Kraków – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Krakowa: zwiedzanie Auschwitz-Birkenau z przewodnikiem

1. Z Krakowa: zwiedzanie Auschwitz-Birkenau z przewodnikiem

Oddaj cześć ofiarom, które straciły życie na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau. Wyjedź z Krakowa i zwiedź to historyczne miejsce wraz z przewodnikiem. Skorzystaj z usługi odbioru ze swojego miejsca zakwaterowania w Krakowie i udaj się klimatyzowanym pojazdem do Oświęcimia. Weź udział w 3,5-godzinnej wycieczce z przewodnikiem po Miejscu Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau utworzonym na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady.  Poznaj historię 1,3 miliona Żydów oraz więźniów z Polski, Francji i Włoch, którzy zostali w tym miejscu zamordowani w czasie II wojny światowej. Zobacz owianą złą sławą bramę z napisem „Arbeit macht frei” i dowiedz się, jak powstał obóz oraz jak wyglądało życie więźniów. Zwiedź oryginalne baraki i komory gazowe, a także rampy kolejowe i inne miejsca. Wyrusz we wstrząsającą podróż w czasie, oglądając fotografie z tamtego okresu. Zobacz rzeczy osobiste więźniów, które przywołują wydarzenia z przeszłości.

Kraków: Auschwitz-Birkenau z odbiorem z hotelu i lunchem

2. Kraków: Auschwitz-Birkenau z odbiorem z hotelu i lunchem

Odwiedź Auschwitz podczas jednodniowej wycieczki z Krakowa. Poznaj historię obozów koncentracyjnych Auschwitz-Birkenau podczas zwiedzania z certyfikowanym historykiem i przewodnikiem. Auschwitz-Birkenau został założony w 1940 roku przez nazistowskie Niemcy i był największym obozem koncentracyjnym prowadzonym przez nazistów. Stał się on miejscem ostatecznego spoczynku milionów ludzi, głównie Żydów i Polaków, którzy zostali zamordowani w komorach gazowych. Po przybyciu na miejsce możesz odwiedzić muzeum i miejsce pamięci na przedmieściach Oświęcimia, około 60 km na zachód od Krakowa. Następnie, około 1 godziny i 15 minut później, spotkaj się z profesjonalnym przewodnikiem, który będzie Ci towarzyszyć podczas dogłębnego odkrywania tego miejsca. Przejdź przez bramę z napisem „Arbeit Macht Frei” („Praca czyni wolnym”) i wejdź do Auschwitz I, gdzie przewodnik oprowadzi Cię po autentycznych obiektach i wyjaśni historię tego miejsca.  Następnie odwiedź obóz Birkenau, w którym miała miejsce masowa zagłada w ramach „ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej”. Będzie to ostatnia godzina zwiedzania, a następnie kierowca zabierze Cię z powrotem do Krakowa.

Kraków: Zakopane i źródła termalne – wycieczka z odbiorem z hotelu

3. Kraków: Zakopane i źródła termalne – wycieczka z odbiorem z hotelu

Odkryj Zakopane w ramach tej wycieczki z przewodnikiem oraz transportem z Krakowa i z powrotem. Doświadcz leczniczych mocy wód ze źródeł termalnych i w kompleksie spa, wjedź kolejką linową na szczyt Gubałówki oraz weź udział w degustacji serów i alkoholi. Wycieczka rozpoczyna się od odbioru z Twojego hotelu, apartamentu lub innego wybranego miejsca w Krakowie. Przejazd z Krakowa do Zakopanego trwa około 2 godzin. Zakopane od wsi Chochołów dzieli około 20 minut. Chochołów słynie z drewnianych domów, które wyglądają niemal identycznie. Tradycją mieszkańców wsi jest mycie drewnianych fasad budynków mydłem i wodą. Odbywa się to 2 razy w roku – przed Bożym Narodzeniem i Wielkanocą. Dzięki czyszczeniu stare budynki wyglądają jak nowe. Wieś jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Odwiedź bacówkę, gdzie górale produkują typowy dla tego regionu Polski wędzony ser z owczego mleka. Spróbuj oscypka i dowiedz się więcej o historii jego produkcji. Następnie udaj się do Zakopanego – górskiej stolicy Polski. Każdego roku miasto to przyciąga tłumy turystów, którzy chcą poznać unikalną kulturę góralską. Jest ona wyrażana przez architekturę, jedzenie, muzykę, gwarę i ubiór. Przez centrum miasta przebiega ulica Krupówki. Skorzystaj z czasu na samodzielne zwiedzanie oraz lunch (posiłek nie jest wliczony w cenę). Ulica Krupówki stanowi rynek miasta. Można tam znaleźć sklepy z pamiątkami i wiele restauracji serwujących lokalne potrawy. Do atrakcji Zakopanego zalicza się też kolejka linowa. Wsiądź do wagonika i wyrusz na szczyt Gubałówki, skąd można podziwiać Tatry. Po zakończeniu zwiedzania Zakopanego i okolic kierowca zabierze Cię do Chochołowskich Term. Odpręż się i doświadcz leczniczych właściwości wody termalnej. Później kierowca zawiezie Cię do wybranego przez Ciebie miejsca w Krakowie.

