Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Kiruna

Kiruna – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Kiruny: Wycieczka zorzą polarną do Parku Narodowego Abisko

1. Z Kiruny: Wycieczka zorzą polarną do Parku Narodowego Abisko

Poluj na zorze polarne w najwygodniejszy sposób w ogrzewanym minibusie! Jedziemy minibusem w noc polarną, aż do słynnego na całym świecie Parku Narodowego Abisko i miejmy nadzieję, że w trakcie lub w drodze tam uda nam się zobaczyć zorzę polarną. Zatrzymamy się we wszystkich dobrych miejscach do obserwacji zorzy polarnej. Jeśli zobaczymy na nocnym niebie zorzę polarną, zatrzymujemy się, aby zrobić zdjęcia pięknego zjawiska na niebie. Jeśli chcesz, przewodnik pomoże Ci zrobić sobie zdjęcia. W Abisko zrobimy krótki spacer kanionem Abisko i miejmy nadzieję, że zobaczymy zjawisko natury tańczące na ciemnym nocnym niebie. Będziemy serwować szwedzką fikę, ciepły sok z borówek brusznicowych i słodkie przekąski z lokalnej piekarni, obserwując niebo w poszukiwaniu zorzy polarnej. Odległość pomiędzy centrum Kiruny a wioską Abisko wynosi około 95 km w jedną stronę. Nie możemy zagwarantować, że podczas wycieczki zobaczymy zorzę polarną, ponieważ jest to zjawisko naturalne, na które nie mamy wpływu. Ale dołożymy wszelkich starań, aby pomóc Ci go znaleźć =)

Z Kiruny: Przygoda z zaprzęgiem husky z przewodnikiem po zorzy polarnej

2. Z Kiruny: Przygoda z zaprzęgiem husky z przewodnikiem po zorzy polarnej

Dołącz do nocnej wycieczki z Kiruny i wybierz się na wycieczkę saniami z przewodnikiem po pokrytej śniegiem arktycznej dziczy. Steruj swoimi saniami husky, wyruszając na łono natury i próbując dostrzec zorzę polarną. Zakończ wieczór rozgrzewającym napojem i słodkim poczęstunkiem przy przytulnym kominku. Rozpocznij swoją przygodę na świeżym powietrzu od wygodnego odbioru z Kiruny i podróży do wioski Kalixforsbron. Tutaj spotkasz swojego przewodnika i zapoznasz się z psami husky, które tego wieczoru będą dźwigać ciężary. Ubierz się w zapewnioną odzież zimową i posłuchaj, jak przewodnik udziela szczegółowych instrukcji dotyczących obsługi i zaprzęgania psów oraz kierowania saniami. Następnie wyrusz w ciemność, by podziwiać zimowy krajobraz. Przejedź bezpiecznie przez tereny wiejskie i podziwiaj pokryte śniegiem mokradła, przejeżdżając obok wysokich drzew i zamarzniętych jezior. Przy odrobinie szczęścia będziesz także mógł zobaczyć zorzę polarną tańczącą na nocnym niebie. Pod koniec wędrówki z husky wróć do obozu bazowego w Kalixforsbron i rozgrzej się przy otwartym ogniu w tradycyjnym nordyckim tipi. Wypij filiżankę ciepłej kawy lub herbaty i delektuj się pyszną szwedzką fiką, zanim wsiądziesz z powrotem do furgonetki i powrócisz do Kiruny.

