Atrakcje i wycieczki
Kjeragbolten

Kjeragbolten – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Kjerag: Letnia wędrówka

Kjerag: Letnia wędrówka

Dołącz do letniej wędrówki do słynnego głazu Kjerag i podziwiaj spektakularny Lysefjord. Zrelaksuj się i podziwiaj widoki po drodze. Wędruj w małych grupach po szlakach, które zostały zmodernizowane przez nepalskich Szerpów i ciesz się radością stania na szczycie głazu przed przybyciem tłumów turystów. Twoi lokalni przewodnicy mają wiedzę z pierwszej ręki na temat regionu Ryfylke i pasję do dzielenia się opowieściami o jego historii naturalnej i kulturowej ze swoimi gośćmi. Twoi przewodnicy pokażą Ci najlepsze punkty widokowe i sposoby robienia niezapomnianych zdjęć. Rozpocznij swoją podróż wczesnym rankiem, gdy profesjonalny przewodnik odbierze Cię z preferowanego miejsca spotkania w Stavanger. Podczas transportu na początek szlaku będziesz w stanie uchwycić niektóre z oszałamiających krajobrazów Norwegii. Jedź przez około 3 godziny w kierunku szlaku Eagle's Nest. Zanim tłumy turystów zaczną przybywać, będziesz już w drodze do głazu Kjerag. Podczas 2,5-godzinnej wędrówki do głazu napotkasz 3 okresy stromej wspinaczki przeplatane 2 płytkimi dolinami. Wędrówka prowadzi przez krajobrazy, które w niektórych miejscach są nieco techniczne. Dlatego też może to nie być Twoje pierwsze doświadczenie w górach. Podziwiaj widoki na wioskę Lysebotn, która znajduje się na czele Lysefjord. Ostatnie 2 kilometry prowadzące do głazu Kjerag są stosunkowo płaskie i pozwolą Ci bardziej skupić się na spektakularnej przyrodzie wokół Ciebie. Po dotarciu na krawędź górskiego płaskowyżu, stojąc na 1000-metrowym klifie, zostaniesz nagrodzony panoramicznymi widokami na 42-kilometrowy Lysefjord. Na klifie będziesz mieć mnóstwo czasu na odpoczynek i zjedzenie zapakowanego lunchu. Jeśli należysz do odważnych, będziesz miał okazję stanąć na szczycie głazu Kjerag. Base-jumping jest legalny w Norwegii, więc jeśli masz szczęście, będziesz mógł obserwować, jak śmiałkowie zrzucają się ze zbocza klifu. Po przerwie na lunch przewodnik poprowadzi Cię z powrotem do Orlego Gniazda, co zajmie około 3 godzin. Doświadczenie to okaże się satysfakcjonujące dzięki wymagającemu fizycznie 6-godzinnemu czasowi wędrówki, 12-kilometrowej wędrówce i całkowitemu wzniesieniu 800 metrów.

Preikestolen z odbiorem z hotelu lub statku z przewodnikiem

Preikestolen z odbiorem z hotelu lub statku z przewodnikiem

Preikestolen lub Prekestolen (po angielsku: "The Pulpit Rock", "Pulpit" lub "Preacher's Chair") to atrakcja turystyczna w gminie Strand w okręgu Rogaland w Norwegii. Preikestolen to stromy klif, który wznosi się na wysokość 604 metrów nad Lysefjorden. Na szczycie klifu znajduje się prawie płaski szczyt o wymiarach około 25 na 25 metrów (82 stopy × 82 stopy). Preikestolen znajduje się w pobliżu zachodniej części fiordu i po jego północnej stronie. Turystyka w tym miejscu wzrosła na początku XXI wieku, a w 2012 r. odwiedziło go od 150 000 do 200 000 osób, co czyni go jedną z najczęściej odwiedzanych naturalnych atrakcji turystycznych w Norwegii. Skoczkowie BASE często skaczą z klifu. Ze względu na rosnącą popularność, najczęściej używana ścieżka do tego miejsca (3,8-kilometrowa (2,4 mil) wędrówka) została ulepszona przez nepalskich Szerpów w 2013 roku.

