Dodaj daty

KrakówAutobusem/minivanem

Nasze najbardziej polecane Kraków Autobusem/minivanem

Kraków: wycieczka z przewodnikiem do Kopalni Soli „Wieliczka”

1. Kraków: wycieczka z przewodnikiem do Kopalni Soli „Wieliczka”

Poznaj wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO Kopalnię Soli „Wieliczka”, korzystając z tego biletu wstępu. Odkryj główne atrakcje ogromnego kompleksu wydobywczego w ramach wycieczki z przewodnikiem. Zejdź na głębokość 135 metrów pod powierzchnią ziemi.  Wybierz opcję z transportem z Krakowa lub bez. Możesz również skorzystać z oferty transportu prywatnego. Omiń długie kolejki dzięki biletowi wstępu priorytetowego do tej popularnej atrakcji.  Odkryj cuda kopalni soli, zwiedzając ją z przewodnikiem. Na początek zejdź po schodach na głębokość 64 metrów. Ciesz się panującym w kopalni mikroklimatem, który ma korzystny wpływ na osoby cierpiące na astmę oraz alergie. Odwiedź liczne komory i podziwiaj podziemne jeziora, kaplice oraz rzeźby z soli. Pokonaj liczne wyrobiska i szyby, w których zachowały się dowody działalności wydobywczej. Zobacz przykłady sztuki sakralnej i tematyczne kompozycje związane z historią kopalni oraz legendami, które ją otaczają. W Wieliczce znajduje się również największe na świecie muzeum dziedzictwa górniczego. Można tam zobaczyć kolekcję unikalnych elementów wyposażenia górniczego z okresu średniowiecza. Zwiedzanie zakończysz na głębokości 135 metrów. Na powierzchnię powrócisz windą.

Z Krakowa: Kopalnia Soli „Wieliczka” z przewodnikiem

2. Z Krakowa: Kopalnia Soli „Wieliczka” z przewodnikiem

Kopalnia Soli „Wieliczka” to jeden ze skarbów w historii kultury Polski. Ponad milion turystów z całego świata co roku odwiedza tę kopalnię, aby zobaczyć wyjątkowe rzeźby oraz płaskorzeźby. To niesamowite miejsce w 1978 roku zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, co jeszcze bardziej przyciąga turystów. Górnicy pozostawili w kopalni dziesiątki rzeźb i płaskorzeźb wyrytych w soli, dzięki czemu ich praca została zachowana na lata.  Do kopalni prowadzi w dół około 800 stopni. Po przejściu około 350 stopni znajdziesz się na pierwszym piętrze pod ziemią. Po wycieczce przejedziesz windą do wyjścia.

Z Krakowa: wstęp bez kolejki do Kopalni Soli „Wieliczka”

3. Z Krakowa: wstęp bez kolejki do Kopalni Soli „Wieliczka”

Odwiedź najsłynniejszą kopalnię soli w Europie. Kopalnia Soli „Wieliczka” jest wpisana na listę UNESCO, a sól była w niej wydobywana przez ponad 700 lat. To jeden z najpiękniejszych obiektów tego typu na świecie. Jeśli wybierzesz transport prywatny, anglojęzyczny kierowca odbierze Cię z centrum miasta lub z hotelu. Klimatyzowanym, komfortowym autobusem lub vanem dojedziesz do Wieliczki w około 25 minut. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem i zejdź po drewnianych schodach na głębokość 65 metrów. Przewodnik wyjaśni, jak działa kopalni soli, a także opowie różne legendy i historie o przeszłości kopalni. Wycieczka odbywa się w podziemnych korytarzach i komorach, które przygotowano specjalnie dla zwiedzających. Niektóre punkty na trasie są poświęcone słynnym osobom, które w przeszłości odwiedziły kopalnię soli, na przykład Chopinowi czy Goethemu. Posłuchaj wielu opowieści o górnictwie i działalności kopalni na przestrzeni lat. Następnie wejdź do ogromnej kaplicy wykutej pod ziemią. Kaplica św. Kingi to jedna z najpiękniejszych kaplic na świecie. Została ona wyrzeźbiona w soli. Zrób sobie krótka przerwę na robienie zdjęć i odpoczynek, po czym kontynuuj zwiedzanie. Po krótkiej przerwie przejdź do ogromnej komnaty z podziemnym jeziorem, w której odbył się pierwszy na świecie podziemny lot balonem. Znajdziesz też kilka miejsc, w których można kupić pamiątki. Nie martw się o powrót na powierzchnię – nie trzeba znowu wchodzić po setkach schodów. Z kopalni można wyjechać windą górniczą. Spotkaj się z kierowcą na parkingu i wyrusz w podróż powrotną do Krakowa.

