Dodaj daty

Koloseum

Koloseum

Koloseum – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Rzym: Zwiedzanie Koloseum, Forum Romanum i Palatynu z priorytetowym dostępem

1. Rzym: Zwiedzanie Koloseum, Forum Romanum i Palatynu z priorytetowym dostępem

Rozpocznij wycieczkę tuż przed monumentalnym Koloseum, gdzie będzie na Ciebie czekał przewodnik. W tym miejscu ekspert w dziedzinie historii starożytnego Rzymu opowie Ci o najwspanialszym amfiteatrze Cesarstwa Rzymskiego. Zwiedź niezwykłe Koloseum, które miało 80 wejść i mogło pomieścić około 65 tysięcy widzów. Dowiedz się więcej o trwających do 100 dni spektakularnych widowiskach organizowanych w tym miejscu przez Rzymian. Po zwiedzaniu skorzystaj z czasu wolnego. Zrób kilka zdjęć, odśwież się i pospaceruj. Następnie rozpocznij drugą część wycieczki, która obejmuje Palatyn oraz Forum Romanum. Zwiedź miejsce, które niegdyś stanowiło społeczne, polityczne i religijne centrum Cesarstwa Rzymskiego. Ścierały się tu rozmaite warstwy rzymskiego społeczeństwa. Zachwyć się niesamowitymi ruinami na Palatynie i podziwiaj zapierające dech w piersi panoramiczne widoki na Koloseum, zwiedzając z przewodnikiem. Podczas drugiej części wycieczki poznasz swojego kolejnego przewodnika, który jest pasjonatem starożytnego Rzymu. W pełni ciesz się udziałem w atrakcji, korzystając z usług 2 najlepiej ocenianych przewodników, którzy podzielą się z Tobą swoją bogatą wiedzą.

Rzym: Wycieczka z przewodnikiem po Koloseum, Forum Romanum i Wzgórzu Palatyńskim

2. Rzym: Wycieczka z przewodnikiem po Koloseum, Forum Romanum i Wzgórzu Palatyńskim

Wejdź do Koloseum przez specjalne wejście grupowe. Podążaj śladami gladiatorów i zobacz zabytek z panoramicznego punktu widokowego 360°. Wyobraź sobie, jak to było zobaczyć 50 000 żądnych krwi widzów z pomocą przewodnika. Odwiedź Forum i przejdź się wokół kilku ważnych starożytnych rzymskich budynków rządowych. Zrób krok w przeszłość na Forum Magnum, które niegdyś było tętniącym życiem targowiskiem. Dowiedz się więcej o kulturze starożytnych Rzymian i wyobraź sobie, jak żyli. Wejdź na Wzgórze Palatyńskie, jedno z siedmiu wzgórz Rzymu. Poznaj najbardziej starożytne miejsce w mieście, położone 40 metrów nad Forum Romanum. Podziwiaj widok na Circus Maximus.

Rzym: Bilet do Koloseum i na Forum Romanum z filmem multimedialnym

3. Rzym: Bilet do Koloseum i na Forum Romanum z filmem multimedialnym

Czas wybrany dla Twojej rezerwacji odnosi się do czasu w biurze turystycznym, Piazza D'Ara Coeli 16. Rozpocznij edukacyjną przygodę z wycieczką po najważniejszych miejscach w Rzymie - idealną do zapoznania się z historią miasta. Uzyskaj wstępne informacje z krótkiego filmu multimedialnego, a następnie wyrusz pieszo, aby najpierw zobaczyć Forum, Wzgórze Palatyńskie, a na koniec Koloseum. Rozpocznij swoją przygodę w biurze organizatora atrakcji, gdzie odbierzesz bilety i obejrzysz film multimedialny o starożytnym Rzymie. Z biletem odkryj Park Archeologiczny: Forum Romanum, Wzgórze Palatyńskie i Koloseum. Zobacz Forum Romanum, gdzie mieszkali zwykli obywatele Rzymu, zobacz grób cesarza Juliusza Cezara i zwiedzaj starożytne ruiny we własnym tempie. Kontynuuj zwiedzanie od Wzgórza Palatyńskiego, miejsca założenia Rzymu i osady najważniejszych domów cesarzy i królów. Znajduje się zaledwie kilka kroków od Forum Romanum i Circus Maximum. Na koniec wejdź do jednego z najsłynniejszych zabytków na świecie: Koloseum. Wejście do Koloseum nastąpi około 2 godziny po godzinie wyznaczonej w miejscu zbiórki. Poznaj ogromny amfiteatr - największy, jaki kiedykolwiek zbudowało Imperium Rzymskie.

