Killarney – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Cork: wycieczka z przewodnikiem Ring of Kerry

1. Z Cork: wycieczka z przewodnikiem Ring of Kerry

Poznaj mistyczny Pierścień Kerry podczas całodniowej wycieczki z przewodnikiem z Cork. Zobacz malowniczą wioskę Waterville, Park Narodowy Killarney, panoramiczne widoki na zatokę Dingle i inne słynne obszary starożytnej Irlandii. Po spotkaniu z przewodnikiem wybierz się na malowniczą przejażdżkę do jednej z najbardziej kolorowych i urokliwych wiosek w Irlandii. Zobaczysz dwa wiejskie place i piękny most w centrum wioski. Przejdź przez Killorglin, dom starożytnego festiwalu celtyckiego znanego jako Jarmark Pucki. Następnie podziwiaj niesamowite widoki na zatokę Dingle, słynną plażę Inch, a w pogodny dzień, być może nawet na wyspy Blasket u dzikiego wybrzeża Atlantyku. Będziesz podziwiać malowniczą małą wioskę Waterville, która znajduje się z widokiem na zatokę Ballinskelligs i Skały Skellig z ich wczesnochrześcijańskim klasztorem. Charlie Chaplin kochał Waterville i był częstym gościem. Zobacz pomnik ku jego czci, odsłonięty w 1998 roku. Przejdź do najpiękniejszego i najbardziej podziwianego parku narodowego w Irlandii i podziwiaj widoki na jeziora Killarney i Czarną Dolinę podczas postojów w Molls Gap i Leprechaun Crossing. Następnym przystankiem będzie piękny 18-metrowy wodospad, który spływa kaskadami przez zalesiony Friar's Glenn i podziwia to miejsce o naturalnym pięknie. Na koniec poświęć trochę czasu na relaks w Killarney i przekąskę przed wyjazdem do Cork.

Ring of Kerry: całodniowa wycieczka z Killarney

2. Ring of Kerry: całodniowa wycieczka z Killarney

Spędź dzień w jednym z najpiękniejszych obszarów przybrzeżnych Europy podczas całodniowej wycieczki po Ring of Kerry. Podróżuj klimatyzowanym autokarem i odkryj wspaniałe panoramiczne widoki, spacery po urokliwych wioskach i zabytkach. Wyjedź z Killarney przestronnym autokarem i jedź na Półwysep Iveragh, oficjalną nazwę Pierścienia Kerry. Uzyskaj wgląd w starożytne dziedzictwo Irlandii od swojego przewodnika po drodze. Zobacz kamienne forty i stojące kamienie w zapierającym dech w piersiach krajobrazie. Przejedź przez rodzinne miasto Targów Puckich, starożytnego festiwalu celtyckiego, który odbywa się w uroczym miasteczku Killorglin. Podziwiaj panoramiczne widoki na zatokę Dingle i plażę Inch. Jeśli pogoda pozwoli, zobacz fale Atlantyku rozbijające się o Wyspy Blasket. Udaj się do malowniczej wioski Waterville z widokiem na zatokę Ballinskelligs. Zobacz mgliste Skały Skelliga, które znane są z wczesnochrześcijańskiego klasztoru. Dowiedz się, dlaczego w wiosce znajduje się pomnik Charliego Chaplina. Zatrzymaj się w uroczej wiosce Sneem, jednej z najbardziej kolorowych wiosek w Irlandii. Poznaj jego 2 place i piękny most, w którym rzeka Sneem spotyka się z prądami zatoki Kenmare. Wejdź do Parku Narodowego Killarney. Podziwiaj wspaniałe widoki na jeziora Killarney i Black Valley z przystanków w Molls Gap i Ladies View (leprechaun Crossing). Podziwiaj kaskady wodospadu Torc w lasach Friers Glenn.

Kerry: Wycieczka konna z przewodnikiem w Parku Narodowym Killarney

3. Kerry: Wycieczka konna z przewodnikiem w Parku Narodowym Killarney

Przyjedź do stajni jeździeckiej znajdującej się na obrzeżach miasta Killarney i spotkaj się ze swoim przewodnikiem jeździeckim i przygotuj się do jazdy. Twój przewodnik poprowadzi grupę podążającą szlakiem konnym do posiadłości Knockreer na północ od Lough Lein, poznając istotę Parku Narodowego Killarney. Twój szlak poprowadzi Cię przez Lough Lein, największe z trzech jezior w Killarney i przez obszary oszałamiające naturalne piękno. Spodziewaj się niesamowitych widoków na strzeliste góry i pagórki z unikalnym ekosystemem, w tym licznymi gatunkami fauny i flory. Park został uznany za rezerwat biosfery UNESCO w 1981 roku i stanowi część Specjalnego Obszaru Ochrony.

