Wycieczka z przewodnikiem

Kraków: Zamek na Wawelu z przewodnikiem bez kolejki

Kraków: Zamek na Wawelu z przewodnikiem bez kolejki

Od 160 zł za osobę

Poznaj historię i kulturę Wawelu podczas wycieczki dopasowanej do wielkości Twojej grupy, Waszego języka i ograniczeń czasowych. Do wyboru masz wiele opcji zwiedzania, które obejmują katedrę wawelską, apartamenty królewskie i reprezentacyjne komnaty.

Informacje

Darmowa rezygnacja
Rezygnując z atrakcji na co najmniej 24 godz. przed jej rozpoczęciem, otrzymasz pełny zwrot kosztów.
Środki bezpieczeństwa dot. COVID-19
Obowiązują specjalne środki bezpieczeństwa i ochrony zdrowia. Dowiedz się więcej
Akceptowane są kupony papierowe lub elektroniczne
Wydrukuj kupon lub okaż go na telefonie
Czas trwania 75 min - 4.5 godz.
Sprawdź dostępność, aby zobaczyć godziny rozpoczęcia.
Natychmiastowe potwierdzenie
Przewodnik
polski, niemiecki, rosyjski, angielski, włoski, hiszpański, francuski
Atrakcja dostępna dla osób na wózkach inwalidzkich

Czego możesz się spodziewać

W skrócie
 • Zwiedź znajdujący się na liście światowego dziedzictwa UNESCO Zamek Królewski na Wawelu w towarzystwie doświadczonego lokalnego przewodnika
 • Weź udział w wycieczce w małej, liczącej 12-15 osób grupie i zwiedzaj w kameralnej atmosferze
 • Zobacz reprezentacyjne komnaty królewskie, prywatne apartamenty królewskie i katedrę wawelską – 3 główne atrakcje Krakowa
 • Omiń kolejki i zaoszczędź ponad 2 godziny
 • Zobacz luksus i bogactwo potężnych królów Polski
Pełny opis
Nie trać czasu na czekaniu w kolejkach na Wawel – pomiń kolejkę dzięki temu biletowi ze wstępem priorytetowym i zwiedzaj ten zabytkowy kompleks architektoniczny tak długo jak to możliwe. Dołącz do dobrze zorganizowanej wycieczki w małej grupie liczącej od 12 do 15 uczestników, wybierz swój język i te części zamku, które chcesz zobaczyć, korzystając z licznych opcji. Od godzinnego zwiedzania katedry do 4,5-godzinnego odkrywania całego kompleksu – możesz wybrać opcję najlepiej dopasowaną do Twoich preferencji i czasu.   Katedra wawelska Najwspanialsza część Wawelu i najważniejsza katedra w Polsce. Jest to prawdziwa perła wśród arcydzieł architektonicznych. Udaj się do środka z przewodnikiem i podziwiaj piękne wnętrza, które są miejscem koronacji królów Polski i ich pochówku. Zobacz słynny dzwon Zygmunt, który jest zawieszony na wieży, a także wiele bogato zdobionych kaplic.   Komnaty reprezentacyjne, Wawel i dziedziniec Reprezentacyjne komnaty królewskie gościły wielu słynnych polskich królów, w tym Zygmunta III Wazę czy Władysława Łokietka. Znajdują się tam liczne wielowiekowe obrazy oraz wspaniałe gobeliny będące pozostałością po oryginalnym wystroju zamku na Wawelu. Zwiedzisz również malownicze wzgórze i dziedziniec otoczony imponującymi murami obronnymi.   Apartamenty królewskie Prywatne apartamenty królewskie są wspaniała atrakcją dla miłośników designu, architektury i historii. Warto zobaczyć tam kolekcję sreber stołowych i obrazów, salę kolumnową i renesansowe meble.
Wliczone w cenę
 • Trwająca od 1 godziny i 15 minut do 4,5 godziny wycieczka z przewodnikiem po okolicach i wnętrzach Zamku na Wawelu
 • Zwiedzanie w małej grupie maksymalnie 15 osób
 • Doświadczony przewodnik ze specjalną licencją
 • Bilet wstępu bez kolejki do komnat reprezentacyjnych na Wawelu (jeśli wybrano taką opcję)
 • Bilet wstępu bez kolejki do prywatnych apartamentów królewskich (jeśli wybrano taką opcję)
 • Bilet wstępu do katedry wawelskiej (jeśli wybrano taką opcję)
  Środki bezpieczeństwa dot. COVID-19
  Zastosowane środki bezpieczeństwa
  • Wszystkie powierzchnie, z którymi mają styczność klienci, są regularnie czyszczone
  • Ograniczono liczbę zwiedzających, aby uniknąć powstawania tłumów
  Wymagania dla podróżnych
  • Należy mieć założone maseczki ochronne

