Kościół Teatynów w Monachium

Kościół Teatynów w Monachium – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Monachium: Spacer po Starym Mieście i placu Viktualienmarkt

1. Monachium: Spacer po Starym Mieście i placu Viktualienmarkt

Odkryj zabytki centrum Monachium podczas bogatego w informacje spaceru z przewodnikiem, który prowadzony jest w języku niemieckim. Zobacz plac Mariacki, katedrę NMP i browar Staatliches Hofbräuhaus. Zwiedź kościół Teatynów. Zachwyć się niezliczonymi sklepami w pasażu handlowym Fünf Höfe. Przejdź obok sklepu Dallmayr i restauracji Alfonsa Schuhbecka, a następnie przespaceruj się przez plac Odeonsplatz. Zobacz słynny plac targowy Viktualienmarkt. Naciesz się wyjątkową atmosferą w jednym z typowych ogródków piwnych lub przejdź się wzdłuż straganów z kwiatami, serami, przyprawami i innymi produktami. Wysłuchaj ciekawych historii i anegdot opowiadanych przez przewodnika. Dowiedz się więcej o stolicy kraju związkowego Bawaria i jej mieszkańcach.

3-godzinna wycieczka Segwayem po najważniejszych atrakcjach Monachium

2. 3-godzinna wycieczka Segwayem po najważniejszych atrakcjach Monachium

Szybuj ulicami Monachium podczas tej wycieczki Segwayem. Dowiedz się, jak zarządzać Segwayem i odwiedź wszystkie główne atrakcje miasta, w tym Maximilianeum i Kościół Teatynów. Po opanowaniu jazdy na Segwayu rozpocznij wycieczkę na Artur-Kutscher-Platz. Następnie skieruj się w stronę Ogrodu Angielskiego i wzdłuż rzeki Izary do Anioła Pokoju. Przejdź do Maximilianeum, siedziby parlamentu Bawarii. Budynek ten został zbudowany w latach 1857-1874 przez architekta Friedricha Bürkleina i wpasowuje się w otoczenie nad rzeką Izarą. W górę rzeki zobacz Wyspę Muzeów z Deutsches Museum i kościół parafialny św. Maksymiliana na zachodnim brzegu rzeki Izary. Udaj się wzdłuż Maximilianstraße obok Teatru Residenz na Odeonsplatz i podziwiaj Feldherrnhalle i Kościół Teatynów. Przejedź obok monachijskiej rezydencji wraz z Hofgarten oraz Bawarską Kancelarią Państwową w kierunku Eisbach. Stamtąd obróć się wokół Siegestora z powrotem do punktu początkowego.

Monachium: Wycieczka rikszą po Starym Mieście i Ogrodzie Angielskim

3. Monachium: Wycieczka rikszą po Starym Mieście i Ogrodzie Angielskim

POWIADOMIENIE PRZED DOKONANIEM REZERWACJI: Jeśli jesteś dwiema osobami dorosłymi, dodaj dwie osoby do karty zakupów. (1 riksza) Jeśli masz dwoje dzieci (maksymalnie do ósmego roku życia), nie rezerwuj ich jako dodatkowej osoby. Są one bezpłatne. Jeśli masz trzy osoby dorosłe, dodaj jedną dodatkową osobę do karty zakupów. (1 riksza) To jedyna wycieczka, którą oferujemy na GetYourGuide. Inne wycieczki są oferowane przez innych dostawców. Nasza najlepiej sprzedająca się 2,5-godzinna wycieczka. Doświadcz Monachium jak nigdy dotąd. Z naszą E-Rickshaw Tours i jednym z naszych sześćdziesięciu lokalnych przewodników. Witamy w wyjątkowym i przyjaznym dla środowiska sposobie na zwiedzanie pięknego Monachium podczas 2,5-godzinnej wycieczki z najważniejszymi atrakcjami. Nasze wycieczki rikszą elektryczną oferują niezapomnianą przygodę przez serce stolicy Bawarii, gdzie historia, kultura i naturalne piękno łączą się w idealnej harmonii. > Przyjazna dla środowiska przygoda: Nasze E-Riksze są bezemisyjne, zapewniając ekologiczną i zrównoważoną wycieczkę, która pozostawia minimalny ślad węglowy. > Lokalne spostrzeżenia: Odkryj Monachium z perspektywy lokalnej społeczności, a nasi doświadczeni przewodnicy podzielą się z Tobą fascynującymi historiami i spostrzeżeniami na temat historii miasta, zabytków i ukrytych klejnotów. > Komfort i styl: Podróżuj stylowo i komfortowo, relaksując się w naszym E-Rikshaw, zaprojektowanym z myślą o Twojej najwyższej wygodzie. Niezależnie od tego, czy podróżujesz samotnie, w parze, czy w małej grupie do czterech osób, mamy dla Ciebie idealną opcję. > Konfigurowalne trasy: Dostosuj trasę do swoich preferencji. Wybierz jedną z wielu tras, które obejmują najbardziej kultowe atrakcje Monachium, parki krajobrazowe, a nawet miejsca poza utartymi szlakami. Porozmawiaj z przewodnikiem o tym, co chcesz zobaczyć. Czego możesz się spodziewać: > Spektakularne widoki: Uchwyć wspaniałe widoki na historyczne budynki Monachium, bujne tereny zielone i główną rzekę Monachium, idealne do zdjęć i wspomnień, które pozostaną na całe życie. > Spersonalizowane doświadczenie: Nasze wycieczki są małe i kameralne, co pozwala na spersonalizowaną i wciągającą podróż po Monachium z Twoim przewodnikiem. Nie przegap tej fantastycznej okazji, aby zwiedzić z nami Monachium. Zarezerwuj nas już dziś, aby zarezerwować miejsce i sprawić, że Twoja wizyta w Monachium będzie naprawdę niezapomniana!

