Koper – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Koper: Wycieczka po wybrzeżu z przystankami Izola, Piran i Portorož

1. Z Koper: Wycieczka po wybrzeżu z przystankami Izola, Piran i Portorož

Dołącz do wycieczki z przewodnikiem po wybrzeżu, która pozwala wysiąść na dowolnym z 4 przystanków i odkrywać nadmorskie miasteczka na własną rękę. Otrzymaj pakiet informacyjny zawierający mapę i kupony na degustacje lokalnych smakołyków. To doskonały sposób na odkrywanie słoweńskiego wybrzeża i pięknych miast Koper, Izola, Piran i Portorož. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w porcie Koper i odbierz pakiet informacyjny z mapą okolicy i kuponami na bezpłatne degustacje w wybranych miejscach w każdym z miast. Cała pętla trwa około 1 godziny i 15 minut, z przystankami we wszystkich 4 miastach. Możesz sam zdecydować, czy chcesz zostać godzinę i wrócić autobusem, czy też zwiedzać jedno z miast na dłużej. Cała wycieczka trwa około 4 godzin. Najpierw postój w miejscowości Izola, położonej 15 min od Kopru. Jest to bardzo charakterystyczne miasteczko, znane z tradycji rybackich. Drugim przystankiem jest miasto Piran, jedno z najstarszych miast w kraju. Piran słynie z oszałamiającej weneckiej architektury i oferuje bardziej relaksującą wizytę z wieloma atrakcjami i atrakcjami. Trzecim przystankiem na trasie jest nadmorski kurort Portorož. To miejsce oferuje największą słoweńską plażę i promenadę handlową. Na koniec wróć do miasta Koper, gdzie możesz spacerować po mieście, wykorzystać ostatnie kupony degustacyjne i cieszyć się resztą dnia.

Z Kopru: Jaskinia Postojna i Predjamski Grad

2. Z Kopru: Jaskinia Postojna i Predjamski Grad

Skorzystaj z odbioru z terminalu promowego w Koprze lub Piranie, a następnie udaj się do jaskini Postojna, aby zwiedzić tę jedną z największych na świecie jaskiń krasowych. Wyrusz w podróż przez magiczny świat podziemny kolejką elektryczną, aby odkryć niesamowitą sieć przejść i komór o zadziwiającej różnorodności. Wypatruj mieszkających tu odmieńców jaskiniowych, żyjących wyłącznie w wodach jaskiń. Udaj się następnie do sielankowej wsi Predjama, aby zwiedzić imponujący zamek wznoszący się pośrodku 123-metrowego, pionowego klifu. Zobacz fantastyczne widoki na rzekę Lokva znikającą pod zamkiem. Dowiedz się o średniowiecznych technikach budowlanych i posłuchaj legend o najbardziej znanym właścicielu zamku – baronie-rabusiu Erazmie z Predjamy. Poznaj historię o oblężenia w XV wieku oraz innych faktów o tej wspaniałej budowli, będącej świadectwem zaradności ludzi w średniowieczu.

Wycieczka po wybrzeżu Piranu i Słowenii z Triestu

3. Wycieczka po wybrzeżu Piranu i Słowenii z Triestu

Wyjedź z Triestu i udaj się do jednego z najstarszych i najpiękniejszych miast w Słowenii. Przyjedź do Piranu i zobacz brązowy posąg słynnego kompozytora i skrzypka Giuseppe Tartiniego na placu Tartini. Odwiedź dom, w którym mieszkał i podziwiaj jedno z jego skrzypiec. Podziwiaj majestatyczne budynki otaczające plac, takie jak Pałac Miejski i Muzeum Morskie. Uzyskaj panoramiczne widoki z kościoła św. Jerzego i spaceruj wąskimi uliczkami, aby spotkać ładne sieci rybackie i zwarte domy. Kontynuuj wzdłuż wybrzeża, aby odwiedzić nadmorskie miasta Portorož, Izola i Koper. Posłuchaj o ich głównych atrakcjach i poznaj lokalne tradycje. Podziwiaj malownicze widoki na naturalne solniska Sečovlje w pobliżu Portorož i skosztuj lokalnych potraw i wina w typowej wiosce. Dowiedz się o historii rybołówstwa Izoli i nie tylko.

