Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Kolonia

To nadrzeczne niemieckie miasto urzeknie Cię słynną katedrą, gotycką architekturą i urokliwą starówką.

Kolonia – nasze najbardziej polecane atrakcje

Kolonia: panoramiczny rejs po mieście

1. Kolonia: panoramiczny rejs po mieście

Przejedź przez urocze miasto Kolonia i odkryj jego atrakcje z wody. Weź przekąski i napoje z pokładowego baru (na własny koszt) i zrelaksuj się, podziwiając zabytki Kolonii i mosty. Poznaj Stare Miasto w Kolonii, charakteryzujące się pięknymi kościołami i zabytkowymi budynkami. Tu i ówdzie zobaczysz także imponujące nowoczesne budynki, takie jak muzeum czekolady Lindt. Podziwiaj mosty z wody, takie jak Hohenzollern, Deutz Bridge i South Bridge. Przejdź obok Niemieckiego Muzeum Sportu i Igrzysk Olimpijskich i obejrzyj ultranowoczesny projekt rewitalizacji miasta Rheinauhafen. Podziwiaj piękną katedrę w Kolonii i zrób kilka zdjęć z daleka, aby uchwycić budowlę w całej okazałości.

Kolonia: Bilet na autobus turystyczny Hop-On Hop-Off 24h

2. Kolonia: Bilet na autobus turystyczny Hop-On Hop-Off 24h

Przyjdź i dołącz do tej 90-minutowej przejażdżki po Kolonii i dowiedz się więcej o bogatej historii miasta, skojarzeniach i osobowościach. Wejdź na pokład piętrowego autobusu, aby zwiedzić wszystkie najważniejsze miejsca w Kolonii. Skorzystaj z tego 24-godzinnego biletu hop-on hop-off, aby wysiąść z autobusu na dowolnym z 14 przystanków i zobaczyć zabytki, takie jak katedra, zoo, stare miasto i Chlodwigplatz. Wsiądź do autobusu i przygotuj się na zwiedzanie miasta. Udaj się na górny pokład lub pozostań na dole, gdy autobus będzie przemierzał ulice Kolonii. Posłuchaj pouczającego komentarza podczas wycieczki po malowniczym mieście. Wejdź i wyjdź z autobusu, jak chcesz, z wyborem 14 przystanków, aby wejść lub wyjść. Zwiedzaj miasto w wolnym czasie, bez konieczności planowania według rozkładu jazdy, dzięki czemu możesz spontanicznie decydować o tym, co chcesz zobaczyć. Odkryj miasto, mijając takie zabytki, jak Kolońskie Muzeum Czekolady, centrum kongresowe Gürzenich i Brama Eigelstein. Poznaj wysoki budynek Cologne Triangle, a także Odysseum i Lanxess Arena. Przystanki wycieczek autobusowych to: - Katedra (pierwszy autobus odjeżdża o 10 rano, ostatni autobus o 5 po południu) - Stare Miasto - Rothgerberbach - Chlodeigplatz - Muzeum czekolady - Trójkątna wieża - Lanxess Arena - Odysseum/Köln Arcaden - Zoo/Flora - Eigelstein - Mediapark - Friesenplatz - Neumarkt - Katedra (pierwszy autobus przyjeżdża o 11:30, a ostatni o 18:30) Co 30 minut na każdy przystanek przyjeżdża nowy autobus.

