Dodaj daty

Klasztor dominikanów i muzeum

Klasztor dominikanów i muzeum

Klasztor dominikanów i muzeum – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Gastronomia Dubrownika: 3-godzinna wycieczka degustacyjna

1. Gastronomia Dubrownika: 3-godzinna wycieczka degustacyjna

Dubrownik znany jest z wielu rzeczy: Starego Miasta wpisanego na listę UNESCO, licznych wysepek otaczających ląd, starożytnych murów miejskich, które grały Królewską Przystań w popularnym serialu HBO „Gra o tron”... Jest jedna rzecz, z której Dubrownik nie jest znany, a powinien być, a mianowicie: niesamowite jedzenie i wino. Weź udział w tej uroczej wycieczce z przewodnikiem po wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO Starym Mieście i odwiedź 4 przytulne restauracje, aby spróbować wyjątkowych potraw kuchni Dubrownika. Spacerując po pięknych brukowych uliczkach i alejkach Starego Miasta, przejdziesz obok kilku głównych punktów miasta, którymi są m.in. klasztory franciszkanów i dominikanów, pałace Sponza i Rectora oraz barokowa katedra. Odkryj kulinarne tradycje narodowe, pielęgnowane przez lata, próbując rozmaitych przekąsek z lampką miejscowego wina. Zakończ tę kulinarną przygodę się w uroczej cukierni, tuż przy murach Starego Miasta, gdzie koniecznie należy skosztować tradycyjnego chorwackiego ciasta.

Dubrownik: wycieczka całodniowa ze Splitu lub Trogiru

2. Dubrownik: wycieczka całodniowa ze Splitu lub Trogiru

Odkryj urok i historię Dubrownika podczas tej jednodniowej wycieczki z przewodnikiem ze Splitu lub Trogiru. Podróżuj komfortowo na pokładzie klimatyzowanego pojazdu. Spaceruj promenadą Stradun, zobacz barokową katedrę i spójrz na pałac Sponza. Rozpocznij swoją wycieczkę po Dubrowniku od wycieczki z przewodnikiem po promenadzie Stradun, aby po raz pierwszy zobaczyć jedno z najpiękniejszych miast Morza Śródziemnego i jego zadziwiające kamienne mury, które rozciągają się na ponad 1940 metrów (6500 stóp). Podziwiaj monumentalne fortyfikacje i bramy miejskie, wędrując labiryntowymi uliczkami za murami obronnymi. Średniowieczne miasto, prawie całkowicie wyłączone z ruchu kołowego, jest skarbnicą architektonicznych klejnotów. Zobacz kolumnowe portyki i loggie otaczające renesansowe kwadraty z marmuru. Podziwiaj ratusz z XI wieku i udaj się do pałacu Sponza, który wyróżnia się wyszukanymi kamiennymi rzeźbami. Podziwiaj widoki na barokową katedrę i zobacz wspaniały skarbiec. Kontynuuj podróż do przypominającego fortecę klasztoru dominikanów i barokowego kościoła św. Błażeja. Odwiedź Pałac Rektorów wspaniałej Republiki Dubrownika i podziwiaj jego harmonijne połączenie architektury gotyckiej, renesansowej i barokowej. Miej 3 godziny wolnego czasu, podczas których możesz spróbować pysznych śródziemnomorskich specjałów w starym mieście, wypić kawę na Stradun i kupić tradycyjną filigranową biżuterię. Wróć do Splitu na koniec jednodniowej wycieczki.

Dubrownik: Wycieczka audio z przewodnikiem

3. Dubrownik: Wycieczka audio z przewodnikiem

Pobierz żywą, samodzielną wycieczkę audio MP3 połączoną z w pełni szczegółową mapą obszaru wycieczki. Zanurz się w klejnocie Dubrownika, tętniącego życiem i spektakularnego miasta, które miało burzliwą przeszłość, ale dziś jest pięknym i kwitnącym miastem miejskim. Podczas tej wycieczki audio dowiesz się o wojnie w 1991 roku, która zniszczyła miasto i jak przekształciła się w bezpieczne miasto, jakim jest teraz. Przejdź się marmurowymi uliczkami i zobacz stare mury miejskie i potężną twierdzę św. Jana, podziwiając zapierające dech w piersiach widoki na morze. Zobaczysz także Plac Brsalje, Klasztor Franciszkanów, Synagogę, Pałac Sponza, Kolumnę Orlanda, Kościół św. Błażeja, Pałac Rektorów, Zamek Dubrownik, Muzeum Rupe i Dom Marin Drzic. Istnieje również opcjonalny dodatek, aby zobaczyć Klasztor Dominikanów.

