Kópavogur
Dla dorosłych

Dla dorosłych
Liczba znalezionych atrakcji: 13

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Kópavogur: najpopularniejsze atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 27
Sortuj wg::

Nasze najbardziej polecane Kópavogur Dla dorosłych

Lotnisko Keflavik & Hotele w Reykjaviku: transfer autobusowy

1. Lotnisko Keflavik & Hotele w Reykjaviku: transfer autobusowy

Odpocznij w czasie wyjazdu, wykorzystując ekonomiczny i skuteczny transfer, z profesjonalnymi i przyjaznymi kierowcami. Określony rozkład jazdy autobusów pomiędzy lotniskiem Keflavik i terminalem autobusowym w Reykjavíku jest najłatwiejszym sposobem przemieszczania się. Przejazd między terminalem Reykjavík i lotniskiem Keflavik trwa w przybliżeniu 45 minut, a wszystko co musisz w tym czasie robić, to usiąść wygodnie i odpocząć. Po wylądowaniu na lotnisku Keflavík znajdź punkt obsługi pasażerów na zewnątrz hali przylotów, i wsiądź do autobusu czekającego przed lotniskiem. Autobusy są punktualne i odejżdżają zgodnie z rozkładem jazdy powiązanym z przylotami samolotów pasażerskich. Kiedy odjeżdżasz z Reykjaviku, udaj się do dobrze widocznego terminalu autobusowego w Reykjavíku lub na dogodnie zlokalizowany przystanek autobusowy w Kópavogur.  Za dodatkową opłatą, dodaj do swojej rezerwacji połączenie do hotelu aby zostać dowiezionym i odebranym z miejsca swojego zakwaterowania lub najbliższego przystanku autobusowego. 

Reykjavik: Sky Lagoon: karnet z 7-etapowym rytuałem spa

2. Reykjavik: Sky Lagoon: karnet z 7-etapowym rytuałem spa

Zarezerwuj karnet do Sky Lagoon i zanurz się w cieple geotermalnej laguny nad brzegiem niesamowitego Oceanu Północnoatlantyckiego. Zrelaksuj się jeszcze bardziej dzięki wyjątkowemu 7-etapowemu rytuałowi spa, który jest wliczony w cenę karnetu. Wybierz karnet Sky Pass lub Pure Pass. Z karnetem Sky Pass możesz korzystać z prywatnych przebieralni i kabin prysznicowych z botanicznymi produktami do pielęgnacji ciała. Karnet Pure Pass zapewnia możliwość korzystania ze wspólnych przebieralni i pryszniców. Połącz się z islandzkimi tradycjami i zrelaksuj umysł, ciało i duszę. Wykonaj rytuał składający się z 7 etapów, aby w pełni zanurzyć się w islandzkich tradycjach spa. Etap 1: Zwolnij i zrelaksuj się w lagunie Etap 2: Ochłodź się zimną kąpielą Etap 3: Zrelaksuj się i podziwiaj widoki w saunie Etap 4: Odśwież się w zimnej mgle Etap 5: Ożyw i złuszcz skórę przy pomocy odmładzającego peelingu do ciała Etap 6: Zrelaksuj się w łaźni parowej Etap 7: Prysznic i relaks w lagunie Po chwilach pełnych relaksu możesz wybrać się na posiłek do lokali Sky Café i Smakk Bar. Poznaj dania kuchni lokalnej.

Reykjavik: wstęp do Sky Lagoon z transferem

3. Reykjavik: wstęp do Sky Lagoon z transferem

Dostań się z łatwością do i z Sky Lagoon, korzystając z transferu w centrum miasta z terminala BSI. Zanurz się w nowym basenie geotermalnym w Reykjavíku. Sky Lagoon to spa termalne inspirowane zarówno naturą, jak i lokalną kulturą. Dramatyczny Ocean Północnoatlantycki rozciąga się przed tobą w basenie bez krawędzi z widokiem na półwysep Reykjanes i rezydencję prezydencką w Bessastadir. Odwiedź dom torfowy, aby skorzystać z 7-etapowego rytuału spa, który jest wliczony w cenę biletu wstępu. Ciesz się wyjątkowym doświadczeniem spa, którego nie można przegapić. Sky Lagoon naprawdę sprawia wrażenie naturalnej oazy, dalekiej od wszystkiego, co miejskie, a nawet ludzkie. Ściany klifów, groty i zatoczki zostały zaprojektowane tak, aby otoczenie było zarówno piękne, jak i naturalne, a ciemne tekstury podkreślają spokój Laguny. To zdecydowanie jedyne w swoim rodzaju luksusowe miejsce docelowe. Wybierz pomiędzy standardową karnetem Pure Pass ze wspólną przebieralnią lub uaktualnieniem do karnetu Sky Pass, który obejmuje prywatne przebieralnie i balsam do ciała Sky. Alternatywnie możesz wybrać bilet Sky Lagoon, który obejmuje 7-etapowy rytuał spa, korzystanie z ręcznika, wspólną przebieralnię , oraz odbiór z portu wycieczkowego Skarfabakki.

