Dodaj daty

Kopuła na Skale

Kopuła na Skale

Kopuła na Skale – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Jerozolima: piesza wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście

1. Jerozolima: piesza wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście

Zaczynając od Bramy Jaffy na Starym Mieście, cofniemy się w czasie i przejdziemy przez różne Dzielnice Starego Miasta. Napawając się nieopisaną energią, jaką niesie ze sobą każdy zakątek, odwiedzimy miejsca najświętsze dla wszystkich trzech religii. Żydom, Grób Króla Dawida i Ściana Zachodnia (Płacz), ostatnie pozostałości żydowskiej świątyni, która stała tu tysiące lat temu. Dla muzułmanów miejsce, w którym prorok Mahomet wstąpił do nieba, Kopuła na Skale, a także piękny meczet Al-Aqsa. A chrześcijanom, Via Dolorosa, którą szedł Chrystus ze swoim krzyżem na ukrzyżowanie i salę Ostatniej Wieczerzy, a także zapuszczanie się do wnętrza Bazyliki Grobu Pańskiego! Historie biblijne zostaną umieszczone w kontekście, gdy staniesz w miejscu, w którym miały miejsce, ucząc się o 5 filarach islamu, założeniu narodu żydowskiego i odkryciu Prawdziwego Krzyża, by wymienić tylko kilka.

Z Tel Awiwu: wycieczka autobusowa po Starym i Nowym Mieście w Jerozolimie

2. Z Tel Awiwu: wycieczka autobusowa po Starym i Nowym Mieście w Jerozolimie

Wyrusz na całodniową wycieczkę z przewodnikiem do Jerozolimy z Tel Awiwu. Odwiedź najważniejsze atrakcje nowych i starych miast, w tym Ścianę Płaczu, Via Dolorosa, Górę Syjon i Muzeum Holokaustu Yad Vashem. Posłuchaj historii miasta z przewodnika. Wyjedziesz z kompleksowym przeglądem miasta, spacerując po dzielnicach Starego Miasta, i udasz się do przejmującego Muzeum Holokaustu na dalszą część dnia. Rozkoszuj się panoramą zakurzonego miasta poniżej. Następnie wejdź na Stare Miasto i zwiedź główne atrakcje, takie jak Ściana Płaczu, Wzgórze Świątynne i Kopuła na Skale. Przejdź przez dzielnice żydowską i ormiańską oraz niedawno odrestaurowaną rzymską drogę The Cardo, widoczną na ulicy Dzielnicy Żydowskiej. Odwiedź bazar i Ścianę Płaczu lub Kotel, a następnie przejdź wzdłuż Via Dolorosa, aby odwiedzić Bazylikę Grobu Świętego, znaną również jako Bazylika Zmartwychwstania Pańskiego, o której mówi się, że jest miejscem pochówku i zmartwychwstania Jezusa. Wejdź na Górę Syjon. W soboty można odwiedzić Salę Ostatniej Wieczerzy i Grób Dawida. Jedź dalej samochodem do nowego miasta i spędź trochę czasu w Muzeum Holokaustu Yad Vashem. Rozległy kompleks składa się z kilku sekcji, ale to muzeum przyciąga tysiące odwiedzających od czasu jego otwarcia w 2005 roku. Piękny budynek kontrastuje z przerażającą historią opowiedzianą w środku. Będziesz także chciał zobaczyć Izbę Pamięci i Izbę Imion przed podróżą powrotną do Tel Awiwu.

Całodniowa wycieczka po Jerozolimie

3. Całodniowa wycieczka po Jerozolimie

Zwiedź święte miasto Jerozolimę. Weź udział w tej wycieczce całodniowej i zobacz główne atrakcje miasta, piękne widoki oraz wspaniałe zabytki. Pierwszy przystanek to góra Skopus. Zobacz panoramę miasta położonego u jej podnóża. Następnie wejdź do Starego Miasta, by zobaczyć Ścianę Płaczu, Wzgórze Świątynne i Kopułę na Skale. Później zwiedź dzielnicę żydowską i ormiańską oraz przespaceruj się po odnowionej drodze rzymskiej Cardo. Wybierz się na bazar w pobliżu Ściany Płaczu, a następnie do Bazyliki Grobu Świętego, domniemanego miejsca pochówku i zmartwychwstania Jezusa. Jeśli wybierasz się na wycieczkę w sobotę, odwiedź Wieczernik oraz grobowiec Dawida na wzgórzu Syjon. Następnie kontynuuj podróż do Nowego Miasta. Spędź trochę czasu w Muzeum Holokaustu Jad Waszem – pięknym budynku, który kontrastuje z przerażającą historią opowiadaną w jego murach. Jeśli zostanie Ci nieco wolnego czasu, przed powrotem do hotelu zobacz jeszcze Izbę Pamięci oraz Salę Imion.