Monachium przez wieki: wycieczka audio z przewodnikiem

4. Monachium przez wieki: wycieczka audio z przewodnikiem

Spaceruj po historycznym Monachium we własnym tempie, poznając jego zabytki z audioprzewodnika opartego na aplikacji, który wykorzystuje technologię GPS. Poznaj miasto i jego historię na trasie z przewodnikiem, mijając zabytki, takie jak targ spożywczy Viktualienmarkt, browar Hofbrauhaus i kościół św. Piotra. Rozpocznij spacer na historycznym Marienplatz, tętniącym życiem centralnym placu Monachium z neogotyckim ratuszem. Stamtąd przejdziesz obok kościoła św. Piotra, najstarszego kościoła w mieście, słynnego targu spożywczego Viktualienmarkt i tradycyjnego bawarskiego ogródka piwnego. W miarę kontynuowania trasy będziesz podziwiać takie miejsca, jak Opera Maxa Josepha, wejdziesz na dziedzińce Residenz , dawnego pałacu królewskiego w Monachium i poznasz legendę o śladach diabła w XV-wiecznym Frauenkirche (Kościele Najświętszej Marii Panny ). Po drodze odkryj bogatą historię i tradycje Monachium z przewodnika audio, opowiadanego przez miejscowego. Przewodnik korzysta z technologii GPS, aby śledzić Twoje tempo i odtwarzać odpowiednie ścieżki dźwiękowe w trakcie podróży, dzięki czemu możesz skupić się na widokach wokół Ciebie.

Monachium: piesza wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście z przystankiem na lunch

5. Monachium: piesza wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście z przystankiem na lunch

Cofnij się w czasie, odkrywając historię i historie stojące za Starym Miastem w Monachium podczas tej pieszej wycieczki z przewodnikiem. Odkryj sekrety tej bogatej kulturowo stolicy Bawarii. Dowiedz się, gdzie robić zakupy jak miejscowy mieszkaniec, zatrzymując się na targu rolnym. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w Karlstor, imponującej średniowiecznej bramie miejskiej. Posłuchaj, jak Twój przewodnik odkrywa historyczne korzenie tego miasta, którego początki sięgają 800 roku. Zobacz najważniejsze zabytki z zewnątrz, takie jak Marienplatz i Kościół Frauenkirche, napotykając jednocześnie kilka ukrytych klejnotów. Zanurz się w fascynujące historie o rodzinie królewskiej, religii, wojnie i pokoju, aby uzyskać wgląd w różnorodną przeszłość Monachium. Odwiedź tętniący życiem targ rolniczy w centrum Monachium (Viktualienmarkt), aby zobaczyć stoiska z wyśmienitym jedzeniem. Kup lokalne jedzenie z przystankiem na przekąskę po drodze. Posłuchaj od swojego przewodnika o browarniczym dziedzictwie Monachium i uzyskaj rekomendacje dotyczące najlepszych browarów. Zakończ swój pobyt w słynnym na całym świecie Hofbräuhaus, gdzie zatrzymasz się po wycieczce, aby delektować się gigantycznymi piwami i tradycyjną kuchnią bawarską.

Monachium: 3-godzinna kulinarna wycieczka nocna

6. Monachium: 3-godzinna kulinarna wycieczka nocna

Ciesz się wieczorną wycieczką po starym mieście w Monachium z nocnym stróżem ubranym w historyczny kostium jako przewodnikiem. Podróżuj przez dawno zapomniany świat pełen życia i przygód, doświadczając historii miasta z pierwszej ręki. Stróż nocny spotka się z tobą na Marktplatz. Niedługo potem odwiedzisz osobliwą tawernę w Monachium, gdzie możesz napić się obfitego drinka z mięsem i chlebem, aby nabrać sił na wycieczkę. Następnie zwiedzisz miasto, upewniając się, że zaułki są wolne od haniebnych ludzi. Po drodze nocny stróż przypomni ciekawe historie z poprzednich stuleci. Zobacz kościół św. Piotra i posłuchaj opowieści o cmentarzu, w tym o zwyczajach pogrzebowych, epitafiach, śmierdzących zwłokach i zaginionych ławkach kościelnych. Odwiedź Ratusz Staromiejski przy zabytkowej ulicy Salzstraße i poznaj starą bramę miejską i rekonstrukcję iglicy w latach 70. XX wieku. Mijając salę tortur i więzienie, dotrzesz do Starego Dworu. Podążając szlakiem, na którym kiedyś stał pierwotny mur miejski z XII wieku, opuścisz zamek na wodzie i udasz się na zachód. Posłuchaj makabrycznych opowieści na Gruftgasse i odkryj Schäfflergasse, gdzie dowiesz się, że w średniowiecznym Monachium wino było napojem z wyboru, a nie piwo. Następnie możesz podziwiać dwie wieże Frauenkirche, jednej z wizytówek miasta. Po drodze miniesz także Promenadeplatz, Palais Portia i Palais Holnstein. Posłuchaj o szokującej profanacji hostii w Salvatorkirche, a w Kościele Teatynów dowiesz się o życiu Henriette Adelaide, której syn zadbał o to, by powstał klasztor teatynów. W końcu wrócisz do tawerny i możesz zakończyć wieczór w wielkim stylu obfitym deserem i dobrym drinkiem.

