Königswinter – nasze najbardziej polecane atrakcje

Adwentowe wycieczki z muzyką świąteczną

1. Adwentowe wycieczki z muzyką świąteczną

Trasa rozpoczyna się w „Alten Zoll” i prowadzi przez Oberkassel, Bonner Bogen i Bad Godesberg do Königswinter z romantycznym Siebengebirge iz powrotem do Bonn bez postoju pomiędzy. Podczas dwugodzinnej wycieczki na naszym odświętnie udekorowanym i komfortowo ogrzewanym statku można podziwiać piękno krajobrazu przy świątecznej muzyce i wprowadzić się w nastrój najbardziej kontemplacyjnej pory roku. Oczywiście na pokładzie zapewniamy również gorące lub zimne napoje, przekąski i pyszne dania à la carte. Pozwól nam rozpieszczać Cię przez kilka godzin, na przykład garnkiem grzanego wina, różnymi pysznymi ciastami, świeżymi goframi, pożywnymi przekąskami lub pożywnymi zupami z naszego kambuza.

Z Bonn: Rejs statkiem po Renie do Königswinter

2. Z Bonn: Rejs statkiem po Renie do Königswinter

Zobacz atrakcje Bonn w porcie podczas rejsu statkiem do Königswinter. Ciesz się komentarzem na żywo swojego przewodnika, który podzieli się wieloma zabawnymi faktami na temat Bonn, dzielnicy rządowej, Siebengebirge i innych atrakcji w okolicy. Rozpocznij swoją przygodę z portem od nabrzeża Renu w Bonn. Stamtąd łódź zabierze Cię wzdłuż Renu do miasta Königswinter. Podziwiaj słynny zamek Drachenburg na szczycie Drachenfels. Później łódź odpłynie z powrotem do portu w Bonn, gdzie zejdziesz na ląd i będziesz mógł cieszyć się resztą pobytu w mieście.

Karta Bonn Regio WelcomeCard plus przewodnik

3. Karta Bonn Regio WelcomeCard plus przewodnik

Odkryj Bonn i okolice w przystępny i łatwy sposób dzięki Bonn Regio WelcomeCard. Zwiedzaj miasto na własną rękę, jeździj komunikacją miejską za darmo, uzyskaj bezpłatny wstęp do ponad 20 muzeów i korzystaj z innych zniżek. Odwiedź następujące atrakcje i zabytki w Bonn i okolicach: Hala Sztuki i Wystawy Republiki Federalnej Niemiec: jedna wystawa gratis Kunstmuseum Bonn: 50% zniżki na wstęp Haus der Geschichte (Dom Historii): wstęp wolny Muzeum Koenig: 50% zniżki na wstęp Deutsches Museum: 4 € zniżki na opłatę za osobę dorosłą / 6 € zniżki na bilet rodzinny LVR-LandesMuseum Bonn: 4 € zniżki na opłatę dla dorosłych / 6 € zniżki na bilet rodzinny Muzeum Maxa Ernsta: bilet ulgowy Adenauer-Haus: wstęp wolny Muzeum Egipskie w Bonn: wstęp wolny Akademickie Muzeum Sztuki: 10% zniżki na wstęp Arithmeum: wstęp wolny Muzeum Arp: 50% zniżki na wstęp August-Macke-Haus: bilet ulgowy za 6 € Dom Beethovena: 10% zniżki na wstęp Beethoven Orchestra: pakiet powitalny ze wszystkimi biletami Bonner Kunstverein: wstęp wolny Burg Wissem: wstęp za 3,50 € Muzeum Kobiet w Bonn: wstęp wolny Muzeum Szkła Rheinbach: wstęp wolny Heimatmuseum Altwindeck: 20% zniżki na wstęp Zamek Brühl: 50% zniżki na wstęp Zamek Drachenburg: wstęp ulgowy Biblioteka muzyczna Schumann House: wstęp wolny Siebengebirgsmuseum w Königswinter: 50% zniżki na wstęp Muzeum Miejskie Siegberg: wstęp wolny Muzeum Miejskie i Dom Ernsta Moritza Arndta: 50% zniżki na wstęp Wycieczka po Bonn: bilet ulgowy Kolej Drachenfels: 20% zniżki Muzeum Zapachów w Kolonii: do 50% zniżki ITour: 1 euro zniżki Muzeum Czekolady w Kolonii: bilet ulgowy Spielbank Bad Neuenahr: bilet ulgowy Sauna Park Siebengebirge: 10% zniżki Bonner Personen Schiffahrt (przejażdżka łodzią): 30% zniżki KD Köln Düsseldorfer (przejażdżka łodzią): 20% zniżki Personenschiffahrt Siebengebirge (przejażdżka łodzią): 20% zniżki Brauhaus Bönnsch: 1 Bönnsch na lunch Stattreisen Bonn Erleben (wycieczka po mieście): 25% zniżki Fischereimuseum Bergheim an der Sieg: wstęp wolny Willy-Brandt-Forum: 50% zniżki na wstęp Termy Ahr w Bad Neuenahr: 10% zniżki City-Marketing Bad Godesberg: bilet ulgowy na pieszą wycieczkę po ambasadzie Der KölnShop: 15% zniżki na pamiątki Przewodniki Informacji Turystycznej po Kolonii: 15% zniżki Frau Holle Fashion Art Café: 1 cappuccino na śniadanie Parkrestaurant Rheinaue: 1 kieliszek wina musującego do posiłku BonnInformation (centrum informacji turystycznej): bezpłatna mapa miasta Römerkanal-Informationszentrum: bezpłatna torba na zakupy Bistro Clementine w President Hotel Bonn: 1 szklanka piwa do posiłku Eli's Deli Restaurant w Landidyll Hotel Weidenbrück: 10% zniżki na posiłki JUFA Hotel Königswinter: 10% zniżki na rachunki w restauracji Restauracja „The Grill” w Hilton Hotel Bonn: 20% zniżki

