Dodaj daty

Kościół Gesu Nuovo

Kościół Gesu Nuovo – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Neapol: 24-godzinna wycieczka autobusowa Hop-on Hop-off

1. Neapol: 24-godzinna wycieczka autobusowa Hop-on Hop-off

Zobacz miejsce, gdzie narodziła się pizza, dzięki 24-godzinnemu biletowi ważnemu na 2 różne trasy wycieczki autobusowej hop-on hop-off. Odkryj niezapomniane miejsca i smaki kultury Neapolu we własnym tempie. Z biletem zwiedzisz jedno z najstarszych miast świata we własnym tempie dzięki wolności, jaką dają autobusy kursujące co 45–90 minut. Z nabrzeża można nawet podziwiać widoki na Wezuwiusza. Wycieczka typu hop-on hop-off jest też idealna, jeśli wybierasz się na zakupy i do licznych restauracji, które Neapol ma do zaoferowania. Skorzystaj z 24-godzinnego karnetu, aby zwiedzić następujące atrakcje: Trasa A Przystanek 1 – Largo Castello (Piazza Municipio) Przystanek 2 – Chiesa Del Gesu Nuovo Przystanek 3 – Piazza Dante – Ingresso Ai Decumani Przystanek 4 – Museo Archeologivo Nazionale Przystanek 5 – Porta San Gennaro Przystanek 6 – Palazzo Caracciolo Przystanek 7 – Stazione Garibaldi Przystanek 8 – Corso Umberto I Przystanek 9 – Piazza Bovio/Universita Trasa B Przystanek 1 – Largo Castello (Piazza Municipio) Przystanek 2 – Piazza Vittoria – Via Calabritto Przystanek 3 – Viale Dohrn Przystanek 4 – Mergellina – Piazza del Leone Przystanek 5 – Capo Posillipo – Veduta Panoramica Przystanek 6 – Posillipo Przystanek 7 – Parco Vigiliano Przystanek 8 – Via Petrarca Przystanek 9 – Piazza Vittoria Przystanek 10 – Chiatamonte Przystanek 11 – Via Acton/Porto Stazione Marittima, przystań promowa i Le Isole Del Golfo

Neapol: Śródmieście i „Chrystus spowity całunem”

2. Neapol: Śródmieście i „Chrystus spowity całunem”

Odkryj centrum Neapolu i odkryj kaplicę San Severo podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem. Podążaj za swoim przewodnikiem po tętniącej życiem ulicy Spaccanapoli i podziwiaj atrakcje, w tym San Domenico Maggiore. Rozpocznij od Piazza del Gesù, jednego z najsłynniejszych placów miasta, kilka kroków od historycznego centrum miasta. Odwiedź Spaccanapoli, długą i wąską ulicę, która dzieli stary Neapol na dwie połowy ze sklepami, restauracjami i alejkami. Zachwyć się kościołem San Domenico Maggiore z doskonałym połączeniem różnych stylów architektonicznych i perłą Neapolu, kaplicą San Severo. Zobacz słynny posąg boga Nilu na Piazza Nilo, Piazza St. Gaetano oraz kościoły Neapolu, San Lorenzo i San Paolo Maggiore. Zobacz XIII-wieczną barokową katedrę św. Gennara w sercu wiary neapolitańskiej. Tutaj przechowywana jest krew świętego patrona, św. Gennaro.

Neapol: piesza wycieczka z biletem wstępu do rzymskich ruin

3. Neapol: piesza wycieczka z biletem wstępu do rzymskich ruin

Zanurz się w intrygującym uroku Neapolu. Z wybrzeża ciesz się urzekającym pięknem Zatoki Neapolitańskiej i widokami na wyspę Capri i Wezuwiusz. Odwiedź najstarszą część miasta i przemierzaj wąskie uliczki, pełne charakteru i żywotności. Zobacz kościół Gesù Nuovo i jego arcydzieła, klasztor Santa Chiara i przejdź przez najsłynniejsze „Spaccanapoli” z jego wybitnymi barokowymi i renesansowymi pałacami, niezliczonymi uroczymi sklepikami, kawiarniami i pizzerią. Poznaj podziemne rzymskie ruiny, zakopane pod miastem. Zobacz monumentalną część miasta z jego najsłynniejszym zabytkiem — Castel Nuovo, XIII-wieczny zamek, Pałac Królewski, Teatro di San Carlo i Galerię Umberto, eleganckie XIX-wieczne centrum handlowe.

