Dodaj daty

KrakówAtrakcje edukacyjne

Nasze najbardziej polecane Kraków Atrakcje edukacyjne

Kraków: Auschwitz-Birkenau z odbiorem z hotelu i lunchem

1. Kraków: Auschwitz-Birkenau z odbiorem z hotelu i lunchem

Odwiedź Auschwitz podczas jednodniowej wycieczki z Krakowa. Poznaj historię obozów koncentracyjnych Auschwitz-Birkenau podczas zwiedzania z certyfikowanym historykiem i przewodnikiem. Auschwitz-Birkenau został założony w 1940 roku przez nazistowskie Niemcy i był największym obozem koncentracyjnym prowadzonym przez nazistów. Stał się on miejscem ostatecznego spoczynku milionów ludzi, głównie Żydów i Polaków, którzy zostali zamordowani w komorach gazowych. Po przybyciu na miejsce możesz odwiedzić muzeum i miejsce pamięci na przedmieściach Oświęcimia, około 60 km na zachód od Krakowa. Następnie, około 1 godziny i 15 minut później, spotkaj się z profesjonalnym przewodnikiem, który będzie Ci towarzyszyć podczas dogłębnego odkrywania tego miejsca. Przejdź przez bramę z napisem „Arbeit Macht Frei” („Praca czyni wolnym”) i wejdź do Auschwitz I, gdzie przewodnik oprowadzi Cię po autentycznych obiektach i wyjaśni historię tego miejsca.  Następnie odwiedź obóz Birkenau, w którym miała miejsce masowa zagłada w ramach „ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej”. Będzie to ostatnia godzina zwiedzania, a następnie kierowca zabierze Cię z powrotem do Krakowa.

Kraków: Auschwitz-Birkenau i kopalnia soli w 1 dzień – wycieczka z przewodnikiem

2. Kraków: Auschwitz-Birkenau i kopalnia soli w 1 dzień – wycieczka z przewodnikiem

Weź udział w wyjątkowej wycieczce z Krakowa do Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau oraz kopalni soli. Tę 11-godzinną wycieczkę rozpoczniesz rano z miejsca zbiórki lub od odbioru w Krakowie. Następnie wyruszysz w podróż komfortowym autobusem. Podczas wycieczki będzie Ci towarzyszyć doświadczony przewodnik. Po przybyciu do Muzeum Auschwitz-Birkenau rozpoczniesz zwiedzanie z profesjonalnym przewodnikiem, dzięki któremu poznasz historię tego miejsca. Kolejnym punktem wycieczki jest Kopalnia Soli „Wieliczka”. Lokalny przewodnik opowie Ci o jej historii. Zobacz niesamowite komory, oryginalne rzeźby i prawdziwe miejsca pracy górników. Ta całodniowa wycieczka obejmuje również przerwę na lunch, lecz zaleca się zabranie ze sobą przekąsek. Wycieczka zakończy się około 20.00.

Kraków: Fabryka Oskara Schindlera – wycieczka z biletem

3. Kraków: Fabryka Oskara Schindlera – wycieczka z biletem

Odwiedź jedno z najważniejszych i najbardziej popularnych muzeów Krakowa. Fabryka Emalia Oskara Schindlera położona przy ulicy Lipowej 4 stanowi część Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Tytuł głównej wystawy to „Kraków – czas okupacji 1939–1945”.  Weź udział w wycieczce w towarzystwie profesjonalnego, anglojęzycznego przewodnika, który wyjaśni Ci wszystkie szczegóły ekspozycji i opowie historię Oskara Schindlera. Skorzystaj z dodatkowej opcji i zwiedź pieszo w towarzystwie przewodnika dzielnicę Kazimierz (dawną żydowską dzielnicę Krakowa), krakowskie getto lub kopalnię soli w Wieliczce.

Z Krakowa: Kopalnia Soli „Wieliczka” z przewodnikiem

4. Z Krakowa: Kopalnia Soli „Wieliczka” z przewodnikiem

Kopalnia Soli „Wieliczka” to jeden ze skarbów w historii kultury Polski. Ponad milion turystów z całego świata co roku odwiedza tę kopalnię, aby zobaczyć wyjątkowe rzeźby oraz płaskorzeźby. To niesamowite miejsce w 1978 roku zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, co jeszcze bardziej przyciąga turystów. Górnicy pozostawili w kopalni dziesiątki rzeźb i płaskorzeźb wyrytych w soli, dzięki czemu ich praca została zachowana na lata.  Do kopalni prowadzi w dół około 800 stopni. Po przejściu około 350 stopni znajdziesz się na pierwszym piętrze pod ziemią. Po wycieczce przejedziesz windą do wyjścia.

