Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Kopriwsztica

Kopriwsztica

Kopriwsztica – nasze najbardziej polecane atrakcje

Płowdiw i Koprivshtitsa Całodniowa wycieczka z Sofii

1. Płowdiw i Koprivshtitsa Całodniowa wycieczka z Sofii

2 godziny jazdy samochodem z Sofii zabierze Cię do miasta Płowdiw, drugiego co do wielkości miasta Bułgarii i jednego z jej najstarszych miast. W ciągu 2-3 godzin spaceru po mieście odkryjesz historię i kulturę stojącą za 7000-letnią osadą, napisaną przez cywilizacje rzymską, bizantyjską, osmańską i bułgarską. Możesz cieszyć się zwiedzaniem Starego Miasta z jego muzeami, zabytkami historycznymi, odrodzonymi kamienicami, brukowanymi uliczkami ze sklepami z pamiątkami lub zachwycić się bogatym Muzeum Etnograficznym i starożytnym Teatrem Rzymskim. Poczuj atmosferę tego artystycznego i handlowego centrum i zjedz lunch w lokalnych restauracjach. Następnym przystankiem w drodze powrotnej jest urocze miasteczko Koprivshtitsa z fascynującą historią i autentyczną XIX-wieczną architekturą. Spędź resztę dnia w wolnym czasie w tym małym i malowniczym mieście położonym w środkowej Bułgarii, rozsianym wśród zboczy Srednej Góry, które niosą ze sobą szczególnego ducha spokoju i wieczności. Niegdyś scena bitew o wyzwolenie Bułgarii, obecnie miasto zamienia się w muzeum Okresu Odrodzenia Bułgarii. Tutaj możesz odwiedzić domy niektórych z najwybitniejszych Bułgarów, pisarzy i buntowników oraz podziwiać ogromne kolekcje skarbów etnograficznych, w tym starożytną broń, skomplikowane stroje narodowe i oszałamiającą biżuterię. Wycieczka jest również oferowana z audioprzewodnikiem ONLINE w chmurze w różnych językach (EN, ES, IT, FR, DE, RU). Do pobrania i używania wymagany jest INTERNET. Lokalny organizator wycieczek, Traventuria, otrzymał certyfikat „Biznes, który wspiera bioróżnorodność” od Bułgarskiej Fundacji Bioróżnorodności za „ Wycieczki z powodu”.

Z Sofii: całodniowa wycieczka do Płowdiw i Koprivshtitsa

2. Z Sofii: całodniowa wycieczka do Płowdiw i Koprivshtitsa

Dzięki tej wycieczce odwiedzisz dwa najważniejsze bułgarskie miejsca historyczne w ciągu jednego dnia! Najpierw udasz się do Płowdiwu, który jest jedną z najstarszych istniejących osad na świecie. Zachowało dziedzictwo trackie, rzymskie i bułgarskie. Zobaczysz teatr rzymski, przejdziesz najdłuższym deptakiem w Europie i odkryjesz jego wyjątkową starówkę. Sam Płowdiw będzie Europejską Stolicą Kultury w 2019 roku. W sercu miasta odbędzie się piesza wycieczka, podczas której poznacie wiele historycznych faktów i legend, zwiedzając jego najciekawsze miejsca do zwiedzania. Po tym będziesz miał trochę wolnego czasu na lunch. Po południu udasz się do uroczego miasteczka Koprivshtitsa z jego fascynującą historią i autentyczną XIX-wieczną architekturą. Spędź resztę dnia w tym małym i malowniczym miasteczku położonym w środkowej Bułgarii, wśród zboczy góry Stara Płanina, która niesie ze sobą szczególnego ducha spokoju i wieczności. Dowiedz się o dramatycznej historii Bułgarii od swojego profesjonalnego przewodnika i zdobądź szansę odwiedzenia oryginalnych domów bohaterów powstania kwietniowego. W Koprivshtitsa odwiedzisz 2 lub 3 z Domu Odrodzenia - muzea. Przewidywany powrót do Sofii o godzinie 19:00.