Z Krakowa: wycieczka z przewodnikiem do Kopalni Soli w Wieliczce (odbiór z hotelu)

4. Z Krakowa: wycieczka z przewodnikiem do Kopalni Soli w Wieliczce (odbiór z hotelu)

Po prostu zarezerwuj podróż i zrelaksuj się. Wieczorem przed wycieczką otrzymasz e-mail i SMS ze szczegółami, takimi jak godzina odbioru. W dniu wycieczki — witaj na pokładzie, zapnij pasy i rozpocznij wspaniałą podróż. Zdobądź trochę wiedzy o Krakowie od doświadczonych gospodarzy-kierowców, a następnie dołącz do przewodnika i grupy maksymalnie 30 osób w Kopalni Soli. Na początku miniesz około 370 drewnianych stopni, ale nie będzie to takie trudne! - Zobacz piękne komnaty, solne rzeźby i podziemne jeziora. - Zobacz naturalnej wielkości posągi, imponujące kaplice i misterne ołtarze wykute w soli. - Poznaj 3 podziemne poziomy i poznaj historię i znaczenie kulturowe kopalni. - Wróć specyficzną, bardzo interesującą windą. Ciesz się wycieczką z przewodnikiem, która trwa około 2 do 2,5 godziny.

Kraków: Nowa Huta z przewodnikiem w zabytkowym samochodzie

5. Kraków: Nowa Huta z przewodnikiem w zabytkowym samochodzie

Uzyskaj ciekawą lekcję historii Nowej Huty i zobacz typowe przykłady socrealistycznej architektury, jadąc samochodem z czasów komunistycznych. Dowiedz się, gdzie stał wielki posąg Lenina na alei Róż i zobacz wspaniałość placu Centralnego. Poznaj historię polskiego komunizmu podczas przejazdu klasycznym polskim samochodem z tamtej epoki. Odwiedź schrony znajdujące się wokół miasta, powstałe na wypadek wybuchu III wojny światowej. Wyrusz na spacer po placu Centralnym i wzdłuż alei Róż, gdzie niegdyś stał największy w Polsce pomnik Lenina. Zobacz pozostałości architektury socrealistycznej. Przyjrzyj się bliżej układowi urbanistycznemu miasta. Dowiedz się więcej o ogromnej inicjatywie hutniczej, która stanowiła powód powstania miasta. Cofnij się w czasie, podróżując Polskim Fiatem 126 („maluchem”), Ładą 2101, klasyczną Nysą, Żukiem, a nawet radzieckim wojskowym autem UAZ 452. Rozszerz swoją wycieczkę dzięki opcji 3,5-godzinnej, która obejmuje wizytę w schronie z czasów zimnej wojny lub w biurach komunistycznego dyrektora huty.

Kraków: wycieczka autokarowa Hop-On Hop-Off po Krakowie

6. Kraków: wycieczka autokarowa Hop-On Hop-Off po Krakowie

Autobus Hop on and Hop off, znany z wielu europejskich stolic, w końcu dotarł do Krakowa. Z jego pomocą w wygodny sposób zwiedzisz najważniejsze miejsca w Krakowie. Do wyboru jedna wycieczka, a także bilety 24h i 48h dla tych, którzy chcieliby poznać królewskie miasto Kraków jeszcze bardziej. Aby lepiej zrozumieć odwiedzane miejsca, do Twojej dyspozycji jest audioprzewodnik w 7 językach. Zawsze możesz sprawdzić aktualną pozycję autobusu korzystając z tego linku: https://wowkrakow.pl/wowkrakow-hop-on-hop-off-bus/trasa

Kraków: Kopalnia Soli „Wieliczka” bez kolejki i transport

7. Kraków: Kopalnia Soli „Wieliczka” bez kolejki i transport

Cofnij się w czasie podczas wycieczki z przewodnikiem z Krakowa do wpisanej na listę UNESCO Kopalni Soli „Wieliczka”. Dotrzyj na głębokość 64 metrów, mijając podziemia i jeziora oraz komory z solnymi rzeźbami. Skorzystaj z transportu do kopalni z miejsca zbiórki w centrum Krakowa. Podróżuj komfortowym, klimatyzowanym pojazdem, a następnie rozpocznij zejście do fascynującego podziemnego świata, który powstał w średniowieczu. Przemieszczaj się pomiędzy licznymi komnatami, aby zobaczyć jeziora, kapliczki i pomniki z soli. Podążaj szlakiem, który wiedzie poprzez liczne wyrobiska i szyby, w których zachowały się ślady działalności wydobywczej.  Zobacz przykłady sztuki sakralnej i tematyczne kompozycje związane z historią kopalni. Obserwuj, jak światło z żyrandoli odbija się na misternych rzeźbach z soli w kaplicy św. Kingi – patronki górników solnych. 

