Dodaj daty

Kościół św. Donata w Zadarze

Kościół św. Donata w Zadarze

Kościół św. Donata w Zadarze – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Zadar: Wycieczka łodzią o zachodzie słońca

1. Zadar: Wycieczka łodzią o zachodzie słońca

Podziwiaj piękne widoki Zadaru podczas rejsu łodzią o zachodzie słońca, podziwiając niektóre z jego najwspanialszych widoków z wody. Zaczynając od mostu miejskiego, popłyń wokół miasta i podziwiaj widoki tętniącego życiem centrum miasta, które ożywa wraz z zachodem słońca. Miń najważniejsze budynki i zabytki Starego Miasta. Zobacz mury obronne Zadaru, które od 2017 roku są wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zrelaksuj się i obserwuj zachód słońca na horyzoncie z łodzi, aby zakończyć dzień w Zadarze.

Zadar: Wycieczka po mieście w języku polskim

2. Zadar: Wycieczka po mieście w języku polskim

Odkryj magię Zadaru podczas wieczornego spaceru z lokalnym przewodnikiem. Poznaj najsłynniejsze zabytki miasta skąpane w magicznych promieniach zachodzącego słońca. Spotkaj się z przewodnikiem w miejscu zbiórki, a następnie udaj się spod Bramy Lądowej na plac 5 Studni. Przejdź obok kościoła św. Szymona w drodze na plac Narodowy, aż dotrzesz do rzymskiego forum. Zrób niesamowite zdjęcia z kościołem św. Donata, placem 5 Studni i Bramą Lądową w tle. Zakończ swój spacer przy Organach Morskich, gdzie będziesz podziwiać jeden z najpiękniejszych zachodów słońca na świecie. 

Zadar: zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem

3. Zadar: zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem

Wycieczka piesza po historii Zadaru będzie wyjątkowym przeżyciem przez najbardziej ekscytujące stare miasto, które zapiera dech w piersiach. Zapisz się na 60-minutową wycieczkę i spotkaj się ze swoim przewodnikiem na „Placu Pięciu Studni”. Rozpocznij wycieczkę specjalnym wprowadzeniem do miasta Zadar, prowadzonym wyłącznie przez przewodników z dużym doświadczeniem. Ta trasa koncentruje się zarówno na historii i kulturze, jak i na współczesnym życiu codziennym Zadaru. Wycieczka obejmuje wszystkie główne zabytki Starego Miasta, w tym Forum Romanum, Wieżę Kapitana, Plac Pięciu Studni, Kalelarga, Plac Ludowy, kościół św. Donata i katedrę św. Anastazji, Organy Morskie i wiele innych.

Zadar: Wieczorna piesza wycieczka po Starym Mieście

4. Zadar: Wieczorna piesza wycieczka po Starym Mieście

W tej 70-minutowej pieszej wycieczce na początek poprowadzimy Cię przez stare miasto, które leży na półwyspie, otoczone pięknymi parkami i murami miejskimi. W sercu półwyspu znajdują się liczne zabytki, restauracje i kawiarnie, a także liczne udogodnienia dla zwiedzających, takie jak muzea, różne sklepy. . . Niezwykłe Organy Morskie w Zadarze, zaprojektowane przez miejscowego architekta Nikolę Bašicia, są wyjątkowe. Wewnątrz perforowanych kamiennych schodów, które schodzą do morza, znajduje się system rur i gwizdków, które emanują tęsknymi westchnieniami, gdy ruch morza przepycha przez nie powietrze. Efekt jest hipnotyzujący, miodopłynne tony nasilają się, gdy przepływa łódź lub prom. Możesz pływać ze schodów przy promenadzie, słuchając dźwięków. Zapisz się na wycieczkę i spotkaj się ze swoim przewodnikiem na „Placu Pięciu Studni”. Rozpocznij wycieczkę od specjalnego wprowadzenia do miasta Zadar. Wycieczka obejmuje wszystkie główne atrakcje Starego Miasta, w tym Forum, Plac Pięciu Studni, Kalelarga, Plac Ludowy, kościół św. Donata i katedrę św. Anastazji, Organy Morskie i wiele innych.

