Kissamos – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z portu w Kissamos: rejs po lagunie Balos i na Gramvousę

1. Z portu w Kissamos: rejs po lagunie Balos i na Gramvousę

Wybierz się na jednodniową wycieczkę z portu Kissamos na niezamieszkaną wyspę Gramvousa i lagunę Balos podczas rejsu w obie strony. Przemknij obok klifów, zatrzymaj się na dziewiczych, złotych plażach, popływaj w krystalicznie czystej wodzie i odwiedź Twierdzę Gramvousa – zamek, z którego roztaczają się niesamowite panoramiczne widoki. Wypłyń z portu Kissamos i popłyń w zatoce przez około godzinę. Podejdź do wyspy Gramvousa, a następnie do laguny Balos lub odwrotnie, w zależności od trasy wycieczki. Rejs na oszałamiającym tle stromych klifów i skał, niesamowitych zacisznych plaż i nieskończonego błękitu. Mają szansę zobaczyć dużą jaskinię, która jest uważana za starożytną stocznię. Na końcu zatoki popłyń między wyspą Gramvousa a przylądkiem Vouxa. Zanurz się w malowniczym krajobrazie na tle Valenti, Pontikonisi, laguny Balos i Imeri Gramvousa. Przybądź do małego portu Gramvousa i ciesz się magicznym otoczeniem stworzonym przez kreteńską przyrodę, legendy i burzliwą historię tego obszaru. Zobacz plażę ozdobioną samotnym wrakiem statku. Zobacz słynny zamek Gramvousa, najwyższy punkt na wyspie, który znajduje się na szczycie stromej skały. Popływaj w okolicy obok kościoła Agioi Apostoloi. Po postoju w Gramvousa wróć na łódź i udaj się do laguny Balos. Ta egzotyczna laguna plażowa, uznana za jedną z najlepszych na świecie, znajduje się pomiędzy półwyspem Gramvousa a przylądkiem Tigani. Wybierz kąpiel w turkusowych wodach, zrelaksuj się na różowej piaszczystej plaży lub podziwiaj naturalne piękno, skały i klify wznoszące się nad tobą podczas odpoczynku na plaży przed powrotem.

Obszary Chania/Kalyves:Wyspa Gramvousa i Balos, Boat Tkt Extra

2. Obszary Chania/Kalyves:Wyspa Gramvousa i Balos, Boat Tkt Extra

Wyjedź z Chanii, by wziąć udział w całodniowej wycieczce z przewodnikiem do Kissamos. Wyrusz w rejs na wyspę Gramvousa oraz plażę Balos i podziwiaj piękny krajobraz. Rozpocznij dzień od odbioru autobusem z Twojego hotelu lub określonego miejsca odbioru. W zależności od wybranej opcji możliwy jest odbiór z Chanii, Kalyves albo Almyridy. Następnie udaj się na zachodnie wybrzeże Krety – do portu Kissamos Kasteli. Po otrzymaniu wszystkich niezbędnych informacji na temat rejsu przybądź do portu, gdzie będzie czekał na Ciebie prom na Gramvousę. Przewodnik zbierze pieniądze na bilety, dzięki czemu ominiesz kolejki do kas. Jeżeli wybierzesz opcję wyjazdu z Kalyves i Almyridy, bilet na rejs i wstęp do twierdzy są wliczone w cenę. Około godz. 10.40 wyrusz w trwającą około 45 minut podróż w kierunku Gramvousy. Skorzystaj z samoobsługowej kuchni na pokładzie promu i posil się pysznymi daniami lub przekąskami (na własny koszt). Możesz również odprężyć się na leżaku lub w salonie. Podczas rejsu Twoją uwagę przykuje wzniesienie lądu wzdłuż klifowych wybrzeży Krety. Liczy ono ponad 2000 lat. Posłuchaj o historii wyspy, wyjaśnianej przez mikrofon w wielu językach. Po przybyciu na Gramvousę popływaj lub wybierz się na znajdujące się tu wzgórze i zobacz twierdzę wenecką. Na zobaczenie wyspy będziesz mieć 2,5 godziny. Później kontynuuj wycieczkę do laguny Balos znajdującej się w odległości 20 minut od Gramvousy. Spędź 3 godziny nad tą laguną. W każdej chwili możesz powrócić na łódź, żeby nabyć jedzenie. A jeśli zacznie Ci doskwierać upał, możesz również wypożyczyć parasole. Po kąpieli i relaksie nad laguną łódź zabierze Cię prosto do portu w Kissamos. Jest to doskonała okazja na zrobienie zdjęć, ponieważ słońce będzie już za Tobą, a Ty będziesz podziwiać krajobraz wyspy. O godz. 18.00 łódź przybije do portu i Twoja podróż dobiegnie końca. Wróć do miejsca rozpoczęcia wycieczki przed kolacją.