Reykjavik: jednodniowa wycieczka do Złotego Kręgu i Sky Lagoon

4. Reykjavik: jednodniowa wycieczka do Złotego Kręgu i Sky Lagoon

Doświadcz surowego naturalnego piękna islandzkiego Złotego Kręgu podczas tej jednodniowej wycieczki z Reykjaviku. Poczuj pośpiech oglądania erupcji gejzeru Strokkur. Popływaj w ciepłych, relaksujących wodach geotermalnego spa Sky Lagoon. Odbierz w Reykjavik i podziwiaj wiejskie krajobrazy podczas transportu do Thingvellir National Park. Spaceruj między dwoma kontynentami w miejscu, w którym spotykają się płyty tektoniczne euroazjatycka i amerykańska. Posłuchaj opowieści o historii Wikingów w miejscu pierwszego parlamentu Wikingów. Następnie udaj się do obszaru geotermalnego gejzerów, gdzie co kilka minut można obserwować erupcję gejzeru Strokkur. Podziwiaj Strokkur, gdy gejzer wyrzuca w niebo wrzącą wodę. Jedź dalej do wodospadu Gullfoss, aby zobaczyć, jak miliony galonów lodowatej wody wpadają do kanionu na głębokość 30 metrów. Zakończ dzień wycieczką do geotermalnego spa Sky Lagoon. Doświadcz islandzkiej kultury kąpieli z pierwszej ręki podczas relaksującej kąpieli w 250-metrowym basenie bez krawędzi. Podziwiaj dramatyczne widoki na wybrzeże, leżąc w ciepłych, kojących wodach. Miej swobodę pływania do baru w jaskini orzeźwiający koktajl. Wypróbuj rewitalizujący islandzki 7-etapowy rytuał, który obejmuje mgiełkę, relaksujący peeling ciała i wycieczkę do łaźni parowej.

Islandia: Kompletny audioprzewodnik po wyspie do samodzielnego zwiedzania

5. Islandia: Kompletny audioprzewodnik po wyspie do samodzielnego zwiedzania

Poznaj Islandię z pomocą naszego audioprzewodnika (mówionego przez prawdziwą osobę) i dowiedz się, co sprawia, że wyspa jest wyjątkowa w ponad 340 przystankach! Aplikacja na smartfona z GPS, aby uzyskać informacje po drodze. Ważne! Po dokonaniu rezerwacji otrzymasz od nas osobny e-mail z instrukcjami, jak zainstalować aplikację i przewodnik! Możesz zignorować wiadomość e-mail z "biletem" od Get Your Guide. Sprawdź również folder spamu pod kątem naszych wiadomości e-mail i skontaktuj się z nami, jeśli coś nie działa! Dzięki tym instrukcjom możesz pobrać aplikację i zainstalować audioprzewodnik. Przewodnik można pobrać do użytku offline i można go używać tyle razy, ile chcesz (na 1 telefonie). Dzięki kompletnemu audioprzewodnikowi po Islandii uzyskasz wszystkie informacje, których w innym przypadku udzieliłby Ci przewodnik. Korzystając z GPS, aplikacja rozpoznaje, gdzie jesteś podczas podróży w obie strony i zapewnia ekscytujące informacje we właściwych miejscach. Dzięki temu nic nie stoi na przeszkodzie, abyś wybrał się na indywidualną wycieczkę wynajętym samochodem. Twój cyfrowy przewodnik po Islandii i całej wyspie ognia i lodu! Ten audioprzewodnik oferuje ponad 340 stacji (7,5 godziny odtwarzania) z informacjami o kraju, ludziach i zabytkach we wszystkich częściach kraju. Wszystko jest wypowiadane przez prawdziwą osobę. Przewodnik obejmuje nie tylko obwodnicę i Złoty Krąg, ale także półwyspy Reykjanes i Snaefellsnes, Wyspy Westmana, Fiordy Wschodnie i Zachodnie oraz dzikie Wyżyny Islandzkie.

