Koloseum

Zarezerwowano ponad 6500 razy w ubiegłym tygodniu

Koloseum
Liczba znalezionych atrakcji: 803
Sortuj wg::

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Koloseum: najlepsze atrakcje w pobliżu

Koloseum – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Rzym: Zwiedzanie Koloseum, Forum Romanum i Palatynu z priorytetowym dostępem

Rzym: Zwiedzanie Koloseum, Forum Romanum i Palatynu z priorytetowym dostępem

Explore the monumental amphitheater in the heart of Rome, which stands as a testament to the greatness of ancient Roman engineering. Your guide will tell you about the spectacular gladiator combats, sea battles, wild animal hunts, and other events which could last up to 100 days! Through their stories, you'll get a glimpse into the Roman Empire's displays of power and entertainment. During this tour, you will also visit the Palatine Hill and the Roman Forum (most people's favorite part of the tour), an open-air museum of Rome's ancient political, commercial, and religious center. The Palatine Hill and Roman Forum offer an unparalleled journey through time, where the founding legends of Rome lived and left their mark in history. Despite centuries of natural disasters and looting, the Colosseum and Roman Forum remain iconic symbols of Rome's eternal attraction, hosting millions of visitors every year.

Rzym: Koloseum, Palatyn i Forum Romanum - wycieczka z przewodnikiem

Rzym: Koloseum, Palatyn i Forum Romanum - wycieczka z przewodnikiem

Odwiedź najsłynniejszy na świecie amfiteatr w ramach tej wycieczki z przewodnikiem. Skorzystaj ze wstępu bez kolejki do Koloseum i poznaj niesamowitą historię tego miejsca. Wyrusz na spacer z przewodnikiem po Palatynie i przez Forum Romanum, aby zobaczyć najważniejsze zabytki starożytnego Rzymu. Zacznij wycieczkę od podziwiania zewnętrznej części Koloseum. Przewodnik opowie Ci o historii tego zabytku. Przejdź przez punkt kontroli bezpieczeństwa i wejdź do amfiteatru, aby dowiedzieć się więcej o spektakularnych wydarzeniach, które miały tu miejsce. Następnie wejdź na 1. piętro i zachwyć się wnętrzami.  Zatrzymaj się na chwilę przed imponującym Łukiem Konstantyna Wielkiego. Przewodnik wyjaśni Ci historię i najważniejsze cechy tej budowli. Wyrusz na spacer starożytną ulicą Via Sacra, aby dotrzeć do wejścia na Palatyn i Forum Romanum. Przejdź kontrolę bezpieczeństwa i zobacz z bliska Łuk Tytusa. Następnie udaj się w kierunku Palatynu, gdzie znajdują się pozostałości najstarszej osady w mieście. Odwiedź niektóre z najważniejszych rezydencji cesarskich: Estadio Palatino, Domus Augustana i Domus Flavia. Później zejdź do doliny, w której znajduje się Forum Romanum. Wzdłuż via Sacra zobaczysz wspaniałą bazylikę Maksencjusza, drzwi z brązu świątyni Romulusa, nietypowe zawieszone drzwi świątyni Antonina i Faustyny, świątynię Westy i dom westalek. Na koniec dotrzesz do głównej części Forum Romanum, które na przestrzeni wieków stało się politycznym, religijnym, gospodarczym i prawnym centrum starożytnego miasta. Podziwiaj tam budynek Curia Iulia, łuk Septymiusza Sewera, Tabularium, świątynię Saturna i wiele innych atrakcji.

Rzym: Wycieczka z przewodnikiem po Koloseum, Forum Romanum i Wzgórzu Palatyńskim

Rzym: Wycieczka z przewodnikiem po Koloseum, Forum Romanum i Wzgórzu Palatyńskim

Wejdź do Koloseum przez specjalne wejście grupowe. Podążaj śladami gladiatorów i zobacz zabytek z panoramicznego punktu widokowego 360°. Wyobraź sobie, jak to było zobaczyć 50 000 żądnych krwi widzów z pomocą przewodnika. Odwiedź Forum i przejdź się wokół kilku ważnych starożytnych rzymskich budynków rządowych. Zrób krok w przeszłość na Forum Magnum, które niegdyś było tętniącym życiem targowiskiem. Dowiedz się więcej o kulturze starożytnych Rzymian i wyobraź sobie, jak żyli. Wejdź na Wzgórze Palatyńskie, jedno z siedmiu wzgórz Rzymu. Poznaj najbardziej starożytne miejsce w mieście, położone 40 metrów nad Forum Romanum. Podziwiaj widok na Circus Maximus.

