Dodaj daty

Kolumna Rolanda
Atrakcje letnie

Atrakcje letnie
Liczba znalezionych atrakcji: 12

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Dubrownik: najpopularniejsze atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 659
Sortuj wg::

Nasze najbardziej polecane Kolumna Rolanda Atrakcje letnie

Dubrownik: Najlepsza wycieczka do Gry o Tron

1. Dubrownik: Najlepsza wycieczka do Gry o Tron

Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po najsłynniejszych miejscach Dubrownika, który „zagrał” Królewską Przystań w słynnej „Grze o tron”. Odkryj tajemnice największego miasta Westeros w towarzystwie lokalnego przewodnika, który zaprowadzi Cię do popularnych miejsc z tego serialu i odkryje przed Tobą sekrety jego produkcji. Posłuchaj interesujących anegdot, zobacz zdjęcia z ikonicznymi scenami i rozpoznaj miejsca, w których rozgrywały się poszczególne części historii. Odwiedź imponującą twierdzę Lovrijenac (Czerwona Twierdza) i zobacz niekończące się mury, po których spacerowali Tyrion Lannister i Varys. Zobacz bramę Pile, gdzie król Joffrey musiał stawić czoła zamieszkom mieszkańców i został obrzucony gnojem, albo wciel się w postać Cercei, która szła przez miasto w haniebnym pochodzie. Posłuchaj zakulisowych opowieści, ponieważ Twój przewodnik mógł być statystą w „Grze o tron”. Będziesz także mieć okazję zrobić sobie zdjęcie na słynnym żelaznym tronie.

Dubrownik: wycieczka piesza po starym mieście

2. Dubrownik: wycieczka piesza po starym mieście

Dołącz do lokalnego przewodnika i wybierz się na spacer po pięknym Starym Mieście w Dubrowniku i odkryj, jak miasto stało się jedną z najlepiej prosperujących i najbardziej zaawansowanych ze wszystkich historycznych republik morskich. Przekraczając bramy starych murów miejskich Dubrownika, cofniesz się w czasie, zatracając się we wspaniałości i pięknie tego wpływowego kulturowo miasta. Zaczynając w pobliżu Bramy Pile, przy piętrowym zachodnim wejściu na Stare Miasto, lokalny przewodnik poprowadzi Cię do najważniejszych zabytków Dubrownika (nie wejdziesz do żadnych kościołów ani muzeów). Zobacz Wielką Fontannę Onufrego, Kolumnę Orlanda, Pałac Rektorów i wiele innych. Podziwiaj piękne widoki i słuchaj, jak Twój przewodnik opowiada fascynujące historie i niezwykłe fakty z ponad 1400 lat dramatycznej historii Dubrownika, w tym klasycznego okresu Republiki Ragusa. Ta wycieczka zapewni Ci dokładne informacje na temat zasadniczej roli, jaką Dubrownik odegrał w historii cywilizowanego świata. Dowiesz się o imponujących osiągnięciach gospodarczych, społecznych i kulturalnych miasta na przestrzeni wieków i zanurzysz się w elektryzującej atmosferze miasta.

