Atrakcje i wycieczki
Königsplatz

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 24
Sortuj wg::

Königsplatz – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Monachium: Wycieczka piesza po Trzeciej Rzeszy i II wojnie światowej

Monachium: Wycieczka piesza po Trzeciej Rzeszy i II wojnie światowej

Wybierz się na 2-godzinną pieszą wycieczkę po Monachium, aby odkryć jeden z najmroczniejszych momentów w historii miasta, dowiedzieć się o narodzinach nazizmu, powstaniu Hitlera i niesławnej Trzeciej Rzeszy. W 1919 roku Niemcy wychodziły z I wojny światowej jako naród pokonany i upokorzony, z Monachium w szponach hiperinflacji i Bawarią zdominowaną przez rewolucję i zamachy. Z tej żyznej gleby chaosu powstał ruch nazistowski i jeden z najpotężniejszych dyktatorów w historii, Adolf Hitler. Prześledź początki nazizmu, od pierwszego masowego zgromadzenia w Hofbräuhaus po nieudaną próbę przejęcia władzy w Feldherrnhalle. Udasz się na miejsce wieców partyjnych na Königsplatz i zatrzymasz się w Hofgarten, aby porozmawiać o Ruchu Oporu Białej Róży. Wycieczka obejmuje wszystkie ważne fakty i miejsca, które odegrały rolę w powstaniu tego mrocznego rozdziału, który zakończył się ruinami pięknego miasta Monachium i głębokimi ranami drugiej wojny światowej w Niemczech.

Monachium 3-godzinna wycieczka rowerowa z przewodnikiem

Monachium 3-godzinna wycieczka rowerowa z przewodnikiem

Zwiedzaj tętniące życiem Monachium w aktywny sposób. Podczas tej 3-godzinnej wycieczki rowerowej z przewodnikiem poznasz wiele ciekawych historii o historii miasta. Rower pozwala szybko i łatwo dotrzeć do słynnych zabytków w mieście. Poczuj wyjątkową atmosferę miasta, jadąc razem ulicami Monachium i słuchając ciekawych historii swojego przewodnika. Podczas wycieczki zatrzymasz się w ogródku piwnym Hofbräukeller. Ciesz się zimnym piwem przed kontynuowaniem jazdy na rowerze wzdłuż rzeki Isar. Trasa rowerowa prowadzi wzdłuż Marienplatz, obok Hofbräuhaus i w dół Maximilianstrasse, przez Königsplatz, obok Pinakothek der Moderne, przez Schwabing i do Ogrodu Angielskiego. Na koniec wycieczka wraca do punktu początkowego.

Monachium: najważniejsze atrakcje i wycieczka z przewodnikiem

Monachium: najważniejsze atrakcje i wycieczka z przewodnikiem

Poznaj Monachium we własnym tempie podczas tej interaktywnej wycieczki pieszej i interaktywnej, odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z ważnymi atrakcjami miasta i odblokuj ciekawe fakty i legendy. Rozpocznij swoją wycieczkę od Königsplatz. Odwiedź Karolinenplatz z pięknym, ale dziwacznym obeliskiem, który go nadzoruje, i odkryj Odeonsplatz ze wspaniałą salą Odeon. Sfotografuj Max-Joseph-Platz z jego wyjątkową estetyką i podziwiaj Frauenkirche, gubiąc się w jego 2 wysokich wieżach. W takim razie czeka na Ciebie imponujący jezuicki kościół św. Michała. Z Marienplatz kontynuuj swoją piękną podróż do serca Monachium. Podziwiaj Asamkirche. Niech Viktualienmarkt zaostrzy Twój apetyt. Zobacz Isartor, jedną z 4 bram Monachium. Chodź do wszystkich najlepszych punktów orientacyjnych i ukrytych klejnotów oraz rozwiązuj wyzwania. Współpracuj ze swoim zespołem lub rywalizuj z nim, poznając ciekawe fakty i tworząc niezapomniane wspomnienia. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę lokalizacyjną, którą można rozwiązać tylko rozwiązany, jeśli dotrzesz do określonej lokalizacji. Wykorzystaj logikę, wyobraźnię, spostrzegawczość i ducha zespołowego, aby odblokować poprawny kod i odkryć kolejny cel gry w zwiedzanie miasta.

