowite komory, oryginalne rzeźby i prawdziwe miejsca pracy górników. Ta całodniowa wycieczka obejmuje również przerwę na lunch, lecz zaleca się zabranie ze sobą przekąsek. Wycieczka zakończy się około 20.00.

Kraków: Zakopane i wycieczka do term z odbiorem z hotelu

5. Kraków: Zakopane i wycieczka do term z odbiorem z hotelu

Zwiedzaj Zakopane podczas wycieczki z przewodnikiem obejmującej transport w obie strony z Krakowa. Doświadcz leczniczych wód gorących źródeł termalnych i kompleksu spa, wjedź kolejką linową na szczyt Gubałówki i ciesz się degustacją serów i alkoholi. Zacznij od odbioru z hotelu, apartamentu lub innego wybranego miejsca w Krakowie. Stamtąd czas transportu z Krakowa do Zakopanego wynosi około 2 godzin. Około 20 minut od Zakopanego znajduje się miejscowość Chochołów. Chochołów słynie z drewnianych domów, które wyglądają niemal identycznie. Osadnicy tradycyjnie myją drewniane ściany budynków wodą z mydłem, co odbywa się dwa razy w roku przed Bożym Narodzeniem i Wielkanocą. Dzięki temu wieloletnie budynki wyglądają jak nowe. Wioska została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Odwiedź bacówkę (serowarnię), w której górale produkują tradycyjny dla tego regionu Polski wędzony ser owczy. Skosztuj lokalnego sera o nazwie Oscypek i poznaj historię jego produkcji. Przyjedź do Zakopanego, stolicy polskich gór. Każdego roku to miejsce przyciąga wielu turystów, którzy chcą doświadczyć unikalnego stylu kultury gorlaskiej, który wyraża się poprzez architekturę, jedzenie, muzykę, styl mowy i ubiór. W centrum miasta znajdują się Krupówki. Ciesz się czasem na samodzielną eksplorację i obiad (nie wliczony w cenę). Ulica ta jest rynkiem Zakopanego, na którym znajdziesz sklepy z pamiątkami i wiele restauracji serwujących lokalne potrawy. Zakopane oferuje również dostęp do kolejki linowej. Wskocz do kolejki linowej i podziwiaj widoki na polskie Tatry ze szczytu Gubałówki. Po zwiedzaniu Zakopanego i okolic kierowca zawiezie Cię do Kompleksu Basenów Termalnych w Chochołowie, gdzie będziesz mógł się zrelaksować i poczuć zdrowotne właściwości kąpieli w gorących źródłach termalnych. Na miejscu otrzymasz zegarek dający dostęp do przebieralni i szatni. Bilet wstępu do Term Chochołów obejmuje strefy tematyczne dla dzieci i dorosłych, aby każdy mógł dobrze spędzić czas. Odwiedzający mają dostęp do basenów zewnętrznych i wewnętrznych, a także zjeżdżalni wodnych i jacuzzi. Dodatkowa strefa nagości nie jest wliczona w cenę wstępu. Wewnątrz znajdziesz również bar przy basenie, w którym możesz zamówić napoje. Napoje nie są wliczone w cenę biletu, są dodatkowo płatne, kupujesz doładowując otrzymany zegarek, a po zakończeniu pływania uiszczasz opłatę w kasie przy recepcji. Po zakończeniu wizyty kierowca zabierze Cię do miejsca odjazdu w Krakowie.

Z Krakowa: wycieczka do Auschwitz-Birkenau z licencjonowanym przewodnikiem

6. Z Krakowa: wycieczka do Auschwitz-Birkenau z licencjonowanym przewodnikiem

Cofnij się w czasie, odwiedzając Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau. Wysłuchaj przewodnika opowiadającego o tragicznych faktach dotyczących największego kompleksu obozów koncentracyjnych. Skorzystaj z komfortowej opcji odbioru ze swojego miejsca zakwaterowania w Krakowie. Wyrusz w 1,5-godzinną podróż do kompleksu obozów Auschwitz-Birkenau – historycznego miejsca pamięci ofiar Holokaustu.  Zwiedź muzeum znajdujące się na obrzeżach Oświęcimia, około 60 km na zachód od Krakowa. Po przybyciu na miejsce spotkaj się z lokalnym przewodnikiem, który oprowadzi Cię po obiekcie i przybliży Ci jego mroczną historię. Dowiedz się, dlaczego obóz Auschwitz-Birkenau stał się symbolem ludzkiego cierpienia oraz fizycznej i psychicznej męki podczas pełnego szacunku zwiedzania w towarzystwie licencjonowanego przewodnika. Przejdź przez bramę z napisem „Arbeit macht frei” („Praca czyni wolnym”) i wejdź do Auschwitz I, gdzie przewodnik oprowadzi Cię po zachowanych obiektach i wyjaśni historię tego miejsca. Następnie spędź około godziny w drugim obozie – Birkenau, gdzie dokonywano masowych mordów w ramach nazistowskiego planu „ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej”. Po zakończeniu zwiedzania udaj się w pełną refleksji podróż powrotną do Krakowa. 

