Atrakcje i wycieczki
Korčula

Wszystkie atrakcje

Korčula – nasze najbardziej polecane atrakcje

eSIM Europa i Wielka Brytania dla podróżnych

eSIM Europa i Wielka Brytania dla podróżnych

Niezależnie od tego, czy jesteś podróżnikiem zwiedzającym Wielką Brytanię, czy wyruszasz na europejską przygodę z wieloma krajami, karta eSIM zapewnia stałą łączność. Ciesz się natychmiastową dostawą mobilną i opcjami zasięgu od 1 do 30 dni z 500 MB do 10 GB. Ta karta eSIM jest idealna dla nowoczesnych podróżników korzystających z urządzeń takich jak iPhone lub inne smartfony obsługujące funkcję eSIM. Ciesz się wygodą przedpłaconego zasięgu we wszystkich głównych europejskich miejscach docelowych z nieprzerwaną łącznością i bez niespodzianek. Ta karta eSIM obejmuje następujące lokalizacje: Austria (Österreich) Belgia (Belgien) Bułgaria (Bulgarien) Cypr (Zypern) Chorwacja (Kroatien) Dania (Dänemark) Estonia (Estland) Finlandia (Finnland) Francja (Frankreich) Niemcy (Deutschland) Grecja (Griechenland) Węgry (Ungarn) Irlandia (Irland) Islandia (Island) Włochy (Italien) Łotwa (Lettland) Litwa (Litauen) Luksemburg (Luxemburg) Malta Norwegia (Norwegen) Holandia (Niederlande) Polska (Polen) Portugalia Słowacja (Slowakei) Słowenia (Slowenien) Hiszpania (Spanien) Zjednoczone Królestwo (Vereinigtes Königreich) Republika Czeska (Tschechische Republik) Rumunia (Rumänien) Szwecja (Schweden) Szwajcaria (Schweiz) Ukraina

Korčula: Wycieczka hop-on hop-off na 3 wyspy - bilet dzienny

Korčula: Wycieczka hop-on hop-off na 3 wyspy - bilet dzienny

Katamaran Yellow Taxi i usługa Hop-On Hop-Off to idealny sposób na zwiedzanie archipelagu w Korčuli. Bilet jest ważny przez cały dzień i możesz wsiadać i wysiadać z nowoczesnego i bezpiecznego katamaranu tak często, jak chcesz. Ta wycieczka działa przez cały dzień i możesz wybrać dowolną porę rozpoczęcia wycieczki w mieście Korčula (port wschodni). Podczas tej podróży w obie strony Twoim pierwszym przystankiem będzie wyspa Badija przed przybyciem na wyspę Vrnik. Zakończ swoją podróż na oszałamiającej wyspie Stupe Island. Twój bilet pozwala stworzyć kombinację miejsc docelowych i wybrać trasę, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Wyspa Badija: Wyspa Badija to największa wyspa na całym archipelagu i oferuje wiele możliwości. Na wyspie znajduje się klasztor z XV wieku ze zintegrowanym muzeum. Jeśli lubisz architekturę i kulturę, będziesz pod wrażeniem. Dla tych, którzy lubią pływać i nurkować, można zwiedzić tyły wyspy, gdzie można znaleźć własną małą zatokę lub plażę. Jeśli wolisz być bardziej aktywny, możesz skorzystać ze szlaku otaczającego wyspę i wybrać się na 50-minutowy spacer lub 25-minutowy bieg. Można też wspiąć się na szczyt, gdzie znajduje się stary kościół św. Katarzyny, który jest obecnie starą ruiną. W sezonie na wyspie działa również jedna restauracja. Wyspa Vrnik: Podczas gdy w Vrniku można znaleźć niesamowite małe plaże, a także znakomitą restaurację „Arts Club”, która oferuje dania kuchni lokalnej i znajduje się w budynku dawnej szkoły. Wraz z restauracją można również zwiedzić replikę starej sali lekcyjnej, a także zamówić przewodnika. Plaża Stupe i Moro: Restauracja Stupe Island i Moro Beach mogą z łatwością stać się atrakcją całego urlopu. Stupe Island znajduje się w niesamowitej błękitnej lagunie i oferuje wszystko, czego potrzebujesz, aby spędzić idealny dzień na plaży. Ciesz się doskonałą restauracją i barem na plaży, wypożycz leżak lub deskę SUP i nie wahaj się wskoczyć na słynną huśtawkę wodną. Poznaj podwodne życie morskie i nurkuj wokół wyspy i pobliskich wysepek.