Monachium na rowerze: półdniowa wycieczka z lokalnym przewodnikiem

Monachium na rowerze: półdniowa wycieczka z lokalnym przewodnikiem

Zaczynając od Hauptbahnhof (dworca głównego), ta półdniowa wycieczka rowerowa to świetny sposób na poznanie Monachium. Przewodnicy to lokalni mieszkańcy Monachium, którzy znają najlepsze trasy, najlepsze historie i najlepsze miejsca, w których można zatrzymać się na szybkiego drinka. Pierwszym przystankiem wycieczki jest neoklasycystyczny plac Königsplatz, często nazywany monachijskim Akropolem. Kilka minut stąd znajduje się imponujący Odeonsplatz. Oba są dziedzictwem króla Ludwika I Bawarskiego, XIX-wiecznego monarchy, który chciał stworzyć wielkie miasto dla królów. Właściwie udało mu się uczynić Monachium wspaniałym miastem dla rowerzystów. Z Odeonsplatz przejedziesz rowerem przez malownicze ogrody królewskie do Englischer Garten, największego parku miejskiego w Europie, w którym nagość jest legalna. Następnie wycieczka zatrzymuje się w słynnym ogródku piwnym Chinese Tower na poczęstunek. Rejs wzdłuż pięknych brzegów rzeki Izary, która prowadzi z powrotem do serca pięknego Starego Miasta w Monachium. Na uroczych średniowiecznych uliczkach dla pieszych wokół Marienplatz znajdują się kościoły, targowiska i kawiarnie, które są rajem dla rowerzystów.

Monachium: Trzecia Rzesza i II wojna światowa - zwiedzanie miasta na segwayach

Monachium: Trzecia Rzesza i II wojna światowa - zwiedzanie miasta na segwayach

Spotkaj się z przewodnikiem w jego biurze w Monachium. Uzyskaj od niego krótką instrukcję bezpieczeństwa dotyczącą korzystania z segwaya i wyrusz na wycieczkę. Jedź ulicami Monachium, podczas gdy przewodnik wskazuje słynne budynki i lokalizacje. Zatrzymaj się przed historycznymi zabytkami, takimi jak stara synagoga, i dowiedz się, co wydarzyło się w mieście podczas II wojny światowej. Przejdź przez Königsplatz i Odeonsplatz, budynek Führera, Brown House i zobacz Schelling-Salon, pub, który pozostał otwarty przez całą I i II wojnę światową. Przystanki obejmują również mieszkanie Hitlera w latach 1920-1929 i jego mieszkanie w 1933 roku. Dowiedz się więcej o okresie, w którym Hitler mieszkał w Monachium i jego dojściu do władzy. Podczas całej wycieczki przewodnik poleci Ci miejsca, do których możesz wrócić, takie jak Hofbräuhaus am Platzl, piwiarnia zbudowana w 1589 roku lub Hofbraukeller, restauracja serwująca tradycyjne dania kuchni bawarskiej. Wróć do biura przewodnika po ekscytującej i pouczającej wycieczce.

Monachium: Wycieczka e-skuterem z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach

Monachium: Wycieczka e-skuterem z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach

Wybierz się na wycieczkę krajoznawczą z zabawnym akcentem, zwiedzając Monachium na segwayu. Odkryj imponujące budowle Biergarten am Chinesischen Turm, Friedensengel, Maximilianeum, Residenz, Oper, Odeonsplatz, Ludwigstrasse, Hofgarten, Siegestor, Eisbachsurfer uvm. Dowiedz się, jak bezpiecznie jeździć irozpocznij wycieczkę od wygodnego siedzenia Segway. Wrozpocznij swoją przygodę ze zwiedzaniem z przewodnikiem, który opowie Ci o fascynującej historii za punktami orientacyjnymi, które odwiedzasz.

