Dodaj daty

Kopuła Brunelleschiego

Kopuła Brunelleschiego – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Florencja: Zwiedzanie katedry Duomo z przewodnikiem

1. Florencja: Zwiedzanie katedry Duomo z przewodnikiem

Poznaj historię Florencji podczas zwiedzania katedry Duomo. Spotkaj się ze swoim doświadczonym przewodnikiem i wyrusz na wycieczkę po jednym z najbardziej znanych miejsc we Florencji. Odkryj piękną i historyczną katedrę Duomo, słuchając fascynujących opowieści o Florencji i świątyni od licencjonowanego przewodnika. Dostępne są zestawy słuchawkowe, dzięki czemu możesz podziwiać dzieła we własnym tempie, jednocześnie słuchając komentarza przewodnika. Cofnij się do czasów, gdy Florencją rządziła rodzina Medyceuszy, jedna z najpotężniejszych i najbogatszych w historii Włoch. Wejdź do katedry, zobacz dekoracje wewnętrzne i dowiedz się, jak Filippo Brunelleschi stworzył kopułę. Podziwiaj niesamowity fresk „Sąd Ostateczny” Giorgio Vasariego. Zwiedź katedrę Santa Maria del Fiore, uważaną za jedną z najważniejszych na świecie. Przekonaj się, dlaczego ten kompleks znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Florencja: Duomo & Brunelleschi's Dome Ticket z aplikacją audio

2. Florencja: Duomo & Brunelleschi's Dome Ticket z aplikacją audio

Dzięki temu biletowi skorzystaj z ułatwionego wejścia do Kopuły Brunelleschiego, będącej częścią katedry we Florencji. Spotkaj się z lokalnym asystentem w miejscu spotkania, okaż swój kupon i odbierz bilety, aby rozpocząć przygodę. Dzień przed wizytą otrzymasz wiadomość WhatsApp z przypomnieniem o miejscu spotkania i instrukcją pobrania dołączonej mobilnej aplikacji audio na swoje urządzenia; nie zapomnij naładować telefonu i zabrać ze sobą własne słuchawki. Po pierwsze, jeśli masz plecak, skorzystaj z bezpłatnej przechowalni bagażu, ponieważ nie wolno jej odwiedzać. Następnie wejdź do kopuły i wejdź po 463 schodach, aby dotrzeć na szczyt. Podziwiaj jajowatą architekturę Kopuły, która była wówczas największą budowlą na świecie. Posłuchaj naszego wyjątkowego audioprzewodnika, który jest dołączony do zestawu. Jest on tworzony i stale aktualizowany przez naszego wewnętrznego Historyka Sztuki. Zwiedzając wnętrze Kopuły, warto zobaczyć liczne freski i witraże. Podziwiaj freski Sądu Ostatecznego autorstwa Zuccariego i Giorgio Vasariego i podziwiaj ze szczytu piękną panoramę Florencji i okolic.

Florencja: Bilety do Santa Maria del Fiore ze wspinaczką na kopułę

3. Florencja: Bilety do Santa Maria del Fiore ze wspinaczką na kopułę

Odkryj piękno katedry Santa Maria del Fiore podczas ekskluzywnej przygody. Podziwiaj XIII-wieczny gotycki kościół, perłę florenckiej architektury, który obecnie jest uważany za czwarty co do wielkości kościół w Europie. Ciesz się niezapomnianymi widokami i niesamowitymi historiami drugiej co do wielkości katedry we Włoszech. Wejdź po historycznych 463 schodach i podziwiaj piękne miasto Florencja z zupełnie innej perspektywy. Zobacz słynne freski Vasariego i Zuccari. Przejdź się po krypcie Santa Reparata i poznaj historię katedry w Muzeum Duomo. Wspinaj się we własnym tempie na sam szczyt największej kopuły na świecie zbudowanej przez Brunelleschiego. Odpocznij na szczycie i podziwiaj jeden z najbardziej niesamowitych widoków Florencji. We wnętrzu podziwiaj XVI-wieczne freski namalowane przez Vasariego i Zuccari.

