Kościół św. Michała w Monachium

Kościół św. Michała w Monachium – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Monachium: najważniejsze atrakcje i wycieczka z przewodnikiem

1. Monachium: najważniejsze atrakcje i wycieczka z przewodnikiem

Poznaj Monachium we własnym tempie podczas tej interaktywnej wycieczki pieszej i interaktywnej, odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z ważnymi atrakcjami miasta i odblokuj ciekawe fakty i legendy. Rozpocznij swoją wycieczkę od Königsplatz. Odwiedź Karolinenplatz z pięknym, ale dziwacznym obeliskiem, który go nadzoruje, i odkryj Odeonsplatz ze wspaniałą salą Odeon. Sfotografuj Max-Joseph-Platz z jego wyjątkową estetyką i podziwiaj Frauenkirche, gubiąc się w jego 2 wysokich wieżach. W takim razie czeka na Ciebie imponujący jezuicki kościół św. Michała. Z Marienplatz kontynuuj swoją piękną podróż do serca Monachium. Podziwiaj Asamkirche. Niech Viktualienmarkt zaostrzy Twój apetyt. Zobacz Isartor, jedną z 4 bram Monachium. Chodź do wszystkich najlepszych punktów orientacyjnych i ukrytych klejnotów oraz rozwiązuj wyzwania. Współpracuj ze swoim zespołem lub rywalizuj z nim, poznając ciekawe fakty i tworząc niezapomniane wspomnienia. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę lokalizacyjną, którą można rozwiązać tylko rozwiązany, jeśli dotrzesz do określonej lokalizacji. Wykorzystaj logikę, wyobraźnię, spostrzegawczość i ducha zespołowego, aby odblokować poprawny kod i odkryć kolejny cel gry w zwiedzanie miasta.

Monachium: piesza wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście z przystankiem na lunch

2. Monachium: piesza wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście z przystankiem na lunch

Cofnij się w czasie, odkrywając historię i historie stojące za Starym Miastem w Monachium podczas tej pieszej wycieczki z przewodnikiem. Odkryj sekrety tej bogatej kulturowo stolicy Bawarii. Dowiedz się, gdzie robić zakupy jak miejscowy mieszkaniec, zatrzymując się na targu rolnym. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w Karlstor, imponującej średniowiecznej bramie miejskiej. Posłuchaj, jak Twój przewodnik odkrywa historyczne korzenie tego miasta, którego początki sięgają 800 roku. Zobacz najważniejsze zabytki z zewnątrz, takie jak Marienplatz i Kościół Frauenkirche, napotykając jednocześnie kilka ukrytych klejnotów. Zanurz się w fascynujące historie o rodzinie królewskiej, religii, wojnie i pokoju, aby uzyskać wgląd w różnorodną przeszłość Monachium. Odwiedź tętniący życiem targ rolniczy w centrum Monachium (Viktualienmarkt), aby zobaczyć stoiska z wyśmienitym jedzeniem. Kup lokalne jedzenie z przystankiem na przekąskę po drodze. Posłuchaj od swojego przewodnika o browarniczym dziedzictwie Monachium i uzyskaj rekomendacje dotyczące najlepszych browarów. Zakończ swój pobyt w słynnym na całym świecie Hofbräuhaus, gdzie zatrzymasz się po wycieczce, aby delektować się gigantycznymi piwami i tradycyjną kuchnią bawarską.

Monachium: Straszna wycieczka z aktorami w języku NIEMIECKIM

3. Monachium: Straszna wycieczka z aktorami w języku NIEMIECKIM

Dokładnie zbadane fakty i zabawne historie zostaną odtworzone przez profesjonalnych aktorów. Zabierają gości w podróż do dawno zapomnianego świata pełnego żyć i losów. Podczas tej wycieczki historia miasta staje się żywa i namacalna. Katy, dziwki i czarownice – co łączyło te trzy „zawody” w Monachium? Cóż, kaci nie tylko zajmowali się salami tortur czy na kopcu szubienicy, ale byli też alfonsami! Ta popularna wycieczka piesza koncentruje się wokół polowań na czarownice, prostytucji, tortur i egzekucji. Dlaczego na przykład czarownice latają na miotłach? Dlaczego miejsce egzekucji znajdowało się poza miastem? I dlaczego prostytucja nie istnieje już w historycznym centrum od lat 70.? Ta piesza wycieczka rozpoczyna się przy Neuhauser Tor, gdzie przestępcy byli prowadzeni na egzekucję poza miasto. Przechodząc przez zabytkową Salzstraße docieramy do dawnej szkoły jezuickiej z czasów polowań na czarownice. Spór między księżną Renatą a jezuitą księdzem Ignacym przenosi nas z powrotem w mroczny XVI wiek: Kiedy podczas budowy kościoła św. ”. Ale stracono nie tylko czarownice: w Schöner Turm usłyszysz smutną historię nieszczęsnego złotnika. Silny podmuch wiatru zaprowadzi Cię do symbolu Monachium, Frauenkirche, gdzie spotkasz samego Księcia Ciemności: Dowiesz się, dlaczego diabeł pomógł mistrzowi budowniczemu wznieść kościół i dlaczego jest tu tak wietrznie, a także transcendentalne pytanie o rozmiar buta diabła. Po drodze usłyszysz opowieści o czarownicach o eliksirach, przejażdżkach na miotłach, językach ropuch i dłoniach dzieci, aż dotrzesz do wspaniałego ratusza, gdzie czeka na nas alchemik Marco Bragadino. Rzekomy złotnik próbuje nas rozgrzać swoją sztuką. W kościele św. Piotra poznajemy codzienne życie kata, jak wyglądał, dlaczego najlepiej go unikać czy jak zdobyć powroz szubienicy. Będziemy także świadkami ucieczki pięknej kobiety przed pewną śmiercią. Pod starym ratuszem przejdziemy przez dawną salę tortur, słuchając makabrycznych opowieści. Platzl był domem monachijskiej dzielnicy czerwonych latarni aż do Igrzysk Olimpijskich w 1972 roku. To, o czym Spider Murphy Gang śpiewał w „Skandal im Sperrbezirk”, to historia Monachium: w czystym, przyzwoitym „kosmopolitycznym mieście z sercem” nie było miejsca już dla Rosi i jej kolegów.

