Atrakcje i wycieczki
Killarney

Killarney – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Cork: wycieczka z przewodnikiem Ring of Kerry

1. Z Cork: wycieczka z przewodnikiem Ring of Kerry

Poznaj mistyczny Pierścień Kerry podczas całodniowej wycieczki z przewodnikiem z Cork. Zobacz malowniczą wioskę Waterville, Park Narodowy Killarney, panoramiczne widoki na zatokę Dingle i inne słynne obszary starożytnej Irlandii. Po spotkaniu z przewodnikiem wybierz się na malowniczą przejażdżkę do jednej z najbardziej kolorowych i urokliwych wiosek w Irlandii. Zobaczysz dwa wiejskie place i piękny most w centrum wioski. Przejdź przez Killorglin, dom starożytnego festiwalu celtyckiego znanego jako Jarmark Pucki. Następnie podziwiaj niesamowite widoki na zatokę Dingle, słynną plażę Inch, a w pogodny dzień, być może nawet na wyspy Blasket u dzikiego wybrzeża Atlantyku. Będziesz podziwiać malowniczą małą wioskę Waterville, która znajduje się z widokiem na zatokę Ballinskelligs i Skały Skellig z ich wczesnochrześcijańskim klasztorem. Charlie Chaplin kochał Waterville i był częstym gościem. Zobacz pomnik ku jego czci, odsłonięty w 1998 roku. Przejdź do najpiękniejszego i najbardziej podziwianego parku narodowego w Irlandii i podziwiaj widoki na jeziora Killarney i Czarną Dolinę podczas postojów w Molls Gap i Leprechaun Crossing. Następnym przystankiem będzie piękny 18-metrowy wodospad, który spływa kaskadami przez zalesiony Friar's Glenn i podziwia to miejsce o naturalnym pięknie. Na koniec poświęć trochę czasu na relaks w Killarney i przekąskę przed wyjazdem do Cork.

Jeziora Killarney: rejs statkiem

2. Jeziora Killarney: rejs statkiem

Odkryj jeziora Killarney podczas tego malowniczego rejsu. Ciesz się rejsem do Lough Léin z panoramicznym widokiem na jeziora, wyspy i zamki Parku Narodowego Killarney. Zrelaksuj się, obserwując mijane zabytki ze swojej nowoczesnej, ogrzewanej, przeszklonej łodzi, prowadzonej przez lokalnego kapitana i przewodnika. Wyjdź z XV-wiecznego zamku Ross, mijając niektóre z najsłynniejszych zabytków Killarney. Przepłyń obok ruin VI-wiecznego klasztoru św. Finiana na wyspie Innisfallen. Idź dalej do podnóża MacGillycuddy Reeks, aby zobaczyć najwyższą górę Irlandii, Carrauntoohil. Przejedź obok Wyspy Rossa, podczas gdy twój kapitan wskazuje florę tego obszaru, w tym starożytne lasy dębowe i cisowe, i poznaj wyjątkowy ekosystem tego obszaru.

Ring of Kerry: całodniowa wycieczka z Killarney

3. Ring of Kerry: całodniowa wycieczka z Killarney

Spędź dzień w jednym z najpiękniejszych obszarów przybrzeżnych Europy podczas całodniowej wycieczki po Ring of Kerry. Podróżuj klimatyzowanym autokarem i odkryj wspaniałe panoramiczne widoki, spacery po urokliwych wioskach i zabytkach. Wyjedź z Killarney przestronnym autokarem i jedź na Półwysep Iveragh, oficjalną nazwę Pierścienia Kerry. Uzyskaj wgląd w starożytne dziedzictwo Irlandii od swojego przewodnika po drodze. Zobacz kamienne forty i stojące kamienie w zapierającym dech w piersiach krajobrazie. Przejedź przez rodzinne miasto Targów Puckich, starożytnego festiwalu celtyckiego, który odbywa się w uroczym miasteczku Killorglin. Podziwiaj panoramiczne widoki na zatokę Dingle i plażę Inch. Jeśli pogoda pozwoli, zobacz fale Atlantyku rozbijające się o Wyspy Blasket. Udaj się do malowniczej wioski Waterville z widokiem na zatokę Ballinskelligs. Zobacz mgliste Skały Skelliga, które znane są z wczesnochrześcijańskiego klasztoru. Dowiedz się, dlaczego w wiosce znajduje się pomnik Charliego Chaplina. Zatrzymaj się w uroczej wiosce Sneem, jednej z najbardziej kolorowych wiosek w Irlandii. Poznaj jego 2 place i piękny most, w którym rzeka Sneem spotyka się z prądami zatoki Kenmare. Wejdź do Parku Narodowego Killarney. Podziwiaj wspaniałe widoki na jeziora Killarney i Black Valley z przystanków w Molls Gap i Ladies View (leprechaun Crossing). Podziwiaj kaskady wodospadu Torc w lasach Friers Glenn.

