Kordoba – nasze najbardziej polecane atrakcje

Mezquita w Kordobie: zwiedzanie z przewodnikiem bez kolejki

1. Mezquita w Kordobie: zwiedzanie z przewodnikiem bez kolejki

Dowiedz się więcej o kalifacie Abd ar-Rahmana I z VIII w. podczas zwiedzania  Wielkiego Meczetu w Kordobie z przewodnikiem i historykiem. Posłuchaj o różnych etapach budowy: od starej Bazyliki św. Wincentego, zbudowanej w czasach imperium hiszpańskich Wizygotów, poprzez pierwotny meczet  zbudowany przez Abd ar-Rahmana I, rywalizujący ze wspaniałymi meczetami na wschodzie. Odkryj kolejne rozbudowy za czasów  Almanzora – władcy muzułmańskiej Hiszpanii pod kalifatem Umajjadów w Kordobie. Posłuchaj o rekonkwiście Kordoby przez armie chrześcijańskie Ferdynanda III, kiedy to meczet zmieniono w katedrę. Zachwyć się motywami architektonicznymi, takimi jak dwukondygnacyjne arkady, które pozwoliły podnieść konstrukcję i stanowiły rewolucję w swoich czasach.

Kordoba: dzielnica żydowska, synagoga, meczet i Alcázar Tour

2. Kordoba: dzielnica żydowska, synagoga, meczet i Alcázar Tour

Odkryj najważniejsze zabytki Kordoby podczas wycieczki z przewodnikiem. Odwiedź Wielki Meczet-Katedrę, słynną Dzielnicę Żydowską z jedną z najlepiej zachowanych synagog w Hiszpanii oraz Alcazar Chrześcijańskich Królów z imponującymi ogrodami. Najpierw odwiedź Wielki Meczet-Katedrę. Jego dwukolorowe łuki przeniosą Cię z powrotem do tego islamskiego okresu w Kordobie. Dowiedz się o jego architekturze i o tym, jak katedra została dodana do meczetu. Następnie odwiedź dzielnicę żydowską, najsłynniejszy historyczny obszar średniowiecznej dzielnicy. Odkryj Calleja de la Hoguera, ulicę, na której przewodnik opowie o pochodzeniu kultury żydowskiej w Hiszpanii i jej znaczeniu dla Kordoby. Następnie odwiedź suk, synagogę i pomnik Majmonidesa. Zakończ wycieczkę wizytą w Alcazar Chrześcijańskich Królów. Odkryj znaczenie tego pomnika w historii Kordoby i różne role, jakie odegrał.

Kordoba: Bilet elektroniczny do meczetu i katedry z audioprzewodnikiem

3. Kordoba: Bilet elektroniczny do meczetu i katedry z audioprzewodnikiem

Zobacz meczet-katedrę w Kordobie we własnym tempie dzięki biletowi elektronicznemu bez kolejki i fascynującej wycieczce audio z przewodnikiem na smartfonie. Otrzymaj bilet e-mailem, pobierz aplikację i wycieczkę audio na swój telefon przed wizytą i cofnij się w czasie, aby doświadczyć chwały meczetu-katedry w Kordobie. Załóż słuchawki i odkryj zapierające dech w piersiach wejście do Mezquity i kontynuuj odkrywanie Puerta del Perdón, zanim wejdziesz, aby zafascynować się jego niesamowitymi skarbami dzięki sile opowiadania historii i poznać informacje historyczne oraz niezwykłe historie i anegdoty dotyczące tego klejnotu budowlanego. Treść wycieczki jest wynikiem dogłębnych badań, wciśniętych w krótkie oryginalne historie, które sprawią, że Twoja wizyta będzie zarówno wciągająca, jak i pouczająca. Z audiowycieczki można korzystać wielokrotnie iw dowolnym momencie, przed lub po wizycie. Jest to okazja, której nie można przegapić, aby uzyskać cenny wgląd w zapierający dech w piersiach meczet-katedrę w Kordobie i odnieść się do otoczenia w całkowicie oryginalny sposób.