Z Płowdiw: Wycieczka po trackim grobowcu Koprivshtica i Starosel

3. Z Płowdiw: Wycieczka po trackim grobowcu Koprivshtica i Starosel

Cofnij się do XIX wieku, wędrując po pięknie zachowanym bułgarskim mieście Koprivshtitsa, w którym każdy dom opowiada wyjątkową historię walki kraju o niepodległość. Podziwiaj kolorowe fasady i ozdobne drewniane balkony, zanurzając się w bogatej kulturze i tradycjach regionu. Następnie cofnij się w czasie do starożytnej epoki trackiej w grobowcu trackim Starosel. Poznaj fascynujący podziemny kompleks, podziwiaj misterne malowidła ścienne i poznaj intrygujące rytuały i wierzenia tych tajemniczych ludzi. Zachwycając się imponującymi komorami grobowymi, zostaniesz przeniesiony do innego świata, w którym przeszłość ożywa w najdrobniejszych szczegółach. O godzinie 09:00 Twój przewodnik odbierze Cię z hotelu w Płowdiwie i po półtorej godzinie pięknej jazdy dotrzesz do rezerwatu architektonicznego Koprivshtica. To małe miasteczko jest jak wehikuł czasu. Przeniesie Cię z powrotem do końca XIX wieku i poczujesz klimat tamtych czasów. Dowiesz się wiele o okresie osmańskim i walce o niepodległość. Dla lepszego samopoczucia Twój przewodnik pokaże Ci niektóre z zachowanych domów i będziesz mógł wejść i zobaczyć, jak żyło się w tamtym okresie. Ponadto miasto słynie z restauracji i absolutnie pysznej tradycyjnej kuchni. Twój przewodnik pomoże ci zjeść niesamowity lunch. Nasz następny punkt zainteresowania przeniesie Cię dalej w czasie do starożytnej epoki trackiej w Starosel tracki grobowiec. Poznaj fascynujący podziemny kompleks, podziwiaj misterne malowidła ścienne i poznaj intrygujące rytuały i wierzenia tych tajemniczych ludzi. Zachwycając się imponującymi komorami grobowymi, zostaniesz przeniesiony do innego świata, w którym przeszłość ożywa w najdrobniejszych szczegółach. Po tej niesamowitej wizycie wrócisz do Płowdiwu.

Sofia: Paralotniowa przygoda z wizytą Koprivshtitsa

4. Sofia: Paralotniowa przygoda z wizytą Koprivshtitsa

O 08:00 Twój przewodnik odbierze Cię z hotelu. Będziesz miał około 2 godzin pięknej jazdy obok góry na Bałkanach Środkowych. Po dotarciu do Sopotu spotkasz swojego instruktora paralotniarstwa, z którym wykonasz skok w tandemie. Wspinamy się na górę podczas 20-minutowej malowniczej wycieczki kolejką krzesełkową. Gdy dotrzemy na szczyt, zaczyna się zabawa. Przygotujesz i sprawdzisz swoje skrzydło oraz skoczysz z krawędzi urwiska. Nie martw się, Twój instruktor będzie bardzo doświadczony, a jego zadaniem będzie sprawienie, aby Twój skok był niesamowity. Widoki na tracką dolinę i bałkańskie góry będziesz podziwiać w najlepszy możliwy sposób. Podczas skoku instruktor zrobi kilka zdjęć Twojego skoku, abyś mógł mieć jak najlepszą pamiątkę z Bułgarii. Kiedy wylądujesz i odetchniesz, Twoja podróż będzie kontynuowana z wizytą w jednym z najbardziej znanych miast w Bułgarii - Koprivshtica. To małe miasteczko jest jak wehikuł czasu, który przeniesie Cię z powrotem do XIX wieku. Miejsce to jest rezerwatem architektonicznym i zachowało ducha tamtych czasów. Twój przewodnik opowie Ci o walce Bułgarów z panowaniem osmańskim i cenie, jaką zapłaciło to miasto. Będziesz miał również okazję zjeść pyszny tradycyjny lunch. Po spacerze wrócisz do Sofii.

