Dodaj daty

Kolumna Rolanda

Kolumna Rolanda

Kolumna Rolanda – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Dubrownik: Najlepsza wycieczka do Gry o Tron

1. Dubrownik: Najlepsza wycieczka do Gry o Tron

Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po najsłynniejszych miejscach Dubrownika, który „zagrał” Królewską Przystań w słynnej „Grze o tron”. Odkryj tajemnice największego miasta Westeros w towarzystwie lokalnego przewodnika, który zaprowadzi Cię do popularnych miejsc z tego serialu i odkryje przed Tobą sekrety jego produkcji. Posłuchaj interesujących anegdot, zobacz zdjęcia z ikonicznymi scenami i rozpoznaj miejsca, w których rozgrywały się poszczególne części historii. Odwiedź imponującą twierdzę Lovrijenac (Czerwona Twierdza) i zobacz niekończące się mury, po których spacerowali Tyrion Lannister i Varys. Zobacz bramę Pile, gdzie król Joffrey musiał stawić czoła zamieszkom mieszkańców i został obrzucony gnojem, albo wciel się w postać Cercei, która szła przez miasto w haniebnym pochodzie. Posłuchaj zakulisowych opowieści, ponieważ Twój przewodnik mógł być statystą w „Grze o tron”. Będziesz także mieć okazję zrobić sobie zdjęcie na słynnym żelaznym tronie.

Dubrownik: wycieczka piesza po starym mieście

2. Dubrownik: wycieczka piesza po starym mieście

Dołącz do lokalnego przewodnika i wybierz się na spacer po pięknym Starym Mieście w Dubrowniku i odkryj, jak miasto stało się jedną z najlepiej prosperujących i najbardziej zaawansowanych ze wszystkich historycznych republik morskich. Przekraczając bramy starych murów miejskich Dubrownika, cofniesz się w czasie, zatracając się we wspaniałości i pięknie tego wpływowego kulturowo miasta. Zaczynając w pobliżu Bramy Pile, przy piętrowym zachodnim wejściu na Stare Miasto, lokalny przewodnik poprowadzi Cię do najważniejszych zabytków Dubrownika (nie wejdziesz do żadnych kościołów ani muzeów). Zobacz Wielką Fontannę Onufrego, Kolumnę Orlanda, Pałac Rektorów i wiele innych. Podziwiaj piękne widoki i słuchaj, jak Twój przewodnik opowiada fascynujące historie i niezwykłe fakty z ponad 1400 lat dramatycznej historii Dubrownika, w tym klasycznego okresu Republiki Ragusa. Ta wycieczka zapewni Ci dokładne informacje na temat zasadniczej roli, jaką Dubrownik odegrał w historii cywilizowanego świata. Dowiesz się o imponujących osiągnięciach gospodarczych, społecznych i kulturalnych miasta na przestrzeni wieków i zanurzysz się w elektryzującej atmosferze miasta.