Monachium: Prywatna 2-godzinna wycieczka z historykiem sztuki

7. Monachium: Prywatna 2-godzinna wycieczka z historykiem sztuki

Król Ludwik I i jego architekt Klenze wywarli znaczący wpływ na sztukę w Monachium. Ludwigowi przypisuje się powiedzenie, że nikt nie może twierdzić, że zna Niemcy, jeśli nie widział Monachium. Niemniej jednak Monachium to nie tylko klasyczne miasto króla Ludwika, ale także szczycące się żywą artystyczną przeszłością i ciekawą „historią sztuki” od czasu jego powstania w średniowieczu. Czy to architektura, malarstwo czy rzeźba – wszystkie formy sztuki są wplecione w historię miasta. Odkryj tę sieć i poznaj miasto z perspektywy historii sztuki. Najlepszym sposobem podejścia do dzieł sztuki jest rozmowa o nich. Niewielki rozmiar grupy daje wystarczającą możliwość wymiany poglądów i zadawania pytań. Dla każdej atrakcji dowiesz się o znaczeniu dzieła sztuki. Podczas tej prywatnej wycieczki po Monachium masz również swobodę wyboru miejsc, które chcesz odwiedzić. Proponowane wycieczki: - Königsplatz z Gliptoteką, Propylejami i Kolekcją Antyków - Obszar muzealny z Alte Pinakothek, Neue Pinakothek i Pinakothek der Moderne - Odeonsplatz z monachijską rezydencją, Feldherrnhalle, kościołem Theatine i Hofgarten - Zwiedzanie kościołów z kościołami Asam, kościołami św. Piotra, Frauenkirche, kościołami św. Michała, Bürgersaalkirche i kościołem Świętej Trójcy - Zwiedzanie pałacu z pałacem Nymphenburg lub pałacem Schleissheim - Zwiedzanie starego miasta z Heinrichsstadt i Ludwigsstadt

Monachium: Prywatna wycieczka piesza

8. Monachium: Prywatna wycieczka piesza

Dołącz do nas i weź udział w ekscytującej i pouczającej wycieczce po Monachium! Zaczniemy w umówionym miejscu spotkania i udamy się na Odeonsplatz, aby podziwiać oszałamiającą architekturę Odeonu i Theatinerkirche. Zobaczymy także, gdzie miał miejsce hitlerowski pucz piwny z 1923 roku i poznamy jego historię. Kontynuując podróż pieszo, naszym następnym przystankiem będzie kultowy kościół Frauenkirche z kopułą – centralna katedra w mieście i jeden z najważniejszych symboli architektonicznych Monachium. Następnie zagłębisz się w samo serce miasta, na Marienplatz, centralnym placu Monachium, aby zobaczyć bogato zdobiony Nowy Ratusz i obserwować, jak 43 dzwony jego zabytkowego zegara wybijają godzinę. Będzie także czas na zwiedzenie kościoła św. Piotra – najstarszego kościoła parafialnego w mieście – przed udaniem się do Hofbräuhaus, słynnej na całym świecie piwiarni znanej ze swojej bogatej historii. Będziemy kontynuować pieszo przez Alter Hof w kierunku okazałego Residenz – dawnego centrum monarchii Wittelsbachów w Bawarii i największego pałacu miejskiego w Niemczech. Na koniec, aby zakończyć wycieczkę, podejdziesz do Siegestor – „Bramy Zwycięstwa”. Pierwotnie ukończony w połowie XIX wieku i poświęcony armii bawarskiej, dawny łuk triumfalny, poważnie uszkodzony podczas alianckich nalotów bombowych podczas II wojny światowej, obecnie stoi jako pomnik pokoju i konsekwencji niemieckiego militaryzmu. Pod koniec wycieczki, gdy Twój przewodnik się pożegna, jeśli wolisz pozostać w centrum miasta, przekaże Ci zalecenia dotyczące dalszej eksploracji.

