Koblencja – nasze najbardziej polecane atrakcje

Koblencja: Rejs statkiem po zamku w Górnej Dolinie Środkowego Renu

1. Koblencja: Rejs statkiem po zamku w Górnej Dolinie Środkowego Renu

Witamy na pokładzie wygodnego i ekskluzywnego statku La Paloma na rejs po Dolinie Górnego Środkowego Renu, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Na żadnym innym odcinku Renu zamki i pałace nie są tak pięknie połączone. Na pokładzie La Paloma można odpocząć i nacieszyć się widokiem. Rozpocznij w Koblencji i najpierw przepłyń niewielką odległość w dół Renu z widokiem na Ren przed Koblencją, twierdzą Ehrenbreitstein i słynnym „Deutsche Eck” (niemiecki zakątek). U ujścia Mozeli statek zawraca i płynie w górę Renu do Braubach do zamku Marksburg. Rejs prowadzi obok Pałacu Elektorów w Koblencji (Kufürstliches Schloss Koblenz), browaru w Koblencji, zamku Lahneck, zamku Stolzenfels i Königsstuhl w Rhens. W Braubach (zamek Marksburg) statek zawraca i płynie z powrotem do Koblencji.

Koblenz: Rejs po Starym Mieście wzdłuż Renu

2. Koblenz: Rejs po Starym Mieście wzdłuż Renu

Odkryj jedno z najstarszych miast w Niemczech podczas rejsu po Renie w Koblencji. Podziwiaj Pałac Elektorów, zamek Lahneck, twierdzę Ehrenbreitstein i wiele innych miejsc, a podczas podróży słuchaj ciekawych komentarzy. Wejdź na pokład rejsu w sercu Koblencji i wyrusz na odkrywanie tego historycznego miasta od strony wody. Zobacz jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc w mieście, Deutsches Eck, gdzie spotykają się Ren i Mozela, kierując się w stronę wyspy Niederwerth. Przepłyń obok idyllicznego regionu Vallendar, podziwiaj imponującą fortecę Ehrenbreitstein, podziwiaj widoki na Stare Miasto i nie tylko, słuchając jednocześnie ciekawych faktów o tych zabytkach przez system głośników na łodzi. Pod koniec rejsu powrócisz do punktu początkowego, idealnego miejsca do pieszego zwiedzania zabytków miasta.

Koblencja: Rejs widokowy po zamku w Dolinie Renu

3. Koblencja: Rejs widokowy po zamku w Dolinie Renu

Zrób niezapomniane wspomnienia podczas tego romantycznego rejsu wzdłuż Reńskiego Szlaku Zamkowego. Podziwiaj malownicze krajobrazy Doliny Górnego Środkowego Renu podczas rejsu z Koblencji. Wskocz na pokład wygodnej łodzi przy moście Koblenz 2 i zrelaksuj się, podziwiając panoramę miasta Koblencja. Zanurz się w bogatej i różnorodnej kulturze, która rozwinęła się w mieście na przestrzeni wieków, słuchając komentarzy przez głośniki statku. Zobacz zabytkowe budynki, takie jak Pałac Elektorów, Zamek Lahneck i Zamek Stolzenfels. Dotrzyj do ujścia Lahn, które mija Deutsches Eck, gdzie spotykają się Ren i Mozela. Dowiedz się więcej o klasztorze Benedyktynów Johanneskloster i kaplicy Allerheiligenkapelle przed powrotem do punktu początkowego w Koblencji.