Reykjavik: jednodniowa wycieczka do Złotego Kręgu, Friðheimar i Sky Lagoon

6. Reykjavik: jednodniowa wycieczka do Złotego Kręgu, Friðheimar i Sky Lagoon

Ta wycieczka rozpoczyna się od bezpłatnego odbioru z centrum Reykjaviku. Wyjeżdżamy z miasta, aby rozpocząć nasz dzień na wspaniałej islandzkiej wsi. Kerið to krater wulkaniczny powstały po ogromnej erupcji ponad 1000 lat temu. Ciesz się widokiem wzdłuż chodnika na szczycie krateru lub zejdź po schodach do jeziora poniżej. Z każdego punktu widokowego znajdziesz wspaniałe możliwości fotograficzne. Farma TFriðheimar to ogrzewana geotermalnie szklarnia i stadnina koni. Tutaj spotkasz malutkiego konia islandzkiego i zobaczysz pokaz ich unikalnych chodów. Następnie zostaniesz zabrany na wycieczkę po szklarni, w której produkowane są pomidory i ogórki na imponującą skalę. Poznaj park geotermalny Geysir, w którym znajduje się tytułowy Geysir, choć to jego młodsza siostra Strokkur regularnie wybucha. Będziesz mieć czas, aby być świadkiem kilku erupcji, ponieważ wybuchają one co około 7-10 minut. Wybierz się na spokojny spacer i zobacz inne bulgoczące baseny z charakterystycznym zapachem siarki unoszącym się w powietrzu. W niewielkiej odległości od Geysir znajduje się niezwykle potężny wodospad Gullfoss. Wodospad ten znajduje się na rzece Hvitá, która sama jest zasilana przez wody topniejące z lodowca Langjökull na północy. Tutaj najpierw spotkasz się z mgłą wodną z wodospadów, zanim jeszcze je zobaczysz. Zejdź ścieżką spacerową w dół do wodospadu lub pozostań na wyższej ścieżce, aby podziwiać widok z lotu ptaka. Nie ma tutaj złego wyboru. Park Narodowy Thingvellir jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Tutaj Islandczycy spotkali się w starożytnym zgromadzeniu parlamentarnym, najdłuższym nieprzerwanym zgromadzeniu na świecie, choć obecnie znajduje się w Reykjaviku. Ale być może bardziej znaczące jest to, że można tu wyraźnie zobaczyć rozłam kontynentalny między amerykańską i euroazjatycką płytą tektoniczną, rozłam powiększający się z roku na rok. Przejdź się między kontynentami! Odwiedzamy jedną z najbardziej lubianych islandzkich lagun geotermalnych, Sky Lagoon. Twoje bilety Pure Pass zapewniają dostęp zarówno do samej laguny z inspirującym basenem bez krawędzi z zapierającym dech w piersiach widokiem na morze, jak i do pełnego 7-etapowego rytuału. Obejmuje to jedną z najbardziej oszałamiających saun na świecie z widokiem na morze od podłogi do sufitu, peeling ciała, zimny basen i łaźnię parową. Pamiętaj, że kolejność przystanków może ulec zmianie ze względów logistycznych. Czasami możemy rozpocząć dzień w Sky Lagoon.

Reykjavik: Złoty Krąg, Krater Kerid i Sky Lagoon Tour

7. Reykjavik: Złoty Krąg, Krater Kerid i Sky Lagoon Tour

Wyrusz w przeżycie swojego życia dzięki tej zapierającej dech w piersiach wycieczce po słynnym islandzkim Złotym Kręgu. To Twoja szansa na spacer między kontynentami, zbliżenie się do tryskającego gejzeru i poczucie fenomenalnej mocy ryczącego dwupoziomowego wodospadu. Oprócz tego odwiedzisz olśniewający, wielokolorowy krater wulkaniczny i ogrzejesz się w kojących wodach spektakularnej Sky Lagoon. Twoja niezapomniana wycieczka po Złotym Kręgu rozpocznie się krótką przejażdżką z miasta do Parku Narodowego Þingvellir (Thingvellir). Odkryjesz dramatyczną dolinę ryftową, w której płyty tektoniczne Ameryki i Eurazji rozrywają się wzdłuż Grzbietu Śródatlantyckiego. Tutaj możesz spacerować między dwoma kontynentami i odwiedzić siedzibę islandzkiego parlamentu Wikingów, który spotykał się tutaj przez tysiąc lat! Następnym przystankiem w Twojej podróży jest obszar geotermalny Haukadalur. Najbardziej spektakularnym miejscem jest gorące źródło Geysir, które w języku islandzkim oznacza „rozprysk”. To tutaj znajdziesz Strokkura, „starego wiernego”, który co kilka minut posyła wrzącą wodę tryskającą wysoko w powietrze! To ekscytujące miejsce, w którym poczujesz surową moc natury dudniącą pod stopami! Gullfoss jest następny, kilka minut jazdy dalej w głąb lądu. Ten wspaniały wodospad grzmi na dwóch poziomach do głębokiego wąwozu, zasilany wodą z roztopów z drugiego co do wielkości lodowca na Islandii. „Złote Wodospady” to magiczny widok z kilkoma platformami widokowymi, z których można się cieszyć - wypatruj tęczy w słoneczne dni! Zanim wrócimy do miasta, czeka nas jeszcze jeden wyjątkowy widok – kolorowy krater wulkaniczny w Kerið. Ten oszałamiający 3000-letni krater jest usiany czerwonymi skałami, ciemnozielonymi mchami i niebieskim jeziorem, co sprawia, że Kerið jest niezapomniane. Twoja przygoda ze Złotym Kręgiem zakończy się niezwykłym przeżyciem – wizytą w Podniebnej Lagunie! W jednym z najnowszych geotermalnych spa Islandii będziesz cieszyć się kojącą kąpielą w niesamowitym 250-metrowym podgrzewanym basenie bez krawędzi z barem i widokiem na ocean. Będziesz mieć możliwość wyboru jednej z dwóch opcji z różnymi poziomami dostępu – Pure Pass lub Sky Pass.

