Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Kordoba

Wybierz się w podróż do średniowiecza i odkryj wspaniałą architekturę, pełne kwiatów patia i mnóstwo tapas.

Kordoba – nasze najbardziej polecane atrakcje

Mezquita w Kordobie: zwiedzanie z przewodnikiem bez kolejki

1. Mezquita w Kordobie: zwiedzanie z przewodnikiem bez kolejki

Dowiedz się więcej o kalifacie Abd al-Rahmana I z VIII wieku podczas wycieczki z przewodnikiem po meczecie-katedrze w Kordobie z przewodnikiem historyka sztuki. Posłuchaj o różnych etapach budowy pomnika, od starej bazyliki San Vicente, zbudowanej podczas hiszpańskiego imperium Wizygotów, po prymitywny meczet zbudowany przez Abd al-Rahmana I, aby rywalizować z wielkimi meczetami Wschodu. Eksploruj kolejne rozszerzenia aż do czasów Almanzora, władcy muzułmańskiej Iberii pod rządami kalifatu Umajjadów w Kordobie. Posłuchaj o rekonkwiście w Kordobie przez chrześcijańskie armie Fernanda III, kiedy meczet został przekształcony w katedrę. Podziwiaj motywy architektoniczne, takie jak podwójne łuki, które nadawały budynkowi wysokość i były uważane za rewolucyjne jak na tamte czasy.

Kordoba: E-bilet meczet-katedra z opcjonalnym audioprzewodnikiem

2. Kordoba: E-bilet meczet-katedra z opcjonalnym audioprzewodnikiem

Zwiedź meczet-katedrę w Kordobie we własnym tempie dzięki biletowi elektronicznemu bez kolejki i fascynującej wycieczce audio z przewodnikiem na smartfonie (jeśli wybierzesz opcję z audioprzewodnikiem po meczecie-katedrze). Otrzymaj bilet e-mailem, pobierz aplikację i wycieczkę audio na swój telefon przed wizytą i cofnij się w czasie, aby doświadczyć chwały meczetu-katedry w Kordobie. Załóż słuchawki i odkryj zapierające dech w piersiach wejście do Mezquity i kontynuuj odkrywanie Puerta del Perdón, zanim wejdziesz do środka, aby zafascynować się jego wyjątkowymi skarbami dzięki mocy opowiadania historii i poznać informacje historyczne oraz niezwykłe historie i anegdoty dotyczące tego klejnotu budownictwa. Treść wycieczki jest wynikiem dogłębnych badań ujętych w krótkie, oryginalne historie, które sprawią, że Twoja wizyta będzie wciągająca i pouczająca. Z wycieczki audio można korzystać wielokrotnie, w dowolnym momencie, przed lub po wizycie. Walc w Kordobie z audioprzewodnikiem w telefonie, zaprojektowanym przez akredytowanego eksperta. Posłuchaj fascynujących historii opartych na wielokrotnie nagradzanej koncepcji opowiadania historii i uzyskaj wspaniały wgląd w najbardziej charakterystyczne zabytki Kordoby. Rozpocznij swoją wycieczkę od Wielkiego Meczetu w Kordobie i kontynuuj spotkanie z Alcazarem chrześcijańskich monarchów, zapoznaj się z minaretem San Juan de los Caballeros i zafascynuj się Palacio de los Páez de Castillejo Jest to okazja, której nie można przegapić, aby uzyskać cenny wgląd w zapierający dech w piersiach meczet-katedrę w Kordobie i nawiązać kontakt z otoczeniem w całkowicie oryginalny sposób.

Kordoba: Dzielnica żydowska, synagoga, meczet i zwiedzanie Alkazaru

3. Kordoba: Dzielnica żydowska, synagoga, meczet i zwiedzanie Alkazaru

Odkryj najważniejsze zabytki Kordoby podczas wycieczki z przewodnikiem. Odwiedź Wielki Meczet-Katedrę, słynną Dzielnicę Żydowską z jedną z najlepiej zachowanych synagog w Hiszpanii oraz Alcazar Chrześcijańskich Królów z imponującymi ogrodami. Najpierw odwiedź Wielki Meczet-Katedrę. Jego dwukolorowe łuki przeniosą Cię z powrotem do tego islamskiego okresu w Kordobie. Dowiedz się o jego architekturze i o tym, jak katedra została dodana do meczetu. Następnie odwiedź dzielnicę żydowską, najsłynniejszy historyczny obszar średniowiecznej dzielnicy. Odkryj Calleja de la Hoguera, ulicę, na której przewodnik opowie o pochodzeniu kultury żydowskiej w Hiszpanii i jej znaczeniu dla Kordoby. Następnie odwiedź suk, synagogę i pomnik Majmonidesa. Zakończ wycieczkę wizytą w Alcazar Chrześcijańskich Królów. Odkryj znaczenie tego pomnika w historii Kordoby i różne role, jakie odegrał.

