Dodaj daty

Kościół św. Piotra w Monachium

Kościół św. Piotra w Monachium – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Monachium: wycieczka nocnego stróża

1. Monachium: wycieczka nocnego stróża

Późnym wieczorem dołącz do nocnego stróża w kostiumie podczas jego obchodów po starym mieście w Monachium. Zanurz się w uroczym i tajemniczym, dawno zapomnianym świecie i poznaj historię miasta z pierwszej ręki. Nocny stróż to znacznie więcej niż przewodnik z latarnią w dłoni. Kiedy mieszkańcy Monachium śpią, nocny stróż musi pilnować spokoju i porządku w zaułkach i zaciemnionych zakamarkach miasta. Zna wszystkie wiatry labiryntu miasta i jest zaufanym zwiastunem mrocznych historii i tajnych stowarzyszeń. Gardzi nowoczesnością, karci gości, gdy nie wiedzą o patronach miasta, ale zawsze chętnie odpowiada, gdy ktoś pyta: „Po co tu tyle kranów Monachium?" Jego odpowiedź: „Za piwo!” Nocny stróż pasie swoje stado na Marktplatz, ale tak bardzo gardzi życiem nocnym, które gromadzi się po 21:00 – praworządni obywatele są już wtedy w łóżkach. Udaj się do kościoła św. Piotra i spójrz na szczyty wież – stróż nocny wyjaśni, dlaczego stoją krzywo. Po południowej stronie zobacz stary cmentarz kościelny i posłuchaj opowieści z nagrobków: zwyczaje pogrzebowe i epitafia, rozkładające się zwłoki i brakujące ławki kościelne. W wieży Altes Rathaus przy historycznej „Salzstraße” stary Stadttor ożywa i narzeka na przebudowę w latach 70. Tutaj kwestionuje pobożność gości. Święci patronowie święci Onufry i Henryk Lew uchronią lud przed nagłą śmiercią. Przejdź obok sali tortur i więzienia do Alter Hof, zbudowanego przez Ludwika II. Dowiedz się, dlaczego ten władca był uważany za tak surowego, w jaki sposób ród Wittelsbachów przybył do Monachium i skąd wzięła się nazwa Zwingerstock. Podążaj za murami miejskimi z XII wieku i kieruj się na zachód od Wasserburga. Na Gruftgasse posłuchaj, jak Alois opowiada upiorną historię Waller w Walchensee, młodej damy i jej złotego pierścienia. A na Schäfflergasse dowiesz się, dlaczego wino, a nie piwo, było napojem wybieranym w średniowieczu. W katedrze skieruj swój wzrok wyżej na symbole miasta, dwie wieże. Posłuchaj o epitafium bogatej wdowy i niefortunnym upadku Fanny von Ickstatt z północnej wieży Frauenkirche, gdy wycieczka po śródmieściu dobiega końca. Następnie przejdź do Promenadeplatz ze starym "Salzstadel". Miń Palais Porcia i Palais Holstein, gdy nocny stróż opowiada historię suwerennego pana Karola Albrechta, który kazał zbudować pałace dla swojej kochanki. W Salvatorkirche dowiesz się o ogromnej profanacji hostii i historii miłosnej Henriette Adelaide, małżonki księcia elektora Ferdynanda Marii, w „Theatinerkreuzgang”. Po 10 latach narodził się długo poszukiwany następca tronu, w którym to momencie powstał kościół teatynów. W końcu stróż nocny wypuszcza swoje stado w noc, aby kontynuować obchód.

Monachium: Średniowiecze: wycieczka z Nocną Strażą w języku niemieckim

2. Monachium: Średniowiecze: wycieczka z Nocną Strażą w języku niemieckim

Przeżyj cmentarze i przesłuchania, srebrne monety i egzekucje, cofając się do średniowiecza. Spotkaj się z Wolframem, twoim przewodnikiem nocnego stróża na centralnym placu Marienplatz. Będą nieść latarnię, halabardę i róg, aby pomóc Ci zanurzyć się w świecie średniowiecznego Monachium. Przejdź się ze swoją grupą do XII-wiecznych murów miejskich Monachium i poznaj średniowieczne egzekucje i ścięcia głów. Wąchaj kadzidło w starożytnych pozostałościach kościoła św. Piotra i dowiedz się o karach dla złych piekarzy w Metzgerzeile. Zobacz zamknięcie Bramy Talburskiej i walkę z halabardą. Dowiedz się o przerażających technikach tortur stosowanych w średniowiecznych więzieniach. Odkryjesz także miejski zamek i Bramę Schwabinger, odkrywając fascynującą i makabryczną historię średniowiecznego Monachium.