Z Tel Awiwu: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Jerozolimie

4. Z Tel Awiwu: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Jerozolimie

Poznaj starożytne i święte miasto Jerozolimę podczas całodniowej wycieczki z przewodnikiem z Tel Awiwu. Odkryj fascynującą historię i różnorodne kultury, które kształtowały to miasto przez tysiące lat. Dzięki doświadczonemu przewodnikowi, który poprowadzi Cię przez kręte uliczki i starożytne zabytki, ta wycieczka to doskonały sposób na poznanie tego, co najlepsze w Jerozolimie w ciągu jednego dnia. Twój dzień zaczyna się od wizyty na tętniącym życiem targu Mahane Yehuda, gdzie możesz zwiedzić stragany i skosztować smaków bogatej sceny kulinarnej Izraela. Następnie udasz się do Bramy Jaffy, głównego wejścia do Starego Miasta w Jerozolimie. Stamtąd zwiedzisz starożytne mury i udasz się do Wieży Dawida, fortecy, która istniała przez prawie 2000 lat i obecnie mieści muzeum poświęcone historii Jerozolimy. Kontynuując kręte uliczki Starego Miasta, odkryjesz Cardo, starożytną rzymską drogę, która kiedyś łączyła Jerozolimę z Morzem Śródziemnym. Odwiedzisz także Synagogę Hurva, która na przestrzeni wieków była kilkakrotnie niszczona i odbudowywana. Następnie udasz się do Ściany Płaczu, najświętszego miejsca w judaizmie, gdzie możesz być świadkiem żarliwych modlitw wiernych z całego świata. Następnie odwiedzisz Wzgórze Świątynne, miejsce niektórych z najważniejszych zabytków religijnych na świecie. Zobaczysz oszałamiającą Kopułę na Skale, muzułmańską świątynię z VII wieku oraz pobliski meczet Al-Aqsa, jeden z najstarszych i najbardziej czczonych meczetów na świecie. Kontynuując, podążysz Via Dolorosa, ścieżką, którą podobno podążał Jezus w drodze na ukrzyżowanie. Po drodze zobaczysz stacje Drogi Krzyżowej i odwiedzisz Bazylikę Grobu Pańskiego, gdzie podobno Jezus został pochowany i zmartwychwstał. Na koniec będziesz wędrować krętymi uliczkami Bazaru Starego Miasta, gdzie możesz targować się o pamiątki i lokalne rękodzieło. Z doświadczonym przewodnikiem, który poprowadzi Cię na każdym kroku, ta całodniowa wycieczka po Jerozolimie z Tel Awiwu to doskonały sposób na zanurzenie się w historii, kulturze i duchowym znaczeniu jednego z najbardziej fascynujących miast na świecie.

Z Ammanu lub Morza Martwego: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Jerozolimie

5. Z Ammanu lub Morza Martwego: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Jerozolimie

Odkryj Jerozolimę z Jordanii w najlepszy możliwy sposób podczas tej jednodniowej wycieczki, zaczynając od Ammanu. Odwiedź stare miasto Jerozolimy - Via Dolorosa, Bazylikę Grobu Świętego, Ścianę Płaczu i Górę Syjon. Ta wycieczka to świetna okazja, aby odwiedzić magiczną Jerozolimę podczas pobytu w Jordanii z bezproblemowym programem zwiedzania. Wyrusz w poranną przejażdżkę z hotelu w Ammanie do granicy z Izraelem, gdzie przejedziesz. Weź udział w wycieczce z przewodnikiem po Starym Mieście w Jerozolimie, odwiedzając znane zabytki. Ta wycieczka po Jerozolimie z Ammanu zapewnia doskonałą wartość i jest obowiązkowa dla jordańskich podróżników szukających jednodniowej wycieczki do Świętego Miasta.