Rzym: Bilet na otwarty autobus panoramiczny Hop-On Hop-Off

Rzym: Bilet na otwarty autobus panoramiczny Hop-On Hop-Off

Odkrywaj Rzym we własnym tempie w autobusie wycieczkowym typu hop-on hop-off z otwartym dachem. Zobacz cesarskie zabytki starożytnego Rzymu, a także barokowe i renesansowe budynki historycznego centrum miasta, poznając chwalebną przeszłość i teraźniejszość miasta. Doświadcz Rzymu jak nigdy dotąd na naszych trasach autobusowych Hop-on Hop-off. Wybierz miejsce rozpoczęcia wycieczki i podziwiaj wszystkie najlepsze zabytki Wiecznego Miasta na naszej Zielonej Trasie, poznaj włoskie smaki na naszej Pomarańczowej Trasie, i ciesz się urokliwymi miejscami Rzymu na naszej Niebieskiej Trasie. Na pokładzie audioprzewodnik zapewni Ci komentarz miejski podczas zwiedzania. Możesz wsiadać i wysiadać tyle razy, ile chcesz w ciągu dnia, 24 godzin, 48 godzin lub 72 godzin od pierwszego skasowania biletu. Autobusy kursują mniej więcej co 20 minut: Terminal 1 (Piazza dei Cinquecento róg Via Cavour)4 Święta Maria Maggiore (Piazza Dell'Esquilino, 12) Koloseum (Via di San Gregorio w pobliżu wejścia do Palatynu) Circus Maximus (przez Circo Massimo Belvedere Romolo e Remo) Piazza Venezia (Via del Teatro Marcello przed numerami obywatelskimi 32-34) Watykan (Lungotevere Tor di Nona 7) Willa Borghese (Via Ludovisi 48) Plac Barberini (Via Barberini, 14) Pyramid/Testaccio Quarter (Piramida Cestiusza – cmentarz niekatolicki, brama miejska św. Pawła i mur św. Pawła) Eataly (rynek Eataly, dzielnica Garbatella, sztuka uliczna) Galeria Borghese (Via Pinciana) Bioparco/Zoo (Via Mercadante 34,36) Villa Giulia (Piazza Thorvaldsen - Narodowe Muzea Etruskie, Narodowa Galeria Sztuki Nowoczesnej i Współczesnej) Auditorium Parco della Musica (Via de Coubartin) Muzea Maxxi (przez Guido Reni 4/a)

Rzym: Koloseum, Forum Romanum z multimedialnym materiałem wideo

Rzym: Koloseum, Forum Romanum z multimedialnym materiałem wideo

Czas wybrany w Twojej rezerwacji odnosi się do czasu w biurze turystycznym, Piazza D'Ara Coeli 16. Uzyskaj wstępne informacje z filmu multimedialnego w biurze, a następnie wyrusz pieszo, aby najpierw zobaczyć Forum, Wzgórze Palatyńskie i Koloseum na końcu wizyty. Rozpocznij swoją przygodę w biurze organizatora atrakcji, gdzie odbierzesz wszystkie bilety i obejrzysz film multimedialny o starożytnym Rzymie. Następnie odkryj Park Archeologiczny: Forum Romanum, Wzgórze Palatyńskie i Koloseum. Zobacz Forum Romanum, gdzie mieszkali zwykli rzymscy obywatele, zobacz grób cesarza Juliusza Cezara i zwiedzaj starożytne ruiny we własnym tempie. Kontynuuj zwiedzanie od Wzgórza Palatyńskiego, miejsca założenia Rzymu i osady najważniejszych domów cesarzy i królów. Znajduje się zaledwie kilka kroków od Forum Romanum i Circus Maximum. Na koniec wejdź do jednego z najsłynniejszych zabytków na świecie: Koloseum. Wejście do Koloseum nastąpi około 2 godziny po godzinie wyznaczonej w miejscu zbiórki. Poznaj ogromny amfiteatr - największy, jaki kiedykolwiek zbudowało Imperium Rzymskie. Uzupełnij swoje doświadczenie wycieczką z przewodnikiem w języku angielskim po najważniejszych miejscach w Rzymie - idealną do zapoznania się z historią miasta. Pamiętaj, że doświadczenie obejmuje: 18 € bilet wstępu z rezerwacją + usługi dodatkowe