Neapol: zwiedzanie z przewodnikiem i piesza wycieczka po atrakcjach

4. Neapol: zwiedzanie z przewodnikiem i piesza wycieczka po atrakcjach

Poznaj Neapol we własnym tempie podczas tej interaktywnej wycieczki pieszej, odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z najważniejszymi atrakcjami miasta i odblokuj ciekawe fakty i legendy. Idealna aktywność na świeżym powietrzu dla osób odwiedzających ją po raz pierwszy, par, grup, rodzin i dzieci. Może być wykorzystany jako świetne ćwiczenie budowania zespołu. Po pobraniu wycieczki po polowaniu na padlinożercę na urządzenie mobilne (poprzez link i dane logowania otrzymane na booking), skorzystaj z aplikacji mobilnej i zintegrowanych map, aby dotrzeć pieszo do 10 najważniejszych atrakcji Neapolu. Wycieczkę możesz rozpocząć w dowolnym momencie. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę lokalizacyjną, którą można rozwiązać tylko rozwiązany, jeśli dotrzesz do określonej lokalizacji. Wykorzystaj logikę, wyobraźnię, spostrzegawczość i ducha zespołowego, aby odblokować poprawny kod i odkryć kolejny cel gry w zwiedzanie miasta. Rozpocznij swoją wycieczkę w Narodowym Muzeum Archeologicznym z jego wyjątkowymi eksponatami! Odwiedź Muzeum Kaplicy Sansevero, które sprawi, że zaniemówisz sztuką, która zachwyca od wieków, nawet klasztor San Domenico Maggiore z jego oszałamiającą fasadą zdominuje Twoją wycieczkę. Zrób zdjęcie w zapierającym dech w piersiach kompleksie Santa Chiara w centrum miasta i zatrać się w Gesu' Nuovo z charakterystyczną kamienną fasadą i bogato zdobionym wnętrzem wypełnionym dziełami sztuki religijnej. Odwiedź św. Mikołaja Miłosiernego z jego wyjątkową lokalizacją i historią. Przejdziesz także obok Fontanny Neptuna, która szczególnie nocą sprawi wrażenie, że jesteś w scenerii filmowej. Podziwiaj Maschio Angioino, kamienny zamek/twierdzę, w której wielu chciałoby mieszkać. Zobacz, spaceruj i zrelaksuj się w Galleria Umberto w centrum miasta, a Piazza del Plebiscito będzie wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki. Na koniec wycieczki czeka na Ciebie opowieść o prawdziwym Świętym z Neapolu, nie przegap tego... Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę lokalizacyjną, którą można rozwiązać tylko po dotarciu do określonej lokalizacji. Użyj logiki, wyobraźni, obserwacji i ducha zespołowego, aby odblokować właściwy kod i odkryć następny cel wycieczki. Idąc przez miasto, możesz w dowolnym momencie wstrzymać grę, aby zrobić sobie przerwę, zrobić idealne zdjęcia, zatrzymać się na lunch lub odwiedzić muzeum. Wybierz, czy chcesz kontynuować wycieczkę później, czy też zachowaj resztę na inny dzień.

Neapol: piesza wycieczka z przewodnikiem

5. Neapol: piesza wycieczka z przewodnikiem

Ciesz się ekscytującą i pouczającą 2,5-godzinną pieszą wycieczką po niezwykłym Neapolu i odkryj, dlaczego jest on uważany za jedno z najpiękniejszych i najbardziej tętniących życiem miast w basenie Morza Śródziemnego. Zobacz to, co najlepsze w tym starożytnym i mistycznym mieście z doświadczonym przewodnikiem, który wyjaśni jego ukryte klejnoty, legendy i pełną akcji historię. Przejdź obok Pałacu Królewskiego w Neapolu, gdzie niegdyś rezydowali wielcy królowie Burbonów, i odkryj spektakularny Real Teatro di San Carlo, piękną neapolitańską operę. Kontynuuj do San Francesco di Paola, pięknego kościoła znajdującego się na Piazza del Plebiscito, głównym placu Neapolu, i przejdź się po pięknej Galerii Umberto I, publicznej galerii handlowej naprzeciwko opery San Carlo. najstarsza opera we Włoszech. Zobaczysz także Santa Chiara i Kościół Jezusa. Odwiedź niektóre ze starożytnych zamków Neapolu, zbudowanych tysiące lat temu, i przejdź się przez główne historyczne centrum miasta do słynnej ulicy Spacca Napoli, obszaru, w którym Neapol został założony, aby odwiedzić niektóre z najważniejszych kościołów w mieście.

