Dodaj daty

Kościół Teatynów w Monachium

Kościół Teatynów w Monachium – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Monachium: Spacer po Starym Mieście i placu Viktualienmarkt

1. Monachium: Spacer po Starym Mieście i placu Viktualienmarkt

Odkryj zabytki centrum Monachium podczas bogatego w informacje spaceru z przewodnikiem, który prowadzony jest w języku niemieckim. Zobacz plac Mariacki, katedrę NMP i browar Staatliches Hofbräuhaus. Zwiedź kościół Teatynów. Zachwyć się niezliczonymi sklepami w pasażu handlowym Fünf Höfe. Przejdź obok sklepu Dallmayr i restauracji Alfonsa Schuhbecka, a następnie przespaceruj się przez plac Odeonsplatz. Zobacz słynny plac targowy Viktualienmarkt. Naciesz się wyjątkową atmosferą w jednym z typowych ogródków piwnych lub przejdź się wzdłuż straganów z kwiatami, serami, przyprawami i innymi produktami. Wysłuchaj ciekawych historii i anegdot opowiadanych przez przewodnika. Dowiedz się więcej o stolicy kraju związkowego Bawaria i jej mieszkańcach.

Najważniejsze atrakcje Monachium przez Segway 3-godzinna wycieczka

2. Najważniejsze atrakcje Monachium przez Segway 3-godzinna wycieczka

Szybuj ulicami Monachium podczas tej wycieczki Segwayem. Dowiedz się, jak zarządzać Segwayem i odwiedź wszystkie główne atrakcje miasta, w tym Maximilianeum i Kościół Teatynów. Po opanowaniu jazdy na Segwayu rozpocznij wycieczkę na Artur-Kutscher-Platz. Następnie skieruj się w stronę Ogrodu Angielskiego i wzdłuż rzeki Izary do Anioła Pokoju. Przejdź do Maximilianeum, siedziby parlamentu Bawarii. Budynek ten został zbudowany w latach 1857-1874 przez architekta Friedricha Bürkleina i wpasowuje się w otoczenie nad rzeką Izarą. W górę rzeki zobacz Wyspę Muzeów z Deutsches Museum i kościół parafialny św. Maksymiliana na zachodnim brzegu rzeki Izary. Udaj się wzdłuż Maximilianstraße obok Teatru Residenz na Odeonsplatz i podziwiaj Feldherrnhalle i Kościół Teatynów. Przejedź obok monachijskiej rezydencji wraz z Hofgarten oraz Bawarską Kancelarią Państwową w kierunku Eisbach. Stamtąd obróć się wokół Siegestora z powrotem do punktu początkowego.

Monachium: wycieczka rikszą po Starym Mieście i ogrodzie angielskim

3. Monachium: wycieczka rikszą po Starym Mieście i ogrodzie angielskim

Poznaj Monachium jak nigdy dotąd. Z naszymi wycieczkami e-rikszą i jednym z naszych sześćdziesięciu lokalnych przewodników. Witamy w wyjątkowym i ekologicznym sposobie zwiedzania pięknego Monachium! Nasze wycieczki e-rikszą oferują niezapomnianą przygodę przez serce stolicy Bawarii, gdzie historia, kultura i piękno przyrody łączą się w doskonałej harmonii. > Ekologiczna przygoda: nasze e-riksze są bezemisyjne, co zapewnia ekologiczną i zrównoważoną wycieczkę, która pozostawia minimalny ślad węglowy. > Lokalne spostrzeżenia: Odkryj Monachium z perspektywy lokalnego mieszkańca, ponieważ nasi doświadczeni przewodnicy dzielą się fascynującymi historiami i spostrzeżeniami na temat historii miasta, zabytków i ukrytych skarbów. > Komfort i styl: podróżuj stylowo i wygodnie, relaksując się w naszym E-Rikshawie, zaprojektowanym z myślą o Twojej maksymalnej wygodzie. Niezależnie od tego, czy podróżujesz samotnie, w parze, czy w małej grupie składającej się z maksymalnie czterech osób, mamy dla Ciebie idealną opcję. > Konfigurowalne trasy: dostosuj swoją wycieczkę do swoich preferencji. Wybieraj spośród różnych tras obejmujących najbardziej charakterystyczne atrakcje Monachium, parki krajobrazowe, a nawet miejsca na uboczu. Porozmawiaj z przewodnikiem o tym, co chcesz zobaczyć. Czego oczekiwać: > Spektakularne widoki: uchwyć wspaniałe widoki na historyczne budynki Monachium, bujną zieleń i główną rzekę Monachium, idealne do zdjęć i wspomnień, które zostaną na całe życie. > Spersonalizowane doświadczenie: nasze wycieczki są małe i kameralne, co pozwala na spersonalizowaną i wciągającą podróż po Monachium. Nie przegap tej fantastycznej okazji, aby zwiedzić z nami Monachium. Zarezerwuj nas już dziś, aby zarezerwować miejsce i sprawić, że Twoja wizyta w Monachium będzie naprawdę niezapomniana!