Koblencja: Świąteczna wycieczka łodzią z grzanym winem

4. Koblencja: Świąteczna wycieczka łodzią z grzanym winem

Poczuj świąteczną atmosferę podczas rejsu wycieczkowego z muzyką bożonarodzeniową na żywo. Zobacz twierdzę Ehrenbreitstein, Deutsches Eck i ujście Mozeli. Zrelaksuj się przy kieliszku grzanego wina na tarasie na świeżym powietrzu, podziwiając widoki Koblencji z wody. Wejdź na pokład łodzi i popłyń w obie strony do Koblencji. Popijaj pyszne grzane wino lub poncz z grzanej winiarni na pokładzie na świeżym powietrzu, przepływając obok twierdzy Ehrenbreitstein i Deutsches Eck. Kup jedzenie na pokładzie, aby połączyć je z napojem. Wpraw się w świąteczny nastrój przy świątecznej muzyce na żywo. Kupuj jedzenie na pokładzie i delektuj się drinkiem, mijając dawną średniowieczną fortecę Zamek Stolzenfels na lewym brzegu Renu. Daj się porwać romantyzmowi zamku, świątecznej atmosferze na pokładzie łodzi i magii Świąt Bożego Narodzenia.

2-Rzeka Jednodniowa wycieczka łodzią do Koblencji i powrót z Alken

5. 2-Rzeka Jednodniowa wycieczka łodzią do Koblencji i powrót z Alken

Wskocz na pokład na jednodniową wycieczkę z Alken/Mosel na rejs wycieczkowy do Koblencji/Renu. Wyjedź z Alken i kieruj się wzdłuż Mozeli do Koblencji. Podziwiaj widoki starych zamków, tarasowych winnic, lasów, stromych zboczy górskich oraz okolicznych Kobern-Gondorf i Winningen, mijając urocze krajobrazy nadrzeczne. Po drugiej śluzie w Koblencji dojeżdżamy do Koblencji i wpisanego na listę UNESCO Środkowego Renu. /p> Około południa zwiedzaj Deutsches Eck (Niemiecki Zakątek) w Koblencji, gdzie znajduje się jeden z najbardziej przejmujących pomników jedności Niemiec w kraju, posmakuj historii i ciesz się 2,5 godziny wolnego czasu na samodzielne zwiedzanie tego miejsca. Zobacz kilka pomników poświęconych historii Niemiec, takich jak konny pomnik Wilhelma I, pierwszego cesarza Niemiec, wzniesiony w 1897 r. w uznaniu jego roli w zjednoczeniu Niemiec. Możesz wjechać kolejką linową przez Ren do twierdzy Ehrenbreitstein, aby podziwiać panoramiczne widoki na Deutsches Eck ze szczytu. Zajrzyj do winiarni i restauracji lub kupuj pamiątki. 14.30 statek wyrusza w podróż powrotną z Renu do Mozeli z miejscowościami Winningen, Kobern, Oberfell, Kattenes, Alken, Löf i Brodenbach.

Ren w płomieniach w St Goar

6. Ren w płomieniach w St Goar

- Start jest w Koblencji - Niesamowity rejs statkiem MS Goldstück prowadzi przez dolinę środkowego Renu do St. Goar - Podczas rejsu otrzymujesz posiłek - jeśli wolisz wersję wegetariańską - poinformuj nas (kilka dni wcześniej) - Na pokładzie jest muzyka - Otrzymasz informacje o tych pięknych miejscach nad Renem - Jesteśmy częścią konwoju łodzi - Pokaż fajerwerki - jesteś w wyjątkowej sytuacji, aby zobaczyć imponujące fajerwerki - W drodze powrotnej możesz wybrać słuchanie muzyki i tańca

