Atrakcje i wycieczki
Koper

Koper – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Lublany: Jaskinie Škocjan UNESCO i całodniowa wycieczka do Piranu

1. Z Lublany: Jaskinie Škocjan UNESCO i całodniowa wycieczka do Piranu

Rozpocznij wycieczkę w małej grupie, spotykając się w centralnym punkcie odbioru w Lublanie. Stamtąd będziesz podróżować klimatyzowanym minivanem, aby zwiedzić jaskinie Škocjan UNESCO i urocze nadmorskie miasteczko Piran. Podczas około 1-godzinnej podróży będziesz cieszyć się piękną wiejską scenerią Słowenii, podczas gdy Twój przewodnik podzieli się ciekawymi historiami o jaskiniach Škocjan UNESCO. Po dotarciu na miejsce wybierz się na 2-godzinną wycieczkę z przewodnikiem po jaskiniach Škocjan. To miejsce wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO obejmuje majestatyczny podziemny wąwóz rzeki wypełniony kolorowymi stalaktytami i stalagmitami o różnych kształtach, w tym kurtynami i wapiennymi basenami. Podczas spaceru po jaskini zafascynują Cię liczne wodospady i otaczające Cię podziemne korytarze. To, co odróżnia Jaskinie Škocjan od innych jaskiń, to niezwykła objętość podziemnego kanionu, co czyni go jednym z najbardziej znanych podziemnych zabytków na świecie. Następnie odwiedź zamek Socerb, który oferuje zapierające dech w piersiach widoki na słoweńskie wybrzeże i Zatokę Triesteńską. Ruiny zamku znajdują się wysoko nad linią brzegową na skraju płaskowyżu Kras i dominują nad klifem od czasów iliryjskich. Następnie kontynuuj zwiedzanie wybrzeża Słowenii i uroczego nadmorskiego miasteczka Piran. Szybko zakochasz się w tym mieście, spacerując wąskimi średniowiecznymi uliczkami między pięknymi domami, kościołami i placami. Nie zapomnij cieszyć się morską bryzą i podziwiać wspaniałą wenecką architekturę. Poświęć trochę czasu na filiżankę kawy, lody lub dobre, świeże jedzenie. Po dobrze spędzonym dniu wycieczka zakończy się w Lublanie w centralnym punkcie spotkania.

Wycieczka po wybrzeżu Piranu i Słowenii z Triestu

2. Wycieczka po wybrzeżu Piranu i Słowenii z Triestu

Wyjedź z Triestu i udaj się do jednego z najstarszych i najpiękniejszych miast w Słowenii. Przyjedź do Piranu i zobacz brązowy posąg słynnego kompozytora i skrzypka Giuseppe Tartiniego na placu Tartini. Odwiedź dom, w którym mieszkał i podziwiaj jedno z jego skrzypiec. Podziwiaj majestatyczne budynki otaczające plac, takie jak Pałac Miejski i Muzeum Morskie. Uzyskaj panoramiczne widoki z kościoła św. Jerzego i spaceruj wąskimi uliczkami, aby spotkać ładne sieci rybackie i zwarte domy. Kontynuuj wzdłuż wybrzeża, aby odwiedzić nadmorskie miasta Portorož, Izola i Koper. Posłuchaj o ich głównych atrakcjach i poznaj lokalne tradycje. Podziwiaj malownicze widoki na naturalne solniska Sečovlje w pobliżu Portorož i skosztuj lokalnych potraw i wina w typowej wiosce. Dowiedz się o historii rybołówstwa Izoli i nie tylko.