Dubrownik: zwiedzanie z przewodnikiem po Starym Mieście i murach miejskich

3. Dubrownik: zwiedzanie z przewodnikiem po Starym Mieście i murach miejskich

Dla tych, którzy chcą naprawdę doświadczyć tego, co najlepsze w Dubrowniku, ten pakiet wycieczek obejmuje 2 przyjemne spacery. Proszę przeczytać cały opis, dziękujemy! Pierwszy 1,5-godzinny spacer prowadzi przez nasze piękne Stare Miasto, gdzie można odkryć, jak miasto stało się jedną z najlepiej prosperujących i zaawansowanych ze wszystkich historycznych republik morskich. Przekraczając bramy starych murów miejskich Dubrownika, cofniesz się w czasie, zatracając się w wielkości i pięknie tego wpływowego kulturowo miasta. Zaczynając od Bramy Pile, piętrowego zachodniego wejścia na Stare Miasto, Twój lokalny przewodnik poprowadzi Cię do najważniejszych zabytków Dubrownika. Podobnie jak klasztor franciszkanów, fontanna D’Onofrio, kolumna Orlanda i Pałac Rektorów. Podziwiaj piękne zabytki i słuchaj, jak Twój przewodnik opowiada fascynujące historie i niezwykłe fakty z ponad 1400 lat dramatycznej historii Dubrownika, w tym z okresu klasycznego Republiki Ragusa. Spacer ten pozwoli dogłębnie zapoznać się z zasadniczą rolą Dubrownika w historii cywilizowanego świata. Poznasz imponujące osiągnięcia gospodarcze, społeczne i kulturalne miasta na przestrzeni wieków i zanurzysz się w elektrycznej atmosferze miasta. Drugi spacer zabierze Cię w eksplorację murów i wojen w Dubrowniku. Przez wieki miasto było chronione zdolnościami dyplomatycznymi swoich przywódców oraz otaczającymi je murami i fortyfikacjami. Przywódcy i mury obronne otaczające miasto wytrzymali ciągłe zagrożenia ze strony wrogów. Wybierz się na historyczną 2-godzinną pieszą wycieczkę skupioną na wyzwaniach obronnych i politycznych stojących przed Dubrownikiem oraz jego walce o przetrwanie jako małej niezależnej republiki. Wejdź na szczyt fortyfikacji i daj się poprowadzić po hipnotyzujących murach. Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki na port i Stare Miasto w Dubrowniku oraz odwiedź zabytki istotne dla politycznej i obronnej historii miasta. Twój przewodnik odkryje miejsca takie jak Twierdza Revelin, Wieża Minceta i Twierdza Lovrijenac, które odegrały kluczową rolę dla ochrony mieszkańców Dubrownika i dobrobytu. Będziesz miał wiedzę na temat istotnej roli, jaką Dubrownik odegrał w historii świata. Należy pamiętać, że obie wycieczki odbywają się zgodnie z harmonogramem, niekoniecznie jedna po drugiej. W momencie rezerwacji wybierasz godzinę pierwszego zwiedzania. Program wycieczki 1. Odkryj Stare Miasto (1,5-godzinne zwiedzanie) kursuje codziennie: Kwiecień i październik: 10:00 Maj, czerwiec i wrzesień: 10:00, 12:00 i 18:00 Lipiec: 10:00, 12:00, 16:00 i 18:00 Sierpień: 10:00, 12:00, 15:00 i 18:00 2. Walls & Wars (wycieczka 2-godzinna) kursuje codziennie: Kwiecień i październik: 12:00 Maj, czerwiec i wrzesień: 9:15 i 15:30 Lipiec: 9:15 i 18:00 Sierpień: 9:15 i 17:30 Bilet wstępu na mury miejskie nie jest wliczony w cenę!

Dubrownik: Odkrywanie miasta i piesza wycieczka historyczna

4. Dubrownik: Odkrywanie miasta i piesza wycieczka historyczna

Wybierz się na spacer z przewodnikiem po Starym Mieście w Dubrowniku, zaczynając od Wielkiej Fontanny Onufrego. Udaj się ulicą Prijeko do Starego Portu, zatrzymując się, by podziwiać kościół św. Zbawiciela, wspaniały kościół franciszkanów i dominikanów oraz zobaczyć winorośle, które, jak się uważa, mają ponad sto lat. Statki z Dubrownika były znane w całym basenie Morza Śródziemnego. Statki zostały zbudowane i załadowane w legendarnym Arsenale, który jest kolejnym przystankiem na trasie. Posłuchaj opowieści o słynnej kwarantannie i fortecach św. Łukasza i św. Jana oraz historii kościoła św. Błażeja, katedry, Pałacu Rektorów, Pałacu Sponza i Kolumny Orlanda.

