Kościół św. Mikołaja w Pradze

Kościół św. Mikołaja w Pradze

Kościół św. Mikołaja w Pradze – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Praga: Koncert klasyczny w kościele św.

1. Praga: Koncert klasyczny w kościele św.

Poczuj wyjątkową atmosferę wewnątrz barokowego kościoła św. Mikołaja, oglądając różnorodne występy artystów z Teatru Narodowego i Orkiestry Filharmonii Czeskiej. Podziwiaj jedno z najbardziej imponujących wnętrz kościoła w Pradze ze złożonymi aranżacjami i ciekawym oświetleniem. Zobacz wspaniałe wnętrze, w którym dominuje fresk na suficie nad nawą, autorstwa J. L. Krackera, przedstawiający sceny z życia św. Mikołaja, który jest jednym z największych w Europie. Podczas godzinnego występu będziesz mógł posłuchać wielu klasycznych dzieł skomponowanych przez europejskich wirtuozów muzycznych, w tym G. F. Haendla, Johanna Sebastiana Bacha; Antonio Vivaldiego, Wolfganga Amadeusza Mozarta i innych. Będziesz także miał okazję posłuchać kilku utworów klasycznych czeskich muzyków, takich jak Antonín Dvořák, jeden z najbardziej znanych kompozytorów w kraju. Możesz wybierać pomiędzy kompozycjami orkiestrowymi, organowymi, kameralnymi lub chóralnymi.

Praga: Bilet wstępu na wieżę zegarową astronomiczną i przewodnik audio

2. Praga: Bilet wstępu na wieżę zegarową astronomiczną i przewodnik audio

Rynek Staromiejski jest sercem Starego Miasta w Pradze, tak samo jak sercem całej Pragi. Zapewne każdy zna też majestatyczną budowlę górującą nad tym rynkiem – Ratusz Staromiejski z Astronomiczną Wieżą Zegarową. Zaoszczędź swój czas i zamiast stać w kolejkach po bilet wstępu, odbierz go wygodnie w biurze organizatora atrakcji znajdującym się zaledwie kilka metrów od samej wieży, gdzie spotkasz naszego asystenta, który udzieli Ci 20-minutowej wprowadzenie do historii Ratusza Staromiejskiego, po czym możesz cieszyć się zwiedzaniem z naszym audioprzewodnikiem online. Zagłębmy się wspólnie w ciekawą i tajemniczą historię związaną z tymi miejscami. Podkreślmy znaczenie Ratusza Staromiejskiego w historii ziem czeskich i jak wraz z tą historią rozwijał się do obecnej postaci. Opiszmy razem poszczególne części Zegara Staromiejskiego lub posłuchajmy najsłynniejszej staromiejskiej legendy o budowie zegara. Oprócz tych wszystkich ciekawych miejsc, nasz audioprzewodnik online poprowadzi Cię również po Rynku Starego Miasta, gdzie poznasz również historię okolicznych budynków i zabytków. Kościół św. Mikołaja, pomnik Jana Husa i wiele innych. Dane do logowania do audioprzewodnika otrzymasz w dniu rezerwacji osobnym e-mailem lub nasz asystent pomoże Ci rozpocząć w miejscu spotkania.

Praga: Najważniejsze atrakcje: polowanie i piesza wycieczka z przewodnikiem

3. Praga: Najważniejsze atrakcje: polowanie i piesza wycieczka z przewodnikiem

Poznaj Pragę we własnym tempie podczas tej interaktywnej wycieczki pieszej, odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z najważniejszymi atrakcjami miasta i odblokuj ciekawe fakty i legendy. Idealna aktywność na świeżym powietrzu dla osób odwiedzających ją po raz pierwszy, par, grup, rodzin i dzieci. Może być wykorzystany jako świetne ćwiczenie budowania zespołu. Zastosuj logikę, wyobraźnię, obserwacje i łączone myślenie, aby rozwiązywać zagadki i wchodzić w interakcje z każdą wyjątkową atrakcją. Wejdź do muzeów i zwiedzaj je z własnej woli, a następnie zakończ grę. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę lokalizacyjną, którą można rozwiązać tylko rozwiązany, jeśli dotrzesz do określonej lokalizacji. Wykorzystaj logikę, wyobraźnię, spostrzegawczość i ducha zespołowego, aby odblokować poprawny kod i odkryć kolejny cel gry w zwiedzanie miasta. Rozpocznij swoją wycieczkę od imponującego gotyckiego kościoła św. Henryka i św. Kunhuty! Dowiedz się o Miejskim Domu Reprezentacyjnym, który jest uważany za arcydzieło architektury. Poznaj kościół Najświętszej Marii Panny przed Tynem z jego rzadką architekturą, przypominającą filmy rycerskie i podziwiaj hiszpańską synagogę. Katedra św. Mikołaja sprawi, że zaniemówisz. Odwiedź średniowieczny zegar wieżowy z jego unikalnym motywem. Następnie czeka na Ciebie neogotycki pomnik Arnošta Hähnela, nie zapomnij zrobić zdjęć! Niezrównany Most Karola będzie Twoim kolejnym krokiem. Podziwiaj Kolumnę Świętej Trójcy, ważny pomnik chrześcijaństwa w Pradze. Wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki będzie Katedra Św. Wita symbol całej Pragi !!!