Rzym: Koloseum, Palatyn i Forum Romanum - wycieczka z przewodnikiem

4. Rzym: Koloseum, Palatyn i Forum Romanum - wycieczka z przewodnikiem

Odwiedź najsłynniejszy na świecie amfiteatr w ramach tej wycieczki z przewodnikiem. Skorzystaj ze wstępu bez kolejki do Koloseum i poznaj niesamowitą historię tego miejsca. Wyrusz na spacer z przewodnikiem po Palatynie i przez Forum Romanum, aby zobaczyć najważniejsze zabytki starożytnego Rzymu. Zacznij wycieczkę od podziwiania zewnętrznej części Koloseum. Przewodnik opowie Ci o historii tego zabytku. Przejdź przez punkt kontroli bezpieczeństwa i wejdź do amfiteatru, aby dowiedzieć się więcej o spektakularnych wydarzeniach, które miały tu miejsce. Następnie wejdź na 1. piętro i zachwyć się wnętrzami.  Zatrzymaj się na chwilę przed imponującym Łukiem Konstantyna Wielkiego. Przewodnik wyjaśni Ci historię i najważniejsze cechy tej budowli. Wyrusz na spacer starożytną ulicą Via Sacra, aby dotrzeć do wejścia na Palatyn i Forum Romanum. Przejdź kontrolę bezpieczeństwa i zobacz z bliska Łuk Tytusa. Następnie udaj się w kierunku Palatynu, gdzie znajdują się pozostałości najstarszej osady w mieście. Odwiedź niektóre z najważniejszych rezydencji cesarskich: Estadio Palatino, Domus Augustana i Domus Flavia. Później zejdź do doliny, w której znajduje się Forum Romanum. Wzdłuż via Sacra zobaczysz wspaniałą bazylikę Maksencjusza, drzwi z brązu świątyni Romulusa, nietypowe zawieszone drzwi świątyni Antonina i Faustyny, świątynię Westy i dom westalek. Na koniec dotrzesz do głównej części Forum Romanum, które na przestrzeni wieków stało się politycznym, religijnym, gospodarczym i prawnym centrum starożytnego miasta. Podziwiaj tam budynek Curia Iulia, łuk Septymiusza Sewera, Tabularium, świątynię Saturna i wiele innych atrakcji.

Rzym: Bilet na otwarty autobus panoramiczny Hop-On Hop-Off

5. Rzym: Bilet na otwarty autobus panoramiczny Hop-On Hop-Off

Odkrywaj Rzym we własnym tempie w autobusie wycieczkowym typu hop-on hop-off z otwartym dachem. Zobacz cesarskie zabytki starożytnego Rzymu, a także barokowe i renesansowe budynki historycznego centrum miasta, poznając chwalebną przeszłość i teraźniejszość miasta. Doświadcz Rzymu jak nigdy dotąd na naszych trasach autobusowych Hop-on Hop-off. Wybierz miejsce rozpoczęcia wycieczki i podziwiaj wszystkie najlepsze zabytki Wiecznego Miasta na naszej Zielonej Trasie, poznaj włoskie smaki na naszej Pomarańczowej Trasie, i ciesz się urokliwymi miejscami Rzymu na naszej Niebieskiej Trasie. Na pokładzie audioprzewodnik zapewni Ci komentarz miejski podczas zwiedzania. Możesz wsiadać i wysiadać tyle razy, ile chcesz w ciągu dnia, 24 godzin, 48 godzin lub 72 godzin od pierwszego skasowania biletu. Autobusy kursują mniej więcej co 20 minut: Terminal 1 (Piazza dei Cinquecento róg Via Cavour)4 Święta Maria Maggiore (Piazza Dell'Esquilino, 12) Koloseum (Via di San Gregorio w pobliżu wejścia do Palatynu) Circus Maximus (przez Circo Massimo Belvedere Romolo e Remo) Piazza Venezia (Via del Teatro Marcello przed numerami obywatelskimi 32-34) Watykan (Lungotevere Tor di Nona 7) Willa Borghese (Via Ludovisi 48) Plac Barberini (Via Barberini, 14) Pyramid/Testaccio Quarter (Piramida Cestiusza – cmentarz niekatolicki, brama miejska św. Pawła i mur św. Pawła) Eataly (rynek Eataly, dzielnica Garbatella, sztuka uliczna) Galeria Borghese (Via Pinciana) Bioparco/Zoo (Via Mercadante 34,36) Villa Giulia (Piazza Thorvaldsen - Narodowe Muzea Etruskie, Narodowa Galeria Sztuki Nowoczesnej i Współczesnej) Auditorium Parco della Musica (Via de Coubartin) Muzea Maxxi (przez Guido Reni 4/a)