Dubrownik: Wycieczka piesza wczesnym rankiem

5. Dubrownik: Wycieczka piesza wczesnym rankiem

Wycieczka rozpoczyna się o pierwszym świetle słońca, gdy przechodzisz przez labirynt wąskich uliczek, podczas gdy miasto wciąż śpi. Wyjeżdżając z głównej bramy wejściowej obok fontanny Amerling, pierwszym przystankiem jest wspaniały widok na Fort Lovrijenac, gdzie można zapoznać się z jego bogatą historią. Spacer prowadzi dalej lśniącą główną ulicą Stradun, którą pustą można zobaczyć tylko o tak wczesnej porze. Poczuj jego piękno i posłuchaj wielu legend i ciekawostek, aby uzyskać bardziej malowniczą prezentację historii miasta. Korzystając z bocznych uliczek znanych głównie miejscowym, trasa obejmuje wszystkie atrakcje miasta, w tym kościół św. Błażeja i katedrę w Dubrowniku. Skorzystaj z okazji, aby doświadczyć życia mieszkańców Starego Miasta, zanim wycieczka się zakończy, gdy tłumy zaczną się pojawiać.

Ze Splitu: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Dubrowniku

6. Ze Splitu: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Dubrowniku

Spaceruj po starym mieście Dubrownika, usianym zabytkami i ukrytymi skarbami, podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem. Przenieś się ze Splitu na wnikliwą przygodę, a następnie ciesz się wolnym czasem, aby wędrować po średniowiecznych ulicach i odkryć piękno tego klejnotu Adriatyku. Wsiądź do autobusu w Splicie i jedź do Dubrownika. Po przyjeździe spotkaj się z lokalnym przewodnikiem, aby zanurzyć się w ulicach zabytkowego centrum, wypełnionego zabytkami z okresu renesansu i baroku. Przejdź główną ulicą Stradun i dotrzyj do Kolumny Orlanda, niegdyś używanej do karania publicznego. Podziwiaj gotycko-renesansowy Pałac Sponza i słynny Pałac Rektorów, a także piękny kościół i klasztor. Dowiedz się o murach obronnych miasta, zbudowanych, aby je otaczać i chronić, które przetrwały wieki. Następnie poświęć trochę czasu na kontynuowanie zwiedzania we własnym tempie. Wybierz się na wspinaczkę po murach miasta na górę Srd, aby podziwiać panoramiczne widoki na okolicę, lub spróbuj tradycyjnego jedzenia w jednej z uroczych restauracji. Jeśli masz ochotę na przygodę, idź na pobliską plażę, aby popływać. Na koniec usiądź wygodnie w klimatyzowanym autobusie, wracając do Splitu.

1,5-godzinna piesza wycieczka po Starym Mieście w Dubrowniku

7. 1,5-godzinna piesza wycieczka po Starym Mieście w Dubrowniku

Bogaty w zabytki kultury Dubrownik jest jednym z najpiękniejszych i najlepiej zachowanych średniowiecznych miast basenu Morza Śródziemnego. Zobacz Stare Miasto od wewnątrz podczas tej 1,5-godzinnej pieszej wycieczki. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy Bramie Pile, a następnie przejdź się wąskimi uliczkami Starego Miasta w Dubrowniku, aby poznać historię i kulturę tego wspaniałego miasta otoczonego murami. Twój lokalny przewodnik pokaże Ci najlepsze zabytki miasta, a po drodze obejrzysz wszystkie wspaniałe budynki Starego Miasta. Przed wejściem do Bramy Pile zobaczysz okrągłą Fontannę Onufrego, która jest połączona akweduktem ze źródłem 7,5 mil (12 kilometrów) poza miastem. Następnie zobacz klasztor Franciszkanów, w którym znajduje się odrestaurowana rzeźba Piety i wspaniały krużganek z XIV wieku. Kontynuuj spacer do renesansowej atrakcji Dubrownika, Pałacu Sponza. Inne atrakcje tej wycieczki to Kolumna Orlanda, Dzwonnica Miejska, Pałac Rektorów i Kościół św. Błażeja.