Dubrownik: zwiedzanie z przewodnikiem po Starym Mieście i murach miejskich

3. Dubrownik: zwiedzanie z przewodnikiem po Starym Mieście i murach miejskich

Dla tych, którzy chcą naprawdę doświadczyć tego, co najlepsze w Dubrowniku, ten pakiet wycieczek obejmuje 2 przyjemne spacery. Proszę przeczytać cały opis, dziękujemy! Pierwszy 1,5-godzinny spacer prowadzi przez nasze piękne Stare Miasto, gdzie można odkryć, jak miasto stało się jedną z najlepiej prosperujących i zaawansowanych ze wszystkich historycznych republik morskich. Przekraczając bramy starych murów miejskich Dubrownika, cofniesz się w czasie, zatracając się w wielkości i pięknie tego wpływowego kulturowo miasta. Zaczynając od Bramy Pile, piętrowego zachodniego wejścia na Stare Miasto, Twój lokalny przewodnik poprowadzi Cię do najważniejszych zabytków Dubrownika. Podobnie jak klasztor franciszkanów, fontanna D’Onofrio, kolumna Orlanda i Pałac Rektorów. Podziwiaj piękne zabytki i słuchaj, jak Twój przewodnik opowiada fascynujące historie i niezwykłe fakty z ponad 1400 lat dramatycznej historii Dubrownika, w tym z okresu klasycznego Republiki Ragusa. Spacer ten pozwoli dogłębnie zapoznać się z zasadniczą rolą Dubrownika w historii cywilizowanego świata. Poznasz imponujące osiągnięcia gospodarcze, społeczne i kulturalne miasta na przestrzeni wieków i zanurzysz się w elektrycznej atmosferze miasta. Drugi spacer zabierze Cię w eksplorację murów i wojen w Dubrowniku. Przez wieki miasto było chronione zdolnościami dyplomatycznymi swoich przywódców oraz otaczającymi je murami i fortyfikacjami. Przywódcy i mury obronne otaczające miasto wytrzymali ciągłe zagrożenia ze strony wrogów. Wybierz się na historyczną 2-godzinną pieszą wycieczkę skupioną na wyzwaniach obronnych i politycznych stojących przed Dubrownikiem oraz jego walce o przetrwanie jako małej niezależnej republiki. Wejdź na szczyt fortyfikacji i daj się poprowadzić po hipnotyzujących murach. Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki na port i Stare Miasto w Dubrowniku oraz odwiedź zabytki istotne dla politycznej i obronnej historii miasta. Twój przewodnik odkryje miejsca takie jak Twierdza Revelin, Wieża Minceta i Twierdza Lovrijenac, które odegrały kluczową rolę dla ochrony mieszkańców Dubrownika i dobrobytu. Będziesz miał wiedzę na temat istotnej roli, jaką Dubrownik odegrał w historii świata. Należy pamiętać, że obie wycieczki odbywają się zgodnie z harmonogramem, niekoniecznie jedna po drugiej. W momencie rezerwacji wybierasz godzinę pierwszego zwiedzania. Program wycieczki 1. Odkryj Stare Miasto (1,5-godzinne zwiedzanie) kursuje codziennie: Kwiecień i październik: 10:00 Maj, czerwiec i wrzesień: 10:00, 12:00 i 18:00 Lipiec: 10:00, 12:00, 16:00 i 18:00 Sierpień: 10:00, 12:00, 15:00 i 18:00 2. Walls & Wars (wycieczka 2-godzinna) kursuje codziennie: Kwiecień i październik: 12:00 Maj, czerwiec i wrzesień: 9:15 i 15:30 Lipiec: 9:15 i 18:00 Sierpień: 9:15 i 17:30 Bilet wstępu na mury miejskie nie jest wliczony w cenę!

Dubrownik: Odkrywanie miasta i piesza wycieczka historyczna

4. Dubrownik: Odkrywanie miasta i piesza wycieczka historyczna

Wybierz się na spacer z przewodnikiem po Starym Mieście w Dubrowniku, zaczynając od Wielkiej Fontanny Onufrego. Udaj się ulicą Prijeko do Starego Portu, zatrzymując się, by podziwiać kościół św. Zbawiciela, wspaniały kościół franciszkanów i dominikanów oraz zobaczyć winorośle, które, jak się uważa, mają ponad sto lat. Statki z Dubrownika były znane w całym basenie Morza Śródziemnego. Statki zostały zbudowane i załadowane w legendarnym Arsenale, który jest kolejnym przystankiem na trasie. Posłuchaj opowieści o słynnej kwarantannie i fortecach św. Łukasza i św. Jana oraz historii kościoła św. Błażeja, katedry, Pałacu Rektorów, Pałacu Sponza i Kolumny Orlanda.

Ze Splitu: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Dubrowniku

5. Ze Splitu: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Dubrowniku

Spaceruj po starym mieście Dubrownika, usianym zabytkami i ukrytymi skarbami, podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem. Przenieś się ze Splitu na wnikliwą przygodę, a następnie ciesz się wolnym czasem, aby wędrować po średniowiecznych ulicach i odkryć piękno tego klejnotu Adriatyku. Wsiądź do autobusu w Splicie i jedź do Dubrownika. Po przyjeździe spotkaj się z lokalnym przewodnikiem, aby zanurzyć się w ulicach zabytkowego centrum, wypełnionego zabytkami z okresu renesansu i baroku. Przejdź główną ulicą Stradun i dotrzyj do Kolumny Orlanda, niegdyś używanej do karania publicznego. Podziwiaj gotycko-renesansowy Pałac Sponza i słynny Pałac Rektorów, a także piękny kościół i klasztor. Dowiedz się o murach obronnych miasta, zbudowanych, aby je otaczać i chronić, które przetrwały wieki. Następnie poświęć trochę czasu na kontynuowanie zwiedzania we własnym tempie. Wybierz się na wspinaczkę po murach miasta na górę Srd, aby podziwiać panoramiczne widoki na okolicę, lub spróbuj tradycyjnego jedzenia w jednej z uroczych restauracji. Jeśli masz ochotę na przygodę, idź na pobliską plażę, aby popływać. Na koniec usiądź wygodnie w klimatyzowanym autobusie, wracając do Splitu.