Koprivshtitsa Całodniowa wycieczka - powrót do XIX wieku

5. Koprivshtitsa Całodniowa wycieczka - powrót do XIX wieku

Odkryj historyczne miasto Koprivshtitsa (Копривщица) podczas całodniowej wycieczki z Sofii. Leżące nad rzeką Topolnitsa w górach Sredna Gora, wyjątkowe miasto było jednym z centrów powstania kwietniowego w 1876 roku i słynie z autentycznej bułgarskiej architektury i festiwali muzyki ludowej. Wciąż zachowując atmosferę XIX-wiecznego bułgarskiego okresu odrodzenia narodowego, miasto jest skulone w fałdach górskich, 67 mil (111 kilometrów) na wschód od Sofii. Spacerując brukowanymi uliczkami, odwiedzisz 6 z 383 unikalnych domów i pomników z tamtego okresu, z których większość została przywrócona do pierwotnego wyglądu. Można też wziąć udział w programie „Meet the Locals” i pojechać furmanką do lasu na obiad lub kolację z grilla, przygotowaną przez urzędników z miejscowego kościoła. Skosztuj znakomitych domowych potraw, takich jak krowie i owcze mleko i jogurt, sałatka szopska, pieczona jagnięcina i wiele innych autentycznych bułgarskich dań rustykalnych. Następnie popij to wszystko szklanką lokalnej rakii (brandy).

Z Sofii: wycieczka po Koprivshtitsa i zabytkowych domach z transferem

6. Z Sofii: wycieczka po Koprivshtitsa i zabytkowych domach z transferem

Wyrusz na malowniczą przygodę u podnóża Bałkanów i dotrzyj do małego miasteczka Koprivshtitsa, na południowy wschód od Sofii. Dołącz do wciągającej wycieczki i odwiedź zabytkowe XIX-wieczne domy Koprivshitsa z kolorowymi dziedzińcami i wysokimi kamiennymi murami. Wyjedź z Sofii i jedź w kierunku Koprivshtitsa, aby lepiej zrozumieć korzenie bułgarskiego okresu renesansu. Rozpocznij spacer z przewodnikiem od monumentalnego mauzoleum poświęconego powstaniu kwietniowemu, znajdującego się na centralnym placu. Udaj się do domu lokalnego kupca Nencho Oslekova, podziwiaj jego ozdobną fasadę i zobacz, jak żyła zamożna bułgarska rodzina pod koniec XIX wieku. Podziwiaj domy symbolistycznego poety Dimcho Debelyanova, rodziny Karavelov i rewolucyjnych przywódców Todora Kableshkova i Georgi Benkovskiego. Wędruj po zakrzywionych i wąskich brukowanych uliczkach z licznymi kamiennymi fontannami i zatrzymaj się przy kultowym kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Po wycieczce miej dużo wolnego czasu na lunch i zakupy, zanim zostaniesz przeniesiony z powrotem do Sofii. Lokalny organizator wycieczek, Traventuria, otrzymał certyfikat „Biznes, który wspiera bioróżnorodność” od Bułgarskiej Fundacji Bioróżnorodności za „ Wycieczki z powodu”.

