Dodaj daty

Kopuła na Skale
Zwiedzanie ogrodów i parków

Zwiedzanie ogrodów i parków
Liczba znalezionych atrakcji: 8

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Jerozolima: najpopularniejsze atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 218
Sortuj wg::

Nasze najbardziej polecane Kopuła na Skale Zwiedzanie ogrodów i parków

Jerozolima: piesza wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście

1. Jerozolima: piesza wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście

Zaczynając od Bramy Jaffy na Starym Mieście, cofniemy się w czasie i przejdziemy przez różne Dzielnice Starego Miasta. Napawając się nieopisaną energią, jaką niesie ze sobą każdy zakątek, odwiedzimy miejsca najświętsze dla wszystkich trzech religii. Żydom, Grób Króla Dawida i Ściana Zachodnia (Płacz), ostatnie pozostałości żydowskiej świątyni, która stała tu tysiące lat temu. Dla muzułmanów miejsce, w którym prorok Mahomet wstąpił do nieba, Kopuła na Skale, a także piękny meczet Al-Aqsa. A chrześcijanom, Via Dolorosa, którą szedł Chrystus ze swoim krzyżem na ukrzyżowanie i salę Ostatniej Wieczerzy, a także zapuszczanie się do wnętrza Bazyliki Grobu Pańskiego! Historie biblijne zostaną umieszczone w kontekście, gdy staniesz w miejscu, w którym miały miejsce, ucząc się o 5 filarach islamu, założeniu narodu żydowskiego i odkryciu Prawdziwego Krzyża, by wymienić tylko kilka.

Całodniowa wycieczka po Jerozolimie

2. Całodniowa wycieczka po Jerozolimie

Zwiedź święte miasto Jerozolimę. Weź udział w tej wycieczce całodniowej i zobacz główne atrakcje miasta, piękne widoki oraz wspaniałe zabytki. Pierwszy przystanek to góra Skopus. Zobacz panoramę miasta położonego u jej podnóża. Następnie wejdź do Starego Miasta, by zobaczyć Ścianę Płaczu, Wzgórze Świątynne i Kopułę na Skale. Później zwiedź dzielnicę żydowską i ormiańską oraz przespaceruj się po odnowionej drodze rzymskiej Cardo. Wybierz się na bazar w pobliżu Ściany Płaczu, a następnie do Bazyliki Grobu Świętego, domniemanego miejsca pochówku i zmartwychwstania Jezusa. Jeśli wybierasz się na wycieczkę w sobotę, odwiedź Wieczernik oraz grobowiec Dawida na wzgórzu Syjon. Następnie kontynuuj podróż do Nowego Miasta. Spędź trochę czasu w Muzeum Holokaustu Jad Waszem – pięknym budynku, który kontrastuje z przerażającą historią opowiadaną w jego murach. Jeśli zostanie Ci nieco wolnego czasu, przed powrotem do hotelu zobacz jeszcze Izbę Pamięci oraz Salę Imion.

Z Tel Awiwu: wycieczka autobusowa po Starym i Nowym Mieście w Jerozolimie

3. Z Tel Awiwu: wycieczka autobusowa po Starym i Nowym Mieście w Jerozolimie

Wyrusz na całodniową wycieczkę z przewodnikiem do Jerozolimy z Tel Awiwu. Odwiedź najważniejsze atrakcje nowych i starych miast, w tym Ścianę Płaczu, Via Dolorosa, Górę Syjon i Muzeum Holokaustu Yad Vashem. Posłuchaj historii miasta z przewodnika. Wyjedziesz z kompleksowym przeglądem miasta, spacerując po dzielnicach Starego Miasta, i udasz się do przejmującego Muzeum Holokaustu na dalszą część dnia. Rozkoszuj się panoramą zakurzonego miasta poniżej. Następnie wejdź na Stare Miasto i zwiedź główne atrakcje, takie jak Ściana Płaczu, Wzgórze Świątynne i Kopuła na Skale. Przejdź przez dzielnice żydowską i ormiańską oraz niedawno odrestaurowaną rzymską drogę The Cardo, widoczną na ulicy Dzielnicy Żydowskiej. Odwiedź bazar i Ścianę Płaczu lub Kotel, a następnie przejdź wzdłuż Via Dolorosa, aby odwiedzić Bazylikę Grobu Świętego, znaną również jako Bazylika Zmartwychwstania Pańskiego, o której mówi się, że jest miejscem pochówku i zmartwychwstania Jezusa. Wejdź na Górę Syjon. W soboty można odwiedzić Salę Ostatniej Wieczerzy i Grób Dawida. Jedź dalej samochodem do nowego miasta i spędź trochę czasu w Muzeum Holokaustu Yad Vashem. Rozległy kompleks składa się z kilku sekcji, ale to muzeum przyciąga tysiące odwiedzających od czasu jego otwarcia w 2005 roku. Piękny budynek kontrastuje z przerażającą historią opowiedzianą w środku. Będziesz także chciał zobaczyć Izbę Pamięci i Izbę Imion przed podróżą powrotną do Tel Awiwu.