Kolonia: Rejs po Renie z najważniejszymi atrakcjami

3. Kolonia: Rejs po Renie z najważniejszymi atrakcjami

Zobacz najważniejsze atrakcje Kolonii z perspektywy wody podczas miejskiego rejsu. Zobacz słynną na całym świecie katedrę w Kolonii, przepłyń pod 5 mostami i wysłuchaj komentarza płynącego z głośników statku. Rozpocznij rejs po Renie statkiem MS Rheinperle, MS Rheinland lub MS Rheintreue. Po obejrzeniu słynnej kolońskiej katedry i Starego Miasta udaj się w rejs do Rheinauhafen, gdzie można zobaczyć charakterystyczne domy z żurawiami. Przejdź pod 5 mostami, aby dotrzeć do Rodenkirchen na południu. Następnie rejs zabierze Cię do głównych atrakcji miasta na północ od Kopuły, takich jak most Zoobrücke. Podczas rejsu dowiedz się więcej o zabytkach Kolonii z komentarzem na pokładzie oraz w języku angielskim i niemieckim. Jeśli masz ochotę, zrelaksuj się przy lokalnym piwie Kölsch lub mocnej kawie i kawałku ciasta. Podczas dodatkowych wieczornych wycieczek (od 17:30) możesz cieszyć się zachodem słońca na pokładzie przy chłodnej muzyce klubowej i zrelaksować się podczas wycieczki! (Te wycieczki są prowadzone bez wyjaśnień dotyczących zabytków.)

Kolonia: bilet wstępu do Muzeum Czekolady

4. Kolonia: bilet wstępu do Muzeum Czekolady

Na zwiedzających czeka tu palmiarnia, informacje o historii kakao, eksponaty prekolumbijskich kultur Ameryki Środkowej, ważna kolekcja porcelany i srebra z okresu baroku oraz liczne zabytkowe maszyny z czasów rewolucji przemysłowej. W szklanej fabryce czekolady i w atelier czekolady zwiedzający mogą zobaczyć dwa rodzaje produkcji wyrobów czekoladowych: przemysłowy i indywidualny (ręczny). Wspaniałą atrakcją jest też 3-metrowa fontanna czekoladowa z 200 kg pysznej czekolady. Degustacja jest zdecydowanie wskazana!

Kolonia: Bilet TimeRide VR Time Travel Experience

5. Kolonia: Bilet TimeRide VR Time Travel Experience

Wyrusz w ekscytującą podróż z TimeRide i poznaj niezniszczoną Kolonię oraz fascynujący styl życia legendarnych lat dwudziestych! Wraz z uroczym kapelusznikiem Tessą i kolońskim kierowcą tramwaju Pitterem odkryjesz ekscytujący czas po zakończeniu I wojny światowej, brytyjskiej okupacji i hiszpańskiej grypie. Twoja podróż w czasie w trzech krokach: · Kino: W latach dwudziestych coraz więcej kin przekształciło się w ogromne pałace filmowe. Kino było wszechobecną i efektowną częścią codziennego życia oraz ważnym źródłem informacji. Wejdź do naszego „Lichtspielhaus” i usiądź razem z wytwornym towarzystwem: zabawny film krótkometrażowy w stylu tamtych czasów pokaże Ci historyczny rozwój Kolonii w latach dwudziestych. · Sklep Kapelusznika: W sklepie Kapelusznika rodziny Riedschneider zanurzysz się razem z Tessą w świat szykownej mody lat dwudziestych. W latach dwudziestych wszyscy nosili kapelusze, a wybór kapelusza wiele mówił o użytkowniku! W pięknie udekorowanym sklepie sztuka noszenia i robienia kapeluszy jest ilustrowana licznymi oryginałami z rodziny kapeluszników Diefenthal z Kolonii. Dowiesz się również więcej o pilnym specjalnym zamówieniu Tessy… Czy jej ważna dostawa dotrze na czas do Neumarkt dzięki Pitterowi? · The VR-Ride: Punkt kulminacyjny Twojej podróży w czasie do 1926 roku: podczas wirtualnej przejażdżki pierwszym elektrycznym tramwajem w Kolonii poznasz piękno miasta przed jego zniszczeniem podczas II wojny światowej. Z goglami VR będziesz cieszyć się panoramicznym widokiem 360° i odkryjesz kultowe zabytki starej Kolonii, z których wiele zniknęło lub są dziś ledwo rozpoznawalne: ówczesne otoczenie katedry w Kolonii, stary główny dworzec kolejowy, teatr Schauspielhaus, ratusz pod przewodnictwem Konrada Adenauera i wiele innych. W Neumarkt Twoja podróż kończy się w kolorowym, karnawałowym zgiełku z „Wielkim Finałem”.