Jesienne wycieczki z przewodnikiem na żywo

4. Jesienne wycieczki z przewodnikiem na żywo

Poznaj dawną dzielnicę rządową, Rheinaue i Bonner Bogen z rozległymi terenami zielonymi i oczywiście romantycznym Siebengebirge z Petersberg, Drachenburg i Drachenfels. Podczas tej wycieczki jest wiele do zobaczenia, imponujące budynki dawnej dzielnicy rządowej z Langer Eugen i wieżą pocztową. Istnieją fascynujące historie o tych zabytkach, które nasza przewodniczka po mieście Sabine González przedstawi Państwu na żywo na pokładzie, wyłącznie w języku niemieckim Podczas wycieczki zapewnimy Ci gorące lub zimne napoje, przekąski i pyszne dania à la carte na pokładzie. Pozwól nam rozpieszczać Cię przez kilka godzin i cieszyć się krajobrazem od jego najpiękniejszej strony, od strony wody.

Kolonia: Prywatna półdniowa wycieczka Zamek Drachenburg i Linz

5. Kolonia: Prywatna półdniowa wycieczka Zamek Drachenburg i Linz

Jeśli szukasz epickiej półdniowej wycieczki w pobliżu Kolonii, zamek Drachenburg może być Twoim wyborem. Jest to wspaniały zamek zbudowany na górze Drachenfels z zapierającymi dech w piersiach widokami na dolinę Renu. Odbierz prywatnym samochodem z miejsca zakwaterowania w Kolonii i wybierz się na 40-minutową wygodną przejażdżkę na południe do uroczej wioski Konigswinter. Do Burg Drachenfels dotrzesz zabawną i historyczną Drachenfelsbahn, najstarszą kolejką zębatą w Niemczech. Czujesz się, jakbyś był wciągany na wzgórze kolejki górskiej, ale bez przerażającego spadku. Na szczycie góry znajdziesz zrujnowany średniowieczny zamek z niesamowitymi widokami. W słoneczny dzień możesz nawet zobaczyć katedrę w Kolonii! Gdy skończysz, zejdź ścieżką w kierunku zamku Drachenburg. W rzeczywistości jest to XIX-wieczna willa przypominająca zamek i absolutnie warto poznać jej krótką, ale burzliwą historię. Towarzyszyć Ci będzie nasz Ekspert-Przewodnik, który ujawni wszystkie ciekawostki i historie. Zamek jest doskonale odrestaurowany i lśni w swoim pierwotnym blasku. Nie zapomnij wybrać się na spacer po pięknych ogrodach. Drachenfelsbahn zabierze Cię z powrotem do wioski. Wybierając opcję 6-godzinną, odkryjesz dodatkowo piękną wioskę Linz am Rhein, znaną jako „kolorowe miasto”. Podczas około 2-godzinnej wycieczki z przewodnikiem będziesz spacerować po zabytkowych brukowanych uliczkach i podziwiać malownicze XVI-wieczne domy z muru pruskiego. Poznasz atrakcje, takie jak: Stary Rynek, kościół św. Marcina, zamek Linz i część średniowiecznych fortyfikacji miejskich Pulverturm. Przewodnik zadba o to, aby Twoja podróż była niezapomniana i dostosowana do Twoich zainteresowań. Gdy już skorzystasz ze wszystkich atrakcji, będziesz mógł wygodnie wrócić do miejsca zakwaterowania.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Königswinter

Königswinter

Königswinter: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Königswinter

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Königswinter?

Najlepsze atrakcje to:

Jakie są najlepsze atrakcje w: Königswinter dla osób z dziećmi?

Jakie są najlepsze atrakcje na świeżym powietrzu w: Königswinter?

Königswinter: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Königswinter? Kliknij tutaj.

Königswinter: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.3 / 5

na podstawie 394 opinii

Doskonale pomogliśmy w realizacji kuponu. Osoba, która nam pomogła, również mówiła po holendersku. Świetne doświadczenie, dobre wyjaśnienie dotyczące korzystania z biletów.