Park Narodowy Kornati – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Biogradu: całodniowa wycieczka łodzią do Kornati i Telašćicy

1. Z Biogradu: całodniowa wycieczka łodzią do Kornati i Telašćicy

Tradycyjna drewniana łódź Nenad zabierze Cię w całodniowy rejs do najbardziej zróżnicowanej części Morza Śródziemnego ze 150 wyspami i wysepkami na 320 hektarach, z których zdecydowana większość znajduje się na obszarze chronionym Parku Narodowego – płynąc wzdłuż kamiennej latarni morskiej Vela Sestrica z 1876 r. pod klifami po południowej stronie Telašćicy. Kontynuacją wycieczki jest popłynięcie do Parku Przyrody Telašćica, gdzie odbędzie się lunch na łodzi. Telašćica jest naturalną kontynuacją Kornati, największej i najbezpieczniejszej zatoki na Adriatyku, gdzie można pływać w samej zatoce lub w Słonym Jeziorze, które ma również właściwości lecznicze ze względu na bardzo wysokie zasolenie. Spacerując można zwiedzić punkt widokowy ponad 150-metrowymi klifami, które zanurzają się w otwarte morze na południu Dugiego Otoku.

Z Zadaru: atrakcje Kornati tradycyjnym żaglowcem

2. Z Zadaru: atrakcje Kornati tradycyjnym żaglowcem

Poczuj wiatr we włosach podczas rejsu piękną tradycyjną drewnianą łodzią. Ciesz się oszałamiającą scenerią geomorfologii wyspy i krystalicznie czystym morzem wokół siebie. Odwiedź wyspę Kornat, od której pochodzi nazwa Parku Narodowego. Ciesz się lunchem w zatoce Suha Punta. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w Zadarze i wskocz na łódź Branimir. Zaczynamy o 8:15. Rozkoszuj się lokalnym alkoholem, a Twój przewodnik zapozna Cię z fascynującą historią miejsc, które zamierzasz odwiedzić, oraz tradycyjnym chorwackim przemysłem stoczniowym. Twoim pierwszym przystankiem będzie wyspa Kornat. Docieramy tam o 10:45. Tam zjesz brunch i spróbujesz lokalnych tradycyjnych potraw, a także będziesz miał czas wolny na pływanie. Następnie będziesz mógł żeglować w kierunku innych zatok parku przyrody, zaczynając od godziny 12:00, gdzie oprócz pięknych krajobrazów wyspy możesz także obserwować delfiny w krystalicznie czystym morzu podczas rejsu łodzią. W zatoce możesz zeskoczyć z łodzi i popływać w nieskazitelnie czystym morzu. Po doświadczeniu jednej z najczystszych części Morza Adriatyckiego wszystkimi 5 zmysłami, nadszedł czas, aby o 14:30 wrócić do zatoki Suha Punta, aby zjeść lunch jak miejscowi i dowiedzieć się, dlaczego ryba w Chorwacji pływa 3 czasy! Na koniec dnia wróć na łódź o 15:45 i usiądź lub połóż się, opalając, zrelaksuj się i ciesz się ostatnimi widokami na wyspy, zanim wrócisz do Zadaru o 18:15.

