Dodaj daty

Kópavogur
Gorące źródła

Gorące źródła
Liczba znalezionych atrakcji: 12

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Kópavogur: najpopularniejsze atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 25
Sortuj wg::

Nasze najbardziej polecane Kópavogur Gorące źródła

Lotnisko Keflavik & Hotele w Reykjaviku: transfer autobusowy

1. Lotnisko Keflavik & Hotele w Reykjaviku: transfer autobusowy

Odpocznij w czasie wyjazdu, wykorzystując ekonomiczny i skuteczny transfer, z profesjonalnymi i przyjaznymi kierowcami. Określony rozkład jazdy autobusów pomiędzy lotniskiem Keflavik i terminalem autobusowym w Reykjavíku jest najłatwiejszym sposobem przemieszczania się. Przejazd między terminalem Reykjavík i lotniskiem Keflavik trwa w przybliżeniu 45 minut, a wszystko co musisz w tym czasie robić, to usiąść wygodnie i odpocząć. Po wylądowaniu na lotnisku Keflavík znajdź punkt obsługi pasażerów na zewnątrz hali przylotów, i wsiądź do autobusu czekającego przed lotniskiem. Autobusy są punktualne i odejżdżają zgodnie z rozkładem jazdy powiązanym z przylotami samolotów pasażerskich. Kiedy odjeżdżasz z Reykjaviku, udaj się do dobrze widocznego terminalu autobusowego w Reykjavíku lub na dogodnie zlokalizowany przystanek autobusowy w Kópavogur.  Za dodatkową opłatą, dodaj do swojej rezerwacji połączenie do hotelu aby zostać dowiezionym i odebranym z miejsca swojego zakwaterowania lub najbliższego przystanku autobusowego. 

Reykjavik: Sky Lagoon: karnet z 7-etapowym rytuałem spa

2. Reykjavik: Sky Lagoon: karnet z 7-etapowym rytuałem spa

Zarezerwuj karnet do Sky Lagoon i zanurz się w cieple geotermalnej laguny nad brzegiem niesamowitego Oceanu Północnoatlantyckiego. Zrelaksuj się jeszcze bardziej dzięki wyjątkowemu 7-etapowemu rytuałowi spa, który jest wliczony w cenę karnetu. Wybierz karnet Sky Pass lub Pure Pass. Z karnetem Sky Pass możesz korzystać z prywatnych przebieralni i kabin prysznicowych z botanicznymi produktami do pielęgnacji ciała. Karnet Pure Pass zapewnia możliwość korzystania ze wspólnych przebieralni i pryszniców. Połącz się z islandzkimi tradycjami i zrelaksuj umysł, ciało i duszę. Wykonaj rytuał składający się z 7 etapów, aby w pełni zanurzyć się w islandzkich tradycjach spa. Etap 1: Zwolnij i zrelaksuj się w lagunie Etap 2: Ochłodź się zimną kąpielą Etap 3: Zrelaksuj się i podziwiaj widoki w saunie Etap 4: Odśwież się w zimnej mgle Etap 5: Ożyw i złuszcz skórę przy pomocy odmładzającego peelingu do ciała Etap 6: Zrelaksuj się w łaźni parowej Etap 7: Prysznic i relaks w lagunie Po chwilach pełnych relaksu możesz wybrać się na posiłek do lokali Sky Café i Smakk Bar. Poznaj dania kuchni lokalnej.