Kraków: wycieczka z przewodnikiem do Kopalni Soli „Wieliczka”

4. Kraków: wycieczka z przewodnikiem do Kopalni Soli „Wieliczka”

Poznaj wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO Kopalnię Soli „Wieliczka”, korzystając z tego biletu wstępu. Odkryj główne atrakcje ogromnego kompleksu wydobywczego w ramach wycieczki z przewodnikiem. Zejdź na głębokość 135 metrów pod powierzchnią ziemi.  Wybierz opcję z transportem z Krakowa lub bez. Możesz również skorzystać z oferty transportu prywatnego. Omiń długie kolejki dzięki biletowi wstępu priorytetowego do tej popularnej atrakcji.  Odkryj cuda kopalni soli, zwiedzając ją z przewodnikiem. Na początek zejdź po schodach na głębokość 64 metrów. Ciesz się panującym w kopalni mikroklimatem, który ma korzystny wpływ na osoby cierpiące na astmę oraz alergie. Odwiedź liczne komory i podziwiaj podziemne jeziora, kaplice oraz rzeźby z soli. Pokonaj liczne wyrobiska i szyby, w których zachowały się dowody działalności wydobywczej. Zobacz przykłady sztuki sakralnej i tematyczne kompozycje związane z historią kopalni oraz legendami, które ją otaczają. W Wieliczce znajduje się również największe na świecie muzeum dziedzictwa górniczego. Można tam zobaczyć kolekcję unikalnych elementów wyposażenia górniczego z okresu średniowiecza. Zwiedzanie zakończysz na głębokości 135 metrów. Na powierzchnię powrócisz windą.

Kraków: Auschwitz-Birkenau i kopalnia soli w 1 dzień – wycieczka z przewodnikiem

5. Kraków: Auschwitz-Birkenau i kopalnia soli w 1 dzień – wycieczka z przewodnikiem

Weź udział w wyjątkowej wycieczce z Krakowa do Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau oraz kopalni soli. Tę 11-godzinną wycieczkę rozpoczniesz rano z miejsca zbiórki lub od odbioru w Krakowie. Następnie wyruszysz w podróż komfortowym autobusem. Podczas wycieczki będzie Ci towarzyszyć doświadczony przewodnik. Po przybyciu do Muzeum Auschwitz-Birkenau rozpoczniesz zwiedzanie z profesjonalnym przewodnikiem, dzięki któremu poznasz historię tego miejsca. Kolejnym punktem wycieczki jest Kopalnia Soli „Wieliczka”. Lokalny przewodnik opowie Ci o jej historii. Zobacz niesamowite komory, oryginalne rzeźby i prawdziwe miejsca pracy górników. Ta całodniowa wycieczka obejmuje również przerwę na lunch, lecz zaleca się zabranie ze sobą przekąsek. Wycieczka zakończy się około 20.00.