Z Reykjaviku: całodniowa wycieczka po południowym wybrzeżu i Sky Lagoon

8. Z Reykjaviku: całodniowa wycieczka po południowym wybrzeżu i Sky Lagoon

Opuść Reykjavik, aby wkroczyć do cudownego świata podczas jednodniowej wycieczki na południowe wybrzeże i do Sky Lagoon. Wejdź krętą ścieżką prowadzącą za wodospadem Seljalandsfoss i zobacz potężny lodowiec Sólheimajökull. Obserwuj fale na plaży Reynisfjara i odpocznij w Sky Lagoon. Udaj się rano na przystanek autobusowy i udaj się w kierunku południowego wybrzeża. Podziwiaj zapierające dech w piersiach krajobrazy przechodzące przez twoje okno na podjeździe i przygotuj się na to, co nadejdzie. Przyjedź do wodospadu Seljalandsfoss i poczuj moc jego ryczących wód. Ten wyjątkowy wodospad ma ścieżkę spacerową, która prowadzi aż do góry i za płynącą falą. Wejdź na górę i skorzystaj z jedynej w życiu okazji, aby pozować do zdjęcia lub zobaczyć, czy uda Ci się znaleźć ukryty wodospad Gljúfrabúi. Kontynuuj podróż do wspaniałego lodowca Sólheimajökull i dowiedz się o znaczeniu tych geologicznych gigantów. Podejdź do lodowej ściany i podziwiaj lagunę uformowaną u jej podstawy i zasilaną wodą z roztopów. Zrób sobie przerwę na lunch w malowniczym nadmorskim miasteczku Vik i poznaj urokliwe uliczki. Wypatruj imponujących bazaltowych stosów morskich Reynisdrangar, gdzie morze znika za horyzontem. Przejdź przez niewielką odległość od Vik do słynnej czarnej plaży Reynisfjara. Słuchaj uważnie wskazówek i ostrzeżeń swojego przewodnika, ponieważ ta dzika i wietrzna plaża jest absolutnie piękna, ale także niebezpieczna. Zobacz surrealistyczne widoki na plażę z bezpiecznej odległości i wypatruj fal. Odhacz kolejny monumentalny widok południowego wybrzeża przy wodospadzie Skógafoss. Usłysz ogłuszający ryk 60-metrowego upadku z dołu lub wspinaj się po 370 stopniach na szczyt, aby podziwiać sielankowe widoki na otoczenie. Wróć do Reykjaviku i zatrzymaj się w modnym spa termalnym Sky Lagoon. Zanurz się w 7-stopniowym programie rytualnym i odnów swoje ciało, umysł i duszę po męczącym dniu zwiedzania z ciepłą wodą basenu bez krawędzi.

Islandia: Silfra Snorkeling Tour i Sky Lagoon Spa Combo

9. Islandia: Silfra Snorkeling Tour i Sky Lagoon Spa Combo

Szczelina Silfra to jedno z najlepszych miejsc do nurkowania na świecie, położone na terenie parlamentu wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w Parku Narodowym Thingvellir, zaledwie około 50 kilometrów od Reykjaviku lub 45 minut jazdy samochodem. Rozgrzej się w Sky Lagoon po porannych zajęciach - możesz też skontaktować się ze Sky Lagoon, aby przenieść swoją rezerwację na inny termin i dzień, który najlepiej odpowiada Twoim planom podróży! GODZINY WSTĘPU SKY LAGOON Lato: 09:00 czasu Silfra i 16:30 Sky Lagoon 10:30 czasu Silfra i 17:30 Sky Lagoon 12:00 czasu Silfra i 18:30 Sky Lagoon 13:30 czasu Silfra i 19:30 Sky Lagoon 15:00 czasu Silfra i 20:30 Sky Lagoon Zima: 09:30 czasu Silfra i 17:30 Sky Lagoon 12:30 czasu Silfra i 20:30 Sky Lagoon

Sky Lagoon: Transfer z/na lotnisko Keflavik do Sky Lagoon

10. Sky Lagoon: Transfer z/na lotnisko Keflavik do Sky Lagoon

Wybierz się w bezstresową podróż do słynnej Sky Lagoon z międzynarodowego lotniska Keflavik, obiecując najwyższy komfort i relaks. Planując podróż na międzynarodowe lotnisko Keflavik, pamiętaj, że podróż do Sky Lagoon zajmuje zazwyczaj około 40 minut. Koniecznie zarezerwuj każdy etap podróży osobno: jeden na transfer z międzynarodowego lotniska Keflavik do Sky Lagoon, a drugi na transfer ze Sky Lagoon z powrotem na lotnisko Keflavik. Zapewnij sobie płynne i przyjemne doświadczenie, dokonując rezerwacji z wyprzedzeniem.