Kraków: Kopalnia Soli „Wieliczka” z przewodnikiem

8. Kraków: Kopalnia Soli „Wieliczka” z przewodnikiem

Twoja wycieczka zaczyna się w miejscu zbiórki w Krakowie. Stamtąd odbierze Cię pilot wycieczki / anglojęzyczny kierowca i wyruszysz w podróż do Wieliczki. W kopalni będą na Ciebie czekać wcześniej zarezerwowane bilety oraz lokalny przewodnik posługujący się wybranym językiem. Wycieczka trwa około 2,5 godziny i zaczyna się od pokonania 400 stopni w dół. Na koniec wjedziesz na parter windą, po czym wrócisz do miejsca zbiórki w Krakowie. Kopalnia Soli Wieliczka powstała w średniowieczu i jest symbolem bogatej historii eksploatacji soli na przestrzeni 9 wieków. Trasa turystyczna przez kopalnię jest zlokalizowana 135 metrów pod ziemią i można do niej zejść tylko schodami. To absolutnie unikalne miejsce i obowiązkowy punkt programu podczas Twojego pobytu w Krakowie. Powodem, dla którego warto odwiedzić kopalnię soli w Wieliczce, są walory zdrowotne jej specjalnego mikroklimatu oraz obecność wypełnionego mikroelementami powietrza.

Z Krakowa: jednodniowa wycieczka po wsi Zalipie

9. Z Krakowa: jednodniowa wycieczka po wsi Zalipie

Zacznij od odbioru z Krakowa i udaj się na wschód do pięknej wsi Zalipie w Małopolsce. Po przyjeździe odkryj wiele ręcznie malowanych domów, urządzonych w tradycyjnym polskim stylu. Dowiedz się, jak zwyczaj malowania domów w ten sposób rozpoczął się w XIX wieku. Zobacz charakterystyczny styl w całej wiosce, w tym na ogrodzeniach, studniach, kurnikach i stajniach. Ciesz się wieloma możliwościami robienia zdjęć i poznaj lokalne życie w regionie.

Z Krakowa: wycieczka z przewodnikiem po Kopalni Soli w Wieliczce

10. Z Krakowa: wycieczka z przewodnikiem po Kopalni Soli w Wieliczce

Ciesz się transportem w obie strony do słynnej Kopalni Soli Wielczka i wybierz się na szczegółową wycieczkę z przewodnikiem po tym wspaniałym polskim pomniku historii, którego historia sięga XIII wieku. Zobacz piękne komnaty wykute w soli — w tym wyjątkową Kaplicę św. Kingi — na 3-kilometrowej trasie turystycznej. Po spotkaniu ze swoim anglojęzycznym przewodnikiem / kierowcą w miejscu zbiórki w Krakowie, udaj się na przejażdżkę do pobliskiej Wieliczki. Umówione bilety będą na Ciebie czekać w kopalni soli wraz z lokalnym przewodnikiem w wybranym przez Ciebie języku. Zwiedzanie kopalni soli rozpoczyna się od zejścia po 380 schodach, prowadzących 135 metrów pod ziemię. Przeglądaj labiryntowe przejścia, tunele i szyby, przechodząc przez to miejsce wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podczas wycieczki zobaczysz także podziemne jeziora, 4 kaplice i unikalne posągi wyrzeźbione przez górników z soli kamiennej. Kopalnia soli to naprawdę wyjątkowe miejsce do odwiedzenia i obowiązkowa pozycja podczas pobytu w Krakowie. Po 2,5-godzinnej wycieczce winda zabierze Cię z podziemi z powrotem na główny poziom parteru. Następnie kierowca zawiezie Cię z powrotem do miejsca zbiórki w Krakowie.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 88
Sortuj wg:
Strona 1 z 6

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Autobusem/minivanem w: Kraków

Oprócz atrakcji typu Autobusem/minivanem jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Kraków?

W: Kraków są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Kraków: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Kraków? Kliknij tutaj.

Kraków: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 48 565 opinii

Piękny, nigdy nie widziałem czegoś takiego, odpowiedni również dla osób klaustrofobicznych, takich jak ja. Program, którego nie można przegapić. Majestatyczne sale i ogromne solne rzeźby. Wycieczka jest nienagannie zorganizowana, a przewodnicy są bardzo kompetentni. Nie może być ominięte

Trasa była naprawdę dobra, polecam. Byłem już w jaskiniach i czułem się bardzo otwarty, przez większość czasu nie czujesz się głęboko pod ziemią. Jednak kroków na początku jest dużo i możesz się denerwować, jeśli nie lubisz tego typu rzeczy.

doskonały przewodnik towarzyski w wybranym języku, jedyna wada, której nie należy lekceważyć, nie przestrzegano czasu odbioru bez zawracania sobie głowy ostrzeżeniem. Ta niedogodność spowodowała pominięcie programu dnia

świetnie przygotowany przewodnik. Wycieczka poprowadzona w sposób profesjonalny. Każda minuta pobytu w kopalni to kolejne ciekawostki i atrakcje. Serdecznie polecam

Profesjonalny,z pasją przewodnik.Pięknie utrzymana i przedstawiona historia Polski. WARTO!!!!