Atrakcje i wycieczki
Kolonia

To nadrzeczne niemieckie miasto urzeknie Cię słynną katedrą, gotycką architekturą i urokliwą starówką.

Kolonia: najczęściej polecane atrakcje

Kolonia: panoramiczny rejs po mieście

Kolonia: panoramiczny rejs po mieście

Przejedź przez urocze miasto Kolonia i odkryj jego atrakcje z wody. Weź przekąski i napoje z pokładowego baru (na własny koszt) i zrelaksuj się, podziwiając zabytki Kolonii i mosty. Poznaj Stare Miasto w Kolonii, charakteryzujące się pięknymi kościołami i zabytkowymi budynkami. Tu i ówdzie zobaczysz także imponujące nowoczesne budynki, takie jak muzeum czekolady Lindt. Podziwiaj mosty z wody, takie jak Hohenzollern, Deutz Bridge i South Bridge. Przejdź obok Niemieckiego Muzeum Sportu i Igrzysk Olimpijskich i obejrzyj ultranowoczesny projekt rewitalizacji miasta Rheinauhafen. Podziwiaj piękną katedrę w Kolonii i zrób kilka zdjęć z daleka, aby uchwycić budowlę w całej okazałości.

Kolonia: Rejs po Renie z najważniejszymi atrakcjami

Kolonia: Rejs po Renie z najważniejszymi atrakcjami

Zobacz najważniejsze zabytki Kolonii z wody podczas rejsu po mieście. Zobacz słynną na całym świecie katedrę kolońską, przepłyń pod 5 mostami i posłuchaj komentarza z głośników statku. Rozpocznij rejs po Renie statkiem MS Rheinperle, MS Rheinland lub MS Rheintreue. Po obejrzeniu kultowej katedry i Starego Miasta w Kolonii, popłyń do Rheinauhafen, gdzie zobaczysz charakterystyczne domy z żurawiami. Przepłyń pod 5 mostami, aby dotrzeć do Rodenkirchen na południu. Następnie rejs zabierze Cię do głównych atrakcji miasta na północ od kopuły, takich jak most Zoobrücke. Podczas rejsu dowiedz się więcej o zabytkach Kolonii dzięki komentarzowi na pokładzie w języku angielskim i niemieckim. Na dodatkowych wieczornych wycieczkach (od 17:30) możesz cieszyć się zachodem słońca na pokładzie przy chłodnej muzyce lounge i zrelaksować się podczas wycieczki! (Wycieczki te odbywają się bez objaśniania zabytków).

Kolonia: Bilet na autobus turystyczny Hop-On Hop-Off 24h

Kolonia: Bilet na autobus turystyczny Hop-On Hop-Off 24h

Przyjdź i dołącz do tej 90-minutowej przejażdżki po Kolonii i dowiedz się więcej o bogatej historii miasta, skojarzeniach i osobowościach. Wejdź na pokład piętrowego autobusu, aby zwiedzić wszystkie najważniejsze miejsca w Kolonii. Skorzystaj z tego 24-godzinnego biletu hop-on hop-off, aby wysiąść z autobusu na dowolnym z 14 przystanków i zobaczyć zabytki, takie jak katedra, zoo, stare miasto i Chlodwigplatz. Wsiądź do autobusu i przygotuj się na zwiedzanie miasta. Udaj się na górny pokład lub pozostań na dole, gdy autobus będzie przemierzał ulice Kolonii. Posłuchaj pouczającego komentarza podczas wycieczki po malowniczym mieście. Wejdź i wyjdź z autobusu, jak chcesz, z wyborem 14 przystanków, aby wejść lub wyjść. Zwiedzaj miasto w wolnym czasie, bez konieczności planowania według rozkładu jazdy, dzięki czemu możesz spontanicznie decydować o tym, co chcesz zobaczyć. Odkryj miasto, mijając takie zabytki, jak Kolońskie Muzeum Czekolady, centrum kongresowe Gürzenich i Brama Eigelstein. Poznaj wysoki budynek Cologne Triangle, a także Odysseum i Lanxess Arena. Przystanki wycieczek autobusowych to: - Katedra (pierwszy autobus odjeżdża o 10 rano, ostatni autobus o 5 po południu) - Stare Miasto - Rothgerberbach - Chlodeigplatz - Muzeum czekolady - Trójkątna wieża - Lanxess Arena - Odysseum/Köln Arcaden - Zoo/Flora - Eigelstein - Mediapark - Friesenplatz - Neumarkt - Katedra (pierwszy autobus przyjeżdża o 11:30, a ostatni o 18:30) Co 30 minut na każdy przystanek przyjeżdża nowy autobus.