Kópavogur

Kópavogur

Nasze najbardziej polecane Kópavogur Dla dorosłych

Lotnisko Keflavik & Hotele w Reykjaviku: transfer autobusowy

Lotnisko Keflavik & Hotele w Reykjaviku: transfer autobusowy

Odpocznij w czasie wyjazdu, wykorzystując ekonomiczny i skuteczny transfer, z profesjonalnymi i przyjaznymi kierowcami. Określony rozkład jazdy autobusów pomiędzy lotniskiem Keflavik i terminalem autobusowym w Reykjavíku jest najłatwiejszym sposobem przemieszczania się. Przejazd między terminalem Reykjavík i lotniskiem Keflavik trwa w przybliżeniu 45 minut, a wszystko co musisz w tym czasie robić, to usiąść wygodnie i odpocząć. Po wylądowaniu na lotnisku Keflavík znajdź punkt obsługi pasażerów na zewnątrz hali przylotów, i wsiądź do autobusu czekającego przed lotniskiem. Autobusy są punktualne i odejżdżają zgodnie z rozkładem jazdy powiązanym z przylotami samolotów pasażerskich. Kiedy odjeżdżasz z Reykjaviku, udaj się do dobrze widocznego terminalu autobusowego w Reykjavíku lub na dogodnie zlokalizowany przystanek autobusowy w Kópavogur.  Za dodatkową opłatą, dodaj do swojej rezerwacji połączenie do hotelu aby zostać dowiezionym i odebranym z miejsca swojego zakwaterowania lub najbliższego przystanku autobusowego. 

Reykjavik: Sky Lagoon: karnet z 7-etapowym rytuałem spa

Reykjavik: Sky Lagoon: karnet z 7-etapowym rytuałem spa

Zarezerwuj karnet do Sky Lagoon i zanurz się w cieple geotermalnej laguny nad brzegiem niesamowitego Oceanu Północnoatlantyckiego. Zrelaksuj się jeszcze bardziej dzięki wyjątkowemu 7-etapowemu rytuałowi spa, który jest wliczony w cenę karnetu. Wybierz karnet Sky Pass lub Pure Pass. Z karnetem Sky Pass możesz korzystać z prywatnych przebieralni i kabin prysznicowych z botanicznymi produktami do pielęgnacji ciała. Karnet Pure Pass zapewnia możliwość korzystania ze wspólnych przebieralni i pryszniców. Połącz się z islandzkimi tradycjami i zrelaksuj umysł, ciało i duszę. Wykonaj rytuał składający się z 7 etapów, aby w pełni zanurzyć się w islandzkich tradycjach spa. Etap 1: Zwolnij i zrelaksuj się w lagunie Etap 2: Ochłodź się zimną kąpielą Etap 3: Zrelaksuj się i podziwiaj widoki w saunie Etap 4: Odśwież się w zimnej mgle Etap 5: Ożyw i złuszcz skórę przy pomocy odmładzającego peelingu do ciała Etap 6: Zrelaksuj się w łaźni parowej Etap 7: Prysznic i relaks w lagunie Po chwilach pełnych relaksu możesz wybrać się na posiłek do lokali Sky Café i Smakk Bar. Poznaj dania kuchni lokalnej.

Reykjavik: wstęp do Sky Lagoon z transferem

Reykjavik: wstęp do Sky Lagoon z transferem

Dostań się z łatwością do i z Sky Lagoon, korzystając z transferu w centrum miasta z terminala BSI. Zanurz się w nowym basenie geotermalnym w Reykjavíku. Sky Lagoon to spa termalne inspirowane zarówno naturą, jak i lokalną kulturą. Dramatyczny Ocean Północnoatlantycki rozciąga się przed tobą w basenie bez krawędzi z widokiem na półwysep Reykjanes i rezydencję prezydencką w Bessastadir. Odwiedź dom torfowy, aby skorzystać z 7-etapowego rytuału spa, który jest wliczony w cenę biletu wstępu. Ciesz się wyjątkowym doświadczeniem spa, którego nie można przegapić. Sky Lagoon naprawdę sprawia wrażenie naturalnej oazy, dalekiej od wszystkiego, co miejskie, a nawet ludzkie. Ściany klifów, groty i zatoczki zostały zaprojektowane tak, aby otoczenie było zarówno piękne, jak i naturalne, a ciemne tekstury podkreślają spokój Laguny. To zdecydowanie jedyne w swoim rodzaju luksusowe miejsce docelowe. Wybierz pomiędzy standardową karnetem Pure Pass ze wspólną przebieralnią lub uaktualnieniem do karnetu Sky Pass, który obejmuje prywatne przebieralnie i balsam do ciała Sky. Alternatywnie możesz wybrać bilet Sky Lagoon, który obejmuje 7-etapowy rytuał spa, korzystanie z ręcznika, wspólną przebieralnię , oraz odbiór z portu wycieczkowego Skarfabakki.