Jednodniowa wycieczka na półwysep Peljesac i wyspę Korcula z Dubrownika

Jednodniowa wycieczka na półwysep Peljesac i wyspę Korcula z Dubrownika

Twoje zwiedzanie rozpoczyna się zaraz po wyjeździe z Dubrownika, kiedy wycieczka ma krótką przerwę na moście w Dubrowniku, aby podziwiać malowniczy widok na miasto. Następnie będziesz kontynuować podróż wzdłuż wybrzeża Adriatyku, poznając różne ciekawe miejsca na trasie. Po dotarciu do Ston będziesz cieszyć się zwiedzaniem i wolnym czasem. Ston słynie ze swoich starych solnisk i posiadania drugich najdłuższych murów miejskich na świecie (po chińskich murach). Po czasie wolnym na zwiedzanie trasa kontynuuje w kierunku Orebića. Po drodze będziesz podziwiać panoramę słynnych winnic półwyspu Peljesac. Odkryj piękne krajobrazy i stare osady, słuchając komentarzy na temat winnic Peljesac i hodowli małży w okolicy. W Orebiću wycieczka odbywa się łodzią do Korčuli. Wyspa Korčula prezentuje wyjątkowy kontakt z piękną przyrodą oraz tysiącletnią tradycją kulturową i historią. Będziesz miał okazję odwiedzić dom urodzenia Marco Polo, kościół św. Marka i wiele innych zabytków. Wróć łodzią do Orebića i udaj się do Potomje. Po przybyciu do Potomje odwiedzisz jedną z najsłynniejszych chorwackich winnic. Twoja degustacja obejmie słynne wina, a także krajowe brandy i likiery w towarzystwie eksperta z winnicy. Wycieczka wraca do Dubrownika po południu.

Korcula: wycieczka łodzią podwodną

Korcula: wycieczka łodzią podwodną

Przeżyj przygodę na półzanurzalnej łodzi zanurzonej w prawie 1,5 metra wody w Korculi. Ten wyjątkowy statek oferuje przyjemną i bezpieczną wycieczkę i jest idealny dla dorosłych i dzieci w każdym wieku. Przez cały czas pozostaje nad poziomem morza, a jego kadłub, podwodne obserwatorium, znajduje się 1,5 metra (5 stóp) pod powierzchnią. Przez własne okno podglądu możesz oglądać obfitość życia morskiego. Ponieważ w każdej chwili możesz opuścić kabinę i wejść na pokład, możesz również podziwiać spektakularny widok na historyczną starówkę Korculi z pokładu łodzi. Załoga jest bardzo doświadczona i przyjazna. Dołącz do tej niesamowitej podróży na półokręcie podwodnym, aby bliżej przyjrzeć się magicznemu podwodnemu światu. Uzyskaj lepsze zrozumienie znaczenia środowiska morskiego.

Lumbarda: Wycieczka kajakiem o zachodzie słońca

Lumbarda: Wycieczka kajakiem o zachodzie słońca

Wieczorny spływ kajakowy zaczynający się od zatoki Tatinja w Lumbardzie. Po spotkaniu z przewodnikiem i ukończeniu 20-minutowej odprawy bezpieczeństwa i sesji szkoleniowej na morzu rozpoczniesz wycieczkę. Odwiedzisz wyspę słynącą z historii wydobycia, a także inną, na której znajduje się piękny klasztor z XIV wieku wraz z wędrującymi pięknymi dzikimi jeleniami. Następnie popłyniesz do najpiękniejszego miejsca o zachodzie słońca w okolicy, aby cieszyć się uspokajającym czerwonym słońcem wpadającym do morza. Ciesząc się zachodem słońca, będziesz mógł delektować się niesamowitym domowym białym winem o nazwie GRK, które można znaleźć tylko w regionie Lumbarda, podczas przekąsek na domowych kanapkach z kanapkami z serem i solonymi anchois.

Lumbarda: Półdniowe spływy kajakowe i wycieczka historyczna

Lumbarda: Półdniowe spływy kajakowe i wycieczka historyczna

Wycieczka mająca na celu poznanie historii i przyrody poprzez spływy kajakowe wokół małych wysp przed Lumbardą. Twoje przystanki obejmą niektóre stare kamieniołomy od starożytności do późniejszych na Vrniku, które są świadectwem ciągłości i tradycji wydobywania do dziś. Następnym przystankiem będzie stary klasztor franciszkanów na wyspie Badija, który miał burzliwą przeszłość, ale zachował piękno przez lata. Przez cały czas trwania wycieczki będziesz mógł zatrzymać się na relaks i przerwy na pływanie w zależności od życzeń grupy.