Z Koper: Wycieczka autobusowa po Riwierze Słoweńskiej z degustacją potraw

3. Z Koper: Wycieczka autobusowa po Riwierze Słoweńskiej z degustacją potraw

Wyrusz w naszą najlepiej sprzedającą się podróż po Riwierze Słoweńskiej, gdzie zapierające dech w piersiach widoki rozwijają się podczas spokojnej jazdy panoramicznej. Przemierz urocze miasteczko Izola, zatrzymując się w panoramicznym punkcie widokowym. Podążaj za wycieczką na słoweńską wieś, delektując się wykwintnym kieliszkiem lokalnego wina, podziwiając oszałamiające wybrzeże. Zanurz się w starannie przygotowanej 2-godzinnej malowniczej pętli autobusowej, której kulminacją jest urokliwy port Koper. Twoja przygoda będzie kontynuowana pieszą wycieczką z przewodnikiem po mieście Koper, podczas której skosztujesz lokalnych przysmaków, odkrywając bogatą kulturę regionu. Zakończ dzień wolnym czasem, aby wchłonąć esencję słoweńskiej riwiery przed wyruszeniem w podróż powrotną na statek. Ten dzień to płynne połączenie piękna krajobrazu, zanurzenia w kulturze i wyśmienitych smaków, zapewniające niezapomniane wrażenia wzdłuż malowniczego wybrzeża. Zarezerwuj już teraz i przeżyj dzień wypełniony esencją słoweńskiej riwiery, tworząc trwałe wspomnienia.

Z Kopru: Jaskinia Postojna i Predjamski Grad

4. Z Kopru: Jaskinia Postojna i Predjamski Grad

Skorzystaj z odbioru z terminalu promowego w Koprze lub Piranie, a następnie udaj się do jaskini Postojna, aby zwiedzić tę jedną z największych na świecie jaskiń krasowych. Wyrusz w podróż przez magiczny świat podziemny kolejką elektryczną, aby odkryć niesamowitą sieć przejść i komór o zadziwiającej różnorodności. Wypatruj mieszkających tu odmieńców jaskiniowych, żyjących wyłącznie w wodach jaskiń. Udaj się następnie do sielankowej wsi Predjama, aby zwiedzić imponujący zamek wznoszący się pośrodku 123-metrowego, pionowego klifu. Zobacz fantastyczne widoki na rzekę Lokva znikającą pod zamkiem. Dowiedz się o średniowiecznych technikach budowlanych i posłuchaj legend o najbardziej znanym właścicielu zamku – baronie-rabusiu Erazmie z Predjamy. Poznaj historię o oblężenia w XV wieku oraz innych faktów o tej wspaniałej budowli, będącej świadectwem zaradności ludzi w średniowieczu.

Z Koper: 5-godzinna wycieczka do jaskini Postojna i zamku Predjama

5. Z Koper: 5-godzinna wycieczka do jaskini Postojna i zamku Predjama

Ciesz się 5-godzinną wycieczką z przewodnikiem do niesamowitej Jaskini Postojnej z przystankiem na zdjęcia w największym zamku jaskiniowym na świecie, zamku Predjama. Poznaj rozległy system jaskiń Postojna z korytarzami o długości ponad 20 kilometrów (12 mil) podczas niezapomnianej przejażdżki metrem. System Jaskini Postojnej to największy znany system jaskiń w kraju i drugi co do wielkości dostępny dla zwiedzających na świecie. Jaskinie Postojna leżą pod zboczami szerokiego krasowego wapiennego płaskowyżu na wschodnich obrzeżach Kotliny Postojnej i oferują wyjątkową okazję do zobaczenia niektórych lokalnych zwierząt żyjących w jaskini. Zaledwie dziesięć minut drogi od jaskiń Postojna znajduje się zamek Predjama, kolejny klejnot regionu Kras. Zamek Predjama wciśnięty w ogromną jaskinię wydrążoną w wysokiej, płaskiej skale, nad krasową jaskółką potoku Lokva. Zamek szczyci się tym, że jest największym zamkiem jaskiniowym na świecie. To naprawdę wyjątkowy widok, który zapewni niezapomniany widok, nie wspominając już o świetnej okazji do zrobienia zdjęcia.