Ze Stavanger: poza sezonem wycieczka z przewodnikiem do Kjerag

Ze Stavanger: poza sezonem wycieczka z przewodnikiem do Kjerag

Dołącz do wędrówki z przewodnikiem na Kjerag, dumę Lysefjordu w Ryfylke, górującą nad wszystkimi innymi szczytami na wysokości 1084 metrów. Ciesz się transportem ze Stavanger i doświadcz spokoju wędrówki w małej grupie, podziwiając panoramiczne widoki na jedne z najbardziej dramatycznych krajobrazów, jakie Norwegia ma do zaoferowania. Rozpocznij swoją podróż wcześnie rano od odbioru z preferowanego miejsca spotkania. Podczas transportu na szlak możesz podziwiać niektóre z oszałamiających krajobrazów Norwegii. Po około 3 godzinach jazdy dotrzesz do szlaku Eagle's Nest. Bądź na dobrej drodze do Kjerag Boulder, zanim zaczną przybywać tłumy turystów. Przygotuj się na wymagającą, ale satysfakcjonującą wspinaczkę. Dzięki stosunkowo płaskim ostatnim 2 kilometrom, skup się bardziej na otaczającej Cię pięknej przyrodzie. Zobacz jasnozielone pustkowia Norwegii, które budzą się po długiej, mroźnej zimie. Lub zobacz jesienne kolory i oddychaj rześkim powietrzem po minięciu lata. Jeśli wybierasz się na wędrówkę wiosną, spodziewaj się śnieżnego krajobrazu i zaopatrz się w kijki i raki. Wędrówka prowadzi przez różne tereny, z których niektóre mogą być nieco techniczne. Jeśli nie masz doświadczenia w wędrówkach po górach, ta wycieczka może nie być dla Ciebie. Po dotarciu do krawędzi masywu, stojąc na 1000-metrowym klifie, podziwiaj panoramiczne widoki na 42-kilometrowy Lysefjord. Następnie masz czas na relaks podczas lunchu w pobliżu Kjerag Boulder. Jeśli się odważysz (i warunki na to pozwolą), możesz stanąć na szczycie głazu Kjerag, wiszącego na wysokości 984 metrów nad fiordem. Po przerwie na lunch podążaj za przewodnikiem z powrotem do Orlego Gniazda.

Stavanger: Wycieczka na Preikestolen z transferem hotel/statek

Stavanger: Wycieczka na Preikestolen z transferem hotel/statek

Wsiądź do autobusu w hotelu, a następnie jedź na wieś. Przyjedź do punktu początkowego wędrówki, w obszarze Ryfylke, w pobliżu Lysefjord. Przejdź się szlakiem turystycznym i podziwiaj krajobrazy. Po chwili dotrzesz do Preikestolen, klifu o wysokości 604 metrów. Dowiedz się, skąd klif wziął swoją nazwę, która oznacza Pulpit Rock. Posłuchaj, jak kiedyś nazywano go Hyvlatonnå, co oznacza ząb samolotu stolarskiego. Obserwuj płaski szczyt tego klifu i podziwiaj panoramiczny widok na fiord oraz szczyt Kjerag, innej popularnej góry. Zrób kilka zdjęć na szczycie klifu i miej trochę wolnego czasu na spacer. Ciesz się czystym powietrzem na szczycie tego szczytu. Następnie zejdź z klifu i wróć do autobusu, aby wrócić do miasta. Jedź do hotelu, aby zakończyć aktywność.