Rzym: Koloseum i Forum Romanum Experience & Audio Guide App

Rzym: Koloseum i Forum Romanum Experience & Audio Guide App

Wejdź pod skórę starożytnego Rzymu dzięki audioprzewodnikowi po Koloseum, Forum Romanum i Wzgórzu Palatyńskim. Zwiedzaj te legendarne zabytki w wolnym czasie, podziwiając pomysłowość rzymskiej architektury i inżynierii. Omiń długie kolejki i wejdź do legendarnego Koloseum, starożytnego amfiteatru przesiąkniętego historią. Poczuj wyjątkową atmosferę areny, która niegdyś była świadkiem walk gladiatorów i pokazów egzotycznych zwierząt. Następnie wyrusz w podróż przez Forum, gdzie rozgrywają się opowieści o politycznych intrygach i triumfach. Odkryj pozostałości tego kwitnącego centrum, oferując wgląd w codzienne życie jednej z największych cywilizacji w historii. Na koniec udaj się na Wzgórze Palatyńskie, mityczne miejsce narodzin Rzymu przez Romulusa. Podziwiaj wspaniałość bogatych rezydencji i cesarskich siedzib. Spaceruj wśród inspirujących ruin i panoramicznych widoków Circus Maximus.

Rzym: Koloseum, Forum, Palatyn wstęp bez kolejki z hostem

Rzym: Koloseum, Forum, Palatyn wstęp bez kolejki z hostem

Odkryj serce starożytnego Rzymu dzięki priorytetowym biletom wstępu bez kolejki do niektórych z najbardziej znanych atrakcji historycznych miasta. Pokonaj kolejki dzięki wcześniej zarezerwowanym biletom do Koloseum, Forum Romanum i na Wzgórze Palatyńskie. Rozpocznij od spotkania z gospodarzem przy Łuku Konstantyna. Zostaniesz poprowadzony do Koloseum i skorzystasz ze wstępu bez kolejki, dzięki czemu możesz odkrywać ten architektoniczny cud we własnym tempie. Kontynuuj zwiedzanie historycznych cudów starożytnego Rzymu, odwiedzając Forum Romanum. Spaceruj wzdłuż starożytnych ulic, które stanowiły rdzeń stolicy Imperium Rzymskiego. Podziwiaj widoki tego historycznego miejsca ze szczytu Wzgórza Palatyńskiego.

Rzym: Zwiedzanie Koloseum z dostępem do Areny Gladiatorów

Rzym: Zwiedzanie Koloseum z dostępem do Areny Gladiatorów

Odwiedź jedną z najbardziej znanych atrakcji Rzymu podczas wycieczki z przewodnikiem po Koloseum. Poznaj bogatą historię tego miejsca, posłuchaj opowieści o odbywających się tu igrzyskach i wejdź przez bramę gladiatorów, aby uzyskać dostęp do areny. Przejdź przez tylne drzwi Koloseum i wejdź prosto na arenę przez bramę nazwaną na cześć Libitiny, bogini pogrzebów. Stąpaj tam, gdzie niegdyś wynoszono martwych gladiatorów i zwierzęta. Poczuj majestat starożytnego Rzymu pod stopami, spacerując po stopniach tych, którzy walczyli w walkach gladiatorów. Podziwiaj zdumiewające 360-stopniowe widoki na Koloseum. Spójrz na ruiny, które kiedyś były wypełnione tysiącami widzów. Rób doskonałe zdjęcia, ponieważ ograniczona liczba odwiedzających może tam przebywać przez określony czas. Poznaj strefę ogólnego dostępu, która obejmuje parter, drugi poziom i balkon z niesamowitym widokiem na Forum Romanum i Łuk Konstantyna. Wejdź na podium zarezerwowane dla najważniejszych Rzymian nad głównym wejściem na Arenę i poczuj dreszczyk emocji amfiteatru. Pozwól swojemu przewodnikowi namalować obraz przeszłości za pomocą wciągających historii i legend.