Z Chanii/Kalyves: Balos i wyspa Gramvousa

3. Z Chanii/Kalyves: Balos i wyspa Gramvousa

Podziwiaj widoki na jaskinię Tersanas i przylądek Vouxa podczas rejsu do laguny Balos i wyspy Gramvousa. Ciesz się wygodą wliczonego w cenę transferu klimatyzowanym autobusem z centralnie położonych miejsc spotkań w Chanii i okolicach. Odbierz i zrelaksuj się w klimatyzowanym komforcie podczas jazdy do portu w Kissamos. Twój przewodnik pobierze od Ciebie opłatę za łódź i dostarczy Ci bilety na łódź, które pozwolą Ci ominąć kolejkę. Podziwiaj majestatyczną jaskinię Tersanas z wody, o której mówi się, że jest starożytną stocznią. Ciesz się widokami formacji geologicznych, które utworzyły się na oszałamiających klifach przylądka Vouxa. Rób zdjęcia wyjątkowych krajobrazów wysp Imeri i Agria Gramvousa. Płyń przez około 1 godzinę, aż dotrzesz do plaży Balos, gdzie możesz się ochłodzić podczas orzeźwiającej kąpieli w turkusowych wodach lub wybrać się na spacer po białym piasku. Kontynuuj podróż na wyspę Gramvousa, gdzie możesz zwiedzić znajdujący się na szczycie wzgórza, XVI-wieczny wenecki zamek, który w XIX wieku był bazą piratów, i zobaczyć stary wrak statku. Wróć do punktu początkowego pod koniec wycieczki.

Retimno: wycieczka po lagunie Gramvousa i Balos, dodatkowo bilet na łódź

4. Retimno: wycieczka po lagunie Gramvousa i Balos, dodatkowo bilet na łódź

Wyrusz na jednodniową wycieczkę autobusem i statkiem do wspaniałej laguny Balos i wyspy Gramvousa na północno-zachodnim wybrzeżu Krety. Podróżuj klimatyzowanym autobusem do portu w Kissamos i wsiądź na pokład łodzi na rejs z przystankami na pływanie i zwiedzanie zamku. Po porannym odbiorze w pobliżu hotelu usiądź wygodnie i zrelaksuj się, przejeżdżając przez piękne krajobrazy, aby dostać się do portu w Kissamos. Tam zapłacisz za rejs i wejdziesz na pokład łodzi, która zabierze Cię w morze na około godzinę, aż dotrzesz do wyspy Gramvousa. Będąc na Gramvousa, spędź 1 godzinę i 45 minut na zwiedzaniu weneckiej fortecy, z której roztaczają się zapierające dech w piersiach widoki. W przeciwnym razie możesz zostać na łodzi, aby skorzystać z baru-restauracji lub zrelaksować się na plaży. Potem łódź popłynie przez około 20 minut, aby dotrzeć do laguny Balos. Tam będziesz miał 3 godziny wolnego czasu na plaży. Pływaj, nurkuj, opalaj się i odkrywaj wydmy w tle. Po południu łódź rozpocznie rejs powrotny do Kissamos, skąd zostaniesz przewieziony z powrotem do obszaru hotelu w Rethymno.