Monachium przez wieki: wycieczka audio z przewodnikiem

4. Monachium przez wieki: wycieczka audio z przewodnikiem

Spaceruj po historycznym Monachium we własnym tempie, poznając jego zabytki z audioprzewodnika opartego na aplikacji, który wykorzystuje technologię GPS. Poznaj miasto i jego historię na trasie z przewodnikiem, mijając zabytki, takie jak targ spożywczy Viktualienmarkt, browar Hofbrauhaus i kościół św. Piotra. Rozpocznij spacer na historycznym Marienplatz, tętniącym życiem centralnym placu Monachium z neogotyckim ratuszem. Stamtąd przejdziesz obok kościoła św. Piotra, najstarszego kościoła w mieście, słynnego targu spożywczego Viktualienmarkt i tradycyjnego bawarskiego ogródka piwnego. W miarę kontynuowania trasy będziesz podziwiać takie miejsca, jak Opera Maxa Josepha, wejdziesz na dziedzińce Residenz , dawnego pałacu królewskiego w Monachium i poznasz legendę o śladach diabła w XV-wiecznym Frauenkirche (Kościele Najświętszej Marii Panny ). Po drodze odkryj bogatą historię i tradycje Monachium z przewodnika audio, opowiadanego przez miejscowego. Przewodnik korzysta z technologii GPS, aby śledzić Twoje tempo i odtwarzać odpowiednie ścieżki dźwiękowe w trakcie podróży, dzięki czemu możesz skupić się na widokach wokół Ciebie.

Monachium: Prywatna wycieczka piesza po Starym Mieście

5. Monachium: Prywatna wycieczka piesza po Starym Mieście

Dołącz do tej ekskluzywnej pieszej wycieczki, aby zobaczyć najważniejsze atrakcje Starego Miasta w Monachium, w tym piękne historyczne budynki, pomniki i ukryte klejnoty. Odwiedź najważniejsze atrakcje miasta z prywatnym przewodnikiem, który jest mistrzem opowiadania historii. Odkryj fakty historyczne, anegdoty kulturowe i miejskie legendy o Monachium, Bawarii i Niemczech. Rozpocznij swoją 2-godzinną pieszą wycieczkę z przewodnikiem po Marienplatz, średniowiecznym placu miejskim ze wspaniałym Nowym Ratuszem, złotą statuą Mariensäule i Altes Rathaus (Ratusz Staromiejski). Wejdź do kościoła św. Piotra, najstarszego kościoła w mieście, którego historia sięga jeszcze przed oficjalnym założeniem miasta. Odwiedź także Asamkirche, aby podziwiać jego bogate, barokowe wnętrze pokryte złotem, freskami i sztukaterią. Podziwiaj bogate wnętrza kościoła św. Michała i dowiedz się o triumfie katolicyzmu w Bawarii w okresie kontrreformacji. Ta wycieczka to wszystko, czego potrzebujesz, aby odkryć najważniejsze informacje o Monachium oraz jego bogatej historii i kulturze. Wydłużona 3-godzinna wycieczka obejmuje wizytę w Frauenkirche, znanym również jako katedra w Monachium. Podziwiaj jego wspaniałą architekturę i sztukę sakralną, w tym Wniebowzięcie Marii, ołtarz autorstwa Petera Candida, i dowiedz się o pochowanych tu członkach dynastii Wittelsbachów. Rozszerzona trasa piesza obejmuje również dodatkowe atrakcje, takie jak zabytkowe bramy miejskie Sendlinger Tor i Karlstor, fontanna Wittelsbacha, promenada i pomnik Michaela Jacksona. Wybierz opcję 4-godzinną, aby odkryć również najważniejsze atrakcje Odeonsplatz, dużego placu powstałego na początku XIX wieku. Posłuchaj niesławnej historii puczu w Beer Hall w 1923 roku. Wejdź do kościoła Theatine, aby podziwiać jego rokokowe wnętrza z pięknym ołtarzem głównym, rzeźbionymi kolumnami, posągami oraz wspaniałymi i imponującymi sztukateriami. Zobacz monachijską rezydencję i wspaniałą Bawarską Operę Państwową. Dołącz do 6-godzinnej wycieczki, aby odwiedzić także główną atrakcję miasta - Residenz! Poznaj cały królewski kompleks pałacowo-ogrodowy, w tym Muzeum i Skarbiec Residenz. Podziwiaj bogatą architekturę i sztukę w Galerii Przodków, Gabinecie Porcelany, Kaplicy Dworskiej i Apartamentach Królewskich. Dowiedz się więcej o byłych królach Bawarii i odkryj królewskie skarby, w tym drogie klejnoty, wyroby złotnicze, porcelanę i wiele innych.