Z Tel Awiwu: Całodniowa wycieczka do Jerozolimy i Betlejem

4. Z Tel Awiwu: Całodniowa wycieczka do Jerozolimy i Betlejem

Podczas tej całodniowej wycieczki zwiedź najświętsze ze świętych miast, duchowe sanktuarium dla 3 wielkich religii świata zachodniego: judaizmu, chrześcijaństwa oraz islamu. W Starym Mieście o historii sięgającej ponad 4 tysiąclecia wstecz znajduje się wiele miejsc przyciągających turystów z całego świata, bez względu na wyznawaną przez nich wiarę. Zwiedzaj w towarzystwie licencjonowanego przewodnika, podróżując komfortowymi, klimatyzowanymi pojazdami. Przygotuj się jednak także na umiarkowaną ilość chodzenia. Zatrzymaj się na Górze Oliwnej i podziwiaj stamtąd panoramę zakurzonego miasta. Następnie udaj się na Stare Miasto i zwiedź główne atrakcje, takie jak Ściana Płaczu, Wzgórze Świątynne oraz Kopuła na Skale. Przejdź przez Dzielnicę Żydowską i Dzielnicę Ormiańską oraz niedawno odnowioną rzymską ulicę Cardo, widoczną z ulicy w Dzielnicy Żydowskiej. Przespaceruj się przez bazar i odwiedź Ścianę Płaczu, a następnie przejdź Drogą Krzyżową (Via Dolorosa) do Bazyliki Grobu Świętego – znanej również jako kościół Zmartwychwstania Pańskiego – uważanej za miejsce, w którym Jezus został złożony do grobu, a następnie zmartwychwstał. Dla chrześcijan jest to istotny cel pielgrzymek co najmniej od IV wieku. Panująca tam atmosfera fascynuje jednak każdego, bez względu na jego przekonania. Opuść Jerozolimę i przejedź do Betlejem, aby zobaczyć Pole Pasterzy oraz odwiedzić Bazylikę Narodzenia Pańskiego – jeden z najstarszych nieprzerwanie działających kościołów na świecie. To znajdujące się na Zachodnim Brzegu palestyńskie miasto w dużej mierze uzależnione jest od turystyki. Tysiące osób przybywają tu co roku, by modlić się lub po prostu na własne oczy zobaczyć plac Żłóbka, gdzie miał się urodzić Chrystus. Ten dostępny dla pieszych plac otaczają ulice o nazwach nawiązujących do Jezusa, m.in. ulica Gwiazdy betlejemskiej czy też ulica Bożego Narodzenia. Znajduje się tam także jedyny meczet w mieście oraz Palestyńskie Centrum Pokoju. Poświęć chwilę na refleksję lub odwiedź jeden ze sklepów z rękodziełem. Następnie wróć do Tel Awiwu, Netanji lub Herclijji.

