Atrakcje i wycieczki
Kinderdijk

Kinderdijk

Kinderdijk: najczęściej polecane atrakcje

Rotterdam: Bilet wstępu do wioski wiatraków Kinderdijk

Rotterdam: Bilet wstępu do wioski wiatraków Kinderdijk

Zwiedź wpisaną na listę UNESCO wioskę wiatraków Kinderdijk. Zobacz muzealne młyny i przepompownię, a następnie odkryj poldery z pokładu łodzi wycieczkowej. Cofnij się w czasie do świata starych holenderskich wiatraków. Udaj się na spacer pośród wiekowych budynków urokliwej wioski i zobacz fascynujące eksponaty z różnych epok historycznych. Zwiedź dwa muzealne wiatraki, wystawy pod gołym niebem oraz pompownię. Dla dzieci przygotowano interaktywną zabawę polegającą na poszukiwaniu skarbów. Wycieczka obejmuje też film wyświetlany na wielu ekranach oraz aplikację, która pozwoli jak najlepiej wykorzystać wizytę w muzeum. Po zwiedzaniu wioski wejdziesz na pokład jednej z łodzi wycieczkowych. Popłyniesz kanałami polderów i miniesz wiele wiatraków wioski.

Rotterdam: Bilet na autobus wodny do Dordrecht i/lub Kinderdijk

Rotterdam: Bilet na autobus wodny do Dordrecht i/lub Kinderdijk

Wejdź na pokład autobusu wodnego i podróżuj drogą wodną, aby odkryć piękne miejsca, takie jak Dordrecht, Rotterdam, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO wioska wiatrak Kinderdijk i odkryj piękne zakątki Biesbosch. Podróżowanie Waterbusem jest łatwe, szybkie i wygodne. Usiądź na jednym z wewnętrznych miejsc lub pozostań na zewnętrznym pokładzie z włosami na wietrze i słońcem na twarzy. Panoramę Rotterdamu widać z wody. A piękny, zabytkowy Dordrecht jest więcej niż wart odwiedzenia. Spaceruj po starym centrum lub wypij drinka na tarasie. Oczywiście odwiedzicie też Kinderdijk. Nie ma nic lepszego niż wizyta w wiatrakach nad wodą. Wejdź do jednego z wiatraków i zanurz się w historii Holandii w ogóle. Odkryj najpiękniejsze miejsca i liczne możliwości Biesbosch podczas pieszych wędrówek, tras rowerowych, łodzią lub kajakiem. Zabierz rower lub skuter na pokład i spędź dzień na odkrywaniu i podróżowaniu po wodzie. Linia 21 (kursuje w godzinach 11:00-20:00): Erasmusbrug – Capelle a/d Ijssel – wioska wiatraków Kinderdijk  Linia 20 (kursuje w godzinach 7:00-21:00): Erasmusbrug – Capelle a/d Ijssel – Krimpen a/d Ijssel – Ridderkerk – Alblasserdam – H.I. Ambacht – Papendrecht – Dordrecht

Z Amsterdamu: Kinderdijk i Haga Tour z muzeami

Z Amsterdamu: Kinderdijk i Haga Tour z muzeami

Ciesz się piękną scenerią w zaciszu luksusowego minivana. Zostaniesz odebrany z centralnie położonego miejsca zbiórki w Amsterdamie i przewieziony do Kinderdijk w około 75 minut. Usiądź wygodnie, zrelaksuj się i podziwiaj widoki na holenderski krajobraz, kierując się do miejsca wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Odwiedź działający wiatrak od środka, obejrzyj film o okolicy i dowiedz się więcej o historii tego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Po 90-minutowej wizycie wróć do minivana i jedź dalej do Hagi. To tętniące życiem miasto jest domem dla kilku najważniejszych instytucji politycznych w Europie, w tym siedziby rządu Holandii i jej rodziny królewskiej. Jest także siedzibą licznych ambasad i organizacji międzynarodowych, w tym Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości, Międzynarodowego Trybunału Karnego i kilku pałaców królewskich. Rozpocznij swoją przygodę w Hadze, gdzie odbędziesz wycieczkę po mieście minivanem. Zobaczysz wszystkie atrakcje, a następnie zatrzymasz się na lunch (na własny koszt), zanim skorzystasz z dołączonej wizyty w jednej z trzech atrakcji kulturalnych w Hadze. Odkryj Mauritshuis, gdzie znajdują się jedne z najlepszych holenderskich obrazów ze Złotego Wieku. W tym muzeum można znaleźć arcydzieła, takie jak Dziewczyna Vermeera z perłą i obrazy Rembrandta van Rijna. Ciesz się dołączoną wycieczką audio po Escher w Het Paleis. Ten dawny królewski pałac zimowy mieści obecnie ponad 120 grafik słynnego MC Eschera. Sposób, w jaki bawił się perspektywą, przestrzenią i rzeczywistością sprawia, że do dziś pozostaje fascynujący. Co sprawia, że mały kraj w Holandii jest tak wspaniały? Odkryj to i więcej w Madurodam. Najmniejsze miasto na świecie jest pełne pięknych miniatur, zabawnych zajęć i wspaniałych przejażdżek dla dzieci i dorosłych, aby odkryć, co czyni nas tak wyjątkowymi.