Lublana: Kras i wybrzeże - całodniowa wycieczka

6. Lublana: Kras i wybrzeże - całodniowa wycieczka

Odkryj słoweńskie wybrzeże i region Kras podczas tej całodniowej wycieczki. Twoim pierwszym przystankiem są Jaskinie Skocjana, jedno z największych i najbardziej fascynujących miejsc krasowych w Europie, gdzie rzeka Reka płynie 200 metrów pod powierzchnią. Następnie zatrzymaj się w lokalnej tawernie i skosztuj słynnego suszonego na powietrzu prosciutto Kras. Łatwo zrozumieć, dlaczego miejscowi uważają, że jest to najlepsze prosciutto na świecie, zwłaszcza gdy towarzyszy mu lokalne wino Teran. Udaj się do Lipicy, która jest ojczyzną białego lipicana – rasy koni rozsławionej przez Hiszpańską Szkołę Jazdy w Wiedniu. Kontynuuj przez nadmorskie miasta Koper, Izola i Portoroz, aby dotrzeć do ulubionego miejsca na słoweńskim wybrzeżu – Piran. Zatrać się w wąskich, średniowiecznych uliczkach i ciesz się wolnym czasem przy wykwintnym posiłku z owoców morza w jednej z wielu lokalnych restauracji lub kawiarni. Ostatni przystanek w zamku Predjama w drodze do Lublany. Odkryj tajemnice największego zamku jaskiniowego (Rekordy Guinnessa!), położonego na 123-metrowym klifie i poznaj miejscowego Robin Hooda, legendarnego rycerza Erazema.

Piran: wypożycz rower z mapą, kaskiem, bidonem i blokadą

7. Piran: wypożycz rower z mapą, kaskiem, bidonem i blokadą

Wypożyczenie roweru na słoweńskim wybrzeżu to doskonały sposób na zwiedzanie okolicy, podziwianie pięknych krajobrazów i aktywny wypoczynek na wakacjach. Dzięki oszałamiającej linii brzegowej, malowniczym miastom i przyjemnej pogodzie słoweńskie wybrzeże oferuje wyjątkowe i niezapomniane wrażenia z jazdy na rowerze. Poznaj słoweńskie wybrzeże na dwóch kołach i odkryj piękno tego ukrytego klejnotu. Rozpocznij swoją przygodę od wypożyczenia roweru w Piranie, a stamtąd do wyboru jest wiele tras rowerowych, od łatwych, płaskich ścieżek po trudniejsze podjazdy. Jedź wzdłuż nadmorskiej drogi i podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki na Morze Adriatyckie, mijając po drodze malownicze wioski rybackie i zabytkowe miasta. Zatrzymaj się na kąpiel na jednej z wielu zacisznych plaż, napij się orzeźwiającego drinka w barze przy plaży lub spróbuj wspaniałego lokalnego jedzenia. Popularną trasą jest szlak Parenzana, który biegnie przez Słowenię, Włochy i Chorwację. Ten dawny tor kolejowy został przekształcony w ścieżkę rowerową, z której roztaczają się wspaniałe widoki na okolicę i wybrzeże.

Koper Stroll & Taste

8. Koper Stroll & Taste

Poznaj urokliwą stolicę słoweńskiego regionu Istria dzięki naszej urzekającej wycieczce pieszej i degustacyjnej, zaprojektowanej wyłącznie przez kopertours.eu. Zanurz się w tętniącej życiem historii i architektonicznych cudach Koper, dawnej twierdzy Republiki Weneckiej, spacerując po malowniczych placach. Nasi doświadczeni przewodnicy poprowadzą Cię przez urzekający plac Tito, uroczą fontannę Da Ponte i inne niezwykłe zabytki, które zdobią historyczne ulice miasta. Rozpieść swoje zmysły podczas wędrówki przez Koper, delektując się tradycyjnymi przekąskami i napojami po drodze. Podaruj swoim kubkom smakowym słynne solone czekoladki Piran, szczycące się chronioną nazwą pochodzenia, delektując się aromatyczną kawą i pysznymi lodami. Ta gastronomiczna przygoda oferuje autentyczny smak kulinarnych przysmaków regionu. Dołącz do nas na tej urzekającej wycieczce z portu Koper, dostępnej podczas każdego rejsu o 10:30, bezpośrednio z molo do serca miasta. Odkryj ukryte skarby Koper podczas naszej wciągającej wycieczki pieszej i degustacyjnej, niezapomnianego doświadczenia, które pozostawi Ci cenne wspomnienia z fascynującej stolicy Słowenii.