Rejon Rethymno: wyspa Gramvousa i Balos, dodatkowo bilet na łódź

5. Rejon Rethymno: wyspa Gramvousa i Balos, dodatkowo bilet na łódź

Wyjedź z Rethymno około 07:45 i jedź autobusem nową drogą krajową w kierunku najbardziej wysuniętego na zachód krańca Krety. Przed przybyciem do Kissamos miń zatokę Souda i byłą stolicę Krety, Chanię. Po przybyciu wejdź na pokład łodzi i popłyń do zatoki Balos na najbardziej wysuniętym na północ krańcu półwyspu. Zrelaksuj się podczas 1-godzinnej wycieczki łodzią i spędź 2,5 godziny w zatoce Balos, aby cieszyć się miękkim białym piaskiem i wyjątkowymi błękitnymi i zielonymi wodami laguny. Następnie wybierz się na 20-minutowy rejs łodzią na wyspę Gramvousa, aby mieć mnóstwo czasu na niezapomnianą kąpiel w krystalicznie czystych wodach. Jeśli czujesz się energiczny, wybierz się na opcjonalną 137-metrową wspinaczkę do XVI-wiecznej weneckiej fortecy, aby podziwiać niezrównany widok na okolicę. Ciesz się około 1,5 godziny w spokoju na wyspie Gramvousa, a następnie wybierz się na 1-godzinną przejażdżkę łodzią z powrotem do Kissamos. Po przyjeździe kontynuuj autobusem do Rethymno pod koniec wyluzowanej wycieczki.

Chania: jednodniowa wycieczka na plażę Elafonisi z przystankiem Elos i transferem

6. Chania: jednodniowa wycieczka na plażę Elafonisi z przystankiem Elos i transferem

Zrelaksuj się na plaży Elafonisi, położonej 76 kilometrów na zachód od Chanii, na południowo-zachodnim krańcu Krety. Odbierz z miejsca zakwaterowania w Chanii, ciesz się dużą ilością wolnego czasu na zwiedzanie wyspy, a następnie bezpiecznie odwieź go z powrotem. Zatrzymaj się w Elos, aby kupić lunch i odkryć lokalną kuchnię. Po odebraniu z hotelu rozpocznij jazdę na Elafonisi, zatrzymując się po drodze na krótką kawę. Po przyjeździe podziwiaj imponujące wydmy z liliami piaskowymi i jałowcami. Odkryj plaże po obu stronach półwyspu, wiele z nich ma różowy piasek z powodu tysięcy rozbitych muszli. Jeśli zabierasz ze sobą małe dzieci, udaj się na koniec półwyspu, gdzie tworzy się mała płytka laguna. Pływaj i opalaj się po wschodniej stronie plaży, przed laguną, gdzie znajdziesz parasole, prysznice, ratowników, bary z przekąskami i przebieralnie. W drodze powrotnej odwiedź tradycyjną wioskę Elos, aby mieć szansę na zakup tradycyjnego lunchu, zanim wrócisz do Chanii, aby zostać odwiezionym do hotelu.

Heraklion: wycieczka całodniowa na wyspę Gramvousa i plaża Balos

7. Heraklion: wycieczka całodniowa na wyspę Gramvousa i plaża Balos

Rozpocznij dzień odbiorem z punktu położonego najbliżej Twojego hotelu. Następnie udaj się autobusem na zachodnie wybrzeże Krety, do portu Kissamos Kasteli. Przewodnik podzieli się z Tobą wszystkimi niezbędnymi informacjami na temat rejsu. Dotrzyj do portu, gdzie wejdziesz na pokład promu zmierzającego na Gramvousę. Przewodnik zbierze pieniądze na bilety, dzięki czemu ominiesz kolejki do kas. Około godz. 10.30 rozpocznij rejs promem na Gramvousę. Na pokładzie znajduje się samoobsługowa restauracja z potrawami i przekąskami. Usiądź na leżaku lub w salonie i wyrusz w podróż trwającą około 45 minut. Podczas rejsu podziwiaj klify najdzikszej części Krety. Dowiedz się więcej o historii wyspy dzięki dostępnemu na pokładzie komentarzowi w różnych językach, który usłyszysz w głośnikach. Po przybyciu na Gramvousę popływaj lub wybierz się na wzniesienie i podziwiaj wenecką twierdzę. Ciesz się 2,5-godzinnym pobytem na Gramvousie, a następnie udaj się w kierunku laguny Balos, dokąd dotrzesz po 20 minutach. Kiedy dotrzesz do laguny, będziesz mieć niespełna 3 godziny, aby nacieszyć się tym miejscem. W każdej chwili możesz wrócić na łódź, żeby coś przekąsić. Jest także możliwość wynajęcia parasoli słonecznych, jeżeli upał stanie się nieznośny. Wczesnym wieczorem wejdź na pokład łodzi płynącej z powrotem do portu Kissamos, gdzie będzie czekał na Ciebie autobus, który zabierze Cię do Twojego hotelu.