Z Amsterdamu: Prywatna całodniowa wycieczka po Holandii

Z Amsterdamu: Prywatna całodniowa wycieczka po Holandii

Wyrusz w szytą na miarę podróż po Holandii dzięki w pełni konfigurowalnej całodniowej wycieczce z Amsterdamu prowadzonej przez prywatnego gospodarza. Wyjdź poza kultowe ulice Amsterdamu i odkryj bogactwo holenderskich skarbów. Dostosuj swój plan zwiedzania, aby uwzględnić miejsca, które najbardziej Cię interesują. Rozpocznij swoją przygodę od odbioru z hotelu, podczas gdy Twój gospodarz poprowadzi Cię malowniczą trasą, zapewniając wgląd w historię wybranych przez Ciebie miejsc. Dzięki starannie opracowanej trasie z dwoma lub trzema przystankami w różnych miejscach, możesz cieszyć się różnorodnym i wzbogacającym doświadczeniem. Zdecyduj się na odkrywanie urokliwych kanałów Delft, królewskiego uroku Hagi, hipnotyzujących wiatraków Kinderdijk, nowoczesnej architektury Rotterdamu, historycznego uroku Delfshaven lub malowniczych uliczek Dordrechtu. Odkryj rozdział historii Holandii w każdym miejscu, od urzekających krajobrazów po tętniące życiem wioski i imponujące miasta.

Z Amsterdamu: Kinderdijk, Euromast, Delft i Den Haag

Z Amsterdamu: Kinderdijk, Euromast, Delft i Den Haag

Rozpoczynamy tę jednodniową wycieczkę w rewelacyjny sposób: wizytą w Kinderdijk, obiekcie z listy UNESCO, gdzie widok 19 oryginalnych wiatraków z pewnością zrobi na Tobie wrażenie! Kontynuujemy podróż do Rotterdamu, aby odwiedzić monumentalną wieżę widokową "Euromast". Stąd masz niesamowity widok z lotu ptaka na to nowoczesne i dumne miasto portowe (i opcjonalny lunch). Trzecim celem tej wyjątkowej jednodniowej wycieczki jest historyczne miasto Delft. Wybierz się na spacer, aby zobaczyć średniowieczne wieże, kanały i szczyty. Znacznie mniejsze niż Amsterdam, ale równie ładne (i bez tłumów turystów). Wycieczkę kończymy w Den Haag (Haga), gdzie odwiedzimy piękny "Binnenhof": kompleks budynków w centrum miasta, w którym znajduje się holenderski parlament, a także biuro premiera. Poczuj Holandię w doskonały sposób w zaledwie jeden dzień!

VIP Całodniowa wycieczka po Holandii

VIP Całodniowa wycieczka po Holandii

Poznaj inną stronę Holandii podczas tej całodniowej, konfigurowalnej wycieczki po Holandii z prywatnym przewodnikiem i kierowcą. W Holandii jest o wiele więcej do zobaczenia niż tylko Amsterdam. Dzięki tej wycieczce tworzymy spersonalizowany plan miejsc, które chcesz zobaczyć. Wycieczkę poprowadzi profesjonalny przewodnik, który oprowadzi Cię luksusowym pojazdem. Przewodnik opowie Ci całą historię, historie i informacje o miejscach, które chcesz odwiedzić. Po wycieczce przewodnik odwiezie Cię z powrotem do hotelu. Odbierz z miejsca zakwaterowania lub innej lokalizacji w mieście. Jedź na południe Holandii, aby odkrywać piękne holenderskie krajobrazy, wioski i imponujące miasta. Wybierz spośród różnych miejsc do odwiedzenia. Obejmuje to Delft, Hagę, Kinderdijk, Rotterdam, Delfshaven i Dordrecht. Twój plan podróży zostanie przygotowany dla Ciebie z dwoma lub trzema przystankami w różnych miejscach. Twój przewodnik opowie Ci całą historię, historie i informacje o odwiedzanych miejscach. Po wycieczce przewodnik odwiezie Cię z powrotem do miejsca zakwaterowania.