Pędź przez historię: 3-godzinna wycieczka na segwayu w Monachium

Pędź przez historię: 3-godzinna wycieczka na segwayu w Monachium

Zaprzyjaźnij się z Monachium podczas 3-godzinnej wycieczki na segwayu po głównych atrakcjach miasta. Po kompleksowym wprowadzeniu do tego wysoce intuicyjnego, samobalansującego środka transportu, odkryjesz historyczne centrum miasta. Grupy są małe, dzięki czemu uzyskasz odpowiedzi na wszystkie pytania i skorzystasz z przydatnych wskazówek, które przewodnik przekaże Ci przez resztę wakacji. Zaczynając od deptaka Starego Miasta, będziesz często zatrzymywać się, aby podziwiać zabytki miasta i spróbować typowych monachijskich przekąsek. Dowiedz się o rozwoju Monachium od skromnego średniowiecznego miasta do dzisiejszego ekscytującego miasta nauki i technologii, o czym świadczy kolosalne Deutsches Museum. Podziwiaj klasyczną architekturę Königsplatz, wzorowaną na Akropolu w Atenach. Przejdź obok pałacowego Maximilianeum, w którym od 1949 roku mieści się bawarski parlament. Dowiedz się o roli Monachium podczas II wojny światowej i miń wolnostojący sześcian nowoczesnego Muzeum Żydowskiego. Zakończ z większym uznaniem dla tego miasta bogatej kultury i tętniącego życiem postępu oraz lepszym zrozumieniem motta miasta "München mag Dich" (Monachium cię lubi).

Monachium: Trzecia Rzesza - spacer po mieście z przewodnikiem

Monachium: Trzecia Rzesza - spacer po mieście z przewodnikiem

Prześledź polityczne początki Adolfa Hitlera i ruchu nazistowskiego podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem po Monachium. Odkryj przeszłość Monachium, odwiedzając historyczne miejsca wydarzeń Trzeciej Rzeszy. Rozpocznij wycieczkę z przewodnikiem na Marienplatz. Stamtąd przejdź się po najważniejszych wydarzeniach III Rzeszy. Po dotarciu na Odeonsplatz odwiedź Hofbräuhaus i zagłęb się w historię puczu Hitlera i początków Narodowosocjalistycznej Niemieckiej Partii Robotniczej. Przejdź do frontu Haus der Kunst, który był pierwszym budynkiem propagandowym w nazistowskich Niemczech. Posłuchaj opowieści swojego przewodnika o wpływie reżimu na sztukę i zakazie sztuki zdegenerowanej. Odkryj niemiecki ruch oporu i poznaj bohaterów, takich jak Georg Elser i Biała Róża. Następnie dotrzyj do Führerbau, miejsca, w którym w 1938 r. podpisano Układ Monachijski, przed zakończeniem wycieczki na Königsplatz.

Monachium: Pierwszy spacer odkrywczy i piesza wycieczka po czytaniu

Monachium: Pierwszy spacer odkrywczy i piesza wycieczka po czytaniu

Przejdź się piękną trasą miasta, odkryj ukryte skarby i odwiedź ponad 10 najważniejszych atrakcji i miejsc. Poznaj wstępne informacje o każdym miejscu i ogólnie ciekawe historie o mieście. Pobierz aplikację „World City Trail” ze sklepu i zaloguj się. Przeczytaj instrukcję i udaj się do lokacji startowej. Odblokuj zdjęcia zewnętrznej i wewnętrznej części lokalizacji. Przeczytaj informacje na temat atrakcji i kontynuuj marsz do kolejnego punktu kontrolnego. Zapisz, co Ci się podobało, a co nie, i stwórz swoją listę życzeń na kolejne dni! Rozpocznij spacer w dowolnym momencie, bez harmonogramu. Zatrzymaj go na lunch, wypij drinka, odwiedź wybraną atrakcję i kontynuuj później lub nawet innego dnia. Dzięki funkcji map nigdy się nie zgubisz. Po pobraniu aplikacji rozpocznij swoją wycieczkę od Königsplatz, centrum Monachium i jednego z najsłynniejszych placów na świecie. Odwiedź Karolinenplatz z pięknym obeliskiem i odkryj Odeonsplatz ze wspaniałą Salą Odeon. Będziesz miał okazję kliknąć zdjęcia Max-Joseph-Platz z jego wyjątkową estetyką i podziwiać Kościół Frauenkirche, zatracając się w jego dwóch wysokich wieżach. Następnie zobacz kościół św. Michała i kontynuuj swoją piękną podróż do słynnego Viktualienmarkt. Podziwiaj kościół Asamkirche i wspaniały Isartor (gdzie kończy się wycieczka), jedną z czterech bram Monachium. Podczas wycieczki możesz w dowolnej chwili zatrzymać aplikację, aby zrobić sobie przerwę lub spędzić więcej czasu na zwiedzaniu. Poznaj historie i legendy miejskie (nie jest to wycieczka audio) związane z miastem lub jego zabytkami. Ciesz się wycieczką z przyjaciółmi i rodziną i poznaj miasto podczas wędrówki.