Z Tel Awiwu: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Jerozolimie

5. Z Tel Awiwu: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Jerozolimie

Poznaj starożytne i święte miasto Jerozolimę podczas całodniowej wycieczki z przewodnikiem z Tel Awiwu. Odkryj fascynującą historię i różnorodne kultury, które kształtowały to miasto przez tysiące lat. Dzięki doświadczonemu przewodnikowi, który poprowadzi Cię przez kręte uliczki i starożytne zabytki, ta wycieczka to doskonały sposób na poznanie tego, co najlepsze w Jerozolimie w ciągu jednego dnia. Twój dzień zaczyna się od wizyty na tętniącym życiem targu Mahane Yehuda, gdzie możesz zwiedzić stragany i skosztować smaków bogatej sceny kulinarnej Izraela. Następnie udasz się do Bramy Jaffy, głównego wejścia do Starego Miasta w Jerozolimie. Stamtąd zwiedzisz starożytne mury i udasz się do Wieży Dawida, fortecy, która istniała przez prawie 2000 lat i obecnie mieści muzeum poświęcone historii Jerozolimy. Kontynuując kręte uliczki Starego Miasta, odkryjesz Cardo, starożytną rzymską drogę, która kiedyś łączyła Jerozolimę z Morzem Śródziemnym. Odwiedzisz także Synagogę Hurva, która na przestrzeni wieków była kilkakrotnie niszczona i odbudowywana. Następnie udasz się do Ściany Płaczu, najświętszego miejsca w judaizmie, gdzie możesz być świadkiem żarliwych modlitw wiernych z całego świata. Następnie odwiedzisz Wzgórze Świątynne, miejsce niektórych z najważniejszych zabytków religijnych na świecie. Zobaczysz oszałamiającą Kopułę na Skale, muzułmańską świątynię z VII wieku oraz pobliski meczet Al-Aqsa, jeden z najstarszych i najbardziej czczonych meczetów na świecie. Kontynuując, podążysz Via Dolorosa, ścieżką, którą podobno podążał Jezus w drodze na ukrzyżowanie. Po drodze zobaczysz stacje Drogi Krzyżowej i odwiedzisz Bazylikę Grobu Pańskiego, gdzie podobno Jezus został pochowany i zmartwychwstał. Na koniec będziesz wędrować krętymi uliczkami Bazaru Starego Miasta, gdzie możesz targować się o pamiątki i lokalne rękodzieło. Z doświadczonym przewodnikiem, który poprowadzi Cię na każdym kroku, ta całodniowa wycieczka po Jerozolimie z Tel Awiwu to doskonały sposób na zanurzenie się w historii, kulturze i duchowym znaczeniu jednego z najbardziej fascynujących miast na świecie.

Z Ammanu lub Morza Martwego: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Jerozolimie

6. Z Ammanu lub Morza Martwego: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Jerozolimie

Odkryj Jerozolimę z Jordanii w najlepszy możliwy sposób podczas tej jednodniowej wycieczki, zaczynając od Ammanu. Odwiedź stare miasto Jerozolimy - Via Dolorosa, Bazylikę Grobu Świętego, Ścianę Płaczu i Górę Syjon. Ta wycieczka to świetna okazja, aby odwiedzić magiczną Jerozolimę podczas pobytu w Jordanii z bezproblemowym programem zwiedzania. Wyrusz w poranną przejażdżkę z hotelu w Ammanie do granicy z Izraelem, gdzie przejedziesz. Weź udział w wycieczce z przewodnikiem po Starym Mieście w Jerozolimie, odwiedzając znane zabytki. Ta wycieczka po Jerozolimie z Ammanu zapewnia doskonałą wartość i jest obowiązkowa dla jordańskich podróżników szukających jednodniowej wycieczki do Świętego Miasta.

Jerozolima: zwiedzanie Starego Miasta

7. Jerozolima: zwiedzanie Starego Miasta

Zwiedź biblijne miasto Jerozolima podczas całodniowej wycieczki. Zatrzymaj się przy Ścianie Płaczu, Bazylice Grobu Świętego (domniemane miejsce pochówku i zmartwychwstania Jezusa) i wejdź na Górę Syjon. Najpierw zatrzymaj się na górze Scopus, aby podziwiać panoramę miasta poniżej. Następnie wejdź na Stare Miasto, aby zobaczyć Ścianę Płaczu, Wzgórze Świątynne i Kopułę na Skale. Przejdź do dzielnicy żydowskiej i ormiańskiej i podążaj niedawno odrestaurowaną rzymską drogą Cardo. Odwiedzisz kolorowy miejski bazar i Ścianę Płaczu, a następnie udasz się do Bazyliki Grobu Pańskiego, o której mówi się, że jest miejscem pochówku i zmartwychwstania Jezusa. Wejdź na Górę Syjon, gdzie możesz odwiedzić Salę Ostatniej Wieczerzy i Grób Dawida.