Rzym: Zwiedzanie miasta autobusem Hop-on Hop-off z audioprzewodnikiem

Rzym: Zwiedzanie miasta autobusem Hop-on Hop-off z audioprzewodnikiem

Zwiedzaj Wieczne Miasto z autobusu hop-on hop-off z biletem 1-dniowym, 24-, 48- lub 72-godzinnym. Podróżuj obok ikon miasta, opuść autobus na dowolnym z ośmiu przystanków i wskocz z powrotem do następnego autobusu, gdy chcesz kontynuować. Zachowaj elastyczność podczas oglądania wszystkich niesamowitych zabytków Rzymu. Legenda mówi o Romulusie i Remusie oraz 7 wzgórzach Rzymu. Dziś miasto jest domem dla jednego z największych kościołów na świecie, Bazyliki San Pietro w Watykanie, do którego prowadzi wspaniały eliptyczny plac. Wśród innych słynnych zabytków znajdują się wspaniałe Koloseum, kinowa Fontanna di Trevi i romantyczne Schody Hiszpańskie. Dzięki tętniącej życiem kulturze kawiarni i urokliwych trattorii, Rzym nigdy nie przestaje inspirować. Pełna pętla trwa 100 minut i możesz wysiąść w dowolnym z następujących punktów po drodze: Lokalizacja najbliżej naszych przystanków autobusowych Terminal A Largo di Villa Peretti lub Terminal C Piazza dei Cinquecento Santa Maria Maggiore San Giovanni in Laterano Koloseum Circo Massimo Piazza Venezia Largo Argentina Piazza Navona Vaticano (Castel Sant'Angelo) Piazza di Spagna (Fontana di Trevi) Piazza Barberini Viale Enrico de Nicola (Stazione Termini)

Rzym: Wstęp priorytetowy Koloseum i zwiedzanie starożytnego Rzymu

Rzym: Wstęp priorytetowy Koloseum i zwiedzanie starożytnego Rzymu

Odkryj rzymskie Koloseum, Forum i Wzgórze Palatyńskie oraz poznaj fascynującą historię miasta. Zyskaj wstęp bez kolejki i zwiedź pierwszy oraz drugi poziom Koloseum. Zobacz Łuk Tytusa i miejsce, w którym pochowano Juliusza Cezara. Rozpocznij swoją wycieczkę po starożytnym Rzymie, korzystając z biletu wstępu bez kolejki do Koloseum. Posłuchaj wprowadzenia do historii Koloseum i poznaj szczegóły niezwykłej konstrukcji amfiteatru i dowiedz się, dlaczego Koloseum jest wciąż uznawane za cud inżynierii. Wchodząc do środka zwróć uwagę na rzymskie cyfry znajdujące się nad każdym z łuków. Zwiedź pierwszy i drugi pierścień Koloseum, słuchając barwnych opowieści przewodnika na temat cesarzy, gladiatorów i słynnych bitew, które czynią Koloseum najbardziej znanym starożytnym zabytkiem. Z nowo nabytą wiedzą o starożytnych Rzymianach przespaceruj się po Forum Romanum i Palatynie. Przejdź koło triumfalnego Łuku Konstantyna Wielkiego, poznając historię narodzin Rzymu oraz legendarnych bliźniąt – Romulusa i Remusa. Po wejściu na teren Forum Romanum przejdź koło Łuku Tytusa, domu westalek oraz miejsca pochówku Juliusza Cezara – wszystko to znajduje się na dawnym terenie bagiennym. Następnie udaj się na Palatyn i zobacz ruiny pałaców cesarskich – rozległych posiadłości, z których cesarze rządzili miastem.