Z Koper: Ukryte skarby Lublany

9. Z Koper: Ukryte skarby Lublany

Wybierz się na niezapomnianą jednodniową wycieczkę do Lublany, urzekającej stolicy Słowenii, z portu Koper. Doświadcz uroku i powabu tego tętniącego życiem miasta, znanego z bogatego dziedzictwa, żywej kultury i czarującej atmosfery. Zanurz się w urzekających zabytkach miasta, w tym kultowym Potrójnym Moście, uroczym placu Preseren i majestatycznym zamku w Lublanie, delektując się wnikliwymi komentarzami doświadczonego przewodnika. Ta urzekająca podróż odkryje przed Tobą serce i duszę Słowenii, pozostawiając niezatarte wspomnienia.

Istria - Trufle: Polowanie, gotowanie i degustacja, Słowenia

10. Istria - Trufle: Polowanie, gotowanie i degustacja, Słowenia

Odkryj tajemniczy świat perły Istrii. Wybierz się na polowanie na trufle z profesjonalnym myśliwym i jego psem. Poznaj przepis na najlepsze danie z truflami. Istryjski makaron „fuži” z truflami, kieliszek doskonałego istryjskiego wina malvasia, doborowe towarzystwo… bezcenne! Najwięksi szefowie kuchni wysoko cenią istryjskie trufle. To jeden z najdroższych składników kulinarnych. Poznajmy jego tajemnice: jak się go szuka, dlaczego używa się psów do polowań i jak się je szkoli, jakie znamy odmiany trufli, do czego jeszcze używa się trufli, dlaczego cena jest kosmiczna, historia (zakazane) polowania na Istrii i inne fakty o truflach. Po polowaniu ugotujemy typowe danie z truflami (istryjski makaron „fuži”) i dowiemy się, który sekretny składnik sprawia, że danie jest tak wyjątkowe. Zjemy to, co ugotowaliśmy i delektujemy się tym doskonałym lokalnym winem Malvasia. Dowiemy się też, jak rozpoznać danie po prawdziwych truflach, a nie po sztucznych aromatach. Przede wszystkim będziemy cieszyć się dobrym towarzystwem pod pergolą istryjskiego domostwa.

Wszystkie atrakcje

Koper – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Lublany: Jaskinie Škocjan UNESCO i całodniowa wycieczka do Piranu

Z Lublany: Jaskinie Škocjan UNESCO i całodniowa wycieczka do Piranu

Rozpocznij wycieczkę w małej grupie, spotykając się w centralnym punkcie odbioru w Lublanie. Stamtąd będziesz podróżować klimatyzowanym minivanem, aby zwiedzić jaskinie Škocjan UNESCO i urocze nadmorskie miasteczko Piran. Podczas około 1-godzinnej podróży będziesz cieszyć się piękną wiejską scenerią Słowenii, podczas gdy Twój przewodnik podzieli się ciekawymi historiami o jaskiniach Škocjan UNESCO. Po dotarciu na miejsce wybierz się na 2-godzinną wycieczkę z przewodnikiem po jaskiniach Škocjan. To miejsce wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO obejmuje majestatyczny podziemny wąwóz rzeki wypełniony kolorowymi stalaktytami i stalagmitami o różnych kształtach, w tym kurtynami i wapiennymi basenami. Podczas spaceru po jaskini zafascynują Cię liczne wodospady i otaczające Cię podziemne korytarze. To, co odróżnia Jaskinie Škocjan od innych jaskiń, to niezwykła objętość podziemnego kanionu, co czyni go jednym z najbardziej znanych podziemnych zabytków na świecie. Następnie odwiedź zamek Socerb, który oferuje zapierające dech w piersiach widoki na słoweńskie wybrzeże i Zatokę Triesteńską. Ruiny zamku znajdują się wysoko nad linią brzegową na skraju płaskowyżu Kras i dominują nad klifem od czasów iliryjskich. Następnie kontynuuj zwiedzanie wybrzeża Słowenii i uroczego nadmorskiego miasteczka Piran. Szybko zakochasz się w tym mieście, spacerując wąskimi średniowiecznymi uliczkami między pięknymi domami, kościołami i placami. Nie zapomnij cieszyć się morską bryzą i podziwiać wspaniałą wenecką architekturę. Poświęć trochę czasu na filiżankę kawy, lody lub dobre, świeże jedzenie. Po dobrze spędzonym dniu wycieczka zakończy się w Lublanie w centralnym punkcie spotkania.