Florencja: Bilety do katedry z wejściówką na kopułę Brunelleschiego

4. Florencja: Bilety do katedry z wejściówką na kopułę Brunelleschiego

Zwiedzaj katedrę we Florencji z biletem wstępu do tego kultowego zabytku. Odwiedź szczyt kopuły, baptysterium, kryptę, dzwonnicę Giotta i muzeum Opera del Duomo. Ciesz się samodzielną wycieczką po kopule i katedrze Santa Maria del Fiore. Po dotarciu na szczyt poczuj się jak na spacerze podniebnym nad miastem. Podziwiaj wspaniałe widoki na toskańską wieś i centrum Florencji, w tym Fiesole, obszar Chianti, centralny rynek, kościół Santa Croce, synagogę, kościół San Lorenzo, Palazzo Pitti, Ponte Vecchio i wiele innych. Możesz także odkryć fascynujące wnętrza katedry, w tym chrzcielnicę i kryptę. Dowiedz się więcej o tych cennych zabytkach katedry z audioprzewodnikiem. UWAGA. Wybrany przedział czasowy dotyczy tylko wspinaczki na kopułę, pozostałe muzea możesz zacząć zwiedzać od rana dnia wybranego na wspinaczkę. Pamiętaj, że w niedzielę czas otwarcia jest ograniczony ze względu na uroczystości religijne. Jeśli kupiłeś opcję z cyfrowym audioprzewodnikiem, musisz wymienić voucher w biurze lokalnego partnera (Slow Tour Tuscany) pod adresem Lungarno degli Acciaiuoli 10. Jeśli zakupiłeś opcję "Tylko bilet", otrzymasz cyfrowy bilet wstępu pocztą elektroniczną dzień wcześniej i będziesz mógł udać się bezpośrednio do wejścia do Cupoli bez wymiany vouchera.

Florencja: Bilet wstępu do Duomo z kopułą Brunelleschiego

5. Florencja: Bilet wstępu do Duomo z kopułą Brunelleschiego

Wejdź do kopuły Brunelleschiego, jednego z najbardziej charakterystycznych zabytków Florencji, mając bilet wstępu. Wejdź do latarni na kopule i zobacz panoramiczny widok na ładne czerwone dachy zabytkowego centrum przed zwiedzaniem kompleksu. Patrząc na zewnątrz, możesz dojrzeć malowniczą rzekę Arno, toskańskie wzgórza i nie tylko. Po zwiedzeniu kopuły kieruj się w stronę katedry, dzwonnicy Giotta, baptysterium i innych miejsc. Będziesz zaskoczony, widząc wspaniałość katedry we Florencji. Podziwiaj żywe kolory i misterne detale Sądu Ostatecznego, gigantycznego fresku namalowanego przez Zuccariego i Vasariego. Będziesz także świadkiem trzech oryginalnych drzwi baptysterium, w tym Bramy Raju wykonanej przez Ghibertiego. Spędź czas na zwiedzaniu wspaniałego arcydzieła architektury w sercu Florencji.

