Königsplatz – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Monachium: Wycieczka piesza po Trzeciej Rzeszy i II wojnie światowej

1. Monachium: Wycieczka piesza po Trzeciej Rzeszy i II wojnie światowej

Wybierz się na 2-godzinną pieszą wycieczkę po Monachium, aby odkryć jeden z najmroczniejszych momentów w historii miasta, dowiedzieć się o narodzinach nazizmu, powstaniu Hitlera i niesławnej Trzeciej Rzeszy. W 1919 roku Niemcy wychodziły z I wojny światowej jako naród pokonany i upokorzony, z Monachium w szponach hiperinflacji i Bawarią zdominowaną przez rewolucję i zamachy. Z tej żyznej gleby chaosu powstał ruch nazistowski i jeden z najpotężniejszych dyktatorów w historii, Adolf Hitler. Prześledź początki nazizmu, od pierwszego masowego zgromadzenia w Hofbräuhaus po nieudaną próbę przejęcia władzy w Feldherrnhalle. Udasz się na miejsce wieców partyjnych na Königsplatz i zatrzymasz się w Hofgarten, aby porozmawiać o Ruchu Oporu Białej Róży. Wycieczka obejmuje wszystkie ważne fakty i miejsca, które odegrały rolę w powstaniu tego mrocznego rozdziału, który zakończył się ruinami pięknego miasta Monachium i głębokimi ranami drugiej wojny światowej w Niemczech.

Monachium: samodzielne poszukiwanie skarbów i wycieczka po Starym Mieście

2. Monachium: samodzielne poszukiwanie skarbów i wycieczka po Starym Mieście

Poznaj Monachium we własnym tempie podczas tej interaktywnej wycieczki pieszej i interaktywnej, odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z ważnymi atrakcjami miasta i odblokuj ciekawe fakty i legendy. Rozpocznij swoją wycieczkę od Königsplatz. Odwiedź Karolinenplatz z pięknym, ale dziwacznym obeliskiem, który go nadzoruje, i odkryj Odeonsplatz ze wspaniałą salą Odeon. Sfotografuj Max-Joseph-Platz z jego wyjątkową estetyką i podziwiaj Frauenkirche, gubiąc się w jego 2 wysokich wieżach. W takim razie czeka na Ciebie imponujący jezuicki kościół św. Michała. Z Marienplatz kontynuuj swoją piękną podróż do serca Monachium. Podziwiaj Asamkirche. Niech Viktualienmarkt zaostrzy Twój apetyt. Zobacz Isartor, jedną z 4 bram Monachium. Chodź do wszystkich najlepszych punktów orientacyjnych i ukrytych klejnotów oraz rozwiązuj wyzwania. Współpracuj ze swoim zespołem lub rywalizuj z nim, poznając ciekawe fakty i tworząc niezapomniane wspomnienia. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę lokalizacyjną, którą można rozwiązać tylko rozwiązany, jeśli dotrzesz do określonej lokalizacji. Wykorzystaj logikę, wyobraźnię, spostrzegawczość i ducha zespołowego, aby odblokować poprawny kod i odkryć kolejny cel gry w zwiedzanie miasta.

Monachium na rowerze: półdniowa wycieczka z lokalnym przewodnikiem

3. Monachium na rowerze: półdniowa wycieczka z lokalnym przewodnikiem

Zaczynając od Hauptbahnhof (dworca głównego), ta półdniowa wycieczka rowerowa to świetny sposób na poznanie Monachium. Przewodnicy to lokalni mieszkańcy Monachium, którzy znają najlepsze trasy, najlepsze historie i najlepsze miejsca, w których można zatrzymać się na szybkiego drinka. Pierwszym przystankiem wycieczki jest neoklasycystyczny plac Königsplatz, często nazywany monachijskim Akropolem. Kilka minut stąd znajduje się imponujący Odeonsplatz. Oba są dziedzictwem króla Ludwika I Bawarskiego, XIX-wiecznego monarchy, który chciał stworzyć wielkie miasto dla królów. Właściwie udało mu się uczynić Monachium wspaniałym miastem dla rowerzystów. Z Odeonsplatz przejedziesz rowerem przez malownicze ogrody królewskie do Englischer Garten, największego parku miejskiego w Europie, w którym nagość jest legalna. Następnie wycieczka zatrzymuje się w słynnym ogródku piwnym Chinese Tower na poczęstunek. Rejs wzdłuż pięknych brzegów rzeki Izary, która prowadzi z powrotem do serca pięknego Starego Miasta w Monachium. Na uroczych średniowiecznych uliczkach dla pieszych wokół Marienplatz znajdują się kościoły, targowiska i kawiarnie, które są rajem dla rowerzystów.