Neapol: pierwszy spacer odkrywczy i piesza wycieczka czytelnicza

6. Neapol: pierwszy spacer odkrywczy i piesza wycieczka czytelnicza

Przejdź się piękną trasą miasta, odkryj ukryte skarby i odwiedź ponad 10 najważniejszych atrakcji i miejsc. Poznaj wstępne informacje o każdym miejscu i ogólnie ciekawe historie o mieście. Pobierz aplikację „World City Trail” ze sklepu i zaloguj się. Przeczytaj instrukcję i udaj się do lokacji startowej. Odblokuj zdjęcia zewnętrznej i wewnętrznej części lokalizacji. Przeczytaj informacje na temat atrakcji i kontynuuj marsz do kolejnego punktu kontrolnego. Zapisz, co Ci się podobało, a co nie, i stwórz swoją listę życzeń na kolejne dni! Rozpocznij spacer w dowolnym momencie, bez harmonogramu. Zatrzymaj go na lunch, wypij drinka, odwiedź wybraną atrakcję i kontynuuj później lub nawet innego dnia. Dzięki funkcji map nigdy się nie zgubisz. Rozpocznij swoją wycieczkę od Narodowego Muzeum Archeologicznego z jego wyjątkowymi eksponatami! Odwiedź Muzeum Kaplicy Sansevero, które zaniepokoi Cię sztuka, która urzeka od wieków. Nawet klasztor San Domenico Maggiore ze swoją oszałamiającą fasadą zdominuje Twoją wycieczkę. Zrób zdjęcie w zapierającym dech w piersiach kompleksie Santa Chiara w centrum miasta i zatrać się w Gesu' Nuovo z charakterystyczną kamienną fasadą i ozdobnym wnętrzem wypełnionym sztuką religijną. Odwiedź Świętego Mikołaja Miłosiernego z jego wyjątkową lokalizacją i historią. Miniesz także Fontannę Neptuna, która szczególnie nocą sprawi, że poczujesz się jak w scenerii filmowej. Podziwiaj Maschio Angioino, kamienną fortecę/casto, w której wielu chciałoby mieszkać. Zobacz, spaceruj i zrelaksuj się w Galleria Umberto w centrum miasta, a Piazza del Plebiscito będzie wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki. Na koniec wycieczki czeka na Ciebie opowieść o prawdziwym Świętym z Neapolu, nie przegap jej...

Prywatna wycieczka piesza The Best of Naples

7. Prywatna wycieczka piesza The Best of Naples

Wycieczka obejmuje wizytę na fascynującym placu zwanym „Piazza del Gesù”, gdzie zobaczysz kościół Gesù Nuovo i obelisk Immacolatella. Idź wzdłuż ulicy Spaccanapoli, która biegnie w tym samym kierunku, co starożytne greckie i rzymskie ulice. Podziwiaj kościół św. Chiara z XIV wieku, plac św. Domenico i poczuj tradycyjną atmosferę Neapolu z jego dźwiękami, zapachami i smakami. Następnie przejdź się ulicą zwaną via dei Tribunali i zobacz kościół św. Lorenzo z XIII wieku, San Gregorio Armeno (ulica szopek), a następnie katedrę św. św.