Killarney on Horse & Carriage: 1-godzinna wycieczka samochodami jauntingowymi

4. Killarney on Horse & Carriage: 1-godzinna wycieczka samochodami jauntingowymi

Przenieś się z powrotem do XV-wiecznej Irlandii dzięki opowieściom o legendarnej twierdzy wodzów O'Donoghue i tragicznym upadku starożytnego zamku przez armię Cromwella podczas podboju Irlandii, legendzie o jeziorze i nie tylko. Dowiedz się więcej o przyrodzie Parku, a także o jego słynnych dzikich mieszkańcach, w tym irlandzkim jeleniu. Skorzystaj z tej wyjątkowej okazji, aby uchwycić te wyjątkowe chwile z wakacji, gdy Twój przewodnik zatrzymuje się w niektórych z najbardziej dramatycznych malowniczych miejsc w Killarney, zanim dotrzesz do brzegu zamku Ross, gdzie zostaniesz zaproszony do zwiedzania terenów XV-wiecznej twierdzy z zapierającymi dech w piersiach widokami na jezioro Lough Lein. A ponieważ Twoja wycieczka prowadzi przez obszary, na których ruch samochodowy jest zabroniony, możesz cieszyć się przejażdżką jauntingową w absolutnym raju. Gdy wycieczka dobiegnie końca, powrócisz do centrum miasta lub hotelu ze wspomnieniami na całe życie.

1-dniowa wycieczka autobusem z Killarney trasą Ring of Kerry

5. 1-dniowa wycieczka autobusem z Killarney trasą Ring of Kerry

Usiądź wygodnie i zrelaksuj się podczas tej wycieczki autobusowej wokół pięknego półwyspu Iveragh. Dowiedz się więcej o historii, geografii, kulturze i folklorze tego regionu. Wysłuchaj związanych z nim opowieści. Poznaj najbardziej spektakularną trasę górską w Irlandii – Ring of Kerry. Trasa wycieczki biegnie wzdłuż rzeki Laune, a następnie przez miasteczka i wsie do południowego wybrzeża zatoki Dingle. Po przejechaniu wzdłuż wybrzeża wjedź drogą górską do malowniczej przełęczy Moll i punktu widokowego Ladies View, zanim udasz się w drogę powrotną do Killarney. Oprócz przystanków przy wszystkich interesujących miejscach na trasie zaplanowano godzinny postój w porze lunchu. Kolejny postój na napoje i przekąski ma miejsce w godzinach popołudniowych. Przewodnicy wyróżniają się ogromną wiedzą, są życzliwi i potrafią zadbać o dobrą atmosferę. Ta wycieczka na długo pozostanie w Twojej pamięci.

Irlandia: 2-dniowa wycieczka po Wild Atlantic Way

6. Irlandia: 2-dniowa wycieczka po Wild Atlantic Way

Dzień 1: Dublin – Klify Moheru – Półwysep Dingle Spotkaj się ze swoim przewodnikiem i innymi podróżnikami w jednym z punktów zbiórki w centrum Dublina rano. Ciesz się relaksującą jazdą po pięknej okolicy z niesamowitymi widokami. Twój przewodnik zapewni również najlepsze możliwe wrażenia podczas podróży, opowiadając historie i dostarczając informacji, które mogą Cię zainteresować. Zatrzymaj się na chwilę, aby coś przekąsić, a następnie kontynuuj jazdę w kierunku zachodniego wybrzeża. Następnie wybierz się na przejażdżkę wzdłuż brzegów Zatoki Galway ze wspaniałymi widokami na Ocean Atlantycki. Ta nadmorska trasa jest charakterystyczna ze względu na wspaniałe złote plaże i delfiny wyrywające się z brzegu. Udaj się do Burren, jednego z najpopularniejszych krajobrazów w Irlandii, słynącego z wapiennej skały, która rozciąga się jak okiem sięgnąć, sięgając aż do brzegu morza. Przed dotarciem do Klifów Moheru zatrzymaj się na lunch w małej wiosce Doolin z ciągłym widokiem na port Doolin i Wyspy Aran. Następnie dotrzyj do słynnych na całym świecie Klifów Moheru, które są uważane za jedną z największych atrakcji przyrodniczych na świecie. Tutaj możesz cieszyć się zapierającymi dech w piersiach widokami, relaksującymi spacerami i robić niezapomniane zdjęcia. Po południu przesiadka w autobus i przejazd na południe w kierunku Królestwa Kerry. Następnie nocleg w Annascaul na półwyspie Dingle. DZIEŃ 2: Półwysep Dingle – Najważniejsze atrakcje Pierścienia Kerry – Killarney – Dublin Po relaksującym poranku i obfitym śniadaniu wyrusz z półwyspu Dingle i udaj się w stronę niektórych atrakcji Ring of Kerry, w tym wodospadu Torc, Moll's Gap, Lakes of Killarney, Leprechaun Crossing i Parku Narodowego Killarney, zanim spędzisz czas w wypoczynek w Killarney. Po przybyciu do Killarney możesz wybrać się na przejażdżkę konną przez park lub na przejażdżkę konną i powozem przez Park Narodowy Killarney, obie opcje są opcjonalne. W drodze powrotnej do Dublina przejedź przez zabytkowe miasto Adare z niesamowitą Golden Vale, najwspanialszą ziemią rolniczą w Irlandii. Powinieneś wrócić do Dublina około 19:00.