Kiruna: Wycieczka skuterem śnieżnym z przewodnikiem i polowanie na zorzę polarną

3. Kiruna: Wycieczka skuterem śnieżnym z przewodnikiem i polowanie na zorzę polarną

Poczuj swobodę i spokój jazdy przez dziką przyrodę szwedzkiej Laponii podczas przejażdżki skuterem śnieżnym z przewodnikiem. Wypatruj zorzy polarnej z miejsc oddalonych od miasta zanieczyszczonego światłem i zatrzymaj się na szwedzką fikę, słodkie przekąski z lokalnej piekarni i ciepły sok z borówek. Punktem wyjścia naszej wycieczki jest Poikkijärvi, wioska nad Torneriver, 15 km od miasta Kiruna. Na obozie zostaniesz wyposażony w wysokiej jakości sprzęt do skuterów śnieżnych, przeznaczony do przygód na skuterach śnieżnych w arktycznym klimacie. Sprzęt do skutera śnieżnego: kombinezon, buty, rękawiczki, maska, kaski i wełniane skarpetki. Przychodzisz więc ze swoimi własnymi ubraniami, a my zapewniamy Ci dodatkową warstwę wierzchnią dostosowaną do użytku na świeżym powietrzu. Kiedy już będziemy ubrani i gotowi, udamy się do skuterów śnieżnych po instrukcje dotyczące bezpieczeństwa i nauczymy Państwa, jak prowadzić skuter śnieżny. Nigdy wcześniej nie jeździłeś skuterem śnieżnym? -Bez problemu! Każdy jest początkujący za pierwszym razem. Nasz doświadczony przewodnik nauczy Cię, jak prowadzić bezpiecznie i przyjemnie, abyśmy mieli jak najlepsze wrażenia. Pod koniec wycieczki poczujesz się jak bułka z masłem. Jako kierowca skutera śnieżnego potrzebujesz ważnego prawa jazdy na samochód w swoim kraju, jako pasażer wystarczy zabrać ze sobą aparat, aby uwiecznić niektóre chwile na zdjęciu. OK, zacznijmy zabawę. Wyruszymy w trasę o długości ok. 32 km przez różnorodne krajobrazy okolicy nad rzeką, jeziorami, lasem i górami. Będziesz w zimowej krainie czarów. Z dala od zanieczyszczeń świetlnych otaczających miasto. Ciemne niebo zwiększy Twoje szanse na zobaczenie tańczącej na niebie zorzy polarnej. W połowie drogi zatrzymamy się na szwedzką fikę. Oto dobre miejsce na zmianę kierowcy, jeśli wybierasz się na wspólny skuter śnieżny. Pomożemy Ci uwiecznić Twoje wspomnienia zdjęciami, abyś mógł wrócić do tego miejsca, kiedy tylko będziesz miał na to ochotę. Po powrocie do obozu przebieramy się i minibus odwiezie Państwa z powrotem do miejsca zakwaterowania. (Nie możemy zagwarantować, że zorza polarna będzie widoczna, ponieważ jest to zjawisko pogodowe poza kontrolą. Możemy jednak zagwarantować, że dołożymy wszelkich starań, aby i tak zapewnić Ci wspaniałe wrażenia.)

Kiruna: wycieczka skuterem śnieżnym z przewodnikiem i szwedzka Fika

4. Kiruna: wycieczka skuterem śnieżnym z przewodnikiem i szwedzka Fika

Wkrocz w idealną zimową krainę czarów podczas wycieczki skuterem śnieżnym z Kiruny z przewodnikiem. Jazda na skuterach śnieżnych wśród pięknej przyrody szwedzkiej Laponii. Będziesz mógł cieszyć się różnorodnością naszego wspaniałego krajobrazu w okolicy, a może będziemy mieli szczęście i zobaczymy także dziką przyrodę. Takie jak łoś, renifer, lis itp. Nasi przewodnicy to doświadczeni miłośnicy przyrody z pasją do przygód na świeżym powietrzu. Dołożymy wszelkich starań, aby zapewnić Ci niezapomniany dzień na skuterze śnieżnym, dostarczając prawdziwych wrażeń dzięki nowym skuterom śnieżnym i wysokiej jakości sprzętowi.