Koloseum – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Rzym: Zwiedzanie Koloseum, Forum Romanum i Palatynu z priorytetowym dostępem

Rzym: Zwiedzanie Koloseum, Forum Romanum i Palatynu z priorytetowym dostępem

Explore the monumental amphitheater in the heart of Rome, which stands as a testament to the greatness of ancient Roman engineering. Your guide will tell you about the spectacular gladiator combats, sea battles, wild animal hunts, and other events which could last up to 100 days! Through their stories, you'll get a glimpse into the Roman Empire's displays of power and entertainment. During this tour, you will also visit the Palatine Hill and the Roman Forum (most people's favorite part of the tour), an open-air museum of Rome's ancient political, commercial, and religious center. The Palatine Hill and Roman Forum offer an unparalleled journey through time, where the founding legends of Rome lived and left their mark in history. Despite centuries of natural disasters and looting, the Colosseum and Roman Forum remain iconic symbols of Rome's eternal attraction, hosting millions of visitors every year.

Rzym: Koloseum, Palatyn i Forum Romanum - wycieczka z przewodnikiem

Rzym: Koloseum, Palatyn i Forum Romanum - wycieczka z przewodnikiem

Odwiedź najsłynniejszy na świecie amfiteatr w ramach tej wycieczki z przewodnikiem. Skorzystaj ze wstępu bez kolejki do Koloseum i poznaj niesamowitą historię tego miejsca. Wyrusz na spacer z przewodnikiem po Palatynie i przez Forum Romanum, aby zobaczyć najważniejsze zabytki starożytnego Rzymu. Zacznij wycieczkę od podziwiania zewnętrznej części Koloseum. Przewodnik opowie Ci o historii tego zabytku. Przejdź przez punkt kontroli bezpieczeństwa i wejdź do amfiteatru, aby dowiedzieć się więcej o spektakularnych wydarzeniach, które miały tu miejsce. Następnie wejdź na 1. piętro i zachwyć się wnętrzami.  Zatrzymaj się na chwilę przed imponującym Łukiem Konstantyna Wielkiego. Przewodnik wyjaśni Ci historię i najważniejsze cechy tej budowli. Wyrusz na spacer starożytną ulicą Via Sacra, aby dotrzeć do wejścia na Palatyn i Forum Romanum. Przejdź kontrolę bezpieczeństwa i zobacz z bliska Łuk Tytusa. Następnie udaj się w kierunku Palatynu, gdzie znajdują się pozostałości najstarszej osady w mieście. Odwiedź niektóre z najważniejszych rezydencji cesarskich: Estadio Palatino, Domus Augustana i Domus Flavia. Później zejdź do doliny, w której znajduje się Forum Romanum. Wzdłuż via Sacra zobaczysz wspaniałą bazylikę Maksencjusza, drzwi z brązu świątyni Romulusa, nietypowe zawieszone drzwi świątyni Antonina i Faustyny, świątynię Westy i dom westalek. Na koniec dotrzesz do głównej części Forum Romanum, które na przestrzeni wieków stało się politycznym, religijnym, gospodarczym i prawnym centrum starożytnego miasta. Podziwiaj tam budynek Curia Iulia, łuk Septymiusza Sewera, Tabularium, świątynię Saturna i wiele innych atrakcji.

Rzym: Wycieczka z przewodnikiem po Koloseum, Forum Romanum i Wzgórzu Palatyńskim

Rzym: Wycieczka z przewodnikiem po Koloseum, Forum Romanum i Wzgórzu Palatyńskim

Wejdź do Koloseum przez specjalne wejście grupowe. Podążaj śladami gladiatorów i zobacz zabytek z panoramicznego punktu widokowego 360°. Wyobraź sobie, jak to było zobaczyć 50 000 żądnych krwi widzów z pomocą przewodnika. Odwiedź Forum i przejdź się wokół kilku ważnych starożytnych rzymskich budynków rządowych. Zrób krok w przeszłość na Forum Magnum, które niegdyś było tętniącym życiem targowiskiem. Dowiedz się więcej o kulturze starożytnych Rzymian i wyobraź sobie, jak żyli. Wejdź na Wzgórze Palatyńskie, jedno z siedmiu wzgórz Rzymu. Poznaj najbardziej starożytne miejsce w mieście, położone 40 metrów nad Forum Romanum. Podziwiaj widok na Circus Maximus.