Monachium: Wycieczka Nocna Straż dla dzieci

3. Monachium: Wycieczka Nocna Straż dla dzieci

Wyrusz na rodzinną nocną pieszą wycieczkę po Monachium z przewodnikiem przebranym za nocnego stróża z toporem halabardy. Przenieś się w czasie do średniowiecza, słuchając mrożących krew w żyłach opowieści stróża. Powita Cię przewodnik stróża nocnego w jego historycznym stroju na Marienplatz. Posłuchaj, jak twój przewodnik wyjaśnia obowiązki nocnych stróżów. Odkryj średniowieczne historie, towarzysząc mu ulicami i zaułkami monachijskiego starego miasta. Idź wzdłuż starego muru miejskiego i zamknij razem bramy miejskie, aby nikt nie mógł wejść do miasta nocą. Dowiedz się, jak nocny stróż chroni Monachium przed motłochem i niszczycielskimi pożarami. Zobacz, jak dmie w klakson, by zasygnalizować pożar. Zakończ wycieczkę na Marienplatz.

Monachium: TimeRide GO! Wycieczka piesza VR

4. Monachium: TimeRide GO! Wycieczka piesza VR

Poznaj najważniejsze atrakcje centrum Monachium podczas podróży od założenia miasta do 1974 r., kiedy to w Monachium odbyły się ekscytujące Mistrzostwa Świata. Przejdź obok ważnych budynków i placów i dowiedz się wszystkiego o bogatej historii Monachium od swojego doświadczonego przewodnika. Doświadcz z pierwszej ręki historii miasta i tego, jak przekształciło się ono w dzisiejsze Monachium, dzięki wirtualnym scenom na kilku stacjach, które przenoszą Cię do różnych epok. Użyj okularów wirtualnej rzeczywistości i porównaj przeszłość z teraźniejszością. Od początków XII wieku do XX wieku. Przyjrzyj się wybranym miejscom Monachium na przestrzeni wieków od lokacji, przez barok, Belle Époche, ruiny narodowego socjalizmu, aż po lata 70. ubiegłego wieku. Posłuchaj wnikliwych historii z tamtych czasów, które sprawią, że Twoje wrażenia będą jeszcze bardziej autentyczne. Gdy zdejmiesz okulary wirtualnej rzeczywistości, zobaczysz zaskakujący kontrast między chwilami a czasem.

Monachium: Wycieczka rikszą po Starym Mieście i Ogrodzie Angielskim

5. Monachium: Wycieczka rikszą po Starym Mieście i Ogrodzie Angielskim

Nasza bestsellerowa 3-godzinna wycieczka. Doświadcz Monachium jak nigdy dotąd. Z naszymi E-Rickshaw Tours i jednym z naszych sześćdziesięciu lokalnych przewodników. Przez cały rok. Witamy w wyjątkowym i przyjaznym dla środowiska sposobie zwiedzania pięknego Monachium podczas 3-godzinnej wycieczki. Nasze wycieczki rikszą elektryczną oferują niezapomnianą przygodę przez serce stolicy Bawarii, gdzie historia, kultura i naturalne piękno łączą się w idealnej harmonii. > Przyjazna dla środowiska przygoda: Nasze E-Riksze są bezemisyjne, zapewniając ekologiczną i zrównoważoną wycieczkę, która pozostawia minimalny ślad węglowy. > Lokalne spostrzeżenia: Odkryj Monachium z perspektywy lokalnej społeczności, podczas gdy nasi doświadczeni przewodnicy dzielą się fascynującymi historiami i spostrzeżeniami na temat historii miasta, zabytków i ukrytych klejnotów. > Komfort i styl: Podróżuj stylowo i komfortowo, relaksując się w naszym E-Rikshaw, zaprojektowanym z myślą o Twojej najwyższej wygodzie. Niezależnie od tego, czy podróżujesz samotnie, w parze, czy w małej grupie do czterech osób, mamy dla Ciebie idealną opcję. > Konfigurowalne trasy: Dostosuj trasę do swoich preferencji. Wybierz jedną z wielu tras, które obejmują najbardziej kultowe atrakcje Monachium, parki krajobrazowe, a nawet miejsca poza utartymi szlakami. Porozmawiaj z przewodnikiem o tym, co chcesz zobaczyć. Czego możesz się spodziewać: > Spektakularne widoki: Uchwyć wspaniałe widoki na historyczne budynki Monachium, bujne tereny zielone i główną rzekę Monachium, idealne do zdjęć i wspomnień, które pozostaną na całe życie. > Spersonalizowane doświadczenie: Nasze wycieczki są małe i kameralne, co pozwala na spersonalizowaną i wciągającą podróż po Monachium z Twoim przewodnikiem. Nie przegap tej fantastycznej okazji, aby zwiedzić z nami Monachium. Zarezerwuj nas już dziś, aby zarezerwować miejsce i sprawić, że Twoja wizyta w Monachium będzie naprawdę niezapomniana!