Zadar: Dugi Otok, park Kornati, wycieczka łodzią motorową po plaży Sakarun

3. Zadar: Dugi Otok, park Kornati, wycieczka łodzią motorową po plaży Sakarun

Odkryj wrak włoskiego statku towarowego „Michelle”, plażę Sakarun i jaskinię Golubinka podczas całodniowej wycieczki łodzią motorową z Zadaru. Odwiedź plażę Lojena w Parku Narodowym Kornati i klify Lagnići na wyspie Dugi Otok. Pływaj w krystalicznie czystych wodach i ciesz się wolnym czasem w Vrulje. Spotkaj się rano ze swoim kapitanem w porcie w Zadarze i wyrusz na swoją chorwacką przygodę. Przecinaj wodę w wygodnej łodzi motorowej RIB i utrzymuj energię dzięki przekąskom, napojom gazowanym i wodzie, szybując po wodzie. Zatrzymaj się na klifach Lagnići, w północnej części wyspy Dugi Otok, w pobliżu latarni morskiej Veli Rat. Snorkel odkrywa tajemnice rozbitka „Michelle”, który jest domem dla wielu ryb i niektórych formacji koralowych. Udaj się do piaszczystej zatoczki Sakarun, gdzie możesz wskoczyć do wody i zrelaksować się. Jedź dalej do jaskini Golubinka na zachodnim wybrzeżu wyspy, gdzie możesz nurkować w podwodnej jaskini i podziwiać lazurowy kolor morza. Rejs na plażę Lojena na wyspie Levrnaka, położonej na dziewiczych wodach Parku Narodowego Kornati. Zanurz się w tych chronionych wodach i poszukaj lokalnego życia morskiego. Udaj się do osłoniętej zatoki Vrulje, gdzie możesz mieć trochę wolnego czasu, aby zejść na brzeg i kupić pyszny lunch. Wreszcie dotrzyj do wyspy Mana, jednej z najsłynniejszych wysp archipelagu Kornaty ze względu na jej niezwykłe klify i historię wykorzystywania jej jako miejsca strzelania. Poświęć trochę wolnego czasu na nacieszenie się wodą lub podziwianie zabytków przed powrotem do miejsca spotkania w Zadarze.

Z Zadaru: prywatna wycieczka łodzią motorową po Parku Narodowym Kornati

4. Z Zadaru: prywatna wycieczka łodzią motorową po Parku Narodowym Kornati

Wybierz się na malowniczą przejażdżkę łodzią motorową przez kanał Zadar w kierunku wyspy Komati i zobacz całe piękno archipelagu zadarskiego. Ta wycieczka ma na celu spełnienie Twoich życzeń i preferencji. Tak więc podczas rejsu poinformuj swojego kapitana, co chcesz robić lub zobaczyć, czy to pływanie, piesze wędrówki, czy po prostu rejs. Rozpocznij swoją wycieczkę od malowniczych widoków na wyspy Žut, Sit, Dugi Otok, Iž, Lavdara i Kornati i przejdź przez most między wyspami Ugljan i Pašman. Przyjedź do Parku Narodowego Kornati i zwiedź jego 89 wysp, wysepek i raf. Odkryj wiele tajemnic, które sprawiają, że Kornati są tak wyjątkowe od twojego kapitana, który zabierze Cię przez historyczną fortecę obronną, która kiedyś służyła również jako plan filmowy. Zatrzymaj się, aby podziwiać panoramiczne widoki otaczającego krajobrazu przed dalszą eksploracją parku. Odwiedź wiele zacisznych i prywatnych plaż i ciesz się szybką kąpielą w orzeźwiającej wodzie, nurkowaniem z rurką lub odrobiną opalania. Ponieważ Wyspy Komati słyną ze świeżo złowionych ryb, powiadom kapitana, jeśli chcesz zatrzymać się na posiłek na własny koszt. Chętnie polecą restauracje na wykwintny lunch lub zaproponują miejsca na piknik dla tych, którzy przynieśli własne posiłki. Następnie, jeśli czas pozwoli, popływaj jeszcze raz przed zakończeniem wycieczki.

Wycieczka łodzią motorową do Parku Narodowego Kornati

5. Wycieczka łodzią motorową do Parku Narodowego Kornati

Dołącz do nas na dzień relaksu w dziewiczej przyrodzie Parku Narodowego Kornati. Spotkasz się ze swoim kapitanem na promenadzie (Riva) w Szybeniku i popłyniesz na Kornati. Ciesz się odkrywaniem pięciu wysp unoszących się na krystalicznie niebiesko-zielonym morzu. Jest to idealne miejsce dla tych, którzy nie lubią tłumów i masowej turystyki. Popływaj i zrelaksuj się w objęciach nietkniętej przyrody i naładuj się pozytywną energią. Po powrocie podziwiaj zachód słońca płynąc przez kanał św. Antoniego do portu w Szybeniku. Nie musisz przynosić własnego lunchu, ponieważ lunchbox jest wliczony w cenę.