Wycieczka po wybrzeżu Piranu i Słowenii z Triestu

Wycieczka po wybrzeżu Piranu i Słowenii z Triestu

Wyjedź z Triestu i udaj się do jednego z najstarszych i najpiękniejszych miast w Słowenii. Przyjedź do Piranu i zobacz brązowy posąg słynnego kompozytora i skrzypka Giuseppe Tartiniego na placu Tartini. Odwiedź dom, w którym mieszkał i podziwiaj jedno z jego skrzypiec. Podziwiaj majestatyczne budynki otaczające plac, takie jak Pałac Miejski i Muzeum Morskie. Uzyskaj panoramiczne widoki z kościoła św. Jerzego i spaceruj wąskimi uliczkami, aby spotkać ładne sieci rybackie i zwarte domy. Kontynuuj wzdłuż wybrzeża, aby odwiedzić nadmorskie miasta Portorož, Izola i Koper. Posłuchaj o ich głównych atrakcjach i poznaj lokalne tradycje. Podziwiaj malownicze widoki na naturalne solniska Sečovlje w pobliżu Portorož i skosztuj lokalnych potraw i wina w typowej wiosce. Dowiedz się o historii rybołówstwa Izoli i nie tylko.

Z Koper: Wycieczka autobusowa po Riwierze Słoweńskiej z degustacją potraw

Z Koper: Wycieczka autobusowa po Riwierze Słoweńskiej z degustacją potraw

Wyrusz w naszą najlepiej sprzedającą się podróż po Riwierze Słoweńskiej, gdzie zapierające dech w piersiach widoki rozwijają się podczas spokojnej jazdy panoramicznej. Przemierz urocze miasteczko Izola, zatrzymując się w panoramicznym punkcie widokowym. Podążaj za wycieczką na słoweńską wieś, delektując się wykwintnym kieliszkiem lokalnego wina, podziwiając oszałamiające wybrzeże. Zanurz się w starannie przygotowanej 2-godzinnej malowniczej pętli autobusowej, której kulminacją jest urokliwy port Koper. Twoja przygoda będzie kontynuowana pieszą wycieczką z przewodnikiem po mieście Koper, podczas której skosztujesz lokalnych przysmaków, odkrywając bogatą kulturę regionu. Zakończ dzień wolnym czasem, aby wchłonąć esencję słoweńskiej riwiery przed wyruszeniem w podróż powrotną na statek. Ten dzień to płynne połączenie piękna krajobrazu, zanurzenia w kulturze i wyśmienitych smaków, zapewniające niezapomniane wrażenia wzdłuż malowniczego wybrzeża. Zarezerwuj już teraz i przeżyj dzień wypełniony esencją słoweńskiej riwiery, tworząc trwałe wspomnienia.

Z Kopru: Jaskinia Postojna i Predjamski Grad

Z Kopru: Jaskinia Postojna i Predjamski Grad

Skorzystaj z odbioru z terminalu promowego w Koprze lub Piranie, a następnie udaj się do jaskini Postojna, aby zwiedzić tę jedną z największych na świecie jaskiń krasowych. Wyrusz w podróż przez magiczny świat podziemny kolejką elektryczną, aby odkryć niesamowitą sieć przejść i komór o zadziwiającej różnorodności. Wypatruj mieszkających tu odmieńców jaskiniowych, żyjących wyłącznie w wodach jaskiń. Udaj się następnie do sielankowej wsi Predjama, aby zwiedzić imponujący zamek wznoszący się pośrodku 123-metrowego, pionowego klifu. Zobacz fantastyczne widoki na rzekę Lokva znikającą pod zamkiem. Dowiedz się o średniowiecznych technikach budowlanych i posłuchaj legend o najbardziej znanym właścicielu zamku – baronie-rabusiu Erazmie z Predjamy. Poznaj historię o oblężenia w XV wieku oraz innych faktów o tej wspaniałej budowli, będącej świadectwem zaradności ludzi w średniowieczu.