Monachium: Prywatna wycieczka piesza

6. Monachium: Prywatna wycieczka piesza

Dołącz do nas i weź udział w ekscytującej i pouczającej wycieczce po Monachium! Zaczniemy w umówionym miejscu spotkania i udamy się na Odeonsplatz, aby podziwiać oszałamiającą architekturę Odeonu i Theatinerkirche. Zobaczymy także, gdzie miał miejsce hitlerowski pucz piwny z 1923 roku i poznamy jego historię. Kontynuując podróż pieszo, naszym następnym przystankiem będzie kultowy kościół Frauenkirche z kopułą – centralna katedra w mieście i jeden z najważniejszych symboli architektonicznych Monachium. Następnie zagłębisz się w samo serce miasta, na Marienplatz, centralnym placu Monachium, aby zobaczyć bogato zdobiony Nowy Ratusz i obserwować, jak 43 dzwony jego zabytkowego zegara wybijają godzinę. Będzie także czas na zwiedzenie kościoła św. Piotra – najstarszego kościoła parafialnego w mieście – przed udaniem się do Hofbräuhaus, słynnej na całym świecie piwiarni znanej ze swojej bogatej historii. Będziemy kontynuować pieszo przez Alter Hof w kierunku okazałego Residenz – dawnego centrum monarchii Wittelsbachów w Bawarii i największego pałacu miejskiego w Niemczech. Na koniec, aby zakończyć wycieczkę, podejdziesz do Siegestor – „Bramy Zwycięstwa”. Pierwotnie ukończony w połowie XIX wieku i poświęcony armii bawarskiej, dawny łuk triumfalny, poważnie uszkodzony podczas alianckich nalotów bombowych podczas II wojny światowej, obecnie stoi jako pomnik pokoju i konsekwencji niemieckiego militaryzmu. Pod koniec wycieczki, gdy Twój przewodnik się pożegna, jeśli wolisz pozostać w centrum miasta, przekaże Ci zalecenia dotyczące dalszej eksploracji.