Koblencja: Wycieczka po Starym Mieście z Twierdzą Ehrenbreitstein

7. Koblencja: Wycieczka po Starym Mieście z Twierdzą Ehrenbreitstein

Zwiedzanie zaczynamy od twierdzy, która przylega do miasta. Zbudowana jako proces fortyfikacji w celu ochrony regionu środkowego Renu, twierdza ta została zbudowana w latach 1817-1828. Znajduje się 118 metrów nad Renem i jest drugą co do wielkości fortecą w Europie. W 1672 r., podczas wojny francusko-niemieckiej, arcybiskup odmówił obu stronom pozwolenia na przejście wojsk przez Ren. Dziś ta twierdza jest otwarta dla zwiedzających i zwiedzających, a z miastem jest połączona kolejką linową. Twierdza jest pięknie poniżej autorstwa brytyjskiego poety Lorda Byrona: „Tutaj Ehrenbreitstein, ze swoim roztrzaskanym murem, Czarny od podmuchu górnika, na swoim wzroście. Jeszcze pokazuje, czym była, kiedy skorupa i kula Odbijając się leniwie na jej sile, zaświeciły; Wieża zwycięstwa! skąd na równinie obserwowano ucieczkę zdezorientowanych wrogów: Ale pokój zniszczył to, czego wojna nigdy nie mogła zniszczyć, I obnażył te dumne dachy Letni deszcz — Na który przez lata żelazny deszcz lał daremnie. Kiedy twierdza została zniszczona przez wojska francuskie w 1801 roku, poeta napisał te słowa; które doprowadziły do odbudowy twierdzy. Następnie docieramy do Münzplatz, który znajduje się na starym mieście Koblencji. Jego nazwa pochodzi od monety wyborczej znanej jako „Münz”. Monety te zostały wybite w XI wieku. Z okazji 2000-lecia w 1992 roku fontanna na placu została zbudowana przez Wili Heinzena i była darem dla miasta i jego mieszkańców od Sparkasse Koblenz. To tutaj Rzymianie po raz pierwszy założyli swój „Castellum apud confluentes” (fort u zbiegu rzek), któremu Koblencja zawdzięcza swoją nazwę. Stąd zaczyna się romantyczna ulica między dwoma kościołami. Kościół Liebfrauenkirche z pięknymi cebulastymi kopułami jest zbudowany w najwyższym punkcie miasta. W czasie Rewolucji Francuskiej był to jeden z głównych kościołów parafialnych. Został zbudowany w XVII wieku, ale zniszczony w 1944 roku. Jednak został ponownie odbudowany w 1955 roku. Bazylika św. Kastora to najstarszy kościół w Koblencji. Kościół został zbudowany przez arcybiskupa Trewiru w latach 817-836, przy wsparciu cesarza Ludwika Pobożnego. Został zbudowany jako kościół własności Karolingów. Idealne miejsce na malownicze skwery. Słowo „Schängel” pochodzi od 20-letniej lojalności Koblencji wobec Francji (1794-1813). Ta fontanna w ratuszu jest uważana za symbol miasta Koblencja. W 1940 roku został zaprojektowany przez Carla Burgera i poświęcony słynnemu poecie Josefowi Corneliusowi. Na koniec przechodzimy do pomnika cesarza Wilhelma. Deutsches Eck to nazwa cypla w Koblencji. Cesarz Wilhelm był pierwszym cesarzem Niemiec, wzniesionym w 1897 roku. Zobacz także więcej słynnych zabytków pod koniec wycieczki po najstarszym mieście.

Koblencja: prywatna wycieczka piesza z przewodnikiem

8. Koblencja: prywatna wycieczka piesza z przewodnikiem

Ciesz się Koblencją w sercu malowniczego regionu Renu i Mozeli. Zanurz się w ponad 2000-letnią historię tej dawnej rzymskiej osady, jednego z najstarszych miast w Niemczech. Zabierzemy Cię do Deutsches Eck (niemiecki róg), od którego pochodzi łacińska nazwa miasta „confluentes – u zbiegu rzek”. Założenie Zakonu Krzyżackiego w XIII wieku u zbiegu rzek nadało temu historycznemu miejscu nazwę: Deutsches Eck (niemiecki róg). Będziesz pod wrażeniem gigantycznego pomnika konnego niemieckiego cesarza Wilhelma I i będziesz miał wspaniały widok na XIX-wieczną twierdzę Ehrenbreitstein wzniesioną 118 metrów nad Renem, na prawym nabrzeżu. Odwiedź bazylikę św. Kastora, założoną w 836 r. i od 2002 r. wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO krajobrazu kulturowego Doliny Górnego Środkowego Renu. Poznaj Kościół Najświętszej Marii Panny, czyli Liebfrauenkirche, zbudowany w najwyższej części miasta. Od późnego średniowiecza aż do sekularyzacji, która nastąpiła po rewolucji francuskiej i wojnie napoleońskiej, był to główny kościół parafialny w Koblencji. Jej cebulowe kopuły symbolizują stare miasto w Koblencji. Zobacz Münzplatz, którego nazwa przypomina dawną monetę wyborczą, czyli po niemiecku „Münze”. Począwszy od XI wieku w Koblencji bito monety elektoratu Trewiru. Ciesz się miejscem pamięci Czterech Wież, czterech historycznych budynków zbudowanych w 1608 roku i dwukrotnie całkowicie przebudowanych. Cztery budynki mają tę samą fasadę, stąd nazwa. Przyjedź z nami, aby poznać niemiecko-francuską przeszłość Koblencji i zwiedzić romantyczne uliczki pomiędzy Bazyliką Św. Kastora a Fontanną Schängel przy ratuszu.