Z Koper: 5-godzinna wycieczka do jaskini Postojna i zamku Predjama

Z Koper: 5-godzinna wycieczka do jaskini Postojna i zamku Predjama

Ciesz się 5-godzinną wycieczką z przewodnikiem do niesamowitej Jaskini Postojnej z przystankiem na zdjęcia w największym zamku jaskiniowym na świecie, zamku Predjama. Poznaj rozległy system jaskiń Postojna z korytarzami o długości ponad 20 kilometrów (12 mil) podczas niezapomnianej przejażdżki metrem. System Jaskini Postojnej to największy znany system jaskiń w kraju i drugi co do wielkości dostępny dla zwiedzających na świecie. Jaskinie Postojna leżą pod zboczami szerokiego krasowego wapiennego płaskowyżu na wschodnich obrzeżach Kotliny Postojnej i oferują wyjątkową okazję do zobaczenia niektórych lokalnych zwierząt żyjących w jaskini. Zaledwie dziesięć minut drogi od jaskiń Postojna znajduje się zamek Predjama, kolejny klejnot regionu Kras. Zamek Predjama wciśnięty w ogromną jaskinię wydrążoną w wysokiej, płaskiej skale, nad krasową jaskółką potoku Lokva. Zamek szczyci się tym, że jest największym zamkiem jaskiniowym na świecie. To naprawdę wyjątkowy widok, który zapewni niezapomniany widok, nie wspominając już o świetnej okazji do zrobienia zdjęcia.

Lublana: Kras i wybrzeże - całodniowa wycieczka

Lublana: Kras i wybrzeże - całodniowa wycieczka

Odkryj słoweńskie wybrzeże i region Kras podczas tej całodniowej wycieczki. Twoim pierwszym przystankiem są Jaskinie Skocjana, jedno z największych i najbardziej fascynujących miejsc krasowych w Europie, gdzie rzeka Reka płynie 200 metrów pod powierzchnią. Następnie zatrzymaj się w lokalnej tawernie i skosztuj słynnego suszonego na powietrzu prosciutto Kras. Łatwo zrozumieć, dlaczego miejscowi uważają, że jest to najlepsze prosciutto na świecie, zwłaszcza gdy towarzyszy mu lokalne wino Teran. Udaj się do Lipicy, która jest ojczyzną białego lipicana – rasy koni rozsławionej przez Hiszpańską Szkołę Jazdy w Wiedniu. Kontynuuj przez nadmorskie miasta Koper, Izola i Portoroz, aby dotrzeć do ulubionego miejsca na słoweńskim wybrzeżu – Piran. Zatrać się w wąskich, średniowiecznych uliczkach i ciesz się wolnym czasem przy wykwintnym posiłku z owoców morza w jednej z wielu lokalnych restauracji lub kawiarni. Ostatni przystanek w zamku Predjama w drodze do Lublany. Odkryj tajemnice największego zamku jaskiniowego (Rekordy Guinnessa!), położonego na 123-metrowym klifie i poznaj miejscowego Robin Hooda, legendarnego rycerza Erazema.

Piran: wypożycz rower z mapą, kaskiem, bidonem i blokadą

Piran: wypożycz rower z mapą, kaskiem, bidonem i blokadą

Wypożyczenie roweru na słoweńskim wybrzeżu to doskonały sposób na zwiedzanie okolicy, podziwianie pięknych krajobrazów i aktywny wypoczynek na wakacjach. Dzięki oszałamiającej linii brzegowej, malowniczym miastom i przyjemnej pogodzie słoweńskie wybrzeże oferuje wyjątkowe i niezapomniane wrażenia z jazdy na rowerze. Poznaj słoweńskie wybrzeże na dwóch kołach i odkryj piękno tego ukrytego klejnotu. Rozpocznij swoją przygodę od wypożyczenia roweru w Piranie, a stamtąd do wyboru jest wiele tras rowerowych, od łatwych, płaskich ścieżek po trudniejsze podjazdy. Jedź wzdłuż nadmorskiej drogi i podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki na Morze Adriatyckie, mijając po drodze malownicze wioski rybackie i zabytkowe miasta. Zatrzymaj się na kąpiel na jednej z wielu zacisznych plaż, napij się orzeźwiającego drinka w barze przy plaży lub spróbuj wspaniałego lokalnego jedzenia. Popularną trasą jest szlak Parenzana, który biegnie przez Słowenię, Włochy i Chorwację. Ten dawny tor kolejowy został przekształcony w ścieżkę rowerową, z której roztaczają się wspaniałe widoki na okolicę i wybrzeże.