Z Jerozolimy / Tel Awiwu: całodniowa wycieczka z przewodnikiem po Jerozolimie

8. Z Jerozolimy / Tel Awiwu: całodniowa wycieczka z przewodnikiem po Jerozolimie

Dołącz do Best of Jerusalem Day Tour, aby uzyskać najłatwiejszy i najbardziej wszechstronny sposób na odkrycie tego magicznego miasta w konkurencyjnej cenie. Poznasz starożytne Stare Miasto w Jerozolimie, a także współczesną, tętniącą życiem metropolię. Nasza wycieczka do Jerozolimy obejmuje najważniejsze atrakcje w obrębie murów Starego Miasta, w tym Ścianę Płaczu, Via Dolorosa i Bazylikę Grobu Świętego. Zabierze Cię także do nowoczesnej Jerozolimy, aby zrozumieć złożoną strukturę społeczną tej tętniącej życiem metropolii. Zobacz kompleks miejski i zanurz się w atmosferze tętniącej życiem ulicy Jaffa w drodze do słynnego na całym świecie targu Machane Yehuda, gdzie miejscowi i turyści z całego świata spotykają się, aby rozkoszować się smakami i zapachami wszystkiego, co ma ten słynny rynek zaoferować.

Jerozolima: półdniowa wycieczka z Tel Awiwu

9. Jerozolima: półdniowa wycieczka z Tel Awiwu

Ta półdniowa wycieczka zabierze Cię do najświętszego ze świętych miast, duchowego sanktuarium 3 wielkich religii świata zachodniego, judaizmu, chrześcijaństwa i islamu. Pochodzące z ponad 4 tysiącleci Stare Miasto jest tak pełne miejsc, że przyciąga turystów z całego świata, niezależnie od ich duchowych skłonności. Będziesz podróżować z licencjonowanym przez rząd przewodnikiem w wygodnych, klimatyzowanych pojazdach, chociaż będzie trochę chodzenia, więc przygotuj się. Zatrzymaj się na Górze Oliwnej, aby podziwiać panoramę zakurzonego miasta poniżej. Zatrzymasz się także na Górze Syjon, aby odwiedzić grób króla Dawida, pokój Ostatniej Wieczerzy i Opactwa Zaśnięcia. Wejdź na Stare Miasto i zwiedzaj główne atrakcje, takie jak Ściana Płaczu. Przejdź przez dzielnice żydowską i ormiańską oraz niedawno odrestaurowaną rzymską drogę Cardo, widoczną na ulicy Dzielnicy Żydowskiej. Przejdź przez bazar w kierunku Ściany Płaczu lub Kotel i przejdź wzdłuż Via Dolorosa, aby odwiedzić Kościół Grobu Świętego, znany również jako Kościół Zmartwychwstania i uważany za miejsce pochówku i zmartwychwstania Jezusa. Niezbędne miejsce pielgrzymek dla chrześcijan od co najmniej IV wieku, bez względu na twoje przekonania, atmosfera jest hipnotyzująca i podnosi na duchu. Ta wycieczka kończy się na Starym Mieście, gdzie musisz wrócić do miejsca zakwaterowania.

4-dniowa wycieczka z Ammanu do Madaby, Nebo, Petry, Wadi Rum i Morza Martwego

10. 4-dniowa wycieczka z Ammanu do Madaby, Nebo, Petry, Wadi Rum i Morza Martwego