Praga: Prywatna wycieczka po Starym Mieście zabytkowym samochodem

4. Praga: Prywatna wycieczka po Starym Mieście zabytkowym samochodem

Odkryj urok Pragi podczas naszej 60-minutowej wycieczki klasycznym samochodem. Cofnij się w czasie w naszej własnej replice Mercedesa 770K, słuchając pouczającego audioprzewodnika dostępnego w wielu językach. Usiądź wygodnie w naszym kabriolecie, gdy zabierzemy Cię w podróż po najsłynniejszych zabytkach miasta. Zapewniamy łatwy odbiór i dowóz do hotelu (wliczony w cenę), więc nie musisz się martwić o znalezienie nas. Wszystkie nasze samochody wyposażone są w rozsuwany dach, który chroni przed złą pogodą. Oto najbardziej znane zabytki i miejsca, które zobaczysz podczas wycieczki: 1 - Teatr Stanowy - Miejsce światowej premiery Don Giovanniego Mozarta w XVIII wieku 2 - Kościół św. Jiljí - Zabytkowy gotycki kościół na Starym Mieście, mający powiązania z królem Karolem IV 3 - ulica Karlova - część historycznego Traktu Królewskiego, na którym odbywały się koronacje czeskich królów 4 - Nowy Ratusz - secesyjny budynek i centralne centrum administracyjne Pragi 5 - Josefov - najmniejsza dzielnica Pragi, dawniej żydowskie getto, znana z zabytków i synagog 6 - Stara Nowa Synagoga - najstarsza czynna synagoga w Europie, znana z gotyku i legendy o Golemie 7 - Rudolfinum - neorenesansowe centrum kultury mieszczące Filharmonię Czeską i znane z Sali Dvořáka 8 - Clementinum - siedziba Biblioteki Narodowej i słynie z rozległej architektury barokowej 9 - Rynek Staromiejski - Historyczne serce Pragi z wieloma zabytkami 10 - Praski zegar astronomiczny - To trzeci najstarszy zegar astronomiczny na świecie i najstarszy wciąż działający 11 - Kościół Najświętszej Marii Panny przed Týnem - gotycka perła Pragi z wysokimi iglicami i słynnymi organami 12 - Pałac Kinsky'ego - zabytkowy rokokowy budynek, w którym znajduje się kolekcja grafiki Galerii Narodowej 13 - Zamek Praski - Największy na świecie starożytny zamek i siedziba władzy czeskich królów i prezydentów 14 - Pałac Schwarzenbergów - Renesansowy pałac mieszczący Galerię Narodową i Instytut Historii Wojskowości 15 - Praga Loreta - Wspaniały barokowy kompleks na Hradczanach, znany ze swojej imponującej architektury 16 - Most Karola - Kultowy średniowieczny kamienny most w Pradze, łączący Zamek Praski i Stare Miasto 17 - Kościół św. Mikołaja - Majestatyczny barokowy kościół słynący z monumentalnej architektury i znakomitego projektu artystycznego 18 - Ściana Lennona - Historyczny symbol oporu politycznego, obecnie galeria plenerowa inspirowana twórczością Johna Lennona