Rzym: Zwiedzanie Koloseum z dostępem do Areny Gladiatorów

6. Rzym: Zwiedzanie Koloseum z dostępem do Areny Gladiatorów

Odwiedź jedną z najbardziej znanych atrakcji Rzymu podczas wycieczki z przewodnikiem po Koloseum. Poznaj bogatą historię tego miejsca, posłuchaj opowieści o odbywających się tu igrzyskach i wejdź przez bramę gladiatorów, aby dostać się na piętro areny. Przejdź przez tylne drzwi Koloseum i przejdź prosto na podłogę areny przez bramę nazwaną na cześć Libitiny, bogini pogrzebów. Deptak, po którym kiedyś zabierano martwych gladiatorów i zwierzęta. Poczuj majestat starożytnego Rzymu pod swoim jedzeniem, spacerując po schodach tych, którzy walczyli w walce gladiatorów. Podziwiaj zadziwiające 360-stopniowe widoki na Koloseum. Spójrz na ruiny, które niegdyś były wypełnione tysiącami widzów. Rób doskonałe zdjęcia, ponieważ przez określony czas może tam przebywać ograniczona liczba odwiedzających. Zapoznaj się z częścią ogólnodostępną, która obejmuje parter, drugie piętro i balkon z zadziwiającym widokiem na Forum Romanum i Łuk Konstantyna. Wejdź na podium przeznaczone dla najważniejszych Rzymian nad głównym wejściem do Areny i poczuj dreszczyk emocji panujący w amfiteatrze. Pozwól swojemu przewodnikowi namalować obraz przeszłości za pomocą wciągających historii i legend. Jest to wycieczka z przewodnikiem po Koloseum ze specjalnym dostępem do piętra Areny Gladiatorów. Po zakończeniu wycieczki z przewodnikiem możesz poświęcić kolejne 30 minut na wejście do Koloseum, a po zakończeniu zostaniesz odprowadzony na Forum Romanum i Palatyn, które będą prowadzone samodzielnie (bez zwiedzania z przewodnikiem).

Rzym: Zwiedzanie Koloseum, Forum Romanum i Wzgórza Palatyńskiego

7. Rzym: Zwiedzanie Koloseum, Forum Romanum i Wzgórza Palatyńskiego

Odkryj rzymskie Koloseum, Forum i Wzgórze Palatyńskie oraz poznaj fascynującą historię miasta. Zyskaj wstęp bez kolejki i zwiedź pierwszy oraz drugi poziom Koloseum. Zobacz Łuk Tytusa i miejsce, w którym pochowano Juliusza Cezara. Rozpocznij swoją wycieczkę po starożytnym Rzymie, korzystając z biletu wstępu bez kolejki do Koloseum. Posłuchaj wprowadzenia do historii Koloseum i poznaj szczegóły niezwykłej konstrukcji amfiteatru i dowiedz się, dlaczego Koloseum jest wciąż uznawane za cud inżynierii. Wchodząc do środka zwróć uwagę na rzymskie cyfry znajdujące się nad każdym z łuków. Zwiedź pierwszy i drugi pierścień Koloseum, słuchając barwnych opowieści przewodnika na temat cesarzy, gladiatorów i słynnych bitew, które czynią Koloseum najbardziej znanym starożytnym zabytkiem. Z nowo nabytą wiedzą o starożytnych Rzymianach przespaceruj się po Forum Romanum i Palatynie. Przejdź koło triumfalnego Łuku Konstantyna Wielkiego, poznając historię narodzin Rzymu oraz legendarnych bliźniąt – Romulusa i Remusa. Po wejściu na teren Forum Romanum przejdź koło Łuku Tytusa, domu westalek oraz miejsca pochówku Juliusza Cezara – wszystko to znajduje się na dawnym terenie bagiennym. Następnie udaj się na Palatyn i zobacz ruiny pałaców cesarskich – rozległych posiadłości, z których cesarze rządzili miastem.