Kolonia: bilet wstępu do Muzeum Czekolady

Kolonia: bilet wstępu do Muzeum Czekolady

Na zwiedzających czeka tu palmiarnia, informacje o historii kakao, eksponaty prekolumbijskich kultur Ameryki Środkowej, ważna kolekcja porcelany i srebra z okresu baroku oraz liczne zabytkowe maszyny z czasów rewolucji przemysłowej. W szklanej fabryce czekolady i w atelier czekolady zwiedzający mogą zobaczyć dwa rodzaje produkcji wyrobów czekoladowych: przemysłowy i indywidualny (ręczny). Wspaniałą atrakcją jest też 3-metrowa fontanna czekoladowa z 200 kg pysznej czekolady. Degustacja jest zdecydowanie wskazana!

Kolonia: Bilet TimeRide VR Time Travel Experience

Kolonia: Bilet TimeRide VR Time Travel Experience

Wyrusz w ekscytującą podróż z TimeRide i poznaj niezniszczoną Kolonię oraz fascynujący styl życia legendarnych lat dwudziestych! Wraz z uroczym kapelusznikiem Tessą i kolońskim kierowcą tramwaju Pitterem odkryjesz ekscytujący czas po zakończeniu I wojny światowej, brytyjskiej okupacji i hiszpańskiej grypie. Twoja podróż w czasie w trzech krokach: · Kino: W latach dwudziestych coraz więcej kin przekształciło się w ogromne pałace filmowe. Kino było wszechobecną i efektowną częścią codziennego życia oraz ważnym źródłem informacji. Wejdź do naszego „Lichtspielhaus” i usiądź razem z wytwornym towarzystwem: zabawny film krótkometrażowy w stylu tamtych czasów pokaże Ci historyczny rozwój Kolonii w latach dwudziestych. · Sklep Kapelusznika: W sklepie Kapelusznika rodziny Riedschneider zanurzysz się razem z Tessą w świat szykownej mody lat dwudziestych. W latach dwudziestych wszyscy nosili kapelusze, a wybór kapelusza wiele mówił o użytkowniku! W pięknie udekorowanym sklepie sztuka noszenia i robienia kapeluszy jest ilustrowana licznymi oryginałami z rodziny kapeluszników Diefenthal z Kolonii. Dowiesz się również więcej o pilnym specjalnym zamówieniu Tessy… Czy jej ważna dostawa dotrze na czas do Neumarkt dzięki Pitterowi? · The VR-Ride: Punkt kulminacyjny Twojej podróży w czasie do 1926 roku: podczas wirtualnej przejażdżki pierwszym elektrycznym tramwajem w Kolonii poznasz piękno miasta przed jego zniszczeniem podczas II wojny światowej. Z goglami VR będziesz cieszyć się panoramicznym widokiem 360° i odkryjesz kultowe zabytki starej Kolonii, z których wiele zniknęło lub są dziś ledwo rozpoznawalne: ówczesne otoczenie katedry w Kolonii, stary główny dworzec kolejowy, teatr Schauspielhaus, ratusz pod przewodnictwem Konrada Adenauera i wiele innych. W Neumarkt Twoja podróż kończy się w kolorowym, karnawałowym zgiełku z „Wielkim Finałem”.