Monachium: Prywatna wycieczka piesza po Starym Mieście

9. Monachium: Prywatna wycieczka piesza po Starym Mieście

Dołącz do tej ekskluzywnej pieszej wycieczki, aby zobaczyć najważniejsze atrakcje Starego Miasta w Monachium, w tym piękne historyczne budynki, pomniki i ukryte klejnoty. Odwiedź najważniejsze atrakcje miasta z prywatnym przewodnikiem, który jest mistrzem opowiadania historii. Odkryj fakty historyczne, anegdoty kulturowe i miejskie legendy o Monachium, Bawarii i Niemczech. Rozpocznij swoją 2-godzinną pieszą wycieczkę z przewodnikiem po Marienplatz, średniowiecznym placu miejskim ze wspaniałym Nowym Ratuszem, złotą statuą Mariensäule i Altes Rathaus (Ratusz Staromiejski). Wejdź do kościoła św. Piotra, najstarszego kościoła w mieście, którego historia sięga jeszcze przed oficjalnym założeniem miasta. Odwiedź także Asamkirche, aby podziwiać jego bogate, barokowe wnętrze pokryte złotem, freskami i sztukaterią. Podziwiaj bogate wnętrza kościoła św. Michała i dowiedz się o triumfie katolicyzmu w Bawarii w okresie kontrreformacji. Ta wycieczka to wszystko, czego potrzebujesz, aby odkryć najważniejsze informacje o Monachium oraz jego bogatej historii i kulturze. Wydłużona 3-godzinna wycieczka obejmuje wizytę w Frauenkirche, znanym również jako katedra w Monachium. Podziwiaj jego wspaniałą architekturę i sztukę sakralną, w tym Wniebowzięcie Marii, ołtarz autorstwa Petera Candida, i dowiedz się o pochowanych tu członkach dynastii Wittelsbachów. Rozszerzona trasa piesza obejmuje również dodatkowe atrakcje, takie jak zabytkowe bramy miejskie Sendlinger Tor i Karlstor, fontanna Wittelsbacha, promenada i pomnik Michaela Jacksona. Wybierz opcję 4-godzinną, aby odkryć również najważniejsze atrakcje Odeonsplatz, dużego placu powstałego na początku XIX wieku. Posłuchaj niesławnej historii puczu w Beer Hall w 1923 roku. Wejdź do kościoła Theatine, aby podziwiać jego rokokowe wnętrza z pięknym ołtarzem głównym, rzeźbionymi kolumnami, posągami oraz wspaniałymi i imponującymi sztukateriami. Zobacz monachijską rezydencję i wspaniałą Bawarską Operę Państwową. Dołącz do 6-godzinnej wycieczki, aby odwiedzić także główną atrakcję miasta - Residenz! Poznaj cały królewski kompleks pałacowo-ogrodowy, w tym Muzeum i Skarbiec Residenz. Podziwiaj bogatą architekturę i sztukę w Galerii Przodków, Gabinecie Porcelany, Kaplicy Dworskiej i Apartamentach Królewskich. Dowiedz się więcej o byłych królach Bawarii i odkryj królewskie skarby, w tym drogie klejnoty, wyroby złotnicze, porcelanę i wiele innych.

Monachium: Prywatna wycieczka po pałacu Residenz, muzeum i skarbcu

10. Monachium: Prywatna wycieczka po pałacu Residenz, muzeum i skarbcu

Dołącz do tej ekskluzywnej wycieczki, aby odkryć zakamarki Residenz, największego kompleksu pałacowego w Niemczech, z licencjonowanym przewodnikiem. Wejdź do środka, aby podziwiać wspaniałe wnętrza i poznać jego dawnych mieszkańców. Odwiedź Residenz Museum, Treasury i Cuvilliés Theatre i wybierz się na pieszą wycieczkę po Starym Mieście. Wybierz podstawową 2-godzinną opcję, aby zobaczyć najważniejsze atrakcje Residenz: Pałac, Muzeum i Skarbiec. Podążaj śladami bawarskich królów, książąt i elektorów, którzy służyli w tej królewskiej rezydencji od 1508 do 1918 roku. Wyrusz w podróż przez okresy renesansu, wczesnego baroku, rokoka i neoklasycyzmu. Podziwiaj bogate pokoje i kolekcje dzieł sztuki, które zapewniają wybitny gust i ambicje polityczne dynastii Wittelsbachów. Jako muzeum Residenz bada epoki humanizmu, kontrreformacji, oświecenia, boskich praw królów i monarchii konstytucyjnej. W Skarbcu znajdziesz niezwykłą kolekcję klejnotów koronnych, insygniów królewskich, wyrobów złotniczych, mieczy, kielichów i innych kosztownych przedmiotów. Opcja 3-godzinna obejmuje transfer prywatnym samochodem między miejscem zakwaterowania w Monachium a Residenz. To rozwiązanie jest idealne, gdy nie chcesz chodzić zbyt daleko lub korzystać z komunikacji miejskiej. Po wycieczce zostaniesz odwieziony z powrotem pod adres podany podczas rezerwacji. Zdecyduj się na przedłużone 3,5 godziny, aby odwiedzić Residenz i teatr Cuvilliés. Podziwiaj bogactwo audytorium, które elektor Maksymilian Józef III zbudował jako swoją nową operę. Posłuchaj o wystawnych produkcjach operowych i prawykonaniu Idomeneo Mozarta, które miało tutaj swoją premierę. Poznaj także Hofgarten, formalne ogrody dworskie królewskiej rezydencji. Zobacz rząd Bawarii, teatr Marstall i Wielką Operę Państwową. 5-godzinna wycieczka obejmuje również pieszą wycieczkę po Starym Mieście w Monachium. Wybierz się na spacer z Residenz na Odeonsplatz, aby zobaczyć pomnik Feldherrnhalle i kościół Theatine oraz usłyszeć o niesławnym puczu piwnym, który miał tutaj miejsce. Wejdź do dumnego Frauenkirche (katedry monachijskiej) i posłuchaj legendy o diabelskim śladzie stopy. Podążaj za swoim prywatnym przewodnikiem po placu Marienplatz w centrum miasta, aby podziwiać wspaniały Nowy Ratusz, a także Ratusz Staromiejski, Fontannę Rybną i kościół św. Piotra, najstarszy kościół w mieście.

Liczba znalezionych atrakcji: 17
Sortuj wg::

Kościół Teatynów w Monachium: najlepsze atrakcje w pobliżu

Kościół Teatynów w Monachium – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Monachium: Spacer po Starym Mieście i placu Viktualienmarkt

Monachium: Spacer po Starym Mieście i placu Viktualienmarkt

Odkryj zabytki centrum Monachium podczas bogatego w informacje spaceru z przewodnikiem, który prowadzony jest w języku niemieckim. Zobacz plac Mariacki, katedrę NMP i browar Staatliches Hofbräuhaus. Zwiedź kościół Teatynów. Zachwyć się niezliczonymi sklepami w pasażu handlowym Fünf Höfe. Przejdź obok sklepu Dallmayr i restauracji Alfonsa Schuhbecka, a następnie przespaceruj się przez plac Odeonsplatz. Zobacz słynny plac targowy Viktualienmarkt. Naciesz się wyjątkową atmosferą w jednym z typowych ogródków piwnych lub przejdź się wzdłuż straganów z kwiatami, serami, przyprawami i innymi produktami. Wysłuchaj ciekawych historii i anegdot opowiadanych przez przewodnika. Dowiedz się więcej o stolicy kraju związkowego Bawaria i jej mieszkańcach.

