Dodaj daty

Kopuła Reichstagu

Kopuła Reichstagu – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Berlin: sala obrad plenarnych, kopuła i zwiedzanie dzielnicy rządowej

1. Berlin: sala obrad plenarnych, kopuła i zwiedzanie dzielnicy rządowej

Podczas tej wycieczki z przewodnikiem zwiedzisz parlament i dzielnicę rządową Berlina, a także zapoznasz się z niektórymi zagadnieniami z zakresu historii politycznej Niemiec. Rozpocznij swoją podróż na Pariser Platz, a następnie skieruj się do dzielnicy parlamentu i rządu. Przekrocz historyczną granicę i poznaj interesujące fakty na temat budynku Reichstagu oraz jego skomplikowane położenie przy murze berlińskim. Następnie wejdź na kopułę Reichstagu, by dowiedzieć się więcej na temat zadań i obowiązków Bundestagu. Wysłuchaj fascynującej historii budynku Reichstagu, dotyczącej jego przemiany w nowoczesny, rozpoznawalny budynek dzięki projektowi Lorda Fostera. Poznasz również interesujący ekologiczny koncept na którym Foster oparł swój projekt. Spójrz na Berlin z góry i naciesz oczy panoramą miasta, zapoznając się z dawnymi dziejami miasta.

Berlin: zwiedzanie dzielnicy rządowej i kopuły Reichstagu

2. Berlin: zwiedzanie dzielnicy rządowej i kopuły Reichstagu

Odkryj najważniejsze atrakcje dzielnicy rządowej podczas wycieczki z niemieckojęzycznym przewodnikiem. Przewodnik po Berlinie opowie Ci ciekawe historie o stolicy Niemiec. Wycieczka obejmuje nowoczesną architekturę, ważne zabytki i biuro Kanclerza Federalnego. Przy wejściu do budynku Reichstagu odbędzie się kontrola tożsamości i bezpieczeństwa. Tam kończy się zwiedzanie z przewodnikiem, a uczestnicy zostaną powitani przez obsługę centrum dla zwiedzających parlamentu. W sali plenarnej pod kopułą odbędzie się prezentacja w języku niemieckim. Następnie z tarasu na dachu i kopuły Reichstagu zobaczysz zapierające dech w piersiach widoki. Zwiedzanie Reichstagu jest bezpłatne. Z kopuły roztaczają się najlepsze widoki na miasto. Nowoczesna architektura to absolutna atrakcja Berlina.

Berlin: Reichstag, sala plenarna, kopuła i dzielnica rządowa

3. Berlin: Reichstag, sala plenarna, kopuła i dzielnica rządowa

Weź udział w pieszej wycieczce z przewodnikiem po dzielnicy rządowej. Zwiedź salę plenarną i kopułę gmachu Reichstagu i poznaj historię dzielnicy rządowej podczas tego 60-minutowego spaceru wzdłuż rzeki Sprewy. Zobacz zarówno stare budynki rządowe, jak i współczesne siedziby rządu i parlamentu zbudowane po roku 1995. Obejrzyj budowle Jakob-Kaiser-Haus, Marie-Elisabeth-Lüders-Haus i biuro Kanclerza Federalnego. Poddaj się kontroli bezpieczeństwa, aby dostać się do budynku Reichstagu. Posłuchaj ciekawego komentarza w sali plenarnej i poznaj historię niemieckiego parlamentu oraz interesujące fakty na temat samego budynku Reichstagu. Dowiedz się więcej na temat historii i architektury budowli oraz jej odbudowy przez brytyjskiego architekta, lorda Normana Fostera, który uczynił z niej jeden z najbardziej nowoczesnych i innowacyjnych gmachów parlamentu na świecie. Odwiedź taras na dachu i podziwiaj szklaną kopułę Reichstagu. Roztaczają się stąd wspaniałe widoki na Berlin. Możesz pozostać na dachu Reichstagu tak długo, jak zechcesz, nawet do samego zamknięcia o północy.

