Dodaj daty

Kościół Macieja w Budapeszcie

Kościół Macieja w Budapeszcie – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Budapeszt: wieczorny rejs z drinkami oraz muzyką na żywo

1. Budapeszt: wieczorny rejs z drinkami oraz muzyką na żywo

Weź udział w tym rejsie po mieście. Przepłyń pod wszystkimi 6 głównymi mostami Budapesztu i zobacz wiele miejsc o dużym znaczeniu historycznym oraz kulturowym. Dopasuj tę atrakcję do swoich upodobań, sięgając po ulubione napoje. Wybierz opcję, która najbardziej Ci odpowiada – m.in. wino, piwo, koktajle oraz napoje bezalkoholowe. Gwarancją niezapomnianej atmosfery będzie muzyka wykonywana na żywo przez 3 muzyków wielokrotnie nagradzanego zespołu ludowego Rajkó. Budapeszt nazywany jest często jednym z najpiękniejszych miast Europy, ale widziany z rzeki robi jeszcze większe wrażenie.W Budzie położonych jest mnóstwo zabytków z listy światowego dziedzictwa UNESCO – od mostu Łańcuchowego po Uniwersytet Technologii i Ekonomii. Znajdują się tu także: łaźnie Gellérta, Góra Gellérta wraz z pomnikiem Wolności i cytadelą, Zamek Królewski oraz Baszta Rybacka. Po drugiej stronie rzeki można podziwiać słynne budowle takie jak gmach parlamentu i bazylika św. Stefana. W trakcie tej wycieczki możesz delektować się napojami w klimatyzowanej kabinie statku, po czym udasz się na górny pokład, by podziwiać nocną panoramę Budapesztu. Podczas występu używany będzie oryginalny węgierski instrument – cymbały. Iście węgierskie połączenie instrumentów smyczkowych z cymbałami zapewni wspaniałą atmosferę na pokładzie. Chcesz usłyszeć ulubioną piosenkę w zupełnie nowej aranżacji? Podczas występu będzie można poprosić o zagranie utworów na życzenie.

Budapest Card: transport publiczny, 30+ atrakcji i wycieczek

2. Budapest Card: transport publiczny, 30+ atrakcji i wycieczek

Odkrywaj, zwiedzaj i smakuj tego, co najlepsze w Budapeszcie z oficjalnym karnetem miejskim. Korzystaj z nieograniczonych przejazdów środkami transportu publicznego oraz bezpłatnego wstępu do ponad 30 atrakcji. Weź udział w wycieczce z przewodnikiem po Budzie i Peszcie, odśwież się w łaźni termalnej St. Lukacs i skorzystaj z rabatów do 50 procent na atrakcje, kawiarnie, restauracje i sklepy. Muzea, które można zwiedzać bezpłatnie z Budapest Card: • Węgierska Galeria Narodowa • Węgierskie Muzeum Narodowe • Muzeum Sztuk Pięknych • Muzeum Historii Budapesztu - Muzeum Zamkowe • Memento Park – Muzeum Posągów • Centrum Fotografii Współczesnej Roberta Capy • Dom Węgierskich Fotografów - Dom Mai Manó • Muzeum Ludwiga - Muzeum Sztuki Współczesnej • Muzeum Historii Budapesztu - Muzeum Aquincum • Muzeum Sztuk Azji Wschodniej im. Ferenca Hoppa • Muzeum Vasarely'ego • Muzeum Historii Budapesztu – Muzeum Kiscelli Inne atrakcje w ramach Budapest Card: • Bezpłatna wizyta w Budatower • Bezpłatne zwiedzanie jaskini Pálvölgyi • Bezpłatny autobus na zamek w Budapeszcie • Bezpłatne wycieczki piesze z przewodnikiem po Peszcie i Budzie • Bezpłatny dostęp do łaźni termalnych i basenu St. Lukács • Bezpłatna przejażdżka kolejką linową Zugliget Zniżki w ramach Budapest Card: • 50% zniżki w Sali św. Stefana - Zamek w Budzie • 25% zniżki na rejsy z firmą Legenda • 25% zniżki w Muzeum Szpitala w skale - muzeum bunkrów atomowych • 20% zniżki na wycieczkę z możliwością wsiadania i wysiadania na dowolnych przystankach • 20% zniżki w kąpielisku Széchenyi, Rudas, Aquaworld Resort i Lupa Beach • 20% zniżki na transfer lotniskowy „od drzwi do drzwi” z firmą miniBUD • 10% zniżki w synagodze przy ulicy Dohany • 10-20% zniżki w Molnár's Kürtőskalács, restauracji Halaszbastya, kawiarni Zsolnay Cafe, Parisi Passage Cafe, Cafe Astoria i Hard Rock Cafe Karta Budapeszt Card 72 Plus Z kartą Budapest Card 72 Plus zyskasz dostęp do ponad 100 usług, które obejmuje karta Budapest Card oraz: • Transfer lotniskowy „od drzwi do drzwi” z firmą MiniBUD • Rejs po rzece Dunaj z Legenda Duna Bella • Przejazd powrotny kolejką linową na zamek w Budzie • Wstęp do kościoła św. Macieja • Węgierski deser (Kürtőskalács Molnára)