Reykjavik: jednodniowa wycieczka do Złotego Kręgu i Sky Lagoon

Reykjavik: jednodniowa wycieczka do Złotego Kręgu i Sky Lagoon

Doświadcz surowego naturalnego piękna islandzkiego Złotego Kręgu podczas tej jednodniowej wycieczki z Reykjaviku. Poczuj pośpiech oglądania erupcji gejzeru Strokkur. Popływaj w ciepłych, relaksujących wodach geotermalnego spa Sky Lagoon. Odbierz w Reykjavik i podziwiaj wiejskie krajobrazy podczas transportu do Thingvellir National Park. Spaceruj między dwoma kontynentami w miejscu, w którym spotykają się płyty tektoniczne euroazjatycka i amerykańska. Posłuchaj opowieści o historii Wikingów w miejscu pierwszego parlamentu Wikingów. Następnie udaj się do obszaru geotermalnego gejzerów, gdzie co kilka minut można obserwować erupcję gejzeru Strokkur. Podziwiaj Strokkur, gdy gejzer wyrzuca w niebo wrzącą wodę. Jedź dalej do wodospadu Gullfoss, aby zobaczyć, jak miliony galonów lodowatej wody wpadają do kanionu na głębokość 30 metrów. Zakończ dzień wycieczką do geotermalnego spa Sky Lagoon. Doświadcz islandzkiej kultury kąpieli z pierwszej ręki podczas relaksującej kąpieli w 250-metrowym basenie bez krawędzi. Podziwiaj dramatyczne widoki na wybrzeże, leżąc w ciepłych, kojących wodach. Miej swobodę pływania do baru w jaskini orzeźwiający koktajl. Wypróbuj rewitalizujący islandzki 7-etapowy rytuał, który obejmuje mgiełkę, relaksujący peeling ciała i wycieczkę do łaźni parowej.

Islandia: Kompletny audioprzewodnik po wyspie do samodzielnego zwiedzania

Islandia: Kompletny audioprzewodnik po wyspie do samodzielnego zwiedzania

Poznaj Islandię z pomocą naszego audioprzewodnika (mówionego przez prawdziwą osobę) i dowiedz się, co sprawia, że wyspa jest wyjątkowa w ponad 340 przystankach! Aplikacja na smartfona z GPS, aby uzyskać informacje po drodze. Ważne! Po dokonaniu rezerwacji otrzymasz od nas osobny e-mail z instrukcjami, jak zainstalować aplikację i przewodnik! Możesz zignorować wiadomość e-mail z "biletem" od Get Your Guide. Sprawdź również folder spamu pod kątem naszych wiadomości e-mail i skontaktuj się z nami, jeśli coś nie działa! Dzięki tym instrukcjom możesz pobrać aplikację i zainstalować audioprzewodnik. Przewodnik można pobrać do użytku offline i można go używać tyle razy, ile chcesz (na 1 telefonie). Dzięki kompletnemu audioprzewodnikowi po Islandii uzyskasz wszystkie informacje, których w innym przypadku udzieliłby Ci przewodnik. Korzystając z GPS, aplikacja rozpoznaje, gdzie jesteś podczas podróży w obie strony i zapewnia ekscytujące informacje we właściwych miejscach. Dzięki temu nic nie stoi na przeszkodzie, abyś wybrał się na indywidualną wycieczkę wynajętym samochodem. Twój cyfrowy przewodnik po Islandii i całej wyspie ognia i lodu! Ten audioprzewodnik oferuje ponad 340 stacji (7,5 godziny odtwarzania) z informacjami o kraju, ludziach i zabytkach we wszystkich częściach kraju. Wszystko jest wypowiadane przez prawdziwą osobę. Przewodnik obejmuje nie tylko obwodnicę i Złoty Krąg, ale także półwyspy Reykjanes i Snaefellsnes, Wyspy Westmana, Fiordy Wschodnie i Zachodnie oraz dzikie Wyżyny Islandzkie.