Kraków: wycieczka do Auschwitz-Birkenau z transportem

6. Kraków: wycieczka do Auschwitz-Birkenau z transportem

Auschwitz-Birkenau to jedno z najważniejszych oraz najbardziej rozpoznawalnych miejsc na świecie. Stanowi ono dowód na to, jakich okrucieństw może dopuścić się człowiek wobec drugiego człowieka. Skorzystaj z odbioru przez anglojęzycznego kierowcę z wybranej przez siebie lokalizacji i dotrzyj komfortowym autobusem do Oświęcimia, gdzie mieścił się obóz zagłady Auschwitz I. Po przybyciu na miejsce powita Cię przedstawiciel organizatora, który wprowadzi Cię w historię zwiedzanego miejsca i zapozna z oficjalnym przewodnikiem po muzeum. Opowie Ci on o zasadach obowiązujących w trakcie wycieczki, a następnie przejdziesz przez kontrolę bezpieczeństwa. Zależnie od wybranej opcji otrzymasz zestaw słuchawkowy, aby dobrze słyszeć komentarz na żywo lub skorzystasz z przewodnika w formie książkowej w swoim języku. Wycieczkę rozpoczniesz przy legendarnej bramie z napisem „Arbeit macht frei”. Po przekroczeniu bramy więźniowie zmuszani byli do wykonywania morderczych i wyniszczających prac. Trasa wycieczki prowadzi przez wszystkie najważniejsze baraki, które poświęcone są konkretnym tematom, takim jak życie codzienne, praca, selekcja czy eksterminacja. W każdym baraku prezentowane są oryginalne wystawy. Obejmują one skradzione rzeczy więźniów, w tym walizki, okulary czy dziecięce zabawki, które w połączeniu z opowieściami przewodnika skłaniają do refleksji i nie pozwalają przejść obojętnie. Ostatnim, ale najbardziej dramatycznym punktem na trasie zwiedzania Auschwitz I jest komora gazowa oraz miejsce, gdzie palono zwłoki więźniów. Zarówno samo miejsce, jak i panująca tam cisza są wprost przerażające. Po zakończeniu zwiedzania pierwszej części obozu (Auschwitz I) zaplanowano krótką przerwę (około 10 minut). Następnie wsiądziesz do autobusu, którym udasz się do drugiej części obozu – Auschwitz II-Birkenau. Przejazd trwa 10 minut. Po dotarciu na miejsce dołączysz do przewodnika, który oprowadzał Cię po pierwszej części obozu. Zwiedzanie drugiego kompleksu zajmuje około godziny. Auschwitz II-Birkenau to otwarta przestrzeń, której ogrom pokazuje skalę zbrodni, jakich dokonano w tym miejscu. Znajdowały się tu komory gazowe oraz krematoria, w których zamordowano tysiące osób. Zobaczysz także miejsce, gdzie przeprowadzano selekcję – tzw. rampę. To tutaj rozstrzygano o życiu lub śmierci więźniów. W Birkenau pokonasz trasę liczącą około 1 kilometra, dlatego załóż wygodne buty. Po zakończeniu zwiedzania i krótkiej przerwie powrócisz do kierowcy, który zabierze Cię z powrotem do Krakowa.

Z Krakowa: samodzielne zwiedzanie Auschwitz-Birkenau

7. Z Krakowa: samodzielne zwiedzanie Auschwitz-Birkenau

Zwiedź Auschwitz Birkenau z przewodnikiem książkowym. Zobacz zespół dawnych niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych i obozu zagłady – największy z obozów, jakie na ziemiach polskich zbudowali naziści. Skorzystaj z usługi odbioru ze swojego hotelu w Krakowie i udaj się do Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Po dotarciu na miejsce rozpocznij zwiedzanie z przewodnikiem. Posiadając bilety wstępu, ominiesz długie kolejki. Przewodnik przybliży Ci historię polskich Żydów i realia panujące w czasie II wojny światowej. Możesz też zarezerwować opcjonalny suchy prowiant na lunch w postaci kanapek z szynką, serem lub hummusem, aby uzupełnić siły przed wyruszeniem do Birkenau. Po zakończeniu zwiedzania muzeum udaj się do obozu Auschwitz II-Birkenau, gdzie miały miejsce masowe mordy. Spędź dzień w miejscu pamięci o osobach, które straciły życie w czasie II wojny światowej.