Reykjavik: jednodniowa wycieczka do Złotego Kręgu i Sky Lagoon

3. Reykjavik: jednodniowa wycieczka do Złotego Kręgu i Sky Lagoon

Doświadcz surowego naturalnego piękna islandzkiego Złotego Kręgu podczas tej jednodniowej wycieczki z Reykjaviku. Poczuj pośpiech oglądania erupcji gejzeru Strokkur. Popływaj w ciepłych, relaksujących wodach geotermalnego spa Sky Lagoon. Odbierz w Reykjavik i podziwiaj wiejskie krajobrazy podczas transportu do Thingvellir National Park. Spaceruj między dwoma kontynentami w miejscu, w którym spotykają się płyty tektoniczne euroazjatycka i amerykańska. Posłuchaj opowieści o historii Wikingów w miejscu pierwszego parlamentu Wikingów. Następnie udaj się do obszaru geotermalnego gejzerów, gdzie co kilka minut można obserwować erupcję gejzeru Strokkur. Podziwiaj Strokkur, gdy gejzer wyrzuca w niebo wrzącą wodę. Jedź dalej do wodospadu Gullfoss, aby zobaczyć, jak miliony galonów lodowatej wody wpadają do kanionu na głębokość 30 metrów. Zakończ dzień wycieczką do geotermalnego spa Sky Lagoon. Doświadcz islandzkiej kultury kąpieli z pierwszej ręki podczas relaksującej kąpieli w 250-metrowym basenie bez krawędzi. Podziwiaj dramatyczne widoki na wybrzeże, leżąc w ciepłych, kojących wodach. Miej swobodę pływania do baru w jaskini orzeźwiający koktajl. Wypróbuj rewitalizujący islandzki 7-etapowy rytuał, który obejmuje mgiełkę, relaksujący peeling ciała i wycieczkę do łaźni parowej.

Islandia: Kompletny audioprzewodnik po wyspie do samodzielnego zwiedzania

4. Islandia: Kompletny audioprzewodnik po wyspie do samodzielnego zwiedzania

Po dokonaniu rezerwacji otrzymasz od nas osobną wiadomość e-mail z instrukcjami dotyczącymi instalacji aplikacji i przewodnika! Możesz zignorować wiadomość e-mail z biletem z Get Your Guide. Sprawdź również folder spamu pod kątem naszych wiadomości e-mail i skontaktuj się z nami, jeśli coś nie działa! Dzięki kompletnemu audioprzewodnikowi Iceland otrzymasz wszystkie informacje, które w innym przypadku przekazałby Ci przewodnik. Korzystając z GPS, aplikacja rozpoznaje, gdzie jesteś podczas podróży w obie strony i zapewnia ekscytujące informacje we właściwych miejscach. Dzięki temu nic nie stoi na przeszkodzie, abyś wybrał się na indywidualną wycieczkę wynajętym samochodem. Twój cyfrowy przewodnik po Islandii i całej wyspie ognia i lodu! Ten audioprzewodnik oferuje ponad 340 stacji (7,5 godziny odtwarzania) z informacjami o kraju, ludziach i zabytkach we wszystkich częściach kraju. Obejmuje on nie tylko obwodnicę i Złoty Krąg, ale także półwyspy Reykjanes i Snaefellsnes, wyspy Westman, wschodnie i zachodnie fiordy oraz dzikie islandzkie wyżyny.

