Atrakcje i wycieczki

Kraków

W kulturalnej stolicy Polski czekają na Ciebie wspaniałe zabytki, imponujące widoki oraz bliskie spotkania z historią.

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Skorzystaj z darmowej rezygnacji do 24 godzin przed atrakcją i otrzymaj pełny zwrot kosztów.

Najciekawsze atrakcje Krakowa

Nad brzegiem Wisły leży jedno z najbardziej niesamowitych miast Europy. Kraków pełen jest starych budynków i zabytków tworzących fundament, na którym dumnie stoi kulturalna stolica Polski. Oto najciekawsze atrakcje turystyczne Krakowa:

 • Muzeum Narodowe w Krakowie

  1. Muzeum Narodowe w Krakowie

  Główna filia polskiego Muzeum Narodowego posiada około 780 000 dzieł sztuki z różnych okresów historii, jednak turystów przyciągają głównie obrazy polskich malarzy.

 • Kopalnia soli Wieliczka

  2. Kopalnia soli Wieliczka

  XIII-wieczna kopalnia soli Wieliczka była eksploatowana do 2007 roku. Górnicy spędzali pod ziemią tyle czasu, że wyrzeźbili w soli figury katolickich świętych i kaplice!

 • Katedra Wawelska

  3. Katedra Wawelska

  Coś dla osób, które wolą modlić się na powierzchni. Katedra wawelska od XI wieku jest centrum życia religijnego w Krakowie. Papież Jan Paweł II otrzymał tam święcenia biskupie.

 • Bieszczady

  4. Bieszczady

  Miłośnicy wędrówek powinni zarezerwować jeden dzień na wycieczkę w pobliskie Bieszczady. Dzika przyroda i malownicze krajobrazy… Czy trzeba czegoś więcej do szczęścia?

 • Tatry

  5. Tatry

  Tatry są znacznie wyższe od Bieszczad i trudniejsze do pokonania, ale nagrodą są zapierające dech w piersiach widoki. Szlak „Orla Perć” bywa niebezpieczny, dlatego radzimy wybrać inny!

 • Rynek

  6. Rynek

  Chcesz zwiedzić najważniejsze zabytki Krakowa w jeden dzień? Zacznij wycieczkę na starówce. Już na samym Rynku Starego Miasta znajdziesz Sukiennice, wieżę ratuszową i pomnik Adama Mickiewicza.

 • Wawel

  7. Wawel

  Wawel to wspaniała twierdza, która w średniowieczu była siedzibą polskich monarchów, ale historia Wawelu jest znacznie dłuższa. Najstarsze budynki zamku powstały już w 970 roku n.e.

Zaplanuj pobyt

 • Na ile dni przyjechać do Krakowa?

  Kraków posiada wiele atrakcji i jest doskonałym miejscem wypadowym na ciekawe wycieczki całodniowe. Przyjedź na co najmniej 4 lub 5 dni.

 • Gdzie nocować w Krakowie?

  Jeśli planujesz przyjechać tylko na kilka dni, zarezerwuj pokój hotelowy na Starym Mieście lub Kazimierzu, dzięki czemu będziesz w pobliżu głównych atrakcji Krakowa. Jeśli jednak wolisz nocleg z dala od dzielnic turystycznych, najlepszym (i najbardziej zielonym) wyborem będzie Zwierzyniec.

 • Ile zabrać ze sobą pieniędzy do Krakowa?

  Kraków nie jest drogim miastem. Nawet jeśli zdecydujesz się jeść wszystkie posiłki na starówce, wydasz zaledwie 120-160 PLN dziennie. Drugie tyle wydasz na wycieczki i wstęp do atrakcji (więcej w przypadku wycieczek całodniowych).

Przydatne informacje

 • Język
  Polski
 • Waluta
  Polski złoty (PLN, zł)
 • Strefa czasowa
  UTC (+01:00)
 • Kod kraju
  +48
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Najlepsze pory na zwiedzanie Krakowa to wiosna i jesień. Temperatury są umiarkowane i jest bardzo mało turystów!

Kraków: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Kraków? Kliknij tutaj.

Kraków: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 78 810 opinii

Niesamowicie dobrze zrekonstruowany! W tym muzeum mamy wrażenie, że przeżywamy na nowo historię Krakowa z czasów II wojny światowej, a w szczególności przeżywamy na nowo smutne dzieje społeczności żydowskiej, jakbyśmy tam byli! Nie może być ominięte !

Bardzo ciekawa wycieczka z przewodnikiem po francusku. Odkrywamy nie tylko fabrykę Oscara Schindlera, ale także stałą wystawę dotyczącą nazistowskiego barbarzyństwa. To prawdziwe zanurzenie się w ciemności II wojny światowej...

Ta wycieczka jest godna polecenia. Nasza przewodniczka była bardzo entuzjastyczna. Daje ładny przegląd miasta w krótkim czasie. Bardzo fajnie się z nim przebywać.

Niesamowite wrażenia Wcześniej zarezerwuj online, aby uzyskać najlepszą stawkę, a następnie napiwek Nasz przewodnik był doskonały?

Bardzo godne polecenia. Był bardzo pouczający i świetna załoga.