Z Killarney: Ring of Kerry - jednodniowa wycieczka z przewodnikiem

4. Z Killarney: Ring of Kerry - jednodniowa wycieczka z przewodnikiem

Ciesz się widokami słynnego na całym świecie Pierścienia Kerry. Zobaczysz zapierające dech w piersiach krajobrazy, takie jak najwyższa góra Irlandii, Carrauntoohil, poznasz Park Narodowy Killarney, przespacerujesz się po Kerry Bog Village i nie tylko. Pierwszą rzeczą, którą zobaczysz, opuszczając Killarney, jest widok na pasmo górskie McGillycuddy Reeks, ze słynną Gap of Dunloe wyraźnie widoczną, wcinającą się w pasmo górskie. Stamtąd udaj się do Kerry Bog Village, która oferuje fascynujący wgląd w to, jak ludzie żyli i pracowali w Irlandii w XVIII wieku. Następnie podróżujemy przez Caherciveen, a ponieważ korzystamy z mniejszego autokaru, możemy przejechać przez spektakularny "Pierścień Skellig" na skraju Oceanu Atlantyckiego, aby zatrzymać się w Zatoce Świętego Finiana i Skellig Chocolates. Ten piękny obszar oferuje nieprzerwane i niezrównane widoki na kultowe wyspy Skellig. Następnym przystankiem jest wioska Waterville, gdzie możesz cieszyć się spacerem wzdłuż wybrzeża, podziwiając urocze otoczenie. Majestatyczne punkty widokowe oferują wspaniałe widoki na Ocean Atlantycki. Tutaj autokar zatrzyma się na czas wolny na lunch i zakupy. Następnie zatrzymamy się w Coomakishta, górskim punkcie widokowym z widokiem na ocean, wyspy i wiejskie krajobrazy południowego Kerry. Następnym przystankiem jest krótka przerwa w kolorowej wiosce Sneem, a następnie powrót do Killarney przez surową Moll's Gap i podziwianie piękna Parku Narodowego Killarney. Nasz ostatni przystanek odbędzie się w Ladies View, skąd roztacza się widok na Park Narodowy i trzy jeziora Killarney, zanim około godziny 17:00 wrócimy do miasta.

Kerry: Wycieczka konna z przewodnikiem w Parku Narodowym Killarney

5. Kerry: Wycieczka konna z przewodnikiem w Parku Narodowym Killarney

Przyjedź do stajni jeździeckiej znajdującej się na obrzeżach miasta Killarney i spotkaj się ze swoim przewodnikiem jeździeckim i przygotuj się do jazdy. Twój przewodnik poprowadzi grupę podążającą szlakiem konnym do posiadłości Knockreer na północ od Lough Lein, poznając istotę Parku Narodowego Killarney. Twój szlak poprowadzi Cię przez Lough Lein, największe z trzech jezior w Killarney i przez obszary oszałamiające naturalne piękno. Spodziewaj się niesamowitych widoków na strzeliste góry i pagórki z unikalnym ekosystemem, w tym licznymi gatunkami fauny i flory. Park został uznany za rezerwat biosfery UNESCO w 1981 roku i stanowi część Specjalnego Obszaru Ochrony.

Killarney on Horse & Carriage: 1-godzinna wycieczka samochodami jauntingowymi

6. Killarney on Horse & Carriage: 1-godzinna wycieczka samochodami jauntingowymi

Przenieś się z powrotem do XV-wiecznej Irlandii dzięki opowieściom o legendarnej twierdzy wodzów O'Donoghue i tragicznym upadku starożytnego zamku przez armię Cromwella podczas podboju Irlandii, legendzie o jeziorze i nie tylko. Dowiedz się więcej o przyrodzie Parku, a także o jego słynnych dzikich mieszkańcach, w tym irlandzkim jeleniu. Skorzystaj z tej wyjątkowej okazji, aby uchwycić te wyjątkowe chwile z wakacji, gdy Twój przewodnik zatrzymuje się w niektórych z najbardziej dramatycznych malowniczych miejsc w Killarney, zanim dotrzesz do brzegu zamku Ross, gdzie zostaniesz zaproszony do zwiedzania terenów XV-wiecznej twierdzy z zapierającymi dech w piersiach widokami na jezioro Lough Lein. A ponieważ Twoja wycieczka prowadzi przez obszary, na których ruch samochodowy jest zabroniony, możesz cieszyć się przejażdżką jauntingową w absolutnym raju. Gdy wycieczka dobiegnie końca, powrócisz do centrum miasta lub hotelu ze wspomnieniami na całe życie.

