Dodaj daty

Klasztor benedyktynów w Dubrowniku

Klasztor benedyktynów w Dubrowniku

Klasztor benedyktynów w Dubrowniku – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Dubrownik: Wycieczka na wyspę Lokrum - Gra o Tron

1. Dubrownik: Wycieczka na wyspę Lokrum - Gra o Tron

Odwiedź kultowe miejsca z Gry o Tron w Dubrowniku, takie jak King's Landing, Blackwater Bay i Red Keep, a nawet zrób sobie zdjęcie na Żelaznym Tronie. Wycieczka rozpoczyna się krótkim spacerem do pierwszego miejsca kręcenia filmu, które w „Królewskiej Przystani” znane jest jako Blackwater Bay. To jedno z głównych miejsc, w których kręcono kilka scen. Twój przewodnik pokaże Ci zrzuty ekranu i nauczy Cię procesu tworzenia filmu GoT. Następnie wejdź po schodach do „Czerwonej Twierdzy”, aby podziwiać piękny widok na Morze Adriatyckie i Stare Miasto w Dubrowniku. Potem nadszedł czas, aby wejść przez bramy i przejść się ulicami Królewskiej Przystani. Spośród wielu lokacji szczególną atrakcją są schody Wielkiego Septu Bailora. Fani pamiętają, że spacer wstydu Cersei został tu sfilmowany, co było jednym z najważniejszych momentów serialu. Na wielki finał wskoczysz na prom na wyspę Lokrum. Ta piękna oaza na obrzeżach Starego Miasta była scenerią dla miasta „Qarth”. W drugim sezonie było to miasto, w którym Daenerys znalazła schronienie po śmierci khala Drogo i zagubieniu się na pustyni. Zwieńczeniem i punktem kulminacyjnym wycieczki jest wizyta w sali tronowej klasztoru benedyktynów w celu wykonania zdjęcia na Żelaznym Tronie. Następnie możesz zostać na wyspie, ciesząc się przyrodą. Oferuje możliwości pływania, pieszych wędrówek, nurkowania z klifów, a także restauracji i barów. Prom odpływa co pół godziny/godzinę (w zależności od pory roku), a przeprawa zajmuje tylko 15 minut.

Dubrownik: całodniowa gra o tron

2. Dubrownik: całodniowa gra o tron

Bądź świadkiem na własne oczy, dlaczego Dubrownik został wybrany do odegrania głównej roli w „Grze o tron” i które lokalizacje zostały wykorzystane w niezapomnianej części, którą odwiedzisz podczas tej wycieczki. Rok 2011 był ważny dla Dubrownika, ponieważ wtedy HBO zdecydowało, że Dubrownik otrzyma kolejne alter ego – Królewską Przystań, stolicę Siedmiu Królestw. Tuż przed rozpoczęciem zdjęć w Dubrowniku „Gra o tron” była już dobrze znana i popularna, a cały program zdecydowanie przyczynił się do ogólnej reputacji miejsca docelowego. To była tylko kwestia czasu, kiedy inne duże firmy filmowe miały kręcić w Dubrowniku – pojawiły się Gwiezdne Wojny, Robin Hood, Knightfall, Bollywood i prawdopodobnie wiele innych w przyszły. Wycieczka rozpocznie się od wizyty w jednym z najstarszych arboretum w tej części Europy, położonym zaledwie 15 kilometrów od Dubrownika, które było jednym z miejsc filmowania. Następnie zobaczysz miejsca na górze Srdj, skąd będziesz miał najlepszy widok na Królewską Przystań, najwyższy punkt nad Dubrownikiem. Następnie udaj się łodzią na Stare Miasto w Dubrowniku, fort św. Wawrzyńca i wreszcie na wyspę Lokrum. Lokrum to miejsce, w którym zakończysz wycieczkę. Znajduje się tam również Żelazny Tron. Zrób sobie zdjęcie na Żelaznym Tronie i pokaż światu, kto jest prawdziwym władcą Królewskiej Przystani.

Jednodniowa wycieczka na wyspę Mljet do Parku Narodowego z Dubrownika

3. Jednodniowa wycieczka na wyspę Mljet do Parku Narodowego z Dubrownika

Twoja wycieczka rozpocznie się od przejazdu z Dubrownika do portu Gruz. W Gruz wycieczka wsiada na łódź (katamaran) na wyspę Mljet. Wysiądź z łodzi w Polace i udaj się w rejs do Pristanište. Następnie wybierz się na spokojną wędrówkę po Parku Narodowym Mljet, zwiedzając Wielkie i Małe Jezioro z przewodnikiem, który udzieli podstawowych informacji o Parku Narodowym i wyspie. Na tym wyjątkowym śródlądowym jeziorze wycieczka obejmuje rejs łodzią na małą wyspę Najświętszej Marii Panny, gdzie odwiedzisz piękny klasztor benedyktynów. Po przyjeździe zwiedzisz również wyspę. Na koniec zjedz lunch, a następnie czas wolny, który możesz wykorzystać na pływanie lub po prostu spacer po tej pięknej wyspie. Wycieczka wraca do Dubrownika po południu.