Berlin: Apéro na dachu w Käfer w Reichstagu Dome

4. Berlin: Apéro na dachu w Käfer w Reichstagu Dome

Zarezerwuj wcześniej zarezerwowane wejście do restauracji Käfer i ciesz się apéro (napojami i przekąskami przed kolacją) przy własnym stoliku obok szklanej kopuły na szczycie budynku Reichstagu, siedziby niemieckiego parlamentu. Usiądź w jedynym na świecie budynku parlamentu z restauracją otwartą dla publiczności i podziwiaj widoki miasta z lotu ptaka, delektując się przysmakami. Zacznij od wyboru spośród trzech różnych tart.  Otrzymaj jeszcze więcej pysznych smakołyków, które różnią się w zależności od pory roku, takich jak kanapki z pastrami i wegetariańska kanapka z hummusem z soczewicy. Ciesz się kieliszkiem prosecco i jednym gorącym napojem, w tym bezpłatnym uzupełnieniem, wraz z przekąskami. Po posiłku możesz zwiedzić wnętrze szklanej kopuły Reichstagu (audioprzewodniki są dostępne bezpłatnie).

Berlin Reichstag: Lunch w restauracji Käfer na dachu

5. Berlin Reichstag: Lunch w restauracji Käfer na dachu

Podziwiaj wspaniałe widoki na Berlin podczas lunchu w restauracji Käfer na szczycie budynku Reichstagu. Poznaj jedyny na świecie budynek parlamentu z otwartą dla publiczności restauracją i usiądź przy zarezerwowanym stoliku. Wybierz z menu, które podkreśla niemieckie specjały i ucztuj z menu przystawek, dań głównych i deserów. Zapraszamy na sezonową przystawkę, a następnie do wyboru trzy dania główne, w tym dania mięsne, rybne i wegetariańskie, którym towarzyszą sezonowe dodatki. Do posiłku wypij szklankę GIO Secco. Zakończ pysznym deserem, a następnie zdobądź szansę na zwiedzanie szklanej kopuły we własnym tempie.

Berlin: śniadanie na dachu w Käfer w Reichstagu Dome

6. Berlin: śniadanie na dachu w Käfer w Reichstagu Dome

Zarezerwuj wcześniej zarezerwowany wstęp i śniadanie w restauracji Käfer, aby podziwiać wspaniałe widoki na Berlin ze szklanej kopuły na szczycie budynku Reichstagu, siedziby niemieckiego parlamentu. Zobacz jedyny na świecie budynek parlamentu z restauracją otwartą dla publiczności. Wejdź do budynku niemieckiego parlamentu i zajmij miejsce przy zarezerwowanym stoliku w szklanym sześcianie na dachu. Usiądź wygodnie i podziwiaj widoki, gdy serwowane są ekologiczne bułki, chleb razowy, duńskie ciasto i rogaliki. Ciesz się domowymi dżemami i masłem, wyborem serów i różnych mięs. Oprócz jajecznicy z dwóch ekologicznych jajek i sałatki ze świeżych sezonowych owoców, do napoju możesz wybrać jedną filiżankę kawy lub herbaty. Po posiłku zapraszamy do zwiedzania wnętrza szklanej kopuły (audioprzewodniki są dostępne bezpłatnie).

Reichstag w Berlinie i prywatna wycieczka ze szklaną kopułą

7. Reichstag w Berlinie i prywatna wycieczka ze szklaną kopułą

Zobacz jedne z najbardziej imponujących nowoczesnych architektury Berlina podczas prywatnej wycieczki po dzielnicy parlamentarnej w wybranym przez siebie języku. Dowiedz się, jak zmieniła się stolica Niemiec w ostatnich latach. Poznaj ciekawe fakty za historycznym gmachem budynku Reichstagu, teraz przekształconym w kultową szklaną kopułę. Ciesz się wspaniałymi widokami z dachu budynku, w którym siedzi parlament, a rząd ma swoje biura. Zobacz przełomowe atrakcje, takie jak Katedra Berlińska, Potsdamer Platz i Brama Brandenburska z zupełnie innej perspektywy. Zwróć też uwagę na wieżę telewizyjną i kultowe ruiny Kościoła Pamięci Cesarza Wilhelma.