Meczet w Kordobie, synagoga i dzielnica żydowska z biletami

4. Meczet w Kordobie, synagoga i dzielnica żydowska z biletami

Poznaj meczet-katedrę w Kordobie, jeden z najczęściej odwiedzanych zabytków w Hiszpanii. Jego budowa rozpoczęła się w VIII wieku i stał się drugim co do wielkości meczetem na świecie. Podczas tej 2,5-godzinnej wycieczki z przewodnikiem odkryjesz wnętrze, w którym znajduje się las kolumn wraz z podwójnymi łukami, Maqsura, Mihrab i imponujący chór znajdujący się w pobliżu Kaplicy Burmistrza. W XIII wieku, za panowania Ferdynanda III, meczet został przekształcony w katolicką katedrę. Ponadto zwiedzisz historyczną dzielnicę żydowską miasta. Położony w pobliżu meczetu-katedry, jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Kordobie. Zobacz synagogę, ulicę żydowską, targ arabski (Zoco) i brązowy posąg Majmonidesa.

Kordoba: Wycieczka z przewodnikiem po meczecie i katedrze bez kolejki

5. Kordoba: Wycieczka z przewodnikiem po meczecie i katedrze bez kolejki

Poznaj swojego doświadczonego przewodnika, który będzie miał głęboką wiedzę zarówno na temat samej katedry meczetu, jak i jej zawartości. Po otrzymaniu zestawu słuchawkowego rozpocznij wycieczkę od wysłuchania wprowadzenia do historii meczetu. Poznaj dziedziniec kompleksu, zwany Patio de los Naranjos. Chłoń atmosferę tego spokojnego miejsca z dużą ilością zieleni i podziwiaj piękną dzwonnicę. Następnie omiń kolejkę po bilet, aby bez problemu wejść do pomnika. Podążaj za swoim przewodnikiem, gdy oprowadzą Cię po meczecie. Posłuchaj o jego projekcie i dlaczego pomnik jest jednym z najważniejszych budynków w architekturze islamskiej. Podziwiaj Salę Modlitwy, Mihrab i słynne czerwono-białe łuki. Dowiedz się o budowie meczetu-katedry w VIII wieku. Dowiedz się ze swojego przewodnika o różnych rozszerzeniach budynku i wszystkich ukrytych szczegółach architektury.

Córdoba: bilet na pokaz flamenco z napojami

6. Córdoba: bilet na pokaz flamenco z napojami

Ciesz się namiętnym flamenco, które składa się z reprezentacji różnych stylów tego ognistego i tradycyjnego pokazu w wykonaniu siedmiu artystów, z których trzech to krajowi zwycięzcy flamenco. Podziwiaj szybkość i umiejętności wykonawców przez 1 godzinę i 20 minut. Zahipnotyzuj się ruchem i surowymi emocjami wykonawców i ciesz się eksperckimi pokazami stylów flamenco, takich jak baile, cante i guitarra. Klaskaj w rytm gitarowej muzyki na żywo i ciesz się melodyjnymi tonami hiszpańskich śpiewaków podczas całego występu. Wypij drinka dołączonego do biletu (wino, piwo, sangria, napoje bezalkoholowe, wodę...) i zjedz pyszną szynkę, ser i iberyjskie tapas, które możesz zamówić, jeśli chcesz.

Cordoba: Bilet wstępu na pokaz jeździecki Caballerizas Reales

7. Cordoba: Bilet wstępu na pokaz jeździecki Caballerizas Reales

Ciesz się wyjątkowym doświadczeniem w budynku pełnym historii. Andaluzyjski koń i flamenco zjednoczeni w historycznym centrum miasta Kordoba. Doskonałość ujeżdżenia klasycznego, kowbojskiego i licealnego w połączeniu z flamenco z tancerką, która towarzyszy ruchom konia. W przybliżeniu trwającym 70 minut pokazujemy nasze konie, stworzone i urodzone do chodzenia ze słońcem, olśniewania pięknem, zadziwiania elegancją. A czy może być lepsza sceneria niż Stajnie Królewskie w Kordobie, stworzone w XVI wieku dla realizacji marzenia.