Dubrownik: Gra o Tron i wycieczka piesza na wyspę Lokrum

4. Dubrownik: Gra o Tron i wycieczka piesza na wyspę Lokrum

Weź udział w tej wycieczce po miejscach znanych z serialu „Gra o tron” i przekonaj się, dlaczego to właśnie Dubrownik „zagrał” Królewską Przystań. W serialu tym Dubrownik przyjął rolę Królewskiej Przystani – stolicy Siedmiu Królestw. Miasto doskonale wpasowało się w urzekający, wyimaginowany świat. W ramach wycieczki zobaczysz Stare Miasto, fort Lovrijenac (Czerwoną Twierdzę) i wyspę Lokrum (miasto Qarth). Odwiedź miejsca, w których filmowano pełne zwrotów akcji sceny serialu „Gra o tron”! Następnie wsiądź na prom i odwiedź wyspę Lokrum, która została przekształcona w centrum dla fanów serialu „Gra o tron”. Zobacz Żelazny Tron, podarowany Dubrownikowi przez HBO, i zrób sobie zdjęcie. Pełna zieleni wyspa stanowi miejsce odpoczynku dla wielu mieszkańców Dubrownika po długich letnich dniach. Niezwykle przyjazne pawie i króliki to jedyni mieszkańcy wyspy. Po zakończeniu wycieczki na wyspie zadecydujesz, co chcesz robić później. Możesz wrócić do Starego Miasta lub spędzić resztę dnia na wyspie. Jeżeli wybierzesz tę ostatnią możliwość, zabierz ze sobą strój kąpielowy, ręcznik i krem z filtrem przeciwsłonecznym, aby cieszyć się czasem spędzonym na pięknej kamienistej plaży. Pamiętaj, iż wszyscy odwiedzający wyspę muszą ją opuścić najpóźniej ostatnim promem. Spędzanie nocy na wyspie nie jest dozwolone. Wyspa stanowi rezerwat leśny.

Dubrownik: Gra o Tron: całodniowa wycieczka prywatna

5. Dubrownik: Gra o Tron: całodniowa wycieczka prywatna

Zanurz się w niezapomniane wrażenia z Gry o Tron, gdzie to wszystko miało miejsce w prawdziwym życiu w Dubrowniku. Odwiedź najbardziej pamiętne sceny z lokacji Game of Thrones podczas całodniowej prywatnej wycieczki. Zacznij od panoramicznej przejażdżki wzdłuż wybrzeża do jednego z najstarszych Arboretum (Trsteno) w tej części Europy. Zobacz Ogrody Królewskiej Przystani i posłuchaj ciekawych faktów na temat kręcenia serialu od lokalnego przewodnika. Uzyskaj świetne porównanie ze zdjęciami z książki Game of Thrones. Kontynuuj wspinaczkę na górę Srdj, skąd będziesz miał najpiękniejszy widok w mieście, a Królewska Przystań będzie na wyciągnięcie ręki. Zatrzymaj się na starym mieście, gdzie odwiedzisz wszystkie lokalizacje, które zostały wykorzystane podczas kręcenia, w tym kultową Czerwoną Twierdzę i schody Walk of Shame. Spaceruj po labiryncie wąskich bocznych uliczek, jednocześnie otrzymując dobry przegląd historii i wszystkich atrakcji miasta. Wybierz się na krótką przejażdżkę łodzią na wyspę Lokrum - miasto Qarth. Czeka na Ciebie piękny ogród botaniczny, stary klasztor benedyktynów, Żelazny Tron, pawie i morze martwe. Nie zapomnij kostiumów kąpielowych, abyś mógł zostać na wyspie po wycieczce i cieszyć się resztą dnia w krystalicznie błękitnych wodach i zielonej oazie.

Liczba znalezionych atrakcji: 6
Sortuj wg::

Klasztor benedyktynów w Dubrowniku: najlepsze atrakcje w pobliżu

Klasztor benedyktynów w Dubrowniku: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Klasztor benedyktynów w Dubrowniku? Kliknij tutaj.