Monachium: Prywatna wycieczka po pałacu Residenz, muzeum i skarbcu

7. Monachium: Prywatna wycieczka po pałacu Residenz, muzeum i skarbcu

Dołącz do tej ekskluzywnej wycieczki, aby odkryć zakamarki Residenz, największego kompleksu pałacowego w Niemczech, z licencjonowanym przewodnikiem. Wejdź do środka, aby podziwiać wspaniałe wnętrza i poznać jego dawnych mieszkańców. Odwiedź Residenz Museum, Treasury i Cuvilliés Theatre i wybierz się na pieszą wycieczkę po Starym Mieście. Wybierz podstawową 2-godzinną opcję, aby zobaczyć najważniejsze atrakcje Residenz: Pałac, Muzeum i Skarbiec. Podążaj śladami bawarskich królów, książąt i elektorów, którzy służyli w tej królewskiej rezydencji od 1508 do 1918 roku. Wyrusz w podróż przez okresy renesansu, wczesnego baroku, rokoka i neoklasycyzmu. Podziwiaj bogate pokoje i kolekcje dzieł sztuki, które zapewniają wybitny gust i ambicje polityczne dynastii Wittelsbachów. Jako muzeum Residenz bada epoki humanizmu, kontrreformacji, oświecenia, boskich praw królów i monarchii konstytucyjnej. W Skarbcu znajdziesz niezwykłą kolekcję klejnotów koronnych, insygniów królewskich, wyrobów złotniczych, mieczy, kielichów i innych kosztownych przedmiotów. Opcja 3-godzinna obejmuje transfer prywatnym samochodem między miejscem zakwaterowania w Monachium a Residenz. To rozwiązanie jest idealne, gdy nie chcesz chodzić zbyt daleko lub korzystać z komunikacji miejskiej. Po wycieczce zostaniesz odwieziony z powrotem pod adres podany podczas rezerwacji. Zdecyduj się na przedłużone 3,5 godziny, aby odwiedzić Residenz i teatr Cuvilliés. Podziwiaj bogactwo audytorium, które elektor Maksymilian Józef III zbudował jako swoją nową operę. Posłuchaj o wystawnych produkcjach operowych i prawykonaniu Idomeneo Mozarta, które miało tutaj swoją premierę. Poznaj także Hofgarten, formalne ogrody dworskie królewskiej rezydencji. Zobacz rząd Bawarii, teatr Marstall i Wielką Operę Państwową. 5-godzinna wycieczka obejmuje również pieszą wycieczkę po Starym Mieście w Monachium. Wybierz się na spacer z Residenz na Odeonsplatz, aby zobaczyć pomnik Feldherrnhalle i kościół Theatine oraz usłyszeć o niesławnym puczu piwnym, który miał tutaj miejsce. Wejdź do dumnego Frauenkirche (katedry monachijskiej) i posłuchaj legendy o diabelskim śladzie stopy. Podążaj za swoim prywatnym przewodnikiem po placu Marienplatz w centrum miasta, aby podziwiać wspaniały Nowy Ratusz, a także Ratusz Staromiejski, Fontannę Rybną i kościół św. Piotra, najstarszy kościół w mieście.

Monachium: piesza wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście z przystankiem na lunch

8. Monachium: piesza wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście z przystankiem na lunch

Cofnij się w czasie, odkrywając historię i historie stojące za Starym Miastem w Monachium podczas tej pieszej wycieczki z przewodnikiem. Odkryj sekrety tej bogatej kulturowo stolicy Bawarii. Dowiedz się, gdzie robić zakupy jak miejscowy mieszkaniec, zatrzymując się na targu rolnym. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w Karlstor, imponującej średniowiecznej bramie miejskiej. Posłuchaj, jak Twój przewodnik odkrywa historyczne korzenie tego miasta, którego początki sięgają 800 roku. Zobacz najważniejsze zabytki z zewnątrz, takie jak Marienplatz i Kościół Frauenkirche, napotykając jednocześnie kilka ukrytych klejnotów. Zanurz się w fascynujące historie o rodzinie królewskiej, religii, wojnie i pokoju, aby uzyskać wgląd w różnorodną przeszłość Monachium. Odwiedź tętniący życiem targ rolniczy w centrum Monachium (Viktualienmarkt), aby zobaczyć stoiska z wyśmienitym jedzeniem. Kup lokalne jedzenie z przystankiem na przekąskę po drodze. Posłuchaj od swojego przewodnika o browarniczym dziedzictwie Monachium i uzyskaj rekomendacje dotyczące najlepszych browarów. Zakończ swój pobyt w słynnym na całym świecie Hofbräuhaus, gdzie zatrzymasz się po wycieczce, aby delektować się gigantycznymi piwami i tradycyjną kuchnią bawarską.