Dzień 1 8:00 Zostaniesz odebrany z preferowanej lokalizacji w Ammanie, aby rozpocząć podróż do Madaby (45 minut jazdy), aby odwiedzić najstarsze bizantyjskie kościoły; Kościół Apostołów i grecki kościół prawosławny św. Następnie udasz się na górę Nebo (15 minut jazdy), niesamowitą historyczną górę wspomnianą w wielu niebiańskich księgach i legendach z nią związanych, ponieważ została nazwana tak w odniesieniu do babilońskiego boga handlu. Na tej górze, wśród chrześcijan, znajduje się narracja w Biblii, która mówi, że prorok Mojżesz widział ziemię, którą Bóg obiecał mu z tej góry, a wśród Żydów ziemia góry Nebo jest ziemią świętą i zakazaną, i jest to ziemia, po której wyznawcy Proroka szli z nim, gdy opuścili Egipt. Następnie udamy się do miejsca chrztu Jezusa Chrystusa (40 minut jazdy); ponieważ tradycja chrześcijańska odnosi się do tego miejsca jako miejsca duchowych narodzin Jezusa Chrystusa w przeciwieństwie do jego fizycznych narodzin w Betlejem; dlatego miejsce chrztu ma święte znaczenie, ponieważ mówi się, że jest to trzecie najświętsze miejsce w świecie chrześcijańskim po kościele Narodzenia Pańskiego w Betlejem i kościele Zmartwychwstania Pańskiego w Jerozolimie, a wielu turystów z różnych części świata odwiedza je, aby je poznać i cieszyć się pięknymi chwilami. Pod koniec dnia podrzucimy Cię do preferowanego hotelu w Ammanie lub pomożemy w rezerwacji hotelu, abyś mógł się zrelaksować i zostać na noc (nie wliczone w cenę). Dzień 2 8:00 Po zjedzeniu śniadania udasz się do zamku Shobak (2 godz. 25 min jazdy), siedząc na dramatycznym wzgórzu, będziesz mógł cieszyć się jego hipnotyzującym widokiem krajobrazu (45 minut). Następnie udasz się do Petry, siódmego cudu świata (35 minut jazdy), poznasz bloki Djinn, skarbiec Petry, słynny "Siq" i inne urzekające miejsca Następnie kierowca zabierze Cię do hotelu w mieście Petra, gdzie będziesz mógł odpocząć i zostać na noc (nie wliczone w cenę). P.S. Jeśli chcesz wziąć udział w Petra By Night, skontaktuj się ze mną przez WhatsApp +962777566969, aby ustalić dokładną datę rezerwacji tej wycieczki. Dzień 3 8:00 Po śniadaniu rozpoczniesz wycieczkę do Małej Petry, aby wędrować po jej skomplikowanych rzeźbach. Następnie udasz się do Wadi Rum (2 godziny jazdy) Czas przyjazdu 12PM. Będą na Ciebie czekać różne atrakcje. 2-4-godzinna wycieczka jeepem 4x4 (nie wliczona w cenę) Jazda na wielbłądzie (nie wliczone w cenę) Joga o zachodzie słońca Obserwacja gwiazd Następnie spędzisz noc w obozie w stylu beduińskim z otwartym bufetem, w tym "Zarb; tradycyjny beduiński styl gotowania, w którym marynowane mięso i warzywa są zakopywane w piecu wykopanym w piaszczystej ziemi". Dzień 4 Po zjedzeniu śniadania o 8 rano rozpoczniesz wycieczkę nad Morze Martwe. 13:00 Po przybyciu nad Morze Martwe będziesz miał cały dzień na pływanie w wodzie wzbogaconej minerałami w hotelu spa. Dojeżdżając do końca podróży, z przyjemnością podrzucimy Cię do preferowanej lokalizacji w mieście Amman.

Jerozolima

Jerozolima

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Zwiedzanie ogrodów i parków w: Kopuła na Skale

Oprócz atrakcji typu Zwiedzanie ogrodów i parków w: Kopuła na Skale jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Jerozolima?

W: Jerozolima są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Jakie są najlepsze Zwiedzanie ogrodów i parków w: Kopuła na Skale?

Kopuła na Skale: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Kopuła na Skale? Kliknij tutaj.

Kopuła na Skale: Co mówią inni?

Przewodnik wycieczki, pan Itamar, był dobrze poinformowany i podzielił się tym z nami, wiele się od niego nauczyłem podczas tej wycieczki. Daję mu ocenę pięciu gwiazdek, będąc dobrym przewodnikiem i dobrym kierowcą, który zabiera nas z powrotem do Tel Awiwu. Poleciłem nawet twoją firmę turystyczną moim znajomym po tym, jak zapytali mnie o moje wrażenia z wycieczki.

Wycieczka była bardzo ciekawa, zobaczyliśmy najważniejsze zabytki Jerozolimy, a Aviva dała nam wystarczająco dużo czasu na samodzielne zwiedzanie miasta. Aviva była bardzo dobrym przewodnikiem i fajnie się jej słuchało.

Ta trasa daje dobry przegląd pierwszej wizyty w Jerozolimie. Trzeba przyznać, że mieliśmy wyjątkowego przewodnika (Norberta).

Wycieczka była dobrze zorganizowana. Jedź wygodnym minibusem.

NIE PODOBAŁA MI SIĘ WIZYTA W BARDZO DROGIM SKLEPIE