Monachium: piesza wycieczka po mieście z przewodnikiem po Trzeciej Rzeszy

4. Monachium: piesza wycieczka po mieście z przewodnikiem po Trzeciej Rzeszy

Prześledź polityczne początki Adolfa Hitlera i ruchu nazistowskiego podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem po Monachium. Odkryj przeszłość Monachium, odwiedzając historyczne miejsca wydarzeń Trzeciej Rzeszy. Rozpocznij wycieczkę z przewodnikiem na Marienplatz. Stamtąd przejdź się po najważniejszych wydarzeniach III Rzeszy. Po dotarciu na Odeonsplatz odwiedź Hofbräuhaus i zagłęb się w historię puczu Hitlera i początków Narodowosocjalistycznej Niemieckiej Partii Robotniczej. Przejdź do frontu Haus der Kunst, który był pierwszym budynkiem propagandowym w nazistowskich Niemczech. Posłuchaj opowieści swojego przewodnika o wpływie reżimu na sztukę i zakazie sztuki zdegenerowanej. Odkryj niemiecki ruch oporu i poznaj bohaterów, takich jak Georg Elser i Biała Róża. Następnie dotrzyj do Führerbau, miejsca, w którym w 1938 r. podpisano Układ Monachijski, przed zakończeniem wycieczki na Königsplatz.

Przelot przez historię: 3,5-godzinna wycieczka segwayem po Monachium

5. Przelot przez historię: 3,5-godzinna wycieczka segwayem po Monachium

Zaprzyjaźnij się z Monachium podczas przyjemnej 3,5-godzinnej wycieczki Segwayem po głównych atrakcjach miasta. Po kompleksowym wprowadzeniu do tego wysoce intuicyjnego, samobalansującego środka transportu, poznasz historyczne centrum miasta. Grupy są małe, dzięki czemu uzyskasz odpowiedzi na wszystkie pytania, a Ty skorzystasz z przydatnych wskazówek, które Twój przewodnik udzieli Ci przez resztę wakacji. Zaczynając od deptaka Starego Miasta, będziesz często zatrzymywał się, aby podziwiać zabytki miasta i spróbować typowych monachijskich przekąsek. Dowiedz się o rozwoju Monachium od skromnego średniowiecznego miasta do dzisiejszego ekscytującego miasta nauki i technologii, o czym świadczy kolosalne Deutsches Museum. Podziwiaj klasyczną architekturę Königsplatz, wzorowaną na Akropolu w Atenach. Przejedź obok pałacowego Maximilianeum, w którym od 1949 r. znajduje się bawarski parlament stanowy. Dowiedz się o roli Monachium podczas II wojny światowej i miń wolnostojący sześcian niezwykle nowoczesnego Muzeum Żydowskiego. Zakończ z większym uznaniem tego miasta o bogatej kulturze i tętniącym życiem postępem oraz lepszym zrozumieniem motta miasta „ München mag Dich ” (Monachium cię lubi).

Monachium: początek gry miejskiej ruchu nazistowskiego

6. Monachium: początek gry miejskiej ruchu nazistowskiego

Poznaj historię II wojny światowej w Monachium w samodzielnej grze eksploracyjnej za pośrednictwem aplikacji na smartfonie. Rozwiązuj zagadki, aby odblokować wskazówki, które doprowadzą Cię do następnej lokalizacji, mijając po drodze słynne zabytki. Zaangażuj się w interaktywną grę ze swoimi bliskimi, poznając historię. Rozpocznij swoją eksploracyjną przygodę na Königsplatz i zwiedzaj miasto. Zobacz i dowiedz się o kultowych zabytkach z czasów II wojny światowej, kierując się do ostatniego miejsca gry: Ratusza Staromiejskiego. Rozwiązuj wyzwania, obserwuj rozwój wydarzeń w aplikacji i postępuj zgodnie ze wskazówkami w telefonie, które poprowadzą Cię do następnej lokalizacji. A co najważniejsze, eksploruj we własnym tempie, zatrzymując grę na kawę lub posiłek i wznawiając ją w dowolnym momencie z miejsca, w którym ją zatrzymałeś.

