Kordoba

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Kordoba: największe atrakcje

7 najciekawszych atrakcji Kordoby

Kordoba to rzadkie połączenie architektur hiszpańskiej, muzułmańskiej i starożytnego Rzymu. Jest to jedno z najgorętszych miast Hiszpanii, więc najlepiej będzie odwiedzić je wiosną. Oto najciekawsze atrakcje turystyczne Kordoby:

 • Wielki Meczet w Kordobie

  1. Wielki Meczet w Kordobie

  Jest to najsłynniejszy zabytek Kordoby, więc radzimy odwiedzić go wcześnie, aby uniknąć tłumów. Wnętrza tej świątyni zapierają dech w piersiach.

 • Alcázar de los Reyes Cristianos

  2. Alcázar de los Reyes Cristianos

  Piękny hiszpański zamek ze wspaniałymi ogrodami i stawami oraz mauretańską łaźnią. Idealne miejsce na wycieczkę w ciepły dzień. Wstęp kosztuje 4,50 EUR.

 • Most rzymski w Kordobie

  3. Most rzymski w Kordobie

  Ten wybudowany w I wieku p.n.e most nad rzeką Gwadalkiwir to imponujący przykład rzymskiej inżynierii. Możesz po nim spacerować albo podziwiać wspaniałe widoki z południowego brzegu rzeki.

 • Wieża Calahorra

  4. Wieża Calahorra

  Ta ufortyfikowana brama położona jest w historycznym centrum miasta, a jej zadaniem była ochrona mostu rzymskiego. Dzisiaj w wieży znajduje się muzeum, które można zwiedzić za 4,50 EUR.

 • Świątynia rzymska w Kordobie

  5. Świątynia rzymska w Kordobie

  Konstrukcja tej świątyni rozpoczęła się za panowania cesarza Klaudiusza i trwała 40 lat. Zbudowana jest w całości z marmuru i była kiedyś najwspanialszą świątynią w całym cesarstwie.

 • Bazylika San Pedro

  6. Bazylika San Pedro

  Bazylika ta zawdzięcza swoją nazwę dzielnicy, w której się znajduje. Okolica kościoła pełna jest świetnych restauracji, a nocą aż tętni życiem.

 • Palacio de la Merced

  7. Palacio de la Merced

  Ten pięknie zdobiony barokowy budynek to prawdziwy architektoniczny klejnot. Naprawdę warto go zwiedzić. Koniecznie przespaceruj się też po jego ogrodach

Zaplanuj pobyt

 • Piłkarskie szaleństwo

  Sportem narodowym Hiszpanii jest bez wątpienia piłka nożna. Poczytaj trochę o lokalnym klubie Cordoba FC, a na pewno zaimponujesz mieszkańcom Kordoby.

 • Kiedy najlepiej zwiedzać Kordobę?

  Przyjemna pogoda utrzymuje się przez cały rok, ale jeśli nie lubisz upałów, radzimy unikać sierpnia. Możesz spędzić w Kordobie kilka dni i poznać hiszpański styl życia, ale miasto to jest również popularnym celem wycieczek całodniowych z Grenady, Madrytu i Sewilli.

Przydatne informacje

 • Język
  Hiszpański
 • Waluta
  EUR (€)
 • Strefa czasowa
  UTC (+01:00)
 • Kod kraju
  +34
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Najlepszymi porami roku na wizytę w Kordobie są wiosna i jesień. Jest wtedy ciepło, ale nie upalnie – idealna pogoda na wędrówki, rowerowe przejażdżki i zwiedzanie miasta.

Kordoba: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Kordoba? Kliknij tutaj.

Kordoba: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 11 915 opinii

Bardzo ciekawa i skondensowana wycieczka

Przewodnik rewelacja, bardzo ciekawie opowiadal, przemiły człowiek, organizacja tez na bardzo zadawalającym poziomie, jedyny minus to za ten bonus w postaci napoju i tapas, po prostu bardzo niepuprzema obsługa w restauracji. Rozumiem, że to był gratis, ale to tez forma promocji lokalu, byliśmy głodni i zamówilibyśmy oddzielnie posiłek dla czterech osób, ale byliśmy tak zniesmaczeni poziomem obsługi, że poszliśmy do restauracji obok.

Great guided tour around the beautiful, fascinating Cordoba. The firm is so lucky to have Angela (our guide) on board - good job! She was able to provide many interesting details in the user-friendly way and in flawless English. For sure I would recommend this trip to anyone who has the pleasure of being in Cordoba.

To była nasza druga wizyta w Meczecie w Kordobie. Za pierwszym razem, 10 lat temu, zwiedzaliśmy sami, tym razem zdecydowaliśmy się na wizytę z przewodnikiem. Było bardzo ciekawie, przewodnik zwracał uwagę na miejsca i fakty, których opisu nie znajdziesz w przewodniku. Warto było odbyć tę "podróż" w czasie.

Historia Cordoby i zamku opowiedziana po angielsku w sposób bardzo ciekawy i przystępny przez Panią Przewodnik. Polecam zwiedzanie zamku z przewodnikiem.

Inspirująca historia meczetu. Przewodnik Juan perfekcyjna wiedzą. Pan który prowadził wycieczkę o godz. 11:00