Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Kjeragbolten

Kjeragbolten – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Kjerag: Letnia wędrówka

1. Kjerag: Letnia wędrówka

Dołącz do porannej letniej wędrówki do słynnego głazu Kjerag i podziwiaj spektakularny Lysefjord. Zrelaksuj się i podziwiaj widoki po drodze. Wędruj w małych grupach po szlakach, które zostały ulepszone przez nepalskich Szerpów i ciesz się radością stania na szczycie głazu przed przybyciem tłumów turystów. Twoi lokalni przewodnicy mają wiedzę z pierwszej ręki na temat regionu Ryfylke i pasję do dzielenia się opowieściami o jego historii naturalnej i kulturowej ze swoimi gośćmi. Twoi przewodnicy pokażą Ci najlepsze punkty widokowe i sposoby robienia niezapomnianych zdjęć. Rozpocznij swoją podróż wczesnym rankiem, gdy Twój profesjonalny przewodnik odbierze Cię z preferowanego miejsca spotkania. Podczas transportu na początek szlaku będziesz w stanie uchwycić niektóre z oszałamiających krajobrazów Norwegii. Jedź przez około 3 godziny w kierunku szlaku Eagle's Nest. Zanim tłumy turystów zaczną przybywać, będziesz już w drodze do głazu Kjerag. Podczas 2,5-godzinnej wędrówki do głazu napotkasz 3 okresy stromej wspinaczki przeplatane 2 płytkimi dolinami. Podziwiaj widoki na wioskę Lysebotn, która znajduje się na czele Lysefjordu. Ostatnie 2 kilometry prowadzące do głazu Kjerag są stosunkowo płaskie i pozwolą Ci bardziej skupić się na spektakularnej przyrodzie wokół Ciebie. Po dotarciu na krawędź górskiego płaskowyżu, stojąc na 1000-metrowym klifie, zostaniesz nagrodzony panoramicznymi widokami na 42-kilometrowy Lysefjord. Na klifie będziesz mieć mnóstwo czasu na odpoczynek i zjedzenie zapakowanego lunchu. Jeśli należysz do odważnych, będziesz miał okazję stanąć na szczycie głazu Kjerag. Base-jumping jest legalny w Norwegii, więc jeśli masz szczęście, będziesz mógł obserwować, jak śmiałkowie zrzucają się ze zbocza klifu. Po przerwie na lunch przewodnik poprowadzi Cię z powrotem do Orlego Gniazda, co zajmie około 3 godzin. Doświadczenie to okaże się satysfakcjonujące dzięki wymagającemu fizycznie 6-godzinnemu czasowi wędrówki, 12-kilometrowej wędrówce i całkowitemu wzniesieniu 800 metrów.

Ze Stavanger: poza sezonem wycieczka z przewodnikiem do Kjerag

2. Ze Stavanger: poza sezonem wycieczka z przewodnikiem do Kjerag

Dołącz do wycieczki z przewodnikiem do Kjerag, dumy Lysefjordu w Ryfylke, górującego nad wszystkimi innymi szczytami na wysokości 1084 metrów. Ciesz się transportem ze Stavanger i doświadcz spokoju podczas pieszych wędrówek w małej grupie, podziwiając panoramiczne widoki na najbardziej dramatyczne krajobrazy, jakie Norwegia ma do zaoferowania. Rozpocznij swoją podróż wcześnie rano od odbioru z preferowanego miejsca spotkania. Podczas transportu na początek szlaku zobacz niektóre z oszałamiających krajobrazów Norwegii. Po około 3 godzinach jazdy dotrzyj do początku szlaku Orlego Gniazda. Bądź już na dobrej drodze do głazu Kjerag, zanim zaczną przybywać tłumy turystów. Przygotuj się na wymagającą, ale satysfakcjonującą wspinaczkę. Przy stosunkowo płaskich ostatnich 2 kilometrach skup się bardziej na pięknej przyrodzie wokół ciebie. Zobacz jasnozieloną dziką przyrodę Norwegii, która budzi się po długiej, mroźnej zimie. Lub zobacz kolory jesieni i odetchnij rześkim powietrzem po minięciu lata. Jeśli wybierasz się na wiosenną wędrówkę, spodziewaj się śnieżnego krajobrazu i zaopatrz się w kijki turystyczne i raki. Gdy dotrzesz do krawędzi masywu, stojąc na 1000-metrowym klifie, rozkoszuj się panoramicznym widokiem na 42-kilometrowy Lysefjord. Następnie zrelaksuj się, jedząc lunch w pobliżu głazu Kjerag. Jeśli masz odwagę (i warunki na to pozwalają), stań na szczycie głazu Kjerag, wiszącego na zapierającej dech w piersiach wysokości 984 metrów nad fiordem. Po przerwie na lunch podążaj za przewodnikiem z powrotem do Orlego Gniazda.