Monachium: Pierwszy spacer odkrywczy i piesza wycieczka po czytaniu

4. Monachium: Pierwszy spacer odkrywczy i piesza wycieczka po czytaniu

Przejdź się piękną trasą miasta, odkryj ukryte skarby i odwiedź ponad 10 najważniejszych atrakcji i miejsc. Poznaj wstępne informacje o każdym miejscu i ogólnie ciekawe historie o mieście. Pobierz aplikację „World City Trail” ze sklepu i zaloguj się. Przeczytaj instrukcję i udaj się do lokacji startowej. Odblokuj zdjęcia zewnętrznej i wewnętrznej części lokalizacji. Przeczytaj informacje na temat atrakcji i kontynuuj marsz do kolejnego punktu kontrolnego. Zapisz, co Ci się podobało, a co nie, i stwórz swoją listę życzeń na kolejne dni! Rozpocznij spacer w dowolnym momencie, bez harmonogramu. Zatrzymaj go na lunch, wypij drinka, odwiedź wybraną atrakcję i kontynuuj później lub nawet innego dnia. Dzięki funkcji map nigdy się nie zgubisz. Po pobraniu aplikacji rozpocznij swoją wycieczkę od Königsplatz, centrum Monachium i jednego z najsłynniejszych placów na świecie. Odwiedź Karolinenplatz z pięknym obeliskiem i odkryj Odeonsplatz ze wspaniałą Salą Odeon. Będziesz miał okazję kliknąć zdjęcia Max-Joseph-Platz z jego wyjątkową estetyką i podziwiać Kościół Frauenkirche, zatracając się w jego dwóch wysokich wieżach. Następnie zobacz kościół św. Michała i kontynuuj swoją piękną podróż do słynnego Viktualienmarkt. Podziwiaj kościół Asamkirche i wspaniały Isartor (gdzie kończy się wycieczka), jedną z czterech bram Monachium. Podczas wycieczki możesz w dowolnej chwili zatrzymać aplikację, aby zrobić sobie przerwę lub spędzić więcej czasu na zwiedzaniu. Poznaj historie i legendy miejskie (nie jest to wycieczka audio) związane z miastem lub jego zabytkami. Ciesz się wycieczką z przyjaciółmi i rodziną i poznaj miasto podczas wędrówki.

Monachium: Escape Game i wycieczka

5. Monachium: Escape Game i wycieczka

Połącz emocje związane ze zwiedzaniem miasta z zabawą polegającą na ucieczce na świeżym powietrzu podczas tej pieszej wycieczki po Monachium na smartfonie z przewodnikiem. Z łatwością znajduj atrakcje dzięki funkcji nawigacji w aplikacji. Pobierz aplikację i rozpocznij grę, przechodząc do pierwszej lokalizacji. Użyj obserwacji, logiki, wyobraźni i pracy zespołowej, aby rozwiązać zagadkę w każdym miejscu, zagadki są zawsze trudne. Zatrzymaj aplikację w dowolnym momencie, jeśli chcesz zrobić sobie przerwę, zatrzymać się na kawę lub spędzić więcej czasu na zwiedzaniu któregoś z zabytków. Graj w grę we własnym tempie. Rozpocznij swoją wycieczkę od Königsplatz. Odwiedź Karolinenplatz z pięknym, ale dziwacznym obeliskiem, który go nadzoruje, i odkryj Odeonsplatz ze wspaniałą Salą Odeon. Sfotografuj Max-Joseph-Platz z jego wyjątkową estetyką i podziwiaj Kościół Frauenkirche, zatracając się w jego 2 wysokich wieżach. W takim razie czeka na Ciebie imponujący kościół jezuicki św. Michała. Z Marienplatz kontynuuj swoją piękną podróż do serca Monachium. Podziwiaj Asamkirche. Niech Viktualienmarkt zaostrzy Twój apetyt. Zobacz Isartor, jedną z 4 bram Monachium.