Cordoba: Bilet wstępu na pokaz jeździecki Caballerizas Reales

4. Cordoba: Bilet wstępu na pokaz jeździecki Caballerizas Reales

Ciesz się wyjątkowym doświadczeniem w budynku pełnym historii. Andaluzyjski koń i flamenco zjednoczeni w historycznym centrum miasta Kordoba. Doskonałość ujeżdżenia klasycznego, kowbojskiego i licealnego w połączeniu z flamenco z tancerką, która towarzyszy ruchom konia. W przybliżeniu trwającym 70 minut pokazujemy nasze konie, stworzone i urodzone do chodzenia ze słońcem, olśniewania pięknem, zadziwiania elegancją. A czy może być lepsza sceneria niż Stajnie Królewskie w Kordobie, stworzone w XVI wieku dla realizacji marzenia.

Kordoba: Wycieczka z przewodnikiem po meczecie i katedrze bez kolejki

5. Kordoba: Wycieczka z przewodnikiem po meczecie i katedrze bez kolejki

Poznaj swojego doświadczonego przewodnika, który będzie miał głęboką wiedzę zarówno na temat samej katedry meczetu, jak i jej zawartości. Po otrzymaniu zestawu słuchawkowego rozpocznij wycieczkę od wysłuchania wprowadzenia do historii meczetu. Poznaj dziedziniec kompleksu, zwany Patio de los Naranjos. Chłoń atmosferę tego spokojnego miejsca z dużą ilością zieleni i podziwiaj piękną dzwonnicę. Następnie omiń kolejkę po bilet, aby bez problemu wejść do pomnika. Podążaj za swoim przewodnikiem, gdy oprowadzą Cię po meczecie. Posłuchaj o jego projekcie i dlaczego pomnik jest jednym z najważniejszych budynków w architekturze islamskiej. Podziwiaj Salę Modlitwy, Mihrab i słynne czerwono-białe łuki. Dowiedz się o budowie meczetu-katedry w VIII wieku. Dowiedz się ze swojego przewodnika o różnych rozszerzeniach budynku i wszystkich ukrytych szczegółach architektury.

Kordoba: Alcazar z przewodnikiem i bilet wstępu bez kolejki

6. Kordoba: Alcazar z przewodnikiem i bilet wstępu bez kolejki

Odkryj fort-cum-pałac królów katolickich podczas wycieczki z przewodnikiem po Alcazar w Kordobie. Zbudowany na pozostałościach mauretańskiego pałacu Alcazar był świadkiem dziesiątek ważnych wydarzeń historycznych. Podążaj śladami Krzysztofa Kolumba, który spotkał Fernando i Isabel tutaj w 1486 roku. Dowiedz się o czasach, gdy była siedzibą hiszpańskiej inkwizycji. Spaceruj po niezwykłych pokojach, takich jak Salón de los Mosaicos (Sala Mozaik). Zobacz wieże z krenelażem i łaźnie Patio Morisco z motywami mauretańskimi. Wejdź na wieżę, aby podziwiać panoramiczne widoki na ogrody. Następnie wybierz się na spacer po ogrodach krajobrazowych, aby zobaczyć takie elementy, jak baseny, stawy rybne, fontanny i drzewa pomarańczowe.

Wycieczka z biletami do meczetu i dzielnicy żydowskiej w Kordobie

7. Wycieczka z biletami do meczetu i dzielnicy żydowskiej w Kordobie

Poznaj meczet-katedrę w Kordobie, jeden z najczęściej odwiedzanych zabytków w Hiszpanii. Jego budowa rozpoczęła się w VIII wieku i stał się drugim co do wielkości meczetem na świecie. Podczas tej 2,5-godzinnej wycieczki z przewodnikiem odkryjesz wnętrze, w którym znajduje się las kolumn wraz z podwójnymi łukami, Maqsura, Mihrab i imponujący chór znajdujący się w pobliżu kaplicy burmistrza. W XIII wieku, za panowania Ferdynanda III, meczet został przekształcony w katolicką katedrę. Ponadto zwiedzisz historyczną dzielnicę żydowską miasta. Znajduje się ona w pobliżu meczetu-katedry i jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Kordobie. Zobacz synagogę (z wyjątkiem niedziel i świąt), ulicę żydowską, arabski rynek (Zoco) i brązowy posąg Majmonidesa.