Z Kissamos: Rejs żaglowy Balos Gramvousa z lunchem

8. Z Kissamos: Rejs żaglowy Balos Gramvousa z lunchem

Ciesz się relaksującym rejsem po Morzu Egejskim i podziwiaj wspaniałe widoki, płynąc do laguny Balos i wyspy Gramvousa. Poświęć trochę czasu na pływanie i odkrywanie tych niesamowitych miejsc we własnym tempie. Rozpocznij dzień w porcie Kissamos i wsiądź na prywatną żaglówkę. Po zapoznaniu się z procedurami bezpieczeństwa na pokładzie od doświadczonego kapitana, wypłyń w prywatny rejs na lagunę Balos i wyspę Gramvousa. Zrelaksuj się na pokładzie, podziwiając spektakularne widoki na kreteńskie wybrzeże. Dowiedz się trochę o żeglarstwie podczas rejsu z pomocą swojego kapitana. Po 1,5 godziny na morzu dotrzyj do laguny Balos. Zanurz się w słońcu na dziewiczych brzegach plaży Balos, a nawet popływaj w czystej wodzie. Następny przystanek: wyspa Gramvousa. Wybierz się na wycieczkę do niezwykłego zamku zbudowanego wysoko na wyspie i podziwiaj panoramiczne widoki na horyzont z góry. Poświęć trochę czasu na zwiedzanie tej surowej wyspy lub poćwicz nurkowanie z rurką. W południe zrelaksuj się na pokładzie i zjedz pyszny lunch przygotowany na pokładzie. Jeśli jest za gorąco, zrób sobie przerwę w kabinach. Podziwiaj piękne widoki na morze jeszcze raz, kierując się do portu.

Kissamos: wieczór grecki z kolacją w formie bufetu i degustacją piwa

9. Kissamos: wieczór grecki z kolacją w formie bufetu i degustacją piwa

Przyjdź i przeżyj grecką noc z tradycyjną kuchnią, tradycyjnymi tańcami kreteńskimi i dowiedz się więcej o historii kreteńskiego jedzenia i kultury. Nasze miejsce do siedzenia na świeżym powietrzu znajduje się w centrum Kissamos, przy starej brukowanej drodze. W nocy zobaczysz w pobliżu stary kościół, który jest oświetlony, podczas gdy my jemy, śmiejemy się i tańczymy! Rozbij z nami talerz, tańcząc jak miejscowi! ** Godzina rozpoczęcia: 18:00 / 18:00 Wieczór rozpoczniemy degustacją lokalnego piwa i wina kreteńskiego o godzinie 18:00 (Prosimy o przybycie na miejsce 10 minut wcześniej, aby mieć pewność, że rozpoczniemy punktualnie) To doświadczenie odbywa się w The Greek Cook Out. Miejsce było najpierw starym greckim więzieniem, a teraz zostało przekształcone w miejsce do tańca, delektowania się kuchnią kreteńską i poznawania nowych przyjaciół. Zapraszamy do naszego stołu, najdłuższego stołu obiadowego w Grecji - 15,3m Nie możemy się doczekać, aby Cię poznać!