Monachium: Wycieczka z przewodnikiem po Scavenger Hunt

6. Monachium: Wycieczka z przewodnikiem po Scavenger Hunt

Przeżyj ekscytującą wycieczkę po starym mieście w Monachium w wyjątkowy sposób. Rozwiązuj zagadki i podążaj za wskazówkami z ponumerowanych kopert, aby odkryć kolejną atrakcję Monachium. Uzyskaj wiele ogólnych informacji na temat zabytków lub historii miasta. Zacznij od dworca głównego i zwiedzaj Karlstor przy słynnym Stachus, halę obywatelską (Bürgersaal) i kościół św. Michała (Kirche St. Michael) na Neuhauser Straße między innymi. Kontynuuj do słynnego Frauenkirche, Marienplatz ze starym (Altes Rathaus) i nowym ratuszem (Neues Rathaus) oraz Viktualienmarkt. Ułóż układankę dla siebie i swojej rodziny w całym mieście i uzyskaj obszerne informacje o historii stolicy Bawarii na różne sposoby.

Monachium: Wycieczka piesza po Starym Mieście - audioprzewodnik

7. Monachium: Wycieczka piesza po Starym Mieście - audioprzewodnik

Chwyć telefon i przygotuj się na zwiedzanie Monachium podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem audio. Spaceruj po Starym Mieście i zobacz jego najbardziej charakterystyczne atrakcje, w tym tętniący życiem targ wiktuałów, kościół św. Piotra i wiele innych. Podłącz słuchawki, otwórz aplikację i rozpocznij eksplorację. Skorzystaj z wyjątkowej funkcji nawigacji aplikacji i wybierz jedną z sugerowanych tras spacerowych. Posłuchaj przewodnika audio i zanurz się w historii i kulturze Monachium. Zobacz popularne atrakcje, takie jak Mariensäule położona w centrum Marienplatz lub Kościół św. Michała, i dowiedz się o każdej z nich z interesującego komentarza. Możesz wstrzymać wycieczkę i zrobić sobie przerwę, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. Następnie, kiedy będziesz gotowy, wybierz następną trasę, wskaż swoje ulubione zabytki i kontynuuj zwiedzanie Monachium.

Monachium: Prywatna 2-godzinna wycieczka z historykiem sztuki

8. Monachium: Prywatna 2-godzinna wycieczka z historykiem sztuki

Król Ludwik I i jego architekt Klenze wywarli znaczący wpływ na sztukę w Monachium. Ludwigowi przypisuje się powiedzenie, że nikt nie może twierdzić, że zna Niemcy, jeśli nie widział Monachium. Niemniej jednak Monachium to nie tylko klasyczne miasto króla Ludwika, ale także szczycące się żywą artystyczną przeszłością i ciekawą „historią sztuki” od czasu jego powstania w średniowieczu. Czy to architektura, malarstwo czy rzeźba – wszystkie formy sztuki są wplecione w historię miasta. Odkryj tę sieć i poznaj miasto z perspektywy historii sztuki. Najlepszym sposobem podejścia do dzieł sztuki jest rozmowa o nich. Niewielki rozmiar grupy daje wystarczającą możliwość wymiany poglądów i zadawania pytań. Dla każdej atrakcji dowiesz się o znaczeniu dzieła sztuki. Podczas tej prywatnej wycieczki po Monachium masz również swobodę wyboru miejsc, które chcesz odwiedzić. Proponowane wycieczki: - Königsplatz z Gliptoteką, Propylejami i Kolekcją Antyków - Obszar muzealny z Alte Pinakothek, Neue Pinakothek i Pinakothek der Moderne - Odeonsplatz z monachijską rezydencją, Feldherrnhalle, kościołem Theatine i Hofgarten - Zwiedzanie kościołów z kościołami Asam, kościołami św. Piotra, Frauenkirche, kościołami św. Michała, Bürgersaalkirche i kościołem Świętej Trójcy - Zwiedzanie pałacu z pałacem Nymphenburg lub pałacem Schleissheim - Zwiedzanie starego miasta z Heinrichsstadt i Ludwigsstadt