Jednodniowa wycieczka do Zaanse Schans, Volendam i Marken

Jednodniowa wycieczka do Zaanse Schans, Volendam i Marken

Odkryj piękną okolicę i niesamowite wiatraki podczas tej jednodniowej wycieczki z Amsterdamu. Przygotuj się na dzień pełen tradycyjnych wiatraków, zabytkowych drewnianych domów i urzekających wrażeń kulturalnych. Skorzystaj z okazji, aby odwiedzić malowniczą wioskę Zaanse Schans i poznać kulturę i historię Holandii, które wpłynęły na innowacje i architekturę, które zobaczysz podczas wycieczki. Najpierw Twój przewodnik zawiezie Cię na wieś w Holandii, aby zwiedzić Zaanse Schans, które trzeba zobaczyć podczas wizyty w Holandii. Przeglądaj te piękne wiatraki, a także zobacz oryginalne drewniane domy, stodoły i sklepy. Twój przewodnik zabierze Cię do jednego z tych wiatraków. Masz również możliwość odwiedzenia fabryki sera i fabryki stroopwafela. Tutaj możesz zobaczyć, jak powstają holenderskie sery i gofry. Następnie będziesz także odkrywać okoliczne tereny, odkrywając ukryte klejnoty i skarby kultury. Zagłęb się w historię regionu, odwiedzając pobliskie miasta i wioski, z których każda ma swój odrębny charakter. Od uroczej wioski rybackiej Volendam, znanej z tradycyjnych strojów i świeżych owoców morza, po historyczne miasto Edam, słynące z kultowego sera, każdy przystanek odkryje coś nowego o holenderskim dziedzictwie i kulturze.

Rotterdam i Kinderdijk - codzienna piesza wycieczka i rejs wycieczkowy

Rotterdam i Kinderdijk - codzienna piesza wycieczka i rejs wycieczkowy

⇒ Dworzec główny w Rotterdamie Perła nowoczesnej architektury, główny dworzec kolejowy Rotterdamu przyjmujący średnio 170 000 pasażerów dziennie. Jedna z największych atrakcji architektonicznych miasta ⇒ Dom Schielanda XVII-wieczny budynek będący dawną siedzibą Waterschap Schieland, instytucji odpowiedzialnej za politykę wodną i zarządzanie w tej części Holandii Południowej, a także miejsce tymczasowego zakwaterowania Napoleona Bonaparte. ⇒ Duży Kościół / Kościół św. Wawrzyńca Późnogotycki budynek z 1525 r. i jednocześnie najstarszy budynek w Rotterdamie. Jeden z nielicznych budynków, które przetrwały nazistowskie bombardowanie 15 maja 1940 roku. ⇒ Pomnik Erazma z Rotterdamu Pomnik ku czci Desideriusa Erasmusa Roterdamusa alias Erazma z Rotterdamu, jednego z największych filozofów, teologów, uczonych, duchownego z XVI wieku. Wiele budynków publicznych, struktur i instytucji edukacyjnych nosi imię tego słynnego rotterdamczyka. ⇒ Markthal (Hala Targowa) Nowoczesny budynek położony na jednym z największych placów Rotterdamu w kształcie podkowy - zamknięty rynek połączony z przestrzenią mieszkalną i udogodnieniami, nazywany także "Kaplicą Sykstyńską Rotterdamu". ⇒ Kijk-Kubus (Domy w kształcie sześcianu) Nietypowe budynki wyglądające jak drzewa z mieszkaniami w kształcie sześcianów na szczycie kolumn nośnych. Ze względu na swoją formę tylko 3/4 wewnętrznej przestrzeni nadaje się do wspólnego zamieszkania. ⇒ Stary Port Jeden z najstarszych (ale nie najstarszy!) portów średniowiecznego Rotterdamu, dawne ujście rzeki Rotte do Nowej Mozy. Obecnie ulubione miejsce spotkań mieszkańców Rotterdamu z mnóstwem kawiarni, restauracji, tawern, dyskotek... ⇒ De Witt Huis (Biały Dom) Niegdyś najwyższy "drapacz chmur" w Europie z końca XIX wieku, wysoki na 42 metry (141 stóp). Willemsbrug (Czerwony Most) Nazywany również "Czerwonym Mostem", poświęcony Willemowi III, jest jednym z trzech mostów Rotterdamu łączących centralną i północną część miasta z południowymi dzielnicami. De Hef (Winda) Ogromna stalowa konstrukcja służyła niegdyś jako "obrotowy" i "podnoszący" most kolejowy przez rzekę Nowa Moza. ⇒ De Boeg Pomnik wojenny upamiętniający 3500 osób na pokładach holenderskich statków handlowych, które straciły życie podczas II wojny światowej. ⇒ Muzeum morskie Leuwhaven Muzeum morskie na świeżym powietrzu. Wielka kolekcja parowców, maszyn i urządzeń do dokowania ładunków, silników okrętowych i innych przedmiotów ⇒ Most Erazma Jeden z największych symboli i obrazów tego miasta, zwany także "Łabędziem" lub "Harfą", o wysokości 139 m z największą i najcięższą "otwieraną częścią" mostu w Europie, o długości 80 m. ⇒ transport łodzią z Rotterdamu do Kinderdijk, ok. 45 min.... ⇒ Kinderdijk Malownicza okolica z 19 autentycznymi wiatrakami polderowymi z pierwszej połowy XVIII wieku, 15 km od największego europejskiego portu. Najlepszy przykład wydajnej i dobrze zorganizowanej holenderskiej gospodarki wodnej na przestrzeni wieków. Kawałek nietkniętej przyrody, zielona oaza ciszy i spokoju, egzotyczne gatunki ptaków.