3-godzinna wycieczka Segwayem po najważniejszych atrakcjach Monachium

3-godzinna wycieczka Segwayem po najważniejszych atrakcjach Monachium

Szybuj ulicami Monachium podczas tej wycieczki Segwayem. Dowiedz się, jak zarządzać Segwayem i odwiedź wszystkie główne atrakcje miasta, w tym Maximilianeum i Kościół Teatynów. Po opanowaniu jazdy na Segwayu rozpocznij wycieczkę na Artur-Kutscher-Platz. Następnie skieruj się w stronę Ogrodu Angielskiego i wzdłuż rzeki Izary do Anioła Pokoju. Przejdź do Maximilianeum, siedziby parlamentu Bawarii. Budynek ten został zbudowany w latach 1857-1874 przez architekta Friedricha Bürkleina i wpasowuje się w otoczenie nad rzeką Izarą. W górę rzeki zobacz Wyspę Muzeów z Deutsches Museum i kościół parafialny św. Maksymiliana na zachodnim brzegu rzeki Izary. Udaj się wzdłuż Maximilianstraße obok Teatru Residenz na Odeonsplatz i podziwiaj Feldherrnhalle i Kościół Teatynów. Przejedź obok monachijskiej rezydencji wraz z Hofgarten oraz Bawarską Kancelarią Państwową w kierunku Eisbach. Stamtąd obróć się wokół Siegestora z powrotem do punktu początkowego.

Monachium: Wycieczka rikszą po Starym Mieście i Ogrodzie Angielskim

Monachium: Wycieczka rikszą po Starym Mieście i Ogrodzie Angielskim

POWIADOMIENIE PRZED DOKONANIEM REZERWACJI: Jeśli jesteś dwiema osobami dorosłymi, dodaj dwie osoby do karty zakupów. (1 riksza) Jeśli masz dwoje dzieci (maksymalnie do ósmego roku życia), nie rezerwuj ich jako dodatkowej osoby. Są one bezpłatne. Jeśli masz trzy osoby dorosłe, dodaj jedną dodatkową osobę do karty zakupów. (1 riksza) To jedyna wycieczka, którą oferujemy na GetYourGuide. Inne wycieczki są oferowane przez innych dostawców. Nasza najlepiej sprzedająca się 2,5-godzinna wycieczka. Doświadcz Monachium jak nigdy dotąd. Z naszą E-Rickshaw Tours i jednym z naszych sześćdziesięciu lokalnych przewodników. Witamy w wyjątkowym i przyjaznym dla środowiska sposobie na zwiedzanie pięknego Monachium podczas 2,5-godzinnej wycieczki z najważniejszymi atrakcjami. Nasze wycieczki rikszą elektryczną oferują niezapomnianą przygodę przez serce stolicy Bawarii, gdzie historia, kultura i naturalne piękno łączą się w idealnej harmonii. > Przyjazna dla środowiska przygoda: Nasze E-Riksze są bezemisyjne, zapewniając ekologiczną i zrównoważoną wycieczkę, która pozostawia minimalny ślad węglowy. > Lokalne spostrzeżenia: Odkryj Monachium z perspektywy lokalnej społeczności, a nasi doświadczeni przewodnicy podzielą się z Tobą fascynującymi historiami i spostrzeżeniami na temat historii miasta, zabytków i ukrytych klejnotów. > Komfort i styl: Podróżuj stylowo i komfortowo, relaksując się w naszym E-Rikshaw, zaprojektowanym z myślą o Twojej najwyższej wygodzie. Niezależnie od tego, czy podróżujesz samotnie, w parze, czy w małej grupie do czterech osób, mamy dla Ciebie idealną opcję. > Konfigurowalne trasy: Dostosuj trasę do swoich preferencji. Wybierz jedną z wielu tras, które obejmują najbardziej kultowe atrakcje Monachium, parki krajobrazowe, a nawet miejsca poza utartymi szlakami. Porozmawiaj z przewodnikiem o tym, co chcesz zobaczyć. Czego możesz się spodziewać: > Spektakularne widoki: Uchwyć wspaniałe widoki na historyczne budynki Monachium, bujne tereny zielone i główną rzekę Monachium, idealne do zdjęć i wspomnień, które pozostaną na całe życie. > Spersonalizowane doświadczenie: Nasze wycieczki są małe i kameralne, co pozwala na spersonalizowaną i wciągającą podróż po Monachium z Twoim przewodnikiem. Nie przegap tej fantastycznej okazji, aby zwiedzić z nami Monachium. Zarezerwuj nas już dziś, aby zarezerwować miejsce i sprawić, że Twoja wizyta w Monachium będzie naprawdę niezapomniana!