Monachium: Prywatna 2-godzinna wycieczka z historykiem sztuki

9. Monachium: Prywatna 2-godzinna wycieczka z historykiem sztuki

Król Ludwik I i jego architekt Klenze wywarli znaczący wpływ na sztukę w Monachium. Ludwigowi przypisuje się powiedzenie, że nikt nie może twierdzić, że zna Niemcy, jeśli nie widział Monachium. Niemniej jednak Monachium to nie tylko klasyczne miasto króla Ludwika, ale także szczycące się żywą artystyczną przeszłością i ciekawą „historią sztuki” od czasu jego powstania w średniowieczu. Czy to architektura, malarstwo czy rzeźba – wszystkie formy sztuki są wplecione w historię miasta. Odkryj tę sieć i poznaj miasto z perspektywy historii sztuki. Najlepszym sposobem podejścia do dzieł sztuki jest rozmowa o nich. Niewielki rozmiar grupy daje wystarczającą możliwość wymiany poglądów i zadawania pytań. Dla każdej atrakcji dowiesz się o znaczeniu dzieła sztuki. Podczas tej prywatnej wycieczki po Monachium masz również swobodę wyboru miejsc, które chcesz odwiedzić. Proponowane wycieczki: - Königsplatz z Gliptoteką, Propylejami i Kolekcją Antyków - Obszar muzealny z Alte Pinakothek, Neue Pinakothek i Pinakothek der Moderne - Odeonsplatz z monachijską rezydencją, Feldherrnhalle, kościołem Theatine i Hofgarten - Zwiedzanie kościołów z kościołami Asam, kościołami św. Piotra, Frauenkirche, kościołami św. Michała, Bürgersaalkirche i kościołem Świętej Trójcy - Zwiedzanie pałacu z pałacem Nymphenburg lub pałacem Schleissheim - Zwiedzanie starego miasta z Heinrichsstadt i Ludwigsstadt

Monachium: 5 najlepszych kościołów i Stare Miasto z prywatnym przewodnikiem

10. Monachium: 5 najlepszych kościołów i Stare Miasto z prywatnym przewodnikiem

Kościoły i katedry w Monachium odgrywają ważną rolę w ochronie dziedzictwa historycznego i kulturowego miasta. Dołącz do prywatnego przewodnika po ulicach Starego Miasta w Monachium, aby odkryć jego 5 najbardziej niezwykłych kościołów. Poznaj stulecia architektury i sztuki sakralnej! Opcja 3-godzinna obejmuje wizytę w 4 popularnych kościołach. Wycieczka piesza rozpocznie się na Marienplatz, gdzie znajdziesz Nowy Ratusz, złotą statuę Mariensäule i Altes Rathaus (Ratusz Staromiejski). Ten tętniący życiem plac miejski jest zdominowany przez kościół św. Piotra, najstarszy kościół w mieście. Wejdź do środka, aby odkryć jego skarby, takie jak ozdobny ołtarz główny, 14 stacji drogi krzyżowej i wysadzany klejnotami szkielet św. Mundity. Podążaj za swoim prywatnym przewodnikiem brukowanymi uliczkami Starego Miasta do Asamkriche, gdzie znajdziesz najdroższe, barokowe wnętrze ozdobione złotymi liśćmi, freskami i sztukaterią. Kolejnym obowiązkowym kościołem na tej trasie jest kościół św. Michała, największy renesansowy kościół na północ od Alp, w którym znajdują się krypty kościelne z grobowcami Eugène de Beauharnais i znanych osobistości z Bawarii. Ostatnim przystankiem będzie monumentalny kościół Frauenkirche, znany również jako katedra w Monachium. Wewnątrz znajdziesz inspirujące gotyckie wnętrza i dowiesz się o bombardowaniach z 1945 roku i legendarnym odcisku stopy Diabła. Wybierz opcję 4-godzinną, aby odkryć ukryty klejnot wśród monachijskich kościołów - wspaniały kościół Theatine (Theatinerkirche) na historycznym Odeonsplatz. Z zewnątrz fasada jest zwykła żółta w stylu rokoko, ale wewnątrz znajdziesz imponujące i przytłaczające wnętrze z ołtarzem głównym, rzeźbionymi kolumnami, posągami i wspaniałymi stiukami. W tej opcji również dostaniesz się na szczyt wieży kościoła św. Piotra, z której roztacza się najlepsza panorama miasta. Przy dobrej pogodzie można zobaczyć aż Alpy, co czyni to przeżyciem niezapomnianym!

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 13
Sortuj wg:

Kościół Teatynów w Monachium: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Kościół Teatynów w Monachium? Kliknij tutaj.

Kościół Teatynów w Monachium: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 1250 opinii

Polecamy. Nasz przewodnik Florian, który sam dorastał w Monachium, mógł nam wiele opowiedzieć o Monachium. Od jego początków do dalszego rozwoju miasta. Wiele miejsc wartych zobaczenia, przeplatanych drobnymi anegdotami i świetnymi wskazówkami od wtajemniczonych, gdzie można dobrze zjeść i w przystępnych cenach. Jeśli chodzi o czas, faktycznie zajęło to więcej czasu niż planowano, naprawdę fajnie. Zabawna wycieczka z przewodnikiem odpowiednia również dla dzieci