Kordoba
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę
do

Wycieczki, zabytki, ciekawe miejsca:

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Kordoba”

7 najciekawszych atrakcji Kordoby

Kordoba to rzadkie połączenie architektur hiszpańskiej, muzułmańskiej i starożytnego Rzymu. Jest to jedno z najgorętszych miast Hiszpanii, więc najlepiej będzie odwiedzić je wiosną. Oto najciekawsze atrakcje turystyczne Kordoby:

Wielki Meczet w Kordobie

Jest to najsłynniejszy zabytek Kordoby, więc radzimy odwiedzić go wcześnie, aby uniknąć tłumów. Wnętrza tej świątyni zapierają dech w piersiach.

Alcázar de los Reyes Cristianos

Piękny hiszpański zamek ze wspaniałymi ogrodami i stawami oraz mauretańską łaźnią. Idealne miejsce na wycieczkę w ciepły dzień. Wstęp kosztuje 4,50 EUR.

Most rzymski w Kordobie

Ten wybudowany w I wieku p.n.e most nad rzeką Gwadalkiwir to imponujący przykład rzymskiej inżynierii. Możesz po nim spacerować albo podziwiać wspaniałe widoki z południowego brzegu rzeki.

Wieża Calahorra

Ta ufortyfikowana brama położona jest w historycznym centrum miasta, a jej zadaniem była ochrona mostu rzymskiego. Dzisiaj w wieży znajduje się muzeum, które można zwiedzić za 4,50 EUR.

Świątynia rzymska w Kordobie

Konstrukcja tej świątyni rozpoczęła się za panowania cesarza Klaudiusza i trwała 40 lat. Zbudowana jest w całości z marmuru i była kiedyś najwspanialszą świątynią w całym cesarstwie.

Bazylika San Pedro

Bazylika ta zawdzięcza swoją nazwę dzielnicy, w której się znajduje. Okolica kościoła pełna jest świetnych restauracji, a nocą aż tętni życiem.

Palacio de la Merced

Ten pięknie zdobiony barokowy budynek to prawdziwy architektoniczny klejnot. Naprawdę warto go zwiedzić. Koniecznie przespaceruj się też po jego ogrodach

Kordoba: Zaplanuj pobyt

Piłkarskie szaleństwo

Sportem narodowym Hiszpanii jest bez wątpienia piłka nożna. Poczytaj trochę o lokalnym klubie Cordoba FC, a na pewno zaimponujesz mieszkańcom Kordoby.

Kiedy najlepiej zwiedzać Kordobę?

Przyjemna pogoda utrzymuje się przez cały rok, ale jeśli nie lubisz upałów, radzimy unikać sierpnia. Możesz spędzić w Kordobie kilka dni i poznać hiszpański styl życia, ale miasto to jest również popularnym celem wycieczek całodniowych z Grenady, Madrytu i Sewilli.

Przydatne informacje

 • Język
  Hiszpański
 • Waluta
  EUR (€)
 • Strefa czasowa
  UTC (+01:00)
 • Kod kraju
  +34
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Najlepszymi porami roku na wizytę w Kordobie są wiosna i jesień. Jest wtedy ciepło, ale nie upalnie – idealna pogoda na wędrówki, rowerowe przejażdżki i zwiedzanie miasta.

Kordoba: Wycieczki i bilety

Ciekawe miejsca i zabytki: Kordoba

Kordoba: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscowości Kordoba?  Kliknij tutaj.


Kordoba
4.2
W oparciu o następującą liczbę opinii klientów GetYourGuide: 223