Lublana: całodniowa wycieczka do Krasu i wybrzeża

4. Lublana: całodniowa wycieczka do Krasu i wybrzeża

Odkryj słoweńskie wybrzeże i region Kras podczas tej całodniowej wycieczki. Twoim pierwszym przystankiem są Jaskinie Skocjana, jedno z największych i najbardziej fascynujących miejsc krasowych w Europie, gdzie rzeka Reka płynie 200 metrów pod powierzchnią. Następnie zatrzymaj się w lokalnej tawernie i skosztuj słynnego suszonego na powietrzu prosciutto Kras. Łatwo zrozumieć, dlaczego miejscowi uważają, że jest to najlepsze prosciutto na świecie, zwłaszcza gdy towarzyszy mu lokalne wino Teran. Udaj się do Lipicy, która jest ojczyzną białego lipicana – rasy koni rozsławionej przez Hiszpańską Szkołę Jazdy w Wiedniu. Kontynuuj przez nadmorskie miasta Koper, Izola i Portoroz, aby dotrzeć do ulubionego miejsca na słoweńskim wybrzeżu – Piran. Zatrać się w wąskich, średniowiecznych uliczkach i ciesz się wolnym czasem przy wykwintnym posiłku z owoców morza w jednej z wielu lokalnych restauracji lub kawiarni. Ostatni przystanek w zamku Predjama w drodze do Lublany. Odkryj tajemnice największego zamku jaskiniowego (Rekordy Guinnessa!), położonego na 123-metrowym klifie i poznaj miejscowego Robin Hooda, legendarnego rycerza Erazema.

Z Koper: 5-godzinna wycieczka do jaskini Postojna i zamku Predjama

5. Z Koper: 5-godzinna wycieczka do jaskini Postojna i zamku Predjama

Ciesz się 5-godzinną wycieczką z przewodnikiem do niesamowitej Jaskini Postojnej z przystankiem na zdjęcia w największym zamku jaskiniowym na świecie, zamku Predjama. Poznaj rozległy system jaskiń Postojna z korytarzami o długości ponad 20 kilometrów (12 mil) podczas niezapomnianej przejażdżki metrem. System Jaskini Postojnej to największy znany system jaskiń w kraju i drugi co do wielkości dostępny dla zwiedzających na świecie. Jaskinie Postojna leżą pod zboczami szerokiego krasowego wapiennego płaskowyżu na wschodnich obrzeżach Kotliny Postojnej i oferują wyjątkową okazję do zobaczenia niektórych lokalnych zwierząt żyjących w jaskini. Zaledwie dziesięć minut drogi od jaskiń Postojna znajduje się zamek Predjama, kolejny klejnot regionu Kras. Zamek Predjama wciśnięty w ogromną jaskinię wydrążoną w wysokiej, płaskiej skale, nad krasową jaskółką potoku Lokva. Zamek szczyci się tym, że jest największym zamkiem jaskiniowym na świecie. To naprawdę wyjątkowy widok, który zapewni niezapomniany widok, nie wspominając już o świetnej okazji do zrobienia zdjęcia.

Koper Spacer & Smak

6. Koper Spacer & Smak

Poznaj czarującą stolicę słoweńskiego regionu Istria podczas naszej wciągającej wycieczki pieszej i degustacyjnej, zaprojektowanej wyłącznie dla kopertours.eu. Zanurz się w tętniącej życiem historii i cudach architektury Koper, dawnej twierdzy Republiki Weneckiej, spacerując po malowniczych placach. Nasi doświadczeni przewodnicy poprowadzą Cię przez urzekający Plac Tito, majestatyczny Pałac Pretorianów, uroczą Fontannę Da Ponte i inne niezwykłe zabytki zdobiące historyczne ulice miasta. Rozkoszuj się zmysłami, wędrując przez Koper, delektując się po drodze tradycyjnymi przekąskami i napojami. Podaruj swoim kubkom smakowym słynne solone czekoladki Piran, chlubiące się chronioną nazwą pochodzenia, delektując się jednocześnie aromatyczną kawą, wybornymi lodami, a nawet wyśmienitym lokalnym winem. Ta gastronomiczna przygoda oferuje autentyczny smak regionalnych przysmaków kulinarnych. Dołącz do nas na tę fascynującą wycieczkę brzegiem z portu w Koprze, dostępną podczas każdego zawinięcia rejsu o 10:30, bezpośrednio z molo do serca miasta. Odkryj ukryte skarby Kopru podczas naszej wciągającej wycieczki pieszej i degustacyjnej, niezapomnianego przeżycia, które pozostawi cenne wspomnienia z fascynującej stolicy Słowenii.

Z Koper: 5-godzinna wycieczka krajoznawcza po Lublanie

7. Z Koper: 5-godzinna wycieczka krajoznawcza po Lublanie

Ciesz się 5-godzinną wycieczką do wspaniałej Lublany, stolicy Słowenii. Wędruj malowniczymi uliczkami starego miasta, spaceruj wzdłuż rzeki, zauważ wiele uroczych kawiarni i sklepów nad rzeką i ciesz się swobodną atmosferą miasta. Odwiedź wzgórze zamkowe w Lublanie i podziwiaj wspaniałe widoki na miasto, zanim rozkoszujesz się bujną zielenią w parku Tivoli. Spaceruj po zamkniętych dla ruchu kołowego ulicach Starego Miasta w Lublanie i odkrywaj piękną architekturę, fontanny i posągi za każdym rogiem. Zatrzymaj się, aby zrobić zdjęcie przy najczęściej fotografowanym punkcie orientacyjnym Lublany, potrójnym moście, zaprojektowanym przez Jože Plečnika. Nie przegap wizyty w zamku w Lublanie, wznoszącym się na wzgórzu, podziwiając wspaniałe widoki na otaczające miasto poniżej. Dziś kompleks zamkowy mieści trzy przyjemne muzea, a także dwie najlepsze restauracje w mieście. Wejście do muzeów zamkowych nie jest wliczone w cenę wycieczki. Kiedy masz już dość ulic, udaj się do największego i najpiękniejszego zielonego obszaru Lublany, parku Tivoli.