Dubrownik: centrum historyczne - wycieczka audio z przewodnikiem (ENG)

4. Dubrownik: centrum historyczne - wycieczka audio z przewodnikiem (ENG)

Odkryj fascynującą historię i współczesny urok magicznego Dubrownika, kierując się własną wycieczką audio w aplikacji. Rozpocznij eksplorację przy majestatycznej Bramie Pile, gdzie stoi wysoki posąg św. Błażeja, czczonego patrona Dubrownika. Ta kultowa brama, wraz z innymi potężnymi fortyfikacjami Dubrownika, z dumą zajmuje miejsce na cenionej Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejdź się po urokliwym Placu Milicevica, gdzie znajduje się słynna Fontanna Onufrego, która stała się symbolem Dubrownika. Gdy zapada wieczór, iluminacje fontanny tworzą urzekający nastrój. Podziwiaj olśniewający kościół św. Zbawiciela, trwałe świadectwo odporności Dubrownika, który oparł się niszczącym trzęsieniom ziemi w XVII wieku. Spaceruj po historycznym placu Luza, uświetnionym obecnością Kolumny Orlanda. Ten imponujący pomnik przedstawiający dzielnego rycerza Orlando z epickiego poematu „Pieśń o Rolandzie” symbolizuje niezachwianego ducha wolności miasta. Odkryj sekrety słynnego Starego Portu Miejskiego, oferującego zapierające dech w piersiach panoramy miasta i morza. Poświęć chwilę, aby podziwiać wielkość Twierdzy św. Jana, naprawdę imponującej budowli, która ucieleśnia architektoniczny splendor Dubrownika. Podziwiaj wielowiekowy klasztor dominikanów, urzekające połączenie stylów architektonicznych gotyku, baroku i renesansu. Wejdź na wyżyny twierdzy Revelin, niezłomnego bastionu, który ufortyfikował Dubrownik przed najazdami. Dziś służy jako miejsce koncertów i wystaw, dodając kulturalnej żywotności do bogatej przeszłości miasta. JAK PRZEBIEGA TRASA — Bądź elastyczny: dołącz do wycieczki, kiedy tylko chcesz i zwiedzaj zabytki tak długo, jak chcesz. — Ciesz się wycieczką nawet offline: wszystkie audiowycieczki są testowane pod kątem wysokiej jakości i łatwej nawigacji.

Liczba znalezionych atrakcji: 5
Sortuj wg::

Oferty, które również mogą Cię zainteresować...

Klasztor dominikanów i muzeum: najlepsze atrakcje w pobliżu

Klasztor dominikanów i muzeum: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Klasztor dominikanów i muzeum? Kliknij tutaj.

Klasztor dominikanów i muzeum: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.8 / 5

na podstawie 143 opinii

Wycieczka bardzo udana! Jechaliśmy komfortowym busem z klimatyzacja. Zatrzymaliśmy się na przerwę w malowniczych miejscach, z możliwością odpoczynku, napicia kawy czy wina. Były też dodatkowe, krótkie przystanki na zrobienie zdjęć w uroczych miejscach po drodze. Podróż minęła bardzo przyjemnie, nasz kierowca opowiadał dużo ciekawych rzeczy na temat Chorwacji. Po dotarciu do Dubrovnika czekała na nas przewodniczka, oprowadziła nas po najciekawszych miejscach w obrębie starego miasta. Mieliśmy dodatkowy czas wolny dla siebie. Mimo, że podróż jest czasochłonna to wyprawa jest naprawdę warta swojej ceny. Serdecznie polecam!

Ta wycieczka była warta swojej ceny. Nasz kierowca był bardzo pouczający po drodze, dzieląc się mnóstwem interesujących informacji o Chorwacji. Zaplanował również wiele przystanków na przerwy wzdłuż podjazdu, w tym stoisko z lokalnymi produktami / towarami (suszone figi, skórka pomarańczy w cukrze itp.) oraz małą winiarnię. Czas w Dubrowniku jest trochę krótki, aby wszystko pomieścić, ale jest to wykonalne, o ile nie jest zbyt tłoczno. Gorąco polecam to doświadczenie!

W opisie było napisane, że powinniśmy zabrać ze sobą paszport lub dowód osobisty. Po dotarciu na miejsce powiedziano nam, że ponieważ nie jesteśmy obywatelami UE, potrzebujemy paszportów. Musieliśmy więc biec z powrotem do hotelu po paszporty. Takie zamieszanie i napięcie o 6.30 rano. Chociaż ostatecznie paszporty nie były potrzebne.

To było pełne akcji, było tak wiele do zrobienia i tak wiele do zobaczenia, było warte każdego grosza, a przewodnik, który mieliśmy, był niesamowity, upewnił się, że nasz dzień był pełen wszystkiego, aby powiedzieć wszystko, co widzisz, a więcej wiesz, było niesamowite Dinozaur

Piękny cel i miłe przerwy po drodze, które sprawiły, że była to nieoczekiwanie przyjemna, doskonały kierowca i przewodnik