Monachium przez wieki: wycieczka audio z przewodnikiem

Monachium przez wieki: wycieczka audio z przewodnikiem

Spaceruj po historycznym Monachium we własnym tempie, poznając jego zabytki z audioprzewodnika opartego na aplikacji, który wykorzystuje technologię GPS. Poznaj miasto i jego historię na trasie z przewodnikiem, mijając zabytki, takie jak targ spożywczy Viktualienmarkt, browar Hofbrauhaus i kościół św. Piotra. Rozpocznij spacer na historycznym Marienplatz, tętniącym życiem centralnym placu Monachium z neogotyckim ratuszem. Stamtąd przejdziesz obok kościoła św. Piotra, najstarszego kościoła w mieście, słynnego targu spożywczego Viktualienmarkt i tradycyjnego bawarskiego ogródka piwnego. W miarę kontynuowania trasy będziesz podziwiać takie miejsca, jak Opera Maxa Josepha, wejdziesz na dziedzińce Residenz , dawnego pałacu królewskiego w Monachium i poznasz legendę o śladach diabła w XV-wiecznym Frauenkirche (Kościele Najświętszej Marii Panny ). Po drodze odkryj bogatą historię i tradycje Monachium z przewodnika audio, opowiadanego przez miejscowego. Przewodnik korzysta z technologii GPS, aby śledzić Twoje tempo i odtwarzać odpowiednie ścieżki dźwiękowe w trakcie podróży, dzięki czemu możesz skupić się na widokach wokół Ciebie.

Monachium: piesza wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście z przystankiem na lunch

Monachium: piesza wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście z przystankiem na lunch

Cofnij się w czasie, odkrywając historię i historie stojące za Starym Miastem w Monachium podczas tej pieszej wycieczki z przewodnikiem. Odkryj sekrety tej bogatej kulturowo stolicy Bawarii. Dowiedz się, gdzie robić zakupy jak miejscowy mieszkaniec, zatrzymując się na targu rolnym. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w Karlstor, imponującej średniowiecznej bramie miejskiej. Posłuchaj, jak Twój przewodnik odkrywa historyczne korzenie tego miasta, którego początki sięgają 800 roku. Zobacz najważniejsze zabytki z zewnątrz, takie jak Marienplatz i Kościół Frauenkirche, napotykając jednocześnie kilka ukrytych klejnotów. Zanurz się w fascynujące historie o rodzinie królewskiej, religii, wojnie i pokoju, aby uzyskać wgląd w różnorodną przeszłość Monachium. Odwiedź tętniący życiem targ rolniczy w centrum Monachium (Viktualienmarkt), aby zobaczyć stoiska z wyśmienitym jedzeniem. Kup lokalne jedzenie z przystankiem na przekąskę po drodze. Posłuchaj od swojego przewodnika o browarniczym dziedzictwie Monachium i uzyskaj rekomendacje dotyczące najlepszych browarów. Zakończ swój pobyt w słynnym na całym świecie Hofbräuhaus, gdzie zatrzymasz się po wycieczce, aby delektować się gigantycznymi piwami i tradycyjną kuchnią bawarską.

Monachium: 3-godzinna kulinarna wycieczka nocna

Monachium: 3-godzinna kulinarna wycieczka nocna

Ciesz się wieczorną wycieczką po starym mieście w Monachium z nocnym stróżem ubranym w historyczny kostium jako przewodnikiem. Podróżuj przez dawno zapomniany świat pełen życia i przygód, doświadczając historii miasta z pierwszej ręki. Stróż nocny spotka się z tobą na Marktplatz. Niedługo potem odwiedzisz osobliwą tawernę w Monachium, gdzie możesz napić się obfitego drinka z mięsem i chlebem, aby nabrać sił na wycieczkę. Następnie zwiedzisz miasto, upewniając się, że zaułki są wolne od haniebnych ludzi. Po drodze nocny stróż przypomni ciekawe historie z poprzednich stuleci. Zobacz kościół św. Piotra i posłuchaj opowieści o cmentarzu, w tym o zwyczajach pogrzebowych, epitafiach, śmierdzących zwłokach i zaginionych ławkach kościelnych. Odwiedź Ratusz Staromiejski przy zabytkowej ulicy Salzstraße i poznaj starą bramę miejską i rekonstrukcję iglicy w latach 70. XX wieku. Mijając salę tortur i więzienie, dotrzesz do Starego Dworu. Podążając szlakiem, na którym kiedyś stał pierwotny mur miejski z XII wieku, opuścisz zamek na wodzie i udasz się na zachód. Posłuchaj makabrycznych opowieści na Gruftgasse i odkryj Schäfflergasse, gdzie dowiesz się, że w średniowiecznym Monachium wino było napojem z wyboru, a nie piwo. Następnie możesz podziwiać dwie wieże Frauenkirche, jednej z wizytówek miasta. Po drodze miniesz także Promenadeplatz, Palais Portia i Palais Holnstein. Posłuchaj o szokującej profanacji hostii w Salvatorkirche, a w Kościele Teatynów dowiesz się o życiu Henriette Adelaide, której syn zadbał o to, by powstał klasztor teatynów. W końcu wrócisz do tawerny i możesz zakończyć wieczór w wielkim stylu obfitym deserem i dobrym drinkiem.

