Koloseum

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Historia Koloseum

W żadnym innym mieście przeszłość i teraźniejszość nie współgrają ze sobą tak dobrze. Obiecaj nam: nie opuścisz Rzymu, dopóki nie zobaczysz Koloseum! Im bliżej podejdziesz, tym trudniej będzie Ci uwierzyć w jego ogrom i potęgę. Wejdź do środka i przenieś się do starożytności!

 • Kiedy je zbudowano?

  1. Kiedy je zbudowano?

  Budowę Koloseum opłacili cesarze Wespazjan i Tytus. Zostało ukończone w 80 roku naszej ery. Jego otwarcie świętowano przez 100 dni.

 • Gladiatorzy i igrzyska

  2. Gladiatorzy i igrzyska

  Koloseum zbudowano jako miejsce do uprawiania sportów takich jak walki pomiędzy gladiatorami i dzikimi zwierzętami. Jego wnętrze mogło pomieścić 50 tysięcy widzów!

 • Ciekawostki

  3. Ciekawostki

  Koloseum to największy amfiteatr na świecie. Ostatnie walki gladiatorów miały miejsce w 435 r. Wejście było darmowe. W Koloseum inscenizowano też bitwy morskie.

 • W jaki sposób przetrwało?

  4. W jaki sposób przetrwało?

  W odróżnieniu od innych rzymskich amfiteatrów, Koloseum zbudowano z solidnych materiałów: fundamenty są z betonu, filary z trawertynu, wypełnienia z tufu wulkanicznego, a pokrycie betonu z cegieł.

 • Za kulisami

  5. Za kulisami

  Choć trzęsienia ziemi wyrządziły niemałe szkody, spora część Koloseum nadal stoi! Wycieczka śladami gladiatorów po tym cudzie architektury to obowiązkowy punkt wizyty w Rzymie.

Zaplanuj pobyt

 • Bilety

  Zwykły bilet można zarezerwować online. Pozwala on na zwiedzenie Koloseum oraz znajdujących się w pobliżu Forum Romanum i Palatynu. Koloseum jest czynne od 8.30 do godziny przed zachodem słońca.

 • Wycieczki

  Jeśli wejście do środka i zrobienie paru zdjęć to dla Ciebie za mało, polecamy grupowe wycieczki! Są warte swojej ceny. Od przewodnika dowiesz się wielu ciekawostek na temat historii starożytnego Rzymu, jego architektury, sportu i całej masy mało znanych faktów, które sprawią, że Koloseum ożyje na nowo w Twojej wyobraźni! Możesz połączyć to z wycieczką po Forum lub po Palatynie; przy okazji unikniesz kolejki.

 • Jak tam dotrzeć?

  Stacja „Colosseo” to część niebieskiej linii rzymskiego metra, dwa przystanki od stacji „Termini”. Samego Koloseum przeoczyć się nie da!

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Koloseum jest otwarte 7 dni w tygodniu od 8.30 do 18.15 przez cały rok z wyjątkiem 25 grudnia i 1 stycznia.
 • Cena
  Zwykły bilet kosztuje 12 EUR.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Bardzo polecamy!
 • Jak tam dotrzeć?
  Najłatwiej ze stacji „Colosseo”; Koloseum jest tuż przy wyjściu.
 • Dodatkowe wskazówki
  Przyjdź wcześnie – unikniesz tłumów!
  Pamiętaj o kremie przeciwsłonecznym – Koloseum jest na świeżym powietrzu!

Koloseum: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Koloseum? Kliknij tutaj.

Koloseum: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 85 894 opinii

The whole tour was really great- of course Colosseum, Forum Romanum and Palatine Hill itself are just great to see and definitely worth to spend any $$ ;) The only thing we were surprised about was that in Colosseum you could not walk wherever you wanted, some „ways” were closed and we could not reach some point but simply returning ourselves to the starting point. Contrary- forum&hill were open and we could walk and go wherever direction we wanted;;)

An individual tour with Giulio was a great experience - so many interesting stories and all questions answered - thanks a lot ! :)) Highly recommended :)))

Wszystko super, zalecam kupić bilet droższy i obejrzeć więcej.. Pamiętaj, ze bilet jest ważny 2 dni i nie należy spieszyć się ze zwiedzaniem.

Wszystko w najlepszym porządku, na czas, bez komplikacji. Pani przewodnik interesująco przybliżała historie zabytków.

Cudowny czas spędzony z ukochaną! Jak najbardziej polecam! Wszystko wyszło tak jak to było zaplanowane