Wybierz daty

Klasztor Montserrat

W tym zabytkowym miejscu zachwycisz się widokiem na katalońskie pejzaże oraz ujrzysz Czarną Madonnę.

  • Bilety wstępu
  • Wycieczki z przewodnikiem
  • Wycieczki całodniowe
  • Wycieczki prywatne
  • Przygody
Liczba znalezionych atrakcji: 53
Sortuj według:
1 - 16 / 53

Klasztor Montserrat: najlepsze atrakcje w pobliżu

Klasztor Montserrat: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Klasztor Montserrat? Kliknij tutaj.

Klasztor Montserrat: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7 / 5

na podstawie 4874 opinii

Nasz przewodnik Pep opowiedział wiele ciekawych historii o Barcelonie i Montserrat oraz regionach winiarskich regionu, a podróż autobusem była bardzo krótka ze względu na ciekawe fakty. Właściwie na miejscu nie ma zbyt wiele wolnego czasu, ale na pewno można odnieść wrażenie tego miejsca. Tapas były bardzo smaczne, a wino również było naszym zdaniem bardzo dobre. Po degustacji istnieje możliwość spróbowania różnych win w winiarni od około 5 €. Na tym przystanku jest też trochę wolnego czasu. Polecamy wycieczkę wszystkim i zarezerwujemy ją ponownie, jeśli odwiedzimy ją ponownie.

Naszym przewodnikiem był Arturo i miał dużą wiedzę na temat Montserrat i Barcelony. Wyjaśnił, że najpierw zrobimy bazylikę, ponieważ została zamknięta wczesnym latem. Zrobiliśmy dobry czas na wszystko i nic nie było pospieszne. Wędrówka była fajna i mieliśmy czas na samodzielne zwiedzanie. Zaproponował również rekomendacje dotyczące restauracji i zajęć w Barcelonie! Wysoce zalecane. Padało może przez 15 minut, ale nadal było tam pięknie.

Ta wycieczka była bardzo obszerna i pouczająca, dając wystarczająco dużo czasu, aby zobaczyć niektóre z wielu opcji dostępnych dla odwiedzających na tej górze. Pamiętaj, że niektóre spacery wymagają dłuższego czasu niż dostępne, więc możesz zostać na noc. Nasz przewodnik był doskonały, dając nam ogólny obraz dostępnych opcji, zanim wyruszyliśmy w nasz 3 godziny wolnego czasu.

Jedynym problemem był upał, bardzo upalny dzień, lato. Nasz przewodnik Ricardo był fantastyczny, bardzo uprzejmy, cały personel wspaniały. Wyjechaliśmy z Barcelony o zaplanowanej godzinie, wycieczka była piękna, ale męcząca, ponieważ zrobiliśmy szlak i było bardzo gorąco. Wszystko było bardzo piękne, polecam.

Wspaniałe doświadczenie rodzinne, przewodnik zawsze bardzo przyjazny powiedział nam wszystko, co mógł, aby pomóc nam poznać historię powstania i rozwoju Montserrat jako miejsca pielgrzymek. Ponadto krajobrazy i sam klasztor są bajeczne, co sprawiło, że nasza wizyta była bardzo przyjemna!