Kolonia: Wycieczka po browarze z 3 degustacjami piwa Kölsch

6. Kolonia: Wycieczka po browarze z 3 degustacjami piwa Kölsch

Poznaj fascynującą kulturę piwowarską i historię Kolonii w relaksujący sposób. Wycieczka z przewodnikiem po browarach zabierze Cię do najbardziej znanych browarów w mieście, gdzie skosztujesz trzech pysznych rodzajów Kölsch (w cenie). Zmotywowani przewodnicy wybierają browary w oparciu o dynamikę grupy i pragnienia, aby stworzyć doświadczenie dostosowane do każdej okazji. Oprócz tradycyjnych browarów, takich jak 700-letni Brauhaus Sion lub czcigodny Früh am Dom, poznasz także ekscytujące, młodsze browary na starym mieście. Wyjątkowe doświadczenie rozpoczyna się w samym sercu miasta, w pobliżu głównego wejścia do katedry w Kolonii i prowadzi przez malownicze stare miasto do Heumarkt. Niezależnie od tego, czy podróżujesz samotnie, w parze, w grupie czy w towarzystwie - ta wycieczka obiecuje dwie beztroskie i zabawne godziny na pięknym starym mieście nad Renem.

Kolonia: Cmentarz Melaten, wycieczka po życiu, miłości i śmierci

7. Kolonia: Cmentarz Melaten, wycieczka po życiu, miłości i śmierci

Wędruj po cmentarzu Melaten w Kolonii i zobacz groby najwybitniejszych osobistości miasta podczas pieszej wycieczki. Zanurz się w spokoju i bogatej historii dużego parku z przewodnikiem. Odkryj ciche miejsce otoczone pięknym parkiem z niezrównaną florą i fauną w centrum Kolonii. Odwiedź cmentarz Melaten i przejdź się po kompleksie, który ma powierzchnię ponad czterystu tysięcy metrów kwadratowych i około 55 000 grobów. Ciesz się chwilami ciszy i spokoju podczas wycieczki z przewodnikiem i przekonaj się, jak blisko siebie są miłość, śmierć i cierpienie oraz kultura artystyczna. Poznaj ciekawe fakty i ciekawostki dotyczące postaci historycznych oraz imponujących grobowców i pomników oraz odwiedź dawny „Leprosenanstalt”.

Kolonia: rejs po Renie wzdłuż Starego Miasta

8. Kolonia: rejs po Renie wzdłuż Starego Miasta

Wszystkie trasy prowadzą wzdłuż panoramy starego miasta, obok Rheinauhafen z domami z żurawiami i z powrotem w dół Renu do Kolonii-Mülheim. Kontynuuj w górę Renu do zoo/kolejki linowej, gdzie możesz również wsiadać i wysiadać. Na koniec rejs wraca do punktu początkowego, molo w Dom/Hohenzollernbrücke, gdzie kończy się rejs.