Reykjavik: jednodniowa wycieczka do Złotego Kręgu, Friðheimar i Sky Lagoon

5. Reykjavik: jednodniowa wycieczka do Złotego Kręgu, Friðheimar i Sky Lagoon

Ta wycieczka rozpoczyna się od bezpłatnego odbioru z centrum Reykjaviku. Wyjeżdżamy z miasta, aby rozpocząć nasz dzień na wspaniałej islandzkiej wsi. Kerið to krater wulkaniczny powstały po ogromnej erupcji ponad 1000 lat temu. Ciesz się widokiem wzdłuż chodnika na szczycie krateru lub zejdź po schodach do jeziora poniżej. Z każdego punktu widokowego znajdziesz wspaniałe możliwości fotograficzne. Farma TFriðheimar to ogrzewana geotermalnie szklarnia i stadnina koni. Tutaj spotkasz malutkiego konia islandzkiego i zobaczysz pokaz ich unikalnych chodów. Następnie zostaniesz zabrany na wycieczkę po szklarni, w której produkowane są pomidory i ogórki na imponującą skalę. Poznaj park geotermalny Geysir, w którym znajduje się tytułowy Geysir, choć to jego młodsza siostra Strokkur regularnie wybucha. Będziesz mieć czas, aby być świadkiem kilku erupcji, ponieważ wybuchają one co około 7-10 minut. Wybierz się na spokojny spacer i zobacz inne bulgoczące baseny z charakterystycznym zapachem siarki unoszącym się w powietrzu. W niewielkiej odległości od Geysir znajduje się niezwykle potężny wodospad Gullfoss. Wodospad ten znajduje się na rzece Hvitá, która sama jest zasilana przez wody topniejące z lodowca Langjökull na północy. Tutaj najpierw spotkasz się z mgłą wodną z wodospadów, zanim jeszcze je zobaczysz. Zejdź ścieżką spacerową w dół do wodospadu lub pozostań na wyższej ścieżce, aby podziwiać widok z lotu ptaka. Nie ma tutaj złego wyboru. Park Narodowy Thingvellir jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Tutaj Islandczycy spotkali się w starożytnym zgromadzeniu parlamentarnym, najdłuższym nieprzerwanym zgromadzeniu na świecie, choć obecnie znajduje się w Reykjaviku. Ale być może bardziej znaczące jest to, że można tu wyraźnie zobaczyć rozłam kontynentalny między amerykańską i euroazjatycką płytą tektoniczną, rozłam powiększający się z roku na rok. Przejdź się między kontynentami! Odwiedzamy jedną z najbardziej lubianych islandzkich lagun geotermalnych, Sky Lagoon. Twoje bilety Pure Pass zapewniają dostęp zarówno do samej laguny z inspirującym basenem bez krawędzi z zapierającym dech w piersiach widokiem na morze, jak i do pełnego 7-etapowego rytuału. Obejmuje to jedną z najbardziej oszałamiających saun na świecie z widokiem na morze od podłogi do sufitu, peeling ciała, zimny basen i łaźnię parową. Pamiętaj, że kolejność przystanków może ulec zmianie ze względów logistycznych. Czasami możemy rozpocząć dzień w Sky Lagoon.

Reykjavik: Złoty Krąg, Krater Kerid i Sky Lagoon Tour

6. Reykjavik: Złoty Krąg, Krater Kerid i Sky Lagoon Tour

Wyrusz w przeżycie swojego życia dzięki tej zapierającej dech w piersiach wycieczce po słynnym islandzkim Złotym Kręgu. To Twoja szansa na spacer między kontynentami, zbliżenie się do tryskającego gejzeru i poczucie fenomenalnej mocy ryczącego dwupoziomowego wodospadu. Oprócz tego odwiedzisz olśniewający, wielokolorowy krater wulkaniczny i ogrzejesz się w kojących wodach spektakularnej Sky Lagoon. Twoja niezapomniana wycieczka po Złotym Kręgu rozpocznie się krótką przejażdżką z miasta do Parku Narodowego Þingvellir (Thingvellir). Odkryjesz dramatyczną dolinę ryftową, w której płyty tektoniczne Ameryki i Eurazji rozrywają się wzdłuż Grzbietu Śródatlantyckiego. Tutaj możesz spacerować między dwoma kontynentami i odwiedzić siedzibę islandzkiego parlamentu Wikingów, który spotykał się tutaj przez tysiąc lat! Następnym przystankiem w Twojej podróży jest obszar geotermalny Haukadalur. Najbardziej spektakularnym miejscem jest gorące źródło Geysir, które w języku islandzkim oznacza „rozprysk”. To tutaj znajdziesz Strokkura, „starego wiernego”, który co kilka minut posyła wrzącą wodę tryskającą wysoko w powietrze! To ekscytujące miejsce, w którym poczujesz surową moc natury dudniącą pod stopami! Gullfoss jest następny, kilka minut jazdy dalej w głąb lądu. Ten wspaniały wodospad grzmi na dwóch poziomach do głębokiego wąwozu, zasilany wodą z roztopów z drugiego co do wielkości lodowca na Islandii. „Złote Wodospady” to magiczny widok z kilkoma platformami widokowymi, z których można się cieszyć - wypatruj tęczy w słoneczne dni! Zanim wrócimy do miasta, czeka nas jeszcze jeden wyjątkowy widok – kolorowy krater wulkaniczny w Kerið. Ten oszałamiający 3000-letni krater jest usiany czerwonymi skałami, ciemnozielonymi mchami i niebieskim jeziorem, co sprawia, że Kerið jest niezapomniane. Twoja przygoda ze Złotym Kręgiem zakończy się niezwykłym przeżyciem – wizytą w Podniebnej Lagunie! W jednym z najnowszych geotermalnych spa Islandii będziesz cieszyć się kojącą kąpielą w niesamowitym 250-metrowym podgrzewanym basenie bez krawędzi z barem i widokiem na ocean. Będziesz mieć możliwość wyboru jednej z dwóch opcji z różnymi poziomami dostępu – Pure Pass lub Sky Pass.

