Wycieczka z przewodnikiem

Kraków: Piesze zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem

4,6 / 5

Opinie: 41

Kraków: Piesze zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem

Od 80 zł za osobę

Odkryj przeszłość i teraźniejszość Polski, spacerując wzdłuż średniowiecznej Drogi Królewskiej na krakowskim Starym Mieście. Poczuj smak lokalnej kultury, przechadzając się po najstarszym w Europie Rynku, odwiedzając Barbakan i zwiedzając Zamek na Wawelu.

Informacje

Darmowa rezygnacja
Rezygnując z atrakcji na co najmniej 24 godz. przed jej rozpoczęciem, otrzymasz pełny zwrot kosztów.
Środki bezpieczeństwa dot. COVID-19
Obowiązują specjalne środki bezpieczeństwa i ochrony zdrowia. Dowiedz się więcej
Akceptowane są kupony papierowe lub elektroniczne
Wydrukuj kupon lub okaż go na telefonie
Czas trwania 3 godz.
Sprawdź dostępność, aby zobaczyć godziny rozpoczęcia.
Natychmiastowe potwierdzenie
Przewodnik
angielski
Atrakcja dostępna dla osób na wózkach inwalidzkich

Czego możesz się spodziewać

W skrócie
 • Weź udział w fascynującym pieszym zwiedzaniu z przewodnikiem krakowskiego Starego Miasta
 • Przejdź się średniowieczną Drogą Królewską, jak czynili to niegdyś przedstawiciele rodów królewskich
 • Zobacz Barbakan – jedną z trzech wciąż istniejących fortyfikacji tego typu w Europie
 • Odwiedź największy w Europie rynek
 • Poznaj historię Polski, legendy, zwyczaje oraz zabawne fakty podczas wycieczki
 • Porozmawiaj na temat sytuacji społecznej i gospodarczej w czasie przerwy na kawę
Pełny opis
Cofnij się w czasie, spacerując po krakowskim Starym Mieście. Podziwiaj urok tamtejszej średniowiecznej architektury. Ponadto poznaj historię Polski, unikalne symbole i tradycje oraz zabawne fakty z ust profesjonalnego przewodnika. Jedną z głównych atrakcji Starego Miasta jest Droga Królewska. Rozpoczyna się ona w północnej części krakowskiej starówki, przy kościele św. Floriana, w którym znajdują się relikwie św. Floriana – patrona Polski. Ta historyczna trasa biegnie wzdłuż trzech ulic: Floriańskiej, Grodzkiej i Kanoniczej. Przejdź przez Bramę Floriańską – jedyną wciąż istniejącą bramą z 8 średniowiecznych bram miejskich z imponującą gotycką basztą. Następnie odwiedź Rynek Główny. Jest to największy w Europie średniowieczny rynek, przy którym znajdują się liczne zabytkowe budynki. Głównym elementem Rynku są Sukiennice – renesansowy budynek handlowy ze wspaniałymi arkadami zaprojektowanymi przez włoskiego architekta J.M. Padovano. Droga Królewska kończy się u podnóża wzgórza wawelskiego. Możesz stamtąd podziwiać usytuowany na wzgórzu Zamek Królewski na Wawelu. Zwiedź tę imponującą siedzibę polskich królów i odwiedź Smoczą Jamę. Koniecznie zobacz wspaniałe Prywatne Apartamenty Królewskie oraz Skarbiec Koronny, jak również bazylikę katedralną św. Stanisława i św. Wacława. Ta piesza wycieczka po krakowskim Starym mieście obejmuje także wizytę w dzielnicy uniwersyteckiej, na terenie której znajdują się budynki Uniwersytetu jagiellońskiego – najstarszego uniwersytetu w Polsce – oraz Planty. Podczas wycieczki przewidziana jest półgodzinna przerwa na kawę.
Wliczone w cenę
 • Anglojęzyczny przewodnik
 • Bilety wstępu
Środki bezpieczeństwa dot. COVID-19
Zastosowane środki bezpieczeństwa
 • Wszystkie powierzchnie, z którymi mają styczność klienci, są regularnie czyszczone
 • Ograniczono liczbę zwiedzających, aby uniknąć powstawania tłumów

Wybierz liczbę uczestników i datę

Uczestnicy

Termin

Przygotuj się

Miejsce zbiórki

Czekaj w pobliżu kościoła św. Wojciecha znajdującego się na Rynku Głównym. Przekaż swój kupon przewodnikowi w miejscu zbiórki.

Otwórz w Google Maps ⟶
Ważne informacje

Co należy przynieść

 • Wygodne obuwie
Opinie klientów

Ogólna ocena

4,6 /5

na podstawie 41 opinii

Podsumowanie opinii

 • Przewodnik
  5/5
 • Jakość/cena
  4,7/5
 • Jakość usług
  4,6/5
 • Organizacja
  4,3/5

Sortuj według:

Typ podróżującego:

Liczba gwiazdek:

To było wspaniałe doświadczenie :). Mój przyjaciel i ja wybraliśmy się na tę wycieczkę pierwszego dnia w Krakowie i była to świetna decyzja, ponieważ utwierdziła nas w miejscach, które już chciały się udać i wprowadziła nas w nowe atrakcje, w które wątpiliśmy. Seweryn (przewodnik w niebieskiej czapce) był bardzo kompetentny i świetnie wykonał wycieczkę. Bardzo doceniono jego poczucie humoru. Pozdrawiam i dziękuję za wspaniałe doświadczenie. (Ps Niestety wciąż zgubiliśmy się sami; więc bracie, powiedz nam, gdzie jesteśmy.)

Czytaj dalej

12 lutego 2019

Najlepsza okazja, aby zacząć od Krakowa

Byłem w drodze do Krakowa całą noc, byłem dość zmęczony i nie byłem pewien, czy trzygodzinna wycieczka piesza byłaby słuszna. Ale Sev wykonał swoją robotę tak dobrze, że całkiem szybko zapomniałem o moim zmęczeniu i byłem prawie rozczarowany, gdy to się skończyło. Sev jest tak miłą osobą, że wkrótce poszerzyliśmy nasze tematy rozmów o bardziej „prywatne” rzeczy. Znaczy: bardzo się nami zainteresował i dużo nam też powiedział o sobie. Był w stanie odpowiedzieć nam na każde pytanie dotyczące miasta i jego historii i nie tylko. Absolutnie polecam tę wycieczkę.

Czytaj dalej

21 sierpnia 2018

Coś mylącego w znalezieniu przewodnika.

Otrzymałem e-maila o miejscu spotkania w biurze przewodnika, ale stamtąd jest wysyłany na główny plac z biletem ze zdjęciem kościoła, który nie jest miejscem spotkania. Przewodnik przybył 5 minut późno, co nie jest katastrofą samą w sobie, ale czy chodziliśmy trochę tam iz powrotem, ponieważ mieliśmy wątpliwości, czy jesteśmy teraz we właściwym miejscu. Był jednak bardzo kompetentny i przyjazny przewodnik, więc wart zamieszania. Jednak podróż zajęła „tylko” 2 godziny, a nie 3, jak opisano.

Czytaj dalej

16 stycznia 2017

Organizator:

Numer identyfikacyjny produktu: 11133