Rzym: Bilet na otwarty autobus panoramiczny Hop-On Hop-Off

Rzym: Bilet na otwarty autobus panoramiczny Hop-On Hop-Off

Odkrywaj Rzym we własnym tempie w autobusie wycieczkowym typu hop-on hop-off z otwartym dachem. Zobacz cesarskie zabytki starożytnego Rzymu, a także barokowe i renesansowe budynki historycznego centrum miasta, poznając chwalebną przeszłość i teraźniejszość miasta. Doświadcz Rzymu jak nigdy dotąd na naszych trasach autobusowych Hop-on Hop-off. Wybierz miejsce rozpoczęcia wycieczki i podziwiaj wszystkie najlepsze zabytki Wiecznego Miasta na naszej Zielonej Trasie, poznaj włoskie smaki na naszej Pomarańczowej Trasie, i ciesz się urokliwymi miejscami Rzymu na naszej Niebieskiej Trasie. Na pokładzie audioprzewodnik zapewni Ci komentarz miejski podczas zwiedzania. Możesz wsiadać i wysiadać tyle razy, ile chcesz w ciągu dnia, 24 godzin, 48 godzin lub 72 godzin od pierwszego skasowania biletu. Autobusy kursują mniej więcej co 20 minut: Terminal 1 (Piazza dei Cinquecento róg Via Cavour)4 Święta Maria Maggiore (Piazza Dell'Esquilino, 12) Koloseum (Via di San Gregorio w pobliżu wejścia do Palatynu) Circus Maximus (przez Circo Massimo Belvedere Romolo e Remo) Piazza Venezia (Via del Teatro Marcello przed numerami obywatelskimi 32-34) Watykan (Lungotevere Tor di Nona 7) Willa Borghese (Via Ludovisi 48) Plac Barberini (Via Barberini, 14) Pyramid/Testaccio Quarter (Piramida Cestiusza – cmentarz niekatolicki, brama miejska św. Pawła i mur św. Pawła) Eataly (rynek Eataly, dzielnica Garbatella, sztuka uliczna) Galeria Borghese (Via Pinciana) Bioparco/Zoo (Via Mercadante 34,36) Villa Giulia (Piazza Thorvaldsen - Narodowe Muzea Etruskie, Narodowa Galeria Sztuki Nowoczesnej i Współczesnej) Auditorium Parco della Musica (Via de Coubartin) Muzea Maxxi (przez Guido Reni 4/a)

Rzym: Koloseum, Forum Romanum z multimedialnym materiałem wideo

Rzym: Koloseum, Forum Romanum z multimedialnym materiałem wideo

Czas wybrany w Twojej rezerwacji odnosi się do czasu w biurze turystycznym, Piazza D'Ara Coeli 16. Uzyskaj wstępne informacje z filmu multimedialnego w biurze, a następnie wyrusz pieszo, aby najpierw zobaczyć Forum, Wzgórze Palatyńskie i Koloseum na końcu wizyty. Rozpocznij swoją przygodę w biurze organizatora atrakcji, gdzie odbierzesz wszystkie bilety i obejrzysz film multimedialny o starożytnym Rzymie. Następnie odkryj Park Archeologiczny: Forum Romanum, Wzgórze Palatyńskie i Koloseum. Zobacz Forum Romanum, gdzie mieszkali zwykli rzymscy obywatele, zobacz grób cesarza Juliusza Cezara i zwiedzaj starożytne ruiny we własnym tempie. Kontynuuj zwiedzanie od Wzgórza Palatyńskiego, miejsca założenia Rzymu i osady najważniejszych domów cesarzy i królów. Znajduje się zaledwie kilka kroków od Forum Romanum i Circus Maximum. Na koniec wejdź do jednego z najsłynniejszych zabytków na świecie: Koloseum. Wejście do Koloseum nastąpi około 2 godziny po godzinie wyznaczonej w miejscu zbiórki. Poznaj ogromny amfiteatr - największy, jaki kiedykolwiek zbudowało Imperium Rzymskie. Uzupełnij swoje doświadczenie wycieczką z przewodnikiem w języku angielskim po najważniejszych miejscach w Rzymie - idealną do zapoznania się z historią miasta. Pamiętaj, że doświadczenie obejmuje: 18 € bilet wstępu z rezerwacją + usługi dodatkowe