Ze Stavanger - wędrówka na Kjeragbolten z norweskim przewodnikiem

3. Ze Stavanger - wędrówka na Kjeragbolten z norweskim przewodnikiem

Wybierz się w niezapomnianą i bezpieczną podróż z przewodnikiem do Kjeragbolten, jednej z najbardziej urzekających atrakcji Norwegii! Tutaj nasz doświadczony norweski przewodnik przejmuje kontrolę, zapewniając, że podróż jest nie tylko ekscytująca, ale także bezpieczna. Zapewniamy wgląd w szlak, przewidywane warunki i oferujemy cenne wskazówki na wspaniały dzień eksploracji. Zaleca się, abyś był w dobrej kondycji fizycznej na tę 5-6 godzinną wędrówkę. Nasz przewodnik zadba o odpowiednie tempo dla każdego. Rozpoczynając wędrówkę, ciesz się szansą podążania za przewodnikiem podczas malowniczej wycieczki, podziwiając zapierające dech w piersiach krajobrazy w spokojnym tempie. Dla Twojej wygody zalecamy noszenie odpowiedniej odzieży i obuwia turystycznego. Jeśli nie masz własnych, nie martw się - nasza wycieczka z przewodnikiem oferuje możliwość wypożyczenia odpowiedniej odzieży i butów turystycznych. Po około 2-3 godzinach wędrówki dotrzemy do płaskowyżu Kjerag, 1000 metrów nad Lysefjorden, gdzie czeka na Ciebie główna atrakcja - Kjeragbolten, masywna skała zaklinowana między klifami! Poczuj przypływ adrenaliny, gdy odważni goście ostrożnie przechodzą wąskim przejściem prowadzącym do samego kamienia, robiąc wyjątkowe zdjęcia na dramatycznym tle. Po zanurzeniu się w inspirującej scenerii, podróż powrotna odbywa się tym samym szlakiem, zapewniając niezapomniane wrażenia łączące wyzwanie fizyczne z oszałamiającym naturalnym pięknem i radością stania na Kjeragbolten. Jeśli jest dobra pogoda, udajemy się również do innego punktu widokowego, z którego widoki są równie niezwykłe. Podczas całej przygody nasz przewodnik stawia na pierwszym miejscu Twoje bezpieczeństwo i komfort. Przewodnik odbierze Cię z miejsca zakwaterowania, a cała wycieczka trwa około 12 godzin. Wypożyczony sprzęt, w tym odpowiednie ubrania i buty turystyczne, jest dostępny i można go zarezerwować na stronie www.getguidednorway.com/rental lub kontaktując się z nami z wyprzedzeniem pod adresem post@getguidednorway.com. Dołącz do nas na niezapomnianą i bezpieczną przygodę w samym sercu hipnotyzujących krajobrazów Norwegii - nie możemy się doczekać odkrywania z Tobą!

Kjeragbolten: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Kjeragbolten? Kliknij tutaj.