Florencja: Zwiedzanie katedry, muzeum Duomo i baptysterium

6. Florencja: Zwiedzanie katedry, muzeum Duomo i baptysterium

Odwiedź najważniejsze zabytki religijne na placu Duomo we Florencji z wcześniej zarezerwowanymi biletami. Skoncentruj się na historycznym i kulturowym znaczeniu katedry Santa Maria del Fiore i jej uzupełniających się strukturach wyjaśnionych przez lokalnego przewodnika eksperta. Rozpocznij swoją wycieczkę na placu Duomo. Dowiedz się o kultowej katedrze i jej budowie na przestrzeni wieków oraz o tym, jak stała się centrum życia religijnego Florencji. Skorzystaj z wiedzy swojego przewodnika, aby zrozumieć jego związek z resztą wspaniałych budynków na placu. Wejdź do katedry we Florencji z osobnej kolejki dla małych grup. Zobacz go jako cud artystyczny ze względu na jego rozmiar i niesamowite marmurowe dekoracje. Ciesz się pięknem bezcennych skarbów sztuki gotyckiej i renesansowej. Uzyskaj pierwszeństwo wstępu do ośmiobocznej Baptysterium św. Jana, najbardziej znanej z sufitu ozdobionego złotymi mozaikami i lśniących drzwi z brązu, zwanych Bramami Raju. Przyjrzyj się płaskorzeźbom na szczegółowych panelach. Dowiedz się, dlaczego nie są to oryginalne drzwi z brązu i że autentyczne drzwi wschodnie są obecnie wystawiane w muzeum. Przejdź do Muzeum Duomo, gdzie wystawione są niesamowite arcydzieła, takie jak bramy baptysterium, rzeźby Donatello i oryginalne drewniane rusztowania kopuły. Możesz spędzić godziny wędrując po wystawach, ale Twój przewodnik skupi się na najważniejszych atrakcjach, takich jak Pieta Michała Anioła i inne wspaniałe dzieła sztuki. Zdecyduj się wspiąć na dzwonnicę Giotta (opcjonalnie) pod koniec wycieczki z przewodnikiem, arcydzieło architektury gotyckiej, które stoi wysoko obok katedry. Wejdź na wieżę samodzielnie w zarezerwowanym czasie i podziwiaj panoramiczne widoki Florencji z góry. Wchodząc na wieżę, przyjrzyj się skomplikowanym szczegółom konstrukcji wieży, w tym jej skomplikowanym rzeźbom i kolorowej marmurowej powierzchni zewnętrznej.

Florencja: Duomo Complex Tour z biletem Giotto Tower

7. Florencja: Duomo Complex Tour z biletem Giotto Tower

Dołącz do wycieczki z przewodnikiem po placu Duomo we Florencji i zwiedzaj dzwonnicę Giotto. Podziwiaj panoramiczne widoki na miasto. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem i zaoszczędź cenny czas, spacerując po największym placu Florencji, gdzie znajduje się katedra Santa Maria del Fiore. Odkryj złoty wiek Florencji, odkrywając najważniejszy punkt orientacyjny miasta i czwarty co do wielkości kościół na świecie. Posłuchaj o niektórych z najbardziej niezwykłych mistrzów gotyku i renesansu, którzy pomogli stworzyć katedrę we Florencji. Dowiedz się więcej o najstarszym i najbardziej czczonym budynku we Florencji, Baptysterium św. Jana. Podziwiaj wspaniałe złote mozaiki pokrywające wewnętrzną kopułę i absydy Baptysterium.

Florencja: Duomo Skip-the-Line z przewodnikiem

8. Florencja: Duomo Skip-the-Line z przewodnikiem

Ciesz się tą pouczającą wycieczką z przewodnikiem po florenckim centrum religijnym, spacerując po wszystkich budynkach rozległego Piazza del Duomo: baptysterium, dzwonnicą, katedrą i zakończoną wizytą we wnętrzu florenckiej katedry Santa Maria del Fiore, jednej z najwspanialszych największe kościoły na świecie, z imponującymi kamiennymi filarami, witrażami i rewelacyjną kopułą oraz freskami. Podczas tej wycieczki z pominięciem kolejki przejdź „za linami”, ograniczonym obszarem wzdłuż lewej bocznej nawy, zabierając Cię do stania tuż przy głównym ołtarzu z ogromną kopułą Brunelleschiego i jej niesamowitymi freskami nad głową — naprawdę wyjątkowe i niezapomniane przeżycie we Florencji.