Luksusowa wycieczka: NP Kornati łodzią motorową z Zadaru

6. Luksusowa wycieczka: NP Kornati łodzią motorową z Zadaru

Przeżyj oszałamiające piękno chorwackiego Parku Narodowego Kornati podczas luksusowej wycieczki łodzią motorową z Zadaru. Nasza ekskluzywna wycieczka oferuje prywatne i spersonalizowane wrażenia podczas odkrywania zapierających dech w piersiach naturalnych krajobrazów i krystalicznie czystych wód tego niesamowitego archipelagu. Z profesjonalnym i doświadczonym kapitanem na czele odkryjesz ukryte zatoczki, popływasz w zacisznych zatokach i zrelaksujesz się na pięknych plażach. Podczas tej całodniowej wycieczki wyruszysz rano z Zadaru (miejsce spotkania: Obala Kneza Branimira 27, Zadar) i udasz się w kierunku Parku Narodowego Kornati, który obejmuje ponad 140 wysp i wysepek. Płynąc przez archipelag, będziesz otoczony przez wspaniałe krajobrazy skalistych klifów, ukrytych zatoczek i turkusowych wód. Twój kapitan zabierze Cię do jednych z najlepszych miejsc do pływania i nurkowania z rurką, gdzie możesz podziwiać podwodny świat kolorowych ryb i stworzeń morskich. Podczas wycieczki będziesz miał również okazję pieszo odkrywać imponujące krajobrazy parku, odwiedzając punkty widokowe i szlaki parkowe. Dowiesz się o bogatej florze i faunie parku, a także o jego znaczeniu kulturowym i historycznym. Pod koniec wycieczki późnym popołudniem wrócisz do Zadaru, wspominając niezapomniany dzień spędzony na zwiedzaniu jednego z najpiękniejszych miejsc w Chorwacji.

Dream Experience: Luksusowa wycieczka po NP Kornati

7. Dream Experience: Luksusowa wycieczka po NP Kornati

Przygotuj się na najwyższy poziom luksusu podczas naszej całodniowej wycieczki łodzią motorową po zapierającym dech w piersiach Parku Narodowym Kornati. Wyrusz na ekscytującą przygodę, odkrywając wspaniały archipelag Kornati, znany z krystalicznie czystych, turkusowych wód, odosobnionych plaż i urzekających krajobrazów. Plan podróży: Wypłyń z wyznaczonej przystani na pokładzie naszej eleganckiej i wygodnej łodzi motorowej. Rejs po lazurowych wodach, ciesząc się orzeźwiającą morską bryzą i panoramicznymi widokami. Poznaj hipnotyzujące wyspy Kornati, z których każda szczyci się swoim niepowtarzalnym urokiem i cudami natury. Pływaj i nurkuj w zacisznych zatokach, odkrywając tętniący życiem podwodny świat. Podziwiaj skaliste klify i dramatyczne formacje skalne, które sprawiają, że Kornati to prawdziwy raj dla miłośników przyrody. Zrelaksuj się na dziewiczych plażach, wygrzewając się w słońcu lub spacerując brzegiem morza. Zanurz się w spokoju parku narodowego, podziwiając otaczające Cię dziewicze piękno. Uchwyć niezapomniane wspomnienia na tle zapierających dech w piersiach krajobrazów. Wróć do mariny, gdzie pożegna się z Tobą nasza przyjazna załoga, zostawiając cenne wspomnienia z niezwykłego dnia w Parku Narodowym Kornati. Pod koniec wycieczki zostaniesz wysadzony w tej samej marinie, w której rozpoczęła się podróż. Stamtąd możesz zwiedzić więcej okolicy, wrócić do hotelu lub kontynuować przygody we własnym czasie wolnym. Dołącz do nas na tej ekskluzywnej całodniowej wycieczce łodzią motorową i pozwól nam stworzyć dla Ciebie niezapomniane luksusowe wrażenia w dziewiczym raju Parku Narodowego Kornati.