Z Killarney: jednodniowa wycieczka do Dingle

7. Z Killarney: jednodniowa wycieczka do Dingle

Wyjedź z Killarney i udaj się na plażę Inch, aby podziwiać jej 3-kilometrowy odcinek złotego piasku wzdłuż Oceanu Atlantyckiego. Zobacz piękne widoki na plażę, znaną jako popularna strona z filmami, w tym Córka Ryana i Playboy of the Western World. Jedź dalej do Slea Head, uważanego przez wielu za jeden z najpiękniejszych półwyspów na świecie. Podróżuj krętą drogą przez gaelicką Corca Dhuibhne, zaczynając od Ventry Beach. Przejedź obok 4000-letnich baraków, jadąc do Dunquin i podziwiaj wspaniałe widoki na wyspę Blasket i śpiącego olbrzyma. Przejedź przez piękną wioskę Ballyferriter, a następnie zatrzymaj się w ładnej wiosce rybackiej Dingle w sercu półwyspu Dingle. Urocza wioska słynie z tego, że ma najwięcej pubów w Irlandii w mieście tej wielkości, a także jest domem dla Fungi, dorosłego delfina butlonosego, który zabiega o kontakt z ludźmi od 1983 roku!

Z Cork: całodniowa wycieczka z przewodnikiem na półwysep Dingle

8. Z Cork: całodniowa wycieczka z przewodnikiem na półwysep Dingle

Podczas tej 10-godzinnej wycieczki na Półwysep Dingle z Cork udasz się do hrabstwa Kerry i miasta Killarney, zaczynając o 08:30. Zatrzymaj się w uroczym Killarney i ciesz się trochę czasu na zwiedzanie miasta, zanim przejdziesz do Dingle. Twoja przejażdżka prowadzi przez góry Cork i Kerry, a następnie najbardziej wysuniętą na zachód trasą w Europie, znaną jako napęd Slea Head. Podziwiaj widoki na wybrzeże Atlantyku, podróżując drogą przylegającą do linii brzegowej. Ciesz się widokami na Wyspy Blasket w pogodny dzień, a może nawet zobacz Śpiącego Olbrzyma. Odwiedź Inch Beach, jedną z najbardziej znanych plaż w Irlandii i miejsce o wyjątkowym pięknie naturalnym. Przy sprzyjającej pogodzie możesz zanurzyć stopy w Atlantyku! Inch Beach, podobnie jak wiele na zachodnim wybrzeżu, jest dobrze znana wśród surferów. Wystąpiła również w wielu filmach, takich jak Far and Away i Ryan's Daughter. Zatrzymasz się także w mieście Dingle, jednej z najbardziej malowniczych wiosek rybackich w Irlandii. Miasteczko Dingle jest sercem i duszą półwyspu i przyciąga gości z całego świata, w tym artystów i muzyków. Wracaj przez góry do Cork, spodziewany czas przybycia to 18:30.

Gap of Dunloe Tour przez Foot & Boat

9. Gap of Dunloe Tour przez Foot & Boat

Gap of Dunloe to wąska przełęcz położona pomiędzy Macgillycuddy's Reeks i Purple Mountain w hrabstwie Kerry. Rozciąga się na 11 km z północy na południe i składa się z 5 jezior. Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem wąską i krętą ścieżką i odkryj teren utworzony przez lodowce. Podziwiaj wysokie szczyty Reeks, zmieniające się cienie na Purpurowych Górach oraz ciszę i samotność skalistej doliny. Po przewiezieniu autokarem dotrzyj do słynnej chaty oznaczającej wejście do Gap. Domek został nazwany na cześć Kate Kearney, która według doniesień zmarła tutaj podczas porodu w dojrzałym wieku 102 lat! Nieprawdopodobna historia! Wyrusz w 7-milową podróż do domku Lorda Brandona w pułapce, na kucyku lub pieszo. Będzie możliwość wykupienia obiadu w Brandon Cottage. Następnie wsiądź do łodzi do Ross Castle, podróżując przez 3 z 5 jezior Killarney. Zachwyć się opowieściami i folklorem wioślarzy. Gdy wycieczka dobiegnie końca, zostaniesz przewieziony z powrotem do Killarney autokarem.

