Kolonia
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę
do

Wycieczki, zabytki, ciekawe miejsca:

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Kolonia”

Najciekawsze atrakcje Kolonii

Kolonia to kulturowe centrum Nadrenii. Posiada najwspanialsze kościoły w Niemczech i całej Europie, wiele muzeów oraz jeden z najstarszych uniwersytetów na świecie. Jeśli szukasz najciekawszych miejsc do zwiedzania, oto one:

Katedra św. Piotra i Najświętszej Marii Panny

Budowa katedry w Kolonii rozpoczęła się w 1248 roku, ale ukończono ją dopiero w 1880! Znajduje się w niej relikwiarz Trzech Króli i jest to najpopularniejsza atrakcja Kolonii.

Zdjęcie: Alexander Kaiser @Flickr (CC BY 2.0)

Ogród zoologiczny w Kolonii

Założony w 1860 roku ogród zoologiczny posiada ponad 700 gatunków zwierząt i znany jest na całym świecie. Skupia się głównie na ssakach naczelnych, ale jest tam też oceanarium i wystawa bezkręgowców.

Zdjęcie: Daniel Farrell @Flickr (CC BY-SA 2.0)

Muzeum Czekolady

W tym znajdującym się na starówce wspaniałym muzeum poznasz całą historię czekolady, od jej początków w Ameryce Środkowej po współczesne metody produkcji.

Zdjęcie: NH53 @Flickr (CC BY 2.0)

Rzymska wieża i mury

Dzięki rzymskim fortyfikacjom cofniesz się w czasie do początków istnienia Kolonii. Wieża oraz najlepiej zachowany odcinek muru znajdują się w Ulrepforte.

Zdjęcie: Luftphilia @Flickr (CC BY-SA 2.0)

Most Hohenzollernów

Nazywany jest również „mostem zakochanych” ze względu na kłódki zawieszane na nim przez zakochane pary. Jest to najlepsza droga do katedry, a być może i do wiecznej miłości.

Zdjęcie: Georgie Pauwels @Flickr (CC BY 2.0)

Kolumba

W jednym z najstarszych muzeów Kolonii znajduje się eklektyczna kolekcja religijnych dzieł sztuki oraz ikon. Po dziś dzień muzeum zarządzane jest przez archidiecezję kolońską.

Park rzeźb

Wejdź do parku głównym wejściem przy ulicy Riehler Straße i odkryj niewielki, ale malowniczy park usiany nowoczesnymi rzeźbami. Wstęp jest darmowy!

Kolonia: Zaplanuj pobyt

Kiedy najlepiej zwiedzać Kolonię?

Lato w Kolonii bywa wilgotne, co oznacza, że szczyt sezonu turystycznego przypada na jesień. Nic dziwnego, że w październiku hotele są droższe. Wiosna też jest dobrą porą, ponieważ otwierają się już wtedy ogródki piwne, a miasto budzi się ze snu zimowego. Jednak Kolonię warto też odwiedzić zimą. Odbywają się wtedy jarmarki bożonarodzeniowe, a w lutym w Kolonii rozpoczyna się karnawał.

Kiedy odbywają się jarmarki bożonarodzeniowe?

W Kolonii jest 6 głównych jarmarków bożonarodzeniowych, a każdy z nich ma swój własny charakter (polecamy ten przed Muzeum Czekolady, którego tematem przewodnim jest średniowiecze!). Odbywają się one od 23 listopada do 23 grudnia.

Ile dni spędzić w Kolonii?

2 lub 3 dni powinny wystarczyć na zwiedzenie najpopularniejszych atrakcji, ale pamiętaj, że Kolonia znajduje się w pobliżu Bonn i Düsseldorfu, które też warto odwiedzić. W niewielkiej odległości na południe od Kolonii znajduje się zapierająca dech w piersiach Górna Dolina Środkowego Renu. Rozważ wydłużenie pobytu o 1 lub 2 dodatkowe dni, aby odwiedzić to wspaniałe miejsce.

Przydatne informacje

 • Język
  Niemiecki
 • Waluta
  EUR (€)
 • Strefa czasowa
  UTC (+01:00)
 • Kod kraju
  +49
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Wiosną i jesienią temperatury są łagodniejsze, ale zimą odbywają się słynne jarmarki bożonarodzeniowe.

Kolonia: Wycieczki i bilety

Ciekawe miejsca i zabytki: Kolonia

Kolonia: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscowości Kolonia?  Kliknij tutaj.


Kolonia
4.4
W oparciu o następującą liczbę opinii klientów GetYourGuide: 714