Dodaj daty

Kościół św. Brygidy w Gdańsku

Kościół św. Brygidy w Gdańsku – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Gdańsk: Zwiedzanie miasta wózkiem golfowym

1. Gdańsk: Zwiedzanie miasta wózkiem golfowym

Zapraszamy do zwiedzania Gdańska z nami wygodnym wózkiem golfowym! Ciesz się zwiedzaniem najciekawszych i historycznych miejsc w mieście i jego historii. Nasi dobrze przygotowani przewodnicy dbają o to, aby Twoja wycieczka była wyjątkowym i niezapomnianym przeżyciem. Jesteśmy oddani zadowoleniu klientów. Oferowane przez nas wycieczki są odpowiednie dla osób w każdym wieku, a także dla osób niepełnosprawnych. Oferujemy również spersonalizowane wycieczki. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub specjalne życzenia, które chcesz złożyć, skontaktuj się z nami, chętnie Ci pomożemy. Chcesz z bliska poznać miasto Gdańsk, jego historię i kulturę, wycieczka z nami będzie najlepszą opcją. Witam!

Prywatna piesza wycieczka po Gdańsku: legendy i fakty

2. Prywatna piesza wycieczka po Gdańsku: legendy i fakty

Poznaj fakty oraz legendy związane z Gdańskiem i zobacz główne atrakcje miasta podczas prywatnej wycieczki pieszej. Przyjrzyj się dawnym bramom miejskim, w tym Bramie Wyżynnej, otwierającej Drogę Królewską. Posłuchaj o tym, jak dawniej droga ta była dostępna wyłącznie dla władców. Kontynuuj spacer na Długi Targ oraz do ratusza. Przejdź obok fontanny Neptuna oraz Dworu Artusa, aby zobaczyć dawny punkt spotkań kupców miejskich, a obecnie oddział Muzeum Historycznego Miasta Gdańska. Wejdź na dziedziniec, aby zobaczyć ściany pokryte fryzami z postaciami mitologicznymi i historycznymi. Udaj się do Zielonej Bramy z widokiem na Motławę. Później odwiedź kościół Mariacki, największy ceglany gotycki kościół na świecie. Zakończ dwugodzinne zwiedzanie w imponującej Wielkiej Zbrojowni i podziwiaj jeden z najwspanialszych przykładów architektury renesansowej w mieście. Posłuchaj szczegółowych wyjaśnień przewodnika dotyczących architektury i poznaj średniowieczną historię miasta oraz jego życie współczesne. Jeśli wybierzesz wycieczkę trzygodzinną, zwiedź także inne części starówki oraz wyspy na Motławie. Odkryj uroczą Wyspę Spichrzów oraz jej architekturę i jachty. Zobacz niesamowity budynek Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Przedłużając zwiedzanie do 4 godzin, możesz wejść do bazyliki św. Brygidy i zobaczyć unikatowy ołtarz wykonany z bursztynu, najważniejszego surowca w regionie. Skorzystaj ze wstępu wliczonego w cenę i zachwyć się niezwykłymi zdobieniami na sklepieniach i ścianach.  Podczas wycieczki 6-godzinnej zwiedzisz całe Stare Miasto i Główne Miasto. Dzięki przewodnikowi poznasz najważniejsze informacje o mieście, a także ciekawostki i legendy. Zwiedzisz każdy zakątek miasta oraz odwiedzisz Europejskie Centrum Solidarności – jedno z najnowocześniejszych muzeów w Europie. Zobaczysz poruszające wystawy oraz pouczające instalacje dotyczące historii Polski i Gdańska.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 2
Sortuj wg:

Kościół św. Brygidy w Gdańsku: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Kościół św. Brygidy w Gdańsku? Kliknij tutaj.

Kościół św. Brygidy w Gdańsku: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.8 / 5

na podstawie 155 opinii

Bardzo kompetentna i bogata w wiedzę Pani przewodnik. Super przekaz dla najmłodszych: dziewczynki 9 i 11 lat. Szczerze polecam A+++