Kerry: całodniowa wycieczka z Dublina

10. Kerry: całodniowa wycieczka z Dublina

Ta całodniowa wycieczka z Dublina do Kerry zabierze Cię do mistycznego i dziewiczego regionu Irlandii, który od setek lat przyciąga turystów. Region szczyci się jednymi z najpiękniejszych nadmorskich krajobrazów w Europie. Odkryjesz urocze miasteczka i będziesz cieszyć się panoramicznym widokiem na krajobraz wykuty w skale podczas ostatniej epoki lodowcowej. Szczegółowy plan podróży Adare W drodze do Kerry zatrzymasz się w jednej z najbardziej malowniczych wiosek w Irlandii. Kryte strzechą domki Adare i piękne kamienne budynki stoją wzdłuż szerokiej głównej ulicy wioski. Zobaczysz także średniowieczne klasztory i ruiny. Park Narodowy Killarney To chyba najpiękniejszy i najbardziej podziwiany park narodowy na świecie. Podziwiaj wspaniałe widoki na jeziora Killarney i Black Valley na przystankach w Aghadoe i przy wodospadzie Torc. Zapraszamy na spacer po jeziorach Killarney. Miasto Killarney Killarney to najbardziej znane miasto w hrabstwie Kerry i brama do regionu. Otoczone górami i jeziorami, łatwo zrozumieć, dlaczego często było wybierane jako najlepsze miejsce do odwiedzenia w Irlandii. Poświęć trochę czasu na zwiedzanie miasta. Wodospad Torc Zobacz ten 18-metrowy wodospad, który spływa kaskadami przez Friars Glen. Wybierz się na spacer po zalesionym terenie i ciesz się spokojem. Killorglin Przejedziesz przez Killorglin, siedzibę Jarmarku Puckiego, starożytnego festiwalu celtyckiego, podczas którego koza jest koronowana na króla wioski. Pochodzący z 1613 roku jest to jeden z najstarszych festiwali na świecie. Podczas tej części wycieczki zobaczysz także część słynnego Ring of Kerry. Zatoka Dingle'a Ciesz się panoramiczną jazdą wzdłuż słynnego półwyspu Dingle. Zatrzymaj się, aby podziwiać niesamowite widoki na zatokę Dingle i ciesz się wizytą na słynnej plaży Inch, gdzie dziki Atlantyk przytula się do celtyckich brzegów. Dzika Droga Atlantycka Twoja jazda wzdłuż zatoki Dingle i wybrzeża Atlantyku trwa dalej, z jeszcze bardziej zapierającymi dech w piersiach widokami. Przejedziesz również dobrze znaną Dziką Drogą Atlantycką i udasz się na drugą stronę Półwyspu Dingle, skąd będziesz miał spektakularne widoki na zatokę Tralee i odległe krajobrazy obszaru Dingle. Calowa plaża Plaża Inch, ciągnąca się kilometrami wzdłuż wybrzeża Atlantyku, jest jedną z najsłynniejszych plaż w Irlandii. Zatrzymaj się na spacer po piasku i podziwiaj widoki strony, która pojawiła się w wielu filmach.

Wszystkie atrakcje

Killarney – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Cork: wycieczka z przewodnikiem Ring of Kerry

Z Cork: wycieczka z przewodnikiem Ring of Kerry

Poznaj mistyczny Pierścień Kerry podczas całodniowej wycieczki z przewodnikiem z Cork. Zobacz malowniczą wioskę Waterville, Park Narodowy Killarney, panoramiczne widoki na zatokę Dingle i inne słynne obszary starożytnej Irlandii. Po spotkaniu z przewodnikiem wybierz się na malowniczą przejażdżkę do jednej z najbardziej kolorowych i urokliwych wiosek w Irlandii. Zobaczysz dwa wiejskie place i piękny most w centrum wioski. Przejdź przez Killorglin, dom starożytnego festiwalu celtyckiego znanego jako Jarmark Pucki. Następnie podziwiaj niesamowite widoki na zatokę Dingle, słynną plażę Inch, a w pogodny dzień, być może nawet na wyspy Blasket u dzikiego wybrzeża Atlantyku. Będziesz podziwiać malowniczą małą wioskę Waterville, która znajduje się z widokiem na zatokę Ballinskelligs i Skały Skellig z ich wczesnochrześcijańskim klasztorem. Charlie Chaplin kochał Waterville i był częstym gościem. Zobacz pomnik ku jego czci, odsłonięty w 1998 roku. Przejdź do najpiękniejszego i najbardziej podziwianego parku narodowego w Irlandii i podziwiaj widoki na jeziora Killarney i Czarną Dolinę podczas postojów w Molls Gap i Leprechaun Crossing. Następnym przystankiem będzie piękny 18-metrowy wodospad, który spływa kaskadami przez zalesiony Friar's Glenn i podziwia to miejsce o naturalnym pięknie. Na koniec poświęć trochę czasu na relaks w Killarney i przekąskę przed wyjazdem do Cork.