Ze Stavanger - wędrówka na Kjeragbolten z norweskim przewodnikiem

Ze Stavanger - wędrówka na Kjeragbolten z norweskim przewodnikiem

Wybierz się w niezapomnianą i bezpieczną podróż z przewodnikiem do Kjeragbolten, jednej z najbardziej urzekających atrakcji Norwegii! Tutaj nasz doświadczony norweski przewodnik przejmuje kontrolę, zapewniając, że podróż jest nie tylko ekscytująca, ale także bezpieczna. Zapewniamy wgląd w szlak, przewidywane warunki i oferujemy cenne wskazówki na wspaniały dzień eksploracji. Zaleca się, abyś był w dobrej kondycji fizycznej na tę 5-6 godzinną wędrówkę. Nasz przewodnik zadba o odpowiednie tempo dla każdego. Rozpoczynając wędrówkę, ciesz się szansą podążania za przewodnikiem podczas malowniczej wycieczki, podziwiając zapierające dech w piersiach krajobrazy w spokojnym tempie. Dla Twojej wygody zalecamy noszenie odpowiedniej odzieży i obuwia turystycznego. Jeśli nie masz własnych, nie martw się - nasza wycieczka z przewodnikiem oferuje możliwość wypożyczenia odpowiedniej odzieży i butów turystycznych. Po około 2-3 godzinach wędrówki dotrzemy do płaskowyżu Kjerag, 1000 metrów nad Lysefjorden, gdzie czeka na Ciebie główna atrakcja - Kjeragbolten, masywna skała zaklinowana między klifami! Poczuj przypływ adrenaliny, gdy odważni goście ostrożnie przechodzą wąskim przejściem prowadzącym do samego kamienia, robiąc wyjątkowe zdjęcia na dramatycznym tle. Po zanurzeniu się w inspirującej scenerii, podróż powrotna odbywa się tym samym szlakiem, zapewniając niezapomniane wrażenia łączące wyzwanie fizyczne z oszałamiającym naturalnym pięknem i radością stania na Kjeragbolten. Jeśli jest dobra pogoda, udajemy się również do innego punktu widokowego, z którego widoki są równie niezwykłe. Podczas całej przygody nasz przewodnik stawia na pierwszym miejscu Twoje bezpieczeństwo i komfort. Przewodnik odbierze Cię z miejsca zakwaterowania, a cała wycieczka trwa około 12 godzin. Wypożyczony sprzęt, w tym odpowiednie ubrania i buty turystyczne, jest dostępny i można go zarezerwować na stronie www.getguidednorway.com/rental lub kontaktując się z nami z wyprzedzeniem pod adresem post@getguidednorway.com. Dołącz do nas na niezapomnianą i bezpieczną przygodę w samym sercu hipnotyzujących krajobrazów Norwegii - nie możemy się doczekać odkrywania z Tobą!

Kjeragbolten

Kjeragbolten

Kjerag lub Kiragg to góra w gminie Sandnes w okręgu Rogaland w Norwegii. Wysoka na 1110 metrów (3640 stóp) góra znajduje się na południowym brzegu Lysefjorden, na południowy zachód od wioski Lysebotn. Jego północna strona to masywny klif, opadający na 984 metry (3,228 stóp) prawie prosto do fiordu; widok, który przyciąga wielu turystów każdego roku. Kolejna atrakcja turystyczna, Kjeragbolten, to kamień o pojemności 5 metrów sześciennych (180 stóp sześciennych) zaklinowany między dwiema skałami. Wodospad Kjeragfossen spada z góry do fiordu. Jest to jeden z najwyższych wodospadów na świecie.

Stavanger: Lysefjord, punkt widokowy Høllesli i wycieczka Ytra Dorvika

Stavanger: Lysefjord, punkt widokowy Høllesli i wycieczka Ytra Dorvika

Lysefjorden to fiord w gminach Sandnes i Strand, Ryfylke i Rogaland. Kjente steder som Preikestolen og Kjerag ligger langs Lysefjorden. Długość fiordu wynosi 42 km, a jego głębokość 456 metrów. W 2006 roku Lysefjorden odwiedziło 279 768 turystów. W pobliżu Lysefjorden znajdują się Oanes i Forsand po obu stronach i po obu stronach. Lysefjorden rozciąga się od innløpet ved Høgsfjorden do Lysebotn i kończy się na północy. W głębi fiordu znajduje się Lysefjordbrua, która jest największym morzem nad fiordem. Znajduje się on pomiędzy Suleskard w Sirdal i Lysebotn. Płynie się stąd również do Kjerag z ponad 1000-metrowym spadkiem.

Rogaland: Najciekawsze atrakcje

Kjeragbolten: Wycieczki i bilety

Norwegia: Ciekawe miejsca

Kjeragbolten: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Kjeragbolten? Kliknij tutaj.

Kjeragbolten: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.8
(42 recenzji)