Monachium: Nocny strażnik - wycieczka dla dzieci w języku niemieckim

6. Monachium: Nocny strażnik - wycieczka dla dzieci w języku niemieckim

Nasz nocny stróż powita Cię przy Fontannie Rybnej na Marienplatz, dawnym rynku Monachium. Nocny stróż ma na sobie tradycyjny strój, jego latarnia oświetla Twoją drogę i oczywiście ma ze sobą halabardę. Po pierwszym wprowadzeniu do tego, jak wyglądało życie w Monachium w średniowieczu, nocny stróż zabierze Cię na zabawną i ekscytującą wycieczkę po Starym Mieście. Odkryj opuszczone cmentarze, średniowieczne budynki i bramy miejskie, fascynujące historie i niewiarygodne opowieści z przeszłości - ta wycieczka jest ekscytująca, ale przyjazna dla rodzin i doskonale nadaje się dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Wycieczka kończy się w pobliżu kościoła Frauenkirche.

Monachium przez wieki: wycieczka audio z przewodnikiem

7. Monachium przez wieki: wycieczka audio z przewodnikiem

Spaceruj po historycznym Monachium we własnym tempie, poznając jego zabytki z audioprzewodnika opartego na aplikacji, który wykorzystuje technologię GPS. Poznaj miasto i jego historię na trasie z przewodnikiem, mijając zabytki, takie jak targ spożywczy Viktualienmarkt, browar Hofbrauhaus i kościół św. Piotra. Rozpocznij spacer na historycznym Marienplatz, tętniącym życiem centralnym placu Monachium z neogotyckim ratuszem. Stamtąd przejdziesz obok kościoła św. Piotra, najstarszego kościoła w mieście, słynnego targu spożywczego Viktualienmarkt i tradycyjnego bawarskiego ogródka piwnego. W miarę kontynuowania trasy będziesz podziwiać takie miejsca, jak Opera Maxa Josepha, wejdziesz na dziedzińce Residenz , dawnego pałacu królewskiego w Monachium i poznasz legendę o śladach diabła w XV-wiecznym Frauenkirche (Kościele Najświętszej Marii Panny ). Po drodze odkryj bogatą historię i tradycje Monachium z przewodnika audio, opowiadanego przez miejscowego. Przewodnik korzysta z technologii GPS, aby śledzić Twoje tempo i odtwarzać odpowiednie ścieżki dźwiękowe w trakcie podróży, dzięki czemu możesz skupić się na widokach wokół Ciebie.

Monachium Ucieczka na zewnątrz Gra: Łowca duchów

8. Monachium Ucieczka na zewnątrz Gra: Łowca duchów

Odkryj Monachium, podążając za wskazówkami i rozwiązując zagadki podczas zwiedzania Marienplatz, Frauenkirche i innych nawiedzonych miejsc. Korzystając z interaktywnej aplikacji do eksploracji miasta w telefonie, postępuj zgodnie z przewodnikiem krok po kroku po przeklętych budynkach i zabytkach Monachium, słuchając jednocześnie opowieści o tych przerażających miejscach. Rozwiąż każdą wskazówkę, aby odblokować kolejne miejsce docelowe i przemierzaj ulice miasta, odwiedzając niektóre z najbardziej charakterystycznych miejsc, w tym Marienplatz, kościół św. Piotra i inne. Podczas eksploracji odkrywaj ukryte legendy i nawiedzone opowieści oraz słuchaj mrożących krew w żyłach historii od początku do końca. Ta wycieczka jest przeznaczona dla podróżników, którzy chcą zobaczyć Monachium z innej perspektywy i przeżyć coś innego niż wszystkie. Po drodze znajdziesz miejsca, o których nawet miejscowi nie wiedzą, i zobaczysz zabytki, które w przeciwnym razie mogłeś przegapić podczas tradycyjnej wycieczki. Skorzystaj ze swobody ukończenia wycieczki we własnym tempie i wstrzymaj grę w dowolnym momencie. W przypadku większych grup jedna osoba może wykupić dostęp dla całej grupy, wybierając liczbę osób w grupie. Wszyscy członkowie grupy będą mogli zagrać w grę miejską na swoim smartfonie. Alternatywnie, każda osoba może zakupić własny voucher. Możesz grać w grupie i wspólnie rozwiązywać wskazówki podczas spaceru lub podzielić się na mniejsze grupy/zespoły i rywalizować z innymi. Każda osoba może również grać samodzielnie, oddzielić się od grupy, a na koniec spotkać się z grupą.