Z Sofii: całodniowa wycieczka po Płowdiwie i Koprivshtitsa

7. Z Sofii: całodniowa wycieczka po Płowdiwie i Koprivshtitsa

Rano wyjazd do jednej z najpopularniejszych wiosek w Bułgarii, Koprivshtitsa. Po przyjeździe przewodnik oprowadzi Cię po okolicy i pozwoli Ci zanurzyć się w burzliwej historii Bułgarów z XIX wieku. Odwiedź domy niektórych z najwybitniejszych rewolucjonistów, którzy walczyli o wolność Bułgarii. Koprivshtitsa One Day Tour z Sofii to podróż do XIX wieku. To urocza wieś, w której urodziło się wielu rewolucjonistów, poetów, pisarzy i uczonych. W XVIII i XIX wieku mieszkańcy Kopriwszticy zasłynęli jako dobrzy hodowcy bydła i rzemieślnicy. Produkowali grube wełniane tkaniny i odzież oraz podróżowali po całej Europie i na Bliskim Wschodzie. Bogate miasto było atrakcyjne dla brutalnych wojsk tureckich. Trzykrotnie spalili i splądrowali wieś. Koprivshtitsa osiągnęła swój zenit w XIX wieku. Miejscowi budowali kościoły i szkoły, wystawne domy i mosty. Założyli też klub kulturalny i stowarzyszenie studenckie. Mieszkańcy wsi brali udział we wszystkich największych wydarzeniach walk narodowowyzwoleńczych. 20 kwietnia 1976 roku padł pierwszy strzał z karabinu do ciemiężcy i rewolucjoniści ogłosili powstanie kwietniowe. To otworzyło drogę do budowy nowoczesnej Bułgarii. Przejazd do Płowdiw. Po przyjeździe zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem. Będziesz podziwiać bardzo dobrze zachowany rzymski teatr i rzymski stadion. Spaceruj po brukowanych uliczkach i poczuj atmosferę tej pięknej części Płowdiwu. Po wycieczce pokręć się po artystycznej dzielnicy Kapana. To daje poczucie, że jesteś w prawdziwym mieście sztuki. Plovdiv Tour to obowiązkowa wycieczka podczas wizyty w Bułgarii. „Starożytny i wieczny” Płowdiw jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miast w Bułgarii i na Bałkanach. Pierwsze fundamenty położono tu między 6-8000 lat temu, co czyni go starszym niż Rzym czy nawet Pekin. Płowdiw to wspaniałe połączenie prawdziwych skarbów historycznych i archeologicznych z życiem nowoczesnego miasta i wspaniałym życiem kulturalnym i nocnym. Najczęściej odwiedzanym i podziwianym jest pagórkowate Stare Miasto, zbudowane na trzech wzgórzach zwanych tepetą. Labirynt brukowanych uliczek, które wiją się po okolicy i zawierają przytulnie odrestaurowane domy z ich kolorowymi fasadami i ozdobnymi dekoracjami, robi wrażenie i pozwala cofnąć się w czasie. Nowoczesna część centrum miasta budowana jest wzdłuż głównego deptaka rozpoczynającego się na Placu Centralnym. Przebiega wzdłuż Meczetu tuż obok Starego Miasta. Ta długa ulica biegnie obok wszelkiego rodzaju pomników, fontann, ruin rzymskiego stadionu, sklepów, restauracji i kawiarni aż do rzeki Maricy. Miej trochę wolnego czasu przed powrotem do Sofii. Przyjazd do Sofii wczesnym wieczorem. Wysiądź w swoim hotelu.