Budapeszt: rejs Dunajem, węgierska kolacja i muzyka na żywo

3. Budapeszt: rejs Dunajem, węgierska kolacja i muzyka na żywo

Wybierz się w rejs po majestatycznym Dunaju i poznaj Budapeszt z innej perspektywy. Ciesz się tradycyjną węgierską kolacją i słuchaj muzyki ludowej na żywo, podziwiając zabytki i światła miasta. Wyrusz z centrum miasta i wsiądź na Gróf (hrabia) Széchényi, największy zabytkowy statek pływający obecnie po Dunaju. Podziwiaj eleganckie drewniane wnętrza i designerskie dywany, idealne miejsce na zdjęcia z podróży. Twórz wspomnienia na całe życie, płynąc wzdłuż rzeki, podziwiając widoki. Podziwiaj Parlament, Most Łańcuchowy, Zamek Królewski i Cytadelę z wody. Zrelaksuj się i delektuj węgierskimi specjałami. Posłuchaj muzyki na żywo w wykonaniu 4 członków wielokrotnie nagradzanej orkiestry ludowej Rajkó. Posłuchaj lokalnych i międzynarodowych przebojów i nie zapomnij złożyć zamówienia na przyjęcie. Kolacja w formie bufetu obejmuje wszystkie węgierskie must have: Zupa gulaszowa w stylu Alfölda Tradycyjna paprykarz wołowy z domowymi kluskami Węgierskie wariacje na temat strudla (deser) Napoje: Jeden drink powitalny Szklanka piwa, wina, wody mineralnej lub napoju bezalkoholowego