Monachium: Prywatna wycieczka piesza po Starym Mieście

9. Monachium: Prywatna wycieczka piesza po Starym Mieście

Dołącz do tej ekskluzywnej pieszej wycieczki, aby zobaczyć najważniejsze atrakcje Starego Miasta w Monachium, w tym piękne historyczne budynki, pomniki i ukryte klejnoty. Odwiedź najważniejsze atrakcje miasta z prywatnym przewodnikiem, który jest mistrzem opowiadania historii. Odkryj fakty historyczne, anegdoty kulturowe i miejskie legendy o Monachium, Bawarii i Niemczech. Rozpocznij swoją 2-godzinną pieszą wycieczkę z przewodnikiem po Marienplatz, średniowiecznym placu miejskim ze wspaniałym Nowym Ratuszem, złotą statuą Mariensäule i Altes Rathaus (Ratusz Staromiejski). Wejdź do kościoła św. Piotra, najstarszego kościoła w mieście, którego historia sięga jeszcze przed oficjalnym założeniem miasta. Odwiedź także Asamkirche, aby podziwiać jego bogate, barokowe wnętrze pokryte złotem, freskami i sztukaterią. Podziwiaj bogate wnętrza kościoła św. Michała i dowiedz się o triumfie katolicyzmu w Bawarii w okresie kontrreformacji. Ta wycieczka to wszystko, czego potrzebujesz, aby odkryć najważniejsze informacje o Monachium oraz jego bogatej historii i kulturze. Wydłużona 3-godzinna wycieczka obejmuje wizytę w Frauenkirche, znanym również jako katedra w Monachium. Podziwiaj jego wspaniałą architekturę i sztukę sakralną, w tym Wniebowzięcie Marii, ołtarz autorstwa Petera Candida, i dowiedz się o pochowanych tu członkach dynastii Wittelsbachów. Rozszerzona trasa piesza obejmuje również dodatkowe atrakcje, takie jak zabytkowe bramy miejskie Sendlinger Tor i Karlstor, fontanna Wittelsbacha, promenada i pomnik Michaela Jacksona. Wybierz opcję 4-godzinną, aby odkryć również najważniejsze atrakcje Odeonsplatz, dużego placu powstałego na początku XIX wieku. Posłuchaj niesławnej historii puczu w Beer Hall w 1923 roku. Wejdź do kościoła Theatine, aby podziwiać jego rokokowe wnętrza z pięknym ołtarzem głównym, rzeźbionymi kolumnami, posągami oraz wspaniałymi i imponującymi sztukateriami. Zobacz monachijską rezydencję i wspaniałą Bawarską Operę Państwową. Dołącz do 6-godzinnej wycieczki, aby odwiedzić także główną atrakcję miasta - Residenz! Poznaj cały królewski kompleks pałacowo-ogrodowy, w tym Muzeum i Skarbiec Residenz. Podziwiaj bogatą architekturę i sztukę w Galerii Przodków, Gabinecie Porcelany, Kaplicy Dworskiej i Apartamentach Królewskich. Dowiedz się więcej o byłych królach Bawarii i odkryj królewskie skarby, w tym drogie klejnoty, wyroby złotnicze, porcelanę i wiele innych.

Monachium: podkreśla prywatną wycieczkę rowerową z licencjonowanym przewodnikiem

10. Monachium: podkreśla prywatną wycieczkę rowerową z licencjonowanym przewodnikiem

Wskocz na rower i odkryj historyczne, kulturowe i architektoniczne atrakcje Monachium z 5-gwiazdkowym prywatnym przewodnikiem, który zna najlepsze trasy rowerowe. Unikaj dużych tłumów i ruchu podczas zwiedzania Starego Miasta, Dzielnicy Muzeów, Ogrodu Angielskiego i innych wspaniałych miejsc przyrodniczych. Zakochaj się w mieście jak nigdy dotąd! 2-godzinna wycieczka obejmuje łatwą trasę rowerową, która jest odpowiednia dla wszystkich poziomów sprawności. Po wybraniu odpowiedniego roweru dla siebie w wypożyczalni rowerów, podążaj za swoim prywatnym przewodnikiem po Marienplatz, tętniącym życiem sercu monachijskiego Starego Miasta, z Ratuszem Nowego i Ratusza Staromiejskiego. Zobacz także słynną XVI-wieczną piwiarnię Hofbräuhaus i św. Piotra, najstarszy kościół w mieście, i zatrzymaj się na 200-letnim targu wiktuałów. Na każdym kroku odkryjesz historyczne budynki i pomniki, takie jak średniowieczna brama miejska Sendlinger Tor, ozdobny Asamkirche, kościół św. Michała i Frauenkirche (katedra monachijska). Przejedź obok wspaniałej Residenze i Opery Narodowej do Odeonsplatz i zanurz się w złożonej historii Monachium. Wybierz 4-godzinną wycieczkę, aby odkryć więcej zabytków i ukrytych klejnotów Monachium. Ta rozszerzona trasa rowerowa obejmuje dodatkowe atrakcje, takie jak fontanna Wittelsbacha na Maximiliansplatz, Pałac Sprawiedliwości w Alter Botanischer Garten oraz niesamowite neoklasyczne pomniki i muzea na Königsplatz. Odkryj atrakcje dzielnicy muzeów i jedź wzdłuż Ludwigstraße, królewskiego bulwaru ze wspaniałą architekturą i słynnym XIX-wiecznym łukiem triumfalnym Siegestor. Zmierz się z 6-godzinną wycieczką, aby uzyskać najbardziej intensywne wrażenia. Ta wycieczka rowerowa obejmuje najlepsze zabytki i miejsca natury w Monachium. Nie ma lepszego miejsca do zwiedzania na rowerze niż rozległy XVIII-wieczny park miejski znany jako Ogród Angielski, w którym znajdziesz atrakcje, takie jak replika greckiej świątyni i malownicza rzeka Eisbach. Możesz nawet spotkać nagich plażowiczów! Przejedź przez Isar, główną rzekę Monachium, aby cieszyć się jazdą na rowerze po cichej, mieszkalnej dzielnicy oraz parku Maximilianeum, siedziby bawarskiego parlamentu. Będzie nawet czas na krótką przerwę i lokalną przekąskę (na własny koszt).