Jeziora Killarney: rejs statkiem

Jeziora Killarney: rejs statkiem

Odkryj jeziora Killarney podczas tego malowniczego rejsu. Ciesz się rejsem do Lough Léin z panoramicznym widokiem na jeziora, wyspy i zamki Parku Narodowego Killarney. Zrelaksuj się, obserwując mijane zabytki ze swojej nowoczesnej, ogrzewanej, przeszklonej łodzi, prowadzonej przez lokalnego kapitana i przewodnika. Wyjdź z XV-wiecznego zamku Ross, mijając niektóre z najsłynniejszych zabytków Killarney. Przepłyń obok ruin VI-wiecznego klasztoru św. Finiana na wyspie Innisfallen. Idź dalej do podnóża MacGillycuddy Reeks, aby zobaczyć najwyższą górę Irlandii, Carrauntoohil. Przejedź obok Wyspy Rossa, podczas gdy twój kapitan wskazuje florę tego obszaru, w tym starożytne lasy dębowe i cisowe, i poznaj wyjątkowy ekosystem tego obszaru.

Ring of Kerry: całodniowa wycieczka z Killarney

Ring of Kerry: całodniowa wycieczka z Killarney

Spędź dzień w jednym z najpiękniejszych obszarów przybrzeżnych Europy podczas całodniowej wycieczki po Ring of Kerry. Podróżuj klimatyzowanym autokarem i odkryj wspaniałe panoramiczne widoki, spacery po urokliwych wioskach i zabytkach. Wyjedź z Killarney przestronnym autokarem i jedź na Półwysep Iveragh, oficjalną nazwę Pierścienia Kerry. Uzyskaj wgląd w starożytne dziedzictwo Irlandii od swojego przewodnika po drodze. Zobacz kamienne forty i stojące kamienie w zapierającym dech w piersiach krajobrazie. Przejedź przez rodzinne miasto Targów Puckich, starożytnego festiwalu celtyckiego, który odbywa się w uroczym miasteczku Killorglin. Podziwiaj panoramiczne widoki na zatokę Dingle i plażę Inch. Jeśli pogoda pozwoli, zobacz fale Atlantyku rozbijające się o Wyspy Blasket. Udaj się do malowniczej wioski Waterville z widokiem na zatokę Ballinskelligs. Zobacz mgliste Skały Skelliga, które znane są z wczesnochrześcijańskiego klasztoru. Dowiedz się, dlaczego w wiosce znajduje się pomnik Charliego Chaplina. Zatrzymaj się w uroczej wiosce Sneem, jednej z najbardziej kolorowych wiosek w Irlandii. Poznaj jego 2 place i piękny most, w którym rzeka Sneem spotyka się z prądami zatoki Kenmare. Wejdź do Parku Narodowego Killarney. Podziwiaj wspaniałe widoki na jeziora Killarney i Black Valley z przystanków w Molls Gap i Ladies View (leprechaun Crossing). Podziwiaj kaskady wodospadu Torc w lasach Friers Glenn.

