Kolejka gondolowa na Teide

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Kolejka gondolowa na Teide: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Kolejka gondolowa na Teide? Kliknij tutaj.

Kolejka gondolowa na Teide: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7 / 5

na podstawie 324 opinii

Naszą działalność rozpoczęliśmy w piątek rano w marcu. Był piękny słoneczny poranek, jednak do ostatniej chwili nie wiedzieliśmy, czy pogoda pozwoli na zdobycie szczytu. W końcu to zrobiliśmy i było świetnie. Po około 1 godzinie jazdy na Teide przez sosny i czarną lawę, w końcu dotarliśmy do kolejki linowej na wysokości 2200 m. Tam czekaliśmy na swoją kolej i pokonaliśmy pozostałą odległość do miejsca wędrówki kolejką linową. Należy zauważyć, że w kolejce obowiązują zaostrzone środki sanitarne: w kolejce może przebywać tylko ograniczona liczba osób, a po każdej grupie pracownik kolejki czyści/odkaża wszystkie okna. Steffi to świetny przewodnik, który wyjaśnia geologię, florę i faunę góry. Jest miłośniczką przyrody i wędrówek i dzieli się tym z otaczającymi ją ludźmi. Sama wędrówka jest średnio trudna, może być intensywna, jeśli idziesz szybko, ale jeśli idziesz wolno, jest dość łatwa i krótka.

Steffi była niesamowitym przewodnikiem. Zawsze upewniając się, że dobrze się bawimy, a co najważniejsze, że czujemy się dobrze, aklimatyzując się na wysokości. Miała dużą wiedzę na temat El Teide i okolic. Gdy dotarliśmy na szczyt, mieliśmy czas na odpoczynek, robienie zdjęć i podziwianie niesamowitych widoków. Gorąco polecam tę wycieczkę. Dzięki Steffi!!

Wycieczka była fantastyczna! Pani przewodnik bardzo komunikatywna, bardzo dużo nam opowiedziała - zarówno o samym wulkanie, jak i o całej wyspie. Objechaliśmy też inną trasą na wulkan, inną z powrotem, co było dodatkową atrakcją, bo mogliśmy zobaczyć inną stronę wyspy. Nie żałujemy ani jednej wydanej złotówki :)

Bardzo fajna wycieczka, kolejka nie mogła jechać z powodu pogody. Spontanicznie wybraliśmy wtedy inną trasę, było cudownie, w każdej chwili. Świetne wsparcie na miejscu

Przewodnik był na miejscu, doświadczenie bardzo przyjemne. Podejście nie było takie trudne, a widok był niesamowity. Bardzo się cieszę, że niebo jest bardzo czyste.