Zadar: Prywatna piesza wycieczka po Starym Mieście

5. Zadar: Prywatna piesza wycieczka po Starym Mieście

Dowiedz się o codziennym życiu w Zadarze podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem. Podczas spaceru odkryj historię i kulturę tego 3000-letniego śródziemnomorskiego klejnotu. Zobacz najważniejsze atrakcje Zadaru, w tym Forum Romanum, katedrę św. Anastazji i architektoniczną instalację dźwiękową zwaną Morskimi Organami. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem na historycznym Placu Pięciu Studni i poznaj jego znaczenie. Następnie wybierz się na spacer po starożytnym mieście OID. Odwiedź instalację Powitanie Słońca ze szklanych płytek światłoczułych. Następnie posłuchaj muzyki wytwarzanej przez fale w kultowych Organach Morskich. Następnie odwiedź zapierające dech w piersiach Forum Romanum, główny plac miasta w czasach rzymskich, a następnie podziwiaj wyjątkową architekturę kościoła św. Donata z IX wieku. Odwiedź katedrę św. Anastazji, a następnie udaj się w dół słynnej ulicy Kalelarga, głównej promenady miasta.

Zadar: piesza wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście

6. Zadar: piesza wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście

Wycieczka piesza po historii Zadaru będzie wyjątkowym przeżyciem przez najbardziej ekscytujące stare miasto, które zapiera dech w piersiach. Zapisz się na 60-minutową wycieczkę i spotkaj się ze swoim przewodnikiem na „Placu Pięciu Studni”. Rozpocznij wycieczkę specjalnym wprowadzeniem do miasta Zadar, prowadzonym wyłącznie przez przewodników z dużym doświadczeniem. Ta trasa koncentruje się zarówno na historii i kulturze, jak i na współczesnym życiu codziennym Zadaru. Wycieczka obejmuje wszystkie główne zabytki Starego Miasta, w tym Forum Romanum, Wieżę Kapitana, Plac Pięciu Studni, Kalelarga, Plac Ludowy, kościół św. Donata i katedrę św. Anastazji, Organy Morskie i wiele innych.

Wczesny poranny spacer po Starym Mieście w Zadarze

7. Wczesny poranny spacer po Starym Mieście w Zadarze

Wycieczka piesza po historii Zadaru będzie wyjątkowym przeżyciem przez najbardziej ekscytujące stare miasto, które zapiera dech w piersiach. Posłuchaj narracji obejmującej starożytną historię miasta podczas tej 70-minutowej pieszej wycieczki, od I wieku pne do III wieku naszej ery. Przystanki obejmują wpisane na listę UNESCO mury miejskie, organy morskie, Forum Romanum, Kalelarga, kościół św. Donata i katedrę św. Anastazji, Plac Ludowy i wiele innych. Lokalny przewodnik zapewnia dogłębną narrację na temat historii miasta. Piesza wycieczka to najlepszy sposób na poznanie najważniejszych atrakcji miasta. Dowiedz się o wiele więcej niż samotna wędrówka po mieście. Wygodne centralne miejsce spotkań. Został nominowany przez prestiżowy belgijski hit „Best European Destinations” jako najlepszy cel turystyczny w Europie 2016.

Zadar i Nin - najważniejsze atrakcje: Prywatna wycieczka

8. Zadar i Nin - najważniejsze atrakcje: Prywatna wycieczka

Po odebraniu z hotelu rozpoczniemy naszą wycieczkę nadmorską promenadą, podziwiając najsłynniejsze atrakcje miasta – od Morskich Organów po Powitanie Słońca. Następnie kontynuujemy zwiedzanie placu Forum Romanum, kościoła św. Donata i romańskiej katedry św. Anastazji. Możesz skosztować degustacji likieru Maraschino w jednej z najstarszych kawiarni w Zadarze, znajdującej się na Placu Ludowym. Odwiedzicie również Muzeum Starożytnego Szkła, gdzie można zobaczyć dmuchanie szkła w akcji. Na koniec ciesz się wolnym czasem w Zadarze, zanim wyruszymy do Ninu. Podczas podróży do Nin lokalny przewodnik przedstawi Ci podsumowanie najciekawszych historii miasta. Przejdziemy przez Bramy Miasta i małą uliczką dojdziemy do kościoła parafialnego św. Anzelma i placu Forum, gdzie niegdyś stała największa rzymska świątynia na wschodnim wybrzeżu Adriatyku. W odległości krótkiego spaceru znajduje się Kościół Świętego Krzyża, uważany za najmniejszą katedrę na świecie z pomnikiem Grzegorza z Ninu. Potrzyj jego duży palec u nogi na szczęście. Zwiedzanie w Nin kończy się w Nin Saltworks, gdzie poprowadzimy Cię przez historię soli.