Z Reykjaviku: całodniowa wycieczka po południowym wybrzeżu i Sky Lagoon

7. Z Reykjaviku: całodniowa wycieczka po południowym wybrzeżu i Sky Lagoon

Opuść Reykjavik, aby wkroczyć do cudownego świata podczas jednodniowej wycieczki na południowe wybrzeże i do Sky Lagoon. Wejdź krętą ścieżką prowadzącą za wodospadem Seljalandsfoss i zobacz potężny lodowiec Sólheimajökull. Obserwuj fale na plaży Reynisfjara i odpocznij w Sky Lagoon. Udaj się rano na przystanek autobusowy i udaj się w kierunku południowego wybrzeża. Podziwiaj zapierające dech w piersiach krajobrazy przechodzące przez twoje okno na podjeździe i przygotuj się na to, co nadejdzie. Przyjedź do wodospadu Seljalandsfoss i poczuj moc jego ryczących wód. Ten wyjątkowy wodospad ma ścieżkę spacerową, która prowadzi aż do góry i za płynącą falą. Wejdź na górę i skorzystaj z jedynej w życiu okazji, aby pozować do zdjęcia lub zobaczyć, czy uda Ci się znaleźć ukryty wodospad Gljúfrabúi. Kontynuuj podróż do wspaniałego lodowca Sólheimajökull i dowiedz się o znaczeniu tych geologicznych gigantów. Podejdź do lodowej ściany i podziwiaj lagunę uformowaną u jej podstawy i zasilaną wodą z roztopów. Zrób sobie przerwę na lunch w malowniczym nadmorskim miasteczku Vik i poznaj urokliwe uliczki. Wypatruj imponujących bazaltowych stosów morskich Reynisdrangar, gdzie morze znika za horyzontem. Przejdź przez niewielką odległość od Vik do słynnej czarnej plaży Reynisfjara. Słuchaj uważnie wskazówek i ostrzeżeń swojego przewodnika, ponieważ ta dzika i wietrzna plaża jest absolutnie piękna, ale także niebezpieczna. Zobacz surrealistyczne widoki na plażę z bezpiecznej odległości i wypatruj fal. Odhacz kolejny monumentalny widok południowego wybrzeża przy wodospadzie Skógafoss. Usłysz ogłuszający ryk 60-metrowego upadku z dołu lub wspinaj się po 370 stopniach na szczyt, aby podziwiać sielankowe widoki na otoczenie. Wróć do Reykjaviku i zatrzymaj się w modnym spa termalnym Sky Lagoon. Zanurz się w 7-stopniowym programie rytualnym i odnów swoje ciało, umysł i duszę po męczącym dniu zwiedzania z ciepłą wodą basenu bez krawędzi.

Sky Lagoon: Transfer z/na lotnisko Keflavik do Sky Lagoon

8. Sky Lagoon: Transfer z/na lotnisko Keflavik do Sky Lagoon

Wybierz się w bezstresową podróż do słynnej Sky Lagoon z międzynarodowego lotniska Keflavik, obiecując najwyższy komfort i relaks. Planując podróż na międzynarodowe lotnisko Keflavik, pamiętaj, że podróż do Sky Lagoon zajmuje zazwyczaj około 40 minut. Koniecznie zarezerwuj każdy etap podróży osobno: jeden na transfer z międzynarodowego lotniska Keflavik do Sky Lagoon, a drugi na transfer ze Sky Lagoon z powrotem na lotnisko Keflavik. Zapewnij sobie płynne i przyjemne doświadczenie, dokonując rezerwacji z wyprzedzeniem.