Jerozolima: zwiedzanie Starego Miasta

6. Jerozolima: zwiedzanie Starego Miasta

Zwiedź biblijne miasto Jerozolima podczas całodniowej wycieczki. Zatrzymaj się przy Ścianie Płaczu, Bazylice Grobu Świętego (domniemane miejsce pochówku i zmartwychwstania Jezusa) i wejdź na Górę Syjon. Najpierw zatrzymaj się na górze Scopus, aby podziwiać panoramę miasta poniżej. Następnie wejdź na Stare Miasto, aby zobaczyć Ścianę Płaczu, Wzgórze Świątynne i Kopułę na Skale. Przejdź do dzielnicy żydowskiej i ormiańskiej i podążaj niedawno odrestaurowaną rzymską drogą Cardo. Odwiedzisz kolorowy miejski bazar i Ścianę Płaczu, a następnie udasz się do Bazyliki Grobu Pańskiego, o której mówi się, że jest miejscem pochówku i zmartwychwstania Jezusa. Wejdź na Górę Syjon, gdzie możesz odwiedzić Salę Ostatniej Wieczerzy i Grób Dawida.

Jerozolima: piesza wycieczka all inclusive po Starym Mieście

7. Jerozolima: piesza wycieczka all inclusive po Starym Mieście

Bardziej niż jakakolwiek inna dzielnica, Stare Miasto w Jerozolimie uosabia kolorowego ducha Jerozolimy. Poznaj cztery dzielnice Starego Miasta z ich krętymi uliczkami, bazarami, różnymi religiami, zapachami i smakami. Wejdź na miejsce, które Żydzi nazywają Wzgórzem Świątynnym (nie w piątki) i które muzułmanie nazywają Szlachetnym Sanktuarium/Haram esh-Sharif. Dotknij kamieni Ściany Płaczu i zrozum, dlaczego Żydzi nazywają to najświętsze miejsce na ziemi. Wejdziesz na dach i zejdziesz pod ziemię pod piękną synagogą Hurva w Jerozolimie. Doświadcz mocy wiary na Via Dolorosa iw kościele Grobu Świętego, gdzie Jezus był prześladowany, ukrzyżowany, pochowany i zmartwychwstał. Święte Miasto Jerozolima to jedno z najbardziej wyjątkowych miejsc na ziemi. Gdzie jeszcze można zobaczyć ludzi różnych religii, narodowości, kultur i grup etnicznych żyjących obok siebie na obszarze mniejszym niż jeden kilometr kwadratowy? Jakie inne miejsce na świecie może przyciągnąć zainteresowanie i wyobraźnię tak wielu różnych ludzi? Gdzie indziej można doświadczyć tak wielu warstw historii ułożonych jedna na drugiej? Gdzie indziej każdy kamień i każdy kąt opowie swoją własną historię? Gdzie można tego wszystkiego doświadczyć? Tylko w Jerozolimie! Tylko wykwalifikowany lokalny przewodnik będzie w stanie odkryć dla Ciebie wszystkie sekretne miejsca w Jerozolimie. Nasi przewodnicy są nie tylko przeszkoleni w wyjaśnianiu historii każdej witryny, ale także stworzą połączenie między każdą z tych witryn, co pozwoli uzyskać pełny obraz. Jeśli naprawdę chcesz osiągnąć dogłębne zrozumienie duszy tego niesamowitego miasta, powinieneś zarezerwować wycieczkę już teraz. Są niezwykle kompetentni i pasjonują się swoim zawodem, gwarantując najlepszy możliwy stosunek jakości do ceny.

Z Jerozolimy / Tel Awiwu: całodniowa wycieczka z przewodnikiem po Jerozolimie

8. Z Jerozolimy / Tel Awiwu: całodniowa wycieczka z przewodnikiem po Jerozolimie

Dołącz do Best of Jerusalem Day Tour, aby uzyskać najłatwiejszy i najbardziej wszechstronny sposób na odkrycie tego magicznego miasta w konkurencyjnej cenie. Poznasz starożytne Stare Miasto w Jerozolimie, a także współczesną, tętniącą życiem metropolię. Nasza wycieczka do Jerozolimy obejmuje najważniejsze atrakcje w obrębie murów Starego Miasta, w tym Ścianę Płaczu, Via Dolorosa i Bazylikę Grobu Świętego. Zabierze Cię także do nowoczesnej Jerozolimy, aby zrozumieć złożoną strukturę społeczną tej tętniącej życiem metropolii. Zobacz kompleks miejski i zanurz się w atmosferze tętniącej życiem ulicy Jaffa w drodze do słynnego na całym świecie targu Machane Yehuda, gdzie miejscowi i turyści z całego świata spotykają się, aby rozkoszować się smakami i zapachami wszystkiego, co ma ten słynny rynek zaoferować.