Reykjavik: jednodniowa wycieczka do Złotego Kręgu, Friðheimar i Sky Lagoon

Reykjavik: jednodniowa wycieczka do Złotego Kręgu, Friðheimar i Sky Lagoon

Ta wycieczka rozpoczyna się od bezpłatnego odbioru z centrum Reykjaviku. Wyjeżdżamy z miasta, aby rozpocząć nasz dzień na wspaniałej islandzkiej wsi. Kerið to krater wulkaniczny powstały po ogromnej erupcji ponad 1000 lat temu. Ciesz się widokiem wzdłuż chodnika na szczycie krateru lub zejdź po schodach do jeziora poniżej. Z każdego punktu widokowego znajdziesz wspaniałe możliwości fotograficzne. Farma TFriðheimar to ogrzewana geotermalnie szklarnia i stadnina koni. Tutaj spotkasz malutkiego konia islandzkiego i zobaczysz pokaz ich unikalnych chodów. Następnie zostaniesz zabrany na wycieczkę po szklarni, w której produkowane są pomidory i ogórki na imponującą skalę. Poznaj park geotermalny Geysir, w którym znajduje się tytułowy Geysir, choć to jego młodsza siostra Strokkur regularnie wybucha. Będziesz mieć czas, aby być świadkiem kilku erupcji, ponieważ wybuchają one co około 7-10 minut. Wybierz się na spokojny spacer i zobacz inne bulgoczące baseny z charakterystycznym zapachem siarki unoszącym się w powietrzu. W niewielkiej odległości od Geysir znajduje się niezwykle potężny wodospad Gullfoss. Wodospad ten znajduje się na rzece Hvitá, która sama jest zasilana przez wody topniejące z lodowca Langjökull na północy. Tutaj najpierw spotkasz się z mgłą wodną z wodospadów, zanim jeszcze je zobaczysz. Zejdź ścieżką spacerową w dół do wodospadu lub pozostań na wyższej ścieżce, aby podziwiać widok z lotu ptaka. Nie ma tutaj złego wyboru. Park Narodowy Thingvellir jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Tutaj Islandczycy spotkali się w starożytnym zgromadzeniu parlamentarnym, najdłuższym nieprzerwanym zgromadzeniu na świecie, choć obecnie znajduje się w Reykjaviku. Ale być może bardziej znaczące jest to, że można tu wyraźnie zobaczyć rozłam kontynentalny między amerykańską i euroazjatycką płytą tektoniczną, rozłam powiększający się z roku na rok. Przejdź się między kontynentami! Odwiedzamy jedną z najbardziej lubianych islandzkich lagun geotermalnych, Sky Lagoon. Twoje bilety Pure Pass zapewniają dostęp zarówno do samej laguny z inspirującym basenem bez krawędzi z zapierającym dech w piersiach widokiem na morze, jak i do pełnego 7-etapowego rytuału. Obejmuje to jedną z najbardziej oszałamiających saun na świecie z widokiem na morze od podłogi do sufitu, peeling ciała, zimny basen i łaźnię parową. Pamiętaj, że kolejność przystanków może ulec zmianie ze względów logistycznych. Czasami możemy rozpocząć dzień w Sky Lagoon.

Reykjavik: Złoty Krąg, Krater Kerid i Sky Lagoon Tour

Reykjavik: Złoty Krąg, Krater Kerid i Sky Lagoon Tour

Wyrusz w przeżycie swojego życia dzięki tej zapierającej dech w piersiach wycieczce po słynnym islandzkim Złotym Kręgu. To Twoja szansa na spacer między kontynentami, zbliżenie się do tryskającego gejzeru i poczucie fenomenalnej mocy ryczącego dwupoziomowego wodospadu. Oprócz tego odwiedzisz olśniewający, wielokolorowy krater wulkaniczny i ogrzejesz się w kojących wodach spektakularnej Sky Lagoon. Twoja niezapomniana wycieczka po Złotym Kręgu rozpocznie się krótką przejażdżką z miasta do Parku Narodowego Þingvellir (Thingvellir). Odkryjesz dramatyczną dolinę ryftową, w której płyty tektoniczne Ameryki i Eurazji rozrywają się wzdłuż Grzbietu Śródatlantyckiego. Tutaj możesz spacerować między dwoma kontynentami i odwiedzić siedzibę islandzkiego parlamentu Wikingów, który spotykał się tutaj przez tysiąc lat! Następnym przystankiem w Twojej podróży jest obszar geotermalny Haukadalur. Najbardziej spektakularnym miejscem jest gorące źródło Geysir, które w języku islandzkim oznacza „rozprysk”. To tutaj znajdziesz Strokkura, „starego wiernego”, który co kilka minut posyła wrzącą wodę tryskającą wysoko w powietrze! To ekscytujące miejsce, w którym poczujesz surową moc natury dudniącą pod stopami! Gullfoss jest następny, kilka minut jazdy dalej w głąb lądu. Ten wspaniały wodospad grzmi na dwóch poziomach do głębokiego wąwozu, zasilany wodą z roztopów z drugiego co do wielkości lodowca na Islandii. „Złote Wodospady” to magiczny widok z kilkoma platformami widokowymi, z których można się cieszyć - wypatruj tęczy w słoneczne dni! Zanim wrócimy do miasta, czeka nas jeszcze jeden wyjątkowy widok – kolorowy krater wulkaniczny w Kerið. Ten oszałamiający 3000-letni krater jest usiany czerwonymi skałami, ciemnozielonymi mchami i niebieskim jeziorem, co sprawia, że Kerið jest niezapomniane. Twoja przygoda ze Złotym Kręgiem zakończy się niezwykłym przeżyciem – wizytą w Podniebnej Lagunie! W jednym z najnowszych geotermalnych spa Islandii będziesz cieszyć się kojącą kąpielą w niesamowitym 250-metrowym podgrzewanym basenie bez krawędzi z barem i widokiem na ocean. Będziesz mieć możliwość wyboru jednej z dwóch opcji z różnymi poziomami dostępu – Pure Pass lub Sky Pass.