Z Sinja: 1,5-godzinny prywatny lot nad Kornati i Šibenik

8. Z Sinja: 1,5-godzinny prywatny lot nad Kornati i Šibenik

Lot rozpoczyna się szybowaniem nad polem Sinj i przecięciem zboczy Kozjak w kierunku Trogiru. Tam pojawia się widok na zatokę Kaštela, gdy kontynuujemy nasz lot w kierunku Rogoznicy i Primostenu. Wkrótce po naszej prawej stronie zobaczymy miasto Šibenik, gdzie zaczną pojawiać się kontury wysp Kornati. Lot nad tymi ciekawymi klifami, miniaturowymi wysepkami i rafami zajmuje około piętnastu minut i kończy się zakrętem w kierunku Šibenika, gdzie opuszczamy zatokę Kaštela po naszej lewej stronie. Wycieczka kończy się przelotem nad miastem Sinj i lądowaniem na lotnisku.

Zadar: całodniowa wycieczka łodzią motorową do Parku Narodowego Kornati

9. Zadar: całodniowa wycieczka łodzią motorową do Parku Narodowego Kornati

Wycieczka rozpoczyna się o godzinie 09:00 z miejsca spotkania w Zadarze, obala Kneza Branimira 20a. Spędź dzień na łodzi motorowej w pięknym archipelagu Kornati. Odkryj perły Adriatyku. Jedno z najpiękniejszych miejsc w Chorwacji znajduje się na południe od Zadaru. Archipelag Kornati składa się ze 120 wysp, wysepek, skał i klifów o niezwykle dużym znaczeniu. Jest to zjawisko obfitujące w bogactwo flory i fauny. Miejsce niesamowitych krajobrazów i niezwykłych scenariuszy. Najlepszym sposobem na poznanie archipelagu Kornati jest płynięcie łodzią motorową między jego wyspami. Ludzie żyli w tym raju już w czasach rzymskich, a dziś masz okazję zobaczyć najpiękniejszą wyspę - Levrnaka. Ukrywa turkusowe morze w piaszczystej zatoce Lojena. Idealne miejsce do pływania i opalania. Następnie jedziemy na wyspę Mana. Po zwiedzaniu można zjeść lunch w lokalnej restauracji na wyspie Žut, a także cieszyć się wspinaczką na szczyt wyspy z pięknym widokiem. Po obiedzie wyjeżdżamy do Zadaru. Nasza wycieczka zakończy się panoramą Starego Miasta w Zadarze, promenadą, organami morskimi... Wycieczka kończy się o 17:00.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Park Narodowy Kornati

Park Narodowy Kornati
Liczba znalezionych atrakcji: 13
Sortuj wg::

Park Narodowy Kornati: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Park Narodowy Kornati: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Park Narodowy Kornati? Kliknij tutaj.

Park Narodowy Kornati: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.1 / 5

na podstawie 1608 opinii

Wycieczka idealnie zaplanowana. Jeśli chodzi o jedzenie na rejsie nie było jakieś nadzwyczajne, ale dobre i smaczne. Załoga statku bardzo sympatyczna i pomocna. Widoki podczas rejsu są bezcenne. Zdecydowanie polecam, bo w okolicy Zadaru nie widziałam piękniejszego miejsca :) jeśli podczas rejsu chce się zająć lepsze miejsca polecam być na miejscu dużo wcześniej. Około 8, czyli 30 minut przed odpłynięciem byla już bardzo długa kolejka.

Podróżowaliśmy z 9 miesięcznym dzieckiem. Obsługa bardzo pomocna przy przewiezieniu wózka na i ze statku. Widoki niezapomniane. Obiad to zimna ryba z sałatką - niezbyt smaczna.

Uprzejmość i kompetencje, gratulacje! Bardzo przyjemne doświadczenie między wyspami i niesamowitymi krajobrazami.

wycieczka super jedzenie bardzo dobre można było wziąć dokładki ile kto chciał widoki super ogółem wszystko ok

Cudowny rejs z przepięknymi widokami. Obsługa na łodzi była przemiła :D polecam!