Z Krakowa: wycieczka po Kopalni Soli „Wieliczka”

8. Z Krakowa: wycieczka po Kopalni Soli „Wieliczka”

Odkryj słynną Kopalnię Soli w Wieliczce podczas wycieczki z przewodnikiem z Krakowa lub wybierz opcję z miejscem zbiórki w Wieliczce. Spaceruj labiryntami korytarzy, podziwiaj kaplice i komnaty i zachwyć się posągami i instalacjami artystycznymi w kopalni. Podążaj za przewodnikiem, który poprowadzi Cię krętymi korytarzami do jaskiń solnych. Skorzystaj z transportu z Krakowa lub wybierz opcję z miejscem zbiórki w Wieliczce, a następnie zejdź po 800 stopniach na głębokość 135 metrów, aby wejść do miejsca przypominającego podziemne miasto z soli. Podziwiaj komnaty z rzeźbami solnymi, wystawy sztuki i stare maszyny z czasów świetności kopalni soli. Przekonaj się, jak wydobywano sól, dowiadując się więcej o historii tego miejsca od swojego przewodnika. Zatrzymaj się, aby docenić wyjątkową akustykę, która wynika z natury tej przestrzeni. Posłuchaj, jak w tym otoczeniu brzmią utwory Chopina. Muzyce będzie towarzyszyć spektakularne podziemne oświetlenie. Dowiedz się o właściwościach zdrowotnych soli, zwiedzając liczne komnaty kopalni. Na zakończenie wycieczki wróć do pojazdu, aby wrócić do Krakowa.

Kraków: zwiedzanie Fabryki Schindlera z przewodnikiem

9. Kraków: zwiedzanie Fabryki Schindlera z przewodnikiem

Poznaj burzliwą historię Polski podczas tej wycieczki z przewodnikiem po Fabryce Schindlera. Zobacz interesującą wystawę „Kraków pod okupacją nazistowską” i posłuchaj wstrząsających historii z życia podczas II wojny światowej. Dzięki tej wystawie, która mieści się na 3 poziomach fabryki, dowiesz się, jak wyglądał Kraków przed wojną i przekonasz się, jak wielkie światowe wydarzenia wpływają na życie zwykłych ludzi. Zobacz oryginalną broń z czasów wojny, odwiedź replikę prawdziwego mieszkania w krakowskim getcie i dowiedz się, jakie luksusy i przywileje mieli naziści w okupowanym mieście. Odkryj miejsca, w których kręcono sceny do filmu „Lista Schindlera”, i dowiedz się więcej o kontrowersyjnym życiu Oskara Schindlera. Na koniec posłuchaj o losach ludzi, którym pomógł.

Kraków: wieczorny lub nocny rejs po rzece

10. Kraków: wieczorny lub nocny rejs po rzece

Zachwycaj się atrakcjami Krakowa, od majestatycznego Wawelu po historyczne dzielnice Zwierzyniec i Kazimierz. Rejs po Wiśle to jeden z najlepszych sposobów na odkrycie wszystkiego, co Kraków ma do zaoferowania. Rozpocznij rejs u stóp Wawelu, a następnie popłyń wzdłuż malowniczych bulwarów w kierunku Podgórza i Kazimierza. Miń znane atrakcje, takie jak kościół Na Skałce, Muzeum Manggha, Kładka Ojca Bernatka, Cricoteka i malownicze mosty, płynąc w kierunku dzielnicy Dąbie. Rzeka przepływa przez centrum Krakowa, gdzie znajdują się jedne z najbardziej charakterystycznych zabytków Polski. Zobacz najważniejsze atrakcje miasta i zanurz się w atmosferze Krakowa dzięki komfortowemu tempu wycieczki.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Kraków
W kulturalnej stolicy Polski czekają na Ciebie wspaniałe zabytki, imponujące widoki oraz bliskie spotkania z historią.

Najciekawsze atrakcje

Kraków: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 804
Sortuj wg::
Strona 1 z 51

Niezwykłe doznania

Kraków: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Kraków

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Kraków?

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Kraków

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Kraków to:

Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu

Kraków: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Kraków? Kliknij tutaj.

Kraków: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 98 527 opinii

Wycieczka była świetnie zorganizowana. Proces został wyjaśniony dzień przed trasą. Zostaliśmy odebrani na czas. Nasz przewodnik już czekał na miejscu. Podróż powrotna również udała się doskonale.

Bardzo ciekawa wycieczka, nawet dla nastolatka. Duża dawka interesujących i strasznych informacji ;) Bardzo fajna Pani Przewodnik. Chętnie skorzystam z kolejnych takich wycieczek

Doskonała Pani Przewodnik...pełen szacunek dla Niej za opowiedzenie tak pięknie, tej smutnej historii... Kierowca bardzo uczynny i bardzo miły...

Everything was perfectly arranged. Weather conditions were very severe but we arrived on time and our driver did a great job!

Super transport, super przewodnik. Warte każdych pieniędzy.