Z Tel Awiwu: najważniejsze atrakcje Jerozolimy i wycieczka po Morzu Martwym

9. Z Tel Awiwu: najważniejsze atrakcje Jerozolimy i wycieczka po Morzu Martwym

Twoim pierwszym przystankiem w Jerozolimie jest Góra Oliwna, skąd możesz podziwiać starożytne miasto. Schodząc z Góry Oliwnej, zobaczysz Ogród Getsemani, Kościół Wszystkich Narodów z kolorowym mozaikowym frontonem oraz żydowskie grobowce Zachariasza, Absaloma i Benei-Hazira. Przejdź przez Dolinę Cedronu i podążaj wzdłuż murów Starego Miasta do wejścia do Dzielnicy Ormiańskiej. Spaceruj wzdłuż Cardo, gdzie niegdyś znajdowały się sklepy Crusader, a obecnie mieszczą się tam nowoczesne, ekskluzywne sklepy. Następnie odwiedź Dzielnicę Żydowską i Ścianę Płaczu (Kotel lub Ściana Płaczu). Ta ściana jest ostatnią pozostałą ścianą świątyni żydowskiej, która została zniszczona w 70 r. n.e. Żydzi gromadzą się tutaj o każdej porze dnia i nocy, aby się modlić. Możesz umieścić list modlitewny w szczelinach między ogromnymi kamieniami ściany. Następnie przejdź Via Dolorosa lub Drogą Krzyżową. Via Dolorosa wije się przez ulice i rynki Starego Miasta. Każda z 14 stacji Drogi Krzyżowej, na których zatrzymał się Jezus, jest oznaczona wyjaśnieniem wydarzeń. Do ostatniego punktu tej świętej trasy docieramy przy Bazylice Grobu Pańskiego, wzniesionej w miejscu ukrzyżowania Jezusa na Golgocie. Po obejrzeniu atrakcji Jerozolimy Twoja podróż zabierze Cię poza Jerozolimę i obok miasta Jerycho nad Morze Martwe. Morze Martwe to najniższy punkt na ziemi, znajdujący się około 400 metrów poniżej poziomu morza. Po ekscytującym dniu zwiedzania zrelaksuj się podczas orzeźwiającej kąpieli w słynnym morzu. Morze Martwe jest 9,6 razy bardziej słone niż ocean, a wysoka zawartość soli pozwoli Ci utrzymać się na powierzchni, dzięki czemu możesz pozować do klasycznego zdjęcia podczas czytania gazety. Pod koniec wycieczki zostaniesz przeniesiony z powrotem do hotelu w Tel Awiwie.

Liczba znalezionych atrakcji: 23
Sortuj wg::

Kopuła na Skale: najlepsze atrakcje w pobliżu

Kopuła na Skale: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Kopuła na Skale? Kliknij tutaj.

Kopuła na Skale: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.2 / 5

na podstawie 1130 opinii

Raed kierowca był na czas i przyjazny. Po drodze opowiedział nam historię Betlejem. Czarna furgonetka była bardzo elegancka i czysta (mercedez). Przewodnik Johnny był bardzo pomocny i kompetentny. Był bardzo pasjonatem opowiadania nam historii. Zna swoje rzemiosło nawet do najtrudniejszych pytań, które potrafił opracować. Pomagał starszym m.in. moja 65-letnia matka, ponieważ moja mama ma problem z kolanem zamiast schodów, prowadzi go przez windę, a on pomoże ci nawet znaleźć toaletę. Co najważniejsze, pozwoli ci zrobić dużo zdjęć. da ci czas i zapyta, czy są pytania. Był bardzo miłą osobą. Wielkie dzięki Johnny, dużo się nauczyliśmy. To była jak dotąd najlepsza trasa po Betlejem, pomimo pogody. Cieszę się, że wybrałem tę trasę z Elijah tour & travel. Tak trzymaj.

Jednodniowa wycieczka była fantastyczna, chociaż wymagała dużo chodzenia, co jest dobre dla zdrowia, a jeszcze bardziej dla ducha, ponieważ miejsca, które odwiedziliśmy, a atmosfera wokół była podniosła. Strażnik wycieczki był tak wyraźny i dobrze nas prowadził, żartując i zabawnie lub wyjaśniając. świetnie się bawiłem

Ta trasa daje dobry przegląd pierwszej wizyty w Jerozolimie. Trzeba przyznać, że mieliśmy wyjątkowego przewodnika (Norberta).

Co za absolutnie wspaniały dzień. Dan był znakomitym przewodnikiem.

NIE PODOBAŁA MI SIĘ WIZYTA W BARDZO DROGIM SKLEPIE