Monachium: Prywatna 2-godzinna wycieczka z historykiem sztuki

Monachium: Prywatna 2-godzinna wycieczka z historykiem sztuki

Król Ludwik I i jego architekt Klenze wywarli znaczący wpływ na sztukę w Monachium. Ludwigowi przypisuje się powiedzenie, że nikt nie może twierdzić, że zna Niemcy, jeśli nie widział Monachium. Niemniej jednak Monachium to nie tylko klasyczne miasto króla Ludwika, ale także szczycące się żywą artystyczną przeszłością i ciekawą „historią sztuki” od czasu jego powstania w średniowieczu. Czy to architektura, malarstwo czy rzeźba – wszystkie formy sztuki są wplecione w historię miasta. Odkryj tę sieć i poznaj miasto z perspektywy historii sztuki. Najlepszym sposobem podejścia do dzieł sztuki jest rozmowa o nich. Niewielki rozmiar grupy daje wystarczającą możliwość wymiany poglądów i zadawania pytań. Dla każdej atrakcji dowiesz się o znaczeniu dzieła sztuki. Podczas tej prywatnej wycieczki po Monachium masz również swobodę wyboru miejsc, które chcesz odwiedzić. Proponowane wycieczki: - Königsplatz z Gliptoteką, Propylejami i Kolekcją Antyków - Obszar muzealny z Alte Pinakothek, Neue Pinakothek i Pinakothek der Moderne - Odeonsplatz z monachijską rezydencją, Feldherrnhalle, kościołem Theatine i Hofgarten - Zwiedzanie kościołów z kościołami Asam, kościołami św. Piotra, Frauenkirche, kościołami św. Michała, Bürgersaalkirche i kościołem Świętej Trójcy - Zwiedzanie pałacu z pałacem Nymphenburg lub pałacem Schleissheim - Zwiedzanie starego miasta z Heinrichsstadt i Ludwigsstadt

Monachium: Prywatna wycieczka piesza

Monachium: Prywatna wycieczka piesza

Dołącz do nas i weź udział w ekscytującej i pouczającej wycieczce po Monachium! Zaczniemy w umówionym miejscu spotkania i udamy się na Odeonsplatz, aby podziwiać oszałamiającą architekturę Odeonu i Theatinerkirche. Zobaczymy także, gdzie miał miejsce hitlerowski pucz piwny z 1923 roku i poznamy jego historię. Kontynuując podróż pieszo, naszym następnym przystankiem będzie kultowy kościół Frauenkirche z kopułą – centralna katedra w mieście i jeden z najważniejszych symboli architektonicznych Monachium. Następnie zagłębisz się w samo serce miasta, na Marienplatz, centralnym placu Monachium, aby zobaczyć bogato zdobiony Nowy Ratusz i obserwować, jak 43 dzwony jego zabytkowego zegara wybijają godzinę. Będzie także czas na zwiedzenie kościoła św. Piotra – najstarszego kościoła parafialnego w mieście – przed udaniem się do Hofbräuhaus, słynnej na całym świecie piwiarni znanej ze swojej bogatej historii. Będziemy kontynuować pieszo przez Alter Hof w kierunku okazałego Residenz – dawnego centrum monarchii Wittelsbachów w Bawarii i największego pałacu miejskiego w Niemczech. Na koniec, aby zakończyć wycieczkę, podejdziesz do Siegestor – „Bramy Zwycięstwa”. Pierwotnie ukończony w połowie XIX wieku i poświęcony armii bawarskiej, dawny łuk triumfalny, poważnie uszkodzony podczas alianckich nalotów bombowych podczas II wojny światowej, obecnie stoi jako pomnik pokoju i konsekwencji niemieckiego militaryzmu. Pod koniec wycieczki, gdy Twój przewodnik się pożegna, jeśli wolisz pozostać w centrum miasta, przekaże Ci zalecenia dotyczące dalszej eksploracji.

Monachium: Prywatna wycieczka piesza po Starym Mieście

Monachium: Prywatna wycieczka piesza po Starym Mieście

Dołącz do tej ekskluzywnej pieszej wycieczki, aby zobaczyć najważniejsze atrakcje Starego Miasta w Monachium, w tym piękne historyczne budynki, pomniki i ukryte klejnoty. Odwiedź najważniejsze atrakcje miasta z prywatnym przewodnikiem, który jest mistrzem opowiadania historii. Odkryj fakty historyczne, anegdoty kulturowe i miejskie legendy o Monachium, Bawarii i Niemczech. Rozpocznij swoją 2-godzinną pieszą wycieczkę z przewodnikiem po Marienplatz, średniowiecznym placu miejskim ze wspaniałym Nowym Ratuszem, złotą statuą Mariensäule i Altes Rathaus (Ratusz Staromiejski). Wejdź do kościoła św. Piotra, najstarszego kościoła w mieście, którego historia sięga jeszcze przed oficjalnym założeniem miasta. Odwiedź także Asamkirche, aby podziwiać jego bogate, barokowe wnętrze pokryte złotem, freskami i sztukaterią. Podziwiaj bogate wnętrza kościoła św. Michała i dowiedz się o triumfie katolicyzmu w Bawarii w okresie kontrreformacji. Ta wycieczka to wszystko, czego potrzebujesz, aby odkryć najważniejsze informacje o Monachium oraz jego bogatej historii i kulturze. Wydłużona 3-godzinna wycieczka obejmuje wizytę w Frauenkirche, znanym również jako katedra w Monachium. Podziwiaj jego wspaniałą architekturę i sztukę sakralną, w tym Wniebowzięcie Marii, ołtarz autorstwa Petera Candida, i dowiedz się o pochowanych tu członkach dynastii Wittelsbachów. Rozszerzona trasa piesza obejmuje również dodatkowe atrakcje, takie jak zabytkowe bramy miejskie Sendlinger Tor i Karlstor, fontanna Wittelsbacha, promenada i pomnik Michaela Jacksona. Wybierz opcję 4-godzinną, aby odkryć również najważniejsze atrakcje Odeonsplatz, dużego placu powstałego na początku XIX wieku. Posłuchaj niesławnej historii puczu w Beer Hall w 1923 roku. Wejdź do kościoła Theatine, aby podziwiać jego rokokowe wnętrza z pięknym ołtarzem głównym, rzeźbionymi kolumnami, posągami oraz wspaniałymi i imponującymi sztukateriami. Zobacz monachijską rezydencję i wspaniałą Bawarską Operę Państwową. Dołącz do 6-godzinnej wycieczki, aby odwiedzić także główną atrakcję miasta - Residenz! Poznaj cały królewski kompleks pałacowo-ogrodowy, w tym Muzeum i Skarbiec Residenz. Podziwiaj bogatą architekturę i sztukę w Galerii Przodków, Gabinecie Porcelany, Kaplicy Dworskiej i Apartamentach Królewskich. Dowiedz się więcej o byłych królach Bawarii i odkryj królewskie skarby, w tym drogie klejnoty, wyroby złotnicze, porcelanę i wiele innych.