Reichstag w Berlinie: kolacja na tarasie restauracji Käfer

8. Reichstag w Berlinie: kolacja na tarasie restauracji Käfer

Podziwiaj niesamowite widoki na Berlin podczas kolacji w restauracji Käfer na szczycie budynku Reichstagu. Wybierz się do jedynego parlamentu na świecie, który szczyci się restauracją otwartą dla ogółu. Usiądź przy zarezerwowanym stoliku w szklanej kopule i podziwiaj panoramę miasta. Wybierz z menu, które poleca niemieckie specjały obserwując jak miasto rozświetla się na noc. Zjedz sezonową zakąskę, a następnie wybierz spośród czterech dań głównych, które obejmują opcje mięsne, rybne i wegetariański z sezonowymi dodatkami. Zakończ posiłek pysznym deserem i naciesz oczy widokiem na nocny Berlin.

Wycieczka samochodowa po Berlinie, posiłek w Reichstagu, degustacja czekolady i wina

9. Wycieczka samochodowa po Berlinie, posiłek w Reichstagu, degustacja czekolady i wina

Udaj się na luksusową wycieczkę po Berlinie, delektując się wyśmienitym posiłkiem w Reichstagu. Odwiedź kopułę Reichstagu, a następnie skosztuj najlepszych pralinek, jakie Rausch chocolatier ma do zaoferowania. Zakończ swoje wrażenia, popijając wino. Usiądź wygodnie, gdy szofer Cię oprowadzi. Rozpocznij swoją przygodę, gdy odbierze Cię kierowca. Przyjedź do Reichstagu, a następnie udaj się do restauracji Käfer, gdzie zjesz wspaniały lunch tuż obok kopuły budynku niemieckiego parlamentu. Po obiedzie omiń kolejkę, aby zobaczyć kopułę Reichstagu. Następnie kontynuuj zwiedzanie miasta, delektując się degustacją czekolady w najlepszym berlińskim sklepie czekoladowym, Rausch Schokoladenhaus. Następnie zakończysz swoją podróż degustacją niemieckiego wina w jednym z najlepszych sklepów z winami w Berlinie. Na koniec wróć do punktu początkowego.

Najważniejsze atrakcje prywatnej wycieczki po Berlinie z transportem samochodowym