Z Krakowa: wycieczka do Auschwitz Birkenau z transportem

7. Z Krakowa: wycieczka do Auschwitz Birkenau z transportem

Odwiedź Auschwitz Birkenau z przewodnikiem. Zobacz największy obóz zbudowany na ziemiach polskich przez nazistów, który służył jako obóz koncentracyjny i obóz zagłady. Odbierz w jednym z trzech miejsc spotkań w Krakowie i udaj się do Muzeum Auschwitz. Po przybyciu do muzeum odbierz bilet wstępu z pomocą pilota. Następnie rozpocznij zwiedzanie z wypożyczonym przewodnikiem. Korzystaj ze swobody wycieczki we własnym tempie i wybranej przez siebie trasie Po zwiedzeniu muzeum udaj się dalej do drugiego obozu w Birkenau, gdzie miały miejsce masowe mordy. Skorzystaj z pomocy asystenta wycieczki, który będzie do Twojej dyspozycji od momentu odbioru do transportu

Kraków: Auschwitz z przewodnikiem i opcjonalny lunch/obiór

8. Kraków: Auschwitz z przewodnikiem i opcjonalny lunch/obiór

Poznaj szczegółowo historię Holokaustu oraz nazistowskich obozów koncentracyjnych podczas wycieczki po obozie Auschwitz-Birkenau z Krakowa. Anglojęzyczny kierowca odbierze Cię z ustalonego wcześniej miejsca zbiórki w Krakowie i zawiezie Cię komfortowym pojazdem do Oświęcimia. Gdy dotrzesz do Auschwitz, spotkasz się ze swoim przewodnikiem lub otrzymasz broszurę informacyjną w wybranym przez siebie języku, w zależności od wybranej opcji. Odwiedź zarówno Auschwitz, jak i Birkenau i poznaj symbolikę tych ważnych miejsc oraz ich rolę w Holokauście i nazistowskich zbrodniach. Zwiedź pozostałe bloki więzienne, komory gazowe i krematoria, a także zobacz pozostałości rampy kolejowej w Birkenau. Zwiedzanie Auschwitz z przewodnikiem potrwa od 1 godziny i 20 minut do 1 godziny i 45 minut. Następnie zaplanowano 10-minutową przerwę, po której pojedziesz do Birkenau na ok. 1-godzinne zwiedzanie.

Kraków: Bilet wstępu do Fabryki Oskara Schindlera

9. Kraków: Bilet wstępu do Fabryki Oskara Schindlera

Odkryj jedną z najbardziej inspirujących historii z czasów II wojny światowej w ramach wizyty w dawnej fabryce wyrobów emaliowanych w Krakowie. Dowiedz się więcej o człowieku, który zainspirował twórców filmowego hitu „Lista Schindlera”. Posłuchaj o tym, jak członek partii nazistowskiej uchronił przed Holokaustem ponad 1200 Żydów. Przekonaj się, jak wyglądało życie codzienne w okupowanym przez nazistów Krakowie i poznaj osobiste dramaty jego mieszkańców.

Kraków: wycieczka z przewodnikiem po Auschwitz z odbiorem i opcjonalnym lunchem

10. Kraków: wycieczka z przewodnikiem po Auschwitz z odbiorem i opcjonalnym lunchem

Wyjedź z Krakowa i udaj się do Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau, aby zwiedzić największy obóz koncentracyjny w Polsce zbudowany przez nazistów. Skorzystaj z usług profesjonalnego przewodnika podczas przejmującej wycieczki po obozach pracy Auschwitz I i Auschwitz II. Po przyjeździe zrób sobie krótką przerwę na lunch, a następnie udaj się na zwiedzanie Auschwitz I. Zobacz owiany złą sławą napis „Arbeit macht frei” oraz niektóre z budynków administracyjnych, w których planowano okrucieństwa. Zajrzyj do wnętrza komory gazowej – w której naziści dokonali ohydnego ludobójstwa – i zobacz rzeczy osobiste należące do więźniów podczas oglądania wystaw poświęconych ich pamięci. Przed rozpoczęciem 1-godzinnej wycieczki z przewodnikiem po obozie Birkenau skorzystaj z 15-minutowej przerwy. Zobacz miejsce, w którym więźniowie wchodzili do obozu oraz drewniane baraki, w których zmuszeni byli żyć. Wróć do Krakowa z głową pełną przemyśleń i skorzystaj z transportu do wybranego przez siebie miejsca na Starym Mieście lub dawnej dzielnicy żydowskiej.

Liczba znalezionych atrakcji: 290
Sortuj wg::

Najważniejsze atrakcje

Kraków

Kraków

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Obiekty z listy UNESCO w: Kraków

Oprócz atrakcji typu Obiekty z listy UNESCO jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Kraków?

W: Kraków są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Kraków: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Kraków? Kliknij tutaj.

Kraków: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 12 410 opinii

Mieliśmy super przewodnika. Wiedział dużo do opowiedzenia. Bardzo przyjazny i prawdziwy dżentelmen w ruchu. Obozy robią wrażenie. Ale myślę, że to mówi samo za siebie. Dla tych, którzy lubią się uczyć i oglądać wszystko po cichu, tak jak ja, w Birkenau jest trochę mało czasu. Ale ogólnie super. Zalecana.

Wycieczka była świetnie zorganizowana. Proces został wyjaśniony dzień przed trasą. Zostaliśmy odebrani na czas. Nasz przewodnik już czekał na miejscu. Podróż powrotna również udała się doskonale.

Doskonała Pani Przewodnik...pełen szacunek dla Niej za opowiedzenie tak pięknie, tej smutnej historii... Kierowca bardzo uczynny i bardzo miły...

Everything was perfectly arranged. Weather conditions were very severe but we arrived on time and our driver did a great job!

Super transport, super przewodnik. Warte każdych pieniędzy.