Praga: wycieczka po mieście i rejs z kolacją z odbiorem z hotelu

5. Praga: wycieczka po mieście i rejs z kolacją z odbiorem z hotelu

Poznaj Pragę nocą podczas 4-godzinnej połączonej wycieczki po mieście i rejsu z kolacją po Wełtawie, aby zobaczyć atrakcje nadrzeczne oświetlone wieczorem. Rozpoczniesz od 45-minutowej wycieczki minibusem po Starym Mieście, Dzielnicy Żydowskiej i Nowym Mieście, mijając znane miejsca, takie jak Synagoga Hiszpańska i Synagoga Staro-Nowa. Dowiedz się o żydowskim dziedzictwie Pragi w dawnym getcie żydowskim i udaj się na Plac Republiki, aby zobaczyć piękny przykład architektury secesyjnej w Miejskim Domu Reprezentacyjnym. Zobacz oryginalne fortyfikacje Starego Miasta i gotycką Wieżę Prochową, a następnie krótką wycieczkę po Nowym Mieście, w tym na Plac Wacława, Operę Państwową, dawny czechosłowacki parlament i Muzeum Narodowe. Przejdź przez most Nusle, aby podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na kilka dzielnic Pragi. Następnie wsiądź na pokład luksusowej łodzi po Wełtawie, gdzie czeka powitalny drink, zanim wyruszysz w 3-godzinny rejs. Usiądź wygodnie i podziwiaj widoki na Zamek Praski na tle nocnego nieba. Przepłyń obok klasztoru na Strahowie, kościoła św. Mikołaja i wieży Petrin i wyjdź poza granice centrum miasta do Zamku Wyszehradzkiego i Tańczącego Domu. Przez cały czas będziesz się delektować bufetem z gorącymi i zimnymi potrawami, serwowanymi w klimatyzowanych komfortowych warunkach. Jeśli wolisz poczuć bryzę we włosach podczas rejsu obok Mostu Karola, Rudolfinum lub Teatru Narodowego, jest nawet zewnętrzny taras widokowy.

Praga: prywatna wycieczka zabytkowym samochodem

6. Praga: prywatna wycieczka zabytkowym samochodem

Odkryj urok starej Pragi podczas naszej 90-minutowej wycieczki klasycznym samochodem. Cofnij się w czasie dzięki naszej ręcznie wykonanej replice Mercedesa 770K i ciesz się obszernym audioprzewodnikiem w wielu językach. Zrelaksuj się w zaciszu naszego kabrioletu, gdy zabierzemy Cię w ekscytującą podróż po najsłynniejszych zabytkach Pragi. Zapewniamy łatwy odbiór i dowóz do hotelu (wliczony w cenę), więc nie musisz się martwić o znalezienie nas. Wszystkie nasze samochody wyposażone są w rozsuwany dach, który chroni przed złą pogodą. Oto najbardziej znane zabytki i miejsca, które zobaczysz podczas wycieczki: 1 - Teatr Stanowy - Miejsce światowej premiery Don Giovanniego Mozarta w XVIII wieku 2 - Kościół św. Jiljí - Zabytkowy gotycki kościół na Starym Mieście, mający powiązania z królem Karolem IV 3 - ulica Karlova - część historycznego Traktu Królewskiego, na którym odbywały się koronacje czeskich królów 4 - Nowy Ratusz - secesyjny budynek i centralne centrum administracyjne Pragi 5 - Josefov - najmniejsza dzielnica Pragi, dawniej żydowskie getto, znana z zabytków i synagog 6 - Stara Nowa Synagoga - najstarsza czynna synagoga w Europie, znana z gotyku i legendy o Golemie 7 - Rudolfinum - neorenesansowe centrum kultury mieszczące Filharmonię Czeską i znane z Sali Dvořáka 8 - Clementinum - siedziba Biblioteki Narodowej i słynie z rozległej architektury barokowej 9 - Rynek Staromiejski - Historyczne serce Pragi z wieloma zabytkami 10 - Praski zegar astronomiczny - To trzeci najstarszy zegar astronomiczny na świecie i najstarszy wciąż działający 11 - Kościół Najświętszej Marii Panny przed Týnem - gotycka perła Pragi z wysokimi iglicami i słynnymi organami 12 - Pałac Kinsky'ego - zabytkowy rokokowy budynek, w którym znajduje się kolekcja grafiki Galerii Narodowej 13 - Zamek Praski - Największy na świecie starożytny zamek i siedziba władzy czeskich królów i prezydentów 14 - Pałac Schwarzenbergów - Renesansowy pałac mieszczący Galerię Narodową i Instytut Historii Wojskowości 15 - Praga Loreta - Wspaniały barokowy kompleks na Hradczanach, znany ze swojej imponującej architektury 16 - Most Karola - Kultowy średniowieczny kamienny most w Pradze, łączący Zamek Praski i Stare Miasto 17 - Kościół św. Mikołaja - Majestatyczny barokowy kościół słynący z monumentalnej architektury i znakomitego projektu artystycznego 18 - Ściana Lennona - Historyczny symbol oporu politycznego, obecnie galeria plenerowa inspirowana twórczością Johna Lennona 19 - Tańczący Dom - Nowoczesny symbol architektoniczny Pragi, zaprojektowany przez architektów Franka O. Gehry'ego i Vlado Milunića 20 - Teatr Narodowy - narodowy pomnik i kluczowa instytucja kultury, w której odbywają się przedstawienia operowe, baletowe i teatralne