Kiruna: Northern Lights Tour z fotografem/przewodnikiem

5. Kiruna: Northern Lights Tour z fotografem/przewodnikiem

Udaj się na polowanie na zorzę polarną w Kirunie podczas wycieczki z przewodnikiem po fotografii zorzy polarnej. Znajdź obszar z czystym niebem i skonfiguruj aparat, aby robić zdjęcia nieuchwytnego zjawiska naturalnego. Obserwuj światła, ogrzewając się przy kominku i delektując się gorącymi napojami. Odbierz z miejsca zakwaterowania w Kirunie i spotkaj się ze swoim przyjaznym przewodnikiem i grupą na noc. Pozwól swojemu zespołowi ekspertów znaleźć odpowiednią lokalizację z czystym niebem, aby rozbić obóz. Uzyskaj pomoc przy konfigurowaniu własnego aparatu, aby móc zrobić kilka zdjęć zorzy polarnej. Poczekaj, aż zobaczysz przebłysk jasnej zieleni rozświetlającej rozgwieżdżone nocne niebo. Twój przewodnik zrobi również kilka zdjęć Ciebie i zorzy polarnej na niebie. Patrz, jak zorza polarna tańczy nad tobą, słuchając trzaskającego ogniska, które zapewnia ciepło i przytulność. Podawaj gorące napoje i pomyśl o swojej magicznej nocy, wracając do Kiruny.

Kiruna: Popołudniowa wycieczka psim zaprzęgiem z przewodnikiem

6. Kiruna: Popołudniowa wycieczka psim zaprzęgiem z przewodnikiem

Przejedź przez zaśnieżoną szwedzką Laponię podczas przygody z psim zaprzęgiem, gdy niebo przybiera ciemne, wieczorne barwy. Dowiedz się, jak samodzielnie obchodzić się z psami, korzystając z tej zrównoważonej metody transportu, której początki sięgają 1980 r. p.n.e. Zrób sobie zasłużoną przerwę przy kominku w nordyckim namiocie. Rozpocznij w Kalixforsbron, gdzie spotkasz psy i ubierzesz się w ciepłą zimową odzież i buty, które są zapewnione. Dowiedz się, jak obchodzić się z psami i jak je zaprzęgać. Skorzystaj ze szczegółowej odprawy bezpieczeństwa, zanim wyruszysz w śnieżny krajobraz pod błyszczącym nocnym niebem polarnym. Współpracuj z dobrze wyszkolonymi psami husky, ciągniętymi przez pokryte białym kocem pustkowia wzdłuż rzeki Kalix. Następnie rozgrzej się przy otwartym ogniu w nordyckiej dziesiątce z tradycyjną szwedzką fiką.

Kiruna: Poranna wycieczka Husky z własnym kierowcą

7. Kiruna: Poranna wycieczka Husky z własnym kierowcą

Odkryj arktyczną przyrodę w świetle dziennym, jadąc psim zaprzęgiem przez świeży poranny śnieg. Po odbiorze z miasta Kiruna zawieziemy Cię do naszego domu w Kalixforsbron, gdzie poznasz nasze psy i ubierzesz się w ciepłą zimową odzież i buty, które zapewniamy. Zwykle nauczysz się, jak obchodzić się z psami i jak je zaprzęgać. Dwóch uczestników dzieli jedno sanie i na zmianę steruje i siedzi. Dla bezpieczeństwa Waszego i naszych husky przed wyruszeniem na łono natury przewodnik udziela szczegółowej instrukcji. Przemierzamy zamarznięte jeziora, przemierzamy ciche lasy i rozległe mokradła, wypatrując lokalnej fauny i flory. Przy odrobinie szczęścia można spotkać renifery, łosie, zające arktyczne, a nawet pardwę Ripę, która jest oficjalnym ptakiem Kiruny. Pamiętaj, aby zabrać ze sobą aparat, ponieważ ta trasa jest świetna do robienia zdjęć! Po powrocie do domu rozgrzejemy się przy ognisku w naszym nordyckim tipi z gorącą zupą i kanapkami oraz tradycyjną szwedzką fiką. Potem sprowadzimy cię z powrotem.