Straszna wycieczka z aktorami - Katami, Dziwkami i Czarownicami

9. Straszna wycieczka z aktorami - Katami, Dziwkami i Czarownicami

Dokładnie zbadane fakty i zabawne historie zostaną odtworzone przez profesjonalnych aktorów. Zabierają gości w podróż do dawno zapomnianego świata pełnego żyć i losów. Podczas tej wycieczki historia miasta staje się żywa i namacalna. Katy, dziwki i czarownice – co łączyło te trzy „zawody” w Monachium? Cóż, kaci nie tylko zajmowali się salami tortur czy na kopcu szubienicy, ale byli też alfonsami! Ta popularna wycieczka piesza koncentruje się wokół polowań na czarownice, prostytucji, tortur i egzekucji. Dlaczego na przykład czarownice latają na miotłach? Dlaczego miejsce egzekucji znajdowało się poza miastem? I dlaczego prostytucja nie istnieje już w historycznym centrum od lat 70.? Ta piesza wycieczka rozpoczyna się przy Neuhauser Tor, gdzie przestępcy byli prowadzeni na egzekucję poza miasto. Przechodząc przez zabytkową Salzstraße docieramy do dawnej szkoły jezuickiej z czasów polowań na czarownice. Spór między księżną Renatą a jezuitą księdzem Ignacym przenosi nas z powrotem w mroczny XVI wiek: Kiedy podczas budowy kościoła św. ”. Ale stracono nie tylko czarownice: w Schöner Turm usłyszysz smutną historię nieszczęsnego złotnika. Silny podmuch wiatru zaprowadzi Cię do symbolu Monachium, Frauenkirche, gdzie spotkasz samego Księcia Ciemności: Dowiesz się, dlaczego diabeł pomógł mistrzowi budowniczemu wznieść kościół i dlaczego jest tu tak wietrznie, a także transcendentalne pytanie o rozmiar buta diabła. Po drodze usłyszysz opowieści o czarownicach o eliksirach, przejażdżkach na miotłach, językach ropuch i dłoniach dzieci, aż dotrzesz do wspaniałego ratusza, gdzie czeka na nas alchemik Marco Bragadino. Rzekomy złotnik próbuje nas rozgrzać swoją sztuką. W kościele św. Piotra poznajemy codzienne życie kata, jak wyglądał, dlaczego najlepiej go unikać czy jak zdobyć powroz szubienicy. Będziemy także świadkami ucieczki pięknej kobiety przed pewną śmiercią. Pod starym ratuszem przejdziemy przez dawną salę tortur, słuchając makabrycznych opowieści. Platzl był domem monachijskiej dzielnicy czerwonych latarni aż do Igrzysk Olimpijskich w 1972 roku. To, o czym Spider Murphy Gang śpiewał w „Skandal im Sperrbezirk”, to historia Monachium: w czystym, przyzwoitym „kosmopolitycznym mieście z sercem” nie było miejsca już dla Rosi i jej kolegów.

Stare Miasto w Monachium przez Segway 3-godzinna wycieczka

10. Stare Miasto w Monachium przez Segway 3-godzinna wycieczka

Wszystkie początki są trudne – nie na Segwayu! Zanim rozpoczniesz wycieczkę po Monachium, nauczysz się jeździć na segwayu i zdasz sobie sprawę, że jest to bardzo łatwe. Doświadczenie pokazuje, że każdy klient opanowuje jazdę na Segwayu w ciągu kilku minut. Po wstępnym szkoleniu możesz ruszyć w drogę i rozpocząć zwiedzanie miasta. Wycieczka rozpoczyna się na Artur-Kutscher-Platz. Stamtąd udasz się w kierunku Isator. Jedź przez Tal w kierunku Viktualienmarket i Marienplatz. Zobacz Königsplatz i podziwiaj jego neoklasyczne budynki. Podziwiaj imponujący neogotycki Nowy Ratusz. Zobacz atrakcje starego miasta w Monachium, takie jak Feldherrnhalle i kościół Theatine. Zakończ wycieczkę z powrotem w punkcie początkowym.

Liczba znalezionych atrakcji: 42
Sortuj wg::

Kościół św. Piotra w Monachium: najlepsze atrakcje w pobliżu

Kościół św. Piotra w Monachium: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Kościół św. Piotra w Monachium? Kliknij tutaj.