Koloseum
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę
Zarezerwuj bilet już teraz

Koloseum: Wycieczki i bilety

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Koloseum”

Rzym – najciekawsze atrakcje

Bilety i wycieczki: 1327

Historia Koloseum

W żadnym innym mieście przeszłość i teraźniejszość nie współgrają ze sobą tak dobrze. Obiecaj nam: nie opuścisz Rzymu, dopóki nie zobaczysz Koloseum! Im bliżej podejdziesz, tym trudniej będzie Ci uwierzyć w jego ogrom i potęgę. Wejdź do środka i przenieś się do starożytności!

Kiedy je zbudowano?

Kiedy je zbudowano?

Budowę Koloseum opłacili cesarze Wespazjan i Tytus. Zostało ukończone w 80 roku naszej ery. Jego otwarcie świętowano przez 100 dni.

Gladiatorzy i igrzyska

Gladiatorzy i igrzyska

Koloseum zbudowano jako miejsce do uprawiania sportów takich jak walki pomiędzy gladiatorami i dzikimi zwierzętami. Jego wnętrze mogło pomieścić 50 tysięcy widzów!

Ciekawostki

Ciekawostki

Koloseum to największy amfiteatr na świecie. Ostatnie walki gladiatorów miały miejsce w 435 r. Wejście było darmowe. W Koloseum inscenizowano też bitwy morskie.

W jaki sposób przetrwało?

W jaki sposób przetrwało?

W odróżnieniu od innych rzymskich amfiteatrów, Koloseum zbudowano z solidnych materiałów: fundamenty są z betonu, filary z trawertynu, wypełnienia z tufu wulkanicznego, a pokrycie betonu z cegieł.

Za kulisami

Za kulisami

Choć trzęsienia ziemi wyrządziły niemałe szkody, spora część Koloseum nadal stoi! Wycieczka śladami gladiatorów po tym cudzie architektury to obowiązkowy punkt wizyty w Rzymie.

Nasze wskazówki

Bilety

Zwykły bilet można zarezerwować online. Pozwala on na zwiedzenie Koloseum oraz znajdujących się w pobliżu Forum Romanum i Palatynu. Koloseum jest czynne od 8.30 do godziny przed zachodem słońca.

Wycieczki

Jeśli wejście do środka i zrobienie paru zdjęć to dla Ciebie za mało, polecamy grupowe wycieczki! Są warte swojej ceny. Od przewodnika dowiesz się wielu ciekawostek na temat historii starożytnego Rzymu, jego architektury, sportu i całej masy mało znanych faktów, które sprawią, że Koloseum ożyje na nowo w Twojej wyobraźni! Możesz połączyć to z wycieczką po Forum lub po Palatynie; przy okazji unikniesz kolejki.

Jak tam dotrzeć?

Stacja „Colosseo” to część niebieskiej linii rzymskiego metra, dwa przystanki od stacji „Termini”. Samego Koloseum przeoczyć się nie da!

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Koloseum jest otwarte 7 dni w tygodniu od 8.30 do 18.15 przez cały rok z wyjątkiem 25 grudnia i 1 stycznia.
 • Cena
  Zwykły bilet kosztuje 12 EUR.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Bardzo polecamy!
 • Jak tam dotrzeć?
  Najłatwiej ze stacji „Colosseo”; Koloseum jest tuż przy wyjściu.
 • Dodatkowe wskazówki
  Przyjdź wcześnie – unikniesz tłumów!
  Pamiętaj o kremie przeciwsłonecznym – Koloseum jest na świeżym powietrzu!

Koloseum: Co mówią inni?

Ogólna ocena
4.4 / 5
na podstawie 85 113 opinii

Wycieczka bardzo ciekawa. Warto wykupić audioprzewodnik po Koloseum (już na miejscu) - mają też wersję po polsku (!), opowieść jest dobrze opracowana, i bardzo pomaga w zwiedzaniu obiektu. Polecam (!!!) rezerwację biletów on-line. Bez tego zamiast podziwiać starożytny stadion stalibyśmy w ogromnej kolejce, najpierw do wejścia a potem jeszcze raz do kasy.

Koloseum, Forum Romanum i Palatynu nie powinno zabraknąć w programie zwiedzania każdego, kto przyjeżdża do Rzymu. To absolutny elementarz. Tu kamienie mówią...

Najlepiej jest przyjść do Koloseum w godzinach 8:00-9:00, gdy większość osób jeszcze śpi. Można wtedy zrobić ciekawe zdjęcia i poruszać się bez tłumu ludzi.

generalnie dzięki biletów on-line uniknelismy stania w bardzo długich kolejkach. Koloseum robi wrażenie, zresztą kwestia gustu.

Do Coloseum weszliśmy priorytetowo ale do forum romskim była jedna kolejka bezpieczeństwa i stania na 2 godziny zrezygnowaliśmy