Kiruna: wędrówka w rakietach śnieżnych i wędkowanie pod lodem

8. Kiruna: wędrówka w rakietach śnieżnych i wędkowanie pod lodem

W głębokim śniegu najlepiej chodzić w rakietach śnieżnych. Po odbiorze z centralnej części miasta Kiruna zawieziemy Cię do naszego domu w Kalixforsbron, gdzie przebierzesz się w odzież zimową. Rakiety śnieżne były używane od tysięcy lat jako sposób na przemierzanie głębokiego śniegu poprzez rozłożenie ciężaru ciała, aby nie zatonąć. Podczas wędrówki Twój przewodnik opowie Ci o przyrodzie i dzikiej przyrodzie w szwedzkiej tundrze. Wypatrujemy tropów i śladów zwierząt. Dowiesz się, jak znaleźć suche drewno opałowe w zaśnieżonym lesie, aby rozpalić ognisko. Aby jeszcze bardziej poszerzyć swoje techniki przetrwania w surowym arktycznym środowisku, spróbuj łowić ryby pod lodem na zamarzniętym jeziorze Sir Folke. Po powrocie do domu rozgrzejemy się przy ognisku w naszym nordyckim tipi z gorącą zupą i kanapkami oraz tradycyjną szwedzką fiką. Następnie zabierzemy cię z powrotem do miasta Kiruna.

Kiruna: Poranna wycieczka na skuterach śnieżnych z przewodnikiem (8:30) i fika

9. Kiruna: Poranna wycieczka na skuterach śnieżnych z przewodnikiem (8:30) i fika

Rano doświadcz pięknej zimowej przyrody szwedzkiej Laponii. Jedziesz skuterem śnieżnym przez zamarzniętą rzekę Torne, położoną w pobliżu Kiruny, przez wspaniałe krajobrazy z jeziorami pokrytymi śniegiem i lodem. Dzielisz skuter śnieżny na 2 osoby i możesz zmienić kierowcę w połowie wycieczki, co stanowi ekscytującą przygodę przez dziką przyrodę. Twój przewodnik poprowadzi Cię przez różnorodne krajobrazy z niesamowitymi widokami, dzikie zwierzęta są najbardziej aktywne rano i przy odrobinie szczęścia możemy je zobaczyć. Zatrzymujemy się na tradycyjną szwedzką Fikę z pysznym ciastem z lokalnej piekarni i ciepłym sokiem z borówek. Zostaniesz wyposażony w wysokiej jakości ciepłą odzież zimową przeznaczoną do jazdy na skuterze śnieżnym w klimacie arktycznym, kombinezon, kask, rękawiczki, buty do skutera śnieżnego, maskę, skarpetki.

Abisko: Aurora w rakietach śnieżnych

10. Abisko: Aurora w rakietach śnieżnych

Uchwyć prawdziwy klimat zimowej nocy w Arktyce. Twój przewodnik zabierze Cię do nauki zimowego sposobu poruszania się w rakietach śnieżnych. Spacerując po śniegu doświadczysz, jak mleczne światło księżyca i gwiazd rzuca czarujące cienie na śnieżne pola. W Abisku jest dużo zwierząt, które zimą zasiedlają brzozowy las, więc możliwość zobaczenia wielu śladów jest całkiem spora. Najprawdopodobniej zobaczysz ślady leśnych zajęcy, pardwy, lisów, lemingów, a przy odrobinie szczęścia możesz nawet dostrzec ślady łosia. Podczas wycieczki zrobimy sobie przerwę i napijemy się ciepłego soku jagodowego, podczas gdy jedynym dźwiękiem, który usłyszycie, będzie szum lasu i wzgórz. Jeśli masz szczęście, możesz nawet zobaczyć zorzę polarną tańczącą nad jeziorem Torneträsk i szczytami gór. Jeśli jest pełnia księżyca i bezchmurne niebo, będziesz mieć również spektakularny widok na pasmo górskie Abisko, które obejmuje jedną z najsłynniejszych szwedzkich formacji górskich Lapporten, czyli dolinę U wyrzeźbioną przez epokę lodowcową.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 28
Sortuj wg::

Kiruna: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Kiruna? Kliknij tutaj.