Stare Miasto w Monachium przez Segway 3-godzinna wycieczka

7. Stare Miasto w Monachium przez Segway 3-godzinna wycieczka

Wszystkie początki są trudne – nie na Segwayu! Zanim rozpoczniesz wycieczkę po Monachium, nauczysz się jeździć na segwayu i zdasz sobie sprawę, że jest to bardzo łatwe. Doświadczenie pokazuje, że każdy klient opanowuje jazdę na Segwayu w ciągu kilku minut. Po wstępnym szkoleniu możesz ruszyć w drogę i rozpocząć zwiedzanie miasta. Wycieczka rozpoczyna się na Artur-Kutscher-Platz. Stamtąd udasz się w kierunku Isator. Jedź przez Tal w kierunku Viktualienmarket i Marienplatz. Zobacz Königsplatz i podziwiaj jego neoklasyczne budynki. Podziwiaj imponujący neogotycki Nowy Ratusz. Zobacz atrakcje starego miasta w Monachium, takie jak Feldherrnhalle i kościół Theatine. Zakończ wycieczkę z powrotem w punkcie początkowym.

Trzecia Rzesza w Monachium i wycieczka segwayem z czasów II wojny światowej

8. Trzecia Rzesza w Monachium i wycieczka segwayem z czasów II wojny światowej

Wiosną 1912 roku do stolicy Bawarii przybył młody dżentelmen z Austrii. Po utracie głównego marzenia swojego życia wyjechał do Monachium, aby zacząć w nowym miejscu. Ale kto mógł wiedzieć, że za 24 lata nie tylko zdobędzie władzę w Niemczech, ale także spróbuje zamienić Monachium w stolicę własnego ruchu politycznego… Jeśli chcesz poznać powstanie pierwszego i ostatniego führera Niemiec, dowiesz się, kto walczył z nazistowskim reżimem, dlaczego pucz w Beer Hall się nie powiódł i jak Adolf Hitler chciał odbudować Monachium – książka nasza wycieczka. 3-godzinna wycieczka Alte Synagoge – Königsplatz – Führerbau – Braunes Haus – Schelling-Salon – IWhite Rose – Haus der Kunst – Anioł Pokoju – Mieszkanie Hitlera 1933 – Hofbraukeller – Maximilianeum – Mieszkanie Hitlera 1920-29 – Maximilianeum strasse – Hofbräuhaus – Residenz München – Odeonsplatz 00491744777920

Monachium: Pierwszy spacer odkrywczy i piesza wycieczka po czytaniu

9. Monachium: Pierwszy spacer odkrywczy i piesza wycieczka po czytaniu

Przejdź się piękną trasą miasta, odkryj ukryte skarby i odwiedź ponad 10 najważniejszych atrakcji i miejsc. Poznaj wstępne informacje o każdym miejscu i ogólnie ciekawe historie o mieście. Pobierz aplikację „World City Trail” ze sklepu i zaloguj się. Przeczytaj instrukcję i udaj się do lokacji startowej. Odblokuj zdjęcia zewnętrznej i wewnętrznej części lokalizacji. Przeczytaj informacje na temat atrakcji i kontynuuj marsz do kolejnego punktu kontrolnego. Zapisz, co Ci się podobało, a co nie, i stwórz swoją listę życzeń na kolejne dni! Rozpocznij spacer w dowolnym momencie, bez harmonogramu. Zatrzymaj go na lunch, wypij drinka, odwiedź wybraną atrakcję i kontynuuj później lub nawet innego dnia. Dzięki funkcji map nigdy się nie zgubisz. Po pobraniu aplikacji rozpocznij swoją wycieczkę od Königsplatz, centrum Monachium i jednego z najsłynniejszych placów na świecie. Odwiedź Karolinenplatz z pięknym obeliskiem i odkryj Odeonsplatz ze wspaniałą Salą Odeon. Będziesz miał okazję kliknąć zdjęcia Max-Joseph-Platz z jego wyjątkową estetyką i podziwiać Kościół Frauenkirche, zatracając się w jego dwóch wysokich wieżach. Następnie zobacz kościół św. Michała i kontynuuj swoją piękną podróż do słynnego Viktualienmarkt. Podziwiaj kościół Asamkirche i wspaniały Isartor (gdzie kończy się wycieczka), jedną z czterech bram Monachium. Podczas wycieczki możesz w dowolnej chwili zatrzymać aplikację, aby zrobić sobie przerwę lub spędzić więcej czasu na zwiedzaniu. Poznaj historie i legendy miejskie (nie jest to wycieczka audio) związane z miastem lub jego zabytkami. Ciesz się wycieczką z przyjaciółmi i rodziną i poznaj miasto podczas wędrówki.