Liczba znalezionych atrakcji: 21
Sortuj wg::

Kościół św. Michała w Monachium: najlepsze atrakcje w pobliżu

Kościół św. Michała w Monachium – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Monachium: najważniejsze atrakcje i wycieczka z przewodnikiem

Monachium: najważniejsze atrakcje i wycieczka z przewodnikiem

Poznaj Monachium we własnym tempie podczas tej interaktywnej wycieczki pieszej i interaktywnej, odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z ważnymi atrakcjami miasta i odblokuj ciekawe fakty i legendy. Rozpocznij swoją wycieczkę od Königsplatz. Odwiedź Karolinenplatz z pięknym, ale dziwacznym obeliskiem, który go nadzoruje, i odkryj Odeonsplatz ze wspaniałą salą Odeon. Sfotografuj Max-Joseph-Platz z jego wyjątkową estetyką i podziwiaj Frauenkirche, gubiąc się w jego 2 wysokich wieżach. W takim razie czeka na Ciebie imponujący jezuicki kościół św. Michała. Z Marienplatz kontynuuj swoją piękną podróż do serca Monachium. Podziwiaj Asamkirche. Niech Viktualienmarkt zaostrzy Twój apetyt. Zobacz Isartor, jedną z 4 bram Monachium. Chodź do wszystkich najlepszych punktów orientacyjnych i ukrytych klejnotów oraz rozwiązuj wyzwania. Współpracuj ze swoim zespołem lub rywalizuj z nim, poznając ciekawe fakty i tworząc niezapomniane wspomnienia. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę lokalizacyjną, którą można rozwiązać tylko rozwiązany, jeśli dotrzesz do określonej lokalizacji. Wykorzystaj logikę, wyobraźnię, spostrzegawczość i ducha zespołowego, aby odblokować poprawny kod i odkryć kolejny cel gry w zwiedzanie miasta.

Monachium: piesza wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście z przystankiem na lunch

Monachium: piesza wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście z przystankiem na lunch

Cofnij się w czasie, odkrywając historię i historie stojące za Starym Miastem w Monachium podczas tej pieszej wycieczki z przewodnikiem. Odkryj sekrety tej bogatej kulturowo stolicy Bawarii. Dowiedz się, gdzie robić zakupy jak miejscowy mieszkaniec, zatrzymując się na targu rolnym. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w Karlstor, imponującej średniowiecznej bramie miejskiej. Posłuchaj, jak Twój przewodnik odkrywa historyczne korzenie tego miasta, którego początki sięgają 800 roku. Zobacz najważniejsze zabytki z zewnątrz, takie jak Marienplatz i Kościół Frauenkirche, napotykając jednocześnie kilka ukrytych klejnotów. Zanurz się w fascynujące historie o rodzinie królewskiej, religii, wojnie i pokoju, aby uzyskać wgląd w różnorodną przeszłość Monachium. Odwiedź tętniący życiem targ rolniczy w centrum Monachium (Viktualienmarkt), aby zobaczyć stoiska z wyśmienitym jedzeniem. Kup lokalne jedzenie z przystankiem na przekąskę po drodze. Posłuchaj od swojego przewodnika o browarniczym dziedzictwie Monachium i uzyskaj rekomendacje dotyczące najlepszych browarów. Zakończ swój pobyt w słynnym na całym świecie Hofbräuhaus, gdzie zatrzymasz się po wycieczce, aby delektować się gigantycznymi piwami i tradycyjną kuchnią bawarską.

Monachium: Straszna wycieczka z aktorami w języku NIEMIECKIM

Monachium: Straszna wycieczka z aktorami w języku NIEMIECKIM

Dokładnie zbadane fakty i zabawne historie zostaną odtworzone przez profesjonalnych aktorów. Zabierają gości w podróż do dawno zapomnianego świata pełnego żyć i losów. Podczas tej wycieczki historia miasta staje się żywa i namacalna. Katy, dziwki i czarownice – co łączyło te trzy „zawody” w Monachium? Cóż, kaci nie tylko zajmowali się salami tortur czy na kopcu szubienicy, ale byli też alfonsami! Ta popularna wycieczka piesza koncentruje się wokół polowań na czarownice, prostytucji, tortur i egzekucji. Dlaczego na przykład czarownice latają na miotłach? Dlaczego miejsce egzekucji znajdowało się poza miastem? I dlaczego prostytucja nie istnieje już w historycznym centrum od lat 70.? Ta piesza wycieczka rozpoczyna się przy Neuhauser Tor, gdzie przestępcy byli prowadzeni na egzekucję poza miasto. Przechodząc przez zabytkową Salzstraße docieramy do dawnej szkoły jezuickiej z czasów polowań na czarownice. Spór między księżną Renatą a jezuitą księdzem Ignacym przenosi nas z powrotem w mroczny XVI wiek: Kiedy podczas budowy kościoła św. ”. Ale stracono nie tylko czarownice: w Schöner Turm usłyszysz smutną historię nieszczęsnego złotnika. Silny podmuch wiatru zaprowadzi Cię do symbolu Monachium, Frauenkirche, gdzie spotkasz samego Księcia Ciemności: Dowiesz się, dlaczego diabeł pomógł mistrzowi budowniczemu wznieść kościół i dlaczego jest tu tak wietrznie, a także transcendentalne pytanie o rozmiar buta diabła. Po drodze usłyszysz opowieści o czarownicach o eliksirach, przejażdżkach na miotłach, językach ropuch i dłoniach dzieci, aż dotrzesz do wspaniałego ratusza, gdzie czeka na nas alchemik Marco Bragadino. Rzekomy złotnik próbuje nas rozgrzać swoją sztuką. W kościele św. Piotra poznajemy codzienne życie kata, jak wyglądał, dlaczego najlepiej go unikać czy jak zdobyć powroz szubienicy. Będziemy także świadkami ucieczki pięknej kobiety przed pewną śmiercią. Pod starym ratuszem przejdziemy przez dawną salę tortur, słuchając makabrycznych opowieści. Platzl był domem monachijskiej dzielnicy czerwonych latarni aż do Igrzysk Olimpijskich w 1972 roku. To, o czym Spider Murphy Gang śpiewał w „Skandal im Sperrbezirk”, to historia Monachium: w czystym, przyzwoitym „kosmopolitycznym mieście z sercem” nie było miejsca już dla Rosi i jej kolegów.