Koblencja: Świąteczny spacer, fajna gra, aktywność zespołowa i wyzwanie

9. Koblencja: Świąteczny spacer, fajna gra, aktywność zespołowa i wyzwanie

Odkryj Koblencję w czasie świąt Bożego Narodzenia dzięki tej aktywności zespołowej pełnej ciekawych treści świątecznych. Ta zabawna świąteczna przygoda poprowadzi Cię przez miasto i rzuci wyzwanie Tobie i Twojemu zespołowi, wykonując zabawne i kreatywne zadania. Rozwiązuj zagadki, odpowiadaj na pytania quizu, rób kreatywne zdjęcia i odblokowuj ciekawe i zabawne fakty na temat świąt Bożego Narodzenia. Będziesz się dobrze bawić jako zespół i stworzysz długotrwałe wspomnienia. Rozpocznij interaktywną imprezę świąteczną na świeżym powietrzu i świąteczną przygodę w centrum miasta i pozwól, aby interaktywna aplikacja na smartfony Cię stamtąd poprowadziła. Rzuć wyzwanie sobie i swojemu zespołowi i ciesz się zimowym spacerem. Dowiedz się nowych rzeczy o Bożym Narodzeniu, stwórz wspomnienia i przeżyj zabawne chwile podczas tej 90-120-minutowej gry. Ciesz się połączeniem quizu, gry ucieczki na świeżym powietrzu i gry Blackstory podczas zwiedzania centrum miasta. Wszystkie treści są powiązane tematycznie z Bożym Narodzeniem. Zalecane jest granie w tę grę w zespole składającym się z 2-5 osób w listopadzie lub grudniu. Istnieje możliwość rezerwacji więcej niż jednego zespołu. Idealna aktywność dla par, rodzin lub współpracowników. Świetnie sprawdzi się także jako impreza świąteczna dla firm.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Koblencja

Liczba znalezionych atrakcji: 12
Sortuj wg::

Koblencja: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Koblencja

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Koblencja?

Koblencja: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Koblencja? Kliknij tutaj.

Koblencja: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 60 opinii

Miła podróż i trwała dłużej niż podano. Szkoda, że nie zabraliśmy ze sobą kawałka Mozeli. Na pokładzie było cudownie! Obsługa na pokładzie była dobra i płynna przez jedną z pań, ale druga była obojętna i niezbyt zmotywowana.Parking za rogiem w fajnym garażu jest idealny. Krótko mówiąc zdecydowanie polecam.

Bardzo fajna wysyłka Mili ludzie i super przyjazny, troskliwy personel Świetne napoje i jedzenie Lody na pokładzie Wróciliśmy na ląd około 16:15 To była miła podróż z dużą ilością informacji Jedyne, co nam przeszkadzało, to palenie na pokładzie mam cały dym, w przeciwnym razie wszystko jest świetnie?

Świetne doświadczenie, wszystko było dobrze zorganizowane. Mieliśmy bardzo fajną podróż.