Z Reykjaviku: całodniowa wycieczka po południowym wybrzeżu i Sky Lagoon

Z Reykjaviku: całodniowa wycieczka po południowym wybrzeżu i Sky Lagoon

Opuść Reykjavik, aby wkroczyć do cudownego świata podczas jednodniowej wycieczki na południowe wybrzeże i do Sky Lagoon. Wejdź krętą ścieżką prowadzącą za wodospadem Seljalandsfoss i zobacz potężny lodowiec Sólheimajökull. Obserwuj fale na plaży Reynisfjara i odpocznij w Sky Lagoon. Udaj się rano na przystanek autobusowy i udaj się w kierunku południowego wybrzeża. Podziwiaj zapierające dech w piersiach krajobrazy przechodzące przez twoje okno na podjeździe i przygotuj się na to, co nadejdzie. Przyjedź do wodospadu Seljalandsfoss i poczuj moc jego ryczących wód. Ten wyjątkowy wodospad ma ścieżkę spacerową, która prowadzi aż do góry i za płynącą falą. Wejdź na górę i skorzystaj z jedynej w życiu okazji, aby pozować do zdjęcia lub zobaczyć, czy uda Ci się znaleźć ukryty wodospad Gljúfrabúi. Kontynuuj podróż do wspaniałego lodowca Sólheimajökull i dowiedz się o znaczeniu tych geologicznych gigantów. Podejdź do lodowej ściany i podziwiaj lagunę uformowaną u jej podstawy i zasilaną wodą z roztopów. Zrób sobie przerwę na lunch w malowniczym nadmorskim miasteczku Vik i poznaj urokliwe uliczki. Wypatruj imponujących bazaltowych stosów morskich Reynisdrangar, gdzie morze znika za horyzontem. Przejdź przez niewielką odległość od Vik do słynnej czarnej plaży Reynisfjara. Słuchaj uważnie wskazówek i ostrzeżeń swojego przewodnika, ponieważ ta dzika i wietrzna plaża jest absolutnie piękna, ale także niebezpieczna. Zobacz surrealistyczne widoki na plażę z bezpiecznej odległości i wypatruj fal. Odhacz kolejny monumentalny widok południowego wybrzeża przy wodospadzie Skógafoss. Usłysz ogłuszający ryk 60-metrowego upadku z dołu lub wspinaj się po 370 stopniach na szczyt, aby podziwiać sielankowe widoki na otoczenie. Wróć do Reykjaviku i zatrzymaj się w modnym spa termalnym Sky Lagoon. Zanurz się w 7-stopniowym programie rytualnym i odnów swoje ciało, umysł i duszę po męczącym dniu zwiedzania z ciepłą wodą basenu bez krawędzi.

Islandia: Silfra Snorkeling Tour i Sky Lagoon Spa Combo

Islandia: Silfra Snorkeling Tour i Sky Lagoon Spa Combo

Szczelina Silfra to jedno z najlepszych miejsc do nurkowania na świecie, położone na terenie parlamentu wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w Parku Narodowym Thingvellir, zaledwie około 50 kilometrów od Reykjaviku lub 45 minut jazdy samochodem. Rozgrzej się w Sky Lagoon po porannych zajęciach - możesz też skontaktować się ze Sky Lagoon, aby przenieść swoją rezerwację na inny termin i dzień, który najlepiej odpowiada Twoim planom podróży! GODZINY WSTĘPU SKY LAGOON Lato: 09:00 czasu Silfra i 16:30 Sky Lagoon 10:30 czasu Silfra i 17:30 Sky Lagoon 12:00 czasu Silfra i 18:30 Sky Lagoon 13:30 czasu Silfra i 19:30 Sky Lagoon 15:00 czasu Silfra i 20:30 Sky Lagoon Zima: 09:30 czasu Silfra i 17:30 Sky Lagoon 12:30 czasu Silfra i 20:30 Sky Lagoon

Sky Lagoon: Transfer z/na lotnisko Keflavik do Sky Lagoon

Sky Lagoon: Transfer z/na lotnisko Keflavik do Sky Lagoon

Wybierz się w bezstresową podróż do słynnej Sky Lagoon z międzynarodowego lotniska Keflavik, obiecując najwyższy komfort i relaks. Planując podróż na międzynarodowe lotnisko Keflavik, pamiętaj, że podróż do Sky Lagoon zajmuje zazwyczaj około 40 minut. Koniecznie zarezerwuj każdy etap podróży osobno: jeden na transfer z międzynarodowego lotniska Keflavik do Sky Lagoon, a drugi na transfer ze Sky Lagoon z powrotem na lotnisko Keflavik. Zapewnij sobie płynne i przyjemne doświadczenie, dokonując rezerwacji z wyprzedzeniem.

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Dla dorosłych w: Kópavogur

Oprócz atrakcji typu Dla dorosłych jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Kópavogur?

W: Kópavogur są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Kópavogur: Najciekawsze atrakcje

Kópavogur: Wycieczki i bilety

Islandia: Ciekawe miejsca

Kópavogur: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Kópavogur? Kliknij tutaj.