Rzym: Koloseum i Forum Romanum Experience & Audio Guide App

Rzym: Koloseum i Forum Romanum Experience & Audio Guide App

Wejdź pod skórę starożytnego Rzymu dzięki audioprzewodnikowi po Koloseum, Forum Romanum i Wzgórzu Palatyńskim. Zwiedzaj te legendarne zabytki w wolnym czasie, podziwiając pomysłowość rzymskiej architektury i inżynierii. Omiń długie kolejki i wejdź do legendarnego Koloseum, starożytnego amfiteatru przesiąkniętego historią. Poczuj wyjątkową atmosferę areny, która niegdyś była świadkiem walk gladiatorów i pokazów egzotycznych zwierząt. Następnie wyrusz w podróż przez Forum, gdzie rozgrywają się opowieści o politycznych intrygach i triumfach. Odkryj pozostałości tego kwitnącego centrum, oferując wgląd w codzienne życie jednej z największych cywilizacji w historii. Na koniec udaj się na Wzgórze Palatyńskie, mityczne miejsce narodzin Rzymu przez Romulusa. Podziwiaj wspaniałość bogatych rezydencji i cesarskich siedzib. Spaceruj wśród inspirujących ruin i panoramicznych widoków Circus Maximus.

Rzym: Koloseum, Forum, Palatyn wstęp bez kolejki z hostem

Rzym: Koloseum, Forum, Palatyn wstęp bez kolejki z hostem

Odkryj serce starożytnego Rzymu dzięki priorytetowym biletom wstępu bez kolejki do niektórych z najbardziej znanych atrakcji historycznych miasta. Pokonaj kolejki dzięki wcześniej zarezerwowanym biletom do Koloseum, Forum Romanum i na Wzgórze Palatyńskie. Rozpocznij od spotkania z gospodarzem przy Łuku Konstantyna. Zostaniesz poprowadzony do Koloseum i skorzystasz ze wstępu bez kolejki, dzięki czemu możesz odkrywać ten architektoniczny cud we własnym tempie. Kontynuuj zwiedzanie historycznych cudów starożytnego Rzymu, odwiedzając Forum Romanum. Spaceruj wzdłuż starożytnych ulic, które stanowiły rdzeń stolicy Imperium Rzymskiego. Podziwiaj widoki tego historycznego miejsca ze szczytu Wzgórza Palatyńskiego.

Rzym: Zwiedzanie Koloseum z dostępem do Areny Gladiatorów

Rzym: Zwiedzanie Koloseum z dostępem do Areny Gladiatorów

Odwiedź jedną z najbardziej znanych atrakcji Rzymu podczas wycieczki z przewodnikiem po Koloseum. Poznaj bogatą historię tego miejsca, posłuchaj opowieści o odbywających się tu igrzyskach i wejdź przez bramę gladiatorów, aby uzyskać dostęp do areny. Przejdź przez tylne drzwi Koloseum i wejdź prosto na arenę przez bramę nazwaną na cześć Libitiny, bogini pogrzebów. Stąpaj tam, gdzie niegdyś wynoszono martwych gladiatorów i zwierzęta. Poczuj majestat starożytnego Rzymu pod stopami, spacerując po stopniach tych, którzy walczyli w walkach gladiatorów. Podziwiaj zdumiewające 360-stopniowe widoki na Koloseum. Spójrz na ruiny, które kiedyś były wypełnione tysiącami widzów. Rób doskonałe zdjęcia, ponieważ ograniczona liczba odwiedzających może tam przebywać przez określony czas. Poznaj strefę ogólnego dostępu, która obejmuje parter, drugi poziom i balkon z niesamowitym widokiem na Forum Romanum i Łuk Konstantyna. Wejdź na podium zarezerwowane dla najważniejszych Rzymian nad głównym wejściem na Arenę i poczuj dreszczyk emocji amfiteatru. Pozwól swojemu przewodnikowi namalować obraz przeszłości za pomocą wciągających historii i legend.