Dubrownik: Wycieczka audio z przewodnikiem

8. Dubrownik: Wycieczka audio z przewodnikiem

Pobierz żywą, samodzielną wycieczkę audio MP3 połączoną z w pełni szczegółową mapą obszaru wycieczki. Zanurz się w klejnocie Dubrownika, tętniącego życiem i spektakularnego miasta, które miało burzliwą przeszłość, ale dziś jest pięknym i kwitnącym miastem miejskim. Podczas tej wycieczki audio dowiesz się o wojnie w 1991 roku, która zniszczyła miasto i jak przekształciła się w bezpieczne miasto, jakim jest teraz. Przejdź się marmurowymi uliczkami i zobacz stare mury miejskie i potężną twierdzę św. Jana, podziwiając zapierające dech w piersiach widoki na morze. Zobaczysz także Plac Brsalje, Klasztor Franciszkanów, Synagogę, Pałac Sponza, Kolumnę Orlanda, Kościół św. Błażeja, Pałac Rektorów, Zamek Dubrownik, Muzeum Rupe i Dom Marin Drzic. Istnieje również opcjonalny dodatek, aby zobaczyć Klasztor Dominikanów.

Prywatna wycieczka po Starym Mieście w Dubrowniku

9. Prywatna wycieczka po Starym Mieście w Dubrowniku

Dołącz do mnie na pieszej wycieczce po pięknej starówce Dubrownika i odwiedź najważniejsze zabytki miasta, w tym dwa muzea i kilka miejsc, w których kręcono ostatnio popularne filmy, takie jak Gra o tron i wiele innych. Podziwiaj piękne zabytki i słuchaj opowieści, ciekawostek i niezwykłych faktów z wielu wieków dramatycznej historii Dubrownika, w tym niedawnej przeszłości podczas wojny domowej. Przechodząc przez bramy starych murów miejskich, cofniesz się w czasie, zatracając się we wspaniałości i pięknie tego wpływowego kulturowo miasta. Zwiedzimy nie tylko główne ulice i place, ale także intrygujące wąskie boczne uliczki, w których nadal mieszkają miejscowi, i w ten sposób zostaniesz dokładnie wprowadzony w stare miasto Dubrownika, "Grad", jak nazywają je miejscowi, czyli "Miasto", poznając jego historię, legendy, kulturę, zabytki, styl życia i stawiając czoła współczesnym problemom! Zobaczymy: - Zatokę Kolorina i Twierdzę św. Wawrzyńca - Twierdzę Bokar - Bramę Pile (zachodnia brama starego miasta) - Fontanny Onofrio - Klasztor Franciszkanów (Stara Apteka) - Stradun (główna ulica) - Wielki Spichlerz - Wieża Minčeta - Klasztor Jezuitów (droga wstydu) - Plac Ivana Gunudulicia (zielony rynek) - Katedra (Skarbiec Republiki) - Pałac Rektorski - Pałac Biskupi - Ratusz - Kolumna Orlanda - Pałac Sponza - Kościół św. Błażeja i wiele więcej... Otrzymuj cenne informacje i rekomendacje dotyczące tego, co robić, gdzie pójść, zjeść, zrobić zakupy, zrelaksować się... Pozwól mi zabrać Cię na przygodę po Starym Mieście w sposób, który znają tylko miejscowi!