Kolonia: KölnCard ze zniżkami

9. Kolonia: KölnCard ze zniżkami

Zwiedzaj Kolonię, wygodnie i oszczędnie z KölnCard. Karta oferuje szeroką gamę zniżek do artystycznych, kulturalnych atrakcji a także do lokali gastronomicznych oraz sklepów. Na przykład: zniżka na wstęp do Muzeów Kolońskich oraz wielu innych ciekawych miejsc. Inne propozycje z których można skorzystać w obniżonej cenie to wejściówki do teatru, na koncerty oraz rejs statkiem po całym regionie. Karta umożliwia również bezpłatne przejazdy komunikacją miejską. Zniżki w ramach KölnCard: Muzea – Niemieckie Muzeum Sportu i Igrzysk Olimpijskich – 50% zniżki – Muzeum Perfum w Domu Fariny – 50% zniżki – Muzeum Karnawału – 50% zniżki dla dorosłych – Muzeum Käthe Kollwitz – 50% zniżki dla dorosłych – Muzeum Musztardy – 50% zniżki na wycieczkę po fabryce – Photografische Sammlung / SK Stiftung Kultur – 50% zniżki na aktualną wystawę – Niemieckie Muzuem Tańca – 50% zniżki na aktualną wystawę – Kolumba – Muzeum Sztuki Archidiecezji Kolońskiej – 40% zniżki – Muzeum Czekolady – 24% zniżki – Kolońska Strefa Archeologiczna – 20% zniżki na wystawy specjalne – Centrum Dokumentacji Nazizmu w Kolonii – 20% zniżki z wyjątkiem wystaw specjalnych – Skarbiec Katedralny – 20% zniżki z wyjątkiem wystaw specjalnych – Muzeum Sztuki Użytkowej– 20% zniżki z wyjątkiem wystaw specjalnych – Muzeum Sztuki Wschodnioazjatyckiej – 20% zniżki z wyjątkiem wystaw specjalnych – Muzeum Ludwig – 20% zniżki z wyjątkiem wystaw specjalnych – Muzeum Alexandra Schnütgena – 20% zniżki z wyjątkiem wystaw specjalnych – Muzeum Rautenstrauch-Joest – 20% zniżki z wyjątkiem wystaw specjalnych – Muzeum Rzymsko-Germańskie – 20% zniżki z wyjątkiem wystaw specjalnych – Kolońskie Muzeum Miasta – 20% zniżki z wyjątkiem wystaw specjalnych – Muzeum Wallraf-Richartz – 20% zniżki, za wyjątkiem wystaw specjalnych Gastronomia – Karstadt Le Buffet Restaurant & Café – 20% zniżki na posiłki i napoje – Hotel Maritim – 20% zniżki na posiłki i napoje w Café Heumarkt – Brauhaus Sion – 15% zniżki na posiłek – Café Scholl – 15% zniżki na lunch dnia – Dinea Café & Restaurant w Galerii Ihrer Kaufhof – 15% zniżki na posiłki (bez ofert specjalnych) – Hard Rock Cafe Cologne – 15% zniżki w restauracji (za wyjątkiem napojów alkoholowych) Zwiedzanie – KölnTourismus – 50% zniżki na codzienną wycieczkę (bez sobót i niedziel) – wycieczka Colonia Prima – 28% zniżki na wycieczkę „Odwiedź zakazane miasto Heinricha Heine'sa” – wycieczka Stadtgeschichten Köln – 23% zniżki na wszystkie wycieczki – CCS Busreisen GmbH – 20% zniżki na jednodniowy bilet Hop On Hop Off – wycieczka Colonia Prima – 20% zniżki na wycieczki grupowe – Kolumba – Muzeum Sztuki Archidiecezji Kolońskiej – 20% zniżki dla grup – prom Kolonia Düsseldorf (KD) – 20% zniżki na zwykłe przeprawy, z wyjątkiem kursów specjalnych – prom KölnTourist – 20% zniżki na rejsy widokowe, rejsy po porcie i całodniowy rejs do Siedmiogórza – Wynajem rowerów w Hauptbahnhof – 20% zniżki na wynajem rowru miejskiego– cały d – StadtKunst Köln – 20% zniżki na wszystkie wycieczki – Kolonia od środka – 15-20% zniżki dla dorosłych na wycieczki grupowe – wycieczka na Stadion RheinEnergie – 17% zniżki na pojedyczne bilety dla dorosłych – KölnerCity Tour e.K. – 15% zniżki na wycieczki autokarowe – KölnTourismus – 15% zniżki na grupowe wycieczki po mieście – Perpedalo Köln Rikscha – 15% zniżki na wszystkie przejazdy Atrakcje: – Teatr Studiobühne Köln – 50% zniżki od ceny biletu – Ciuchcia Wolters Bimmelbahn – 42% zniżki na jeden przejazd dla dorosłych – Koloński Teatr Komedii – 28% zniżki – Kolońskie Zoo – 17% zniżkich dla dorosłych i 24% dzieci – Orkiestra Gürzenich w Filharmonii – 20% zniżki na koncerty w poniedziałek lub wtorek – Odysseum – 20% zniżki – Opera Kolońska – 20% na wszystkie spektakle – Teatr am Dom – 20% zniżki na wszystkie spektakle – Kolońska drużyna hokeja Sharks – 15% zniżki na główne rozgrywki KEC – Kolejka gondolowa– 15% zniżki dla doroslych na kurs dwie strony – Teatr am Bauturm freies Schauspiel – 15% zniżki od ceny biletu – koelnwhisky Dieter Matuschke – 10% zniżki na degustację whisky i rumu Zakupy – Hard Rock Cafe Köln – 15% zniżki w Rock Shop – KölnTourismus – 15% zniżki w KölnShop – 4711 Traditionshaus – 10% zniżki na zakupy powyżej 25 EUR – Muzeum Perfum Farina – 10% zniżki na Oryginalną Wodę Kolońską – koelnwhisky Dieter Matuschke – 10% zniżki na międzynarodowe whisky, wina i likiery