Rzym: Zwiedzanie miasta autobusem Hop-on Hop-off z audioprzewodnikiem

Rzym: Zwiedzanie miasta autobusem Hop-on Hop-off z audioprzewodnikiem

Zwiedzaj Wieczne Miasto z autobusu hop-on hop-off z biletem 1-dniowym, 24-, 48- lub 72-godzinnym. Podróżuj obok ikon miasta, opuść autobus na dowolnym z ośmiu przystanków i wskocz z powrotem do następnego autobusu, gdy chcesz kontynuować. Zachowaj elastyczność podczas oglądania wszystkich niesamowitych zabytków Rzymu. Legenda mówi o Romulusie i Remusie oraz 7 wzgórzach Rzymu. Dziś miasto jest domem dla jednego z największych kościołów na świecie, Bazyliki San Pietro w Watykanie, do którego prowadzi wspaniały eliptyczny plac. Wśród innych słynnych zabytków znajdują się wspaniałe Koloseum, kinowa Fontanna di Trevi i romantyczne Schody Hiszpańskie. Dzięki tętniącej życiem kulturze kawiarni i urokliwych trattorii, Rzym nigdy nie przestaje inspirować. Pełna pętla trwa 100 minut i możesz wysiąść w dowolnym z następujących punktów po drodze: Lokalizacja najbliżej naszych przystanków autobusowych Terminal A Largo di Villa Peretti lub Terminal C Piazza dei Cinquecento Santa Maria Maggiore San Giovanni in Laterano Koloseum Circo Massimo Piazza Venezia Largo Argentina Piazza Navona Vaticano (Castel Sant'Angelo) Piazza di Spagna (Fontana di Trevi) Piazza Barberini Viale Enrico de Nicola (Stazione Termini)

Rzym: Wstęp priorytetowy Koloseum i zwiedzanie starożytnego Rzymu

Rzym: Wstęp priorytetowy Koloseum i zwiedzanie starożytnego Rzymu

Odkryj rzymskie Koloseum, Forum i Wzgórze Palatyńskie oraz poznaj fascynującą historię miasta. Zyskaj wstęp bez kolejki i zwiedź pierwszy oraz drugi poziom Koloseum. Zobacz Łuk Tytusa i miejsce, w którym pochowano Juliusza Cezara. Rozpocznij swoją wycieczkę po starożytnym Rzymie, korzystając z biletu wstępu bez kolejki do Koloseum. Posłuchaj wprowadzenia do historii Koloseum i poznaj szczegóły niezwykłej konstrukcji amfiteatru i dowiedz się, dlaczego Koloseum jest wciąż uznawane za cud inżynierii. Wchodząc do środka zwróć uwagę na rzymskie cyfry znajdujące się nad każdym z łuków. Zwiedź pierwszy i drugi pierścień Koloseum, słuchając barwnych opowieści przewodnika na temat cesarzy, gladiatorów i słynnych bitew, które czynią Koloseum najbardziej znanym starożytnym zabytkiem. Z nowo nabytą wiedzą o starożytnych Rzymianach przespaceruj się po Forum Romanum i Palatynie. Przejdź koło triumfalnego Łuku Konstantyna Wielkiego, poznając historię narodzin Rzymu oraz legendarnych bliźniąt – Romulusa i Remusa. Po wejściu na teren Forum Romanum przejdź koło Łuku Tytusa, domu westalek oraz miejsca pochówku Juliusza Cezara – wszystko to znajduje się na dawnym terenie bagiennym. Następnie udaj się na Palatyn i zobacz ruiny pałaców cesarskich – rozległych posiadłości, z których cesarze rządzili miastem.

Rzym: Najciekawsze atrakcje

Koloseum: Wycieczki i bilety

Włochy: Ciekawe miejsca

Koloseum: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Koloseum? Kliknij tutaj.

Koloseum: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(155 970 recenzji)

To był wspaniały dzień. Wszystko ułożyło się wspaniale. W autobusie było miło i wietrznie, dzięki czemu poznaliśmy trochę Rzym. Gorąco polecam wszystkim wycieczkę autokarową. Sprawia, że wszystko staje się łatwiejsze

Fantastyczny sposób, aby zobaczyć układ Rzymu i zaplanować, co chciałbyś zobaczyć więcej w nadchodzących dniach.

To było niesamowite przeżycie. Bardzo zorganizowana wycieczka i przewodnik był bardzo kompetentny.

autobus we wskazane miejsce, punktualnie i taniej niż kupno w momencie wejścia na pokład.

wszystko przebiegło bardzo sprawnie, a wszyscy przewodnicy byli przyjaźni i pomocni.