Całodniowa wycieczka prywatna Eco w Koprivshtitsa

8. Całodniowa wycieczka prywatna Eco w Koprivshtitsa

Wycieczka rozpoczyna się 2-godzinną malowniczą podróżą do muzealnego miasta Koprivshtista, gdzie przespacerujesz się brukowanymi uliczkami i usłyszysz o powstaniu kwietniowym. Odkryj urocze kolorowe muzea domowe, delektuj się smacznym lokalnym jedzeniem i poczuj piękno gór! Plan zwiedzania Wycieczka obejmuje 5 domów-muzeów Przystanek 1: Dom Oslekowa Odkryj wyjątkowe piękno Domu Oslekova, oszałamiającego przykładu bułgarskiej architektury odrodzenia narodowego. Dzięki potrójnemu łukowatemu wejściu i tętniącemu życiem wnętrzu odrestaurowanemu w odcieniach od szkarłatu po szafirowy błękit, Dom Oslekowa oferuje urzekające spojrzenie na XIX-wieczną Bułgarię. . Przystanek 2: Muzeum Domu Todora Kabylkowa Wejdź do miejsca narodzin Todora Kabylkowa, autora niesławnego "listu krwi" i podziwiaj architektoniczną elegancję tego klejnotu z okresu odrodzenia narodowego. Przystanek 3: Muzeum Dom Ljutowa Poznaj wspaniałość Lyutov House, arcydzieła architektury z epoki zbudowanego w 1854 roku dla bogatego obywatela Stefana Topalova. Podziwiaj bogato malowane ściany i pięknie zakrzywione drewniane sufity, prezentujące najlepsze rzemiosło epoki. Przystanek 4: Dom Dimcho Debelyanova Odkryj uroczy dom Dimcho Debelyanova, będący świadectwem bogatego dziedzictwa literackiego Bułgarii. Ten historyczny dom oferuje wgląd w życie i twórczość znanego bułgarskiego poety Dimcho Debelyanova. Przystanek 5: Muzeum Domu Georgija Benkowskiego Odkryj dziedzictwo Georgija Benkowskiego w jego miejscu urodzenia, uroczym drewnianym domu położonym wśród wzgórz Koprivshtitsa. Dowiedz się o roli Benkowskiego jako kluczowego organizatora i przywódcy powstania kwietniowego, upamiętnionego majestatycznym pomnikiem w pobliżu. Podziwiaj rzeźbę przedstawiającą Benkowskiego na koniu, galopującego w kierunku swoich marzeń, na tle zapierającego dech w piersiach naturalnego piękna Koprivshtitsy. Poznaj bogatą historię i dziedzictwo kulturowe Koprzywnicy dzięki tym urzekającym przystankom, z których każdy oferuje wgląd w burzliwą przeszłość Bułgarii. Następnym krokiem jest pyszny lunch w lokalnej restauracji. Na koniec - transfer do Sofii - 2 godziny jazdy.

Z Sofii: Koprivshtitsa i Panagyurishte Tour

9. Z Sofii: Koprivshtitsa i Panagyurishte Tour

Zacznij od odbioru z hotelu w Sofii i udaj się do miasta Koprivshtitsa. Podziwiaj tradycyjną architekturę Koprivshticy podczas wycieczki z przewodnikiem. Posłuchaj historii powstania kwietniowego 1876 roku podczas bułgarskich walk o niepodległość od Imperium Osmańskiego. Zobacz wszystkie najbardziej znane miejsca, które to miasto ma do zaoferowania. Następnie udaj się do Panagyurishte, gdzie zobaczysz miasto bogate w zabytki, muzea i historię. Miasto jest znane jako centralny punkt bułgarskiego ruchu niepodległościowego od Imperium Osmańskiego. Zobacz słynne złote skarby Panagyurishte, muzea historyczne i tradycyjną architekturę przed powrotem do Sofii.

Historia i architektura Koprivshtitsa: z Płowdiwu

10. Historia i architektura Koprivshtitsa: z Płowdiwu

Odwiedź urocze miasteczko Koprivshtitsa i odkryj jego fascynującą historię oraz autentyczną bułgarską architekturę z XIX wieku. Koprivshtitsa była ośrodkiem bohaterskiego powstania kwietniowego 1876 roku i miejscem pierwszego strzału przeciwko dominacji osmańskiej. Miasto nadal zachowuje atmosferę XIX-wiecznego Odrodzenia Narodowego i szczyci się ponad 380 zabytkami architektury z tego okresu, z których większość została przywrócona do pierwotnego wyglądu. Poznaj architekturę miasta i odwiedź jedno z wielu muzeów, aby podziwiać ogromne kolekcje skarbów etnograficznych, w tym starożytną broń, skomplikowane stroje narodowe i oszałamiającą biżuterię. Przystojne zabytkowe miasto leży na szczycie góry Sredna Gora i wychodzi na piękną rzekę Topolnitsa. Zjedz spokojny lunch nad spokojnymi wodami rzeki Topolnicy w centrum Koprivshtitsa i podziwiaj spektakularne widoki na okoliczne bułgarskie krajobrazy, zanim wrócisz do Płowdiwu na noc.

Liczba znalezionych atrakcji: 14
Sortuj wg::

Kopriwsztica: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Kopriwsztica? Kliknij tutaj.