Kolonia: Wycieczka po browarze z 3 degustacjami piwa Kölsch

Kolonia: Wycieczka po browarze z 3 degustacjami piwa Kölsch

Poznaj fascynującą kulturę piwowarską i historię Kolonii w relaksujący sposób. Wycieczka z przewodnikiem po browarach zabierze Cię do najbardziej znanych browarów w mieście, gdzie skosztujesz trzech pysznych rodzajów Kölsch (w cenie). Zmotywowani przewodnicy wybierają browary w oparciu o dynamikę grupy i pragnienia, aby stworzyć doświadczenie dostosowane do każdej okazji. Oprócz tradycyjnych browarów, takich jak 700-letni Brauhaus Sion lub czcigodny Früh am Dom, poznasz także ekscytujące, młodsze browary na starym mieście. Wyjątkowe doświadczenie rozpoczyna się w samym sercu miasta, w pobliżu głównego wejścia do katedry w Kolonii i prowadzi przez malownicze stare miasto do Heumarkt. Niezależnie od tego, czy podróżujesz samotnie, w parze, w grupie czy w towarzystwie - ta wycieczka obiecuje dwie beztroskie i zabawne godziny na pięknym starym mieście nad Renem.

Kolonia: Wycieczka po życiu, miłości i śmierci na cmentarzu Melaten

Kolonia: Wycieczka po życiu, miłości i śmierci na cmentarzu Melaten

Spaceruj po cmentarzu Melaten w Kolonii podczas wycieczki z przewodnikiem i zobacz groby najwybitniejszych osobistości miasta podczas wycieczki pieszej. Odkryj miejsce ciszy osadzone w pięknym parku z niezrównaną florą i fauną w samym sercu miasta. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem i przejdź przez cmentarz Melaten, który zajmuje powierzchnię ponad 400 000 metrów kwadratowych i około 55 000 grobów. Ciesz się chwilami ciszy i spokoju podczas wycieczki z przewodnikiem i poznaj powiązania między miłością, śmiercią i życiem w mieście. Poznaj interesujące fakty i ciekawostki na temat historycznych osobistości oraz imponujących grobowców i pomników. Odwiedź dawny obszar "Leprosenanstalt" i dowiedz się więcej o fascynującej historii cmentarza, w tym o miejscu dawnej kolonii trędowatych. Odwiedź miejsca pochówku niektórych z najważniejszych postaci historycznych miasta i lepiej zrozum przeszłość Kolonii.

Kolonia: rejs po Renie wzdłuż Starego Miasta

Kolonia: rejs po Renie wzdłuż Starego Miasta

Wszystkie trasy prowadzą wzdłuż panoramy starego miasta, obok Rheinauhafen z domami z żurawiami i z powrotem w dół Renu do Kolonii-Mülheim. Kontynuuj w górę Renu do zoo/kolejki linowej, gdzie możesz również wsiadać i wysiadać. Na koniec rejs wraca do punktu początkowego, molo w Dom/Hohenzollernbrücke, gdzie kończy się rejs.