1,5-godzinna piesza wycieczka po Starym Mieście w Dubrowniku

6. 1,5-godzinna piesza wycieczka po Starym Mieście w Dubrowniku

Bogaty w zabytki kultury Dubrownik jest jednym z najpiękniejszych i najlepiej zachowanych średniowiecznych miast basenu Morza Śródziemnego. Zobacz Stare Miasto od wewnątrz podczas tej 1,5-godzinnej pieszej wycieczki. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy Bramie Pile, a następnie przejdź się wąskimi uliczkami Starego Miasta w Dubrowniku, aby poznać historię i kulturę tego wspaniałego miasta otoczonego murami. Twój lokalny przewodnik pokaże Ci najlepsze zabytki miasta, a po drodze obejrzysz wszystkie wspaniałe budynki Starego Miasta. Przed wejściem do Bramy Pile zobaczysz okrągłą Fontannę Onufrego, która jest połączona akweduktem ze źródłem 7,5 mil (12 kilometrów) poza miastem. Następnie zobacz klasztor Franciszkanów, w którym znajduje się odrestaurowana rzeźba Piety i wspaniały krużganek z XIV wieku. Kontynuuj spacer do renesansowej atrakcji Dubrownika, Pałacu Sponza. Inne atrakcje tej wycieczki to Kolumna Orlanda, Dzwonnica Miejska, Pałac Rektorów i Kościół św. Błażeja.

Dubrownik: Wycieczka audio z przewodnikiem

7. Dubrownik: Wycieczka audio z przewodnikiem

Pobierz żywą, samodzielną wycieczkę audio MP3 połączoną z w pełni szczegółową mapą obszaru wycieczki. Zanurz się w klejnocie Dubrownika, tętniącego życiem i spektakularnego miasta, które miało burzliwą przeszłość, ale dziś jest pięknym i kwitnącym miastem miejskim. Podczas tej wycieczki audio dowiesz się o wojnie w 1991 roku, która zniszczyła miasto i jak przekształciła się w bezpieczne miasto, jakim jest teraz. Przejdź się marmurowymi uliczkami i zobacz stare mury miejskie i potężną twierdzę św. Jana, podziwiając zapierające dech w piersiach widoki na morze. Zobaczysz także Plac Brsalje, Klasztor Franciszkanów, Synagogę, Pałac Sponza, Kolumnę Orlanda, Kościół św. Błażeja, Pałac Rektorów, Zamek Dubrownik, Muzeum Rupe i Dom Marin Drzic. Istnieje również opcjonalny dodatek, aby zobaczyć Klasztor Dominikanów.

Dubrownik: zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem

8. Dubrownik: zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem

Dubrownik, jak często nazywany jest Perłą Adriatyku, jest miastem o bogatej historii i dziedzictwie. Znane głównie z murów miejskich, z których roztaczają się wspaniałe widoki, Stare Miasto ma wiele innych zabytków i atrakcji, które warto zobaczyć. Podczas tej dwugodzinnej wycieczki pieszej z licencjonowanym lokalnym przewodnikiem zobaczysz większość zabytków, takich jak: kościół św. Zbawiciela, mały kościół, który często jest miejscem koncertów, klasztor Franciszkanów, nieunikniona Kolumna Orlanda, piękny pałac Sponza, który w czasach Rzeczypospolitej był urzędem celnym, wspaniały Pałac Rektorów, niesamowity Stary Port, pełen rybackich łódek miejscowych. Wybierz się na spacer po magicznej Starówce, zobacz piękne zabytki i posłuchaj ciekawych legend.

Prywatna wycieczka po Starym Mieście w Dubrowniku

9. Prywatna wycieczka po Starym Mieście w Dubrowniku

Dołącz do mnie na pieszej wycieczce po pięknym starym mieście Dubrownika i odwiedź najważniejsze zabytki miasta, w tym wizytę w dwóch muzeach i niektórych miejscach, w których kręcono najnowsze popularne filmy, takie jak Gra o tron i wiele innych. Podziwiaj piękne widoki i słuchaj opowieści, ciekawostek i niezwykłych faktów z wielowiekowej dramatycznej historii Dubrownika, w tym z niedawnej przeszłości podczas wojny domowej. Przechodząc przez bramy starych murów miejskich, cofniesz się w czasie, zatracając się w wielkości i pięknie tego wpływowego kulturowo miasta. Zwiedzimy nie tylko główne ulice i place, ale także intrygujące wąskie boczne uliczki, gdzie wciąż mieszkają miejscowi, i w ten sposób zostaniesz dokładnie wprowadzony do starego miasta Dubrownika, „Grad”, jak nazywają to miejscowi, co oznacza „The City”, gdy poznasz jego historię, legendy, kulturę, zabytki, sposób życia i problemy współczesności! Zobaczymy: - Zatoka Kolorina i Twierdza św. Wawrzyńca - Twierdza Bokar - Brama Pile (zachodnia brama starego miasta) - Fontanny Onotrio - Klasztor Franciszkanów (Stara Apteka) - Stradun (główna ulica) - Wielki Spichlerz - Wieża Minčeta - Klasztor Jezuitów (spacer wstydu) - Plac Ivana Gunudulića (zielony rynek) - Katedra (Skarb Republiki) - Pałac Rektorów - Pałac Biskupi - Ratusz - Kolumna Orlanda - Pałac Sponza - Kościół św. Błażeja i wiele więcej... Otrzymuj cenne informacje i rekomendacje, co robić, gdzie iść, zjeść, zrobić zakupy, zrelaksować się... Pozwól, że zabiorę Cię na przygodę po Starym Mieście w sposób znany tylko miejscowym!