Budapeszt: wycieczka piesza po Wzgórzu Zamkowym

4. Budapeszt: wycieczka piesza po Wzgórzu Zamkowym

Podczas tej pieszej wycieczki z przewodnikiem zobaczysz zabytki i poznasz historię Wzgórza Zamkowego. Poznaj historię Węgier, podziwiając takie zabytki jak pałac Sándora, Zamek Królewski i Baszta Rybacka. Rozpocznij swoją wycieczkę przy barokowej statui Świętej Trójcy, a następnie przejdź wokół XV-wiecznego, gotyckiego kościoła Macieja. Z neorenesansowych tarasów podziwiaj bajkowe zabytki, takie jak Baszta Rybacka. Zachwyć się też widokiem na Dunaj i budynek parlamentu. Udaj się na spacer starymi, brukowanymi uliczkami, które prowadzą do pałacu Sándora i Zamku Królewskiego. Przejdź przez dziedzińce i obok fontann. Zobacz dumnych strażników przed pałacem.  Z królewskich tarasów podziwiaj niesamowite widoki na miasto po drugiej stronie Dunaju. Uwiecznij na zdjęciach mosty Małgorzaty, Łańcuchowy, Elżbiety i Wolności. Odwiedź drugą stronę zamku i podziwiaj wzbudzające zachwyt widoki na zalesione Wzgórza Królewskie z jego średniowiecznych murów. Zakończ wycieczkę w pobliżu statui Świętej Trójcy, gdzie się zaczęła.  Wycieczka nie obejmuje wizyt w kościołach i muzeach w Zamku Królewskim. Przewodnik wytłumaczy Ci, jak dokonać zakupu biletów wstępu do tych atrakcji, a także poinformuje Cię o ich godzinach otwarcia. Kościół Macieja można zwiedzać do godz. 17.00. Ponadto jest on często zamykany w ciągu dnia z uwagi na śluby. Muzea w Zamku Królewskim są nieczynne w każdy poniedziałek.

Budapeszt: rejs z kolacją przy świecach i muzyką na żywo

5. Budapeszt: rejs z kolacją przy świecach i muzyką na żywo

Spędź magiczny wieczór podczas kolacji przy świecach na pokładzie jednego z najbardziej eleganckich i nowoczesnych statków wycieczkowych w Budapeszcie. Posłuchaj muzyki na żywo, wypij świątecznego drinka powitalnego i podziwiaj błyszczące zabytki miasta wzdłuż Dunaju. Gdy wejdziesz na pokład, poprowadź go do swojego stolika, aby otrzymać powitalnego drinka. Następnie usiądź wygodnie i zrelaksuj się, delektując się 4-daniową kolacją, słuchając muzyki na żywo w wykonaniu lokalnych węgierskich artystów. Podczas posiłku skorzystaj z chowanych okien, które zapewniają najlepsze możliwe możliwości fotografowania kultowego węgierskiego parlamentu, który nocą świeci jak klejnot z topazem. Kontynuuj wzdłuż wód i podziwiaj nocne widoki na czarujący Zamek Królewski, wielką Statuę Wolności i imponującą Cytadelę na szczycie Wzgórza Gellerta. Przepłyń obok innych słynnych zabytków wzdłuż rzeki, takich jak Wyspa Małgorzaty, Pałac Sztuki (MUPA), Teatr Narodowy i sala koncertowa Vigado. Przejedź pod oświetlonymi mostami Łańcuch, Margit i Erzsébet i obserwuj, jak peszteńska promenada ożywa dźwiękami ulicznych muzyków i ludzi jedzących posiłki w restauracjach z patio.

Budapeszt: 3-godzinna wycieczka Grand City Tour z zamkiem

6. Budapeszt: 3-godzinna wycieczka Grand City Tour z zamkiem

Dołącz do wycieczki klimatyzowanym autobusem po Budapeszcie, aby zobaczyć najważniejsze zabytki z przewodnikiem. Podziwiaj takie atrakcje jak gmach parlamentu, plac Bohaterów i bazylikę św. Stefana. Spaceruj ulicami Zamku Królewskiego, podziwiając jego średniowieczne ruiny i Pałac Królewski. Zachwyć się panoramicznymi widokami ze Górę Gellerta. Zobaczysz słynny budynek parlamentu, a następnie znajdziesz się po drugiej stronie Dunaju, pokonując most Małgorzaty. Udasz się do dzielnicy zamkowej w Budzie. Wyrusz na krótki spacer do Baszty Rybackiej. Przyjrzyj się z zewnątrz kościołowi Macieja, jednemu z najstarszych w dzielnicy zamkowej. Zatrzymaj się na Górze Gellérta, by zrobić kilka zdjęć. Podziwiaj panoramiczne widoki na Budapeszt i Dunaj. Wróć do autobusu, aby przejechać przez most Elżbiety i wzdłuż alei Andrássyego na plac Bohaterów. W drodze powrotnej do hotelu InterContinental, gdzie kończy się wycieczka, autobus przejedzie obok Węgierskiej Opery Państwowej i bazyliki św. Stefana.