Kraków: rejs krajoznawczy po Wiśle

5. Kraków: rejs krajoznawczy po Wiśle

Przyjrzyj się Zamkowi Królewskiemu na Wawelu i innym zabytkom Krakowa, płynąc wzdłuż Wisły – historycznej drogi wodnej. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się, wsłuchując się w nagranie audioprzewodnika i ciesząc się komfortem, jaki zapewnia tradycyjny i jednocześnie nowoczesny statek. Wyjdź na otwarty pokład i podziwiaj panoramiczny widok na najciekawsze zabytki Krakowa. Zachwyć się urokiem kolejnych krakowskich dzielnic, w tym Salwatora i Kazimierza. Zobacz m.in. most Dębnicki, bazylikę św. Michała Archanioła i św. Stanisława Biskupa i Męczennika („kościół Na Skałce”) oraz Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”.

Kraków e-samochodem i Fabryka Schindlera (opcjonalnie)

6. Kraków e-samochodem i Fabryka Schindlera (opcjonalnie)

Odkryj Kraków w ciągu jednego dnia, podróżując przyjaznym dla środowiska ekologicznym pojazdem typu buggy. Poznaj barwną historię miasta dzięki lokalnemu przewodnikami, jadąc przez słynne dzielnice miasta i obok jego głównych zabytków. Zobacz Wawel, dzielnice żydowskie i dawne getto żydowskie z pokładu wygodnego pojazdu elektrycznego typu buggy. Wyrusz w niezapomnianą podróż po urokliwych ulicach Krakowa przyjaznym dla środowiska ekologicznym pojazdem typu buggy. Zwiedź łatwo i komfortowo trzy najbardziej zabytkowe dzielnice miasta. Najpierw udaj się na Stare Miasto, aby zobaczyć górujący nad miastem i Wisłą czarujący Zamek Królewski na Wawelu, Barbakan z wieżyczkami i murami obronnymi, imponujące kościoły i wiele innych historycznych budynków. Następnie udaj się do historycznej dzielnicy żydowskiej, gdzie znajduje się imponująca liczba chrześcijańskich kościołów, żydowskich synagog i historycznych budynków dawnego miasta Kazimierz. Zobacz modne sklepy, bary i galerie, które teraz ciągną się wzdłuż tych ulic. Później udaj się w kierunku pozostałości murów dawnego żydowskiego getta i głównego placu i zakończ wycieczkę przy Muzeum Fabryki Schindlera. Tutaj, jeśli wybrano taką opcję, zwiedzisz muzeum w swoim tempie, bez przewodnika, z wykupionymi wcześniej biletami umożliwiającymi wstęp bez kolejki. Po godzinie spędzonej w muzeum zapewniony zostanie Ci transport powrotny do miejsca rozpoczęcia wycieczki. Jeśli nie będziesz zwiedzać muzeum, organizator zapewni Ci transport do miejsca rozpoczęcia wycieczki od razu po jej zakończeniu.

Z Krakowa: wycieczka całodniowa po Auschwitz-Birkenau z przewodnikiem

7. Z Krakowa: wycieczka całodniowa po Auschwitz-Birkenau z przewodnikiem

Weź udział w całodniowej wycieczce historycznej do Muzeum Pamięci Auschwitz-Birkenau, gdzie niegdyś działały owiane złą sławą obozy koncentracyjne z czasów II wojny światowej. Poznaj tę część historii świata z licencjonowanym przewodnikiem, który wyjaśni Ci znaczenie tego miejsca. Wyrusz z Krakowa wygodnym, klimatyzowanym minivanem. Na początek odwiedź KL Auschwitz 1. Przejdź przez słynną bramę z napisem „Arbeit Macht Frei” („Praca czyni wolnym”). Zobacz 22 murowane baraki, w których przebywały setki tysięcy ofiar Holokaustu. Następnie udaj się do bloku 11, nazywanego „więzieniem w więzieniu”. W bloku 11 znajdowały się specjalne cele tortur, w których więźniom wymierzano rozmaite kary. Pierwszą próbę eksterminacji przy użyciu cyklonu B przeprowadzono właśnie w tym bloku. Jedyne wciąż zachowane krematorium oraz komory gazowe znajdują się na obrzeżach obozu.  Po zakończeniu zwiedzania KL Auschwitz I udaj się minivanem do KL Auschwitz II-Birkenau. Ta część obozu jest 25 razy większa od Auschwitz I. Był to największy z obozów koncentracyjnych. Ponad milion osób poniosło w tym miejscu śmierć.  Na zakończenie wizyty oddaj hołd ofiarom Holokaustu i wróć do Krakowa.