Koper Stroll & Taste

Koper Stroll & Taste

Poznaj urokliwą stolicę słoweńskiego regionu Istria dzięki naszej urzekającej wycieczce pieszej i degustacyjnej, zaprojektowanej wyłącznie przez kopertours.eu. Zanurz się w tętniącej życiem historii i architektonicznych cudach Koper, dawnej twierdzy Republiki Weneckiej, spacerując po malowniczych placach. Nasi doświadczeni przewodnicy poprowadzą Cię przez urzekający plac Tito, uroczą fontannę Da Ponte i inne niezwykłe zabytki, które zdobią historyczne ulice miasta. Rozpieść swoje zmysły podczas wędrówki przez Koper, delektując się tradycyjnymi przekąskami i napojami po drodze. Podaruj swoim kubkom smakowym słynne solone czekoladki Piran, szczycące się chronioną nazwą pochodzenia, delektując się aromatyczną kawą i pysznymi lodami. Ta gastronomiczna przygoda oferuje autentyczny smak kulinarnych przysmaków regionu. Dołącz do nas na tej urzekającej wycieczce z portu Koper, dostępnej podczas każdego rejsu o 10:30, bezpośrednio z molo do serca miasta. Odkryj ukryte skarby Koper podczas naszej wciągającej wycieczki pieszej i degustacyjnej, niezapomnianego doświadczenia, które pozostawi Ci cenne wspomnienia z fascynującej stolicy Słowenii.

Z Koper: Ukryte skarby Lublany

Z Koper: Ukryte skarby Lublany

Wybierz się na niezapomnianą jednodniową wycieczkę do Lublany, urzekającej stolicy Słowenii, z portu Koper. Doświadcz uroku i powabu tego tętniącego życiem miasta, znanego z bogatego dziedzictwa, żywej kultury i czarującej atmosfery. Zanurz się w urzekających zabytkach miasta, w tym kultowym Potrójnym Moście, uroczym placu Preseren i majestatycznym zamku w Lublanie, delektując się wnikliwymi komentarzami doświadczonego przewodnika. Ta urzekająca podróż odkryje przed Tobą serce i duszę Słowenii, pozostawiając niezatarte wspomnienia.

Istria - Trufle: Polowanie, gotowanie i degustacja, Słowenia

Istria - Trufle: Polowanie, gotowanie i degustacja, Słowenia

Odkryj tajemniczy świat perły Istrii. Wybierz się na polowanie na trufle z profesjonalnym myśliwym i jego psem. Poznaj przepis na najlepsze danie z truflami. Istryjski makaron „fuži” z truflami, kieliszek doskonałego istryjskiego wina malvasia, doborowe towarzystwo… bezcenne! Najwięksi szefowie kuchni wysoko cenią istryjskie trufle. To jeden z najdroższych składników kulinarnych. Poznajmy jego tajemnice: jak się go szuka, dlaczego używa się psów do polowań i jak się je szkoli, jakie znamy odmiany trufli, do czego jeszcze używa się trufli, dlaczego cena jest kosmiczna, historia (zakazane) polowania na Istrii i inne fakty o truflach. Po polowaniu ugotujemy typowe danie z truflami (istryjski makaron „fuži”) i dowiemy się, który sekretny składnik sprawia, że danie jest tak wyjątkowe. Zjemy to, co ugotowaliśmy i delektujemy się tym doskonałym lokalnym winem Malvasia. Dowiemy się też, jak rozpoznać danie po prawdziwych truflach, a nie po sztucznych aromatach. Przede wszystkim będziemy cieszyć się dobrym towarzystwem pod pergolą istryjskiego domostwa.

Często zadawane pytania dotyczące: Koper

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Koper?

Najlepsze atrakcje to:

Koper: zobacz wszystkie najważniejsze atrakcje

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Koper

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Koper to:

Koper – zobacz wszystkie wycieczki całodniowe i wyprawy na GetYourGuide

Koper: Najciekawsze atrakcje

Koper: Wycieczki i bilety

Słowenia: Ciekawe miejsca

Koper: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Koper? Kliknij tutaj.

Koper: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.8
(31 recenzji)