Monachium: Prywatna wycieczka z przewodnikiem po Trzeciej Rzeszy i II wojnie światowej

10. Monachium: Prywatna wycieczka z przewodnikiem po Trzeciej Rzeszy i II wojnie światowej

Dołącz do prywatnego przewodnika historyków po ulicach monachijskiego Starego Miasta i odkryj najmroczniejszą tajemnicę miasta — pochodzenie partii nazistowskiej. Poznaj szczegółowo historię Trzeciej Rzeszy, od dojścia Hitlera do władzy, przez całą II wojnę światową, po bombardowanie i wyzwolenie Monachium w 1945 r. Przygotuj się na zadawanie trudnych pytań na temat roli Monachium i jego mieszkańców w powstaniu i upadku narodowego socjalizmu w Niemczech. Twoja 3-godzinna piesza wycieczka rozpocznie się w sercu Starego Miasta w Monachium, na Marienplatz, gdzie odbywało się wiele nazistowskich wydarzeń propagandowych. Zrekonstruowany Nowy Ratusz (Neues Rathaus) nadal pozostaje mieszkańcami zamachów bombowych w Monachium w 1945 r., które zniszczyły większość śródmieścia. Posłuchaj historii o tym, jak Monachium stało się stolicą ruchu narodowosocjalistycznego, spacerując tymi historycznymi uliczkami i zobacz słynną piwiarnię Hofbräuhaus am Platzl, w której Adolf Hitler wygłosił przemówienie założycielskie Narodowo-Socjalistycznej Niemieckiej Partii Robotniczej w 1920 roku. Podążaj trasą niesławnego puczu piwnego do Feldherrnhalle i Odeonsplatz i dowiedz się o nazistowskiej próbie szturmu na bawarskie Ministerstwo Obrony, która zainspirowała Hitlera do napisania na wpół autobiograficznego manifestu politycznego Mein Kampf („Moja walka”). Dowiesz się także o oporze przeciwko nazistowskiemu reżimowi w mieście, takim jak Grupa Białej Róży kierowana przez pięciu studentów. Podczas wycieczki zobaczysz Pomnik Ofiar Narodowego Socjalizmu i dawne budynki biurowe partii nazistowskiej, w tym Führerbau („budynek Führera”), gdzie Chamberlain i Hitler podpisali układ monachijski w 1938 r. Ostatnim przystankiem będzie być na Königsplatz, który był miejscem masowych wieców partii nazistowskiej i palenia książek. Wybierz 4,5-godzinną opcję, aby zagłębić się w historię narodowego socjalizmu w Niemczech, odwiedzając Centrum Dokumentacji Historii Narodowego Socjalizmu w Monachium z przewodnikiem eksperta. Dokumentacja obejmuje fotografie, dokumenty i teksty, a także projekcje filmowe i stacje medialne, które ilustrują genezę i powstanie ruchu nazistowskiego, wojnę i okres powojenny w Monachium. Twój prywatny przewodnik pomoże ci zrozumieć złożony temat i odpowie na wszystkie pytania dotyczące przyczyn i konsekwencji narodowego socjalizmu i II wojny światowej.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Königsplatz

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 18
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Königsplatz: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Königsplatz: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Königsplatz? Kliknij tutaj.

Königsplatz: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7 / 5

na podstawie 2911 opinii

Uwielbialiśmy tę wycieczkę, jest ona tutaj obowiązkowa, zwłaszcza gdy pobliski Wiedeń jest mniej chętny do otwarcia się na tę historię. Tak wiele się nauczyliśmy – nie zdawaliśmy sobie sprawy, że Monachium było tak ważne dla powstania tego okropnego ruchu. Jesteśmy wdzięczni naszemu przewodnikowi. Świetna wartość, którą trzymał z nami przez 3 godziny, kiedy powiedział 2,5.

Byłem członkiem grupy koncertowej Floriana w czwartek zeszłego tygodnia. To był wspaniały poranek. Florian był żywy, zabawny, interesujący i, co najważniejsze, dobrze poinformowany - a także był zainteresowany wysłuchaniem opinii i pytań od nas wszystkich. Gorąco polecam tę wycieczkę. Jean Keltie (zarezerwowany przez Adama)