日本語でご案内 世界遺産キンデルダイクとロッテルダム

日本語でご案内 世界遺産キンデルダイクとロッテルダム

9:00 アムステルダム中央駅、フェリー側のWCの前で集合です。 オランダ内の公共交通機関フリーパスを一緒に購入してからキンデルダイクへ出発します。途中、乗り換えのときにロッテルダムの駅舎もご覧ください。ロッテルダムの建築家集団MVRDVが設計した駅舎は圧倒的な存在感と格好よさがあります。 キンデルダイク到着後は2時間の見学時間があります。風車までガイドがご案内します。その後は自由にご見学ください。 入場可能な風車博物館は2つあります。ご入場される場合は入場料がかかります。事前にウェブサイトでご購入いただくと便利ですが、現地でも購入できます。外観のみ見学の方は無料です。 カフェで軽食をとっていただき、ロッテルダムのマルクトハル&キューブハウスに向かいます。 キューブハウスを見学後、マルクトハルへ。全天候型屋内マーケットをコンセプトに建築されたマルクトハル(マーケットホールの意味)。オランダのチーズやストロープワッフルの店はもちろん、多国籍の食べ物が集まっています。中に入ってまず目に入る天井アートは必見です。このマルクトハルの上部はなんと集合住宅になっています。地下1階にはスーパーマーケットのアルバートハインがありますので、便利です。 16:00ころにこちらを後にしてアムステルダム中央駅に戻り、17:00頃終了となります。

Często zadawane pytania dotyczące: Kinderdijk

Kinderdijk: Najciekawsze atrakcje

Kinderdijk: Wycieczki i bilety

Holandia: Ciekawe miejsca

Kinderdijk: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Kinderdijk? Kliknij tutaj.

Kinderdijk: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6
(174 recenzji)

Piękny poranek w otoczeniu zieleni to sposób na ucieczkę od zgiełku centrum Rotterdamu! Wizyty w muzeach pozwalają w pełni cieszyć się tym doświadczeniem. Na wycieczkę łodzią spodziewaliśmy się dotrzeć do ostatniego młyna, ale zamiast tego wycieczka kończy się w 2. muzeum!

Wolontariusze wykonują wspaniałą pracę, wykazując się życzliwością i dużą dyspozycyjnością. Dziedzictwo jest cenione. Bardzo przyjemny rodzinny czas z naszym małym psem. Dojazd ułatwia komunikacja autobusowa (wliczona w cenę biletu) z parkingu. DZIĘKI

Bardzo podobała nam się wizyta w wiatrakach w Kinderdyk. Przekazane informacje były doskonałe

Widok wiatraków był niesamowity, a autobus wodny był łatwy w użyciu.

1 bardzo ładne miejsce 35 minut od Rotterdamu autobusem wodnym