Z Killarney: Ring of Kerry - jednodniowa wycieczka z przewodnikiem

Z Killarney: Ring of Kerry - jednodniowa wycieczka z przewodnikiem

Ciesz się widokami słynnego na całym świecie Pierścienia Kerry. Zobaczysz zapierające dech w piersiach krajobrazy, takie jak najwyższa góra Irlandii, Carrauntoohil, poznasz Park Narodowy Killarney, przespacerujesz się po Kerry Bog Village i nie tylko. Pierwszą rzeczą, którą zobaczysz, opuszczając Killarney, jest widok na pasmo górskie McGillycuddy Reeks, ze słynną Gap of Dunloe wyraźnie widoczną, wcinającą się w pasmo górskie. Stamtąd udaj się do Kerry Bog Village, która oferuje fascynujący wgląd w to, jak ludzie żyli i pracowali w Irlandii w XVIII wieku. Następnie podróżujemy przez Caherciveen, a ponieważ korzystamy z mniejszego autokaru, możemy przejechać przez spektakularny "Pierścień Skellig" na skraju Oceanu Atlantyckiego, aby zatrzymać się w Zatoce Świętego Finiana i Skellig Chocolates. Ten piękny obszar oferuje nieprzerwane i niezrównane widoki na kultowe wyspy Skellig. Następnym przystankiem jest wioska Waterville, gdzie możesz cieszyć się spacerem wzdłuż wybrzeża, podziwiając urocze otoczenie. Majestatyczne punkty widokowe oferują wspaniałe widoki na Ocean Atlantycki. Tutaj autokar zatrzyma się na czas wolny na lunch i zakupy. Następnie zatrzymamy się w Coomakishta, górskim punkcie widokowym z widokiem na ocean, wyspy i wiejskie krajobrazy południowego Kerry. Następnym przystankiem jest krótka przerwa w kolorowej wiosce Sneem, a następnie powrót do Killarney przez surową Moll's Gap i podziwianie piękna Parku Narodowego Killarney. Nasz ostatni przystanek odbędzie się w Ladies View, skąd roztacza się widok na Park Narodowy i trzy jeziora Killarney, zanim około godziny 17:00 wrócimy do miasta.

Kerry: Wycieczka konna z przewodnikiem w Parku Narodowym Killarney

Kerry: Wycieczka konna z przewodnikiem w Parku Narodowym Killarney

Przyjedź do stajni jeździeckiej znajdującej się na obrzeżach miasta Killarney i spotkaj się ze swoim przewodnikiem jeździeckim i przygotuj się do jazdy. Twój przewodnik poprowadzi grupę podążającą szlakiem konnym do posiadłości Knockreer na północ od Lough Lein, poznając istotę Parku Narodowego Killarney. Twój szlak poprowadzi Cię przez Lough Lein, największe z trzech jezior w Killarney i przez obszary oszałamiające naturalne piękno. Spodziewaj się niesamowitych widoków na strzeliste góry i pagórki z unikalnym ekosystemem, w tym licznymi gatunkami fauny i flory. Park został uznany za rezerwat biosfery UNESCO w 1981 roku i stanowi część Specjalnego Obszaru Ochrony.

Killarney on Horse & Carriage: 1-godzinna wycieczka samochodami jauntingowymi

Killarney on Horse & Carriage: 1-godzinna wycieczka samochodami jauntingowymi

Przenieś się z powrotem do XV-wiecznej Irlandii dzięki opowieściom o legendarnej twierdzy wodzów O'Donoghue i tragicznym upadku starożytnego zamku przez armię Cromwella podczas podboju Irlandii, legendzie o jeziorze i nie tylko. Dowiedz się więcej o przyrodzie Parku, a także o jego słynnych dzikich mieszkańcach, w tym irlandzkim jeleniu. Skorzystaj z tej wyjątkowej okazji, aby uchwycić te wyjątkowe chwile z wakacji, gdy Twój przewodnik zatrzymuje się w niektórych z najbardziej dramatycznych malowniczych miejsc w Killarney, zanim dotrzesz do brzegu zamku Ross, gdzie zostaniesz zaproszony do zwiedzania terenów XV-wiecznej twierdzy z zapierającymi dech w piersiach widokami na jezioro Lough Lein. A ponieważ Twoja wycieczka prowadzi przez obszary, na których ruch samochodowy jest zabroniony, możesz cieszyć się przejażdżką jauntingową w absolutnym raju. Gdy wycieczka dobiegnie końca, powrócisz do centrum miasta lub hotelu ze wspomnieniami na całe życie.

Z Killarney: jednodniowa wycieczka do Dingle

Z Killarney: jednodniowa wycieczka do Dingle

Wyjedź z Killarney i udaj się na plażę Inch, aby podziwiać jej 3-kilometrowy odcinek złotego piasku wzdłuż Oceanu Atlantyckiego. Zobacz piękne widoki na plażę, znaną jako popularna strona z filmami, w tym Córka Ryana i Playboy of the Western World. Jedź dalej do Slea Head, uważanego przez wielu za jeden z najpiękniejszych półwyspów na świecie. Podróżuj krętą drogą przez gaelicką Corca Dhuibhne, zaczynając od Ventry Beach. Przejedź obok 4000-letnich baraków, jadąc do Dunquin i podziwiaj wspaniałe widoki na wyspę Blasket i śpiącego olbrzyma. Przejedź przez piękną wioskę Ballyferriter, a następnie zatrzymaj się w ładnej wiosce rybackiej Dingle w sercu półwyspu Dingle. Urocza wioska słynie z tego, że ma najwięcej pubów w Irlandii w mieście tej wielkości, a także jest domem dla Fungi, dorosłego delfina butlonosego, który zabiega o kontakt z ludźmi od 1983 roku!