Rzym: Zwiedzanie miasta autobusem Hop-on Hop-off z audioprzewodnikiem

8. Rzym: Zwiedzanie miasta autobusem Hop-on Hop-off z audioprzewodnikiem

Odkryj Wieczne Miasto z autobusu wycieczkowego typu hop-on hop-off z biletem na 1 dzień, 24, 48 lub 72 godziny. Przejedź obok ikon miasta, wysiądź z autobusu na dowolnym z ośmiu przystanków i wskocz do następnego autobusu, gdy będziesz chciał kontynuować podróż. Zachowaj elastyczność, oglądając wszystkie niesamowite zabytki Rzymu. Legenda opowiada o Romulusie i Remusie oraz o 7 wzgórzach Rzymu. Dziś w mieście znajduje się jeden z największych kościołów na świecie, Bazylika San Pietro w Watykanie, do której prowadzi wspaniały eliptyczny plac. Wśród innych słynnych atrakcji znajdują się wspaniałe Koloseum, kinowa Fontanna di Trevi i romantyczne Schody Hiszpańskie. Dzięki tętniącej życiem kulturze kawiarnianej i uroczym trattoriom Rzym nigdy nie przestaje inspirować. Pełna pętla trwa 100 minut i możesz wyskoczyć w dowolnym z następujących punktów po drodze: Lokalizacja najbliżej naszych przystanków autobusowych Terminal A Largo di Villa Peretti, Terminal B Largo di Villa Peretti lub Terminal Piazza dei Cinquecento Santa Maria Maggiore San Giovanni na laterano Koloseum Cyrko Massimo Plac Wenecki Largo Argentyna Plac Navona Watykan (Zamek Świętego Anioła) Piazza di Spagna (Fontana di Trevi) Plac Barberiniego Viale Enrico de Nicola (Stazione Termini)

Rzym: Koloseum i starożytny Rzym - wycieczka z przewodnikiem

9. Rzym: Koloseum i starożytny Rzym - wycieczka z przewodnikiem

Oszczędzaj cenny czas i omiń długie kolejki do Koloseum, wchodząc do najsłynniejszego amfiteatru na świecie. Zobacz częściowo zrekonstruowany fragment podłogi areny, aby wyobrazić sobie, jak budynek wyglądał w czasach Cesarstwa Rzymskiego. Podążaj za przewodnikiem w ekscytującej podróży przez historię pomnika i obejrzyj z bliska fotele senatorów oraz zapadnię, przez którą dzikie zwierzęta zostały wypuszczone na krwiożerczą rozrywkę. Z krawędzi podłogi areny możesz zajrzeć do podziemi, aby zobaczyć komnatę, w której przebywały te dzikie zwierzęta, oraz ścieżki, którymi podążali gladiatorzy. Wejdź przez bramę gladiatorów, stań na podłodze areny i zobacz Łuk Konstantyna. Dowiedz się, jak budynek został ożywiony. Posłuchaj o bitwach, które miały tam miejsce na przestrzeni czasu. Przeżyj ponownie doświadczenie gladiatorów z ekskluzywnej perspektywy. Następnie udaj się na Forum Romanum, aby odkryć centrum życia politycznego i społecznego starożytnego Rzymu.