Istria - Trufle: polowanie, gotowanie i degustacja, Słowenia

8. Istria - Trufle: polowanie, gotowanie i degustacja, Słowenia

Odkryj tajemniczy świat perły Istrii. Wybierz się na polowanie na trufle z profesjonalnym myśliwym i jego psem. Poznaj przepis na najlepsze danie z truflami. Istryjski makaron „fuži” z truflami, kieliszek doskonałego istryjskiego wina malvasia, doborowe towarzystwo… bezcenne! Najwięksi szefowie kuchni wysoko cenią istryjskie trufle. To jeden z najdroższych składników kulinarnych. Poznajmy jego tajemnice: jak się go szuka, dlaczego używa się psów do polowań i jak się je szkoli, jakie znamy odmiany trufli, do czego jeszcze używa się trufli, dlaczego cena jest kosmiczna, historia (zakazane) polowania na Istrii i inne fakty o truflach. Po polowaniu ugotujemy typowe danie z truflami (istryjski makaron „fuži”) i dowiemy się, który sekretny składnik sprawia, że danie jest tak wyjątkowe. Zjemy to, co ugotowaliśmy i delektujemy się tym doskonałym lokalnym winem Malvasia. Dowiemy się też, jak rozpoznać danie po prawdziwych truflach, a nie po sztucznych aromatach. Przede wszystkim będziemy cieszyć się dobrym towarzystwem pod pergolą istryjskiego domostwa.

Z Koper: Piran i panoramiczne słoweńskie wybrzeże

9. Z Koper: Piran i panoramiczne słoweńskie wybrzeże

Piran to jedno z najstarszych i najpiękniejszych słoweńskich miast, pełne bogatej historii i kultury. Prawie 500 lat wpływów weneckich nadało temu miastu niepowtarzalny urok. Giuseppe Tartini, światowej sławy kompozytor i skrzypek urodził się i wychował w Piranie i wywarł wielki wpływ na miasto. Dziś jego pomnik z brązu zdobi główny plac miasta wraz z domem Tartiniego, w którym zwiedzający mogą podziwiać jedno z jego oryginalnych skrzypiec. Plac Tartini otoczony jest majestatycznymi budynkami, takimi jak Pałac Miejski, Teatr Tartini, Muzeum Morskie, Akwarium, Morska Stacja Biologiczna, Dom Barokowy i Pałac Apollonio. Na wzgórzu nad miastem znajduje się największy i najważniejszy kościół, kościół św. Jerzego, z którego roztacza się wspaniały widok. Mury miejskie Piranu, wąskie uliczki, sieci rybackie, zwarte domy i oczywiście piękne morze sprawią, że poczujesz się jak po malowidle. Podczas panoramicznej wycieczki wzdłuż słoweńskiego wybrzeża odwiedzisz także nadmorskie miasta Portorož, Izola i Koper, gdzie przewodnik opowie Ci o ich głównych atrakcjach, faktach historycznych i lokalnych tradycjach. Portorož, co dosłownie oznacza „Port Róż”, jest popularnym miejscem turystycznym z hotelami, kasynami i pięknymi plażami. W pobliżu znajdują się naturalne solniska Sečovlje, w których wydobywa się sole z czystej wody morskiej za pomocą ciekawych i tradycyjnych metod. Podczas tej wycieczki będziesz miał również okazję podziwiać typową istryjską wioskę, gdzie będziesz mógł zapoznać się z lokalnymi potrawami i winem. Na koniec odwiedzisz Izolę, która słynie z historii rybołówstwa, oraz Koper, ważny europejski port i największe miasto słoweńskiego wybrzeża.

Koper: Wypożycz rower

10. Koper: Wypożycz rower

Odkryj najlepszy sposób, aby w pełni zwiedzić Koper i wszystkie jego atrakcje na wypożyczeniu roweru i docenić cuda pięknego miasta. Wypożycz rower na cały dzień i odkryj ukryte skarby słoweńskiego wybrzeża. Odbierz swój rower kilka metrów od terminalu pasażerskiego statków wycieczkowych lub w biurze lokalnego partnera w centrum miasta. Odkrywaj cuda Kopru i słoweńskiego wybrzeża we własnym tempie i ciesz się swobodą i elastycznością zatrzymywania się, kiedy tylko chcesz. Pedałuj obok starożytnych zabytków, uroczych placów i wzdłuż pięknego wybrzeża, odwiedzając dowolne miejsce, które Cię interesuje.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Koper

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 22
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Koper: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Koper: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Koper? Kliknij tutaj.