Monachium: Escape Game i wycieczka

Monachium: Escape Game i wycieczka

Połącz emocje związane ze zwiedzaniem miasta z zabawą polegającą na ucieczce na świeżym powietrzu podczas tej pieszej wycieczki po Monachium na smartfonie z przewodnikiem. Z łatwością znajduj atrakcje dzięki funkcji nawigacji w aplikacji. Pobierz aplikację i rozpocznij grę, przechodząc do pierwszej lokalizacji. Użyj obserwacji, logiki, wyobraźni i pracy zespołowej, aby rozwiązać zagadkę w każdym miejscu, zagadki są zawsze trudne. Zatrzymaj aplikację w dowolnym momencie, jeśli chcesz zrobić sobie przerwę, zatrzymać się na kawę lub spędzić więcej czasu na zwiedzaniu któregoś z zabytków. Graj w grę we własnym tempie. Rozpocznij swoją wycieczkę od Königsplatz. Odwiedź Karolinenplatz z pięknym, ale dziwacznym obeliskiem, który go nadzoruje, i odkryj Odeonsplatz ze wspaniałą Salą Odeon. Sfotografuj Max-Joseph-Platz z jego wyjątkową estetyką i podziwiaj Kościół Frauenkirche, zatracając się w jego 2 wysokich wieżach. W takim razie czeka na Ciebie imponujący kościół jezuicki św. Michała. Z Marienplatz kontynuuj swoją piękną podróż do serca Monachium. Podziwiaj Asamkirche. Niech Viktualienmarkt zaostrzy Twój apetyt. Zobacz Isartor, jedną z 4 bram Monachium.

Monachium: Najciekawsze atrakcje

Königsplatz: Wycieczki i bilety

Niemcy: Ciekawe miejsca

Königsplatz: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Königsplatz? Kliknij tutaj.

Königsplatz: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7
(2911 recenzji)

To była zdecydowanie NAJLEPSZA wycieczka piesza, jaką odbyliśmy od wielu lat, a wszystko to zawdzięczamy wyłącznie Joshowi, naszemu przewodnikowi, który w błyskotliwy i pełen szacunku sposób podzielił się swoją głęboką wiedzą na temat jednego z najtrudniejszych i smutnych momentów, jakie widzieliśmy w historii ludzkości. Josh dołożył wszelkich starań, przekazując nam szczegółowe informacje na temat roli Monachium we wczesnych ruchach politycznych, które doprowadziły do zakończenia II wojny światowej, wielu atrakcji miejskich, które w tamtym czasie wykorzystywano jako tło propagandowe, oraz tego, jak współczesne Niemcy radzą sobie z tak trudną historią. Absolutnie warto!

Josh jest bardzo wykwalifikowanym przewodnikiem i nauczycielem / pedagogiem, szczególnie jeśli chodzi o tę tematykę. Podkreślił niektórych bohaterów i podkreślił okropności (które ryzykujemy powtórzeniem, jeśli pozwolimy, aby sprawy się potoczyły lub nie przyjmiemy naszych demokratycznych obowiązków), które wydarzyły się w Monachium i poza nim. Dodał powagi tematowi. Josh jest skutecznym, edukacyjnym i interaktywnym gawędziarzem i jedną z niewielu osób, które potrafią opowiedzieć tę historię z taką powagą podczas pieszej wycieczki.

Josh był świetny. Był pouczający i bardzo pasjonował się wiedzą, którą się dzielił, oraz organizowaniem dla nas dobrej, zgodnej z prawdą wycieczki. Sprawił, że było to ekscytujące i zapewnił, że nasza duża grupa jest zebrana i szanuje nasz czas oraz czas wszystkich innych uczestników wycieczki.