Budapeszt: wycieczka po mieście i wizyta w parlamencie

7. Budapeszt: wycieczka po mieście i wizyta w parlamencie

Pierwszym punktem tej dwujęzycznej wycieczki po Budapeszcie będzie krótki spacer po Dzielnicy Zamkowej, podczas której zobaczysz główne atrakcje okolicy. Odwiedzisz Dzielnicę Zamkową, która jest idealnym miejscem, by podziwiać niesamowite widoki na okolicę. Przejedź mostem Elżbiety na stronę Pesztu, by zobaczyć słynną halę targową Nagyvásárcsarnok oraz największą synagogę Europy. Następnie udaj się do parku miejskiego. Po drodze miniesz największe spa termalne w Europie oraz zoo, po czym zatrzymasz się na placu Bohaterów, na którym znajdziesz pomniki słynnych węgierskich królów i książąt. Następnie wybierz się aleją Andrássy do centrum Pesztu, mijając po drodze gmach opery i bazylikę Świętego Stefana. Ponownie wysiądziesz z autobusu przy budynku parlamentu, by wziąć udział w godzinnej wyciecze z przewodnikiem. Zaprojektowany przez znanego węgierskiego architekta Imre Steindla. Inspiracją dla powstania budynku był częściowo pałac Westminster, jest to największy gmach parlamentu na świecie. W jego wnętrzu zobaczysz wspaniałą salę obrad, bogato zdobione schody oraz niesamowite sklepienie holu. Zobaczysz także salę Pod Kopułą, w której mieszczą się klejnoty koronne oraz Korona Świętego Stefana.

Budapeszt: Koncerty muzyki klasycznej w kościele Macieja

8. Budapeszt: Koncerty muzyki klasycznej w kościele Macieja

Odwiedź kościół Macieja na Zamku Królewskim, tuż przy Wzgórzu Zamkowym, do którego łatwo dojechać z centrum Budapesztu. Spędź wieczór w tym wyjątkowym miejscu i przeżyj magiczny koncert muzyki klasycznej. Wybierz spośród 3 różnych kategorii miejsc siedzących, w zależności od swoich preferencji, i posłuchaj znakomitych artystów wykonujących najlepszych z najlepszych w muzyce klasycznej. Program koncertu w wykonaniu Orkiestry Smyczkowej Duna i solisty Gabory Gyuli na skrzypcach jest następujący: Najlepsze z klasyki: J. Pachebel – kanonik A. Vivaldi  - Cztery pory roku, Zima (część II), Gloria (Domine Deus) J. S. Bach - Koncert skrzypcowy E-dur BWV 1042 (część I) GF Haendla - Muzyka wody. HWV. 348. F-dur T. Albinoni – Adagio W.A. Mozart – Sonata kościelna D-dur nr. 4 KW 144 Saint-Saens - Łabędź C. Frank - Panis Angelicus J. S. Bacha — powietrze J. Massenet - Medytacja tajska W.A. Mozart - A Little Night Music, Alleluja z Exsultate, Jubilate

Budapeszt: Rejs krajoznawczy po Dunaju

9. Budapeszt: Rejs krajoznawczy po Dunaju

Przekonaj się, dlaczego Budapeszt nazywany jest Perłą Dunaju podczas tej wycieczki na pokładzie ekskluzywnego statku Gróf Széchényi.Przepłyniesz pod 6 mostami Budapesztu i zobaczysz najsłynniejsze zabytki miasta. Wskocz na pokład i wyrusz, aby zobaczyć takie zabytki jak potężny gmach parlamentu, most Łańcuchowy, Zamek Królewski, Baszta Rybacka na wzgórzu Zamkowym i Góra Gellerta, zwieńczona majestatyczną cytadelą. Drewniane wnętrze statku, designerskie dywany i pokładowy bar zapewniają poczucie komfortu i luksusu. Nie zapomnij zwiedzić dolnego piętra z maszynownią. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się, podziwiając historyczne piękno brzegu Dunaju i zabytki.