Dubrownik: krótka wycieczka piesza z przewodnikiem

10. Dubrownik: krótka wycieczka piesza z przewodnikiem

Odkryj zabytki i atrakcje Dubrownika, posłuchaj ciekawych historii podczas godzinnej pieszej wycieczki. Lokalny i kompetentny przewodnik poprowadzi Cię przez główną ulicę, słynny Stradun i pozna fascynującą historię i dziedzictwo miasta. Odwiedzicie także fontannę Onufrego z 16 rzeźbionymi maskaradami, z których wypływa woda nadająca się do picia, następnie odwiedzicie kościół św. kościół, nieunikniona Statua Orlando, dawna siedziba księcia Republiki, wspaniały Pałac Rektorów, elegancka Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, uroczy Stary Port i wiele innych. Spaceruj z naszym przewodnikiem i zdobądź wspomnienia na całe życie i niesamowite wrażenia.

Liczba znalezionych atrakcji: 18
Sortuj wg::

Kolumna Rolanda: najlepsze atrakcje w pobliżu

Kolumna Rolanda: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Kolumna Rolanda? Kliknij tutaj.

Kolumna Rolanda: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.8 / 5

na podstawie 3399 opinii

Bardzo podobała nam się nasza przewodniczka Sarah, jej lokalna wiedza i dbałość o nasz komfort, zawsze utrzymując nas w cieniu, jeśli to możliwe, przy niewiarygodnie ciepłym 34 stopniach. Utrzymywała idealną równowagę między życzliwością i profesjonalizmem. Naprawdę podobało nam się dzielenie się historią, a także ciekawe informacje na temat kręcenia GoT i tego, jak miało to wpływ na Dubrownik – historia w trakcie tworzenia. Szkoda, że nie mogliśmy zostać dłużej i zobaczyć więcej. Naszym jedynym problemem było znalezienie miejsca spotkania, ponieważ jest tam więcej niż jedna fontanna i nie była to ta, do której wysadził nas autobus, więc przegapiliśmy zarezerwowaną wycieczkę, ale mogliśmy zakwaterować się później tego samego dnia. Nasz internet nie działał, a miasto było pełne turystów, więc trudno było uzyskać lokalną pomoc. Czat GYG wspierał nas, aby mieć pewność, że odbedziemy trasę i znajdziemy odpowiednie spotkanie

Zapisaliśmy się na wycieczkę po „Grze o Tron”, myśląc, że to trochę tandetny, turystyczny pomysł, ale prawdopodobnie i tak byłby fajny (był fajny, nie był tandetny). Właściwie było to świetne połączenie zabawy dla fanów GoT i historii Dubrownika – coś w rodzaju oferty dwa w jednym. Katharina była świetnym przewodnikiem, a całość była sprawna i dobrze zorganizowana. Zdecydowanie polecam.

Wycieczka oferowana przez Dravor była doskonała. Przekazał tak wiele informacji i historii, że pozwoliło „młodszemu pokoleniu” zrozumieć, że Dubrownik to nie tylko miasto, w którym kręcono GOT, ale także potężne miasto na przestrzeni wieków. Nie widziałem, jak czas mija. Ogromne podziękowania dla Dravor za zorganizowanie tej wycieczki

Fantastyczna wycieczka. Było oczywiste, że nasz przewodnik, Ivan, był pełen pasji i dołożył wszelkich starań, przygotowując się do wycieczki. Znał się na rzeczy i zdawał sobie sprawę z intensywnego upału, ale radził sobie z tym, zatrzymując nas w zacienionych miejscach. Bardzo wciągające doświadczenie.

Josip nie mógł być lepszym przewodnikiem. Był zabawny, niezwykle kompetentny i sprawił, że całe dwie godziny były zabawne i pouczające. Bardzo podobało mi się jego poczucie humoru i to, jak bardzo był zaangażowany w małą grupę, gorąco polecam… Daj mu podwyżkę.!!!!!