  Wybierz liczbę uczestników i datę

  Uczestnicy

  Termin

  Przygotuj się

  Miejsce zbiórki

  Miejsce zbiórki zależy od wybranej opcji.

  Ważne informacje

  Co trzeba wiedzieć

  • Jest to wycieczka grupowa, co oznacza, że mogą w niej brać udział także inne osoby.
  • Pamiętaj, że podczas polskich świąt państwowych lub katolickich katedrę może odwiedzać więcej osób niż zwykle, a czas oczekiwania w kolejce może się wydłużyć.
  • Bilety wstępu bez kolejki obejmują tylko zamek i apartamenty królewskie. Bilet do katedry wawelskiej jest biletem standardowym.
  • Osoby spóźnione nie będą mogły wziąć udziału w wycieczce.
  Opinie klientów

  Ogólna ocena

  4,7 /5

  na podstawie 196 opinii

  Podsumowanie opinii

  • Przewodnik
   4,4/5
  • Jakość/cena
   4,1/5
  • Jakość usług
   4,6/5
  • Organizacja
   4,6/5

  Sortuj według:

  Typ podróżującego:

  Liczba gwiazdek:

  Cała trasa była doskonała głównie ze względu na wiedzę, humor i entuzjazm naszej przewodniczki Magdy. Oprócz dużej ilości polskiej historii i polskiej informacji kulturalnej wyróżniała się osobistymi dowcipami, które dodawały przyjaznego ducha trasy. Była ujmująca i ujmująca, Magda zdawała sobie sprawę z ograniczeń fizycznych niektórych członków i była cierpliwa. Zarówno zamek, jak i kościół były interesujące do oglądania i do zdobycia. Rekonstrukcje są naprawdę niezwykłe, a odnajdywanie artefaktów i przywracanie zamkowych salom ich pierwotnej świetności dodatkowo robi wrażenie na nie-Polakach siły Polaków do przetrwania oraz zachowania ich kultury i niezależności.

  Czytaj dalej

  2 grudnia 2019

  Zamek został kiedyś prawie całkowicie rozebrany, w tym przez okupanta niemieckiego. Więc nie spodziewaj się klasycznego średniowiecznego zamku z dużą ilością sztuki. Został ładnie odnowiony, a ostatnia część jest najlepiej zachowana i nadal daje najlepszy obraz tego, jak to było kiedyś. Przewodnik był w porządku, ale to, co uderza mnie wśród wszystkich oficjalnych przewodników w Krakowie, to fakt, że znają wiele szczegółów i przekazują tę wiedzę niemal encyklopedycznie w nieco trudnym do zrozumienia języku angielskim, który nie zawsze jest dobrze rozumiany przez osoby, które nie są rodzimymi użytkownikami języka angielskiego . Istnieje niewiele „soczystych” detali lub miłych anegdot, które uczyniłyby go bardziej strawnym. Tak więc z pewnością porządny przewodnik, ale jak lepiej dostosować się bardziej do interesów społeczeństwa. Nasza grupa jest jednak bardzo zainteresowana kulturą i sztuką.

  Czytaj dalej

  4 października 2019

  Wszystko poszło dobrze. Nasz przewodnik był na czas w miejscu spotkania. Zarezerwowano 3-godzinną wycieczkę. To było ekscytujące i wiele się nauczyliśmy o zamku i cewniku, kraju, jego mieszkańcach i okolicy. Nasz przewodnik miał dużą wiedzę, był w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania, była bardzo przyjazna i mówiła bardzo dobrze po niemiecku. Byliśmy grupą 6 osób i bardzo nam się podobało.

  Czytaj dalej

  23 sierpnia 2019

  Organizator:

  Numer identyfikacyjny produktu: 156801