Wizyta z przewodnikiem w Azahara Medina w Kordobie

8. Wizyta z przewodnikiem w Azahara Medina w Kordobie

Kalif Umajjadów w Kordobie, Abd al-Rahman III, nakazał budowę miasta-pałacu Madinat al-Zahra, co po arabsku oznacza „genialne miasto” na początku X wieku. Ta niesamowita kolekcja ozdobnych budynków i pomników, położona około 5 mil (8 km) od miasta Kordoba, została stworzona jako symbol potęgi Kalifa przeciwko jego wrogom. Pełniły również funkcję oficjalnych budynków rządowych. Podczas wizyty w tym zapierającym dech w piersiach miejscu możesz wybrać jedną z dwóch opcji: wycieczkę z przewodnikiem z autobusem turystycznym lub bez. Zwiedzanie z przewodnikiem (autobusem): Wskocz na pokład autobusu turystycznego i udaj się do centrum pałacowego miasta. Tam odwiedź imponujące centrum dla zwiedzających, a następnie udaj się na północ, aby zwiedzić główne części miasta, jedna po drugiej. Zwiedzanie z przewodnikiem (bez autobusu): Zacznij od wizyty w imponującym centrum dla zwiedzających, w którym poznasz fascynującą mauretańską historię Hiszpanii i obejrzysz film, który wirtualnie odtwarza to historyczne miasto w X wieku. Później skieruj się na północ, aby zbadać główne sekcje miasta, jedna po drugiej.

Kordoba: Bilet wstępu do Hammam Al Ándalus z opcjonalnym masażem

9. Kordoba: Bilet wstępu do Hammam Al Ándalus z opcjonalnym masażem

Hammamy promują znaczenie wody dla cywilizacji, wierząc, że jest ona najważniejszym elementem życia i duchowości tych, którzy byli przed nami. Łaźnia turecka stanowi teraz oderwanie od rutyny, miejsce, w którym można uciec. Thermal ma różne pokoje, które oferują różne doznania: absolutny relaks w gorącym pokoju i pobudzenie w zimnym. Następnie przejdź do ciepłego pokoju, zawsze największego. Po łaźni parowej Twoja skóra będzie gotowa na opcjonalny masaż. Ciesz się relaksującym masażem z olejkami eterycznymi, które pozostawiają skórę miękką i zapewniają przyjemne uczucie dobrego samopoczucia. Wybierz ekskluzywną opcję masażu, a otrzymasz również tradycyjną Kessę, która odbywa się na ciepłym kamieniu, a rękawica Kessa służy do oczyszczenia i złuszczenia naskórka.

Córdoba: Medina Azahara 3-godzinna wycieczka z przewodnikiem

10. Córdoba: Medina Azahara 3-godzinna wycieczka z przewodnikiem

Zwiedź rozległy średniowieczny pałac Medina Azahara de Córdoba podczas 3-godzinnej wycieczki z przewodnikiem i cofnij się w czasie do czasów kalifatu i Al-Andalus. Wybierz wycieczkę z lub bez transportu w obie strony do iz Kordoby klimatyzowaną furgonetką. Odwiedź najważniejsze części kompleksu, takie jak duży Dom Ja'fara zbudowany na miejscu 3 wcześniejszych domów. Podziwiaj pozostałości Pórtico de Medina Azahara i odwiedź Salón Rico, gdzie kalif Abd-ar-Rahman III przyjmował gości. Dowiedz się więcej o pierwszym kalifie Umajjadów z Al-Andalus, Abderramanie III.Skorzystaj z wiedzy oficjalnego przewodnika, który specjalizuje się w historii archeologicznej.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Kordoba
Wybierz się w podróż do średniowiecza i odkryj wspaniałą architekturę, pełne kwiatów patia i mnóstwo tapas.

Najciekawsze atrakcje

Kordoba: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 147
Sortuj wg::
Strona 1 z 10

Niezwykłe doznania

Kordoba: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Kordoba

Kordoba: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Kordoba? Kliknij tutaj.