Z Killarney: jednodniowa wycieczka do Dingle

7. Z Killarney: jednodniowa wycieczka do Dingle

Wyjedź z Killarney i udaj się na plażę Inch, aby podziwiać jej 3-kilometrowy odcinek złotego piasku wzdłuż Oceanu Atlantyckiego. Zobacz piękne widoki na plażę, znaną jako popularna strona z filmami, w tym Córka Ryana i Playboy of the Western World. Jedź dalej do Slea Head, uważanego przez wielu za jeden z najpiękniejszych półwyspów na świecie. Podróżuj krętą drogą przez gaelicką Corca Dhuibhne, zaczynając od Ventry Beach. Przejedź obok 4000-letnich baraków, jadąc do Dunquin i podziwiaj wspaniałe widoki na wyspę Blasket i śpiącego olbrzyma. Przejedź przez piękną wioskę Ballyferriter, a następnie zatrzymaj się w ładnej wiosce rybackiej Dingle w sercu półwyspu Dingle. Urocza wioska słynie z tego, że ma najwięcej pubów w Irlandii w mieście tej wielkości, a także jest domem dla Fungi, dorosłego delfina butlonosego, który zabiega o kontakt z ludźmi od 1983 roku!

Z Cork: całodniowa wycieczka z przewodnikiem na półwysep Dingle

8. Z Cork: całodniowa wycieczka z przewodnikiem na półwysep Dingle

Podczas tej 10-godzinnej wycieczki na Półwysep Dingle z Cork udasz się do hrabstwa Kerry i miasta Killarney, zaczynając o 08:30. Zatrzymaj się w uroczym Killarney i ciesz się trochę czasu na zwiedzanie miasta, zanim przejdziesz do Dingle. Twoja przejażdżka prowadzi przez góry Cork i Kerry, a następnie najbardziej wysuniętą na zachód trasą w Europie, znaną jako napęd Slea Head. Podziwiaj widoki na wybrzeże Atlantyku, podróżując drogą przylegającą do linii brzegowej. Ciesz się widokami na Wyspy Blasket w pogodny dzień, a może nawet zobacz Śpiącego Olbrzyma. Odwiedź Inch Beach, jedną z najbardziej znanych plaż w Irlandii i miejsce o wyjątkowym pięknie naturalnym. Przy sprzyjającej pogodzie możesz zanurzyć stopy w Atlantyku! Inch Beach, podobnie jak wiele na zachodnim wybrzeżu, jest dobrze znana wśród surferów. Wystąpiła również w wielu filmach, takich jak Far and Away i Ryan's Daughter. Zatrzymasz się także w mieście Dingle, jednej z najbardziej malowniczych wiosek rybackich w Irlandii. Miasteczko Dingle jest sercem i duszą półwyspu i przyciąga gości z całego świata, w tym artystów i muzyków. Wracaj przez góry do Cork, spodziewany czas przybycia to 18:30.