Kolonia: KölnCard ze zniżkami

Kolonia: KölnCard ze zniżkami

Zwiedzaj Kolonię, wygodnie i oszczędnie z KölnCard. Karta oferuje szeroką gamę zniżek do artystycznych, kulturalnych atrakcji a także do lokali gastronomicznych oraz sklepów. Na przykład: zniżka na wstęp do Muzeów Kolońskich oraz wielu innych ciekawych miejsc. Inne propozycje z których można skorzystać w obniżonej cenie to wejściówki do teatru, na koncerty oraz rejs statkiem po całym regionie. Karta umożliwia również bezpłatne przejazdy komunikacją miejską. Zniżki w ramach KölnCard: Muzea – Niemieckie Muzeum Sportu i Igrzysk Olimpijskich – 50% zniżki – Muzeum Perfum w Domu Fariny – 50% zniżki – Muzeum Karnawału – 50% zniżki dla dorosłych – Muzeum Käthe Kollwitz – 50% zniżki dla dorosłych – Muzeum Musztardy – 50% zniżki na wycieczkę po fabryce – Photografische Sammlung / SK Stiftung Kultur – 50% zniżki na aktualną wystawę – Niemieckie Muzuem Tańca – 50% zniżki na aktualną wystawę – Kolumba – Muzeum Sztuki Archidiecezji Kolońskiej – 40% zniżki – Muzeum Czekolady – 24% zniżki – Kolońska Strefa Archeologiczna – 20% zniżki na wystawy specjalne – Centrum Dokumentacji Nazizmu w Kolonii – 20% zniżki z wyjątkiem wystaw specjalnych – Skarbiec Katedralny – 20% zniżki z wyjątkiem wystaw specjalnych – Muzeum Sztuki Użytkowej– 20% zniżki z wyjątkiem wystaw specjalnych – Muzeum Sztuki Wschodnioazjatyckiej – 20% zniżki z wyjątkiem wystaw specjalnych – Muzeum Ludwig – 20% zniżki z wyjątkiem wystaw specjalnych – Muzeum Alexandra Schnütgena – 20% zniżki z wyjątkiem wystaw specjalnych – Muzeum Rautenstrauch-Joest – 20% zniżki z wyjątkiem wystaw specjalnych – Muzeum Rzymsko-Germańskie – 20% zniżki z wyjątkiem wystaw specjalnych – Kolońskie Muzeum Miasta – 20% zniżki z wyjątkiem wystaw specjalnych – Muzeum Wallraf-Richartz – 20% zniżki, za wyjątkiem wystaw specjalnych Gastronomia – Karstadt Le Buffet Restaurant & Café – 20% zniżki na posiłki i napoje – Hotel Maritim – 20% zniżki na posiłki i napoje w Café Heumarkt – Brauhaus Sion – 15% zniżki na posiłek – Café Scholl – 15% zniżki na lunch dnia – Dinea Café & Restaurant w Galerii Ihrer Kaufhof – 15% zniżki na posiłki (bez ofert specjalnych) – Hard Rock Cafe Cologne – 15% zniżki w restauracji (za wyjątkiem napojów alkoholowych) Zwiedzanie – KölnTourismus – 50% zniżki na codzienną wycieczkę (bez sobót i niedziel) – wycieczka Colonia Prima – 28% zniżki na wycieczkę „Odwiedź zakazane miasto Heinricha Heine'sa” – wycieczka Stadtgeschichten Köln – 23% zniżki na wszystkie wycieczki – CCS Busreisen GmbH – 20% zniżki na jednodniowy bilet Hop On Hop Off – wycieczka Colonia Prima – 20% zniżki na wycieczki grupowe – Kolumba – Muzeum Sztuki Archidiecezji Kolońskiej – 20% zniżki dla grup – prom Kolonia Düsseldorf (KD) – 20% zniżki na zwykłe przeprawy, z wyjątkiem kursów specjalnych – prom KölnTourist – 20% zniżki na rejsy widokowe, rejsy po porcie i całodniowy rejs do Siedmiogórza – Wynajem rowerów w Hauptbahnhof – 20% zniżki na wynajem rowru miejskiego– cały d – StadtKunst Köln – 20% zniżki na wszystkie wycieczki – Kolonia od środka – 15-20% zniżki dla dorosłych na wycieczki grupowe – wycieczka na Stadion RheinEnergie – 17% zniżki na pojedyczne bilety dla dorosłych – KölnerCity Tour e.K. – 15% zniżki na wycieczki autokarowe – KölnTourismus – 15% zniżki na grupowe wycieczki po mieście – Perpedalo Köln Rikscha – 15% zniżki na wszystkie przejazdy Atrakcje: – Teatr Studiobühne Köln – 50% zniżki od ceny biletu – Ciuchcia Wolters Bimmelbahn – 42% zniżki na jeden przejazd dla dorosłych – Koloński Teatr Komedii – 28% zniżki – Kolońskie Zoo – 17% zniżkich dla dorosłych i 24% dzieci – Orkiestra Gürzenich w Filharmonii – 20% zniżki na koncerty w poniedziałek lub wtorek – Odysseum – 20% zniżki – Opera Kolońska – 20% na wszystkie spektakle – Teatr am Dom – 20% zniżki na wszystkie spektakle – Kolońska drużyna hokeja Sharks – 15% zniżki na główne rozgrywki KEC – Kolejka gondolowa– 15% zniżki dla doroslych na kurs dwie strony – Teatr am Bauturm freies Schauspiel – 15% zniżki od ceny biletu – koelnwhisky Dieter Matuschke – 10% zniżki na degustację whisky i rumu Zakupy – Hard Rock Cafe Köln – 15% zniżki w Rock Shop – KölnTourismus – 15% zniżki w KölnShop – 4711 Traditionshaus – 10% zniżki na zakupy powyżej 25 EUR – Muzeum Perfum Farina – 10% zniżki na Oryginalną Wodę Kolońską – koelnwhisky Dieter Matuschke – 10% zniżki na międzynarodowe whisky, wina i likiery