10. Najważniejsze atrakcje prywatnej wycieczki po Berlinie z transportem samochodowym

Berlin oferuje wiele pięknych i ważnych zabytków rozsianych po całym mieście. Unikaj zmęczonych stóp i tłumów turystów i ciesz się komfortem prywatnego transferu samochodem. Towarzystwo Przewodnika 5 Gwiazd dostarczy Ci fascynujących faktów i opowieści o mijanych i odwiedzanych miejscach. Ciesz się tą wyjątkową, dostosowaną wycieczką i odkryj prawdziwą esencję Berlina. Dołącz do podstawowej 3-godzinnej wycieczki i zobacz kilka ważnych miejsc. Poznaj budynek Reichstagu, dawny i obecny budynek niemieckiego parlamentu i posłuchaj o ważnych wydarzeniach historycznych. Poświęć chwilę, aby spojrzeć na Pomnik Pomordowanych Żydów Europy, ważne miejsce upamiętniające ofiary Holokaustu. Spaceruj po Gendermenmarkt, uważanym za najpiękniejszy plac w Berlinie. Odwiedź słynny Alexanderplatz - to punkt obowiązkowy podczas pobytu w Berlinie! Na koniec zobacz Pomnik Muru Berlińskiego, który upamiętnia podział Berlina i śmierć, która tam nastąpiła. Jeśli chcesz zobaczyć jeszcze więcej, wybierz wersję 6-godzinną. Oprócz zwiedzania atrakcji Starego Miasta, wejdź do berlińskiej katedry. Podziwiaj imponującą architekturę, wyjątkowe eklektyczne połączenie stylów renesansu i baroku oraz fascynującą historię. Katedra skrywa pod ziemią grobowiec, w którym pochowanych jest około 90 członków dynastii Hohenzollernów. Zobacz Kościół Pamięci Cesarza Wilhelma. Został zniszczony po II wojnie światowej, następnie został odbudowany, ale 68-metrowa ruina wieży głównej pozostała jako symbol antywojenny. Na koniec udaj się na eksplorację dziedzińców i ogrodów Pałacu Charlottenburg. Podziwiaj uroczy ogród w stylu barokowym i jego ukryte klejnoty. Wydłuż swoją wycieczkę do 8 godzin, aby mieć niepowtarzalną okazję zwiedzania z przewodnikiem wnętrza Pałacu Charlottenburg. Wejdź do tego cudownego miejsca i daj się zaskoczyć jego wnętrzu. Odwiedź Stary Pałac i Nowe Skrzydło. Podziwiaj barokową dekorację pokoi Starego Pałacu i Gabinetu Porcelany. Poczuj prawdziwy splendor i przyjrzyj się wspaniałym klejnotom koronnym, zastawie stołowej z królewskiego srebra i szlachetnej porcelany. Poznaj luksusowe Apartamenty Reprezentacyjne i Komnaty Zimowe w Nowym Skrzydle i zrelaksuj się w pięknych barokowych ogrodach.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 12
Sortuj wg:

Kopuła Reichstagu: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Kopuła Reichstagu? Kliknij tutaj.

Kopuła Reichstagu: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7 / 5

na podstawie 14 351 opinii

Mieliśmy bardzo miłego, sympatycznego przewodnika. Nie spieszył się, wyjaśnił i pokazał wszystko szczegółowo. Jednocześnie przytaczane są anegdoty z wcześniejszych spotkań z politykami. Całość zapakowana w bardzo humorystyczny sposób. Udzielono również odpowiedzi na pytania. W Reichstagu była kobieta, która wszystko wyjaśniała i odpowiadała na pytania. Wszystko zostało wyjaśnione na kopule i szczegółowo wyjaśniona historia. Wszystko było super - zdecydowanie polecam ponownie!

Wycieczka z naszym przewodnikiem René była świetna. Całość była bardzo pouczająca, zabawna i zabawna. Było wiele interesujących anegdot i ekscytujących spostrzeżeń, zwłaszcza dotyczących elementów architektonicznych. Wycieczka z przewodnikiem/wykład w Reichstagu nie była sucha, ale pouczająca i bardzo zabawna. W sumie bardzo dobra trasa, którą można polecić tylko wszystkim. Byliśmy w Berlinie kilka razy, ale było to naprawdę wartościowe doświadczenie.

Nasz przewodnik był świetny. Spacer z hotelu Adlon do Reichstagu był pouczający, a jednocześnie zabawny. Towarzyszyliśmy nam do samego końca kopuły Reichstagu. Prezentacja obsługi zwiedzających na sali plenarnej również była świetna - myślę, że trafiliśmy dokładnie na właściwą - również pouczającą i zabawną, a także z humorem. W sumie miłe i ciekawe doświadczenie ze świetnym stosunkiem ceny do wydajności, jasną rekomendacją.

Zarezerwowaliśmy wycieczkę przez dzielnicę rządową i kopułę Reichstagu. Przewodnik był przyjazny i uprzejmy i sprawił, że wycieczka była interesująca i bardzo pouczająca. Był pomocny w przygotowaniach do wejścia do Reichstagu i zajmował się wszystkim profesjonalnie. Z kolejnej prezentacji w sali plenarnej mogliśmy również wynieść kilka ciekawych informacji. W sumie udany pakiet.