Florencja: ekspresowa wycieczka z przewodnikiem po katedrze z priorytetowym wejściem

9. Florencja: ekspresowa wycieczka z przewodnikiem po katedrze z priorytetowym wejściem

Omiń długie kolejki do jednej z najpopularniejszych atrakcji we Florencji i oszczędź cenny czas, biorąc udział w ekspresowym zwiedzaniu katedry Santa Maria del Fiore z przewodnikiem. Po wejściu do świątyni – znanej także jako „Il Duomo” – podziwiaj wspaniałe sklepienie, misterne witraże oraz piękne freski. Posłuchaj fascynującej opowieści pełnego pasji przewodnika o budowie katedry, która w VII wieku była niewielkim kościołem, a obecnie jest imponującą świątynią o powierzchni ponad 8260 m². Dowiedz się więcej o wówczas innowacyjnej technice architektonicznej opracowanej prze Filippo Brunelleschiego w celu wybudowania kopuły. Zobacz także wspaniały fresk pt. „Sąd Ostateczny” autorstwa Giorgio Vasariego wewnątrz kopuły katedry. Następnie kontynuuj zwiedzanie na własną rękę lub wyjdź na Piazza del Duomo i podziwiaj marmurową świątynię z zewnątrz.

Florencja: wycieczka po Duomo i wspinaczka na kopułę Brunelleschiego

10. Florencja: wycieczka po Duomo i wspinaczka na kopułę Brunelleschiego

Spotkaj się z profesjonalnym przewodnikiem i poznaj wspaniałe centrum religijne podczas 45-minutowej wycieczki z przewodnikiem, aby poznać historię wszystkich florenckich budynków sakralnych w okolicy Piazza del Duomo. Baptysterium, katedra i dzwonnica Giotta zostaną ujawnione w ich ogromnej wartości dla lokalnej społeczności, jako prawdziwe symbole dumy obywatelskiej. Twój przewodnik udzieli również wszelkich możliwych instrukcji, jak najlepiej wykorzystać bilet, który jest ważny na wszystkie atrakcje na Piazza del Duomo, w tym rewelacyjne Museo dell'Opera del Duomo. Na koniec zostaniesz odprowadzony do drzwi wejściowych, aby samodzielnie wspiąć się na wspaniałą kopułę Brunelleschiego i podziwiać wspaniałą panoramę Florencji z najwyższego punktu widokowego w mieście.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 108
Sortuj wg:
Strona 1 z 7

Kopuła Brunelleschiego: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Kopuła Brunelleschiego? Kliknij tutaj.

Kopuła Brunelleschiego: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 6557 opinii

Wszystko poszło dobrze, dzięki przewodnikowi ominęliśmy dwukilometrową kolejkę prosto do katedry. Nasza przewodniczka Olga była bardzo miła i dała nam świetny przegląd historii Florencji i katedry. We Florencji w środku lata jest tak tłoczno i gorąco, że z pewnością nie poszlibyśmy do katedry bez wycieczki z przewodnikiem! W każdej chwili!

Jeśli chcesz uzyskać doskonałe, historycznie ugruntowane wyjaśnienie florenckiej architektury, sztuki i polityki okresu przedrenesansowego i renesansowego, wybierz się na tę wycieczkę. Duomo i jego funkcje są wykorzystywane do fizycznego uzasadnienia tego fascynującego wyjaśnienia. Dziękuję.

Masz dostęp do wszystkiego z biletem, muzeum, wieżą, kopułą, kryptą i baptysterium. Pracownik, który miał nam przekazać bilety, był czysty i punktualny w umówionym miejscu. Najlepiej ułożone!

Doskonała wycieczka! Nasza przewodniczka Natalia była zasobem wiedzy i odpowiadała na każde pytanie. Wydała nawet doskonałe rekomendacje książkowe.

Piękne miasto, z niezliczoną ilością monumentalnych zabytków, warte zatrzymania się na parę dni.