Kolonia: rejs po Renie między katedrą a Rodenkirchen

10. Kolonia: rejs po Renie między katedrą a Rodenkirchen

Zobacz najważniejsze zabytki Kolonii z wody podczas rejsu po mieście. Podziwiaj widoki słynnej na całym świecie katedry w Kolonii z wody i zanurz się głębiej w te miejsca dzięki bieżącemu komentarzowi z głośników statku. Rozpocznij rejs po Renie, wsiadając na pokład jednego z przestronnych statków rzecznych, MS RheinPerle, MS RheinLand, MS RheinCargo lub MS RheinTreue. Rozpocznij swoją przygodę ze zwiedzaniem. Uchwyć widoki kultowej katedry i Starego Miasta w Kolonii, popłyń do Rheinauhafen, gdzie znajdują się Schokoladenmuseum i Sportmuseum. Płyń obok charakterystycznych domów z dźwigami w okolicy portu. Przepłyń pod 5 mostami, aby dotrzeć do dzielnicy Rodenkirchen na południu. Podczas rejsu dowiedz się więcej o zabytkach Kolonii dzięki komentarzowi na pokładzie w języku angielskim i niemieckim. Podczas dodatkowych wieczornych rejsów (od 17:15) możesz podziwiać zachód słońca na pokładzie przy relaksującej muzyce lounge i zrelaksować się podczas wycieczki! Wycieczki te odbywają się bez objaśniania zabytków. Rozkoszuj się poczęstunkiem na pokładzie z możliwością zakupu lokalnego piwa Kölsch lub mocnej kawy i kawałka ciasta. Wróć do miejsca spotkania po zakończeniu relaksującego rejsu. Uwaga: przy rezerwacji tych biletów nie ma możliwości przerwania podróży na stacjach Rheinauhafen i Rodenkirchen!

Najciekawsze atrakcje

Kolonia: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 222
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Kolonia

Kolonia: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Kolonia? Kliknij tutaj.

Kolonia: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(12 258 recenzji)

To lepsze niż jakiekolwiek muzeum czekolady, które odwiedziłem. W rzeczywistości nie jest to bilet omijający kolejkę, możesz ominąć kolejkę przy kasie biletowej, jeśli taka jest, ale jeśli jesteś tu w weekend, istnieje prawdopodobieństwo, że wiele osób będzie tam stać w kolejce po bilet online z biletem online wewnątrz.

Bardzo interesujące - wycieczka pokazująca produkcję czekoladek była doskonała. Trochę zirytowany, że strona GYG nie pozwoliła mi na obecność 2 seniorów - upieram się, że jeden musi być osobą dorosłą (co kosztuje nieco więcej), ale gdybyśmy poczekali i zarezerwowali w muzeum, moglibyśmy mieć 2 seniorów

Bardzo interesujące! Czekolada jest oczywiście mega pyszna 😋 ...fajnie, że w muzeum jest też kawa. Znajduje się tu również szafa, w której można zostawić kurtki i torby. Chętnie wrócę ponownie.

Było wspaniale, spróbowałem najlepszej czekolady jaką kiedykolwiek jadłem

Świetne doświadczenie, bardzo ciekawe muzeum i pyszna czekolada