Atrakcje i wycieczki

Kraków

W kulturalnej stolicy Polski czekają na Ciebie wspaniałe zabytki, imponujące widoki oraz bliskie spotkania z historią.

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Najciekawsze atrakcje Krakowa

Nad brzegiem Wisły leży jedno z najbardziej niesamowitych miast Europy. Kraków pełen jest starych budynków i zabytków tworzących fundament, na którym dumnie stoi kulturalna stolica Polski. Oto najciekawsze atrakcje turystyczne Krakowa:

 • Muzeum Narodowe w Krakowie

  1. Muzeum Narodowe w Krakowie

  Główna filia polskiego Muzeum Narodowego posiada około 780 000 dzieł sztuki z różnych okresów historii, jednak turystów przyciągają głównie obrazy polskich malarzy.

 • Kopalnia soli Wieliczka

  2. Kopalnia soli Wieliczka

  XIII-wieczna kopalnia soli Wieliczka była eksploatowana do 2007 roku. Górnicy spędzali pod ziemią tyle czasu, że wyrzeźbili w soli figury katolickich świętych i kaplice!

 • Katedra Wawelska

  3. Katedra Wawelska

  Coś dla osób, które wolą modlić się na powierzchni. Katedra wawelska od XI wieku jest centrum życia religijnego w Krakowie. Papież Jan Paweł II otrzymał tam święcenia biskupie.

 • Bieszczady

  4. Bieszczady

  Miłośnicy wędrówek powinni zarezerwować jeden dzień na wycieczkę w pobliskie Bieszczady. Dzika przyroda i malownicze krajobrazy… Czy trzeba czegoś więcej do szczęścia?

 • Tatry

  5. Tatry

  Tatry są znacznie wyższe od Bieszczad i trudniejsze do pokonania, ale nagrodą są zapierające dech w piersiach widoki. Szlak „Orla Perć” bywa niebezpieczny, dlatego radzimy wybrać inny!

 • Rynek

  6. Rynek

  Chcesz zwiedzić najważniejsze zabytki Krakowa w jeden dzień? Zacznij wycieczkę na starówce. Już na samym Rynku Starego Miasta znajdziesz Sukiennice, wieżę ratuszową i pomnik Adama Mickiewicza.

 • Wawel

  7. Wawel

  Wawel to wspaniała twierdza, która w średniowieczu była siedzibą polskich monarchów, ale historia Wawelu jest znacznie dłuższa. Najstarsze budynki zamku powstały już w 970 roku n.e.

Zaplanuj pobyt

 • Na ile dni przyjechać do Krakowa?

  Kraków posiada wiele atrakcji i jest doskonałym miejscem wypadowym na ciekawe wycieczki całodniowe. Przyjedź na co najmniej 4 lub 5 dni.

 • Gdzie nocować w Krakowie?

  Jeśli planujesz przyjechać tylko na kilka dni, zarezerwuj pokój hotelowy na Starym Mieście lub Kazimierzu, dzięki czemu będziesz w pobliżu głównych atrakcji Krakowa. Jeśli jednak wolisz nocleg z dala od dzielnic turystycznych, najlepszym (i najbardziej zielonym) wyborem będzie Zwierzyniec.

 • Ile zabrać ze sobą pieniędzy do Krakowa?

  Kraków nie jest drogim miastem. Nawet jeśli zdecydujesz się jeść wszystkie posiłki na starówce, wydasz zaledwie 120-160 PLN dziennie. Drugie tyle wydasz na wycieczki i wstęp do atrakcji (więcej w przypadku wycieczek całodniowych).

Przydatne informacje

 • Język
  Polski
 • Waluta
  Polski złoty (PLN, zł)
 • Strefa czasowa
  UTC (+01:00)
 • Kod kraju
  +48
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Najlepsze pory na zwiedzanie Krakowa to wiosna i jesień. Temperatury są umiarkowane i jest bardzo mało turystów!

Kraków: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Kraków? Kliknij tutaj.

Kraków: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 78 212 opinii

Wycieczka zorganizowana bardzo dobrze autobus przyjechał o umówionej godzinie przewodnicy byli bardzo mili i pomocni, świetnie panowali nad grupą. Nasz przewodnik był świetny pomógł nam zrozumieć historie i opowiadał wszystko bardzo interesująco. W międzyczasie mieliśmy przerwy. POLECAM

Ogóle polecam. Mam zastrzeżenia co do organizacji wycieczki, miałam wykupioną wycieczkę jadać na konkretną godzinę 400 km na miejscu bez żadnej informacji okazało się, że została zmieniona godzina rozpoczęcia o 2 godziny.

Warto wybrać ten sposób zwiedzania ze względu na transport. Przemiły Pan odebrał nas i zawiózł na miejsce wszystko wyjaśnił, dał bilety. O nic nie trzeba się martwić. Bardzo polecam!!!

Przemiły przewodnik, ciekawie opowiadał o Krakowie, odbiór z hotelu punktulany - serdecznie pleca

Very good organization. There were a lot of people there, but you definitely have to visit.