Ring of Kerry Całodniowa wycieczka z Limerick

9. Ring of Kerry Całodniowa wycieczka z Limerick

Pierścień Kerry szczyci się jednymi z najpiękniejszych nadmorskich krajobrazów w Europie i zapewnia wgląd w starożytne dziedzictwo Irlandii. Zobacz kamienne forty, stojące kamienie i krajobraz wyrzeźbiony w skale przez ostatnią epokę lodowcową, jakieś 10 000 lat temu. Twoja podróż rozpoczyna się na oficjalnej trasie samochodowej Ring of Kerry, gdzie zaczniesz podziwiać widoki na słynne góry i jeziora Kerry. Przejedź przez Killorglin, miejsce starożytnego festiwalu celtyckiego, podczas którego koza zostaje koronowana na króla wioski. Zobacz pomnik króla Puka, przekraczając rzekę Laune. W miarę kontynuowania jazdy będziesz mieć niesamowite widoki na zatokę Dingle. Zobacz słynną plażę Inch, a być może nawet wyspy Blasket na Oceanie Atlantyckim. Malownicza mała wioska Waterville wychodzi na zatokę Ballinskelligs, najbardziej znaną ze skał Skellig z ich wczesnochrześcijańskim klasztorem. Charlie Chaplin kochał Waterville i był stałym gościem. Zobaczysz pomnik na jego cześć, odsłonięty w 1998 roku. W drodze do Sneem zatrzymasz się na krótko w niektórych z najbardziej znanych punktów widokowych w Irlandii. Odwiedź kolorową wioskę przed kontynuowaniem trasy Ring of Kerry. Park Narodowy Killarney przez wielu uważany jest za najpiękniejszy park narodowy w Irlandii. Podziwiaj wspaniałe widoki na jeziora Killarney i Black Valley podczas przystanków w Moll's Gap i Ladies View. Wodospad Torc o wysokości 18 metrów spływa kaskadą przez zalesione tereny Friars Glenn. Zrób sobie przerwę przed kontynuowaniem podróży do Killarney. Po dotarciu do Killarney będziesz mieć czas na relaks i coś przekąsić przed wyjazdem do Limerick, gdzie przybędziesz około 19:30.

Kerry: całodniowa wycieczka z Dublina

10. Kerry: całodniowa wycieczka z Dublina

Ta całodniowa wycieczka z Dublina do Kerry zabierze Cię do mistycznego i dziewiczego regionu Irlandii, który od setek lat przyciąga turystów. Region szczyci się jednymi z najpiękniejszych nadmorskich krajobrazów w Europie. Odkryjesz urocze miasteczka i będziesz cieszyć się panoramicznym widokiem na krajobraz wykuty w skale podczas ostatniej epoki lodowcowej. Szczegółowy plan podróży Adare W drodze do Kerry zatrzymasz się w jednej z najbardziej malowniczych wiosek w Irlandii. Kryte strzechą domki Adare i piękne kamienne budynki stoją wzdłuż szerokiej głównej ulicy wioski. Zobaczysz także średniowieczne klasztory i ruiny. Park Narodowy Killarney To chyba najpiękniejszy i najbardziej podziwiany park narodowy na świecie. Podziwiaj wspaniałe widoki na jeziora Killarney i Black Valley na przystankach w Aghadoe i przy wodospadzie Torc. Zapraszamy na spacer po jeziorach Killarney. Miasto Killarney Killarney to najbardziej znane miasto w hrabstwie Kerry i brama do regionu. Otoczone górami i jeziorami, łatwo zrozumieć, dlaczego często było wybierane jako najlepsze miejsce do odwiedzenia w Irlandii. Poświęć trochę czasu na zwiedzanie miasta. Wodospad Torc Zobacz ten 18-metrowy wodospad, który spływa kaskadami przez Friars Glen. Wybierz się na spacer po zalesionym terenie i ciesz się spokojem. Killorglin Przejedziesz przez Killorglin, siedzibę Jarmarku Puckiego, starożytnego festiwalu celtyckiego, podczas którego koza jest koronowana na króla wioski. Pochodzący z 1613 roku jest to jeden z najstarszych festiwali na świecie. Podczas tej części wycieczki zobaczysz także część słynnego Ring of Kerry. Zatoka Dingle'a Ciesz się panoramiczną jazdą wzdłuż słynnego półwyspu Dingle. Zatrzymaj się, aby podziwiać niesamowite widoki na zatokę Dingle i ciesz się wizytą na słynnej plaży Inch, gdzie dziki Atlantyk przytula się do celtyckich brzegów. Dzika Droga Atlantycka Twoja jazda wzdłuż zatoki Dingle i wybrzeża Atlantyku trwa dalej, z jeszcze bardziej zapierającymi dech w piersiach widokami. Przejedziesz również dobrze znaną Dziką Drogą Atlantycką i udasz się na drugą stronę Półwyspu Dingle, skąd będziesz miał spektakularne widoki na zatokę Tralee i odległe krajobrazy obszaru Dingle. Calowa plaża Plaża Inch, ciągnąca się kilometrami wzdłuż wybrzeża Atlantyku, jest jedną z najsłynniejszych plaż w Irlandii. Zatrzymaj się na spacer po piasku i podziwiaj widoki strony, która pojawiła się w wielu filmach.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Killarney

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 38
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Killarney: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Killarney

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Killarney?

Najlepsze atrakcje to:

Killarney: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Killarney? Kliknij tutaj.