Kolonia: bilet wstępu do zoo i akwarium w Kolonii

Kolonia: bilet wstępu do zoo i akwarium w Kolonii

Zarezerwuj bilet wstępu do zoo w Kolonii, jednego z najstarszych ogrodów zoologicznych na świecie. Zobacz ponad 850 różnych gatunków o różnych kształtach i rozmiarach, aby spędzić przyjemny dzień dla całej rodziny. Zwiedź 2-hektarowy park słoni azjatyckich i zobacz stado wędrujące razem. Odwiedź Hippodom, przestronne siedlisko, które odtwarza środowisko afrykańskiej rzeki. Zobacz wiele małych gatunków zwierząt, a także większe stworzenia, takie jak hipopotamy, krokodyle nilowe i antylopy Sitatunga. Wyrusz na przygodę w dżungli w Historical South America House i odkryj krajobrazy z leniwcami, pancernikami, kotami solnymi, wyjcami, małpami, piraniami i wieloma innymi mieszkańcami Ameryki Środkowej. Ciesz się nowymi atrakcjami, takimi jak ośrodek dla tygrysów amurskich, w którym możesz obserwować te wielkie koty z bliska. Odwiedź Clemenshof, replikę tradycyjnej farmy, która jest domem dla rodzimych niemieckich gatunków. Przywitaj się z niektórymi zwierzętami gospodarskimi w zoo (tylko kozy i owce mogą być głaskane), idealne zajęcie dla rodzin. Spaceruj po Rainforest Hall, gdzie możesz zobaczyć różne gatunki dżungli Ameryki Środkowej i Południowej, w tym leniwce, wyjące małpy i piranie. Zobacz swobodnie latające tropikalne ptaki i gady wędrujące po całej hali.

Najciekawsze atrakcje

Kolonia to miejsce, które warto poznać dokładniej

Lokalny ekspert viajera.javiera pokaże Ci najciekawsze propozycje na niezapomnianą wizytę.

Kolonia: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Często zadawane pytania dotyczące: Kolonia

Kolonia: najciekawsze atrakcje

Kolonia: atrakcje

Niemcy: miasta

Kolonia: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Kolonia? Kliknij tutaj.

Kolonia: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(12 258 recenzji)

Warto było kupić bilet, wszystko było bardzo dobrze zorganizowane, czyste, a personel muzeum był uprzejmy, to nie tylko muzeum, w środku znajduje się fabryka czekolady Lindt i możemy zbudować własną tabliczkę czekolady. A w środku jest mnóstwo smakołyków, bardzo mi się z żoną podobało i wszystko nas bardzo zaskoczyło.

Fajnie jest zobaczyć, jak powstaje czekolada, a robot podaje ci czekoladę, co jest zabawne, polecam iść wcześnie lub późno, ponieważ kolejki mogą być długie

Bardzo miło jest oglądać proces wytwarzania czekolady. Jeśli nie spacerujesz z przewodnikiem, cena może być nieco niższa, ale w sumie jest bardzo fajnie!

Coś interesującego dla osób w każdym wieku! I tak malowniczo i pysznie!

Warto zobaczyć proces produkcji czekolady i podegustowac