Córdoba: Medina Azahara 3-godzinna wycieczka z przewodnikiem

8. Córdoba: Medina Azahara 3-godzinna wycieczka z przewodnikiem

Odkryj rozległy średniowieczny pałac Medina Azahara de Córdoba podczas 3-godzinnej wycieczki z przewodnikiem i cofnij się w czasie do czasów kalifatu i Al-Andalus. Wybierz wycieczkę z transportem w obie strony do i z Kordoby klimatyzowaną furgonetką lub bez. Odwiedź najważniejsze części kompleksu, takie jak duży Dom Ja’fara zbudowany na miejscu 3 wcześniejszych domów. Podziwiaj pozostałości Pórtico de Medina Azahara i odwiedź zewnętrzną część Salón Rico, gdzie kalif Abd-ar-Rahman III przyjmował gości. Dowiedz się więcej o pierwszym kalifie Umajjadów w Al-Andalus, Abderramanie III. Skorzystaj z wiedzy oficjalnego przewodnika specjalizującego się w historii archeologicznej.

Z Sewilli: całodniowa wycieczka do Kordoby i Carmony

9. Z Sewilli: całodniowa wycieczka do Kordoby i Carmony

Wyrusz na dzień do Kordoby i Carmony z Sewilli. Wybierz się na jednodniową wycieczkę z przewodnikiem, aby zwiedzić tę wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Mezquita i usłyszeć od przewodnika wszystko o historycznym centrum Carmony. Zobacz meczet-katedrę w Kordobie i podziwiaj oszałamiające andaluzyjskie krajobrazy. Wyjedź z Sewilli rano i jedź do Kordoby. Odkryj zabytki, takie jak synagoga w Kordobie i cud natury Sotos de la Albolaifa. Zatrzymaj się w Carmona, podziwiaj zbudowany grzbiet z widokiem na centralną równinę Andaluzji i podziwiaj wspaniałe widoki. Kontynuuj podróż do Kordoby, niegdyś domu Rzymian, Maurów, katolików i innych cywilizacji. Wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1984 roku, atrakcje miasta obejmują rzymski most, Torre de la Calahorra i ulice dzielnicy żydowskiej. Odwiedź meczet-katedrę w Kordobie, aby odkryć klejnot sztuki islamu. Wewnątrz meczetu skorzystaj z kompletnego przewodnika audio w dowolnym języku. Następnie ciesz się wolnym czasem na lunch lub zakupy.

Autentyczne patia Kordoby: 2-godzinna wycieczka z biletami wstępu

10. Autentyczne patia Kordoby: 2-godzinna wycieczka z biletami wstępu

Odkryj dziedzińce Cordovan, znane jako patio w języku hiszpańskim, główną atrakcję w Kordobie. Dowiedz się o pochodzeniu patio podczas tej 2-godzinnej wycieczki po dzielnicy Alcazar Viejo i odwiedź wnętrza dobrze zachowanych domów. Doświadcz lokalnego stylu życia w tej części starego miasta. Wejdź na 5 prywatnych patio, gdzie właściciele opowiedzą Ci o detalach dekoracyjnych i o tym, jak dbają o kwiaty. Dowiedz się więcej o Festiwalu Dziedzińca, który odbywa się w maju każdego roku. Tatio zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 2012 roku. Chociaż są piękne przez cały rok, najlepszym czasem na zwiedzanie jest marzec, kwiecień lub maj. Podczas festiwalu patiów (1. dwa tygodnie maja) odwiedzimy Patio w okolicach San Francisco i Santiago. Te dzielnice są bardzo popularne w Kordobie i mają jedne z najlepszych festiwalowych patio.

Najciekawsze atrakcje

Kordoba: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 196
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Kordoba

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Kordoba

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Kordoba to:

Alkazar w Sewilli

Kordoba: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Kordoba? Kliknij tutaj.

Kordoba: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6
(17 284 recenzji)

Zrobiliśmy tę wycieczkę w czwartek i naprawdę podobało nam się poznawanie meczetu-katedry w Kordobie. Nasz przewodnik był niezwykle entuzjastycznie nastawiony do architektury i historii budynku, co było odświeżające – wyraźnie uważał, że to ważne i że tak. To długa trasa, podczas której dużo stoi się i słucha opowieści i faktów na temat panowania muzułmanów i katolików w Andaluzji, więc jeśli cię to interesuje, gorąco polecam. Jeśli chcesz po prostu wejść na spacer, zrobić zdjęcie i nie znać zawiłości znajdujących się za budynkiem, nie polecam, ale podobała nam się wycieczka, ponieważ tak nie było i wiele się po drodze nauczyliśmy. Noś wygodne buty, a jeśli nie możesz stać bez przerwy przez 2 godziny, po prostu zarezerwuj przelotną wizytę (kilka osób wyszło w połowie naszej, zmęczonych staniem). Jeśli nie, ciesz się wycieczką i fachową wiedzą swojego przewodnika :)

Wszystkie informacje, którymi podzielił się przewodnik na temat tego miejsca, były bardzo przyjemne i interesujące.

Ominąłem długą kolejkę i dzięki Fatimie miałem bardzo miłego i kompetentnego przewodnika!