Z Cork: całodniowa wycieczka z przewodnikiem na półwysep Dingle

Z Cork: całodniowa wycieczka z przewodnikiem na półwysep Dingle

Podczas tej 10-godzinnej wycieczki na Półwysep Dingle z Cork udasz się do hrabstwa Kerry i miasta Killarney, zaczynając o 08:30. Zatrzymaj się w uroczym Killarney i ciesz się trochę czasu na zwiedzanie miasta, zanim przejdziesz do Dingle. Twoja przejażdżka prowadzi przez góry Cork i Kerry, a następnie najbardziej wysuniętą na zachód trasą w Europie, znaną jako napęd Slea Head. Podziwiaj widoki na wybrzeże Atlantyku, podróżując drogą przylegającą do linii brzegowej. Ciesz się widokami na Wyspy Blasket w pogodny dzień, a może nawet zobacz Śpiącego Olbrzyma. Odwiedź Inch Beach, jedną z najbardziej znanych plaż w Irlandii i miejsce o wyjątkowym pięknie naturalnym. Przy sprzyjającej pogodzie możesz zanurzyć stopy w Atlantyku! Inch Beach, podobnie jak wiele na zachodnim wybrzeżu, jest dobrze znana wśród surferów. Wystąpiła również w wielu filmach, takich jak Far and Away i Ryan's Daughter. Zatrzymasz się także w mieście Dingle, jednej z najbardziej malowniczych wiosek rybackich w Irlandii. Miasteczko Dingle jest sercem i duszą półwyspu i przyciąga gości z całego świata, w tym artystów i muzyków. Wracaj przez góry do Cork, spodziewany czas przybycia to 18:30.

Gap of Dunloe Tour przez Foot & Boat

Gap of Dunloe Tour przez Foot & Boat

Gap of Dunloe to wąska przełęcz położona pomiędzy Macgillycuddy's Reeks i Purple Mountain w hrabstwie Kerry. Rozciąga się na 11 km z północy na południe i składa się z 5 jezior. Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem wąską i krętą ścieżką i odkryj teren utworzony przez lodowce. Podziwiaj wysokie szczyty Reeks, zmieniające się cienie na Purpurowych Górach oraz ciszę i samotność skalistej doliny. Po przewiezieniu autokarem dotrzyj do słynnej chaty oznaczającej wejście do Gap. Domek został nazwany na cześć Kate Kearney, która według doniesień zmarła tutaj podczas porodu w dojrzałym wieku 102 lat! Nieprawdopodobna historia! Wyrusz w 7-milową podróż do domku Lorda Brandona w pułapce, na kucyku lub pieszo. Będzie możliwość wykupienia obiadu w Brandon Cottage. Następnie wsiądź do łodzi do Ross Castle, podróżując przez 3 z 5 jezior Killarney. Zachwyć się opowieściami i folklorem wioślarzy. Gdy wycieczka dobiegnie końca, zostaniesz przewieziony z powrotem do Killarney autokarem.