Monachium: Prywatna wycieczka po pałacu Residenz, muzeum i skarbcu

Monachium: Prywatna wycieczka po pałacu Residenz, muzeum i skarbcu

Dołącz do tej ekskluzywnej wycieczki, aby odkryć zakamarki Residenz, największego kompleksu pałacowego w Niemczech, z licencjonowanym przewodnikiem. Wejdź do środka, aby podziwiać wspaniałe wnętrza i poznać jego dawnych mieszkańców. Odwiedź Residenz Museum, Treasury i Cuvilliés Theatre i wybierz się na pieszą wycieczkę po Starym Mieście. Wybierz podstawową 2-godzinną opcję, aby zobaczyć najważniejsze atrakcje Residenz: Pałac, Muzeum i Skarbiec. Podążaj śladami bawarskich królów, książąt i elektorów, którzy służyli w tej królewskiej rezydencji od 1508 do 1918 roku. Wyrusz w podróż przez okresy renesansu, wczesnego baroku, rokoka i neoklasycyzmu. Podziwiaj bogate pokoje i kolekcje dzieł sztuki, które zapewniają wybitny gust i ambicje polityczne dynastii Wittelsbachów. Jako muzeum Residenz bada epoki humanizmu, kontrreformacji, oświecenia, boskich praw królów i monarchii konstytucyjnej. W Skarbcu znajdziesz niezwykłą kolekcję klejnotów koronnych, insygniów królewskich, wyrobów złotniczych, mieczy, kielichów i innych kosztownych przedmiotów. Opcja 3-godzinna obejmuje transfer prywatnym samochodem między miejscem zakwaterowania w Monachium a Residenz. To rozwiązanie jest idealne, gdy nie chcesz chodzić zbyt daleko lub korzystać z komunikacji miejskiej. Po wycieczce zostaniesz odwieziony z powrotem pod adres podany podczas rezerwacji. Zdecyduj się na przedłużone 3,5 godziny, aby odwiedzić Residenz i teatr Cuvilliés. Podziwiaj bogactwo audytorium, które elektor Maksymilian Józef III zbudował jako swoją nową operę. Posłuchaj o wystawnych produkcjach operowych i prawykonaniu Idomeneo Mozarta, które miało tutaj swoją premierę. Poznaj także Hofgarten, formalne ogrody dworskie królewskiej rezydencji. Zobacz rząd Bawarii, teatr Marstall i Wielką Operę Państwową. 5-godzinna wycieczka obejmuje również pieszą wycieczkę po Starym Mieście w Monachium. Wybierz się na spacer z Residenz na Odeonsplatz, aby zobaczyć pomnik Feldherrnhalle i kościół Theatine oraz usłyszeć o niesławnym puczu piwnym, który miał tutaj miejsce. Wejdź do dumnego Frauenkirche (katedry monachijskiej) i posłuchaj legendy o diabelskim śladzie stopy. Podążaj za swoim prywatnym przewodnikiem po placu Marienplatz w centrum miasta, aby podziwiać wspaniały Nowy Ratusz, a także Ratusz Staromiejski, Fontannę Rybną i kościół św. Piotra, najstarszy kościół w mieście.

Monachium: Najciekawsze atrakcje

Kościół Teatynów w Monachium: Wycieczki i bilety

Niemcy: Ciekawe miejsca

Kościół Teatynów w Monachium: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Kościół Teatynów w Monachium? Kliknij tutaj.

Kościół Teatynów w Monachium: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6
(1250 recenzji)

Polecamy. Nasz przewodnik Florian, który sam dorastał w Monachium, mógł nam wiele opowiedzieć o Monachium. Od jego początków do dalszego rozwoju miasta. Wiele miejsc wartych zobaczenia, przeplatanych drobnymi anegdotami i świetnymi wskazówkami od wtajemniczonych, gdzie można dobrze zjeść i w przystępnych cenach. Jeśli chodzi o czas, faktycznie zajęło to więcej czasu niż planowano, naprawdę fajnie. Zabawna wycieczka z przewodnikiem odpowiednia również dla dzieci

Ogólnie wycieczka była świetna i szczegółowa. Dobry sposób na poruszanie się po mieście i zobaczenie głównych atrakcji. Mieliśmy wrażenie, że po rynku odbędzie się wycieczka kulinarna, ale na tym się kończy, więc można było to wyjaśnić. Przewodnik był bardzo miły i kompetentny

Była bardzo interesująca i wnikliwa. Straciłabym grupę tylko wtedy, gdy musiałam udać się do toalety w Hofbräuhaus, gdyby mój mąż po mnie nie wrócił. Wolałbym poczekać 2 minuty. Bardzo się pospieszyłem i powiadomiłem ich.