Korčula i Pelješac: Wino i kultura z Dubrownika

Korčula i Pelješac: Wino i kultura z Dubrownika

Jeśli chodzi o chorwackie winiarstwo, wspaniały półwysep Pelješac i piękna wyspa Korčula to dwa miejsca, których nie można przegapić. Malowniczy półwysep Pelješac rozciąga się jak zielony palec w Adriatyku. Malownicze winnice przylegają do skalistych zboczy usianych gęstą śródziemnomorską roślinnością. Krótka przejażdżka promem zabierze Cię na piękną wyspę o bogatej historii – wyspę Korčula. Wycieczka do tych klejnotów chorwackiego wybrzeża to magiczny dzień, w którym będziesz zachwycony naturalnym pięknem regionu, a jednocześnie będziesz miał okazję popijać wyśmienite lokalne wina. Półwysep Pelješac uosabia to, co najlepsze w Morzu Śródziemnym – spektakularne wybrzeże i dzikie wnętrza, ukryte zatoczki i plaże, winnice, zatoki z ostrygami, historyczne miasta i wioski, pyszne jedzenie i wspaniałe wina. Krótka wycieczka promem zabierze Cię na magiczną wyspę Korčula i jej bajkowe miasto otoczone murami. Otoczone murami miasto, miejsce narodzin Marco Polo, zostało po raz pierwszy wspomniane w X wieku, a każdy nieskazitelny kamień ma swoją własną historię. Ta wycieczka oferuje dwa spektakularne miejsca w ciągu jednego dnia, a wszystko to w połączeniu z wyjątkową kuchnią i wybornymi winami, co czyni ją idealną jednodniową wycieczką z Dubrownika. A jak mówi chorwackie przysłowie „Dzień bez wina jest jak dzień bez słońca”.

Jednodniowa wycieczka z Dubrownika na wyspy Ston i Korcula z winem

Jednodniowa wycieczka z Dubrownika na wyspy Ston i Korcula z winem

Korčula to zabytkowe, ufortyfikowane miasto na chronionym wschodnim wybrzeżu wyspy Korčula. Stare miasto otoczone jest murami, a ulice ułożone są w jodełkę, umożliwiając swobodną cyrkulację powietrza, ale chroniąc przed silnymi wiatrami. Korčula, to wyspa Marco Polo, ma wiele pięknych plaż i zatok, luksusowe hotele i domy letniskowe, wielowiekowe gaje oliwne i winnice oraz starożytne wille. Koniecznie trzeba zobaczyć katedrę św. Marka, centrum życia religijnego i najpiękniejszy gotycki zabytek renesansowy na starym mieście Korčula. Znajduje się tu również Muzeum Miejskie Korčula, mieszczące się w pałacu Gabrijelis. XV-wieczny klasztor franciszkanów z pięknym krużgankiem znajduje się na wysepce Badija, w pobliżu miasta Korčula. Tańce rycerskie, Moreška, Kumpanija i Mostra, stanowią część tradycji Korčuli. Korčula słynie również z gastronomicznych przysmaków, typowych dla regionu śródziemnomorskiego. Któż nie chciałby zjeść obiadu składającego się z brodetu (gulaszu rybnego) ze świeżych ryb z polentą, kozim i owczym serem oraz domowej galaretki z pigwy na deser - kontonjata? Kamień Małe miasteczko z najdłuższymi murami miejskimi w Europie Ston to małe miasteczko na półwyspie Pelješac, znane z najstarszej czynnej warzelni soli na świecie, uprawy małży, produkcji wina, ale przede wszystkim z 5,5-kilometrowych murów miejskich, które są najdłuższe w Europie. Wąskie, ciche uliczki, eleganckie stare domy i ślady starożytnych kultur wyglądają, jakby były rozrzucone po całym mieście. Można powiedzieć, że Kamień miał kiedyś bardzo bogatą historię, w której niczego nie brakowało, biorąc pod uwagę, że sól była kiedyś uważana i nazywana "białym złotem". Możliwe, że jego wspaniałe mury zostały zbudowane właśnie dzięki soli. Wejście pasażerów na pokład od 07:30 do 08:00. O 09:30 dotrzemy do miasta Ston, gdzie pasażerowie będą mieli czas wolny na kawę, zwiedzanie, robienie zdjęć murów i, na życzenie, możliwość odwiedzenia warzelni soli w Ston. O 10:30 udamy się do miasta Orebić i dotrzemy tam około 11:45. Następnie popłyniemy 15-minutową łodzią do starego miasta na wyspie Korčula. Powinniśmy dotrzeć na wyspę około południa, a następnie pasażerowie będą mieli czas wolny na zwiedzanie starego miasta i lunch w polecanej restauracji. Możliwe wyjście na plażę. O godzinie 15:00 odbędzie się zbiórka w porcie na podróż powrotną do Orebića. Po przybyciu na miejsce odwiedzimy lokalną winiarnię. O godzinie 15:45 dotrzemy do winiarni, gdzie pasażerowie będą mogli skosztować lokalnych win z Pelješac i kupić te, które lubią. Następnie wrócimy do Dubrownika, przewidywany przyjazd około 17:30-18:00. Pasażerowie zostaną odesłani do swoich miejsc wsiadania. Czas trwania: 07:30 - 18:00 Przewodnik w minibusie wliczony w cenę Waluta HRK Zalecane: zabierz ze sobą sprzęt do pływania Degustacja wina wliczona w cenę wycieczki