Budapeszt: rejs z kolacją, muzyką na żywo i tańcem ludowym

10. Budapeszt: rejs z kolacją, muzyką na żywo i tańcem ludowym

Ucztuj na wystawnej kolacji w formie bufetu podczas rejsu łodzią po Dunaju w romantycznej atmosferze Budapesztu nocą. Słuchaj muzyki na żywo i po drodze podziwiaj oświetloną panoramę miasta. Ciesz się wieczornymi widokami miasta przy muzyce na żywo podczas romantycznej kolacji na pokładzie. Rozpocznij i zakończ swoją podróż na terminalu promowym Academia. Zobacz zabytki, takie jak słynny Parlament, zabytkowy Most Łańcuchowy, Zamek Królewski i Baszta Rybacka na Wzgórzu Zamkowym. Zrelaksuj się, słuchając muzyki z salonu na żywo w wykonaniu 3 członków Rajkó Folk Orchestra and Ensemble. W spektaklu zagra na wspaniałym, oryginalnym węgierskim instrumencie, słynnym „cimbalom”. Nieograniczona kolacja w formie bufetu obejmuje: Zupy Zupa Gulaszowa (G, L) Zupa krem z sezonowych warzyw (Vn, G, L) Gorące danie główne Filet z kurczaka gotowany w sosie (G, L) z ragout (G, L) Gulasz wołowy z czerwonym winem Villány (G, L) Gołąbki Z Indyka (G, L) Warzywa zapiekane (G, V) Kuskus warzywny (L, Vn) Przystawka Ryż (G, L, Vn) Pierogi (L, V) Pieczone Ziemniaki Z Pietruszką (G, L, Vn) Deser Odmiana strudla (L, Vn) Somlói Galuska (V) Miska owoców (tylko na życzenie dla osób, które nie mogą jeść innych deserów) Sałatka Mix sałat z pesto (L, G, Vn) Sałatka Makaronowa Z Jogurtem (L, G, V) Ekstra strona Sałatka Z Ogórków Ze Śmietaną (L, G, Vn) Napoje: jeden drink powitalny i kieliszek piwa, wina, wody mineralnej lub napoju bezalkoholowego. Otrzymasz również bezpłatną butelkę wody.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 87
Sortuj wg:
Strona 1 z 6

Kościół Macieja w Budapeszcie: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Kościół Macieja w Budapeszcie? Kliknij tutaj.

Kościół Macieja w Budapeszcie: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 3813 opinii

Prywatna wizyta (brak innych francuskich rezerwacji dokonanych przez przewodnika tylko dla nas dwojga) trwająca trzy godziny w Van z bardzo miłym przewodnikiem. Zmusiła nas do odkrycia wszystkich najbardziej niezwykłych miejsc Budapesztu opery placu bohaterów zadaszonego targu wzgórza Buda z kościołem Macieja i basztą rybaków zapierającą dech w piersiach panoramę. Mnóstwo wyjaśnień i przewodnik, który potrafił dostosować się do naszych zainteresowań. Wszystko było idealne

Z Kartą można wiele zobaczyć i łatwo jeździć po całym mieście. W ciągu dwóch dni zwiedziliśmy wiele miejsc w Budapeszcie.

Wszystko było super. Jedzenie bardzo dobre, obsługa świetna oraz muzyka bardzo przyjemnie umilała czas

Wycieczka obowiązkowa bardzo przyjemna , jedzenie średnie wystrój i cała reszta na plus

Cudowny wieczór ogólnie. Całkowicie polecam rejs z kolacją.