Ze Splitu lub Trogiru: jednodniowa wycieczka do Šibenika i Zadaru

9. Ze Splitu lub Trogiru: jednodniowa wycieczka do Šibenika i Zadaru

Po odebraniu z miejsca zakwaterowania pierwszym przystankiem będzie miasto Šibenik. Będąc tam, podziwiaj starożytne mury wraz z oszałamiającym tłem wybrzeża Adriatyku. Najbardziej znanym zabytkiem Šibenika jest niewątpliwie wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO katedra św. Jakuba, po której można wybrać się na spacer kamiennymi uliczkami, kupić pamiątki i napić się kawy na promenadzie Riva. Następnym przystankiem jest Zadar, najstarsze stale zamieszkałe miasto w Chorwacji. Dowody na osadnictwo ludzkie sięgają IV wieku p.n.e. Ta historia przechodzi przez panowanie plemienne, greckie, rzymskie, weneckie i włoskie, przed współczesną sytuacją jako część Chorwacji. Sprawdź kilka zabytków z okresu średniowiecza i renesansu, oprócz współczesnych konstrukcji, takich jak pierwsze na świecie organy morskie. Gdy Twój pracowity dzień zwiedzania dobiegnie końca, wycieczka zakończy się wraz z powrotem przewodnika do miejsca zakwaterowania.

Zadar: Wczesna poranna piesza wycieczka po Starym Mieście

10. Zadar: Wczesna poranna piesza wycieczka po Starym Mieście

Wycieczka piesza po historii Zadaru będzie wyjątkowym przeżyciem przez najbardziej ekscytujące stare miasto, które zapiera dech w piersiach. Posłuchaj narracji obejmującej starożytną historię miasta podczas tej 70-minutowej pieszej wycieczki, od I wieku pne do III wieku naszej ery. Przystanki obejmują wpisane na listę UNESCO mury miejskie, organy morskie, Forum Romanum, Kalelarga, kościół św. Donata i katedrę św. Anastazji, Plac Ludowy i wiele innych. Lokalny przewodnik przedstawia dogłębną opowieść o historii miasta Piesza wycieczka to najlepszy sposób na zobaczenie najważniejszych atrakcji miasta Dowiedz się znacznie więcej, niż wędrowałbyś po mieście na własną rękę Wygodne centralne miejsce spotkań. Został nominowany przez prestiżowy belgijski hit „Best European Destinations” jako najlepszy cel turystyczny w Europie 2016.

Liczba znalezionych atrakcji: 17
Sortuj wg::

Kościół św. Donata w Zadarze: najlepsze atrakcje w pobliżu

Kościół św. Donata w Zadarze: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Kościół św. Donata w Zadarze? Kliknij tutaj.

Kościół św. Donata w Zadarze: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.9 / 5

na podstawie 44 opinii

Bardzo polecam wycieczkę. Ciekawe opowieści, zabawne dygresje, wspaniała znajomość regionu i przesympatyczny przewodnik - czego chcieć więcej. Warto później samodzielnie przejść się po mieście, poszukać ukrytych miejsc i klimatów, o których opowiadał przewodnik i spojrzeć na miasto innymi oczami. Dziękuję za świetny wieczór z historią, naprawdę było warto :)

Kontakt z organizatorem bardzo dobry, w dniu wycieczki dostałam meila przypominającego nam o wydarzeniu. Pani przewodnik bardzo sympatyczna, miała dużą wiedzę, nie tylko historyczną. Bardzo przyjemnie się jej słuchało podczas spaceru po Zadarze. Poleciła nam świetną knajpkę na kolację. Polecam tą atrakcję.

Bardzo miły i kompetentny przewodnik, z dużą wiedzą, którą potrafił przekazać w atrakcyjny sposób. Elastyczny w zależności od sytuacji, np ślub w kościele; wiele ciekawych dygresji. Serdecznie polecam!

Super. Przemiły, kontaktowy, kompetentny, robiący ciekawy dygresje (dzięki temu nie zanudza). Polecamy całym sercem. Starsza Pani zachwycona. Pozdrawiamy!

Wycieczka przygotowana bardzo dobrze. Przewodnik opowiedział nam historię, ale także inne ciekawostki o mieście.