Kraków Muzea i wystawy

  • Bilety wstępu
  • Wycieczki z przewodnikiem
  • Wycieczki całodniowe
  • Wycieczki kilkudniowe
  • Wycieczki prywatne
Liczba znalezionych atrakcji: 195
Sortuj według:
Strona 1 z 13

Często zadawane pytania dotyczące: Kraków

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Kraków?

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Kraków

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Kraków to:

Auschwitz

Kraków: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Kraków? Kliknij tutaj.

Kraków: Co mówią inni?

Warto było niewiele z wycieczki po fabryce, o której myślałem, że to będzie, ale budynek został przekształcony w bardzo interesujące interaktywne muzeum. obecnie jest to nie tyle dokument o Schindlerze i tym, co robił, co przegląd czasu między 39 a 45 rokiem życia w Krakowie. Film wyświetlany w kinie w muzeum zawiera referencje byłych pracowników fabryki, a zatem był bardzo pouczający i TRZEBA zobaczyć. Interesujące są również oryginalne eksponaty, począwszy od mundurów, broni, dokumentów itp. Więc w sumie warto. Wskazówka: jeśli najpierw udasz się do Ausschwitz, wycieczka po fabryce ma o wiele więcej sensu. Porada 2: normalny bilet wystarczy, nie jest potrzebna wycieczka z przewodnikiem, ponieważ wszystko ma angielskie tłumaczenia, a w całym muzeum dostępnych jest wiele znaków wyjaśniających.

Cudowne doświadczenie w Fabryce Emalia Schindlera. Tyle informacji, eksponatów i to daje prawdziwy sens Krakowa przed i podczas drugiej wojny światowej, tak wiele nie wiedzieliśmy. Poradzono, aby zostawić 1,5 godziny na wizytę, byliśmy tam przez około 2,5 i mogliśmy zostać dłużej! Urocza kawiarnia również naprzeciwko. Zajęło kilka chwil, aby dowiedzieć się, od kogo dostać nasze bilety (poza głównymi drzwiami, nie w środku), ale od tego czasu płynnie. Zdecydowanie rezerwuj z wyprzedzeniem, pojawiło się wiele osób, które tego nie zrobiły i zostały odrzucone, ponieważ dostęp był wyprzedany.

Naprawdę fascynujące muzeum. Spodziewałem się, że będzie to bardziej o fabryce, co moim zdaniem filmowa lista Schindlera bardzo dobrze wyjaśnia. Zamiast tego była to świetna edukacyjna wycieczka po nostalgii za wojną i przygotowaniach do wojny. Naprawdę nawiedzający i gustownie wyświetlany.

To był niesamowity początek naszej podróży! Nasza przewodniczka była tak urocza i miała bardzo dobrą znajomość muzeum i historii Krakowa, jej angielski też był doskonały. Gorąco polecam każdemu, nie sądzę, żebyśmy wyszli z muzeum z wiedzą, której się nauczyliśmy, gdybyśmy się obejrzeli.

Niesamowite wrażenia, mnóstwo eksponatów, bardzo miło spędziliśmy czas ,można z bliska obejrzeć i sobie wyobrazic