Praga: 3-godzinna wycieczka po mieście ze zmianą warty

7. Praga: 3-godzinna wycieczka po mieście ze zmianą warty

Ta 3-godzinna wycieczka to doskonała okazja, aby zobaczyć główne punkty i budowle w Pradze oraz uroczystość zmiany warty przy zamku na Hradczanach.  Wyrusz na zwiedzanie Pragi, którą Bernard Bolzano nazwał kiedyś „miastem stu wież” Zacznij od teatru Stavovské divadlo na Starym Mieście, gdzie miała miejsce premiera opery „Don Giovanni” Mozarta. Miniesz Teatr Narodowy, podziwiając wspaniały widok na zamek na Hradczanach, Most Karola, Rudolfinum, czyli dom Czeskiej Narodowej Orkiestry Symfonicznej, bramę Prochową, plac Wacława, centrum Nowego Miasta, gdzie napisana została historia Czech, plac Karola oraz znany tańczący dom. Następnie przekroczysz most Jiráska w urokliwej dzielnicy Malá Strana, gdzie można podziwiać kościół Świętego Mikołaja. Pierwsza część trasy odbywa się minibusem. Następnie udasz się do zamku na Hradczanach, w którym niegdyś znajdowały się gabinety czeskich królów. Żołnierze z elitarnej gwardii Zamku Praskiego powitają Cię u bram zamku. Będziesz mieć okazję oglądać uroczystą zmianę warty, która obejmuje fanfary i ceremonię wywieszenia flagi. Odwiedź katedrę św. Wita, gdzie przechowywane są czeskie klejnoty koronne i gdzie jest pochowany król Karol IV, ojciec narodu. W pałacu Lobkowiców, w pięknej zabytkowej kawiarni możesz wypić orzeźwiającą i wyśmienitą kawę. Następnie przejdź na plac Małostrański, gdzie będzie czekał na Ciebie minibus. Przejedziesz przez dzielnicę żydowską, po drodze zobaczysz najstarszą synagogę w Europie i dotrzesz na Rynek Starego Miasta – jeden z najstarszych rynków w Pradze. Tam zobaczysz zabytkowy ratusz i zakończyć wycieczkę przy światowej sławy zegarze astronomicznym, którego początki sięgają 1410 roku.

Praga: gra eksploracyjna Starego Miasta i Zamku

8. Praga: gra eksploracyjna Starego Miasta i Zamku

Weź udział w ekscytującej wycieczce z przewodnikiem po praskim Starym Mieście, grając w ekscytującą misję mobilną. Rozwiąż wskazówki i odkryj fascynującą historię ważnych średniowiecznych i nowych katedr, placów i zabytków. Pobierz aplikację i rozpocznij przygodę na Placu Wacława. Następnie udaj się na spacer do zamku, aby zobaczyć wiele głównych atrakcji miasta, w tym Rynek Starego Miasta i Zegar Astronomiczny, Most Karola, Zamek Praski i Bazylikę św. Wita. Podążaj za wskazówkami, które poprowadzą Cię przez wielkie bulwary, kręte brukowane uliczki i najstarsze zamkowe schody, aby odkryć sekretne historie gotyckiej Pragi. Poznaj XIV-wieczną historię Pragi oczami największego średniowiecznego władcy i budowniczego, Karola IV. Skorzystaj ze wskazówek, które poprowadzą Cię z jednego miejsca do drugiego. Każda wskazówka zapewnia dokładne wskazówki, więc nie potrzebujesz mapy, GPS ani przewodnika. Ukończ wycieczkę w około 1,5 godziny, jednak nie ma limitu czasu, dzięki czemu możesz przejść we własnym tempie. Graj jako grupa lub podziel się na mniejsze grupy/drużyny i rywalizuj z innymi. Każda osoba może również grać samodzielnie, odłączyć się od grupy i spotkać się z grupą na koniec wycieczki.