Kerry: całodniowa wycieczka z Dublina

Kerry: całodniowa wycieczka z Dublina

Ta całodniowa wycieczka z Dublina do Kerry zabierze Cię do mistycznego i dziewiczego regionu Irlandii, który od setek lat przyciąga turystów. Region szczyci się jednymi z najpiękniejszych nadmorskich krajobrazów w Europie. Odkryjesz urocze miasteczka i będziesz cieszyć się panoramicznym widokiem na krajobraz wykuty w skale podczas ostatniej epoki lodowcowej. Szczegółowy plan podróży Adare W drodze do Kerry zatrzymasz się w jednej z najbardziej malowniczych wiosek w Irlandii. Kryte strzechą domki Adare i piękne kamienne budynki stoją wzdłuż szerokiej głównej ulicy wioski. Zobaczysz także średniowieczne klasztory i ruiny. Park Narodowy Killarney To chyba najpiękniejszy i najbardziej podziwiany park narodowy na świecie. Podziwiaj wspaniałe widoki na jeziora Killarney i Black Valley na przystankach w Aghadoe i przy wodospadzie Torc. Zapraszamy na spacer po jeziorach Killarney. Miasto Killarney Killarney to najbardziej znane miasto w hrabstwie Kerry i brama do regionu. Otoczone górami i jeziorami, łatwo zrozumieć, dlaczego często było wybierane jako najlepsze miejsce do odwiedzenia w Irlandii. Poświęć trochę czasu na zwiedzanie miasta. Wodospad Torc Zobacz ten 18-metrowy wodospad, który spływa kaskadami przez Friars Glen. Wybierz się na spacer po zalesionym terenie i ciesz się spokojem. Killorglin Przejedziesz przez Killorglin, siedzibę Jarmarku Puckiego, starożytnego festiwalu celtyckiego, podczas którego koza jest koronowana na króla wioski. Pochodzący z 1613 roku jest to jeden z najstarszych festiwali na świecie. Podczas tej części wycieczki zobaczysz także część słynnego Ring of Kerry. Zatoka Dingle'a Ciesz się panoramiczną jazdą wzdłuż słynnego półwyspu Dingle. Zatrzymaj się, aby podziwiać niesamowite widoki na zatokę Dingle i ciesz się wizytą na słynnej plaży Inch, gdzie dziki Atlantyk przytula się do celtyckich brzegów. Dzika Droga Atlantycka Twoja jazda wzdłuż zatoki Dingle i wybrzeża Atlantyku trwa dalej, z jeszcze bardziej zapierającymi dech w piersiach widokami. Przejedziesz również dobrze znaną Dziką Drogą Atlantycką i udasz się na drugą stronę Półwyspu Dingle, skąd będziesz miał spektakularne widoki na zatokę Tralee i odległe krajobrazy obszaru Dingle. Calowa plaża Plaża Inch, ciągnąca się kilometrami wzdłuż wybrzeża Atlantyku, jest jedną z najsłynniejszych plaż w Irlandii. Zatrzymaj się na spacer po piasku i podziwiaj widoki strony, która pojawiła się w wielu filmach.

Często zadawane pytania dotyczące: Killarney

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Killarney?

Najlepsze atrakcje to:

Killarney: zobacz wszystkie najważniejsze atrakcje

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Killarney

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Killarney to:

Killarney – zobacz wszystkie wycieczki całodniowe i wyprawy na GetYourGuide

Jakie są najlepsze niedrogie wycieczki w: Killarney?

Oto najlepsze atrakcje w: Killarney, gdy masz ograniczony budżet:

Killarney – zobacz wszystkie niedrogie atrakcje na GetYourGuide

Killarney: Najciekawsze atrakcje

Killarney: Wycieczki i bilety

Irlandia: Ciekawe miejsca

Killarney: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Killarney? Kliknij tutaj.

Killarney: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(2159 recenzji)

Cudowna wycieczka, świetnie wybrana trasa. Kierowca opowiada fakty historyczne, ciekawe historie i dodaje do tego dowcipy. Zwiedziliśmy wszystko według opisanego planu. Jeździliśmy też konno za 15 euro, próbowaliśmy pysznej irlandzkiej kawy, zanurzaliśmy stopy w oceanie i zjedliśmy pyszny lunch złożony z tradycyjnych potraw. Do miasta wrócili około godziny 18:00. Transfery nie były długie (30-90 minut). Polecam tę wycieczkę, dostarczy Ci wielu przyjemnych wrażeń.

Jednodniowa wycieczka była świetna. Autokar, którym jechaliśmy, był duży i na małych drogach przeżywał ciekawe chwile! Ale taka już natura bestii :). Nasz przewodnik John był świetny - miał dużo wiedzy i sprawił, że podróż była szczęśliwa i przyjemna.

Jak wspomniał inny recenzent, wejście na pierwszy przystanek za 7 euro jest nieco strome. Jeśli naprawdę nie chcesz zobaczyć psów, po prostu spędź czas w pubie/sklepie z pamiątkami. Ale psy są świetne.

Jamie był świetnym przewodnikiem! Uwielbialiśmy także przejażdżkę konną i bryczką! ! Wspaniałe przystanki i krajobrazy oraz mnóstwo ciekawych faktów po drodze!

to była niesamowita trasa, John był tak kompetentny i z taką pasją dzielił się historią Irlandii. Gorąco polecam 👌