Kraków: Auschwitz-Birkenau z przewodnikiem i opcjami odbioru/lunchu

8. Kraków: Auschwitz-Birkenau z przewodnikiem i opcjami odbioru/lunchu

Podczas tej trwającej 3,5 godziny wycieczki zgłębisz historię obozu koncentracyjnego, który pochłonął ponad milion ofiar. Kompleks obejmuje 3 główne obozy: Auschwitz I był centrum administracyjnym, Auschwitz II (znany również jako Birkenau) był miejscem eksterminacji, a Auschwitz III (zwany Monowitz) był obozem pracy. Obóz Auschwitz-Birkenau powstał w 1940 roku i był największym nazistowskim obozem koncentracyjnym. Przed wyzwoleniem Auschwitz 27 stycznia 1945 roku żołnierze SS podjęli próbę zniszczenia obozu i spalenia archiwów. Polski rząd zrekonstruował Auschwitz-Birkenau jako poruszający pomnik upamiętniający ofiary. Po przejściu przez główną bramę wejściową do obozu, zobaczysz oryginalne budynki obozowe w głównej części kompleksu. Odwiedzisz muzeum i jego wystawę stałą, aby poznać prawdziwe historie więźniów i zobaczyć ich rzeczy osobiste. Na koniec udasz się na teren obozu zagłady Birkenau, gdzie zobaczysz krematoria i komory gazowe. Czas trwania wizyty w Auschwitz I to 2 godziny, a wizyta w Auschwitz II potrwa godzinę. Planowane są trzy przerwy w czasie wycieczki: pierwsza (10–20 minut) po przyjeździe z Krakowa; druga przerwa (10–15 minut) przewidziana jest przed udaniem się do Auschwitz II-Birkenau; ostatnia przerwa (10–20 minut) przed wyjazdem z powrotem do Krakowa.

Zoo w Krakowie z odbiorem z hotelu

9. Zoo w Krakowie z odbiorem z hotelu

Założony w 1929 roku Ogród Zoologiczny w Krakowie jest jedną z najpopularniejszych atrakcji miasta. Zoo położone jest w malowniczym Lesie Wolskim. Znajdują się w nim rozmaite zwierzęta ocalone przed wyginięciem. Obecnie zwierzęta te otaczane są odpowiednią opieką, gdyż przebywają w środowisku dostosowanym do ich naturalnych potrzeb. Skorzystaj z odbioru ze swojego hotelu, a następnie zobacz niektórych z najbardziej znanych mieszkańców zoo, m.in. żyrafę Rothschilda, hipopotama karłowatego, tygrysa amurskiego oraz wari. W krakowskim zoo zamieszkują różnorodne ssaki, gady i ptaki, które z pewnością zainteresują odwiedzających w każdym wieku.

Kraków: wycieczka piesza po dawnej dzielnicy żydowskiej Kazimierz

10. Kraków: wycieczka piesza po dawnej dzielnicy żydowskiej Kazimierz

Krakowski Kazimierz wyróżnia się długą historią związaną ze społecznością żydowską. Żydzi zamieszkiwali tę okolicę już w epoce średniowiecza. O bogatej historii Kazimierza świadczą doskonale zachowane synagogi, domy modlitwy i niewielkie sklepy rozsiane po całej dzielnicy. Przewodnik oprowadzi Cię po słynnej ulicy Szerokiej, gdzie znajduje się synagoga Remu i Stara Synagoga. Zobaczysz również stare mury miejskie, przemysłową okolicę Zabłocie z Fabryką Emalia Oskara Schindlera oraz Podgórze, na terenie którego w czasie II wojny światowej znajdowało się żydowskie getto. Zwiedzając Podgórze, Twoją uwagę z pewnością przykuje Apteka „Pod Orłem”, którą prowadził Tadeusz Pankiewicz, a także plac Bohaterów Getta z pomnikiem składającym się z 68 krzeseł.

Liczba znalezionych atrakcji: 92
Sortuj wg::
Strona 1 z 6

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Atrakcje edukacyjne w: Kraków

Oprócz atrakcji typu Atrakcje edukacyjne jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Kraków?

W: Kraków są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Kraków: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Kraków? Kliknij tutaj.

Kraków: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 26 298 opinii

Jestem bardzo zadowolona. Tematyka oparta na faktach. Przewodnik profesjonalny z bardzo dużą wiedzą. W niezwykle interesujący sposób przekazał historię Krakowa, wplatając szczegóły dotyczące tematu wycieczki. Polecam

Polecam tą firmę wszystkim którzy chcą wybrać się na wycieczkę do Auschwitz! Znakomite i profesjonalne podejście do klienta. Nasz kierowca był bardzo sympatyczny i pomocny dla każdego.

Bardzo ciekawa wycieczka, nawet dla nastolatka. Duża dawka interesujących i strasznych informacji ;) Bardzo fajna Pani Przewodnik. Chętnie skorzystam z kolejnych takich wycieczek

Super transport, super przewodnik. Warte każdych pieniędzy.

Pickup was on time. Both driver and guide were fabulous.