Neapol: Chrystus w chuście i centrum historyczne z przewodnikiem

8. Neapol: Chrystus w chuście i centrum historyczne z przewodnikiem

Wybierz się na wzbogacającą pieszą wycieczkę po historycznym sercu Neapolu, prowadzoną przez doświadczonego przewodnika, który wzbogaci Twoje wrażenia dzięki swoim spostrzeżeniom. Skorzystaj z wygody wcześniej zarezerwowanych biletów, zagłębiając się w urzekającą przeszłość miasta i artystyczne skarby. Rozpocznij eksplorację z przewodnikiem od słynnego zabytku Neapolu, gdzie najpierw odwiedzisz kaplicę Sansevero. Zachwyć się zawiłym kunsztem słynnej rzeźby Veiled Christ, arcydzieła, które służy jako świadectwo głębokiej kreatywności epoki baroku. W tej świętej przestrzeni napotkasz także szereg innych arcydzieł, które składają hołd autentycznemu duchowi barokowego rzemiosła. Wyrusz w urzekającą podróż urokliwymi uliczkami centrum Neapolu, zanurzając się w odwiecznej atmosferze tego starożytnego miasta. Przemierzając wąskie uliczki, rzuć okiem na dzwonnicę Pietra Santa i wędruj wzdłuż zabytkowej Via dei Tribunali. Tętniąca życiem esencja „Starego Neapolu” ożywa wzdłuż czarującej Spaccanapoli, krętej ulicy pełnej tętniących życiem sklepów, uroczych restauracji i malowniczych uliczek. Zanurz się w prawdziwej energii Neapolu, uzyskując smak lokalnego życia z pierwszej ręki. Następny etap Twojej przygody zaprowadzi Cię do bazyliki San Domenico Maggiore, klejnotu architektury, który był wysoko ceniony przez królów Aragonii. Doceń wspaniały projekt, gdy dowiesz się o jego historycznym znaczeniu. Twoja eksploracja będzie kontynuowana wizytą w Bazylice Santa Chiara, gdzie będziesz mógł zobaczyć piękne średniowieczne grobowce Roberta z Anjou, Karola - księcia Kalabrii i jego żony Marii de Valois. Podziwiaj ich wyjątkowe rzeźbione dekoracje i poznaj historię dynastii Burbonów, odwiedzając ich kaplicę. Udaj się dalej do Gesù Nuovo, budzącego podziw placu, którego serce zdobi wspaniały marmurowy posąg Jezusa, ukazujący wykwintny kunszt epoki baroku. Zatrzymaj się, aby podziwiać urok Piazza Bellini, gdzie pozostałości starożytnych greckich murów stanowią świadectwo bogatej historii miasta. Wędruj wąskimi uliczkami, które wiją się przez starożytne miasto, a każdy krok daje wgląd w historyczną przeszłość Neapolu. Zakończ swoją podróż w katedrze San Gennaro, znakomitej Duomo w Neapolu i podziwiaj jej niezwykłą fasadę. W towarzystwie doświadczonego przewodnika wejdź do katedry, aby odkryć narrację kryjącą się za tym świętym miejscem, które chroni cudowną świętą krew San Gennaro - przejmujący symbol wiary i oddania.

Z Rzymu: całodniowa wycieczka do Neapolu i wybrzeża Amalfi

9. Z Rzymu: całodniowa wycieczka do Neapolu i wybrzeża Amalfi

Ta wycieczka rozpoczyna się od odbioru z Twojego hotelu w Rzymie. Lokalny i dobrze poinformowany przewodnik po Neapolu pokaże Ci wszystkie interesujące miejsca oraz ważne i magiczne miejsca do odwiedzenia. Twoje pierwsze przystanki zaprowadzą Cię na spacer do Castel Nuovo, znanego również jako Maschio Angioino, Plac Króla Burbonów i Piazza del Plebiscito. Tutaj możesz podziwiać widok na Neapol i Wezuwiusz. Przechodząc przez Pałac Królewski w Neapolu, będziesz kontynuować spacer do imponującej Galerii Umberto i Teatro di San Carlo. Zatrzymaj się w słynnej kawiarni Gambrinus na przekąskę. Później spacer wzdłuż Via Toledo i zwiedzanie interesującej Dzielnicy Hiszpańskiej. Następny przystanek znajduje się na Piazza del Gesù, gdzie można zobaczyć kościół Gesù Nuovo i jego futurystyczną fasadę. Tutaj znajdziesz wejście do starego miasta i Spaccanapoli, ulicy, która dzieli Neapol. Kontynuuj do San Gregorio Armeno z jego magiczną świąteczną atmosferą, gdzie możesz odwiedzić wiele sklepów z rękodziełem, które produkują mieszankę chrześcijańskich i nowoczesnych figur bożonarodzeniowych. Podczas tej wycieczki odwiedzisz także Piazza Bellini, obecnie popularne miejsce spotkań mieszkańców i dom wielu interesujących kawiarni, a także przejdziesz przez starą bramę miejską Port'Alba, aby dotrzeć do Piazza Dante. Odwiedzicie również słynną Kaplicę Sansevero lub Muzeum w Castel Nuovo. Na tym etapie wycieczki Twój doświadczony przewodnik z przyjemnością poleci miłe miejsce na lunch i doładowanie. Po przejściu przez Neapol zostaniesz przewieziony na wybrzeże Amalfi. Spaceruj jego kwintesencją urokliwych uliczek i podziwiaj wspaniały widok. Pod koniec tej wycieczki odwiezienie hotelu.