Monachium: Pierwszy spacer odkrywczy i piesza wycieczka po czytaniu

Monachium: Pierwszy spacer odkrywczy i piesza wycieczka po czytaniu

Przejdź się piękną trasą miasta, odkryj ukryte skarby i odwiedź ponad 10 najważniejszych atrakcji i miejsc. Poznaj wstępne informacje o każdym miejscu i ogólnie ciekawe historie o mieście. Pobierz aplikację „World City Trail” ze sklepu i zaloguj się. Przeczytaj instrukcję i udaj się do lokacji startowej. Odblokuj zdjęcia zewnętrznej i wewnętrznej części lokalizacji. Przeczytaj informacje na temat atrakcji i kontynuuj marsz do kolejnego punktu kontrolnego. Zapisz, co Ci się podobało, a co nie, i stwórz swoją listę życzeń na kolejne dni! Rozpocznij spacer w dowolnym momencie, bez harmonogramu. Zatrzymaj go na lunch, wypij drinka, odwiedź wybraną atrakcję i kontynuuj później lub nawet innego dnia. Dzięki funkcji map nigdy się nie zgubisz. Po pobraniu aplikacji rozpocznij swoją wycieczkę od Königsplatz, centrum Monachium i jednego z najsłynniejszych placów na świecie. Odwiedź Karolinenplatz z pięknym obeliskiem i odkryj Odeonsplatz ze wspaniałą Salą Odeon. Będziesz miał okazję kliknąć zdjęcia Max-Joseph-Platz z jego wyjątkową estetyką i podziwiać Kościół Frauenkirche, zatracając się w jego dwóch wysokich wieżach. Następnie zobacz kościół św. Michała i kontynuuj swoją piękną podróż do słynnego Viktualienmarkt. Podziwiaj kościół Asamkirche i wspaniały Isartor (gdzie kończy się wycieczka), jedną z czterech bram Monachium. Podczas wycieczki możesz w dowolnej chwili zatrzymać aplikację, aby zrobić sobie przerwę lub spędzić więcej czasu na zwiedzaniu. Poznaj historie i legendy miejskie (nie jest to wycieczka audio) związane z miastem lub jego zabytkami. Ciesz się wycieczką z przyjaciółmi i rodziną i poznaj miasto podczas wędrówki.

Monachium: Escape Game i wycieczka

Monachium: Escape Game i wycieczka

Połącz emocje związane ze zwiedzaniem miasta z zabawą polegającą na ucieczce na świeżym powietrzu podczas tej pieszej wycieczki po Monachium na smartfonie z przewodnikiem. Z łatwością znajduj atrakcje dzięki funkcji nawigacji w aplikacji. Pobierz aplikację i rozpocznij grę, przechodząc do pierwszej lokalizacji. Użyj obserwacji, logiki, wyobraźni i pracy zespołowej, aby rozwiązać zagadkę w każdym miejscu, zagadki są zawsze trudne. Zatrzymaj aplikację w dowolnym momencie, jeśli chcesz zrobić sobie przerwę, zatrzymać się na kawę lub spędzić więcej czasu na zwiedzaniu któregoś z zabytków. Graj w grę we własnym tempie. Rozpocznij swoją wycieczkę od Königsplatz. Odwiedź Karolinenplatz z pięknym, ale dziwacznym obeliskiem, który go nadzoruje, i odkryj Odeonsplatz ze wspaniałą Salą Odeon. Sfotografuj Max-Joseph-Platz z jego wyjątkową estetyką i podziwiaj Kościół Frauenkirche, zatracając się w jego 2 wysokich wieżach. W takim razie czeka na Ciebie imponujący kościół jezuicki św. Michała. Z Marienplatz kontynuuj swoją piękną podróż do serca Monachium. Podziwiaj Asamkirche. Niech Viktualienmarkt zaostrzy Twój apetyt. Zobacz Isartor, jedną z 4 bram Monachium.