Dubrownik: Mury obronne i Stare Miasto 2 w 1 - piesza wycieczka

10. Dubrownik: Mury obronne i Stare Miasto 2 w 1 - piesza wycieczka

Dołącz do nas w niezapomnianej podróży wąskimi bocznymi uliczkami Dubrownika, gdzie historia i piękno przeplatają się, tworząc czarujący gobelin opowieści. Dołącz do naszego lokalnego przewodnika podczas wycieczki pieszej "dwa w jednym", która płynnie łączy urok Starego Miasta ze wspaniałością murów miejskich. Przemierzając starożytne alejki, zanurz się w fascynujących historiach i legendach, które ukształtowały bogate dziedzictwo Dubrownika. Odkryj sekrety codziennego życia na Starym Mieście, od minionych wieków do dnia dzisiejszego, odkrywając trwałego ducha tego historycznego klejnotu. Z każdym krokiem obserwuj kultowe zabytki i ukryte skarby Starego Miasta w Dubrowniku, unikając tłumów i doświadczając miasta oczami prawdziwego mieszkańca. Od imponującego Pałacu Rektorskiego po tętniący życiem Stradun, każdy widok oferuje wgląd w historyczną przeszłość i tętniącą życiem teraźniejszość Dubrownika. Ale na tym przygoda się nie kończy. Wejdź na majestatyczne mury miejskie przez ustronne boczne wejście, omijając kolejki, aby podziwiać panoramiczne widoki rozciągające się na terakotowe dachy i lazurowe wody poniżej. Poznaj sekrety fortyfikacji Dubrownika, podziwiaj ich trwałą siłę i odkryj historie związane z ich powstaniem. Przemierzając 2-kilometrowe mury, każdy krok staje się podróżą przez historię, oferując wgląd i wspomnienia, które pozostaną na całe życie. Dołącz do nas podczas tej niezapomnianej wyprawy przez ponadczasowy blask Dubrownika, gdzie każda chwila jest skarbem czekającym na odkrycie.

Dubrownik

Dubrownik

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Atrakcje letnie w: Kolumna Rolanda

Oprócz atrakcji typu Atrakcje letnie w: Kolumna Rolanda jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Dubrownik?

W: Dubrownik są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Kolumna Rolanda: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Kolumna Rolanda? Kliknij tutaj.

Kolumna Rolanda: Co mówią inni?

Bardzo podobała nam się nasza przewodniczka Sarah, jej lokalna wiedza i dbałość o nasz komfort, zawsze utrzymując nas w cieniu, jeśli to możliwe, przy niewiarygodnie ciepłym 34 stopniach. Utrzymywała idealną równowagę między życzliwością i profesjonalizmem. Naprawdę podobało nam się dzielenie się historią, a także ciekawe informacje na temat kręcenia GoT i tego, jak miało to wpływ na Dubrownik – historia w trakcie tworzenia. Szkoda, że nie mogliśmy zostać dłużej i zobaczyć więcej. Naszym jedynym problemem było znalezienie miejsca spotkania, ponieważ jest tam więcej niż jedna fontanna i nie była to ta, do której wysadził nas autobus, więc przegapiliśmy zarezerwowaną wycieczkę, ale mogliśmy zakwaterować się później tego samego dnia. Nasz internet nie działał, a miasto było pełne turystów, więc trudno było uzyskać lokalną pomoc. Czat GYG wspierał nas, aby mieć pewność, że odbedziemy trasę i znajdziemy odpowiednie spotkanie

Doskonała wycieczka po tym fascynującym mieście. Branko, nasz przewodnik, był wspaniały. Zabawiał nas i informował o historii starożytnej i najnowszej, ciekawymi lokalnymi anegdotami i osobistymi historiami. Trasa przebiegała w dobrym tempie, od zewnątrz murów do serca starego miasta, dzięki czemu grupa była zaangażowana i zainteresowana zarówno pasją, jak i dobrym humorem. Gorąco polecam tę wycieczkę.

Wycieczka oferowana przez Dravor była doskonała. Przekazał tak wiele informacji i historii, że pozwoliło „młodszemu pokoleniu” zrozumieć, że Dubrownik to nie tylko miasto, w którym kręcono GOT, ale także potężne miasto na przestrzeni wieków. Nie widziałem, jak czas mija. Ogromne podziękowania dla Dravor za zorganizowanie tej wycieczki

Fantastyczna wycieczka. Było oczywiste, że nasz przewodnik, Ivan, był pełen pasji i dołożył wszelkich starań, przygotowując się do wycieczki. Znał się na rzeczy i zdawał sobie sprawę z intensywnego upału, ale radził sobie z tym, zatrzymując nas w zacienionych miejscach. Bardzo wciągające doświadczenie.

Josip nie mógł być lepszym przewodnikiem. Był zabawny, niezwykle kompetentny i sprawił, że całe dwie godziny były zabawne i pouczające. Bardzo podobało mi się jego poczucie humoru i to, jak bardzo był zaangażowany w małą grupę, gorąco polecam… Daj mu podwyżkę.!!!!!