Z Chanii: jednodniowa wycieczka Balos i Gramvousa bez biletu na łódź

10. Z Chanii: jednodniowa wycieczka Balos i Gramvousa bez biletu na łódź

Wypływając z portu Kissamos i płynąc, będziesz podziwiać ogromną jaskinię, która prawdopodobnie była starożytną stocznią „Tarsanas”. Na końcu Zatoki dostrzeżesz imponujące zjawisko geologiczne, gdzie w wyniku upływu czasu zachodnia część wyspy się podnosi, a wschodnia opada. Zjawisko to zostało stworzone głównie przez katastrofalne trzęsienia ziemi, które miały miejsce w 66 pne i 365 pne. Według naukowych szacunków to zjawisko geograficzne trwa do dziś, ale w znacznie wolniejszym tempie. Po około 1 godzinie łódź dociera do portu Gramvousa. Wybitny zamek na wyspie został zbudowany przez Wenecjan w 1579 roku w najwyższym punkcie wyspy, na szczycie stromej skały na wysokości 137m. Otoczony jest murem o wysokości 272 m. To ma zgrubny trójkątny kształt, a każdy bok ma 1 km długości. Zamek Gramvousa odegrał ważną rolę w historii regionu. Panoramiczny widok, jego majestat i legenda o ukrytym skarbie piratów będą kusić do odwiedzenia go. Spacer trwa około 20 minut. Wskazówka!! Powinieneś najpierw odwiedzić Zamek w Gramvousa, a potem popływać w chłodnej wodzie...! Po 2-godzinnej wizycie na Gramvousa, łódź popłynie do laguny Balos, podróż trwa około 15 minut. Łódka podpłynie do brzegu plaży, gdzie zejście na ląd będzie możliwe bezpośrednio na terenie Zalewu. Twój pobyt nad laguną, gdzie można fantastycznie popływać, potrwa około trzech godzin.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Kissamos

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 26
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Kissamos: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Kissamos

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Kissamos?

Najlepsze atrakcje to:

Kissamos: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Kissamos? Kliknij tutaj.

Kissamos: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.2 / 5

na podstawie 3708 opinii

第一次参加学习了浮潜,开船带到我们去了三个地点,在20分钟左右。细心的教练还给我们带了水果和矿泉水。碧蓝的海水,漫步的小鱼。如果下次还有机会参加,还会来Nurkowie Omega!非常感谢工作人员。 Kiedy pierwszy raz brałam udział w nauce snorkelingu, łódź zabrała nas w trzy miejsca, około 20 minut. Uważny autokar przywiózł nam również owoce i wodę mineralną. Błękitne wody, wędrujące małe ryby. Jeśli następnym razem będę miał szansę wziąć udział, to znów przyjadę do nurków Omega! Bardzo dziękuję personelowi.

Zamówiłam wycieczkę online w nocy o 23 godz i zaraz otrzymałam bilety . Pojechaliśmy własnym transportem , zapytaliśmy który statek jest nasz w porcie i bez problemów z małym dzieckiem 1.5 roku wsiedliśmy . Przy wejściu na statek okazałam bilety w telefonie i otrzymałam papierowe bilety . Darmowy posiłek był w cenie po okazaniu biletu online , bardzo dobry i do wyboru Dania i sałatki plus napój .

Doskonała męcząca, ale łatwa wędrówka. Krajobrazy są naprawdę wspaniałe. Uwaga dla osób, które mają problemy z kolanem. ... Nie słuchaj przewodnika, który dramatyzuje. Nie zapomnij o klapkach na plażę. Powrót autokarem jest długi, ale nie do uniknięcia.

Wycieczka warta swojej ceny. Wybrałam opcje z obiadem i nie żałuję. Dużym statkiem bardzo wygodnym zwiedziliśmy 2 wyspy nie martwiąc się o samochod. W porcie jest darmowy parking. Wycieczka zaczynała się o 10:40 -17:40

Pomimo pewnych wzlotów i upadków (niezwiązanych z organizatorem wycieczki), obsługa klienta znalazła dla mnie rozwiązania, dzięki którym mogłem nadal cieszyć się wycieczką. W końcu było jeszcze lepiej!