Praga: gra w ucieczkę i wycieczka

9. Praga: gra w ucieczkę i wycieczka

Połącz emocje związane ze zwiedzaniem miasta z zabawą podczas tej pieszej wycieczki po Pradze na smartfonie. Łatwo znajduj atrakcje dzięki funkcji nawigacji w aplikacji. Pobierz aplikację i rozpocznij grę, przechodząc do pierwszej lokalizacji. Użyj obserwacji, logiki, wyobraźni i pracy zespołowej, aby rozwiązać zagadkę w każdym miejscu, zagadki są zawsze trudne. Zatrzymaj aplikację w dowolnym momencie, jeśli chcesz zrobić sobie przerwę, zatrzymać się na kawę lub spędzić trochę więcej czasu na zwiedzaniu jednego z zabytków. Graj w grę we własnym tempie. Rozpocznij swoją wycieczkę od imponującego gotyckiego kościoła św. Henryka i św. Kunhuty! Dowiedz się o Miejskim Domu Reprezentacyjnym, który jest uważany za arcydzieło architektury. Poznaj kościół Najświętszej Marii Panny przed Tynem z jego rzadką architekturą, przypominającą filmy rycerskie i podziwiaj hiszpańską synagogę. Katedra św. Mikołaja sprawi, że zaniemówisz. Odwiedź średniowieczny zegar wieżowy z jego unikalnym motywem. Następnie czeka na Ciebie neogotycki pomnik Arnošta Hähnela, nie zapomnij zrobić zdjęć! Niezrównany Most Karola będzie Twoim kolejnym krokiem. Podziwiaj Kolumnę Świętej Trójcy, ważny pomnik chrześcijaństwa w Pradze. Wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki będzie Katedra Św. Wita symbol całej Pragi !!!

Wycieczka krajoznawcza zabytkowymi samochodami - 1 godzina

10. Wycieczka krajoznawcza zabytkowymi samochodami - 1 godzina

Odkryj urok Pragi podczas naszej 60-minutowej wycieczki klasycznym samochodem. Wsiądź do naszego Mercedesa-Benz 770 i cofnij się w czasie. Zrelaksuj się w naszym kabriolecie i ciesz się pouczającym komentarzem kierowcy. Poprowadzimy Cię obok wszystkich słynnych zabytków miasta. Nasza usługa obejmuje łatwy odbiór z hotelu i transport powrotny bez dodatkowych kosztów. Nasze samochody mają składane dachy, więc pozostaniesz suchy przy każdej pogodzie. Odpoczywaj w komforcie - nasze samochody mają ogrzewanie, więc zimno nie będzie Ci przeszkadzać! Spersonalizuj swoją wycieczkę, wybierając przystanki, które Cię interesują. Zobacz Pragę z bliska, tak jak zrobiłby to miejscowy. Rób tyle zdjęć, ile chcesz, i nie krępuj się poprosić kierowcy o zrobienie Ci zdjęcia. Podczas wycieczki będziesz miał okazję zobaczyć niektóre z najbardziej znanych zabytków i miejsc, takich jak: 1 - Teatr Estates - miejsce światowej premiery Don Giovanniego Mozarta w XVIII wieku 2 - Kościół św. Jiljí - zabytkowy gotycki kościół na Starym Mieście, związany z królem Karolem IV 3 - Ulica Karlova - część historycznego Traktu Królewskiego używanego do koronacji czeskich królów 4 - Nowy Ratusz - secesyjny budynek i centralny ośrodek administracyjny Pragi 5 - Josefov - najmniejsza dzielnica Pragi, dawniej getto żydowskie, znane z zabytków i synagog. 6 - Stara Nowa Synagoga - najstarsza czynna synagoga w Europie, znana z gotyckiego stylu i legendy o Golemie 7 - Rudolfinum - neorenesansowe centrum kulturalne mieszczące Filharmonię Czeską i znane z Sali Dvořáka 8 - Clementinum - siedziba Biblioteki Narodowej, słynąca z rozległej barokowej architektury 9 - Rynek Starego Miasta - historyczne serce Pragi z wieloma zabytkami 10 - Praski zegar astronomiczny - trzeci najstarszy zegar astronomiczny na świecie i najstarszy wciąż działający. 11 - Kościół Matki Bożej przed Tynem - gotycki klejnot Pragi z wysokimi iglicami i słynnymi organami piszczałkowymi 12 - Zamek Praski - największy na świecie starożytny zamek i siedziba czeskich królów i prezydentów 13 - Pałac Schwarzenbergów - renesansowy pałac mieszczący Galerię Narodową i Wojskowy Instytut Historyczny 14 - Praska Loreta - oszałamiający barokowy kompleks na Hradczanach, znany z imponującej architektury 15 - Most Karola - kultowy średniowieczny kamienny most w Pradze, łączący Zamek Praski ze Starym Miastem 16 - Kościół św. Mikołaja - majestatyczny barokowy kościół słynący z monumentalnej architektury i znakomitego projektu artystycznego 17 - Ściana Lennona - historyczny symbol oporu politycznego, obecnie galeria na świeżym powietrzu inspirowana Johnem Lennonem