Roma Pass: 48- lub 72-godzinna karta miejska z transportem

10. Roma Pass: 48- lub 72-godzinna karta miejska z transportem

Sieć Roma Pass obejmuje ponad 45 zabytków, muzeów i stanowisk archeologicznych, w tym Koloseum, Fora Rzymskie i Cesarskie, Muzea Kapitolińskie, Ara Pacis, Targ Trajana, Narodowe Muzea Rzymskie, Łaźnie Karakalli, Galerię Borghese, Circo Massimo, Park Archeologiczny Appia Antica i Castel Sant'Angelo. Dzięki karcie miejskiej masz możliwość wstępu bez kolejki do pierwszego muzeum lub stanowiska archeologicznego. Otrzymasz także zniżkę na wstęp do wszystkich innych muzeów i stanowisk archeologicznych. Otrzymasz również zniżki na inne usługi i atrakcje objęte kartą. Poznaj miasto, podróżując bezpłatnie środkami transportu publicznego w Rzymie. Oto lista muzeów, stanowisk archeologicznych i atrakcji, które obejmuje karta: •  Accademia Nazionale di San Luca• Circo Massimo• Circo Massimo Experience• Forum Pass Super (Forum Romanum, forum cesarskie i Palatyn)• Galleria Borghese• Galleria d’Arte Moderna di Roma Capitale• Galleria Nazionale Duarte Antica in Palazzo Barberini and Palazzo Corsini • Galleria Nazionale d’Arte Moderna e Contemporanea• Galleria Spada• Atrakcja Viaggi nell'antica Roma (Wycieczka po starożytnym Rzymie)• Mauzoleum Augusta• MAXXI - Museo nazionale delle arti del XXI secolo• Mercati di Traiano - Museo dei Fori Imperiali• Musei Capitolini• Musei Capitolini - Centrale Montemartini• Musei di Villa Torlonia• Musei di Villa Torlonia - Casina delle Civette• Musei di Villa Torlonia - Casino Nobile• Musei di Villa Torlonia – Serra Moresca• Museo Carlo Bilotti Aranciera di Villa Borghese• Museo Civico di Zoologia• Museo dell’Ara Pacis• Museo della Repubblica Romana e della memoria garibaldina• Museo delle Mura• Museo di Casal de’ Pazzi• Museo di Roma• Museo di Roma in Trastevere• Museo di Scultura Antica Giovanni Barracco• Museo Napoleonico• Museo Nazionale degli Strumenti Musicali (wyłącznie ulgowy bilet wstępu)• Museo Nazionale di Castel Sant’Angelo• Museo Nazionale di Palazzo Venezia (współpraca z Roma Pass została tymczasowo zawieszona)• Museo Nazionale Etrusco di Villa Giulia• Museo Nazionale Romano• Museo Nazionale Romano - Crypta Balbi• Museo Nazionale Romano - Palazzo Altemps• Museo Nazionale Romano - Palazzo Massimo• Museo Nazionale Romano - Terme di Diocleziano• Museo Pietro Canonica a Villa Borghese• Museo delle Civiltà• Museo delle Civiltà - Museo Nazionale Preistorico ed Etnografico „Luigi Pigorini”• Museo delle Civiltà - Museo Nazionale dell’Alto Medioevo• Museo delle Civiltà - Museo Nazionale delle Arti e Tradizioni Popolari• Museo delle Civiltà - Museo Nazionale d’Arte Orientale• Palazzo Valentini - Archaeological Area of the Domus Romane• Parco archeologico del Colosseo, Foro Romano & Palatino • Parco archeologico del Colosseo, Foro Romano & Palatino - Colosseo (Anfiteatro Flavio)• Parco archeologico del Colosseo, Foro Romano & Palatino - Palatino e Foro Romano• Parco Archeologico dell'Appia Antica• Parco Archeologico dell'Appia Antica - Antiquarium Di Lucrezia Romana• Parco Archeologico dell'Appia Antica - Complesso di Capo di Bove• Parco Archeologico dell'Appia Antica - Mausoleo di Cecilia Metella e Castrum Caetani• Parco Archeologico dell'Appia Antica - Parco Delle Tombe Della Via Latina• Parco Archeologico dell'Appia Antica - Villa dei Quintili e Santa Maria Nova• Parco Archeologico di Ostia Antica• Terme di Caracalla• Villa di Massenzio & Mausoleo di Romolo

Liczba znalezionych atrakcji: 765
Sortuj wg::

Koloseum: najlepsze atrakcje w pobliżu

Koloseum: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Koloseum? Kliknij tutaj.

Koloseum: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(155 970 recenzji)

Świetna organizacja i przemiła obsługa. Niefortunnie spóźniliśmy się 5 minut na umówione miejsce spotkania, wraz z inną parą, ale czekająca tam Pani zaprowadziła nas do naszej grupy pod Koloseum, tak więc wycieczka nam nie przepadła. Jesteśmy za to wdzięczni! Pomimo deszczowej pogody chętnych na zwiedzanie było mnóstwo. Odczekaliśmy swoje w kolejce i udało się wejść i obejrzeć wszystko od środka. Przemiła przewodniczka, która wszystko dokładnie opowiadała i raczyła nas ciekawostkami. Przepiękny widok z tarasu. Warto!

agencja wykazała się dużą odpowiedzialnością. przed trasą wysłali nam resztę za pośrednictwem SMS-a i WhatsApp. przewodnik Monia był doskonały. jest pełna pasji, doświadczona i zabawna. świetnie się z nią bawiliśmy. absolutnie polecę tę wycieczkę innym

Nasz przewodnik Marie C był naprawdę świetny, 3 godziny historii Koloseum i jego architektury oraz dynamiczny i uśmiechnięty przewodnik!

Bardzo łatwo odebrać bilety, bardzo dokładne wyjaśnienia, bez problemu można iść zwiedzać.

Dzięki doskonałemu przewodnikowi Laritza. spektakularne przeżycie. Bardzo dziękuję.