Z Reykjaviku: Reykjanes Geopark Tour i wizyta w Sky Lagoon

9. Z Reykjaviku: Reykjanes Geopark Tour i wizyta w Sky Lagoon

Zostaw Reykjavik i wyrusz na ekscytującą wędrówkę do nowo utworzonego pola lawy podczas tej jednodniowej wycieczki. Zobacz wulkan Geldingadalur, który ostatnio wybuchł w 2021 r., wulkan Meradalir, który ostatnio wybuchł w sierpniu 2022 r., oraz Litli-Hrútur, który ostatnio wybuchł w lipcu 2023 r. Poznaj wulkaniczny krajobraz, zanim zrelaksujesz się w ciepłych wodach geotermalnych. Wyjedź z centrum Reykjaviku i rozpocznij podróż od podziwiania basenów z wrzącym błotem i kolorowych krajobrazów na obszarze geotermalnym Seltún. Udaj się na początek szlaku pieszego i wybierz najdogodniejszy sposób, aby zobaczyć nowo utworzone pole lawy. Po wędrówce do wulkanu udaj się na most między kontynentami, gdzie możesz przejść między płytą tektoniczną euroazjatycką a płytą tektoniczną Ameryki Północnej. Po ekscytującym dniu spędzonym na odkrywaniu wulkanicznych cudów Półwyspu Reykjanes wróć do Reykjaviku, aby zrelaksować się w ciepłych wodach geotermalnych Sky Lagoon, podziwiać widoki na ocean z basenu bez krawędzi i skorzystać z 7-stopniowego rytuału spa.

Z Reykjaviku: Farma pomidorów Friðheimar i transfer do Sky Lagoon

10. Z Reykjaviku: Farma pomidorów Friðheimar i transfer do Sky Lagoon

Przeżyj niektóre atrakcje Złotego Kręgu podczas tej jednodniowej wycieczki i transferu Sky Lagoon z Reykjaviku. Wybierz się w geotermalną podróż przez wulkaniczne krajobrazy i wyjątkowe cuda natury. Odwiedź słynną farmę pomidorów Friðheimar, aby zatrzymać się na lunch. Rozpocznij wycieczkę w Þingvellir, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i zanurz się w pięknie i spokojnej atmosferze parku. Podziwiaj otaczające góry i krajobraz pokryty mchem. Zobacz szczelinę Silfra i wodospad Oxararfoss. Spaceruj między płytami tektonicznymi Ameryki Północnej i Eurazji, odwiedź gejzer w geotermii obszar doliny Haukadalur i zobacz imponującą aktywność gejzerów na wysokości do 30 metrów w powietrzu co kilka minut i zobacz fumarole i gliniane garnki. Zatrzymaj się przy Golden Falls lub Gullfoss, jednym z najpotężniejszych wodospadów Islandii, pochodzącym z lodowca Langjökull, który wpada do głębokiej szczeliny utworzonej przez ciśnienie tektoniczne. Zatrzymaj się jeszcze raz na posiłek na farmie pomidorów Friðheimar. Wybierz między słynną na całym świecie zupą pomidorową, makaronem ravioli lub grillowaną pizzą z tortilli i delektuj się pysznym domowym chlebem, w tym wodą, herbatą i kawą. Spotkaj się i pozdrów islandzkie konie, które uwielbiają zwracać uwagę. Zakończ wycieczkę i wróć do miasta, a po drodze zatrzymaj się, aby zrobić kilka okazji do zrobienia zdjęć, jeśli masz czas, zanim zostaniesz wysadzony w niesamowitej Sky Lagoon. Ciesz się dołączonym 7-stopniowym rytuałem i ręcznikiem w lagunie. Spędź tyle czasu, ile chcesz, w lagunie, zaleca się spędzić co najmniej dwie godziny. Złap taksówkę lub autobus z powrotem do centrum Reykjaviku na kolację.

Kópavogur

Kópavogur

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Gorące źródła w: Kópavogur

Oprócz atrakcji typu Gorące źródła jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Kópavogur?

W: Kópavogur są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Kópavogur: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Kópavogur? Kliknij tutaj.