Atrakcje i wycieczki
Kordoba

Wybierz się w podróż do średniowiecza i odkryj wspaniałą architekturę, pełne kwiatów patia i mnóstwo tapas.

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Często zadawane pytania dotyczące: Kordoba

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Kordoba?

7 najciekawszych atrakcji Kordoby

Kordoba to rzadkie połączenie architektur hiszpańskiej, muzułmańskiej i starożytnego Rzymu. Jest to jedno z najgorętszych miast Hiszpanii, więc najlepiej będzie odwiedzić je wiosną. Oto najciekawsze atrakcje turystyczne Kordoby:

 • Wielki Meczet w Kordobie

  1. Wielki Meczet w Kordobie

  Jest to najsłynniejszy zabytek Kordoby, więc radzimy odwiedzić go wcześnie, aby uniknąć tłumów. Wnętrza tej świątyni zapierają dech w piersiach.

 • Alcázar de los Reyes Cristianos

  2. Alcázar de los Reyes Cristianos

  Piękny hiszpański zamek ze wspaniałymi ogrodami i stawami oraz mauretańską łaźnią. Idealne miejsce na wycieczkę w ciepły dzień. Wstęp kosztuje 4,50 EUR.

 • Most rzymski w Kordobie

  3. Most rzymski w Kordobie

  Ten wybudowany w I wieku p.n.e most nad rzeką Gwadalkiwir to imponujący przykład rzymskiej inżynierii. Możesz po nim spacerować albo podziwiać wspaniałe widoki z południowego brzegu rzeki.

 • Wieża Calahorra

  4. Wieża Calahorra

  Ta ufortyfikowana brama położona jest w historycznym centrum miasta, a jej zadaniem była ochrona mostu rzymskiego. Dzisiaj w wieży znajduje się muzeum, które można zwiedzić za 4,50 EUR.

 • Świątynia rzymska w Kordobie

  5. Świątynia rzymska w Kordobie

  Konstrukcja tej świątyni rozpoczęła się za panowania cesarza Klaudiusza i trwała 40 lat. Zbudowana jest w całości z marmuru i była kiedyś najwspanialszą świątynią w całym cesarstwie.

 • Bazylika San Pedro

  6. Bazylika San Pedro

  Bazylika ta zawdzięcza swoją nazwę dzielnicy, w której się znajduje. Okolica kościoła pełna jest świetnych restauracji, a nocą aż tętni życiem.

 • Palacio de la Merced

  7. Palacio de la Merced

  Ten pięknie zdobiony barokowy budynek to prawdziwy architektoniczny klejnot. Naprawdę warto go zwiedzić. Koniecznie przespaceruj się też po jego ogrodach

Zaplanuj pobyt

 • Piłkarskie szaleństwo

  Sportem narodowym Hiszpanii jest bez wątpienia piłka nożna. Poczytaj trochę o lokalnym klubie Cordoba FC, a na pewno zaimponujesz mieszkańcom Kordoby.

 • Kiedy najlepiej zwiedzać Kordobę?

  Przyjemna pogoda utrzymuje się przez cały rok, ale jeśli nie lubisz upałów, radzimy unikać sierpnia. Możesz spędzić w Kordobie kilka dni i poznać hiszpański styl życia, ale miasto to jest również popularnym celem wycieczek całodniowych z Grenady, Madrytu i Sewilli.

Przydatne informacje

 • Język
  Hiszpański
 • Waluta
  EUR (€)
 • Strefa czasowa
  UTC (+01:00)
 • Kod kraju
  +34
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Najlepszymi porami roku na wizytę w Kordobie są wiosna i jesień. Jest wtedy ciepło, ale nie upalnie – idealna pogoda na wędrówki, rowerowe przejażdżki i zwiedzanie miasta.

Kordoba: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Kordoba? Kliknij tutaj.

Kordoba: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 12 477 opinii

Moja żona i ja byliśmy bardzo zadowoleni z tej wspaniałej wycieczki. Faktycznie zapłaciliśmy za wejście do meczetu poprzedniego dnia, ale okazało się, że byliśmy przytłoczeni i chcieliśmy dowiedzieć się więcej o historii, budowie i historii budowania i zrozumienia zaangażowanych ludzi i kultur. Ta wycieczka była idealnym rozwiązaniem, cieszymy się, że zdecydowaliśmy się na nią i gorąco polecamy. To jedyny sposób, aby zobaczyć budynek i naprawdę go zrozumieć

Absolutnie fantastyczne - zarówno Mezquita, jak i nasz przewodnik Juan. Opowiedział nam tak wiele ciekawych rzeczy, ożywił wszystko, sprawił, że wizyta była punktem kulminacyjnym naszych wakacji. Nasza grupa była mała i kameralna, mogliśmy zadawać pytania, a Juan zawsze miał odpowiedzi, które jeszcze bardziej otwierały fascynującą historię. Dziękuję Juan, jesteś przewodnikiem na najwyższym poziomie.

nasza przewodniczka, Olivia, była bardzo kompetentna i cierpliwie odpowiadała na nasze pytania. fajna wycieczka i pozycja obowiązkowa, jeśli chcesz poznać historię tego niesamowitego miejsca, zamiast po prostu przepływać bez celu. wyjazd na popołudniową wycieczkę jest lepszy z mniejszymi ludźmi pod koniec dnia i mniej chaotyczny z ludźmi i lepszy do robienia zdjęć.

To była nasza druga wizyta w Meczecie w Kordobie. Za pierwszym razem, 10 lat temu, zwiedzaliśmy sami, tym razem zdecydowaliśmy się na wizytę z przewodnikiem. Było bardzo ciekawie, przewodnik zwracał uwagę na miejsca i fakty, których opisu nie znajdziesz w przewodniku. Warto było odbyć tę "podróż" w czasie.

przewodnik bardzo dobrze i szczegółowo przekazywał informacje o meczecie i katedrze w Kordobie, polecam wszystkim bardzo