Neapol: Prywatna wycieczka klasycznym Fiatem 500 lub Fiatem 600

10. Neapol: Prywatna wycieczka klasycznym Fiatem 500 lub Fiatem 600

Odkryj historyczne budynki Neapolu z siedziby zabytkowego Fiata 500 lub 600, prowadzonego przez doświadczonego przewodnika. 5-godzinna wycieczka odkrywa historyczne centrum miasta i wzgórze Posillipo, źródło inspiracji dla obrazów XIX-wiecznej szkoły Posillipo. Jedź do tętniącej życiem, brukowanej Spaccanapoli, głównej promenady miasta prowadzącej do wielu jego najważniejszych zabytków. Idź na Plac Gesù, miejsce XV-wiecznego kościoła Gesù Nuovo, i wejdź do kościoła Santa Chiara. Kontynuuj przez San Gregorio Armeno, "Bożonarodzeniową Aleję". Następnym przystankiem będzie Piazza Gaetano, nazwany na cześć jednego z 54 świętych miasta. Odwiedź słynną zasłonę Chrystusa w kaplicy Sansevero (zamkniętą we wtorki) i makabryczny kościół Santa Maria delle Anime del Purgatorio ad Arco (zamknięty w niedziele), strzeżony przez 3 czaszki z brązu (bilety wstępu na te miejsca nie są wliczone w cenę). wyłaniający się zamek Piazza del Municipio i wejście do dawnej publicznej strzelnicy Galerii Umberto I. Jedź dalej do Piazza Municipio, aby podziwiać Castel Nuovo. Zobacz fasadę najstarszego, nieprzerwanie aktywnego miejsca występów opery publicznej w Europie, w Teatro di San Carlo na Piazza del Plebiscito. We wschodniej części placu znajduje się Pałac Królewski, a po zachodniej znajduje się kościół San Francesco di Paola (wejście), stylizowany na Panteon w Rzymie. Odwiedź Galerię Umberto I. Udaj się do portu, aby zobaczyć fort Borgo Marinari i Norman w Castel Dell'Ovo, a następnie udaj się do nadmorskiej dzielnicy Posillipo. Zakończ przy wejściu do Parco Virgiliano, nazwanego na cześć rzymskiego poety Wergiliusza, uważanego za pochowany w pobliżu.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 23
Sortuj wg:
Strona 1 z 2

Kościół Gesu Nuovo: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Kościół Gesu Nuovo? Kliknij tutaj.

Kościół Gesu Nuovo: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 2351 opinii

Moja siostra poleciła mi pobranie aplikacji przed podróżą do Włoch i Grecji i bardzo się cieszę, że to zrobiłam, ponieważ kilka razy aplikowaliśmy aplikację, aby kupić bilety i była mile zadowolona z tego, jak łatwo i taniej było dla nas we wszystkich przypadkach. Chociaż pamiętaj, aby porównać ceny, ponieważ kilka wycieczek, na które patrzyliśmy, było nieco tańsze. Korzystałbym z tej aplikacji i polecał ją w podróży.

Autobus z możliwością wsiadania i wysiadania był świetnym wprowadzeniem do Neapolu. Jechaliśmy obiema liniami – oczywiście linia B, która biegnie wzdłuż wybrzeża, jest dużo bardziej malownicza i piękniejsza niż ta, która biegnie po mieście. Obie wycieczki jeździliśmy z naszym 4-latkiem i jest to świetny sposób na zwiedzanie miasta na siedząco, zwłaszcza z dziećmi (zwłaszcza po przyjeździe).

Ho fatto ta wycieczka stamattina z innymi przyjaciółmi, nasz przewodnik jest brawurowy Carlo, który ma dywersję, ma soprattutto ci ha raccontato i insegnato tantissime cose bez większego trudu. È jest fantastycznym doświadczeniem, które dożyło, że odwiedzi cię, a także wzniesie się na inną strefę Napoli, która szuka nowych Carlo na nostra droga! Consigliatissimo!

Piękne doświadczenie, wykonane w ostatni dzień pobytu, które polecam. Carlo doskonały przewodnik, kazał nam odkryć szczegóły historii Neapolu, których nie odkrylibyśmy sami. Przekazuje swoją pasję i miłość do swojego miasta.Ekscytująca wizyta w kaplicy San Severo

Linia B pozwala mieć widok na wybrzeże, całą trasę pokonaliśmy bez schodzenia w dół i naprawdę na to zasługuje! Linia A natomiast, będąc dedykowana części historycznego centrum, nadaje się do zjazdów i podbiegi. Oba są przydatne do przeglądu miasta.