Z Dubrownika: wycieczka z przewodnikiem po Pelješcu i Korčuli

Z Dubrownika: wycieczka z przewodnikiem po Pelješcu i Korčuli

Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po chorwackim wybrzeżu do Ston i Orebić. Wybierz się na przejażdżkę łodzią na Korčulę. Zatrzymaj się na półwyspie Pelješac na degustację wina. Rozpocznij swoją podróż malowniczą przejażdżką wzdłuż wybrzeża na półwysep Pelješac. Zatrzymaj się na krótką przerwę w Ston, miejscu znanym z warzelni soli i drugich co do długości murów miejskich na świecie. Udaj się ze Ston w kierunku Orebića. Z Orebića popłyń na Korčulę. Otoczona ciemnymi lasami sosnowymi, ta wspaniała wyspa została nazwana przez starożytnych greckich osadników Korkyra Melaina (Czarna Korčula). Odwiedź jego główną osadę, wspaniałe średniowieczne miasto otoczone murami. Ciesz się wolnym czasem na zwiedzanie wspaniałej wyspy Korčula. Oprócz wszystkich pięknych widoków, będziesz także cieszyć się absolutnie najlepszymi chorwackimi winami. W drodze powrotnej do Dubrownika zatrzymaj się na półwyspie Pelješac. Tutaj odwiedź lokalne winnice. Skosztuj najlepszych win z regionu. Zanurz się w widokach skalistych grzbietów i rozległych dolin.

Wyspa Korčula: Wino i wycieczka krajoznawcza

Wyspa Korčula: Wino i wycieczka krajoznawcza

Wycieczka krajoznawcza Korcula to obowiązkowa pozycja dla wszystkich entuzjastów wina. Dołączenie do tej wycieczki to wygodny sposób na poznanie wielu winiarni w ciągu jednego dnia bez kłopotów z planowaniem i nawigacją na własną rękę. Zrelaksuj się w zapierającym dech w piersiach pięknie porośniętych winoroślą wzgórz Korculi podczas naszej wycieczki po Korculi, wygrzewając się w śródziemnomorskim słońcu, delektując się wyjątkowymi winami, uzupełnionymi wyborem wyśmienitych lokalnych produktów i przysmaków, zapewniając niezapomniane wrażenia z wycieczki po winiarni. Nasz panoramiczny pojazd przejedzie przez gorące punkty (punkt widokowy Korcula, wioski w głębi wyspy). Mniejsza, malownicza droga poprowadzi nas do punktu widokowego nad Pupnatska Luka, najpiękniejszą zatoką na wyspie. Zanurz się w bogatym dziedzictwie winiarskim wyspy Korcula, odkrywając urocze rodzinne winiarnie, z których każda ma własną historię do opowiedzenia i najlepsze wina do podzielenia się. Rozpieść swoje zmysły kuszącą gamą lokalnie produkowanych win, od rześkich i orzeźwiających białych po odważne i aksamitne czerwone, wszystkie wykonane z pasją i doświadczeniem przez wykwalifikowanych winiarzy. W cenę wliczono -Wycieczka pojazdem panoramicznym -Wizyta w 3 winiarniach -10 różnych degustacji wina - Degustacja 4 likierów, 3 miodów, 2 dżemów, prosciutto i sera, oliwy z oliwek i lokalnych słodyczy -Kierowca mówiący po angielsku jako przewodnik

Często zadawane pytania dotyczące: Korčula

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Korčula?

Najlepsze atrakcje to:

Korčula: zobacz wszystkie najważniejsze atrakcje

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Korčula

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Korčula to:

Korčula – zobacz wszystkie wycieczki całodniowe i wyprawy na GetYourGuide

Jakie są najlepsze oferty i zniżki na atrakcje w: Korčula?

Najlepsze oferty i zniżki na atrakcje w: Korčula to:

Korčula – zobacz wszystkie oferty i zniżki w na GetYourGuide

Korčula: Najciekawsze atrakcje

Korčula: Wycieczki i bilety

Chorwacja: Ciekawe miejsca

Korčula: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Korčula? Kliknij tutaj.

Korčula: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4
(310 recenzji)