Monachium: Wycieczka z przewodnikiem po Scavenger Hunt

Monachium: Wycieczka z przewodnikiem po Scavenger Hunt

Przeżyj ekscytującą wycieczkę po starym mieście w Monachium w wyjątkowy sposób. Rozwiązuj zagadki i podążaj za wskazówkami z ponumerowanych kopert, aby odkryć kolejną atrakcję Monachium. Uzyskaj wiele ogólnych informacji na temat zabytków lub historii miasta. Zacznij od dworca głównego i zwiedzaj Karlstor przy słynnym Stachus, halę obywatelską (Bürgersaal) i kościół św. Michała (Kirche St. Michael) na Neuhauser Straße między innymi. Kontynuuj do słynnego Frauenkirche, Marienplatz ze starym (Altes Rathaus) i nowym ratuszem (Neues Rathaus) oraz Viktualienmarkt. Ułóż układankę dla siebie i swojej rodziny w całym mieście i uzyskaj obszerne informacje o historii stolicy Bawarii na różne sposoby.

Monachium: Wycieczka piesza po Starym Mieście - audioprzewodnik

Monachium: Wycieczka piesza po Starym Mieście - audioprzewodnik

Chwyć telefon i przygotuj się na zwiedzanie Monachium podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem audio. Spaceruj po Starym Mieście i zobacz jego najbardziej charakterystyczne atrakcje, w tym tętniący życiem targ wiktuałów, kościół św. Piotra i wiele innych. Podłącz słuchawki, otwórz aplikację i rozpocznij eksplorację. Skorzystaj z wyjątkowej funkcji nawigacji aplikacji i wybierz jedną z sugerowanych tras spacerowych. Posłuchaj przewodnika audio i zanurz się w historii i kulturze Monachium. Zobacz popularne atrakcje, takie jak Mariensäule położona w centrum Marienplatz lub Kościół św. Michała, i dowiedz się o każdej z nich z interesującego komentarza. Możesz wstrzymać wycieczkę i zrobić sobie przerwę, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. Następnie, kiedy będziesz gotowy, wybierz następną trasę, wskaż swoje ulubione zabytki i kontynuuj zwiedzanie Monachium.

Monachium: Prywatna 2-godzinna wycieczka z historykiem sztuki

Monachium: Prywatna 2-godzinna wycieczka z historykiem sztuki

Król Ludwik I i jego architekt Klenze wywarli znaczący wpływ na sztukę w Monachium. Ludwigowi przypisuje się powiedzenie, że nikt nie może twierdzić, że zna Niemcy, jeśli nie widział Monachium. Niemniej jednak Monachium to nie tylko klasyczne miasto króla Ludwika, ale także szczycące się żywą artystyczną przeszłością i ciekawą „historią sztuki” od czasu jego powstania w średniowieczu. Czy to architektura, malarstwo czy rzeźba – wszystkie formy sztuki są wplecione w historię miasta. Odkryj tę sieć i poznaj miasto z perspektywy historii sztuki. Najlepszym sposobem podejścia do dzieł sztuki jest rozmowa o nich. Niewielki rozmiar grupy daje wystarczającą możliwość wymiany poglądów i zadawania pytań. Dla każdej atrakcji dowiesz się o znaczeniu dzieła sztuki. Podczas tej prywatnej wycieczki po Monachium masz również swobodę wyboru miejsc, które chcesz odwiedzić. Proponowane wycieczki: - Königsplatz z Gliptoteką, Propylejami i Kolekcją Antyków - Obszar muzealny z Alte Pinakothek, Neue Pinakothek i Pinakothek der Moderne - Odeonsplatz z monachijską rezydencją, Feldherrnhalle, kościołem Theatine i Hofgarten - Zwiedzanie kościołów z kościołami Asam, kościołami św. Piotra, Frauenkirche, kościołami św. Michała, Bürgersaalkirche i kościołem Świętej Trójcy - Zwiedzanie pałacu z pałacem Nymphenburg lub pałacem Schleissheim - Zwiedzanie starego miasta z Heinrichsstadt i Ludwigsstadt