Liczba znalezionych atrakcji: 70
Sortuj wg::

Kościół św. Mikołaja w Pradze: najlepsze atrakcje w pobliżu

Kościół św. Mikołaja w Pradze: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Kościół św. Mikołaja w Pradze? Kliknij tutaj.

Kościół św. Mikołaja w Pradze: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.1
(819 recenzji)

Brama Miejska obejmowała wycieczkę po mieście przez Stare Miasto do Małej Strany i do Zamku. To dało dobry przegląd. Droga powrotna była pieszo z przewodnikiem miejskim. Bardzo dobrze wyjaśniła, zwróciła uwagę na wiele rzeczy i spełniła życzenia grupy. Jednak muszę też powiedzieć, co mi się nie podobało - organizacja. Nasza niemieckojęzyczna czteroosobowa grupa miała podróżować osobnym minibusem. Ale ponieważ część grupy anglojęzycznej się spóźniła, wsadzono nas do minibusa grupy anglojęzycznej, która już tam była. Tam wyjaśnień udzielano w języku angielskim przez mikrofon i głośnik. Nasz przewodnik miejski musiał mówić w tym samym czasie bez wsparcia technicznego. W rezultacie jej wyjaśnienia były trudne lub niemożliwe do zrozumienia podczas jazdy. Ta sytuacja bardzo wpłynęła na nasze zwiedzanie miasta.

Mieliśmy fajna Panią przewodnik, która bardzo ciekawie opowiadała o Pradze, jej historii i różnych ciekawostkach jadąc busikiem po mieście. Rejs po Wełtawie był fajnym przeżyciem i możliwością zobaczenia miasta od strony rzeki. Trochę byłam zaskoczona, że jako jedyna nie mogłam wybrać się z całą grupą na lunch i zwiedzanie miasta pieszo oraz wspólny rejs. Nie było takiej opcji w ofercie wycieczki a powinna być rozszerzona wersja podana. Szkoda bo miałam fajna grupę ludzi ze Stanów. Dostałam darmowy kupon na rejs który mogłam wykorzystać w trzech dowolnych godzinach. Ogólnie wycieczkę oceniam za bardzo udaną.

Organizatorzy wycieczki byli bardzo dokładni, sympatyczni. Najpierw było zwiedzanie miasta, podczas którego przewodnik opowiadał o mieście. Potem poszliśmy na spacer, gdzie ponownie usłyszeliśmy bardzo szczegółowe informacje o miejscach. Nasz przewodnik opowiedział historię po rosyjsku, co było naprawdę świetne. Dodatkowo przewodnik podpowiadał, jak znaleźć poniższe miejsca i które miejsca warto odwiedzić. Polecam tę wycieczkę, dowiesz się wiele o historii Pragi!

Zdecydowanie ciekawa trasa, której nie można przegapić... nasza przewodniczka, bardzo dobra pani, doskonale znała język angielski i włoski, była bardzo kompetentna i przyjazna.... ocena 10

Bardzo ciekawa wizyta z przemiłym przewodnikiem, który pokazał nam centrum Pragi, rejs był bardzo przyjemny i pozwolił nam zobaczyć zabytki z innej perspektywy. Polecam ten spacer.