Monachium: Prywatna wycieczka piesza po Starym Mieście

Monachium: Prywatna wycieczka piesza po Starym Mieście

Dołącz do tej ekskluzywnej pieszej wycieczki, aby zobaczyć najważniejsze atrakcje Starego Miasta w Monachium, w tym piękne historyczne budynki, pomniki i ukryte klejnoty. Odwiedź najważniejsze atrakcje miasta z prywatnym przewodnikiem, który jest mistrzem opowiadania historii. Odkryj fakty historyczne, anegdoty kulturowe i miejskie legendy o Monachium, Bawarii i Niemczech. Rozpocznij swoją 2-godzinną pieszą wycieczkę z przewodnikiem po Marienplatz, średniowiecznym placu miejskim ze wspaniałym Nowym Ratuszem, złotą statuą Mariensäule i Altes Rathaus (Ratusz Staromiejski). Wejdź do kościoła św. Piotra, najstarszego kościoła w mieście, którego historia sięga jeszcze przed oficjalnym założeniem miasta. Odwiedź także Asamkirche, aby podziwiać jego bogate, barokowe wnętrze pokryte złotem, freskami i sztukaterią. Podziwiaj bogate wnętrza kościoła św. Michała i dowiedz się o triumfie katolicyzmu w Bawarii w okresie kontrreformacji. Ta wycieczka to wszystko, czego potrzebujesz, aby odkryć najważniejsze informacje o Monachium oraz jego bogatej historii i kulturze. Wydłużona 3-godzinna wycieczka obejmuje wizytę w Frauenkirche, znanym również jako katedra w Monachium. Podziwiaj jego wspaniałą architekturę i sztukę sakralną, w tym Wniebowzięcie Marii, ołtarz autorstwa Petera Candida, i dowiedz się o pochowanych tu członkach dynastii Wittelsbachów. Rozszerzona trasa piesza obejmuje również dodatkowe atrakcje, takie jak zabytkowe bramy miejskie Sendlinger Tor i Karlstor, fontanna Wittelsbacha, promenada i pomnik Michaela Jacksona. Wybierz opcję 4-godzinną, aby odkryć również najważniejsze atrakcje Odeonsplatz, dużego placu powstałego na początku XIX wieku. Posłuchaj niesławnej historii puczu w Beer Hall w 1923 roku. Wejdź do kościoła Theatine, aby podziwiać jego rokokowe wnętrza z pięknym ołtarzem głównym, rzeźbionymi kolumnami, posągami oraz wspaniałymi i imponującymi sztukateriami. Zobacz monachijską rezydencję i wspaniałą Bawarską Operę Państwową. Dołącz do 6-godzinnej wycieczki, aby odwiedzić także główną atrakcję miasta - Residenz! Poznaj cały królewski kompleks pałacowo-ogrodowy, w tym Muzeum i Skarbiec Residenz. Podziwiaj bogatą architekturę i sztukę w Galerii Przodków, Gabinecie Porcelany, Kaplicy Dworskiej i Apartamentach Królewskich. Dowiedz się więcej o byłych królach Bawarii i odkryj królewskie skarby, w tym drogie klejnoty, wyroby złotnicze, porcelanę i wiele innych.

Monachium: podkreśla prywatną wycieczkę rowerową z licencjonowanym przewodnikiem

Monachium: podkreśla prywatną wycieczkę rowerową z licencjonowanym przewodnikiem

Wskocz na rower i odkryj historyczne, kulturowe i architektoniczne atrakcje Monachium z 5-gwiazdkowym prywatnym przewodnikiem, który zna najlepsze trasy rowerowe. Unikaj dużych tłumów i ruchu podczas zwiedzania Starego Miasta, Dzielnicy Muzeów, Ogrodu Angielskiego i innych wspaniałych miejsc przyrodniczych. Zakochaj się w mieście jak nigdy dotąd! 2-godzinna wycieczka obejmuje łatwą trasę rowerową, która jest odpowiednia dla wszystkich poziomów sprawności. Po wybraniu odpowiedniego roweru dla siebie w wypożyczalni rowerów, podążaj za swoim prywatnym przewodnikiem po Marienplatz, tętniącym życiem sercu monachijskiego Starego Miasta, z Ratuszem Nowego i Ratusza Staromiejskiego. Zobacz także słynną XVI-wieczną piwiarnię Hofbräuhaus i św. Piotra, najstarszy kościół w mieście, i zatrzymaj się na 200-letnim targu wiktuałów. Na każdym kroku odkryjesz historyczne budynki i pomniki, takie jak średniowieczna brama miejska Sendlinger Tor, ozdobny Asamkirche, kościół św. Michała i Frauenkirche (katedra monachijska). Przejedź obok wspaniałej Residenze i Opery Narodowej do Odeonsplatz i zanurz się w złożonej historii Monachium. Wybierz 4-godzinną wycieczkę, aby odkryć więcej zabytków i ukrytych klejnotów Monachium. Ta rozszerzona trasa rowerowa obejmuje dodatkowe atrakcje, takie jak fontanna Wittelsbacha na Maximiliansplatz, Pałac Sprawiedliwości w Alter Botanischer Garten oraz niesamowite neoklasyczne pomniki i muzea na Königsplatz. Odkryj atrakcje dzielnicy muzeów i jedź wzdłuż Ludwigstraße, królewskiego bulwaru ze wspaniałą architekturą i słynnym XIX-wiecznym łukiem triumfalnym Siegestor. Zmierz się z 6-godzinną wycieczką, aby uzyskać najbardziej intensywne wrażenia. Ta wycieczka rowerowa obejmuje najlepsze zabytki i miejsca natury w Monachium. Nie ma lepszego miejsca do zwiedzania na rowerze niż rozległy XVIII-wieczny park miejski znany jako Ogród Angielski, w którym znajdziesz atrakcje, takie jak replika greckiej świątyni i malownicza rzeka Eisbach. Możesz nawet spotkać nagich plażowiczów! Przejedź przez Isar, główną rzekę Monachium, aby cieszyć się jazdą na rowerze po cichej, mieszkalnej dzielnicy oraz parku Maximilianeum, siedziby bawarskiego parlamentu. Będzie nawet czas na krótką przerwę i lokalną przekąskę (na własny koszt).

Monachium: Najciekawsze atrakcje

Kościół św. Michała w Monachium: Wycieczki i bilety

Niemcy: Ciekawe miejsca

Kościół św. Michała w Monachium: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Kościół św. Michała w Monachium? Kliknij tutaj.

Kościół św. Michała w Monachium: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(75 recenzji)